Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.777.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Možeš
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
R4zOR229 kaže...

Heatsink na m.2 ne sluzi vise manje nicemu, dapace hladenje flasha moze prouzrocit sranja, jel je i napravljen da radi na većim temperaturama.

Na pola si u pravu, flash ne smije biti prehaldan, ali daleko od toga da će biti prehladan po heatsinkom, pogotovo kad ga kontroler zagrije.

 

S druge strane, ako je kontroler pretopao će počet throttlat, vjeruj mi ne treba mu puno da dođe do toga, pogotovo ako je disk na nezgodnom mjestu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Jel ovo tema sam za ssd ili mozeni m2?

 

Dns mi riknio hdd hdd sam imo samo podatke na njemu. Imam jos 2 ssd na 1 mi je wind.a evo 850 koristim za igre. Mislio sam uzeti m2 da imam samo za wind. Ova 2 ssd da imam za podatke i igre. Šta uzeti? Šta ima dobrog na akcijama ili nesto?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
bongy kaže...

Jel ovo tema sam za ssd ili mozeni m2?

 

Dns mi riknio hdd hdd sam imo samo podatke na njemu. Imam jos 2 ssd na 1 mi je wind.a evo 850 koristim za igre. Mislio sam uzeti m2 da imam samo za wind. Ova 2 ssd da imam za podatke i igre. Šta uzeti? Šta ima dobrog na akcijama ili nesto?

 

Šta m.2 nije ssd?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
online
Re: Koji SSD?
Ja dam imao samsung sata evo 850 i zamijenio sa samsung 970 evo plus nvme. Razliku nisam primjetio pa ako si novacima kratak razmisli. Ja nisam dobio nista na brzini samo veći kapacitet sa 250 na 500GB. Razliku sam vidio samo u benchmarku. I da dobro sam sam spojio novi ssd u nmve utor ne u sata i nemam drugih diskova u kompu
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Nadimak_forumaša kaže...
Ja dam imao samsung sata evo 850 i zamijenio sa samsung 970 evo plus nvme. Razliku nisam primjetio pa ako si novacima kratak razmisli. Ja nisam dobio nista na brzini samo veći kapacitet sa 250 na 500GB. Razliku sam vidio samo u benchmarku. I da dobro sam sam spojio novi ssd u nmve utor ne u sata i nemam drugih diskova u kompu

 Sad sam gledo imam Fatal1ty X370 Gaming X i nemam ja nvme. Imam 1 Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4 & SATA3), 1 M.2 (PCIe Gen2 x2 & SATA3)

 

Nemam pojma šta da uzmem. Po testovima nekima na youtubu adata,samsung i wd black kao najbolji. E sad dali za windows meni treba neki specijal one m2 ili moze neki osrednji 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
Nadimak_forumaša kaže...
Ja dam imao samsung sata evo 850 i zamijenio sa samsung 970 evo plus nvme. Razliku nisam primjetio pa ako si novacima kratak razmisli. Ja nisam dobio nista na brzini samo veći kapacitet sa 250 na 500GB. Razliku sam vidio samo u benchmarku. I da dobro sam sam spojio novi ssd u nmve utor ne u sata i nemam drugih diskova u kompu

Ne možeš ga krivo spojiti ni da hoćeš :)

 

Da, zasada nema nekih razlika osim možda kod ljudi koji obrađuju velike videe.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
online
Re: Koji SSD?
Kako ne mogu krivo spojit kad na jednom utoru piše nmve a na drugom sata. Valjda bi radio i na ovom šta piše sata ali sa manjom brzinom ali nebitno. Mislim da se ako igraš igre i surfas ne vidi neka razlika ali nekako nmve standard koji ce sve više biti zastupljen pa ga lako stavit u laptop gdje ce klasični ssd 2,5'' izgubit primat.
7 godina
online
Re: Koji SSD?
Kako ne mogu krivo spojit kad na jednom utoru piše nmve a na drugom sata. Valjda bi radio i na ovom šta piše sata ali sa manjom brzinom ali nebitno. Mislim da se ako igraš igre i surfas ne vidi neka razlika ali nekako nmve standard koji ce sve više biti zastupljen pa ga lako stavit u laptop gdje ce klasični ssd 2,5'' izgubit primat.
15 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Jel mogu ja na ovu ploču https://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.asp   stavit npr. samsung evo 970 nvme ili moram staviti  samsung evo 860 (pošto su drugaciji utori) nemam pojma koja meni odgovara 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Koji SSD?
Gurni ga u ovaj Ultra M.2.
Ovo ti je dole u mene usporedba ali ne vidi se to u stvarnom radu
7 godina
online
Re: Koji SSD?
Ali svejedno neka još jedan forumas sa iskustvom pogleda i potvrdi ti da možeš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Koji SSD?
Ali svejedno neka još jedan forumas sa iskustvom pogleda i potvrdi ti da možeš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Koji SSD?
Ali svejedno neka još jedan forumas sa iskustvom pogleda i potvrdi ti da možeš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
Nadimak_forumaša kaže...
Kako ne mogu krivo spojit kad na jednom utoru piše nmve a na drugom sata. Valjda bi radio i na ovom šta piše sata ali sa manjom brzinom ali nebitno. Mislim da se ako igraš igre i surfas ne vidi neka razlika ali nekako nmve standard koji ce sve više biti zastupljen pa ga lako stavit u laptop gdje ce klasični ssd 2,5'' izgubit primat.

 

Jer imaju različiti key na konektoru.

 

bongy kaže...

Jel mogu ja na ovu ploču https://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.asp   stavit npr. samsung evo 970 nvme ili moram staviti  samsung evo 860 (pošto su drugaciji utori) nemam pojma koja meni odgovara 

 

Naravno da možeš.

 

 

Inače ako netko čita ovu temu preporučam malo pročitati osnove što je m.2, što nvme, što je u.2, što je sata itd, da se ne bi kupilo nešto krivo.  Također nakon toga pročitati stranicu sa specifikacijama na službenoj stranici matične.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
online
Re: Koji SSD?
Ako je tako onda se Jakove ispričavam jer nisam ni pokušao ustekat u ovaj drugi. Evo čovjek može nešto novo uvijek naučiti na forumu

P. S.
Može li moderator pobrisat ove moje duple postove. Mobitel mi tako pošalje nemam pojma zašto. Sa kompa nije tako
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 20:41 (Nadimak_forumaša).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
Nadimak_forumaša kaže...
Ako je tako onda se Jakove ispričavam jer nisam ni pokušao ustekat u ovaj drugi. Evo čovjek može nešto novo uvijek naučiti na forumu

P. S.
Može li moderator pobrisat ove moje duple postove. Mobitel mi tako pošalje nemam pojma zašto. Sa kompa nije tako

 Ma forum je danas malo u kurcu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Nadimak_forumaša kaže...
Ako je tako onda se Jakove ispričavam jer nisam ni pokušao ustekat u ovaj drugi. Evo čovjek može nešto novo uvijek naučiti na forumu

P. S.
Može li moderator pobrisat ove moje duple postove. Mobitel mi tako pošalje nemam pojma zašto. Sa kompa nije tako

 

Prebaci na mobu u postavkama foruma na desktop verziju, moze se koristiti, tu mobilnu ne mogu smisliti, uzasna je.

12 godina
offline
Koji SSD?

Ekipa, može preporuka nekog nvme od 500 gb  za komp koji isključivo služi za igre.

Dobio sam preporuku za adata sx8200. Koliko vidim najetinije je 750,00 kn, a za istu lovu ima i drugih.

Glupo mi je bacat lovu ako su razlike u brzini između proizvođaža minorne.

Znaci neki best buy trazim...

 

Hvala!

 

 

nine
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Za te novce i je best buy. Nemres NVME dobiti za dzabe. Konkurencija je uglavnom QLC pa mozes guglati QLC vs TLC. Druga prica su sata3 SSDi, a treca prica sto su svi SSDi poskupjeli u zadnjih pol godine, tako da ako bas zelis ustedjeti mozes malo pogledati oglasnike.

5 godina
offline
Koji SSD?

Ta ADATA je best buy, ali ako ti je puno 750kn, ima za 520kn WD Blue, gdje god ima recenzija na netu svi ga hvale kao best value. 

 

ADATA ti za tih 50% vise cijene ne daje 50% bolje performanse, ali zato daje 100% dulje jamstvo pa procijeni sam isplati li se štedjeti 200kn na tome

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
encoding kaže...

Ta ADATA je best buy, ali ako ti je puno 750kn, ima za 520kn WD Blue, gdje god ima recenzija na netu svi ga hvale kao best value. 

 

ADATA ti za tih 50% vise cijene ne daje 50% bolje performanse, ali zato daje 100% dulje jamstvo pa procijeni sam isplati li se štedjeti 200kn na tome

 8200 je nvme ssd a ovaj blue kojega si ti linkao je sata ssd. 

ovaj link koji si dao ima 36 mj jamstva, ali blue ssd-vi imaju tvorničkih 60 mj jamstva, i većina trgovina to tvorničko jamstvo proslijedi kupcima, pa npr za istu cijenu isti model sata blue, sa 60 mj jamstva

blue nvme ima isto 60 mj jamstva.

ALi isto tako i nvme verzija bluea je jeftinijia od 750 kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 16:52 (miki1981).
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Kad ste spomenuli WD blue i hvaljenje sjetio sam se nedavne akcije i da su forumasi kupovali SN550 model iz WD storea. Tamo vise nije na akciji, ali je 100kn jeftiniji od SX8200 Pro i nema sanse da se to primjeti u radu: https://www.nabava.net/search.php?q=sn550+500gb To je ustvari best buy, perf. izmedju SX6000 i 8200 Pro i puno bolje linkanog NVMe WDS500G2B0B sa sata3 brzinama. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
The_Fichek kaže...

Kad ste spomenuli WD blue i hvaljenje sjetio sam se nedavne akcije i da su forumasi kupovali SN550 model iz WD storea. Tamo vise nije na akciji, ali je 100kn jeftiniji od SX8200 Pro i nema sanse da se to primjeti u radu: https://www.nabava.net/search.php?q=sn550+500gb To je ustvari best buy, perf. izmedju SX6000 i 8200 Pro i puno bolje linkanog NVMe WDS500G2B0B sa sata3 brzinama. 

 Pa da, to je taj kojeg sam ja linkao u postu (nvme verzija blue-a).

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 18:27 (miki1981).
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Nisam kliknuo na taj drugi link, sorry.

5 godina
offline
Koji SSD?

Krivi sam kliknuo na nabavi, ali da, to je taj s WD store-a. Još bolje da ima 60mj garancije, onda je no-brainer

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji SSD?

uzheo na kraju adata sx8200 pro. Svi su ga prvo preporucili, valjda onda i valja.

 

Hvala ekipa!!!

nine
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Poštovani forumaši,

 

Molio bih preporuku za BEST BUY ssd disk od 240 GB za desktop računalo. Unaprijed se zahvaljujem na vašoj pomoći !

Well met !
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji SSD?
Likkkk kaže...

Poštovani forumaši,

 

Molio bih preporuku za BEST BUY ssd disk od 240 GB za desktop računalo. Unaprijed se zahvaljujem na vašoj pomoći !

 Koje sučelje? Koiiko $$$? 

 

U svakom slučaju dat ćeš bar 400kn

 

NVMe: Kingston A2000

SATA: Crucial MX500

 

Ako ti komp podržava, uzmi NVMe ili napiši koju matičnu imaš pa da ti provjerim

15 godina
offline
Koji SSD?

Koji SSD od 240gb? Kingston KC600 (5 god. garancije) ili Crucial BX500 (3 god.)? Oba oko 360kn. Uzeo bi na ekupi jer imam kupon.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 12:02 (SHELBY_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice