Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.522.093
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Po slici je vjerojatno da je problem negdje u procesiranju videosignala koji ide do samog LCD-a (tzv. TCON ploča - iako različiti proizvođači taj sklop zovu različito); loše napajanje ovakakav kvar obično ne uzrokuje (iako ne škodi kondenzatore provjeriti bar vizualno; jasno, TV otvaraj samo kad je isključen iz struje), tako da nažalost rješenje vjerojatno nije jednostavno. (Osim ako recimo nije npr. neki hladni lem ili možda otpao hladnjak s nekog čipa pa se isti pregrijava nakon tih par sekundi koliko navodiš, ali nekako sumnjam u takve opcije...)

 

Na webu ne uspijevam naći nikakve detaljnije podatke o uzrocima ovog kvara, pošto Quadro baš i nije svjetski poznat.

Bojim se da je jednostavno u igri loša sreća, kad je uspio crknuti tako brzo nakon isteka garancije :(

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Znalac111 kaže...
KaeR kaže...
Znalac111 kaže...

Evo pojavio mi se problem s LCD televizijom,naime na toj TV koristim samo Max Tv,i kada ukljucim TV slike imam na 5sec i onda se počnu stvarati "valovi" i tako se to nastavlja ali da slike bude 1minutu je nemoguće,bili su iz T-com kod mene i kažu da je do Tv-a a na mojoj drugoj TV sve normalno radi(mislim na Max TV) tako da je on u redu.Nije do kablova(SCART,HADEMI) jer sam sve isprobao imate li vi koje rješenje?

Znači, problem je isti neovisno o izvoru signala (Scart / HDMI)?

 

Moguće je više uzroka - neispravan ulazni dio (pločica s AV ulazima), neispravna TCON (timing control) ploča (teško ili nikako popravljivo, uglavnom se mijenja cijela ploča), spojevi na sam LCD ekran (flat kabeli) ali čak i banalni kvar kao što je nestabilno napajanje može stvoriti razne probleme, pa bi to prvo trebalo provjeriti (u smislu postoji li koji napuhani kondenzator ili slično).

 

Pojavljuju li se neki kodovi greške (ponavljajuće treperenje indikatorske LED lampice)?

 

Nisi naveo proizvođača ni model televizora pa je teško dalje tražiti (u smislu dijagnostike)... ako možeš, uslikaj i te "valove".

 Da,problem je isti uključio ja Scart ili HDMI.Proizvođač je Quadro,MODEL:LCD-24AB11,nisam otvarao televiziju pa ti nemogu reći za kondezator.Postoji samo jedna lampica na cjeloj TV i to je ona lampica kada je TV upaljena ona je plave boje a kada je ugašena crvene.I još nešto ako je važno ja nemam sliku u komadu 10sec ai zvuk mi normalno radi bez prekidanja,znači da je meni tv ukljucen 2h zvuk mi se čuje tečno bez prekidanja,bez šumova ali slika se nemože sastaviti niti 1 minutu.Grancija mi je izašla 11.7.2013.tako da je nemam.

Ovo zvuči kao artefakti slični grafe, vjerovatno kondiće nabubren pa nema dovojno kapaciteta da daje cijelu čistu sliku.

Nenad
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

imam problem sa tv-om (crt), naime ispao je na pod i dobio malo udubljenje u gornjem lijevom ćošku i od tad su u tom ćošku boje pozelenjene tj nisu kako treba, uvijek ima neki efekt zelene na njima... frend mi je rekao da prođem sa magnetom preko toga, hoće li to radit?

the sound of engine is cure for everything!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Pa bilo je na Provjerenom da je sva tehnika napravljena da se pokvari malo poslije isteka garancije. Možeš jedino probati gore navedene savjete, odnjeti ga na servis ili kupiti novi TV.

 

Imam i ja problem sa onim starim Samsungom (20. godina). SCART ulaz zeza. Kada prikopčam SCART kabel on se spusti prema dolje i slika se stalno vrti, skače..., a kada ga držim slika je normalna. To sam skužio čim sam kupio digitalnu {#}. Je li se to može taj SCART nekako zalemiti, jer je tata rekao da će ga otvoriti i vidjeti što se može učiniti. Inače televizor je super Smijeh.

 

Pokušao sam nešto podmetnuti ispod SCARTa, radilo neko vrijeme pa prestalo {#}

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2013 13:39 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Genoxxx kaže...

imam problem sa tv-om (crt), naime ispao je na pod i dobio malo udubljenje u gornjem lijevom ćošku i od tad su u tom ćošku boje pozelenjene tj nisu kako treba, uvijek ima neki efekt zelene na njima... frend mi je rekao da prođem sa magnetom preko toga, hoće li to radit?

Nisam baš siguran da bi to trebalo pomoći. Jesi li ga probao isključiti iz utičnice i ostaviti ga tako 1h?

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Marko :D kaže...
Genoxxx kaže...

imam problem sa tv-om (crt), naime ispao je na pod i dobio malo udubljenje u gornjem lijevom ćošku i od tad su u tom ćošku boje pozelenjene tj nisu kako treba, uvijek ima neki efekt zelene na njima... frend mi je rekao da prođem sa magnetom preko toga, hoće li to radit?

Nisam baš siguran da bi to trebalo pomoći. Jesi li ga probao isključiti iz utičnice i ostaviti ga tako 1h?

on jedva da radi 1h tjedno {#} tako da to pada u vodu

the sound of engine is cure for everything!
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Daj slikaj to da vidim Smijeh

Pa kako ti je ispao? Sa ormarića?

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Genoxxx kaže...

imam problem sa tv-om (crt), naime ispao je na pod i dobio malo udubljenje u gornjem lijevom ćošku i od tad su u tom ćošku boje pozelenjene tj nisu kako treba, uvijek ima neki efekt zelene na njima... frend mi je rekao da prođem sa magnetom preko toga, hoće li to radit?

Ako nisi pri tome vrlo oprezan, magnetiziranjem maske možeš samo još pogoršati stvari, jer je vjerojatno zbog udarca malo deformirana rupičasta maska koja se nalazi ispred fosfornih točaka na ekranu.

KaeR
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Marko :D kaže...

Daj slikaj to da vidim Smijeh

Pa kako ti je ispao? Sa ormarića?

bi, ali nije kod mene {#}

ne, u transportu je nahebo... naglo sam zakocio i u bunkeru je lupio u metalnu palicu

KaeR kaže...
Genoxxx kaže...

imam problem sa tv-om (crt), naime ispao je na pod i dobio malo udubljenje u gornjem lijevom ćošku i od tad su u tom ćošku boje pozelenjene tj nisu kako treba, uvijek ima neki efekt zelene na njima... frend mi je rekao da prođem sa magnetom preko toga, hoće li to radit?

Ako nisi pri tome vrlo oprezan, magnetiziranjem maske možeš samo još pogoršati stvari, jer je vjerojatno zbog udarca malo deformirana rupičasta maska koja se nalazi ispred fosfornih točaka na ekranu.

aj recimo da te razumijem, mogu li to kako popravit?

the sound of engine is cure for everything!
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Popraviti masku ne možeš, ali možda možeš strateškim postavljanjem malih (slabih) magnetića izvana donekle korigirati tu mrlju, ali ponavljam, oprezno, jer ako uzmeš prejaki magnet, još ćeš više pokvariti sliku.

 

KaeR
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
KaeR kaže...

Popraviti masku ne možeš, ali možda možeš strateškim postavljanjem malih (slabih) magnetića izvana donekle korigirati tu mrlju, ali ponavljam, oprezno, jer ako uzmeš prejaki magnet, još ćeš više pokvariti sliku.

 

znaci, bolje ne diraj

the sound of engine is cure for everything!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Marko :D kaže...

Pa bilo je na Provjerenom da je sva tehnika napravljena da se pokvari malo poslije isteka garancije. Možeš jedino probati gore navedene savjete, odnjeti ga na servis ili kupiti novi TV.

 

Imam i ja problem sa onim starim Samsungom (20. godina). SCART ulaz zeza. Kada prikopčam SCART kabel on se spusti prema dolje i slika se stalno vrti, skače..., a kada ga držim slika je normalna. To sam skužio čim sam kupio digitalnu {#}. Je li se to može taj SCART nekako zalemiti, jer je tata rekao da će ga otvoriti i vidjeti što se može učiniti. Inače televizor je super Smijeh.

 

Pokušao sam nešto podmetnuti ispod SCARTa, radilo neko vrijeme pa prestalo {#}

Može se SCART zalemiti, sve što ti je potrebno jest lemilica(kada sam lemio SCART na svom TV-u koristio sam lemilicu 60 W, s tim da ne smiješ dugo držati na spoju, stvori se velika temperatura, pa može doći do posljedica) također, treba ti pumpica ako želiš skinuti sav lem pa ponovno zalemiti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
AmD kaže...

Evo jedno pitanje. Imam jedan stari tv koji stoji dosta vremena u podrumu (nema vlage i slicno) i on kada se upali radi, tj da se upaliti, ali nema slike. Samo crno .. 

 

Imate li neki savjet?

Kada upališ TV, imal zvuka?

13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Jel vaši CRT televizori pucketaju po noći? :)

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Marko :D kaže...

Jel vaši CRT televizori pucketaju po noći? :)

To je normalno kad ga ugasiš pa još neko vrijeme dok ima statičkog elektricitieta u ekranu. Jesi kada probao proći prstima preko CRT ekrana kojeg si tek isključio (i to još bolje po mraku)? Ponekad će te dočekati lijep lightshow.

 

Ali mi se još nije dogodilo da tv koji stoji ugašen već par sati, pucketa (ako si na to mislio)...

What Andy giveth, Bill taketh away.
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
rustweaver kaže...
Marko :D kaže...

Jel vaši CRT televizori pucketaju po noći?  :)

To je normalno kad ga ugasiš pa još neko vrijeme dok ima statičkog elektricitieta u ekranu. Jesi kada probao proći prstima preko CRT ekrana kojeg si tek isključio (i to još bolje po mraku)? Ponekad će te dočekati lijep lightshow.

 

Ali mi se još nije dogodilo da tv koji stoji ugašen već par sati, pucketa (ako si na to mislio)...

  Ili to, ili pucketa kad ga ugasiš dok se hladi. Ovi stari CRT-ovi su to znali, valjda se plastika ili nešto ugrije i rastegne pa onda pucketa dok se hladi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Pojeli su me komarci i idem ja ponoći ukopčati aparat za komarce (prije je bio mobitel na punjnju) i par sekundi nakon što sam ukopčao u televizoru se čuo neki prasak. Kad je počeo češće pucketat, popiz*** sam i  isključio iz struje.

 

U vezi onog lightshowa. Kada ugasim televizor navečer slika ostane sivkasta nekoliko minuta. Jednom sam iz znatiželje prešao prstom preko ekrana pa me strujica zdrmala i svjetlo siva boja je bila oko prsta :D

 

Samo me zanima zašto stari samsung ne pucketa, a radi barem 7h dnevno, kao i Quadro..,

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2013 14:55 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Marko :D kaže...

U vezi onog lightshowa. Kada ugasim televizor navečer slika ostane sivkasta nekoliko minuta. Jednom sam iz znatiželje prešao prstom preko ekrana pa me strujica zdrmala :D

Statički elektricitet, u ovom slučaju ništa opasniji od onog koji se razvija kad se češljaš, svlačiš đžemper i slično...

What Andy giveth, Bill taketh away.
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Ma znam to. Rekao sam bratu da to napravi, jer on do kasna gleda televizor :D

 

Ali zašto stari samsung ne pucketa. Bolja plastika? Radi oko 7h dnevno i na njemu se ne pokaže ta svijetla slika kada se ugasi...

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Ne znam jesam li pogodio temu, ali here it goes.

 

Imam nekakav Philipsov LCD tv (ne znam točno koji jer se u  ovo ne razumijem niti malo, ako je bitno mogu potražit papire neke) koji ima sa strane usb priključak. I kad hoću gledat film sa nekog usb-a, njega najnormalnije učita i mogu ga gledat, ali folder sa titlovima prepoznaje kao praznog i ne mogu ih naštimat nikako. Pa me zanima jel postoji način ili neki posebni format u kojem će mi tv prepoznat titlove da ih mogu ubacit. Unaprijed hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Lopoc kaže...

Ne znam jesam li pogodio temu, ali here it goes.

 

Imam nekakav Philipsov LCD tv (ne znam točno koji jer se u  ovo ne razumijem niti malo, ako je bitno mogu potražit papire neke) koji ima sa strane usb priključak. I kad hoću gledat film sa nekog usb-a, njega najnormalnije učita i mogu ga gledat, ali folder sa titlovima prepoznaje kao praznog i ne mogu ih naštimat nikako. Pa me zanima jel postoji način ili neki posebni format u kojem će mi tv prepoznat titlove da ih mogu ubacit. Unaprijed hvala :)

bez foldera.

 

titl i film moraju imati isti naziv i ako sve štima titlovi ce se automastki prikazivati.

 

 

Keep Calm and Carry On
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Nope, i dalje ništa. Jel možda trebam ručno dodat na kraj imena titla .srt ili nešto takvo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Lopoc kaže...

Nope, i dalje ništa. Jel možda trebam ručno dodat na kraj imena titla .srt ili nešto takvo?

Samo ako ti ekstenzija doista nedostaje. Ako ti je OS podešen da skriva ekstenzije onda je ona vjerojatno već prisutna samo ju ne vidiš. Iz tog razloga ja podesim da mi se uvijek prikazuju ekstenzije.

 

Podržava li ti TV uopće titlove, i ako da u kojem formatu? To trebaš vidjeti u papirima koje si dobio sa uređajem.

What Andy giveth, Bill taketh away.
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Ok, hvala :) Potražit ću ih ovih dana pa vidit što piše :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Philips TVi uglavnom NE podržavaju titlove.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Meni ovaj televizor radi sada najnormalnije samo je slika žuta. Normalno se gasi i više se ne pokazuje plava fleka prilikom gašenja. Plava fleka se jedino pojavi kada mjenjam boje i onda ga ugasim, ali ako ne mjenjam boje nema plave fleke. Namještanje boja ne pomaže slika je i dalje žuta. :)

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 17:02 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Sony KDL 26 P3000 K.F. crvena lampica blinka i nakon 20-tak i više pokušaja daljinskim televizor se konačno upali i lampica pozeleni. Iza neuspješnih pokušaja kratkotrajno ...sekundu..dvije je ugašena dok opet zablinka crveno. Kad "uhvati" televizor radi besprijekorno. Može mi netko pomoći??? Hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Molim vas, može li mi netko odgovoriti na prethodno pitanje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!

Meni to izgleda kao kvar na daljinskom upravljaču a ne u samoj telki.

What Andy giveth, Bill taketh away.
14 godina
moderator
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
tehnics kaže...

Molim vas, može li mi netko odgovoriti na prethodno pitanje?

Odnesi ga na servis.

 

Kome treba 10$ popusta na Banggdod neka se javi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 16:08 (XXX-Man).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice