Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 483.290
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Znaci Samsungov QDOLED sa prije ocekivanih 5+ tisuca eura bude bio 2+ tisuce eura u 55inch varijanti....nevjerovatno.

 

https://www.avforums.com/news/samsung-officially-unveils-s95b-oled-tv.19648/

 

Mozda, ne vjerujem dok ne dođe u normalnu prodaju.

 Ta je cijena leakana na Amazonu,ja planiram mjenjat G1 negdje 2024 otprilike,mozda Samsung do tada prihvati i Dolby Vision.

U svakom slucaju tv trziste opet postaje uzbudljivo,nova komerciialna  panel tehnologija nakon valjda desetljeca 🥂

11 godina
offline
Sve o televizorima

Samsung ubio sa novim mini led modelom,2000+ nitsa u preciznom FMM modu 😱😱😱

Slika je ocito spektakla po ovoj recenziji,za gamere nirvana...cak i 144hz podrska za PC 🥂

 

 

https://www.trustedreviews.com/reviews/samsung-qe65qn95b

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Sve o televizorima

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 

Nece valjda biti strasno za TV, ali kod monitora to ne bih pustio, pogotovo kod najnovijeg skupog uređaja...

 

Ali dobro, prva generacija od samo jednog proizvođaca...

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 

Nece valjda biti strasno za TV, ali kod monitora to ne bih pustio, pogotovo kod najnovijeg skupog uređaja...

 

Ali dobro, prva generacija od samo jednog proizvođaca...

Samsung Display je jedini proizvodjac qdoled panela tako da je ista struktura piksela kod svih proizvodjaca TVa koji ce koristit ove panele.

Iako na prvu qdoled zvuci fantasticno treba dat vremena da se vidi kakva je situacija,ja koristim G1 i kao pc monitor pa bih  vjerovatno imao male probleme kod prikaza teksta sa qdoled panelom.

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 Hm, još i to. 
Meni je hladan tuš bio to što je panel siv, ako još i ovo krene radit probleme, izgleda mi kao par ozbiljnijih mana za tv tog ranga i cijene.
Budemo vidjeli kad izađe malo više recenzija

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 Hm, još i to. 
Meni je hladan tuš bio to što je panel siv, ako još i ovo krene radit probleme, izgleda mi kao par ozbiljnijih mana za tv tog ranga i cijene.
Budemo vidjeli kad izađe malo više recenzija

To za sivi panel su mi na Avforums rekli da nije tocno tako nego valjda samo kad je tv ugasen.

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 Hm, još i to. 
Meni je hladan tuš bio to što je panel siv, ako još i ovo krene radit probleme, izgleda mi kao par ozbiljnijih mana za tv tog ranga i cijene.
Budemo vidjeli kad izađe malo više recenzija

To za sivi panel su mi na Avforums rekli da nije tocno tako nego valjda samo kad je tv ugasen.

 Kako bi upaljen tv potamnio panel? Mozda samo nije toliko uocljivo kad je tv upaljen. 
Ali iz iskustva s plazmama znam da se to primjeti.

 

13 godina
offline
Sve o televizorima

Ja ocekujem da ce se i LG ukljuciti u proizvodnju QD-a, ili mozda nekog treceg postupka, za sada ovo zvuci kao porođajne boljke i bolje izbjegavati, pogotovo za monitor koji je blizu i mora svasta izdrzati.

 

C1 je vec dovoljno svijetao, C2/G2 pogotovo, pa i nije bas neka panika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Cek Samsung je izbacio novu tehnoligiju i vratio se OLED panelima..?!QD OLED..samo top modeli..koje su cijene?!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2022 8:35 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Cek Samsung je izbacio novu tehnoligiju i vratio se OLED panelima..?!QD OLED..samo top modeli..koje su cijene?!

 Cijene su enormno nize nego se ocekivalo,55inch je bilo ocekivano preko 5000eu a na kraju oko 2300eu.

13 godina
neaktivan
offline
Sve o televizorima

Pozdrav. Kakva su iskustva sa LG NANO 75 serijom? U dilemi sam da li ići na 50" sa VA panelom, ili na 55" sa IPS panelom, ili uopće ne ići na LG hh. Prednosti i nedostaci VA/IPS panela su poznati, ali me zanima kako to funkcionira na Lg-u, odnosno sa tom nanocell tehnologijom. Na popusut su u elipsu sa 2+3 godine jamstva, pa mi se nekako uklapa u budžet. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Aciboy kaže...

Pozdrav. Kakva su iskustva sa LG NANO 75 serijom? U dilemi sam da li ići na 50" sa VA panelom, ili na 55" sa IPS panelom, ili uopće ne ići na LG hh. Prednosti i nedostaci VA/IPS panela su poznati, ali me zanima kako to funkcionira na Lg-u, odnosno sa tom nanocell tehnologijom. Na popusut su u elipsu sa 2+3 godine jamstva, pa mi se nekako uklapa u budžet. Hvala

 

Nanocell znaci da ima quantum dot filter boja, znaci cisce boje i malo siri gamut. VA/IPS razlika kao i kod drugih.

 

Nano75 je pocetak Nano serije te je stoga 60Hz i najtamniji (cca 250-300 nita). Ja inace preporucam 50nano863 koji je 120Hz ako upada u trosak...

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-50nano863pa-televizor-cijena-50-127-cm-nanocell-led-ultra-hd-144921071

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2022 13:38 (Mad Ant).
13 godina
offline
Sve o televizorima

I Bought The World's First 42-inch OLED TV! Unboxing + Early Measurements - HDTVTEST

 

 

 

Zanimljivo da je WBC panel, a ne deuterium WBE koji i ja imam na C1...

 

Ali 650 nita na blizu kad se koristi kao monitor će pržit oči

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2022 2:55 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...

I Bought The World's First 42-inch OLED TV! Unboxing + Early Measurements - HDTVTEST

 

 

 

Zanimljivo da je WBC panel, a ne deuterium WBE koja i ja imam na C1...

 

Ali 650 nita na blizu kad se koristi kao monitor će pržit oči

 Znaci nije EVO panel?

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 Hm, još i to. 
Meni je hladan tuš bio to što je panel siv, ako još i ovo krene radit probleme, izgleda mi kao par ozbiljnijih mana za tv tog ranga i cijene.
Budemo vidjeli kad izađe malo više recenzija

To za sivi panel su mi na Avforums rekli da nije tocno tako nego valjda samo kad je tv ugasen.

 Evo potvrde

 

i sam kaze da je panel siv i da ako ne gledas u zamracenoj sobi crna nije crna nego bude siva :(

 

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 Hm, još i to. 
Meni je hladan tuš bio to što je panel siv, ako još i ovo krene radit probleme, izgleda mi kao par ozbiljnijih mana za tv tog ranga i cijene.
Budemo vidjeli kad izađe malo više recenzija

To za sivi panel su mi na Avforums rekli da nije tocno tako nego valjda samo kad je tv ugasen.

 Evo potvrde

 

i sam kaze da je panel siv i da ako ne gledas u zamracenoj sobi crna nije crna nego bude siva :(

 

Vidio sam to jucer,iskreno...da je to tako vidljivo ili problem vjerujem da bi on to itekako istaknuo....

Trebam to vidjet u zivo da bih stekao dojam,u svakom slucaju qdoled mi je kandidat za iduci tv.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 Hm, još i to. 
Meni je hladan tuš bio to što je panel siv, ako još i ovo krene radit probleme, izgleda mi kao par ozbiljnijih mana za tv tog ranga i cijene.
Budemo vidjeli kad izađe malo više recenzija

To za sivi panel su mi na Avforums rekli da nije tocno tako nego valjda samo kad je tv ugasen.

 Evo potvrde

 

i sam kaze da je panel siv i da ako ne gledas u zamracenoj sobi crna nije crna nego bude siva :(

 

Vidio sam to jucer,iskreno...da je to tako vidljivo ili problem vjerujem da bi on to itekako istaknuo....

Trebam to vidjet u zivo da bih stekao dojam,u svakom slucaju qdoled mi je kandidat za iduci tv.

 

Meni je više sumnjivo što nije sivo dok je npr. zraka sunca direktno ili slično (na što bi svi paneli bili ne crni naravno) nego na umjereno svjetla... znači samo u mraku je crna, valjda... a na YT se ne vidi ništa od toga svega...

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 Hm, još i to. 
Meni je hladan tuš bio to što je panel siv, ako još i ovo krene radit probleme, izgleda mi kao par ozbiljnijih mana za tv tog ranga i cijene.
Budemo vidjeli kad izađe malo više recenzija

To za sivi panel su mi na Avforums rekli da nije tocno tako nego valjda samo kad je tv ugasen.

 Evo potvrde

 

i sam kaze da je panel siv i da ako ne gledas u zamracenoj sobi crna nije crna nego bude siva :(

 

Vidio sam to jucer,iskreno...da je to tako vidljivo ili problem vjerujem da bi on to itekako istaknuo....

Trebam to vidjet u zivo da bih stekao dojam,u svakom slucaju qdoled mi je kandidat za iduci tv.

 Ne bi istaknuo, tj mora biti oprezan ako zeli opstati u tom poslu.

znaci spomenuo je to i ne mozes mu reci da je presutio, ali radi sto i svi ostali, ne pridaje tome neku paznju i odmah nakon toga istakne  neku pozitivnu stranu pa to zavara gledatelja. 
Dokaz tome ja da nitko to do sad nije posebno spomenuo kao problem.

Treba znati slusati i interpretirati recenzije. Nije cesto bitno ono sto se naglasi u recenziji, treba citati sitna slova.

Meni osobno je to deal breaker. Imam jos na raspolaganju plazmu koja nema crni panel i mogu direktno usporediti i razlika je ogromna.

Ne bih se vise nikad vrstio na to dok ima dobra alternativa.

I tu se jos radi o monitoru kojeg gledas s pol metra, tu se svaka sitnica vidi.

S sto se tva tice, max je 65", iduci uzimam >75" tako da nista od toga, bar za sad.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2022 16:16 (Pixel).
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Vjerovatno nece bit velik problem osim mozda u nekim specificnim scenarijima.

Nova pixel struktura na Samsung QDOLED panelima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1648029400

 Hm, još i to. 
Meni je hladan tuš bio to što je panel siv, ako još i ovo krene radit probleme, izgleda mi kao par ozbiljnijih mana za tv tog ranga i cijene.
Budemo vidjeli kad izađe malo više recenzija

To za sivi panel su mi na Avforums rekli da nije tocno tako nego valjda samo kad je tv ugasen.

 Evo potvrde

 

i sam kaze da je panel siv i da ako ne gledas u zamracenoj sobi crna nije crna nego bude siva :(

 

Vidio sam to jucer,iskreno...da je to tako vidljivo ili problem vjerujem da bi on to itekako istaknuo....

Trebam to vidjet u zivo da bih stekao dojam,u svakom slucaju qdoled mi je kandidat za iduci tv.

 Ne bi istaknuo, tj mora biti oprezan ako zeli opstati u tom poslu.

znaci spomenuo je to i ne mozes mu reci da je presutio, ali radi sto i svi ostali, ne pridaje tome neku paznju i odmah nakon toga istakne  neku pozitivnu stranu pa to zavara gledatelja. 
Dokaz tome ja da nitko to do sad nije posebno spomenuo kao problem.

Treba znati slusati i interpretirati recenzije. Nije cesto bitno ono sto se naglasi u recenziji, treba citati sitna slova.

Meni osobno je to deal breaker. Imam jos na raspolaganju plazmu koja nema crni panel i mogu direktno usporediti i razlika je ogromna.

Ne bih se vise nikad vrstio na to dok ima dobra alternativa.

I tu se jos radi o monitoru kojeg gledas s pol metra, tu se svaka sitnica vidi.

S sto se tva tice, max je 65", iduci uzimam >75" tako da nista od toga, bar za sad.

 

 

Nemojmo zaboraviti niti trokutasti oblik pixela... što efektivno karakterizira taj monitor samo za igre, a to rijetko tko radi, mora biti dobar u svemu, pogotovo za te novce.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Ekipa pise da je to do proizvodjacevog izbora kakav ce stavit finish na panel a ne do samog qdpanela...sto se tice sive boje.

 

Sto se tice rasporeda pixela tojest strukture Samsung je objasnio zasto ali to sve treba testirat a ne vjerovat Samsungu 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Pristizu prvi testovi LG G2 i tv ide 900+ nits u preciznim modovima,najvise mjerenje koje sam vidio je 980nits.

Ima jos soka u LG oled panelima za cijedit 🥂

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sve o televizorima

Before You Buy The Alienware QD-OLED Monitor...

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...

Before You Buy The Alienware QD-OLED Monitor...

 

 

Isuse pa ovaj monitor je uzas.....

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

Before You Buy The Alienware QD-OLED Monitor...

 

 

Isuse pa ovaj monitor je uzas.....

 

Šta je još luđe, sada misle stavljati u VR headsetove MiniLED rasvjetu, umjesto OLED ekrana... to će biti veselo ako krene bauljati pozadinsko tik do oka. Ja imam Quest 2 sa IPS-om, ali nije da me smeta ili da primjetim u korištenju...

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

Before You Buy The Alienware QD-OLED Monitor...

 

 

Isuse pa ovaj monitor je uzas.....

 

Šta je još luđe, sada misle stavljati u VR headsetove MiniLED rasvjetu, umjesto OLED ekrana... to će biti veselo ako krene bauljati pozadinsko tik do oka. Ja imam Quest 2 sa IPS-om, ali nije da me smeta ili da primjetim u korištenju...

Ja kupujem PSVR2 za Ps5 kada izadje,to ce mi bit prvi posteni susret sa VRom,probao sam davno nekakav demo na Oculusu ali me nije impresioniralo.

VR bi trebao imat oled ili micro led.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2022 16:36 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

Before You Buy The Alienware QD-OLED Monitor...

 

 

Isuse pa ovaj monitor je uzas.....

 

Šta je još luđe, sada misle stavljati u VR headsetove MiniLED rasvjetu, umjesto OLED ekrana... to će biti veselo ako krene bauljati pozadinsko tik do oka. Ja imam Quest 2 sa IPS-om, ali nije da me smeta ili da primjetim u korištenju...

Ja kupujem PSVR2 za Ps5 kada izadje,to ce mi bit prvi posteni susret sa VRom,probao sam davno nekakav demo na Oculusu ali me nije impresioniralo.

VR bi trebao imat oled ili micro led.

 Trenutni psvr ima oled , ali je to oled starije generacije gdje je izrazen black crush pa su to rijesili na nacin da ekran nije nikad ugasen, tj pomaknuli su brightness/black point i time prakticki ponistili prednost oleda jer imas dojam da gledas ips panel. Nedostatak je i hrpa kablova.

Za prvi pokusaj vr-a nije lose, grafika je kakva je jer ovisi o ps4 konzoli, za zatvorene prostore i gdje nema pogleda u daljinu  izgleda pristojno, recimo RE VII izgleda impresivno i jako ga je tesko igrat u vru koliko je strasno.

Ovaj sam uzeo u prednarudzbi, jedva cekam psvr2, trebao bi biti znacajno bolji.

Ekipa koja ga je probala kaze da je imoresivno, podrzavat ce i hdr.

 

11 godina
offline
Sve o televizorima

Nazalost ispalo je kako sam i ocekivao,Samsung uvjek debelo pretjeruje u promidzbenim materijalima.

Ne sumnjam da je tehnologija odlicna ali ako u recenzijama moraju trazit razlike naspram klasicnih oleda...sad je u biti jasno zasto su toliko srezali cijene naspram onih ocekivanih.

Sad tek ostaje za vidjet koliko je qdoled otporan na burn in,LG je imao desetljece da to unaprijedi dok je Samsung tek krenuo.

Ali svaka konkurencija je vise nego dobrodosla jer gura napredak i spusta cijene.

 

https://www.t3.com/news/i-tried-sony-a95k-qd-oled-tv

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sve o televizorima

¨Nova tehnoligija,naravno da treba malo vremena da se ustali i poboljsa!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...

Before You Buy The Alienware QD-OLED Monitor...

 

 

 Linus ga prvi recenzira i nahvalija ga nenormalno..naravno za gaming!

AUDIOFIL
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice