Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 10.512
|
čitano: 2.009.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
Re: Koji SSD?
picajzla0707 kaže...

EDIT

jedan od minusa mu je thermal throtling kad je pod velikim write opterećenjem, no tome se da doskočiti 

evo screenshot za A2000 512mb... 39 max temperatura, sistemski je disk...

nemam neko posebno hlađenje, običan stock AMD cooler uz standarne ventove na kućištu (front, back, top)

realno u svakodnevnom radu nisam primjetio neke jako bitne razlike od prijašnjeg sistemskog Samsung 850 EVO (256gb) diska iako ga Kingston u benchmarku šiša za skoro 4x u read/write...

8 godina
Koji SSD?

Znaci onda bolje njega nego sata ssd i upiknem u 2 i 3 m2 slot koji imam na mayicnoj..maticna ima svoj hladnjak...i jel.trebam s njega skidat s cipova onu naljepnicu da naljepim hladnjak ili moze direktno na njega..kakav je sx6000pro? Evo sto kaze za maticnu..sad nekuzim dal to onda skida s grafe sa x16 na x8 propusnost..jer ak da rafje uzmem normalni sata i ima grafu koja radi na x16 a ne s 10% manje performansi

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 17:01 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
60nine kaže...

evo screenshot za A2000 512mb... 39 max temperatura, sistemski je disk...

nemam neko posebno hlađenje, običan stock AMD cooler uz standarne ventove na kućištu (front, back, top)

realno u svakodnevnom radu nisam primjetio neke jako bitne razlike od prijašnjeg sistemskog Samsung 850 EVO (256gb) diska iako ga Kingston u benchmarku šiša za skoro 4x u read/write...

Teško da ćeš ga natjerat na temperature gdje bi se javio problem, jer to mora biti maksimalno opterećenje na kontroleru, dakle maksimalna brzina pisanja kroz duže vrijeme. A da bi postigao max brzinu njegovog pisanja moraš zapisivati s drugog nvme diska koji ima toliku brzinu čitanja i fajl mora biti dovoljno velik da bi pisanje trajalo duže.

Meni je dosegao nekih 60 i nešto stupnjeva, ali samo u benčmarku

mariolla79 kaže...

Znaci onda bolje njega nego sata ssd i upiknem u 2 i 3 m2 slot koji imam na mayicnoj..maticna ima svoj hladnjak...i jel.trebam s njega skidat s cipova onu naljepnicu da naljepim hladnjak ili moze direktno na njega..kakav je sx6000pro? Evo sto kaze za maticnu..sad nekuzim dal to onda skida s grafe sa x16 na x8 propusnost..jer ak da rafje uzmem normalni sata i ima grafu koja radi na x16 a ne s 10% manje performansi

Nemoj stavljati ništa na njega, u praksi bez drugog nvme ssd-a i prebacivanja velikih fajlova od 20, 30 ili više giga neće dolaziti niti blizu opterećenja koje bi izazivalo throtlanje zbog temperature.

Ako prebacuješ nešto sa usb sticka, hdd-a ili nekog sata ssd-a brzine zapisa biti će onolike koliko može brzo čitati s tih izvora, dakle daleko od 2000mps

EDIT

ma neće ti skidat propusnost sa grafe, 5600x ima dovoljno stazica za 16x pcie i 4x za nvme, slobodno uzmi nvme ssd

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 20:32 (picajzla0707).
7 godina
Koji SSD?

da ne quotam - da, zato sam i napisao post jer je u svakodnevnom radu sve u normali

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
mariolla79 kaže...

A sta ti je ustekano u M2A slot na ploci jer koliko ja vidim on je direktno vezan sa stazicama na procesoru i tada PCIe16 ne gubi propusnost, a ako je ustekano nesto u B i C slotove oni u tom slucaju izgleda dijele propusnost sa PCIe16 slotom.

8 godina
Koji SSD?

Nvme sx8200pro s windowsima je u prvom slotu...zato i pitam za 2 nvme..ak cu gubit propusnost na grafi onda bi uzeo normalni sata ssd

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Nema mi to smisla, moj proc ima 20 stazica, 16 za grafu, 4 za nvme 4.0 u gornjem m.2 slotu. Drugi m.2 slot je nvme 3.0 i spojen je na čipset, a jedino što gubim kad ubacim i drugi nvme je jedan sata priključak. Grafa ostaje na x16.
Nije mi jasno da tebi s procom koji ima 24 stazice i vrhunskom matičnom krade stazice od grafe kad priključiš drugi nvme ssd. To nema nikakvog smisla ili je ta matična tako glupo složena da nemere gluplje
8 godina
Koji SSD?

Eto neznam kaj da ti kazem..glupo mi kjpit nvme pa vratit...a nemogu nac na netu da vidim ima li itko nvme u 2 slota...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Koji SSD?

Nasao sam....radit ce s 3.0 grafom normalno..samo s novijima 4.0 propusnost malo pada..ewo napisano.ovdje...wohooo moze m2 gore bez beda

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
mariolla79 kaže...

..samo s novijima 4.0 propusnost malo pada..

sa pcie gen4 propusnost na ×8 je ista kao na gen3 na ×16, dakle više nego dovoljno za bilo koju grafu

tek s novijim 3080 i 3090 se osjeti mali udar na perfomanse na gen3 pcie ×8

a bogme proći će duže vrijeme dok se ne bude osjetio manjak propusnosti na gen4 ×8

PCIe 4.0 vs. PCIe 3.0 GPU Benchmark | TechSpot

8 godina
Koji SSD?

Znaci bez problema upiknem nvme?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Koji SSD?

Kaj valja osim a200 i samsunga? Wd a data corsair jel valjaju sto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
mariolla79 kaže...

Kaj valja osim a200 i samsunga? Wd a data corsair jel valjaju sto?

a jbga, ovisi o modelu, lovi i potrebama

wd ima odličnih ssd-ova, corsair također, no opet sve ovisi o kojem modelu i koja je lova u pitanju

za budget ssd meni je najbolji bio a2000, ionako služi najviše za instalaciju igara i tu je u samom vrhu po rezultatima

za glavni ssd vjerojatno ću ići na neki 4.0, no trenutno su još preskupi, a i nije zasad neka razlika u korištenju, tako da se ne žurim

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 14:34 (picajzla0707).
8 godina
Koji SSD?

Sad imam sx8200pro..ovaj novi ima valjda losiji kontroler..neznam jos mi nekak u izbor ulazi cordair mp510,samsung 970 evo i evo plus,kc2500..da pcie 4.0 su preskupi...sto je njsmjesniji nvme od 1tb a2000 me dodje jeftinije 100kn nego 870 evo sata

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Koji SSD?

Pozdrav!

Imam 5 godina star acer aspire V5 572 i ugradio bi u njega ssd da ga malo ubrzam. Ne znam da uzmem od 250GB ili od 500GB i koji.

Treba biti 2.5'' a kontroler je SATA 3Gb/s. S obziorom da je taj slabiji SATA II kontroler ne znam dali da uzmem neki skuplji poput mx500, evo 860 ili to meni nije bitno?

Na hdd-u trenutačno imam 112GB zauzetog prostora pa ne znam dali da uzmem od 250GB ili od 500GB jer gledam da ti od 500GB nisu puno skuplji.

Molim preporuku!

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 19:17 (bresha).

0 0 hvala 0
13 godina

Bilo koji SSD će biti bolji od hard diska jedino što nećeš iskoristiti punu brzinu SATA III prijenosa ali glavna prednost, brzina pristupa (Access time) je i dalje tu.

Često oni većeg kapaciteta imaju i veću brzinu zapisivanja ali u tvom slučaju je SATA II usko grlo pa ti je svejedno. Cruacial, Kingston, Samsung ... također svejedno, odaberi po omjeru cijene, kapaciteta i duljine garancije.

Trenutni omjer cijene i kapaciteta ja na strani većih (480/500/512GB) pa možeš to gledati i na način da i kad taj laptop odlsluži svoje, SSD neće propasti, moći ćeš ga iskoristiti i za novi ili bar kupiš 2.5" USB ladicu pa ga pretvoriš u vanjski.

8 godina
Koji SSD?

Jel se moze samsungov ssd kupljen na amazonu.de reklamirat i kod nas u samsungu hrvatska ili moram prek amazona rijesavat..da znam dal da ga uzmem s njuske za 600kn ili da kupim u adm za 725kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Koji SSD?

Jel vrijedi jamstvo kod nas za samsung ssd 970 evo plus kupljen preko amazona i kome ga reklamiram u slucaju krepavanja

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
mariolla79 kaže...

Jel vrijedi jamstvo kod nas za samsung ssd 970 evo plus kupljen preko amazona i kome ga reklamiram u slucaju krepavanja

kod nas jamstvo obavezuje trgovca/proizvođača koji ti je uređaj prodao u hrvatskoj, a da li servis prihvaća samsungovu 'globalnu' garanciju i hoće li ti popravljati ili preuzeti ssd kupljen izvan hrvatske, to trebaš pitati direktno njih

Pronađite Samsung centar za podršku | Samsung Hrvatska

8 godina
Koji SSD?

Thx picajzla...nisu mi odgovorili nista..970 evo ili evo plus..ili da se produzim na 980pro ili corsair mp 6000..nasao na njusci i s engleskog amazona evo plus 1tb..dao bi ga covjek za 1k..nov zapakiran..sad bas gledam za ovaj corsair mp600,links ima garu 36 mj,adm 60,a iq centar 99999..koja je to fora...dobio odgovor..rijesavam s amazonom

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 13:23 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Koji SSD?

Ewo prek frenda imam 2 opcije mp600 500gb 875kn ili 980 pro 1030kn,gen 4

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci
mariolla79 kaže...

Thx picajzla...nisu mi odgovorili nista..970 evo ili evo plus..ili da se produzim na 980pro ili corsair mp 6000..nasao na njusci i s engleskog amazona evo plus 1tb..dao bi ga covjek za 1k..nov zapakiran..sad bas gledam za ovaj corsair mp600,links ima garu 36 mj,adm 60,a iq centar 99999..koja je to fora...dobio odgovor..rijesavam s amazonom

Ne kupujem SSD koji nema jamstvo 5 godina. 

8 godina
Koji SSD?

Riknuo mi hdd pa bi presao na ssd, pc koristim samo za filmove/yt/twitch. 1tb do 1000 kuna preporuku. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Pandzinho kaže...

Riknuo mi hdd pa bi presao na ssd, pc koristim samo za filmove/yt/twitch. 1tb do 1000 kuna preporuku. 

Ima ti ploča podršku za m.2 diskove, ili standardni SATA?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina

Ova je ploca tako da samo SATA, cini mi se. 

https://www.asrock.com/mb/Intel/H77%20Pro4MVP/index.asp

9 godina
Pandzinho kaže...

Ova je ploca tako da samo SATA, cini mi se. 

https://www.asrock.com/mb/Intel/H77%20Pro4MVP/index.asp

Da, zaboravio dam pogledati Moj pc, sorry.

MX500, 1TB.

Ne možeš fulati.

(Prije kupnje provjeri dal dućan daje 5g garancije)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 mjeseca
Koji SSD?

Poz,

kupio sam si Asus Mini PC PN50, treba mi doći ovih dana >> https://www.asus.com/Displays-Desktops/Mini-PCs/All-series/Mini-PC-PN50/

On dolazi bez memorije i ssd-a, a prima 1x 2.5" SSD i 1x m.2 SSD.

Imam jedan SATA 2.5" SSD viška pa sam mislio njega ubaciti i na njega instalirati Windowse, a ono što me zanima, hoću li dobiti nešto više u samoj brzini ako ipak stavim m.2 SSD ?

Znači, zanima me primjeti li se razlika između klasičnog 2.5" ssd-a i m.2 u nekom normalnom korištenju PC-a? Office, multimedija, autocad...

Znam da je m.2 na papiru brži ali ako može iskutvo iz prve ruke.

Da ne bacam bezveze pare na m.2 ako ću dobiti 1 sek. brže podizanje programa što mi nije presudno.

Hvala

0 0 hvala 0
13 godina
Bluesky1 kaže...

Poz,

kupio sam si Asus Mini PC PN50, treba mi doći ovih dana >> https://www.asus.com/Displays-Desktops/Mini-PCs/All-series/Mini-PC-PN50/

On dolazi bez memorije i ssd-a, a prima 1x 2.5" SSD i 1x m.2 SSD.

Imam jedan SATA 2.5" SSD viška pa sam mislio njega ubaciti i na njega instalirati Windowse, a ono što me zanima, hoću li dobiti nešto više u samoj brzini ako ipak stavim m.2 SSD ?

Znači, zanima me primjeti li se razlika između klasičnog 2.5" ssd-a i m.2 u nekom normalnom korištenju PC-a? Office, multimedija, autocad...

Znam da je m.2 na papiru brži ali ako može iskutvo iz prve ruke.

Da ne bacam bezveze pare na m.2 ako ću dobiti 1 sek. brže podizanje programa što mi nije presudno.

Hvala

Stavi taj klasicni SSd koji imas i uzivaj u radu, za to neko normalno koristenje neces nista posebno osjetiti, ne bacaj pare bezveze. 

9 godina
Koji SSD?

Treba mi ssd 500gb za laptop, tako da mi je bitan optimalni omjer brzine i baterije. Trenutno je OEM Samsung mzvlb256hbhq-00a00 od 256gb koji daje doli navedene brzine.

Ima li nekakva preporuka za druge osim navedenih.

0 WD Black SSD SN750 500gb
0 ADATA 512GB SX8200 Pro
0 WD Blue SSD SN550 500gb
2 Samsung 970 Evo Plus 500gb
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 22:45 (Abalo).

0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice