Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 485.582
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
@MEGATAMA
uzeo sam si Disney +..nisam moga izdrzat..sto mi preporucas za pogledat da napašem oci i usi?!

Btw stvarno mi Samsung nije jasan s nepodrzavanjem DV!

 Mozda jos i napases oci/usi na rijetke primjere ispljuvaka Disneya zadnjih godina, ali mozak sigurno ne.

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pa sinoc sam gledao jedan dokumentarac..odlican..nezz jel mislis bas na produkciju Disneya ili opcenito Disney kao platformu!?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
@MEGATAMA
uzeo sam si Disney +..nisam moga izdrzat..sto mi preporucas za pogledat da napašem oci i usi?!

Btw stvarno mi Samsung nije jasan s nepodrzavanjem DV!

Pogledaj bilo sto od Marvela sto podrzava IMAX enhanched,recimo Avengerse.

Jesi to sve vec gledao ili ne?

 

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Pa sinoc sam gledao jedan dokumentarac..odlican..nezz jel mislis bas na produkciju Disneya ili opcenito Disney kao platformu!?

 Ne pratiš baš situaciju oko Disneya... i bolje jer je koma. Sve novo od njihove produkcije je ultra woke ili politizirano sa često lošim CGI-jem i još gorom radnjom/pričom čak i da ne znaš poznate stvari (tipa StarWars kojeg je Kathleen Kennedy uništila izuzev možda Mandaloriana). Neke stare klasike su maknuli ili su ih cenzurirali, ako se ne varam npr. one vrane u Dumbo-u... stalno rade woke live action ili 3D verzije starih animiranih remek-djela, npr. Snow White je latino, u Pinokiju se stolar Gepetto (Tom Hanks) ponaša kao neki pedofil ... Parkovi im odumiru lagano i nisu up-to-date (Universal je navodno duplo bolji i nije woke)...

 

Marvel je kompletno očaj od kada je svoje odradila stara ekipa glumaca... još DC sada izgleda super (Black Adam, vraća se Henry u Supermana jer napušta lošeg Witchera...).

 

Uglavnom, ne bih sigurno dao djeci da gledaju išta od Disneya osim starijih originalnih snimaka.

 

 

EDIT: Evo jedan lijepi komentar o općenitom stanju, ne samo Disney-u:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 19:31 (Mad Ant).
10 godina
offline
Sve o televizorima

Znači gledamo večeras ovaj glupavi Enola Holmes 2 na Netflixu i sve ok do scene u kazalištu pred kraj. Slika je potamnila, još žena pita zakaj je tak tamno, reko ma DV je takav u tamnijim scenama al svejedno ne štima nekaj. Otvorim postavke i zaslijepi nas meni naravno al slika se odmah  posvjetlila i opet sve u redu. Ko PS5 kad smanji svjetlinu ak ne igraš par minuta. Sve eco postavke su mi isključene. LG CX.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 2:11 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
gocc01 kaže...

Znači gledamo večeras ovaj glupavi Enola Holmes 2 na Netflixu i sve ok do scene u kazalištu pred kraj. Slika je potamnila, još žena pita zakaj je tak tamno, reko ma DV je takav u tamnijim scenama al svejedno ne štima nekaj. Otvorim postavke i zaslijepi nas meni naravno al slika se odmah  posvjetlila i opet sve u redu. Ko PS5 kad smanji svjetlinu ak ne igraš par minuta. Sve eco postavke su mi isključene. LG CX.

 ABLS,to mozes iskljucit jedino u servisnom meniu televizora ali nije preporucljivo jer se u nekim drzavama moze ponistit tv garancija time.

Na svu srecu nema puno sadrzaja gdje ce se abls aktivirat na takav nacin,u globalu se radi o scenama gdje je brightness jednak duzi period vremena pa TV to detektira kao recimo logo na ekranu.Tada se ukljuci zastita koja sprijecava burn in ekrana.

Kao sto rekoh,ima nacin da se iskljuci taj mehanizam ali nije preporucljivo.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
gocc01 kaže...

Znači gledamo večeras ovaj glupavi Enola Holmes 2 na Netflixu i sve ok do scene u kazalištu pred kraj. Slika je potamnila, još žena pita zakaj je tak tamno, reko ma DV je takav u tamnijim scenama al svejedno ne štima nekaj. Otvorim postavke i zaslijepi nas meni naravno al slika se odmah  posvjetlila i opet sve u redu. Ko PS5 kad smanji svjetlinu ak ne igraš par minuta. Sve eco postavke su mi isključene. LG CX.

 To je ovaj problem iako rijedak:

 

 

Nisam osobno probao na C1 na toj epizodi, ako budem, javim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 11:28 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
gocc01 kaže...

Znači gledamo večeras ovaj glupavi Enola Holmes 2 na Netflixu i sve ok do scene u kazalištu pred kraj. Slika je potamnila, još žena pita zakaj je tak tamno, reko ma DV je takav u tamnijim scenama al svejedno ne štima nekaj. Otvorim postavke i zaslijepi nas meni naravno al slika se odmah  posvjetlila i opet sve u redu. Ko PS5 kad smanji svjetlinu ak ne igraš par minuta. Sve eco postavke su mi isključene. LG CX.

 To je ovaj problem iako rijedak:

 

 

Nisam osobno probao na C1 na toj epizodi, ako budem, javim.

Da upravo to,na svu srecu to je sacica rijetkih situacija.

Ja sam primjetio samo jednom da je abls aktiviran u 5000+ sati koristenja.

10 godina
offline
Sve o televizorima

Stvar je u tome da ta dionica filma uopće nije svijetla, naprotiv relativno je mračna, izvori su neki umjetni i svijeće. Možda je do samog DV, prvi put sam to sad primjetio a Youtube mi gori pola dana sa crtićima.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
gocc01 kaže...

Stvar je u tome da ta dionica filma uopće nije svijetla, naprotiv relativno je mračna, izvori su neki umjetni i svijeće. Možda je do samog DV, prvi put sam to sad primjetio a Youtube mi gori pola dana sa crtićima.

Ne radi se o tome da je svijetlo nego da je ajmo rec ujednaceno pa to tv registrira kao staticno...kao naprimjer HRT logo u cosku itd.Tada tv dimma taj logo a u ovom slucaju je cjelu sliku jer je duzi vremenski period svijetlina ekrana bila jednaka ili podjednaka.

Uglavnom,to tako funkcionira.

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

...a to znači da im logaritam unutar softwera ne fonkcionira baš najbolje...možda bi bilo bolje da nije uzet cijeli ekran za dimming a očito je....logo ili mali statični dio je lako determinirati ali cijeli ekran očito teško....iako su tv-i hardverski otišli predalako sama pamet ih ne prati....to se pomalo pokazuje da sam hardver brzo se nadograđuje ali ne i software na njima....to se kod PS5 naročito pokazalo....

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 19:42 (Blackcastle).
2 godine
offline
Sve o televizorima

Imam problem s Lg tv Bluetooth.

 

Naime, već nekoliko mjeseci ne mogu upogoniti bluetooth, niti može pronaći soundbar koji je prije uredno na njemu radio..

 

Cijeli Naziv bluetooth je "zamagljen", odn, nije bijele boje kao optički, HDMI ARC, Zvučnici televizora,Zvučnici televizora+optički izlaz, kao da je ta opcija nestala.

 

Normalno, vratio sam tv na tvorničke postavke, nije pomoglo.

Isključio sam tv iz utičnice na sat vremena, izvadio baterije iz magic remote, ponovo pokrenuo, opet ne radi.

 

Na drugom LG tv-u koji je u dnevnoj sobi a stariji je, (2017 god) sve radi OK.

 

Optički izlaz funkcionira, HDMI ARC nije nikada radio. (HDMi 2) Model je LGUM7450PLA 2019.

 

Ako netko zna rješenje, ili je imao sličan problem, zamolio bih da mi objasni uzrok.

 

 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2022 5:37 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Zaporožac kaže...

Imam problem s Lg tv Bluetooth.

 

Naime, već nekoliko mjeseci ne mogu upogoniti bluetooth, niti može pronaći Aounbar koji je prije uredno na njemu radio..

 

Cijeli Naziv bluetooth je "zamagljen", odn, nije bijele boje kao optički, HDMI ARC, Zvučnici televizora,Zvučnici televizora+optički izlaz, kao da je ta opcija nestala.

 

Normalno, vratio sam tv na tvorničke postavke, nije pomoglo.

Isključio sam tv iz utičnice na sat vremena, izvadio baterije iz magic remote, ponovo pokrenuo, opet ne radi.

 

Na drugom LG tv-u koji je u dnevnoj sobi a stariji je, (2017 god) sve radi OK.

 

Optički izlaz funkcionira, HDMI ARC nije nikada radio. (HDMi 2) Model je LGUM7450PLA 2019.

 

Ako netko zna rješenje, ili je imao sličan problem, zamolio bih da mi objasni uzrok.

 

 

 Nije mi poznato, ali Magic remote koristi BT inace... Znaci ne radi ti dodavanje/trazenje bilo kojeg BT uređaja (tipa telefon, neki BT zvucnik...)?

2 godine
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...

  Nije mi poznato, ali Magic remote koristi BT inace... Znaci ne radi ti dodavanje/trazenje bilo kojeg BT uređaja (tipa telefon, neki BT zvucnik...)?

Ma ništa.

Oznaka za Bluetooth je kao što kažem "blijeda", za razliku od ostalih oznaka koje imaju bijelu boju.

Ne mogu povezati soundbar putem Bluetooth, to mi je baš potrebno.

 

Prije je uredno radilo, vjerojatno je nekim updateom izgubio funkciju spajanja. 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Ako se nije riješio problem poslije reseta , po meni više nego dovoljan razlog za reklamaciju. Jednostavno, tako bitna opcija ne smije ne radit!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Sve o televizorima

Napokon je stigla AVforums recenzija modela koji bi mogao zanimat podosta kupaca koji prate BUG forum.

 

https://www.avforums.com/reviews/tcl-c735-55c735k-4k-qled-lcd-tv-review.20283/

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
error_666 kaže...
Ako se nije riješio problem poslije reseta , po meni više nego dovoljan razlog za reklamaciju. Jednostavno, tako bitna opcija ne smije ne radit!

 Bilo koja funkcija koja je radila prvog dana i koja je navedena u specifikaciji mora raditi. Inace reklamacija....

11 godina
offline
Sve o televizorima

Hocemo li mi u EU docekat dan kada ce US i EU modeli istog imena nudit jednake performanse?.....

Najgore je sto hrpa kupaca pa i na ovom forumu nije svijesna kakva je stvarna situacija pa kao primjer navode recenzije US modela.

 

 

https://www.avforums.com/reviews/hisense-u8h-55u8hq-4k-mini-led-tv-review.20302/

Moj PC  
1 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Sve o televizorima

Pozdrav! Pitanje za "znalce". Planiram kupiti novi tv, android naravno. Međutim, brine me dali je situacija sa android tv ista kao i sa android smartfonima što se tiče podrške i updejta, pa da se ne desi da moram nakon dvije tri godine mijenjati tv. Moja trenutna plazma traje već 12 godina i ne mislim mjenjati tv kao mobitele. Dali je bolja solucija kupiti "samo" smart tv bez androida? Možda sam ja kao neznalica nešto pobrkao u vezi svega toga, ali molim "upućene" da me posavjetuju. Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

U biti ovo je najveca novost(iako se znalo za ovo) na tv trzistu u zadnjih par generacija jer ce sada brandovi poput Sonya,Panasonica,Philipsa itd dobit hdmi 2.1 mogucnosti koje LG ima od 2019 te ce takodjer napokon njihovi TVi imat 4x hdmi 2.1

 

 

MediaTek announces Pentonic 1000 SoC for 4K 120Hz TVs

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1668148983

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Jebote ne mogu dobit DD i DTS preko optike na reciver..C1
Na B8 sam uredno ima..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 22:44 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Jebote ne mogu dobit DD i DTS preko optike na reciver..C1
Na B8 sam uredno ima..

Mislim da su maknuli podrsku u zadnjih par serija,LG,Samsung i jos neki.

Ali provjeri to jer sam mozda pomjesao nesto....

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Maknuli su podrsku u lg-u za dts 2020e ( Samsung puno prije).
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 10:25 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
error_666 kaže...
Maknuli su podrsku u lg-u za dts 2020e ( Samsung puno prije).

Znaci ipak nisam pomjesao,ostalo mi je to u sjecanju sa AVForumsa.

 

Ja koristim Sonyev soundbar spojen na eARC

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Nisi, maknuli su je. Imam u drugim sobama UH85 iz 2016 i UM7450 iz 2019 i na njima ima,dok na novom c1 ne, i što se mene tiče to im je veliki minus i nedostatak.
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Jebote ne mogu dobit DD i DTS preko optike na reciver..C1
Na B8 sam uredno ima..

 

MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Jebote ne mogu dobit DD i DTS preko optike na reciver..C1
Na B8 sam uredno ima..

Mislim da su maknuli podrsku u zadnjih par serija,LG,Samsung i jos neki.

Ali provjeri to jer sam mozda pomjesao nesto....

 hmmm Ja imam Z5500 koji podrzava dd i uredno imam sa netflixa i HBO 5.1 zvuk preko optike..... Da li je to dd? Ili nekako drugacije ide....

12 godina
offline
Sve o televizorima

da , DD je Dolby Digital , on nije ni sporan jer ga C1 podržava , DTS je izbačen i ne možeš ga dobiti ni passthrough_ om . Sad mi je čudno što kod kolege ne radi ni DD ,jer kao u tvom slučaju  ni kod mene nema problema s njim , samo s DTSom . 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 16:29 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Što se tiće LG C1 i DTS-a---->>Instaliraj KODI, mislim da ima negdje u opcijama da DTS automatski prekodira u DD - to bi trebao biti jedini nacin da zadrzis 5.1

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 18:24 (Crni_007).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima

nemam više kodija , obrisan za sva vremena  u mom slučaju ne gubim puno , DD 5.1 imam  svakako na većini servisa koje koristim (hbomax , syncler , serviio media server za skinute filmove  ...)  , a DTS imam sa PCa ( direktno spojen pc i kkino optikom ) ,  gdje se u biti i najviše osjeti razlika naspram ostalih stvari  (igre ) . Nadogradnja zvuka je svakako na listi prioriteta , samo se trebam skontat što ću i kako ću .  

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 19:34 (error_666).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice