Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.521.551
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav!

 

Na LG 42lf561V je otisla dioda i majstor trazi 1000kn za zamjenu cijele trake...

 

Imam li gdje nabaviti traku za dobru cijenu i jel pametno sam mijenjati?

 

Gledao sam nove Sharpove od 40inca za cca 1500kn al ne znam kakve su...

 

Pa nez jel bolje popravljati ili uzeti Sharp?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Definitvno popravi sam, ne isplati se to na servisu, pogotovo kaj većinom traže bar 50% cijene TV-a, a u tvom slučaju i više.

A za nabaviti traku je dosta lako, samo saznaj koji je model tvoja i onda ebay, aliexpress i slično.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 22:02 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Definitvno popravi sam,ne isplati se to na servisu, pogotovo kaj većinom traže bar 50% cijene TV-a, a u tvom slučaju i više.

A za nabaviti traku je dosta lako, samo saznaj koji je model tvoja i onda ebay, aliexpress i slično.

 

 

 Je lako je to reči, ali večina ljudi(99%) to ne može odradit bez da još dodatno ne pokvari TV.

 

Večina hardvera danas se zaljepi/ili škljoc sklapanje plastičnih djelova, pa hajd ti otvori monitor/TV na kojem izvana nema vidljivih šrafa.LCD paneli su vrlo osjetljivi na silu/pritisak/udarce, i vrlo lako kod "zidarskog otvaranja kučišta" brzo ubiješ LCD panel.

 

Vještina/znanje/iskustvo, kaj moš ništa to se danas debelo naplati ako nisi sposoban sam odradit određen posel.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 22:18 (rambox).
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Istina, ali budući da kolega ima stariji TV koji nije očito bio neki preskupi ultraflat model, onda je i konstrukcija jako jednostavna, i nema skoro ništa za zajebat, samo na krevet stavi poplun i pazi da nije ništa ispod, polegne ga ekranom na dolje, odšarafi lim sa zadnje strane, išteka konektore, i pomalo odvoji plastične kvačice koje drže display za limariju, i onda izvadi lim i to je to, i samo onda nove trake ubaci i zašarafi.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Na LG 42lf561V je otisla dioda i majstor trazi 1000kn za zamjenu cijele trake...

 

Imam li gdje nabaviti traku za dobru cijenu i jel pametno sam mijenjati?

 

Gledao sam nove Sharpove od 40inca za cca 1500kn al ne znam kakve su...

 

Pa nez jel bolje popravljati ili uzeti Sharp?

 Samo jedne trake ili kompletne pozadinske rasvjete? Ako je zamjena samo jedne trake 1000kn onda te pokušava opelješiti, a pitanje je vremena kad će otići druga led dioda odnosno druga traka...

12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Po njegovom, jedna traka...

 

A strah me sam uzimati to u ruke posto nemam iskustva al ako nije toliki problem kao sta kolega gore kaze, mozda bi i mogao sam probati, samo nez jel problem ako nije original traka(sto izabrati s alija/ebaya?)...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pogledaj komentare, kaj kažu ljudi koji su kupili.

I ako je ok onda uzmi, nema tu puno razmišljanja, a taman i da nije original traka nema veze ako ledice valjaju, a lako može biti da su sasvim ok, jer 100 tih ledica koje idu na trake prosječne kvalitete dođe 10 kuna, tak da ni nema razloga da neoriginal trake ne valjaju, a ostatak cijene je ionak sami PCB i konektori kaj isto nije nekaj skupo.

I kaj je još dobro učiniti je uzeti najjeftiniju termalnu pastu s aliexpressa i stavuti ispod, puno znači kad toplina može otići na šasiju, barem djelomično.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 16:00 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hvala svima!

 

Sutra ga pokupim sa servisa pa bumo vidli :)

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav zna li tko koliko bi kostao popravak ovog tv velik je pa mi se neda nosit da bi mi rekao.. pa se ovdje javljam... naravno garancija prije 2 mj istekla
prilazem sliku obratite pozornost na ove bijele lampice okrugle
https://ibb.co/7VfvYY1
https://ibb.co/6NFqWSc

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pripremi model tv-a pa zovi servis i pitaj koliko bi koštala zamjena kompletne pozadinske rasvjete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Molim pomoc,imam philips tv i posebno reciver.nalazim se u zgradi.antena je spojena u zid.nakon godine dana,imam isti problem,nestala je slika,a ton imam.drugi reciver isti problem.kako mogu sama popraviti.hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A kad prebaciš na normalni tuner jel ima slike?

Ovak zvuči kao da je krepalo pozadinsko osvjetljenje.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam neki lcd tv panasonic 32" izgleda da mu je crklo pozadinsko osvjetljenje, sad me zanima jel se uopce to isplati popravljati. Zvuka ima cak se moze i vidjet slika ali ako se bas zagledas u tv onako na crnom ekranu

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ima LED osvjetljenje ili CFL?

CFL lako sam zamijeniš (ako uspiješ nabavit lampe ), a LED malo teže, ali isto sam možeš složit.

Naravno, to ako je stari TV u pitanju, a ako je nekaj novije i skupo i nisi ekspert baš, onda možeš na servis da ti slože - do 100€ obično cifra.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Ima LED osvjetljenje ili CFL?

CFL lako sam zamijeniš (ako uspiješ nabavit lampe ), a LED malo teže, ali isto sam možeš složit.

Naravno, to ako je stari TV u pitanju, a ako je nekaj novije i skupo i nisi ekspert baš, onda možeš na servis da ti slože - do 100€ obično cifra.

 

 E sad neznam koje je uglavnom crn ekran je evo naziv tv-a panasonic TX-32C300E nije njemu ni neka cijena onako kupljen prije 2-3 godine ako se nevaram bio je nekih 2000Kn.

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Procijeni sam, ako misliš da se isplati furati na servis za cca. 500 kuna ili malo više ili sam eksperimentirat.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Procijeni sam, ako misliš da se isplati furati na servis za cca. 500 kuna ili malo više ili sam eksperimentirat.

 

 Ma vidjet cu ako bude popravak preko 100€ necu ga praviti.

14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Cijena popravka je 35€ dobro je pa nije nista pretjerano.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, super cijena.

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Samo pazi kakav je to "popravak" - ako je zamjena samo neispravnih led dioda odnosno krpanje, neće ti dugo potrajati i savjet je da to ni ne radiš.

 

Ako je zamjena kompletne rasvjete, onda je ok

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Samo pazi kakav je to "popravak" - ako je zamjena samo neispravnih led dioda odnosno krpanje, neće ti dugo potrajati i savjet je da to ni ne radiš.

 

Ako je zamjena kompletne rasvjete, onda je ok

 Neznam nisam pitao sta je radio on ga je napravio ako opet crkne ide u smece kupit cu novi.Imam drugi tv isto je 32 sony kdl 706B FHD  vec 5 godina ga koristim zasad nisam vidio ni mrtvog pixela na ekranu

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Samo pazi kakav je to "popravak" - ako je zamjena samo neispravnih led dioda odnosno krpanje, neće ti dugo potrajati i savjet je da to ni ne radiš.

 

Ako je zamjena kompletne rasvjete, onda je ok

 A ako je neki normalni lik onda je možda pošteno napravio i zamijenio sve ledice, ionak koštaju par kuna sve zajedno, i pol sata posla više.

Osim ak je fušer, ali onda ne bude dugo operirao kad se pročuje...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 16:10 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...
tiki kaže...

Samo pazi kakav je to "popravak" - ako je zamjena samo neispravnih led dioda odnosno krpanje, neće ti dugo potrajati i savjet je da to ni ne radiš.

 

Ako je zamjena kompletne rasvjete, onda je ok

 A ako je neki normalni lik onda je možda pošteno napravio i zamijenio sve ledice, ionak koštaju par kuna sve zajedno, i pol sata posla više.

Osim ak je fušer, ali onda ne bude dugo operirao kad se pročuje...

 

 Ma iz male sredine dolazi, tako da nevjerujem da je isao na fušer.Jer zivimo u istom mjestu ali eto aj ga opet znaj ima nas svakakvih.

15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, nadam se da ne idem u offtopic, no uspio sam ugrabit tj otac je ugrabio Philips 276E8VJSB/00 monitor danas na Hreljiću bez kutije, papira i bez dodatnih kablova sa kvarom kao na slici koju sam uočio tek kad je došao kući.

 

Sad, dal' se uopće isplati popravljat i davat na servis bez papira ili je za e-otpad da ne stoji bez veze.

 

Isto tako, možda znate servis za Philips TV/monitore koji bi ga primio bez jamstva te što mislite kolika bi onda bila cijena.

 

Edit: kad se spoji na laptop (HDMI, oba porta rade) daje sliku u desnom dijelu ekrana gdje nije razbijen, ali se slabo vidi zbog oštećenja

https://idzan.eu
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 19:24 (midzan21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nemaš tu kaj popravljat, novi display taman i da ga uspiješ nabavit je cijene ko novi monitor, a ako još ideš na servis...

Možeš vidjet koji je model displaya unutra pa tražit po oglasnicima i ebayu, možda naletiš na kaj, ali čisto sumnjam.

 

Kruha i igala...
7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Razalatis, nadjes tocno model panela, bacis se na google i trazis iz Kine.

Pa ako naletis na nesto do 150€, vidi dali se isplati.

 

Al iskreno sve preko 500kn za 32" TV te starosti je puno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Malo se odužilo, no ispalo je da na skladištu u servisu nemaju ovaj panel za zamjenu, istog bi čekao preko 30 dana te bi sa ugradnjom došlo ko novi monitor, tako da je sva elektronika zaglavila na e-otpadu, plastika u plastici, a metal za daljnju uporabu. Šarafe obavezno čuvam, nikad se ne zna kad može kakav poslužit za nešto drugo.

 

Jedina pametna stvar koja se isplatila i malo modificirati kod dijela za nosač jest stalak kojeg sam uz case-modding trenutnog monitora (Fujitsu povezanog s Laptop1 iz Moj PC) tako da mi je sad na visini očiju te ne moram imati knjigu da bude izdignut u visinu očiju (stanje kako je bilo do modfikacije možete vidjeti ovdje - https://forum.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=366&jumpto=5988063&sort=asc&view=flat na slici 3 i 5, dok sadašnje stanje možete vidjeti na slici u postu)

 

Edit - uploaer nije prenio sliku, pa šaljem ovako link - https://imgur.com/a/OAl2qbp

https://idzan.eu
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 12:20 (midzan21).
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Možda ću biti malo oft, ali se nadam da neću.

U komšinice stao Panasonic TX-40ES400E TV, sinoć ga normalno ugasila i danas nije htio da se upali nikako, pokušao sam ga i ja upaliti ali bezuspješno. Provjerio sam kabal i uredu je, to je to što sam mogao. Jedino što mi je zapelo za oko je slab napon u utičnici koji je 207V, a na TV-u piše 220-240V, ali nekako predpostavljam da ne mora biti 220V jer svakako TV ima neki adapter/transformator koji smanjuje napon i onda ga šalje dalje na ploču i ostalo, tako da predpostavljam da bi trebao raditi i na 200V, samo da mu nije preko 240V, to znam da šteti. Ima drugi TV u drugoj sobi koji uredno radi na 203V, međutim na njemu piše 100-240V tako da bi radio i na 100V.
Grmljavine nije bilo ni malo tako da sam isključio opciju udara groma.

TV je pod garancijom, ako nema veze što piše 220-240V i ako bi trebao raditi i na 200V onda nek ide na servis, a ako baš ima neku zaštitu koja mu neda da se upali ispod 220V onda će u servisu samo ustanoviti da je TV ispravan i naplatiti će zato što je ispravan TV poslat na servis.
Kada se TV uključuje u struju vide se varnice, povuče neku struju, ali ne reaguje na tipku za paljenje(ni na daljinskom ni na TV-u) niti ima standby lampicu.
Ako postoji ta neka zaštita koja neda da se upali ispod 220V(u što čisto sumnjam) da ga onda probam u sebe jer sam bliži trafo stanici i imam veći napon.

Hvala unaprijed.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, nema nikakve zaštite u slučaju preniskog napona, jednostavno se tv u tom slučaju neće upaliti i to je to.

To ti je isto kao kad ne valja elektrolitski kondenzator na primarnoj strani, taman kad je na granici tv počne zajebavat i teško upali.

Možeš probati kod sebe, ali sumnjam da bude ikakva razlika.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 22:04 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam problem sa samsung tv-om. Tv je ona serija iz 2017. Mislim da serija 6000, smart 4k. Problem je kad se wifi-em spajam na extender od iskona ne rade mi smart aplikacije, kaze kao no internet connection. Radi mi samo netflix app, you tube ne radi i nijedna druga app ne radi, bacaju istu gresku. Browser isto normalno radi i onda moram sve preko njega otvarat. 
kad se spojim na hotspot od mobitela sve aplikacije rade normalno. 
jel zna itko do ceg je problem tu? Znaci ocito je problem do tog spajanja na taj wifi extender, kad se spoji kaze mi you are coneted to the internet al kad npr odem na test connection kaze da nema konekcije, al browser i netflix app ipak rade. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice