Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 484.622
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...
Ako je ovo "bezglave kokosi" bilo namjenjeno meni, onda čisto za info, ja sam jako dobro znao da je to IPS panel. Ako te zanima koliko je gadan blooming na QN95A modelu sa VA panelom, onda pogledaj ovu recenziju:

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1623645585

 

Jednako loše kao i na IPS-u (pričam iz vlastitog iskustva). Nema tu nikakve pretjerane ralizke između IPS-a i VA. Loš algoritam je loš algoritam i promjena tehnologije neće značajno tu utjecati na činjenicu da se pali 10x više dimming zona od potrebnog. Naravno da će VA panel uvijek imati bolji kontrast i možda će blooming biti sitno manje primjetan (ovo je debelo ovisno o tome kolika je veličina panela, što je veća dijagonala, time je blooming više uočljiv) ali to nema veze sa dimming algoritmom.

 

S obzirom da od sljedeće godine kreću jeftini printani OLED paneli, kojima je jedina mana zasad nizak peak brightness (koliko sam čitao max je oko 540 nitsa ali i tome će se vjerojatno doskočiti kroz 1-2 godine), ne vjerujem da itko više misli ulagati u MiniLED tehnologiju. Ja držim fige da C1 izdrži do dolaska pristupačnih MicroLED-a jer to je ultimativna tehnologija sa svim prednostima OLED-a, uz dodatak ogromnog peak brightness-a i bez i jedne mane poput burn in-a i sl. koje još uvijek muče OLED panele (makar u mnogo manjoj mjeri).

 

Ne, ti si imao info i specifično kupovao što ti treba. Misli se na ekipu koja nije ni primjetila da su promjenili panel i još su komentirali kako je manji blooming nego prije na VA i sve super jer Samsung...

 

Naravno, nitko im ne može reći sa čime su zadovoljni ili ne osobno (niti bi trebao), ali jedno je to, a drugo je ići drobiti gluposti drugima javno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2022 16:46 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pqweasdyxc kaže...

Smiješno je da Samsung za 2700 kn ima manje backlight bleeda i fluidniji OS od mojeg Hisensea koji je koštao duplo više.

 Meni je više smiješno kako su Hisense i TCL najednom ista stvar kao i dugogodišnji veći igrači samo zbog gutanja marketinga.

 

-"Ali kme, TCL je ogroman, ima tvornice, bla, bla..."

 

Ne vidim kako to znači da imaju isti kvalitet proizvodnje, iste materijale, istu provjeru kvalitete, isti effort u softverskom i inženjerskom dijelu itd.

 

- "Ali, ali, rade panele za druge velike..."

 

Ti isti drugi ne zalijepe samo dobiveni panel u kućište i vozi Miško, već potroše vremena i znanja dorađujući cijelu stvar prije bacanja na tržište.

 

 

Tako da pitaj boga kako će izgledati svi ti novi jeftini OLED TV uređaji kada izađu valjda slijedeće godine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2022 16:54 (Mad Ant).
11 godina
offline
Sve o televizorima

Uz serije 9 i 8 Sony je dodao i seriju 7 oleda te QDoled.

Siguran sam da ce iduce godine imat i printani rgboled posto su suvlasnici JOLEDa koji je stvorio taj tech.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1657264273

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
pqweasdyxc kaže...

Smiješno je da Samsung za 2700 kn ima manje backlight bleeda i fluidniji OS od mojeg Hisensea koji je koštao duplo više.

 Meni je više smiješno kako su Hisense i TCL najednom ista stvar kao i dugogodišnji veći igrači samo zbog gutanja marketinga.

 

-"Ali kme, TCL je ogroman, ima tvornice, bla, bla..."

 

Ne vidim kako to znači da imaju isti kvalitet proizvodnje, iste materijale, istu provjeru kvalitete, isti effort u softverskom i inženjerskom dijelu itd.

 

- "Ali, ali, rade panele za druge velike..."

 

Ti isti drugi ne zalijepe samo dobiveni panel u kućište i vozi Miško, već potroše vremena i znanja dorađujući cijelu stvar prije bacanja na tržište.

 

 

Tako da pitaj boga kako će izgledati svi ti novi jeftini OLED TV uređaji kada izađu valjda slijedeće godine.

Printane rgbolede nece imat samo Kinezi vec zasigurno Sony,Panasonic itd....

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Nisam u toku koja je shema s tim printanim OLEDima?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Nisam u toku koja je shema s tim printanim OLEDima?!

 Budget Oled paneli. Ali su i lošiji od standardnih. Znači možda bude oled televizora za manje od 700€.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Nabaviš krekiranu verziju i isprintaš ga za po doma :D
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pqweasdyxc kaže...
volegradele kaže...
Nisam u toku koja je shema s tim printanim OLEDima?!

 Budget Oled paneli. Ali su i lošiji od standardnih. Znači možda bude oled televizora za manje od 700€.

Netocno,u pitanju su pravi rgb oled paneli koji bi trebali imat vrhunsku uniformiranost.

Razvijeni su od strane Japanaca dok ce ih masovno komercijalizirat Kinezi u partnerstvu sa Japancima.

U biti bi ovo trebalo bit naprednije od woleda ili qdoleda na nacin da nece imat bjeli pixel za boostanje slike ili cudnu strukturu pixela kao qdoled nego ce bit pravi/klasicni rgb panel.

Imate vec pc monitore sa ovom display tehnologijom na trzistu,minus je trenutno nizak peak...oko 540nits ali vjerovatno imaju nacin da to podignu.

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.j-oled.com/eng/product/&ved=2ahUKEwiU5829qen4AhUwXvEDHYkiCMwQtwJ6BAgnEAE&usg=AOvVaw3jlzSkuFTXvvr67PdLYWk7

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2022 14:49 (MEGATAMA).
11 godina
offline
Sve o televizorima

Evo recenzije jednog od prvih rgboled monitora.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

E ovo je uistinu TV za buducnost,8K oled sa 4x hdmi 2.1

Danas nema smisla posto 8K sadrzaja skoro pa niti nema ali tko to upeca danas ne mora mjenjat tv iducih 10+ godina.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Sve o televizorima

Je li bolje gledati 4K HDR ili 1080p SDR sadržaj (filmovi) na televizoru koji može čitati HDR, ali ga ne može ispravno prikazati jer nema dovoljan peak brightness i širok prostor boja? Low end Samsung je u pitanju. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
SDR. Na TV-u koji ne može ispravno prikazati HDR, slika će ti izgledati potpuno isprano u HDR-u i bolje je držati se SDR sadržaja. Nećeš imati takav kontrast ali bar će ti slika biti ispravna.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
antimadridista kaže...
SDR. Na TV-u koji ne može ispravno prikazati HDR, slika će ti izgledati potpuno isprano u HDR-u i bolje je držati se SDR sadržaja. Nećeš imati takav kontrast ali bar će ti slika biti ispravna.

 Ne izgleda isprano. Izgleda normalno samo manje svijetlo nego na mojem TV-u. 

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pqweasdyxc kaže...

Je li bolje gledati 4K HDR ili 1080p SDR sadržaj (filmovi) na televizoru koji može čitati HDR, ali ga ne može ispravno prikazati jer nema dovoljan peak brightness i širok prostor boja? Low end Samsung je u pitanju. 

Napisi koji tv je u pitanju i zasto pitas za 1080p sadrzaj?

Ako je 4k panel onda je bolje 4K sdr nego 1080p sdr.

9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
pqweasdyxc kaže...

Je li bolje gledati 4K HDR ili 1080p SDR sadržaj (filmovi) na televizoru koji može čitati HDR, ali ga ne može ispravno prikazati jer nema dovoljan peak brightness i širok prostor boja? Low end Samsung je u pitanju. 

Napisi koji tv je u pitanju i zasto pitas za 1080p sadrzaj?

Ako je 4k panel onda je bolje 4K sdr nego 1080p sdr.

 Ne znam točno model jer nije moj tv. Neki Samsung za 3000 kn kupljen prije nekoliko dana. Svi 4K filmovi su u HDR, ali izgleda ok tako da ipak mi se HDR čini boljim izborom. 

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pqweasdyxc kaže...
MEGATAMA kaže...
pqweasdyxc kaže...

Je li bolje gledati 4K HDR ili 1080p SDR sadržaj (filmovi) na televizoru koji može čitati HDR, ali ga ne može ispravno prikazati jer nema dovoljan peak brightness i širok prostor boja? Low end Samsung je u pitanju. 

Napisi koji tv je u pitanju i zasto pitas za 1080p sadrzaj?

Ako je 4k panel onda je bolje 4K sdr nego 1080p sdr.

 Ne znam točno model jer nije moj tv. Neki Samsung za 3000 kn kupljen prije nekoliko dana. Svi 4K filmovi su u HDR, ali izgleda ok tako da ipak mi se HDR čini boljim izborom. 

Nisu svi 4K filmovi u HDRu,imas niz filmova na Netflixu,Primeu itd koji su samo 4k bez HDRa.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Rtings je opet updetao metode testiranja.

 

Sad se tek vidi koliko je prava situacija sa HDRom daleko od test slajdova.

 

 

https://www.rtings.com/tv/tests/changelogs/1-7

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2022 12:41 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Gledao sam malo usporedbe evo G2 panela i novog Samsunga qd-oleda ako je to istina što se pokazuje onda Samsung nakon dugo vremena ipak ide na vrh.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Blackcastle kaže...

Gledao sam malo usporedbe evo G2 panela i novog Samsunga qd-oleda ako je to istina što se pokazuje onda Samsung nakon dugo vremena ipak ide na vrh.

Pa qdoled paneli su realno bolji u svakom aspektu osim spominjanog raised blacks,ja ocekujem da ce Samsung taj problem umanjit ili eliminirat u iducim revizijama panela.

Za nas kupce je ovo 🥂🥂🥂🥂🥂

14 godina
offline
Sve o televizorima

Pozdrav,

 

nedavno sam kupio Samsung Neo QLED 85QN800A i kod montiranja TV-a na zid zabrinulo me što vijci idu u njega max 6mm, a oni koje sam dobio s nosačem, iako odgovaraju, su znatno duži, oko 2,5cm.

Situaciju sam riješio s plastičnim podlošcima, ali kad se sjetim koliko plitko su ti vijci u TV-u, postajem nervozan.

 

Jeste li se sreli sa sličnom situacijom?

Imam li razloga za zabrinutost i svako malo provjeravati iza TV-a je li sve ok? 

Mislim, TV je prilično tanak i kužim zašto je tako, ali moglo se smisliti neko bolje rješenje...

 

Radi se o M8 vijcima.

 

 

Guns dont kill people... lasers do
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
unchosen one kaže...

Pozdrav,

 

nedavno sam kupio Samsung Neo QLED 85QN800A i kod montiranja TV-a na zid zabrinulo me što vijci idu u njega max 6mm, a oni koje sam dobio s nosačem, iako odgovaraju, su znatno duži, oko 2,5cm.

Situaciju sam riješio s plastičnim podlošcima, ali kad se sjetim koliko plitko su ti vijci u TV-u, postajem nervozan.

 

Jeste li se sreli sa sličnom situacijom?

Imam li razloga za zabrinutost i svako malo provjeravati iza TV-a je li sve ok? 

Mislim, TV je prilično tanak i kužim zašto je tako, ali moglo se smisliti neko bolje rješenje...

 

Radi se o M8 vijcima.

 

 

Pa ako su tako napravili valjda su i testirali izdrzljivost.

 

Ja imam LG G1 na zidu,u sam nosac ide ako se dobro sjecam 8 sarafa a tv se "natakne" na nosac.

 

Ti koristis originalni nosac ili si kupio third party?

14 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Koristim third party nosač: https://manhattanproducts.eu/products/manhattan-en-universal-lcd-full-motion-large-screen-wall-mount-461221

Radi se o VESA 600x400 standardu, 4 M8 vijaka ide u TV (to su oni koji idu samo 6mm dubine) i ti vijci drže metalne "ruke" koje se zakače na nosač.

Nosač je jako dobro učvršćen na zid, s puno više vijaka nego što je potrebno. Može nositi 80kg max. TV je nešto sitno preko 40kg.

 

Da, i ja se tješim da su istestirali, ne bi imali standardne VESA rupe inače.

Guns dont kill people... lasers do
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
unchosen one kaže...

Koristim third party nosač: https://manhattanproducts.eu/products/manhattan-en-universal-lcd-full-motion-large-screen-wall-mount-461221

Radi se o VESA 600x400 standardu, 4 M8 vijaka ide u TV (to su oni koji idu samo 6mm dubine) i ti vijci drže metalne "ruke" koje se zakače na nosač.

Nosač je jako dobro učvršćen na zid, s puno više vijaka nego što je potrebno. Može nositi 80kg max. TV je nešto sitno preko 40kg.

 

Da, i ja se tješim da su istestirali, ne bi imali standardne VESA rupe inače.

To je bome jako tesko da bude na samo par milimetara usarafljeno....

 

Upravo gledam i moj tv je malo iznad 21kg i meni to djeluje dosta tesko na zidu.

Jesi ti siguran da je tvoj tv 40kg??

Ja bih bio zabrinut sa samo 4 sarafa i tako plitko....

 

Edit

Sad vidim da je 85incha,od tuda ta tezina...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 13:41 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Navodno ti M8 vijci mogu podnijeti puno težine pa je Samsungu prihvatljivo ići na tu dubinu. Još sam ih poprilično pritegnuo.

Ali opet mi nije svejedno... 214cm TV i 40 kg, a da ne spominjem cijenu 

 

Još mi se jedna zanimljiva stvar desila. TV je blago savijen. Reklamirao sam i kažu da ne bi trebalo utjecati na rad. 

TV radi normalno i ne skuži se da je savijen ako se baš detaljno ne gleda sa strane.

Sancta Domenica mi je dala produženo jamstvo na 5 godina iz tog razloga. 

 

Pazite kod TV-a većih dijagonala, veće su šanse da se savinu/oštete u transportu.

 

Edit: uploadane slike zakrivljenosti ekrana

Guns dont kill people... lasers do
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 14:19 (unchosen one).
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
unchosen one kaže...

Navodno ti M8 vijci mogu podnijeti puno težine pa je Samsungu prihvatljivo ići na tu dubinu. Još sam ih poprilično pritegnuo.

Ali opet mi nije svejedno... 214cm TV i 40 kg, a da ne spominjem cijenu 

 

Još mi se jedna zanimljiva stvar desila. TV je blago savijen. Reklamirao sam i kažu da ne bi trebalo utjecati na rad. 

TV radi normalno i ne skuži se da je savijen ako se baš detaljno ne gleda sa strane.

Sancta Domenica mi je dala produženo jamstvo na 5 godina iz tog razloga. 

 

Pazite kod TV-a većih dijagonala, veće su šanse da se savinu/oštete u transportu.

 

Edit: uploadane slike zakrivljenosti ekrana

Nije ti to samo na tim dijagonalama,dosta se ekipe javilo sa 55/65inch S65B koji su savinuti...koma.

16 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
unchosen one kaže...

Pozdrav,

 

nedavno sam kupio Samsung Neo QLED 85QN800A i kod montiranja TV-a na zid zabrinulo me što vijci idu u njega max 6mm, a oni koje sam dobio s nosačem, iako odgovaraju, su znatno duži, oko 2,5cm.

Situaciju sam riješio s plastičnim podlošcima, ali kad se sjetim koliko plitko su ti vijci u TV-u, postajem nervozan.

 

Jeste li se sreli sa sličnom situacijom?

Imam li razloga za zabrinutost i svako malo provjeravati iza TV-a je li sve ok? 

Mislim, TV je prilično tanak i kužim zašto je tako, ali moglo se smisliti neko bolje rješenje...

 

Radi se o M8 vijcima.

 

 

Pa ako su tako napravili valjda su i testirali izdrzljivost.

 

Ja imam LG G1 na zidu,u sam nosac ide ako se dobro sjecam 8 sarafa a tv se "natakne" na nosac.

 

Ti koristis originalni nosac ili si kupio third party?

 vjerojatno kupujem C1, a kad smo već kod nosača koja bi bila preporuka nosača za zid, tv nije potrebno micati niti zakrivljavati pod bilo kojim kutem. Kad bi se stavio stajao bi kao slika (65inch TV)

13 godina
offline
Sve o televizorima

Moj C1 48'' je na zidu, Hama nosač s nagibom sam uzeo, 4 jaka šarafa se dobije u paketu ali stavio sam još četiri dodatna pošto mi je zid malo u banani al mislim da i nije da bih to napravio. Zato svi nosači imaju još hrpu rupa izrezanih za dodatne šarafe pa kaj je sigurno, sigurno je. Nebi mi bilo baš lijepo da dođem doma i nađem razbijen tv na podu a mogao sam ga za niti 10 kn bolje pričvrstiti koliko koštaju dodatnih nekoliko šarafa i tiple. Preporuka za kolegu BDS, imaju i fiksne pa si pogledaj ako naletiš, ima ih i po trg. centrima.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
vrinho kaže...

Moj C1 48'' je na zidu, Hama nosač s nagibom sam uzeo, 4 jaka šarafa se dobije u paketu ali stavio sam još četiri dodatna pošto mi je zid malo u banani al mislim da i nije da bih to napravio. Zato svi nosači imaju još hrpu rupa izrezanih za dodatne šarafe pa kaj je sigurno, sigurno je. Nebi mi bilo baš lijepo da dođem doma i nađem razbijen tv na podu a mogao sam ga za niti 10 kn bolje pričvrstiti koliko koštaju dodatnih nekoliko šarafa i tiple. Preporuka za kolegu BDS, imaju i fiksne pa si pogledaj ako naletiš, ima ih i po trg. centrima.

 malo mi se to čini kao paranoja, kuhinjski element fiksiraš na dvije tiple i ne sjećam se da sam čuo da je nekom pao, kamo li ovo na duplo više tipli

13 godina
offline
Sve o televizorima

Da je gore neki tv za 2000 kn onda me nebi ''paranoja'' prala ali ovako bar mirno spavam 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
C1 55” 4 sarafa M8..ne bojim se niceg..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice