Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 485.785
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
antimadridista kaže...
OLED TV imaju manji peak brightness ali je dojam da je on puno veći zbog tog nevjerojatnog kontrasta između tamnijih dijelova slike i svijetlih highlightsa. Imao sam prije solidan TV koji je imao više nitsa nego C1 koji sad imam ali sam dojam mi je da je C1 duplo svijetliji, bez pretjerivanja. Baš zbog toga što su tamni dijelovi slike onakvi kakvi bi trebali biti, a ne sivi. Onda svijetliji dijelovi slike više dolaze do izražaja.

To je apsolutno istina jer nase oko detektira raspon od najdublje crne pa do najsvijetlije sto tv moze prikazat a kod oleda je to beskonacno.

Ali mene iznenadjuje razlika od B7 do G1 te od Q90R do G1....puno je oled napredovao od 2017.

Jos da nema opasnosti od burn ina bio bi savrsen tv tech.

 

 

11 godina
online
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

... i to svijetli toliko jako da me doslovno zabljesnulo...

 jel to stvarno toliko bitan fičr da te svjetle točke napola oslijepe, odnosno jel to stvarno toliko wow

pitam jer dosad mi je to bio potpuno nebitan faktor za biranje monitora ili televizije, a pogotovo televizije obzirom da mi služi isključivo za gledanje filmova u zamračenoj prostoriji

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

... i to svijetli toliko jako da me doslovno zabljesnulo...

 jel to stvarno toliko bitan fičr da te svjetle točke napola oslijepe, odnosno jel to stvarno toliko wow

pitam jer dosad mi je to bio potpuno nebitan faktor za biranje monitora ili televizije, a pogotovo televizije obzirom da mi služi isključivo za gledanje filmova u zamračenoj prostoriji

Ne znam jel ti bitno,googlaj pa odluci.

14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Nije toliko bitno da te oslijepi i da je presvijetlo nego je poanta u tome da ti televizor daje realističniju sliku koja nije tako jednodimenzionalna. Da su tamniji dijelovi slike stvarno tamni, a detalji poput npr. noćne rasvjete izgledaju baš onako kako bi izgledali u pravom životu. Dok ne vidiš neki OLED TV, imaš dojam da i oni lošiji televizori dobro dočaraju te tamne i svijetle dijelove slike. Ali tek kad vidiš na OLEDu shvatiš da je razlika ogromna. Pod uvjetom da gledaš content koji može iskoristiti potencijal takvog TVa naravno.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Sve o televizorima

Jedno pitanje za vlasnike PS5 i LG C1. Da li vam "Adjust Display Area" na PS5 izgleda kako treba? Ja kad ga raširim maksimalno (da nema "black bars"), čini mi se da su krugovi na desnoj strani malkice odsječeni po bočnim rubovima. Ako smanjim display area, onda dobijem black bars.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 20:44 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Sve o televizorima
antimadridista kaže...
Nije toliko bitno da te oslijepi i da je presvijetlo nego je poanta u tome da ti televizor daje realističniju sliku koja nije tako jednodimenzionalna. Da su tamniji dijelovi slike stvarno tamni, a detalji poput npr. noćne rasvjete izgledaju baš onako kako bi izgledali u pravom životu. Dok ne vidiš neki OLED TV, imaš dojam da i oni lošiji televizori dobro dočaraju te tamne i svijetle dijelove slike. Ali tek kad vidiš na OLEDu shvatiš da je razlika ogromna. Pod uvjetom da gledaš content koji može iskoristiti potencijal takvog TVa naravno.

 ono što sam vidio kod oleda, a da je zapanjujuće, jest taj fantastični kontrast

ali ne u smislu da se ističe najsvjetliji dio, nego u beskonačno dubokoj crnoj i živosti boja koju daje taj kontrast

svjetla točka, i to toliko svijetla da te oslijepi, dosad mi nije bila toliko bitna za kvalitetu slike, zato i pitam koliko je to zasljepljivanje bitno

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...

Jedno pitanje za vlasnike PS5 i LG C1. Da li vam "Adjust Display Area" na PS5 izgleda kako treba? Ja kad ga raširim maksimalno (da nema "black bars"), čini mi se da su krugovi na desnoj strani malkice odsječeni po bočnim rubovima. Ako smanjim display area, onda dobijem black bars.

 Pixel shift,tv pomice sliku.

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Thx Megatama, to je to. Cim sam iskljucio postalo je normalno. Vratio sam natrag cisto da stiti ekran. Nije primjetno kod normalno koristenja.
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...
Thx Megatama, to je to. Cim sam iskljucio postalo je normalno. Vratio sam natrag cisto da stiti ekran. Nije primjetno kod normalno koristenja.

Da to mora bit ukljuceno.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
picajzla0707 kaže...
antimadridista kaže...
Nije toliko bitno da te oslijepi i da je presvijetlo nego je poanta u tome da ti televizor daje realističniju sliku koja nije tako jednodimenzionalna. Da su tamniji dijelovi slike stvarno tamni, a detalji poput npr. noćne rasvjete izgledaju baš onako kako bi izgledali u pravom životu. Dok ne vidiš neki OLED TV, imaš dojam da i oni lošiji televizori dobro dočaraju te tamne i svijetle dijelove slike. Ali tek kad vidiš na OLEDu shvatiš da je razlika ogromna. Pod uvjetom da gledaš content koji može iskoristiti potencijal takvog TVa naravno.

 ono što sam vidio kod oleda, a da je zapanjujuće, jest taj fantastični kontrast

ali ne u smislu da se ističe najsvjetliji dio, nego u beskonačno dubokoj crnoj i živosti boja koju daje taj kontrast

svjetla točka, i to toliko svijetla da te oslijepi, dosad mi nije bila toliko bitna za kvalitetu slike, zato i pitam koliko je to zasljepljivanje bitno

Poanta nije da te nesto mora zabljesnut nego da to oled panel uopce moze u tom svom rasponu,naprimjer imas scenu nekog malog trga u sumrak ili po noci i taj trg je realisticno taman a u isto vrijeme imas na njemu lampu koja svijetli svojim realisticnim intenzitetom na nacin da se stvara  dubina/trodimenzionalnost scene tojest nije sve flat i jednolicno nego elementi "iskacu" 

Ovo sto sam opisao je onaj najbolji scenarij gdje je tehnologija upotrebljena kako treba i pokazuje se sto moze.

Ono sto sam naveo u Mass Effectu je u hramu koji je u tami/mraku i unutra je tek malo tehnologije koja osvjetljava lagano okolis i onda je tu ta sfera koja bas ima iznenadjujuce jak intenzitet kada dodjes do nje i pogledas ju direktno.

11 godina
online
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

...imas scenu nekog malog trga u sumrak ili po noci i taj trg je realisticno taman a u isto vrijeme imas na njemu lampu koja svijetli svojim realisticnim intenzitetom na nacin da se stvara  dubina/trodimenzionalnost scene tojest nije sve flat i jednolicno nego elementi "iskacu" 

pa jebiga, jedino što u stvarnom životu zasljepljuje, odnosno gdje je tako nešto realistično, jest sunce

sve drugo, uključujući i lampaš na noćnom trgu, ne zasljepljuje, dakle sasvim je nebitna maksimalna svjetlost za realnost prikaza

al ok, ja pričam iz nekakve pozicije teoretičara koji ne vidi neki veliki značaj u toj vršnoj svjetlini koja postiže efekt zasljepljivanja, vjerojatno bi to treba vidjeti uživo da bi vidio efekt

ovako je meni to pomalo meh u odnosu na sve ostalo, a stalno se ističe jel vršna svjetlina 600, 700 ili preko 1000, pa je efekt zasljepljivanja veći ili manji, zato i pitam jel to baš toliko bitno da te tu i tamo zaslijepi neka najsvjetlija točka na ekranu

11 godina
offline
Sve o televizorima

Dodirnuo se par zanimljivih tema.

Vidjet cemo hoce li se i Sony okrenut IPSu.

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Znaci jos fejkanja i varanja kupaca....

Sad proizvodjaci TVa mogu oglasavat svoj tv kao hdmi 2.1 kompatibilan ako ima samo neki od 2.1 featursa a u cjelosti je hdmi 2.0

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1639473077

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Evo i soundbar stigao sony HtG700 299Eura 

http://www.downloadmoreram.com/
11 godina
offline
Sve o televizorima

Zanimljivo,nisam znao da je na PCu bas toliko lose.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1639648779

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2021 11:48 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

High end 8k tv a ima najlosiji kontrast koji sam vidio unazad puno godina....

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano99-8k-2021

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Recenzija jeftinijeg Panasonic JZ1500 koji ne dolazi sa soundbarom ali ima EVO panel i heatsink ako se dobro sjecam.

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1639732965

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Danas mi se pokrenuo veliki pixel repair/refresh interval koji se aktivira na 2000h rada TVa,ako se dobro sjecam ovaj G1 sam kupio u 8 ili 9 mjesecu sto bi znacilo da sam nakupio tih 2K sati u nekih 4 mjeseca.

E to je pravi stres test za oled panel,kasnije cu pokrenut test uniformiranosti panela da vidim jeli se pojavio vertical banding jer se na B6 nakon 2000h pojavio takav banding po sredini ekrana kao da ga je netko presjekao na pola dok se na B7 nakon tih 2k sati pojavio prvi burn in ako se dobro sjecam.

 

Sad cemo vidjet koliko je LG napredovao sa oled panelima od 2017 😁😁😁

 

Edit

Izgleda da sam uzeo G1 u 6 mjesecu,znaci 5+ mjeseci za 2000h to mi vec zvuci realnije 😁

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 20:06 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sve o televizorima

 

 

 Ne znam ovo obrisati na mobu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 20:32 (get).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sve o televizorima
cobra66 kaže...

Svaki film ima trailer (u katastrofa kvaliteti), pa si odaberi prema žanru koji voliš (postoji fina IMAX kolekcija čak i novih filmova Sony produkcije iz 2021.g).

 

Obavezno u aplikaciji upali pure stream (mislim da nije bio automatski "ON").

 

Također potrebno je imati brzinu internet brznu od minimalno 115Mbps, a tu brzinu možeš dobiti na TV-u preko:

1. WI-FI

2. adaptera (npr. https://www.hgspot.hr/mrezni-adapter-tp-link-ue305-usb-3-0-gigabit-ethernet-adapter )

 

Ne možeš s mrežnim kabelom direktno u tv (preko ethernet porta na TV-u) jer je priključak 100Mbps (nije gigabitni), treba koristiti adapter (Sony je tu neobjašnjivo škrtario).

 

 

Nije samo Sony, ista stvar i kod LG-a.

 

Ne znam kako je sada kod 8K televizora.

 

Ali ono kaj sam htio pitati, ako imaš netflix da napraviš test brzine, ako ti je net 200+.

 

Ja imam UE300, i u njemu je Realtek chip za razliku od UE305 gdje je AX.

 

Sa svojim adapterom imam različite rezultate. Speedtest i fast.com daju mix rezultate i to loše. Dok FiberSpeed mi prikazuje cca 138Mbit, a upload je 100.

Brzina mog neta je 200/100. Jednostavno moj adapter daje samo nešto bolje rezultate od etherneta u tvu.

Netflix test mi daje cca oko 100Mbit-a. Uspijem sa Plexom odgledati 4K film, ali i dalje zna zaštucati.

 

Želio sam uzeti Cable Matters, ali ga je teško nabaviti i cijena poštarine je apsurdna.

 

Ako UE305 daje bolje rezultate možda bi išao na njega.

Ali negdje sam vidio i da je njegov top speed cca 140Mbit/s.

 

Ne kužim kaj su ovi iz cable mattersa uspijeli napraviti da samo ili skoro samo sa njim daje top rezultate.

 

Uz sve jadni LG nema ni usb 3.0 :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 20:51 (get).
11 godina
offline
Sve o televizorima

Pisao sam svoje dojmove o IMAX verzijama na Disney+

Evo Vincentovih.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Sve o televizorima

Imam qled tv i kupio sam M7 tv/monitor. Problem nastaje sa smart remote. Jedan i drugi upravljaju sa oba uređaja. Sranje se nemože nikako riješiti. Hoću pojačati na tv-u i na monitoru se pojača. Jao sranja.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
x18x05x kaže...

Imam qled tv i kupio sam M7 tv/monitor. Problem nastaje sa smart remote. Jedan i drugi upravljaju sa oba uređaja. Sranje se nemože nikako riješiti. Hoću pojačati na tv-u i na monitoru se pojača. Jao sranja.

Wow ovo mi zvuci kao luda situacija i potpuno nevjerovatno da se to ne moze rijesit.....

14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...

Imam qled tv i kupio sam M7 tv/monitor. Problem nastaje sa smart remote. Jedan i drugi upravljaju sa oba uređaja. Sranje se nemože nikako riješiti. Hoću pojačati na tv-u i na monitoru se pojača. Jao sranja.

Wow ovo mi zvuci kao luda situacija i potpuno nevjerovatno da se to ne moze rijesit.....

 Ja nemam riješenje. Spojio sam oba daljinca na qled. Kupio univerzalni daljinac, radilo do drugog paljenja. Sada čim ugasim tv ili upalim.... pali/gasi se monitor.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
x18x05x kaže...
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...

Imam qled tv i kupio sam M7 tv/monitor. Problem nastaje sa smart remote. Jedan i drugi upravljaju sa oba uređaja. Sranje se nemože nikako riješiti. Hoću pojačati na tv-u i na monitoru se pojača. Jao sranja.

Wow ovo mi zvuci kao luda situacija i potpuno nevjerovatno da se to ne moze rijesit.....

 Ja nemam riješenje. Spojio sam oba daljinca na qled. Kupio univerzalni daljinac, radilo do drugog paljenja. Sada čim ugasim tv ili upalim.... pali/gasi se monitor.

Jesu oni IR ili BT?

Ako su BT mozes probat zaljepit malo izolirke preko odasiljaca da umanjis domet daljinskog.

Jesu ti tv i monitor u istoj prostoriji?

14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...

Imam qled tv i kupio sam M7 tv/monitor. Problem nastaje sa smart remote. Jedan i drugi upravljaju sa oba uređaja. Sranje se nemože nikako riješiti. Hoću pojačati na tv-u i na monitoru se pojača. Jao sranja.

Wow ovo mi zvuci kao luda situacija i potpuno nevjerovatno da se to ne moze rijesit.....

 Ja nemam riješenje. Spojio sam oba daljinca na qled. Kupio univerzalni daljinac, radilo do drugog paljenja. Sada čim ugasim tv ili upalim.... pali/gasi se monitor.

Jesu oni IR ili BT?

Ako su BT mozes probat zaljepit malo izolirke preko odasiljaca da umanjis domet daljinskog.

Jesu ti tv i monitor u istoj prostoriji?

 Imam osjećaj da su oboje, al nisam siguran. U istoj su prostoriji. Neda mi se sa tim igrati, budem radije vratio monitor.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
x18x05x kaže...

Imam qled tv i kupio sam M7 tv/monitor. Problem nastaje sa smart remote. Jedan i drugi upravljaju sa oba uređaja. Sranje se nemože nikako riješiti. Hoću pojačati na tv-u i na monitoru se pojača. Jao sranja.

 

Doslovce mi je jedan čovjek jučer pričao identičan slučaj. Zvao je Samsung i pitao kako se riješi taj problem i njihov odgovor je: NIKAKO, to vam tako radi.

14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...
x18x05x kaže...

Imam qled tv i kupio sam M7 tv/monitor. Problem nastaje sa smart remote. Jedan i drugi upravljaju sa oba uređaja. Sranje se nemože nikako riješiti. Hoću pojačati na tv-u i na monitoru se pojača. Jao sranja.

 

Doslovce mi je jedan čovjek jučer pričao identičan slučaj. Zvao je Samsung i pitao kako se riješi taj problem i njihov odgovor je: NIKAKO, to vam tako radi.

 Meni su rekli da kupim drugi uređaj. Toliko o tome.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Sve o televizorima

I ja sam apsolutno pod dojmom da mi je na G1 slika u HDRu  sad svijetlija i to pogotovo full screen brightness.

 

Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
offline
Sve o televizorima

Thx što si skrenuo pozornost na ovo Megatama. Veli lik u komentarima da je sa Calman-om mjerio peak brightness na C1 prije i poslije update-a i isti se podigao sa 700 na 772 nitsa. Ima EVO panel na svom C1. Nice!

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 10:01 (greysaint0).
 
1 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice