Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 485.020
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Ima netko slučajno ovdje tcl seriju c728 ili hisense u8gq pa da čujem iskustva nakon par mjeseci korištenja.... ??

Nekako bih rađe tcl radi androidtv -a...
Bunker
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
bunker kaže...

Ima netko slučajno ovdje tcl seriju c728 ili hisense u8gq pa da čujem iskustva nakon par mjeseci korištenja.... ??

Nekako bih rađe tcl radi androidtv -a...

Kod tih brandova procesiranje slike jos uvjek nije na razini Koreanaca,Japanaca itd pa zna bit problema sa motionom isl.

7 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Kužim. Nisam neki superzahtjevni tv korisnik, tražim neki kompromis cijene, kvalitete, prikaza.... Jbg, sonyev oled i sve sam riješio, ali nemam tolko para za tv ( ciljam 55 ,60 incha )
Bunker
9 godina
offline
Sve o televizorima

Ne moraš se brinuti o potrošnji jer tu prikazuju maksimalnu potrošnju, znači HDR sadržaj na maksimalnom osvjetljenju. Tko gleda HDR cijeli dan? 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Sve o televizorima

Vincent ubio Youtubere koju su vristali wcg wcg 🤣

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Vincent ubio Youtubere koju su vristali wcg wcg 🤣

 

 Nije mi jasno kako "profesionalni" recenzenti koji se bave godinama s tim ne vide da nešto ne valja. Vincent se opet pokazao kao najpouzdaniji tv youtuber.

16 godina
offline
Sve o televizorima

Samsung po običaju frizira sliku.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Sve o televizorima

Zato uvijek treba birati sveto trojstvo ako želite tv koji košta više od 1000€:

1. Panasonic

2. Sony

3. LG

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Ali izgleda da ni Philips OLED nije loš.

Od svih velikih proizvođača, izgleda da je ovaj najprodavaniji upravo najlošiji. Čudno.

9 godina
offline
Sve o televizorima

To uopće nije mjerodavno.Svako može napisati ova 3 proizvođača rade najbolje tv-e.Imao sam Panasonic oled gz950.Strašan tv, milion opcija podešavanja i profila, ali ono najvažnije- po meni "premekana " slika i loš OS

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Megatama , možeš li mi reći da li vrr radi samo preko hdmi ili se vrr može pokrenuti i kroz sadržaj koji se reproducira sa tv-a ?

Pitam jer vidim u tivimate playeru ( instaliranom na android televiziji ) da ima opcija za omogućiti AFR ( piše "automatska brzina osvježavanja" ).
Bunker
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
bunker kaže...

Megatama , možeš li mi reći da li vrr radi samo preko hdmi ili se vrr može pokrenuti i kroz sadržaj koji se reproducira sa tv-a ?

Pitam jer vidim u tivimate playeru ( instaliranom na android televiziji ) da ima opcija za omogućiti AFR ( piše "automatska brzina osvježavanja" ).

Mislis za stream tipa Netflix itd,ne moze.

VRR je vezan uz HDMI 2.1 ali tu je pomalo nejasno dali je dovoljan freesync jer kako inace VRR radi na telkama koje nemaju hdmi 2.1 referiram se na Ps5 u ovom slucaju.

7 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Da, mislim na sadržaj koji se ne reproducira kroz hdmi nego kroz aplikacije instalirane na tv ( hbo, netflix, iptv, tivimate.... ).

Na tim platformama ima sadržaja raznih karakteristika pa me zanimalo da li tv može sam mijenjati rezolucije, refresh, hdr i ostalo prema sadržaju koji se reproducira.
Bunker
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
bunker kaže...

Da, mislim na sadržaj koji se ne reproducira kroz hdmi nego kroz aplikacije instalirane na tv ( hbo, netflix, iptv, tivimate.... ).

Na tim platformama ima sadržaja raznih karakteristika pa me zanimalo da li tv može sam mijenjati rezolucije, refresh, hdr i ostalo prema sadržaju koji se reproducira.

Da,nazalost VRR se ne moze koristit danas za to.

Nadajmo se da ce u blizoj buducnosti bit drukcije.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Mislis za stream tipa Netflix itd,ne moze.

VRR je vezan uz HDMI 2.1 ali tu je pomalo nejasno dali je dovoljan freesync jer kako inace VRR radi na telkama koje nemaju hdmi 2.1 referiram se na Ps5 u ovom slucaju.

 

Nije vezan striktno za HDMI 2.1, prije si imao AMD Freesync, tj. AMD grafičku i Freesync brendani HDMI 2.0 monitor da bi radilo.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Mislis za stream tipa Netflix itd,ne moze.

VRR je vezan uz HDMI 2.1 ali tu je pomalo nejasno dali je dovoljan freesync jer kako inace VRR radi na telkama koje nemaju hdmi 2.1 referiram se na Ps5 u ovom slucaju.

 

Nije vezan striktno za HDMI 2.1, prije si imao AMD Freesync, tj. AMD grafičku i Freesync brendani HDMI 2.0 monitor da bi radilo.

VRR je kao standard vezan uz hdmi 2.1 dok su freesync i gsync specifikacije za sebe.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Mislis za stream tipa Netflix itd,ne moze.

VRR je vezan uz HDMI 2.1 ali tu je pomalo nejasno dali je dovoljan freesync jer kako inace VRR radi na telkama koje nemaju hdmi 2.1 referiram se na Ps5 u ovom slucaju.

 

Nije vezan striktno za HDMI 2.1, prije si imao AMD Freesync, tj. AMD grafičku i Freesync brendani HDMI 2.0 monitor da bi radilo.

VRR je kao standard vezan uz hdmi 2.1 dok su freesync i gsync specifikacije za sebe.

 

Postojao je i u 2.0 specki ali ne full. Freesync/G-sync su i dalje variable refresh rate ali proprietary ali i dalje VESA Adaptive Sync. Zato i je pravilno reci HDMI forum VRR ako mislis na taj.

 

EDIT: na PC si prvo imao nVIDIA G-sync velikom većinom sa G-sync modulom (premium) jer scaleri i ostalo u displayu nije bilo namjenjeno toj funkciji, a G-sync modul to osigurava (i dizao je cijenu cca 150$). Onda smo lagano došli do Freesynca (open standard) bez modula (ali sa obavezno AMD grafičkom i certificiranim monitorom), pa G-sync bez modula i na kraju imamo standardizirani HDMI forum VRR. Isto tako VRR kao funkcija radi i na HDMI i na DisplayPortu. Televizori su priča za sebe i ta industrija je čekala jer su htjeli veću rasprostranjenost tehnologije. A i NV je pokušavala sa BFGD (Big Format Gaming Display) umjesto TV-a.

 

Ako te zanima evo par linkova:

 

https://www.avforums.com/threads/hdmi-2-1-and-vrr.2381851/

 

https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=7&t=8889

 

https://www.rtings.com/monitor/learn/hdmi-vs-displayport

 

Na kraju, boli te kifla, G1 kao i moj C1 ti podržava sve to ionako

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 17:23 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
bunker kaže...

Da, mislim na sadržaj koji se ne reproducira kroz hdmi nego kroz aplikacije instalirane na tv ( hbo, netflix, iptv, tivimate.... ).

Na tim platformama ima sadržaja raznih karakteristika pa me zanimalo da li tv može sam mijenjati rezolucije, refresh, hdr i ostalo prema sadržaju koji se reproducira.

 Tehnički je moguće dobiti VRR na internim aplikacijama, pošto je danas TV zapravo mali kompjuter sa velikim displayem, ali ne znam za šta? Jedino da imaš Android OS pa onda neke igre, ali bez podrške ništa. Za video materijal nije jer on ima konstantni framerate, dok je u igrama varijabilni stalno (većinom).

 

I inače TV "može sam mijenjati rezolucije, refresh, hdr i ostalo prema sadržaju koji se reproducira.", ali ne varijabilno dok gledaš sadržaj (koji ima konstantan framerate koji god). VRR je samo promjenjivi V-sync, znači miče kidanje slike (tearing) koji nastaje zbog nesinkronizacije generatora slike (grafička) i prikazivača slike (display), on nije motion interpolation pa da ubacuje frejmove gdje zafali i slično.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 17:10 (Mad Ant).
7 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Mad Ant , neznam ništa o tome pa bu možda zvučalo glupo, ali zato pitam...

Znači, imam android tv, na njemu je instaliran tivimate player, i kroz taj player dobivam razni sadržaj od kojih je nekaj hd, nekaj je fullhd, nekaj je 4k, nekaj je 50 hz, nekaj je 25 hz....i onda sam mislio da bi tom vrr mogućnošću tv mogao prikaz prilagođavati izboru i podešavati način da ovisno o izvoru podesi tako da prikaže najbolju sliku i sl... Neznam jesam li dobro opisao....
Bunker
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
bunker kaže...

Mad Ant , neznam ništa o tome pa bu možda zvučalo glupo, ali zato pitam...

Znači, imam android tv, na njemu je instaliran tivimate player, i kroz taj player dobivam razni sadržaj od kojih je nekaj hd, nekaj je fullhd, nekaj je 4k, nekaj je 50 hz, nekaj je 25 hz....i onda sam mislio da bi tom vrr mogućnošću tv mogao prikaz prilagođavati izboru i podešavati način da ovisno o izvoru podesi tako da prikaže najbolju sliku i sl... Neznam jesam li dobro opisao....

 VRR nije za to, tu ovisi u kojem framerateu ti uređaj/player reproducira sadržaj, da li 24p upakira u 50Hz pa ti ga onda prikaže itd. Trzanje tog tipa (judder) se riješava najbolje sa 120Hz TV-om (pulldown) ili sa dodavanjem motion interpolationa (sapunica-efekt funkcija) koja dodaje (generira) frameove da sve izgleda glađe.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-refresh-rate-60hz-vs-120hz

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 17:20 (Mad Ant).
7 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Hvala Mad Ant. Upravo sam u fazi kupnje tv-a i onda moram uzimati u obzir te pojmove za koje niti znao nisam do neki dan.
Bunker
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
bunker kaže...

Hvala Mad Ant. Upravo sam u fazi kupnje tv-a i onda moram uzimati u obzir te pojmove za koje niti znao nisam do neki dan.

 

Da, poprilična je dubina sve zajedno, zato i preporučujemo skoro uvijek bolje TV-e, jer hrpa tih "sitnica" bolje ili uopće funkcionira. Ja ti mogu odmah preporučiti da gledaš one koji su nativno 120Hz (zapravo 100Hz u EU).

13 godina
offline
Sve o televizorima

Ekipa dal uzeti LG C1 65" za 12000 ili Samsung QE65QN95A za 10500? Imam PS5 i dosta svijetli dnevni sa 8 prozora

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Ivanjino96 kaže...

Ekipa dal uzeti LG C1 65" za 12000 ili Samsung QE65QN95A za 10500? Imam PS5 i dosta svijetli dnevni sa 8 prozora

To je zeznuto za LG olede,dali mozes navuc zastore?

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...

Ekipa dal uzeti LG C1 65" za 12000 ili Samsung QE65QN95A za 10500? Imam PS5 i dosta svijetli dnevni sa 8 prozora

To je zeznuto za LG olede,dali mozes navuc zastore?

 Imam al to mi je onak svaki put kad palim tv da ih spustam... ne znam ni sam

9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...

Ekipa dal uzeti LG C1 65" za 12000 ili Samsung QE65QN95A za 10500? Imam PS5 i dosta svijetli dnevni sa 8 prozora

To je zeznuto za LG olede,dali mozes navuc zastore?

 Imam al to mi je onak svaki put kad palim tv da ih spustam... ne znam ni sam

 Bolje ovaj Samsungov mini led onda. Mislim da ima va panel i točnije out of the box postavke za sliku.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...

Ekipa dal uzeti LG C1 65" za 12000 ili Samsung QE65QN95A za 10500? Imam PS5 i dosta svijetli dnevni sa 8 prozora

To je zeznuto za LG olede,dali mozes navuc zastore?

 Imam al to mi je onak svaki put kad palim tv da ih spustam... ne znam ni sam

Ako imas puno direktnog svijetla imat ces puno refleksija na oled panelu,ako vise gledas tv predvece ili navece onda ti je C1 dobar ali ako je vecinom preko dana gledanje mislim da neces bit zadovoljan.

13 godina
offline
Sve o televizorima

1500+ nita na QN95A će biti bolje oružje protiv prozora.

Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...

1500+ nita na QN95A će biti bolje oružje protiv prozora.

Jos ako ima antireflektivni premaz kakav sam imao na Q90R,na njega je moglo direktno sunce lupat i dalje se super vidjelo...nikad nisam vidio takvo nesto.

G1 je u usporedbi potpuna banana,ako je suncan dan...zastori 😁

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice