Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.776.804
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
ekipa trebam savjet.
htio bi si malo upgradeat sistem ssd.. imam.neki samsungov klasican od 128gb al.bi sad uzimo barem 1tb ili cak 2...
Volio bi da je dobar za gejm iako nisam neki hc gamer.. Drugo nist zahtjevno ne radim na pcu.. htio bi proc ispod 100e ako moze .

jel ovaj ok ?

https://www.mindfactory.de/product_info.php/1TB-ADATA-XPG-Gammix-S50-Lite-M-2-2280-PCIe-4-0-x4-3D-NAND-TLC--AGAMMIX_1452154.html https://www.mindfactory.de/product_info.php/1TB-Lexar-NM620-M-2-PCIe-3-0-x4-NVMe-3D-NAND-TL--LNM620X001T-RNNNG-_1401624.html
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?

pa zar ti nije bolji za par ojra više:

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/1TB-ADATA-LEGEND-840-M-2-2280-PCIe-4-0-x4-3D-NAND--ALEG-840-1TCS-_1433597.html

 

5000/4750 naspram 3800/3200 brzine čitanja/pisanja

 

 

nema DRAM cache ali je i dalje solidno brz

 

https://basic-tutorials.com/reviews/hardware-reviews/adata-legend-840/

 

 

a što ti imaš za matičnu i proc?

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Pa ne znam kolko je bitan taj cache.. A kontam da je bitan po testu sto sam cito za tu gamersku memoriju sto sam linko .
b660 i512500
R33mba#2892
7 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav, može li preporuka za ssd od 1TB za moju kantu pod moj PC? Samo 2.5 SATA dolaze u obzir?

Trenutni hard disk je još stariji od konfiguracije pa bi ga volio zamijeniti

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ta ploča ima m.2 gen3 tako da možeš uzeti i NVMe disk, e sad koji... ovisi o budžetu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

Ta ploča ima m.2 gen3 tako da možeš uzeti i NVMe disk, e sad koji... ovisi o budžetu.

 Pa do 100 € mi je ok

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

ovaj samsung, a ako zelis možeš uzeti i gen4 disk pa ako u skorijoj budućnosti nadogradiš na platformu koja podržava gen4 imat ćeš disk sa većim brzinama tipa ovaj ili ovaj.

Još neke budžet varijante gen3 imaš ovako nešto 1 2 3

3 godine
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

ovaj samsung, a ako zelis možeš uzeti i gen4 disk pa ako u skorijoj budućnosti nadogradiš na platformu koja podržava gen4 imat ćeš disk sa većim brzinama tipa ovaj ili ovaj.

Još neke budžet varijante gen3 imaš ovako nešto 1 2 3

 Ja mu nebi preporucio Samsung jer trenutno krepavaju nenormalno, tak mi veli frend kaj ima firmu za spasavanje podataka, nesto su uglavnom usrali gadno.
Sebi sam danas uzeo
Kingston 1000GB/1TB NV2 M.2 2280 PCIe 4.0 NVMe SSD, up to 3500/2100MB/s
trebam ga spojit i istestirati, 500 kunića
Evo i test za znatizeljne:

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 17:47 (Boris grozni).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Boris grozni kaže...
ibme74 kaže...

ovaj samsung, a ako zelis možeš uzeti i gen4 disk pa ako u skorijoj budućnosti nadogradiš na platformu koja podržava gen4 imat ćeš disk sa većim brzinama tipa ovaj ili ovaj.

 Ja mu nebi preporucio Samsung jer trenutno krepavaju nenormalno, tak mi veli frend kaj ima firmu za spasavanje podataka, nesto su uglavnom usrali gadno.

 nije tu bitno jel krepavaju, jer to lako može biti zavaravajuće, a i postoji garancija

ono što je bitno u preporuci je da samsung 980 ide prije kingstona kc3000, a kingston je duplo brži i nije dramless disk kao samsung

nakon što potroši keš samsung pada na cca 500mbps, a kingston se nikada ne spušta ispod 1500mbps

dakle samsung u tom izboru apsolutno nema smisla pored kc3000

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Edit
Zapravo zaboravi, neda mi se uopce pocimati s tobom 
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 18:32 (ibme74).
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
trebam li ja za gaming uopce brzi od 3500 ? i sta znači i/o kratica u reviewu?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji SSD?
Ne igra ti neku ulogu za igre, bitno da imas ssd za brzi pristup podacima
 
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Koji SSD?

ja sve drzim na cloudu i na 2 HDDa sto je bitno...pa nek krepava

8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Ja imam sve na pc-u i na crucial mx500 1TB ssd, ali takodjer planiram uzeti jedan hd od 2TB striktno za backup podataka. Koji best buy preporucate ?
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 22:39 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...
Edit
Zapravo zaboravi, neda mi se uopce pocimati s tobom 

 a što bi zapravo i 'počimao', nema tu puno rasprave

kingston kc3000 je high end pcie 4.0 ssd, a samsung 980 je budget pcie 3.0 ssd, takve su im i perfomanse i karakteristike čak i ako je kingston ograničen pcie 3.0 sučeljem matične

 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ma naravno, ti si uvijek u pravu 

Ajde sad u temu za rasprave o grafičkim karticama i ryzen temu, gle koliko je poruka već napisano dok sibio na hlađenju a još uvijek nikom nisi rekao da je u krivu za ono što piše, zabušavaš pici 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

ma na stranu zajebancija, ali stvarno ne vidim kakvog smisla ima stavljati budget dramless ssd prije high end modela, a uštede u cijeni nema

nisam ja uvijek u pravu i kad nisam pospem se pepelom za razliku od mnogih ovdje, ali ovo je bar jasna stvar

 

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
ajde onda meni neki preporucite za 1tb, volio bi proc ispod 80/90e...U de. od neki dan surfam. .ne znam kolko se osjeti u gejmingu 3500 vs 5000 vs 7000mbs citanje podataka (to je valjda bitno) ,a opet nebi neki sto se jako grije/ pregrijava jer imam basic b660 gigabyte plocu i da ce trajat bar 5g..
Znaci osim sto se poigram tu i tamo, samo surfam i to je to..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?

pa uberi onaj Adata Legend 840....

 

DRAMless nije tolika šteta, nećeš stalo bacati 10-ke gigabytea podataka na njega...

 

za OS/igre, više nego dostatno...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Koji SSD?

Za igre nije bitna postojanost brzine zapisivanja, ia tak se instalira brzinom kojom ju skidaš sa neta. Bitna je brzina čitanja, i to tek u donekloj mjeri. Prva igra koja koristi directsorage

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji SSD?
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...
Edit
Zapravo zaboravi, neda mi se uopce pocimati s tobom 

 a što bi zapravo i 'počimao', nema tu puno rasprave

kingston kc3000 je high end pcie 4.0 ssd, a samsung 980 je budget pcie 3.0 ssd, takve su im i perfomanse i karakteristike čak i ako je kingston ograničen pcie 3.0 sučeljem matične

 

 Heben taj Kingston kc3000, a ni ovaj Renegade ni za baciti, cijene su im odlicne kao i perfomasne!

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
kolko sam skonto hladnjak je pod must za Kingston..
R33mba#2892
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
R3nchi kaže...
kolko sam skonto hladnjak je pod must za Kingston..

 ha čuj, hladnjak je pod must za bilo koji napredniji nvme ssd, u slučaju da ga koristiš pod punim opterećenjem

najbolji po tom pitanju su hynix gold ssd, nažalost do njih nikako doći ili su preskupi

 

ovaj moj renegade 1tb se još nije pregrijao i trokirao, doduše pod hladnjakom od matične je i direktno pod top flow hladnjakom čiji 140mm vent na njega puše s 10cm udaljenosti

koliko sam gledao po testovima, kingston je još super prema nekim drugima poput wd black sn850x ili hynix platinum s kojima je usporediv

 

s druge strane, nemam s čega niti prebaciti na njega neke fajlove da bi upogonio punu write brzinu od 6.500mbps

ali opet, takvi top ssd-ovi kad su povoljni, isplate se uzet i zbog boljih rezultata ispod maksimalne brzine

da se isplati dat 50% ili čak 30% više love sumnjam, ali u primjerice onoj gore usporedbi samsunga 980 i kingstona kc3000 za istu lovu, nemaš se što razmišljat

11 godina
offline
Koji SSD?

cak je i fury renegade po speckama bolji od kc3000, ima veci TBW u 1TB varijanti i nesto vece peak brzine

 

https://www.nabava.net/search.php?q=fury+ssd+1tb

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
R3nchi kaže...
ajde onda meni neki preporucite za 1tb, volio bi proc ispod 80/90e...U de. od neki dan surfam. .ne znam kolko se osjeti u gejmingu 3500 vs 5000 vs 7000mbs citanje podataka (to je valjda bitno) ,a opet nebi neki sto se jako grije/ pregrijava jer imam basic b660 gigabyte plocu i da ce trajat bar 5g..
Znaci osim sto se poigram tu i tamo, samo surfam i to je to..

 u DE je kc3000 best buy, adata je tu negdje cijenom sa dram less diskovima ali zbilja se ne isplati ciganit par eura razlike pored top notch ssd-a

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/1TB-Kingston-KC3000-NVME-M-2-SSD_1430646.html

11 godina
offline
Koji SSD?
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 1:41 (roby27).
 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Koji SSD?
R3nchi kaže...
ajde onda meni neki preporucite za 1tb, volio bi proc ispod 80/90e...U de. od neki dan surfam. .ne znam kolko se osjeti u gejmingu 3500 vs 5000 vs 7000mbs citanje podataka (to je valjda bitno) ,a opet nebi neki sto se jako grije/ pregrijava jer imam basic b660 gigabyte plocu i da ce trajat bar 5g..
Znaci osim sto se poigram tu i tamo, samo surfam i to je to..

 Najeftiniji-nečeš vidjet nikakvu razliku od 3200 ili 7000mb/s-šta se tiče gamiga i svakodnevnog rada(youtube i te fore)

A grije se najvjerojatnije jer je jako blizu ili ispog grafičke

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

Eventualno mozes instalirati top m2 cooler po svim recenzijama od be quiet 

 mislim da nema potreba...

 

The Fury Renegade comes close to the KC3000 in temperature testing, too, generally staying cool with only minor throttling after prolonged transfers. As with other PCIe 4.0 drives, additional cooling may be warranted in some environments but this is dependent on the workload. In any case, it’s nice to see a drive of this caliber run so cool.

gledao sam i testove hladnjaka za ssd-ove, i ovaj od matične skine 10-ak stupnjeva, tak da mislim da neće doći do throtlinga niti pod najvećim opterećenjem + vent direktno puše po njemu, jer je m2 utor za njega ispod venta, a iznad grafe tak da nije blokiran airflow

 

14 godina
offline
Koji SSD?

To je valjda bitno ljudima koji rade video obradu i sl. pa stalno kopi5raju velike fajlove na SSD. Ak je za gaming kaj se tu ima grijati 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Ma to mi je za os, zamijenio prastari sata ssd, a kad već ploča ima utor za 4.0 pcie ssdove onda sam uzeo jedan takav ako u budućnosti bude kakve konkretnije koristi.
Za gejming, odnosno instalaciju igrica, imam zasad drugi ssd, isto kingston ali nešto slabiji 3.0 a2000.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice