Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.521.842
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
mucamica kaže...
Košta će te oko 1500 kuna. Ja am to prošao. Zamjena kompl. pozadinskog i ruke

 

A novi košta 1259kn

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/VIVAX-IMAGO-LED-TV-40S60T2S2%2C-Full-HD/p/EK000179209

13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Ukratko: ne.

 

Treba promijeniti pozadinsku rasvjetu. Ne znam koja joj je cijena, ali hajmo pretpostaviti da je oko 500kn.

Sam popravak nije pretjerano kompliciran (obično ne treba ni lemilica) - osim jednog dijela. Dizanje LCD matrice. Znači u jednom trenutku moraš dići staklo debljine 2mm koje je uz to savitljivo i negdje ga odložiti. Jedan krivi korak i razbio si matricu i tv može u smeće. Otprilike ovako to izgleda:

 

(oko 4 minute)

 

Dakle ovdje to radi na 42" pa još nekako je i uspio, ali ovako ne možeš raditi sa matricom od 65". Možeš je pokušati ručno skinuti, ali šansa da ti se nešto razbije ako nemaš iskustva je velika. Plus trebaš puno prostora. 

 

Postoje i alati za skidanje, ali i s njima je nezgodno te su skupi.

 

steta.. ucinilo mi se kao zanimljiva vikend akcija....  hvala za informaciju

 

mucamica kaže...
Košta će te oko 1500 kuna. Ja am to prošao. Zamjena kompl. pozadinskog i ruke

 

mislis na mene? ja sam mislio to sam, samo naruciti dijelove, ali sad kad me kolega malo uputio, milsim da cu uzeti novi za 400-500 € :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 19:23 (MarioArt).
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Flagship kaže...
mucamica kaže...
Košta će te oko 1500 kuna. Ja am to prošao. Zamjena kompl. pozadinskog i ruke

 

A novi košta 1259kn

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/VIVAX-IMAGO-LED-TV-40S60T2S2%2C-Full-HD/p/EK000179209

Krivi televizor.

5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Marko :D kaže...
Flagship kaže...
mucamica kaže...
Košta će te oko 1500 kuna. Ja am to prošao. Zamjena kompl. pozadinskog i ruke

 

A novi košta 1259kn

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/VIVAX-IMAGO-LED-TV-40S60T2S2%2C-Full-HD/p/EK000179209

Krivi televizor.

 

Pa ne može ni biti isti kad je ovaj s ekupi 2020. a ovaj iz teme je 2016:) Samo sam htio istaknut bizarnost da je cijena eventualnog popravka veća nego cijena novog 40" vivaxa pa nek svatko odluči što mu je isplativo..

3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, zanima me da li se može popraviti i da li ima smisla popravljati tv sa ispranom slikom?

Do kvara je vjerojatno došlo uslijed brisanja televizora alkoholom, nakon toga je normalno radio da bi se 3 sata nakon toga slika pogoršala.

Ako možda bnetko zna što bi to bilo i kako bi se moglo popravit, bio bih zahvalan!

Prilažem fotogorafije stanja TV-a nakon brisanja s alkoholom.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

 

krepala mi moja stara dobra plazma Panasonic TX-P42X10E. Nema slike i cuje se ovaj zvuk:

 

https://soundcloud.com/john-doe-743546742/tv-kvar

 

Ima li netko mozda ideju sta bi moglo biti i da li se isplati popravljat.

 

Fala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo mene opet...

Možda neki bug genijalac zna što se događa, jer ludim pomalo...(smješak)

Dakle, na novi digi tv priključen je scartom analogni dvd recorder.

Tv ima svoju, vanjsku antenu, dvd je drugim scartom uključen u dvbt2 reciver koji je spojen na kućnu antenu.

Sve šteka. Gledam tv, na daljinskom od videa pritisnem scart, uđem u dvbt i video,

 tamo mogu zaustaviti tv program i snimati.

No, snimanje. Kad stavim više snimki samo zadnja bude snimljena. Sinoć sam ga testirala, 2 kratka snimanja sa 2 različita kanala. Programiram timer na dvbt reciveru, zatim na dvd recorderu. Sve je radilo kako treba. Dvd recorder bio je cijelo vrijeme upaljen. Onda sam probala to isto sa ugašenim. Opet funkcionira. No, kad sam prije spavanja namjestila snimanje 2 snimke od po sat vremena, na različitim kanalima, ujutro vidim, samo jedna, zadnja. Valjda iz nekog razloga, ovu drugu presnimi preko prve? Napominjem da je, dok je bio spojen na staru analognu tv (u doba dvbt bez hevca) snimao kako treba. Nije pun ima još 40 % mjesta za snimanje. Ipak sam neke filmove išla presnimiti na disk za sačuvati, no jedan je snimljen, drugi (na isti disk) nije išao. Kaže da ne može pal u ntsc. A isti disk, isti snimci sa stare tv. Znači, nešto se zablesilo. Ništa mi više ne pada npm, jedino što sam davno namjestila u videu postavku, da mi više snimaka stane u manje vremena. Ali, zašto je snimao dobro dok sam ga gledala(pratila)? Da nije u pitanju, što sam testirala sa kratkim snimanjima od 10- tak minuta i malim razmakom između snimanja, isto oko 10-tak min? No, ne vidim, kakve veze ima dužina snimanja? Je li moguće da zato jer je skartom priključen na digi tv, to pravi neku pomutnju? Zvala sam meštra koji je već radio na mom snimaču, specijaliziranog za philips i rekao mi da nikad nije čuo za takvo što. Sad je u gužvi predblagdanskoj, u drugome je gradu taj servis, i neznam ima li smisla nositi mu snimač, jer nisam sigurna, da je problem u njemu???

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Stavila sam snimati dok sam bila na poslu, ali nisam isključila dvd recorder. Snimio je obje snimke. U čemu je kvaka? Ima li ikog tko se razumije?? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probaj staviti dvb-t reciever da se upali minutu prije, moguće da ako se dvd "probudi" i želi snimati a nema signala - da ne snimi ništa.

 

Ne znam koji je reciever ali obično je puno lakše i modernije snimiti nešto na usb stick nego na dvd, ovo su čudne metode i zavrzlame.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, to ću pokušati. Iako, u ranijim slučajevima, kad bi trenutni nestanak struje omeo dvbt prijemnik, pa ne bi uključio timer, moj je recorder snimao. Bila bi snimka crnog ekrana u trajanju koje je postavljeno. Za stick mi je više njih reklo, no žao mi je philipsovog dvd recordera, kao da mi je stari prijatelj i u dobrom je stanju. A mogu s njegovog hard disca presnimiti na disk i tako čuvati filmove ili štogod zanimljivo...Jedan stick mi nekako otužno djeluje spram njega, vrijeme me izgleda pregazilo...Hvala na odgovoru!

Receiver je devia, mislim da li kupiti onaj strong sa dva tunera?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 11:39 (Sanimarine).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ako ti stick izgleda otužno onda uzmi HDD velikog kapaciteta i uživaj u snimanju :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Počeo mi otkazivati backlight na 5 godina starom Samsungu. Jedna po jedna ledica otkazuje, to izgleda ovako:

https://eu.community.samsung.com/t5/image/serverpage/image-id/11345i39CE3EB2B67B2EC5?v=1.0

 

Tražio sam ponude za popravak, uglavnom par tisuća kn. Samo nove trake su oko 2.000,00kn.

Neisplativno za popravljati u ovlaštenom servisu.

 

Gledao da naručim negdje izvana te trake ali ništa pametno, osim iz USA. I onda našao iz Kine za parsto kn.

Generalno, sve su to zamjenski dijelovi ali kvaliteta može oscilirati pa nisam siguran isplati li se zezati sa tim kineskim jer razlika je i do 10 puta u cijeni. :)

 

Ima tko kakva slična iskustva?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
lepi91 kaže...

Počeo mi otkazivati backlight na 5 godina starom Samsungu. Jedna po jedna ledica otkazuje, to izgleda ovako:

https://eu.community.samsung.com/t5/image/serverpage/image-id/11345i39CE3EB2B67B2EC5?v=1.0

 

Tražio sam ponude za popravak, uglavnom par tisuća kn. Samo nove trake su oko 2.000,00kn.

Neisplativno za popravljati u ovlaštenom servisu.

 

Gledao da naručim negdje izvana te trake ali ništa pametno, osim iz USA. I onda našao iz Kine za parsto kn.

Generalno, sve su to zamjenski dijelovi ali kvaliteta može oscilirati pa nisam siguran isplati li se zezati sa tim kineskim jer razlika je i do 10 puta u cijeni. :)

 

Ima tko kakva slična iskustva?

 Kolega iz ureda privatno se bavi popravkom televizija vec 20g i on ugradjuje te "zamjenske kineske" dok rade,rade normalno,ali sigurno da nije ista kvaliteta kao te orginalne i da ce trajati jos 5-10g.

Bas jutros je to tema bile,pricao je nesto vezi tog zato su dosta i jeftinije.

 

ps.nemoj mislit da to sto tvornicki dolazi u njima da je nesto posebno,kaze da je to u dosta slucajeva isto smece kao ove kineske zamjenske kod tv-a do neke normalne cijene,takodjer da je razlika velika kod tv-a koje mu netko donese iz njemacke.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 13:43 (hrka11).
4 godine
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ekipa,

 

imam problem s tv-om. Radi se o Samsung JU 6672, star 5 godina. Na tv-u ne radi niti jedan HDMI utor, kad prebacujem npr. s HDMI1 na HDMI2 traži se update softvera i da se tv ne isključuje. Sinoć je cijelu noć ostao upaljen ali bez ikakvih pozitivnih rezultata. I još k tome kad se radi update, jedva da se tv može ugasiti. Kada idem manualno pokrenuti update, pokazuje da imam najnoviju verziju, kontaktirao sam i Samsung službu za korisnike, rekli su mi da probam preko USB-a.Na USB-u mi ne pronalazi file kad ga uključim u tv. Naravno, garancija istekla prije 2 mjeseca. 

 

Ima li tko kakav savjet?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz ljudi, imam jedan problem sa sony 49xf9005 star 2 godine.

 

Prije mozda godinu dana mi je poceo zujati na desnoj strani i skuzio sam da je to do

postavki osvjetljenja. Od mogucih max 50 meni je osvjetljenje na 15 jer preko toga pocne nenormalo zujati (coil whine, buzzing),

morao sam i druge postavke sputiti da ne zuji, ali onda to vise nije slika kao prije, premracna je, nije to to.

 

Ali na to sam se navikao dok mi prije par dana nije poceo tv zujat na lijevoj strani gdje su utori od hdmia i usba.

 

Znaci pc spojim preko hdmia na tv i gledam filmove preko mpchc ili vlc player. Problem je kad skinem 4k film, to zujanje je toliko

jako da se ne mogu uopce koncentrirati na film, doslovno me usi zabole, a udaljen sam 3 metra od tv-a.

Mislio sam da je mozda do graficke ili hdmia, pa sam mijenjao drugi hdmi i opet isto, onda sam stavio film na usb, spojio samo usb

i opet isto zujanje.

 

Imam i drugi 4k tv sony, koji je losiji, ali nema nikakvog zujanja pa sam sa razocarao, jer dati 8k za tv i onda takvi problemi.

Hoce li mi to uvaziti za reklamaciju jer doslovce ne mogu iskoristi potencijal tv-a, sta mi znaci sto sve ima kad moram sve postavke smanjiti

da ne slusam cvrcanje tv-a.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, nisam uspio naci na webu da netko ima baš ovakav slučaj kao ja, uglavnom ljudi znaju imati sive krugove ili pravilne crte po ekranu. Nadam se da netko ima iskustva i može reći što se dogodilo s ovim ekranim. I postoji li neko 'software' rješenje ili se ekran mora fizički popravljati?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Poispadali su ti plastični difuzori s led osvjetljena.

Nemreš to sogtverski riješit, jedino raskapanje i ljepljenje nazad.

A ako to već ideš radit onda i zamjena pozadinskog osvjetljenja, a ovo sačuvaš za rezervu.

 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Poispadali su ti plastični difuzori s led osvjetljena.

Nemreš to sogtverski riješit, jedino raskapanje i ljepljenje nazad.

A ako to već ideš radit onda i zamjena pozadinskog osvjetljenja, a ovo sačuvaš za rezervu.

 

 Hvala ti!

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne bih rekao da si difuzori u pitanju, kad oni popadaju izgleda drugačije. Ovo mi najviše vuče na nekakvu prljavštinu unutar panela

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vjerujem da ovo spada pod tajnama pa stiže upit..prije 10tak dana montirao SHARP 40BL2EA i zadovoljan sam s njim a ono što me zanima je slijedeće: ponuđeni izvor/source nema ponuđeni USB - koji je bitan jer su tamo crtići a s obzirom da se u stanu ne koristi PC/lap i sl. nemam mogućnost streamanja na TV - pa prilikom reprodukcije materijala s USBa moram ga ištekati i ponovo uštekati.

Zanima kako preimenovati source tj. "naložiti" Tvu da pod sourcevima bude dostupan i USB?
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zasto bi moralo biti na sorucu? Meni na hisense tvu je USB pod media, pa pogledaj da ti nemas nes takvo.

9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, zna li netko koji je kvar na tvu, stalnoo mi se ovakve bijele crte pokazuju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Moguće t-con ili sam panel (ekran)

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Reko je čovjek da se neisplati popravljat, jel to istina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ako je u pitanju panel onda je neisplativo

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ejj bok jesi li popravio taj tv???

3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav. Imam pitanje dali netko ima ili zna gdje mogu kupiti ekran za lg smart tv 50UK6950PLB ima 50", uglavnom puknuo mu ekran i ne vidi se ništa ali ima zvuk i normalno se pali i gasi. Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima,

kupio sam rabljeni LG 50LF652V televizor kom je reparirano pozadinsko osvjetljenje te je pri kvaru "nagorila" reflektirajuća folija što se manifestira kao sive "fleke" pretežno u donjem lijevom kutu ekrana (slika u privitku).

Display kao takav je ispravan, no trebalo bi zamijeniti reflektirajuću foliju ispod samog display-a. Prema riječima majstora, difuzorska plastika je kod popravka zamijenjena.
Ima li netko kakvu preporuku za servis televizora u sjevernom dijelu Hrvatske, a da radi takvu vrstu popravka, bez da se mijenja sami display?

Hvala unaprijed!

Claude os, aperi oculos!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Bok, odjednom mi je nestalo slike na Smart TV Phillips 

stara je oko 4 godine i ko za vraga ne nalazim nigdje račun i garanciju 

moze molim vas savjet neki što bi moglo biti i da li netko ima iskustvo sa se može reklamirati bez računa i garancije. Kupljeno u emezzeta 

jvala 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Sarma13 kaže...

Bok, odjednom mi je nestalo slike na Smart TV Phillips 

stara je oko 4 godine i ko za vraga ne nalazim nigdje račun i garanciju 

moze molim vas savjet neki što bi moglo biti i da li netko ima iskustvo sa se može reklamirati bez računa i garancije. Kupljeno u emezzeta 

jvala 

 Naravno da ne možeš reklamirati bez računa i garancije.

 

Ako si platio karticom, onda pogledaj na netbankingu ili mbankingu ili u samoj banci koji je točan datum, dođi s dokazom i pitaj u trgovini mogu li ti ponovno isprintati račun.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice