Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

poruka: 39
|
čitano: 30.197
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Ipak ne radi, mobilni Internet ne radi, govori mi da nije dostupna niti jedna stranica na koju odem, i ne mogu uc niti u jednu aplikaciju koja zahtjeva Internet, a ovo malo prije sto sam zvao frenda, da se to nisu skinuli novci s racuna na kojem imam jos mozda 7-8 kuna od nadoplate prijasnje, Tele2 tarife? Znaci li to da moram prvo postom uplatit 90 kn da bih mogao zapocet koristit njihovu tarifu ili sto, ne razumijem, sad vise nemam niti jedno, niti drugo

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
FunkyBanana kaže...

Imas pravo, ipak sam uzeo opciju bez uspostave poziva, sad mi se zapravo ta opcija niti ne cini toliko losom, 90 kn mjesecno za sest tisuca minuta, SMS-a i sest GB bez naplate uspostave poziva, jos jedno pitanje, poslao sam sad na 13444 ''?'' da si vidim stanje, i dosla mi je poruka ''Vasa potrosnja do 1.3.2017. je 0,00 kn. Preostalo je 0 MB/MIN/SMS iz tarife i paketa''. Ne razumijem kako mi nije ostalo nista, ako su mi tek danas aktivirali tarifu?

 

EDIT: Zvao sam frenda i sve je normalno, al opet, sto ne bi trebalo pisat ''Preostalo je 6000 MB/MIN/SMS iz tarife i paketa'', a ne ''0''? 

Rekoh ti ja da nije loša. Ja imam Tomato već par godina i sasvim sam zadovoljan, sad razmišljam o tome da si aktiviram neku od novih tarifa jer imam još uvijek onu staru Žestoku za 100(+10) kn.

 

Obračunsko razdoblje bi ti trebalo biti od prvog do zadnjeg u mjesecu, a prvi mjesec plaćaš proporcionalno tome koliko si dana koristio tarifu i toliko dobiješ minuta. Znači, trebao bi imati 4000 jedinica jer ćeš koristiti tarifu dvije trećine mjeseca.

Ovo da ti nije ostalo ništa je vrlo vjerojatno samo greška jer su te tek aktivirali pa ne prikazuje sve kako treba. Šta se brineš toliko, neće te pojesti.

 

Btw, probaj si instalirati Moj Tomato aplikaciju, možda će ti ona dobro prikazati odmah. Ako se spojiš na nju preko mobilnog interneta, ne moraš ukucavati username i password.

 

Ako te jako brine, zvrcni Službu za korisnike pa pitaj, ali mislim da nemaš brige.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma
FunkyBanana kaže...

Ipak ne radi, mobilni Internet ne radi, govori mi da nije dostupna niti jedna stranica na koju odem, i ne mogu uc niti u jednu aplikaciju koja zahtjeva Internet, a ovo malo prije sto sam zvao frenda, da se to nisu skinuli novci s racuna na kojem imam jos mozda 7-8 kuna od nadoplate prijasnje, Tele2 tarife? Znaci li to da moram prvo postom uplatit 90 kn da bih mogao zapocet koristit njihovu tarifu ili sto, ne razumijem, sad vise nemam niti jedno, niti drugo

Provjeri si APN u postavkama mobitela, vjerojatno ti je ostao konfiguriran na Tele2 pa zato ne radi.

 

edit: Baci oko ovamo: http://www.tomato.com.hr/korisnicka-podrska/pitanja-i-odgovori/tomato-internet-spajanje

edit2: Btw, ne prebacuju ti se novci kad promijeniš operatera. Ako imaš tomato karticu u mobitelu, onda si spojen na tomato i zvao si preko tomata. Ako si uzeo pretplatu kako kažeš da jesi, nemaš šta uplaćivati nego ćeš nakon kraja mjeseca dobiti račun za korištene usluge. Zato se to zove post-paid, a usluga na bonove pre-paid.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 18:08 (Mirko935).
8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Sto se tice mobilnog interneta, bio si u pravu, APN mi je bio postavljen na ''data.vip.hr'', umjesto na ''tomato'' i morao sam dodat neki link pod ''MMSC'' i sad radi normalno, al pazi sad ovo, isao sam ponovno bezveze pogledat na 13444 ''?'', i sad mi pise ''Vasa potrosnja do 10.3.2017. 17:44 je 0,38 kn'', a to je bas bilo kad sam ja bio zvao frenda da provjerim ako uopce mogu zvat, kako mi se sad to naplatilo tih 38 lipa za taj poziv, sto ne placam ja 90 kn mjesecno za sve pozive koji su unutar tih sest tisuca minuta, jer mi ovo mi izgleda kao da je naplaceno izvan okvira tih sest tisuca, tj izvan okvira te ''Velike'' tarife, btw, i dalje mi pise da mi je preostalo 0 MB/MIN/SMS iz tarife, sto me ponukalo na thought da on ustvari meni i skida novce izvan okvira te tarife jer se vodi za time da meni vise nije nista preostalo

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 21:34 (FunkyBanana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

I pazi ovo, instalirao sam aplikaciju Moj Tomato i pise mi pod ''03/2017'' - ''0,38kn'', i objasnjenje je sljedece, ''Iznos potrosnje kreira se u tekucem mjesecu na osnovu transakcija koje se naplacuju jer NISU ukljucene u tarifni model...'', znaci sto, oni meni zele rec da taj poziv gdje sam ja zvao frenda nije ukljucen u tarifu Velika nego je to mimo te tarife...? Stvarno mi nije jasno kako su oni meni mogli taj poziv naplatit 38 lipa

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma

Kako se mislim bih li se možda prebacila s Tele2 (pretplatnik mix tarifa 100 kn = za 110 kn 3 GB+500min+500sms) na Tomato (neku od tarifa bez naplate uspostave poziva), počela sam pratiti ovu temu.

Kako nije bilo više postova, zanima me kako se je stvar razvijala dalje. Za što su ti bili naplatili tih 38 lipa? Dakle, ti si sad na pretplati, ne na bonove? Kako funkcionira plaćanje? Dali si zadovoljan uslugom? Imaš li primjedbi, problema, itd?

LP

7 godina
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato

Pozdrav,
prebacujem se na tomato i imam jedno pitanje. Uzeo bi prek webshopa bon od 55 kn i tada dobivam 500 MB interneta. Sad me intreresira dal se prvo troši 500 jedinica tarife i onda ovih 500 mb nadoplate bona ili se troši 500 MB nadoplate od bona pa onda jedinice ili kako to funkcionira?

Zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Tomato
Tomato pretplata je bez ugovorne obveze.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc, prebacio sam broj s Tele2 na Toma

Ej, a ispostavilo se nakraju da je trebalo otprilike jedan ili dva dana da mi se aktivira tarifa nakon poruke, tako da mi je taj za taj mjesec racun dosao mislim 63 kune i 38 lipa :D tarifa mi se aktivirala negdje iza 10.3. mislim, tako da mi nisu naplatili punu cijenu. Sto se tice samog iskustva,  zadovoljan sam, za 90kn imam 6000 jedinica bez naplate uspostave poziva. Nekoliko stvari ti ipak moram rec koje u necijim ocima mogu predstavljat minus.

 

1. Da, imas 6000 jedinica, ali, ono sto ti ne pise je to da ti imas kombinirano sest tisuca poruka, minuta za razgovore i megabajta, sto znaci da ako si potrosila 2000 megabajta, ostaje ti 4000 jedinica, iako mozda nisi obavila niti jedan razgovor, ili poslala niti jednu poruku, isto tako ako si razgovarala 2000 minuta, ostat ce ti 4GB ili kombinirano 4GB + poruke, sad, meni to osobno ne smeta jer se u ova dva mjeseca niti priblizno nisam priblizio 6000 minuta, ali opet, ja toliko i ne koristim puno mobilni internet jer gdje god se okrenem sam spojen na neciji WIFI.

 

2. Bio sam na Ucki prosli tjedan i nisam imao nikakvog signala dok nisam dosao na vrh gdje su repetitori, sad, sto se tice opcenito Rijeke i okolice, internet i razgovori zadovoljavaju, nisam primjetio odstupanja u kvaliteti, kazu da nude brzine do 4G, testirao nisam, pa ti to ne bih znao reci.

 

Sve u svemu, zadovoljan sam, makar mislim da cu ipak uzet srednju tarifu, takodjer bez uspostave poziva, jer mi se vise isplati, 6000 minuta zasad mi je naprosto previse :P

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice