Koji ssd?

poruka: 39
|
čitano: 11.152
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
RE: Koji ssd?

pa to su skoro ista dva ssd-a bilo kojeg uzmeš nećeš pogriješit...Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2010 21:06 (Intel&ATI).
14 godina
offline
Koji ssd?

Moze li se nesto bolje uzet za te novce?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Koji ssd?

Mislim da za te pare nema boljeg...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji ssd?

prvoga uzmi, to je 2. generacija.....

the PeRo
14 godina
protjeran
offline
RE: Koji ssd?

Crni:

- Brzina čitanja: 270MB/s

- Brzina Pisanja: 130MB/s

 

Srebrni:

- Brzina čitanja: 220MB/s

- Brzina Pisanja: 180MB/s

 

U čemu je jedan bolji, tu je drugi lošiji, i obratno...

 

Uglavnom, imam SSD i reći ću ti stvar, da ćeš na 64GB SSD-u držati samo sustav

i bitne programčiće koji trebaju brz pristup čitanju,

tako da je čitanje must have.

 

Brzina pisanja na SSD-u ti nije toliko bitna, jer ćeš većinom stvari spremati na storage HDD.

 

Dakle po meni, crni.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji ssd?
Don Kihoty kaže...

Crni:

- Brzina čitanja: 270MB/s

- Brzina Pisanja: 130MB/s

 

Srebrni:

- Brzina čitanja: 220MB/s

- Brzina Pisanja: 180MB/s

 

U čemu je jedan bolji, tu je drugi lošiji, i obratno...

 

Uglavnom, imam SSD i reći ću ti stvar, da ćeš na 64GB SSD-u držati samo sustav

i bitne programčiće koji trebaju brz pristup čitanju,

tako da je čitanje must have.

 

Brzina pisanja na SSD-u ti nije toliko bitna, jer ćeš većinom stvari spremati na storage HDD.

 

Dakle po meni, crni.

slažem se jer če ti windowsi večinom čitati s ssd a neče pisati tako da češ imati brže windowse na crnom

XBOX Live: badcxx
16 godina
neaktivan
offline
Koji ssd?

''Drugari'',mogu vam porucit da se moj comp preporodio! :)

Do jucer sa WD Caviar Blue16600AAJS HDD kao sistemskim,bootanje je bilo mrcvarenje (prosjecno 3-5 min) na Win7 64-bitnima!!!

Danas sam uradio cloniranje systemske particije sa Paragon HD Managerom 10(prvo sam ju smanjio na 100GB kako bi stalo na OCZ Colossus 120GB) i bootanje je proslo bez problema(win update se malo zbunio ali sam i to rijesio rucnim updateom)

Colossus je sada u AHCI nacinu rada,jos sam ugasio indexiranje,hybernaciju,superfetch i defregmentaciju-Bootanje je sad 80 sec....weeeeee!

Pogledajte sliku br. 1-HDD WD 160GB(rezultati su idealni za ovaj disk jer je 100% cist i formatiran,dok su winsi radili na njemu rezultati su bili daleko losiji),

i sl.br.2-SSD OCZ Colossus LT 120 (banchano sa instaliranim winsima7 64-bita)

 

 

slika br.1-as-ssd-bench WDC WD1600AAJS-2 16.6.2010. 0-49-45 slika br.1-as-ssd-bench WDC WD1600AAJS-2 16.6.2010. 0-49-45
slika br.2-as-ssd-bench OCZ COLOSSUS-LT  15.6.2010. 18-50-56 slika br.2-as-ssd-bench OCZ COLOSSUS-LT 15.6.2010. 18-50-56
dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 0:59 (dasHHa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji ssd?
dasHHa kaže...

''Drugari'',mogu vam porucit da se moj comp preporodio! :)

Do jucer sa WD Caviar Blue16600AAJS HDD kao sistemskim,bootanje je bilo mrcvarenje (prosjecno 3-5 min) na Win7 64-bitnima!!!

Danas sam uradio cloniranje systemske particije sa Paragon HD Managerom 10(prvo sam ju smanjio na 100GB kako bi stalo na OCZ Colossus 120GB) i bootanje je proslo bez problema(win update se malo zbunio ali sam i to rijesio rucnim updateom)

Colossus je sada u AHCI nacinu rada,jos sam ugasio indexiranje,hybernaciju,superfetch i defregmentaciju-Bootanje je sad 80 sec....weeeeee!

Pogledajte sliku br. 1-HDD WD 160GB(rezultati su idealni za ovaj disk jer je 100% cist i formatiran,dok su winsi radili na njemu rezultati su bili daleko losiji),

i sl.br.2-SSD OCZ Colossus LT 120 (banchano sa instaliranim winsima7 64-bita)

Koliko si platio ovaj disk? Zbilja odlične performanse mora da sve "leti".

Stoja
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji ssd?
Stoja kaže...
dasHHa kaže...

''Drugari'',mogu vam porucit da se moj comp preporodio! :)

Do jucer sa WD Caviar Blue16600AAJS HDD kao sistemskim,bootanje je bilo mrcvarenje (prosjecno 3-5 min) na Win7 64-bitnima!!!

Danas sam uradio cloniranje systemske particije sa Paragon HD Managerom 10(prvo sam ju smanjio na 100GB kako bi stalo na OCZ Colossus 120GB) i bootanje je proslo bez problema(win update se malo zbunio ali sam i to rijesio rucnim updateom)

Colossus je sada u AHCI nacinu rada,jos sam ugasio indexiranje,hybernaciju,superfetch i defregmentaciju-Bootanje je sad 80 sec....weeeeee!

Pogledajte sliku br. 1-HDD WD 160GB(rezultati su idealni za ovaj disk jer je 100% cist i formatiran,dok su winsi radili na njemu rezultati su bili daleko losiji),

i sl.br.2-SSD OCZ Colossus LT 120 (banchano sa instaliranim winsima7 64-bita)

Koliko si platio ovaj disk? Zbilja odlične performanse mora da sve "leti".

393 EUR(369+dostava)

dasHHa
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice