Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 482.927
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
SPLICO212 kaže...

Iskreno receno neznam jer iskreno nisam ni razmisljao o tome ali kad se preselim u drugi stan postoji i opcija da se to odradi. Kako si zadovoljan s G1?

 

G1 je strava jedino mi fali antireflektivni premaz sa Q90R i onaj daljinski.

Magic remote je zakon po tome sto ima kao pokazivac na ekranu ali moj primjerak je skripav tojest skripi poklopac od baterije 😤

Meni je ovo prvi tv na zidu i mislim da nema povratka na klasicne noge/postolje.

 

Btw pisao sam o Disney+ i njihovoj ponudi Dolby Vision +IMAX enhanched......mislim da trenutno ne postoji bolji prikaz slike....

16 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Gle mene je na A90-tki toliko fascinirao taj imax enhanced mod da sam gledao film kao zombi zena je mislila da me mozdani strefio zvuk me isto fascinirao jer kako su rijesili zucnike iza panela to je strava. Sad malo o Google home-u malo mi je cudan naspram Lg Web Osa ali mi je ipak nekako user frendly i debelo sam vagao izmedu G1 i A90J i ponuda koju sam dobio je presudila u korist A90j

http://www.downloadmoreram.com/
11 godina
offline
Sve o televizorima

To koliko si ti platio A90J je ponuda desetljeca 😁

Ekipa niti ne kuzi kakvu sliku mogu prikazat ti novi oledi dok ne proba kvalitetan sadrzaj 🥂

Taj zvuk iz panela je brutalan feature

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Ma stoljeca i sad mi je zao sto nisam uzeo 83 zolla jer mogao sam ga dobit za cca 2200-2300 eura bez problema,da sam htio mogao sam i 65-icu spustit na 1000E ali zao mi je bilo lika koji je jadan toliko isao dolje samo da mi udovolji. da taj feature sa zvuvnicima iza panela je bolesna stvar.

http://www.downloadmoreram.com/
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
SPLICO212 kaže...

Ma stoljeca i sad mi je zao sto nisam uzeo 83 zolla jer mogao sam ga dobit za cca 2200-2300 eura bez problema,da sam htio mogao sam i 65-icu spustit na 1000E ali zao mi je bilo lika koji je jadan toliko isao dolje samo da mi udovolji. da taj feature sa zvuvnicima iza panela je bolesna stvar.

Ne znam sta da ti uopce kazem ako si mogao dobit 83inch A90J za 2300eu......

 

Btw nisu ti to zvucnici iza panela nego 4 "uredjaja" koji vibriraju panel pa se tako stvara zvuk...vibriranjem oled panela.

Fenomenalno je sto na taj nacin dobijes savrseno pozicioniran zvuk...naprimjer netko prica i zvuk dolazi sa njegove pozicije na panelu.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
SPLICO212 kaže...

Gle mene je na A90-tki toliko fascinirao taj imax enhanced mod da sam gledao film kao zombi zena je mislila da me mozdani strefio zvuk me isto fascinirao jer kako su rijesili zucnike iza panela to je strava. Sad malo o Google home-u malo mi je cudan naspram Lg Web Osa ali mi je ipak nekako user frendly i debelo sam vagao izmedu G1 i A90J i ponuda koju sam dobio je presudila u korist A90j

 

Jesi gledao IMAX enhanced filmove iz Bravia Core aplikacije na tv-u (u 80Mbit streamu) - slika je perverzija :)

16 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Ma krivo sam se izrazio jer na jednom lapu radim a na drugom tipkam po forumu,u vezi tih uredjaja je fora da takav nacin prenosenja zvuka stvara savrsen dojam. E da za 83 incha je kriva moja procjena i kupnja nabrzaka jer mi je bio problem kako ce se nosit s odsjajem s prozora u boravku i kad je dosao tv onda sam detaljno pogledao po netu i skuzio da ima najveci Brightness jer ima ugradjeni Heat sink. Npr Lg me je ubijao s odsjajem i radi njega sam bio malo skeptican  ,ali sve u svemu ovih 65 incha mi je nekako sweet spot. 

http://www.downloadmoreram.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 13:00 (SPLICO212).
16 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Moram danas tj veceras malo bacit oko na Core aplikaciju,imas li kakvu preporuku?

http://www.downloadmoreram.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 13:02 (SPLICO212).
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Svaki film ima trailer (u katastrofa kvaliteti), pa si odaberi prema žanru koji voliš (postoji fina IMAX kolekcija čak i novih filmova Sony produkcije iz 2021.g).

 

Obavezno u aplikaciji upali pure stream (mislim da nije bio automatski "ON").

 

Također potrebno je imati brzinu internet brznu od minimalno 115Mbps, a tu brzinu možeš dobiti na TV-u preko:

1. WI-FI

2. adaptera (npr. https://www.hgspot.hr/mrezni-adapter-tp-link-ue305-usb-3-0-gigabit-ethernet-adapter )

 

Ne možeš s mrežnim kabelom direktno u tv (preko ethernet porta na TV-u) jer je priključak 100Mbps (nije gigabitni), treba koristiti adapter (Sony je tu neobjašnjivo škrtario).

 

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
cobra66 kaže...
SPLICO212 kaže...

Gle mene je na A90-tki toliko fascinirao taj imax enhanced mod da sam gledao film kao zombi zena je mislila da me mozdani strefio zvuk me isto fascinirao jer kako su rijesili zucnike iza panela to je strava. Sad malo o Google home-u malo mi je cudan naspram Lg Web Osa ali mi je ipak nekako user frendly i debelo sam vagao izmedu G1 i A90J i ponuda koju sam dobio je presudila u korist A90j

 

Jesi gledao IMAX enhanced filmove iz Bravia Core aplikacije na tv-u (u 80Mbit streamu) - slika je perverzija :)

Citao sam nekad prije da core zahtijeva 115mbit vezu za max kvalitetu streama a veza na telki ide samo do 100mbit ili tako nesto?...ispravite me ako sam krivo napisao,ne sjecam se vise

Edit

Vec si sve objasnio u iducem postu 🥂

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 13:20 (MEGATAMA).
16 godina
offline
Re: Sve o televizorima
cobra66 kaže...

Svaki film ima trailer (u katastrofa kvaliteti), pa si odaberi prema žanru koji voliš (postoji fina IMAX kolekcija čak i novih filmova Sony produkcije iz 2021.g).

 

Obavezno u aplikaciji upali pure stream (mislim da nije bio automatski "ON").

 

Također potrebno je imati brzinu internet brznu od minimalno 115Mbps, a tu brzinu možeš dobiti na TV-u preko:

1. WI-FI

2. adaptera (npr. https://www.hgspot.hr/mrezni-adapter-tp-link-ue305-usb-3-0-gigabit-ethernet-adapter )

 

Ne možeš s mrežnim kabelom direktno u tv (preko ethernet porta na TV-u) jer je priključak 100Mbps (nije gigabitni), treba koristiti adapter (Sony je tu neobjašnjivo škrtario).

 

 Ma net mi je 450 down i 75 up tako da tu nece biti problema ali javim dojmove veceras  

http://www.downloadmoreram.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 13:42 (SPLICO212).
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima

P.S. SPLICO212 znam da A90J ima super zvuk, ali ipak ako želiš pojačati doživljaj filma uloži koji € u dobar zvučni sustav.

 

Ja npr. imam prastari soundbar Yamaha YSP-4000 (+sub YST-FSW100) i razlika je nemjerljiva, a mogu tek misliti kakav zvuk daje neka  novija/bolja kombinacija.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Koje postavke za HDR koristite na LG C1/G1 kod gledanja filmova? Nekako mi Cinema Home daje najbolju sliku.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Sto se tice zvuka ja sam takodjer uzeo soundbar radi filmova ili spotova na YT jer mi niti jedan od zadnjih 4-5 televizora nije imao dovoljno bogat zvuk.

Ali najbolji zvuk mi je kad po noci gledam filmove na slusalicama...sa time se ne moze mjerit ni soundbar,slusalice i soundbar su navedeni pod moj pc.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
antimadridista kaže...
Koje postavke za HDR koristite na LG C1/G1 kod gledanja filmova? Nekako mi Cinema Home daje najbolju sliku.

Apsolutno i uvjek Filmmaker mode za SDR i HDR10

16 godina
offline
Re: Sve o televizorima
cobra66 kaže...

P.S. SPLICO212 znam da A90J ima super zvuk, ali ipak ako želiš pojačati doživljaj filma uloži koji € u dobar zvučni sustav.

 

Ja npr. imam prastari soundbar Yamaha YSP-4000 (+sub YST-FSW100) i razlika je nemjerljiva, a mogu tek misliti kakav zvuk daje neka  novija/bolja kombinacija.

 Znam sve mi je jasno i to mi je namjera ali kad se preselim u drugi stan,za muziku imam Bowers Wilkins Zeppelina wirelles koji odradjuje svoj posao kvalitetno

http://www.downloadmoreram.com/
11 godina
offline
Sve o televizorima

Po rtingsu LG G1 je oled sa najboljim zvukom a ja iskreno mogu rec da je zvuk "los"......kakvi su onda ostali?.....

Apsolutno se isplati kupit i nekakav prosjecan soundbar uz ove danasnje tanasne televizore u koje zvucnici ni ne stanu 😁😁😁

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/sounding-tvs

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Sve o televizorima

S čime brišete ekrane? Ne znam kolko sam već tih preparata sa krpicom kupio, ok pokupi se prašina ali se izmulja ekran, popizdim kad je ugašen i dnevno svijetlo u njega i onda te fleke od krpe.

 

OLED u pitanju ali i na LCD-u je bilo isto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
blackened_bm kaže...

S čime brišete ekrane? Ne znam kolko sam već tih preparata sa krpicom kupio, ok pokupi se prašina ali se izmulja ekran, popizdim kad je ugašen i dnevno svijetlo u njega i onda te fleke od krpe.

 

OLED u pitanju ali i na LCD-u je bilo isto.

Obicna voda ali doslovno kap na mekanu krpicu za nekakve mrlje a za prasinu je najbolje sa onim mekanim paperjem na stapu ili sta to vec je,to se kupuje bas za lagano skidanje prasine sa raznih povrsina.

Kod oleda mozete imat malo vise slobode sa ciscenjem panela jer nije osjetljiv kao Samsung qled serija sa onim antireflektivnim premazom.

11 godina
neaktivan
offline
Sve o televizorima

Daj napisi par preporuka za soundbar, da nisu skupi a da su ok

Jel 5.1 ide na G1?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sve o televizorima

DV ili HDR, što vam je bolje? HDR mi nekako tamniji i ovisi od filma/izvora..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
DarK.xy kaže...

DV ili HDR, što vam je bolje? HDR mi nekako tamniji i ovisi od filma/izvora..

Sve ovisi o implementaciji,DV je po defaultu bolji radi dinamicne metadate i mogucnosti odradjivanja tone mapinga od scene do scene ali nije uvjek napravljeno kako treba.

Generalno DV moze bolje iskoristit mogucnosti panela.

 

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pixa11 kaže...

Daj napisi par preporuka za soundbar, da nisu skupi a da su ok

Jel 5.1 ide na G1?

Ima tema bas za soundbarove pa baci pogled tamo.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Dosta dobar deal u Media Marktu...

Tko kupi LG C1 od 65inch za 1700eu dobije gratis Xbox series S 🥂

Sama konzola je trenutno 290eu.

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
DarK.xy kaže...

DV ili HDR, što vam je bolje? HDR mi nekako tamniji i ovisi od filma/izvora..

 

Subjektivno (odokativnom metodom); DV mi djeluje daleko bolje. Bolje djeluju nekako dublje. Primijetio sam to odmah jer mi je stari TV bio HDR10/10+ dok je novi HDR10/DV pa Netflix aplikacija sve tjera u DV.

 

Doduše ovaj komentar stoji samo za streaming servise. Za igranje, navodno da je DV implementacija na XsX jako loša - puno ljudi se žali na pretamnu sliku u odnosu na običan HDR10, ali s obzirom da većina developera ne zna niti ispravno implementirati HDR, to me niti ne čudi. Na PS5 niti nema DV podrške pa "srećom" nisam niti time previše opterećen 

 

MEGATAMA kaže...

Dosta dobar deal u Media Marktu...

Tko kupi LG C1 od 65inch za 1700eu dobije gratis Xbox series S 🥂

Sama konzola je trenutno 290eu.

 

Živjela nam dugo država Njemačka, ja sa brdovitog Balkana mogu samo gledati sa zavisti na ovakve dealove  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 10:39 (greysaint0).
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...
DarK.xy kaže...

DV ili HDR, što vam je bolje? HDR mi nekako tamniji i ovisi od filma/izvora..

 

Subjektivno (odokativnom metodom); DV mi djeluje daleko bolje. Bolje djeluju nekako dublje. Primijetio sam to odmah jer mi je stari TV bio HDR10/10+ dok je novi HDR10/DV pa Netflix aplikacija sve tjera u DV.

 

Doduše ovaj komentar stoji samo za streaming servise. Za igranje, navodno da je DV implementacija na XsX jako loša - puno ljudi se žali na pretamnu sliku u odnosu na običan HDR10, ali s obzirom da većina developera ne zna niti ispravno implementirati HDR, to me niti ne čudi. Na PS5 niti nema DV podrške pa "srećom" nisam niti time previše opterećen 

 

 

Ja igram u DV na XsX,odlicno je ali to nije nativna DV podrska radjena od nule nego "prilagodjena" HDR10 varijanta.

Boje su bolje out of box ako se igra u DV ali to se moze postelat rucno na HDR10 da bude jednako te ne treba zaboravit da sad igre imaju HGIG podrsku.

Ne sumnjam da ce nativne Dolby Vision igre napravit isto sto su i filmovi te serije.

Nazalost za sad samo Xbox konzole nude tu opciju pa je trziste limitirano.

9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Po rtingsu LG G1 je oled sa najboljim zvukom a ja iskreno mogu rec da je zvuk "los"......kakvi su onda ostali?.....

Zvuk na C1 je totalni horror. Imam spojene KEF LSX aktivce, reko idem probati kako zvuci preko TV-a (citao nesto o modovima za izrazeniji vokal, itd.). Potrajalo 10-ak sekundi i vratio na KEF. Razlika nebo i zemlja.

My redemption lies in your demise
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...
DarK.xy kaže...

DV ili HDR, što vam je bolje? HDR mi nekako tamniji i ovisi od filma/izvora..

 

Subjektivno (odokativnom metodom); DV mi djeluje daleko bolje. Bolje djeluju nekako dublje. Primijetio sam to odmah jer mi je stari TV bio HDR10/10+ dok je novi HDR10/DV pa Netflix aplikacija sve tjera u DV.

 

Doduše ovaj komentar stoji samo za streaming servise. Za igranje, navodno da je DV implementacija na XsX jako loša - puno ljudi se žali na pretamnu sliku u odnosu na običan HDR10, ali s obzirom da većina developera ne zna niti ispravno implementirati HDR, to me niti ne čudi. Na PS5 niti nema DV podrške pa "srećom" nisam niti time previše opterećen 

 

MEGATAMA kaže...

Dosta dobar deal u Media Marktu...

Tko kupi LG C1 od 65inch za 1700eu dobije gratis Xbox series S 🥂

Sama konzola je trenutno 290eu.

 

Živjela nam dugo država Njemačka, ja sa brdovitog Balkana mogu samo gledati sa zavisti na ovakve dealove  

 

 

DV - mi je daleko bolji, praktički nisam ništa dodatno podešavao. Slika je dublja, mračne scene su izvrsno tonirane, bolje boje, ma vatromet za oči..

 

HDR -  Youtube je odličan, dok na nekim filmovima je ok (20GB+), a na na ostaloj većini je premračan, gube se boje na tamnijim scenama, highlighti presvjetli (režu oči), crushed blacks, uspio na Movie modu nekako podesiti ali i dalje svaki puta nešto štelam.. dižem brightnes preko 50 i spuštam Gammu na -1 i to od filma do filma, neki su ok. Mislim i dalje je slika super ali DV je daleko bolji po slici.. Kako ste vi riješili tamnu sliku i prejak highlight na HDR, vjerojatno imate LG Oled (drugačije postavke) ali općenito jel bolje po Gammi čačkat ili brightness?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 15:48 (DarK.xy).
11 godina
offline
Sve o televizorima

Dosta sa pise o brightnessu na oledima i ljudi se pitaju dali ce im bit dovoljno nitsa....

 

Moje iskustvo sa LG G1 je sljedece....

Tv je od prvog dana bio iznenadjenje po tom pitanju jer sam na njega presao direktno sa Q90R koji je jedan od najacih tva po pitanju nitsa i dan danas.

Sad nakon sto je prosao taj prvotni period od dvjestotinjak sati i par fw updateova sam dojma da je tv jos primjetno sposobniji sto se tice max nitsa....

Naprimjer igram Mass Effect Legendary na XsX,igra je hdr10 i do sada me iznenadjivalo koliko je sjajno sunce na mapi galaxije ali sam jucer dosao do jednog djela igre gdje je nekakav svijetleci orb i to svijetli toliko jako da me doslovno zabljesnulo...to sam ocekivao od Q90R jer ide preko 1500nits ali nikako od oleda jer B6 i B7 nisu mogli ovako prikazat higlightse u hdru.

A najludje je sto po mjerenjima B7 ide preko 800nits a u praksi nije niti blizu G1 po hdr dojmu.

I dalje Q90R moze prikazat svijetliju sliku u full screen brightnessu to sam siguran ali sto se tice higlightsa poput zvijezda na nebu tu nije niti blizu ovom G1 a takodjer sam dojma da su i recimo baklje,lampe,farovi auta na stazi po noci isl bolje izrazeni na G1 ali to bih morao usporedit tv pored tva.

Ukratko...barem na ovom G1 i to pogotovo sad nakon nekog vremena koristenja HDR je nevjerovatno impresivan i nista losije iskustvo nego na Q90R.

 

Volio bih da mogu testirat koliko max nitsa u real world sadrzaju sad ovaj G1 prikazuje.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
OLED TV imaju manji peak brightness ali je dojam da je on puno veći zbog tog nevjerojatnog kontrasta između tamnijih dijelova slike i svijetlih highlightsa. Imao sam prije solidan TV koji je imao više nitsa nego C1 koji sad imam ali sam dojam mi je da je C1 duplo svijetliji, bez pretjerivanja. Baš zbog toga što su tamni dijelovi slike onakvi kakvi bi trebali biti, a ne sivi. Onda svijetliji dijelovi slike više dolaze do izražaja.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice