Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 484.868
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Sve o televizorima

Dobra recenzija ali forumasi navode u komentarima da su kupili tv i nakon kratkog vremena ga vratili....

 

https://www.avforums.com/reviews/samsung-qn95a-qe65qn95a-neo-qled-mini-led-tv-review.19416

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...

Thx što si skrenuo pozornost na ovo Megatama. Veli lik u komentarima da je sa Calman-om mjerio peak brightness na C1 prije i poslije update-a i isti se podigao sa 700 na 772 nitsa. Ima EVO panel na svom C1. Nice!

To je brutalan skok za samo fw update....nevjerovatno.

 

C1 je ionako najbolji tv opcenito a jos kada te zapadne EVO panel sta rec uopce 🤣

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 11:45 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Kako uopće provjeriti koji panel imam na C1?
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima

 

Tko će kupovati LG C2/G2 sljedeće godine, izgleda da će dobiti nenad*ebiv TV. 30% veći brightness, WTF??? LG je poludio. Nije ni čudo na se Samsung savio i najavio OLED modele za iduću godinu. Znaju da ovome više ne mogu konkurirati.

 

Pažnja, pažnja budući kupci, ti paneli idu tek od drugog kvartala 2022. Ako itko planira kupiti OLED iduće godine, čekajte barem do tada.

14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
To je super, ali jbt ja kad gledam filmove u HDR na C1 u zamračenoj sobi, skoro oslijepim kad budu scene koje bas ciljaju na te svijetle detalje. Prije nego sam kupovao TV bojao sam se da će slika biti pretamna jer sam stalno čitao o tome. Mislim da će ti novi paneli za iduću godinu najviše pomoći onima koji planiraju imati taj TV u svijetloj prostoriji sa dosta sunca. A u tamnijoj sobi i trenutni modeli su dosta svijetli.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Sve o televizorima
Zato sam i pitao ranije jel baš nužno naglašavati tu svjetlinu, kad te ionako zaslijepi i takav tv poput c1.
Dakle novi oled panel se svodi na još veće zaslijepljivanje. Ajde neka, uz televizore ćemo znači uskoro dobivat i sunčane naočale
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
picajzla0707 kaže...
Zato sam i pitao ranije jel baš nužno naglašavati tu svjetlinu, kad te ionako zaslijepi i takav tv poput c1.
Dakle novi oled panel se svodi na još veće zaslijepljivanje. Ajde neka, uz televizore ćemo znači uskoro dobivat i sunčane naočale

Tvoje znanje je nikakvo.

Naprimjer 1000nits znaci bogatiji color volume u svijetlijem spektru boja,nema potrebe za tone mapingom higlightsa koji su masterirani do 1000nits itd itd.

U biti ti trolas i nista vise ili manje.

11 godina
online
Re: Sve o televizorima
Pa ja sam i rekao da teoretiziram o hdru, a zato sam i postavio pitanje jer vam se rasprava o tome svela na to koga više zaslijepi televizor
Da si onda odgovorio ovo što si sad rekao, možda bi i ja sad napisao nešto drukčije. Ali valjda ti je ispod časti objasnit nešto, jer ti 'živiš' s hdrom već par godina i redoviti si član specijaliziranih tv foruma, pa štošnti objašnjavat tv pezantima
Zato se tema i svela na vaše rasprave o zasljepljivanju nekoliko top televizora i da nije kiwija svako pitanje ispod 10k kuna, pored vas 'znalaca', ostalo bi neodgovoreno
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 19:59 (picajzla0707).
14 godina
offline
Sve o televizorima

Meni je danas došao C1. Uzeo 48 inch za konzole i pc. Kako vi se borite protiv burn in? Ja znam nekad jednu igru kroz 15 dana po 2h dnevno, bude to problem ili moram mixati?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
To ti je ok. Bitno je samo da nemaš jednu igru ili TV kanal upaljeno po 24 sata dnevno. Ako nešto igraš svaki dan po par sati i prebacuješ, tu neće biti problema. Dosta su napredovali OLED paneli po pitanju toga otkad su se prvi put pojavili.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Meni Philips Oled 706 čim osjeti statičnu sliku i to ne mora biti full statična , recimo mjenjate kanal i ostane vam samo mali preview live kanala a ostatak ekrana je statičan , nakon možda dvije minute pokreće svoj logo koji "pleše" po ekranu dok se ne stisne bilo koja tipka.Kad radi cijeli dan od ujutra sam traži čiščenje ekrana tj.gasi tv na 10 min...tako da nema bojazni za olede zadnje generacije...

14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
antimadridista kaže...
To ti je ok. Bitno je samo da nemaš jednu igru ili TV kanal upaljeno po 24 sata dnevno. Ako nešto igraš svaki dan po par sati i prebacuješ, tu neće biti problema. Dosta su napredovali OLED paneli po pitanju toga otkad su se prvi put pojavili.

 Na PC-u se traka sakrije sama tako da tu nema bojazni. No, igranje na ovom čudu je druga dimenzija.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
x18x05x kaže...

Meni je danas došao C1. Uzeo 48 inch za konzole i pc. Kako vi se borite protiv burn in? Ja znam nekad jednu igru kroz 15 dana po 2h dnevno, bude to problem ili moram mixati?

Nikako,igram,gledam filmove,serije,YT......pa kako bude.

Za sad presao 2000 sati na ovom G1

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...

Meni je danas došao C1. Uzeo 48 inch za konzole i pc. Kako vi se borite protiv burn in? Ja znam nekad jednu igru kroz 15 dana po 2h dnevno, bude to problem ili moram mixati?

Nikako,igram,gledam filmove,serije,YT......pa kako bude.

Za sad presao 2000 sati na ovom G1

 Tako i ja gledam na stvari. Imam uključen screen move i regulaciju logo brightness-a pa što bude, bit će. Garancija je 5 godina, ako primjetim burn in, tražit ću LG da zamjeni panel i to je to. Za 5 godina me ne smeta da promjenim cijeli TV.

9 godina
offline
Sve o televizorima

Ima tko LG A1? Čini se kao super telka, jedino me brine HDR brightness. Koliko vidim 48" košta 6000 kn što nije puno za oled tv.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pqweasdyxc kaže...

Ima tko LG A1? Čini se kao super telka, jedino me brine HDR brightness. Koliko vidim 48" košta 6000 kn što nije puno za oled tv.

A1 je 60hz panel,ne znam dali ti je to prepreka za kupit taj model.

9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ima tko LG A1? Čini se kao super telka, jedino me brine HDR brightness. Koliko vidim 48" košta 6000 kn što nije puno za oled tv.

A1 je 60hz panel,ne znam dali ti je to prepreka za kupit taj model.

 Nije. Kod gaminga uvijek biram eye candy. Sve mi se sviđa, osim tih 500 nita za HDR. Koristio bih ga u tamnoj sobi pa možda ne treba 800+ nita za dobro iskustvo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2021 17:10 (pqweasdyxc).
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pqweasdyxc kaže...
MEGATAMA kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ima tko LG A1? Čini se kao super telka, jedino me brine HDR brightness. Koliko vidim 48" košta 6000 kn što nije puno za oled tv.

A1 je 60hz panel,ne znam dali ti je to prepreka za kupit taj model.

 Nije. Kod gaminga uvijek biram eye candy. Sve mi se sviđa, osim tih 500 nita za HDR. Koristio bih ga u tamnoj sobi pa možda ne treba 800+ nita za dobro iskustvo?

Pa za 6500kn imas C1 koji je enormno bolji i kompletniji tv....500kn razlike.

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7Fm8gA1q6SyjSeqgLcwXG6Di2OaTmTWaQg-0wUfF4KGGqiWAyUhoZqm

9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Pa za 6500kn imas C1 koji je enormno bolji i kompletniji tv....500kn razlike.

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7Fm8gA1q6SyjSeqgLcwXG6Di2OaTmTWaQg-0wUfF4KGGqiWAyUhoZqm

 Znam to. Ali ne planiram ga kupiti sad. Znači onda je bolje čekati akcije za C1.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pqweasdyxc kaže...
MEGATAMA kaže...

Pa za 6500kn imas C1 koji je enormno bolji i kompletniji tv....500kn razlike.

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7Fm8gA1q6SyjSeqgLcwXG6Di2OaTmTWaQg-0wUfF4KGGqiWAyUhoZqm

 Znam to. Ali ne planiram ga kupiti sad. Znači onda je bolje čekati akcije za C1.

Svakako,C1 nije bez razloga proglasen najboljim televizorom u doslovno 99% slucajeva.

9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Svakako,C1 nije bez razloga proglasen najboljim televizorom u doslovno 99% slucajeva.

 Možda bi bilo najbolje kupiti pred izlazak 2022 modela sredinom godine. Bude jeftin i veće su šanse da dobijem evo panel. Ne žuri mi se s kupnjom.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pqweasdyxc kaže...
MEGATAMA kaže...

Svakako,C1 nije bez razloga proglasen najboljim televizorom u doslovno 99% slucajeva.

 Možda bi bilo najbolje kupiti pred izlazak 2022 modela sredinom godine. Bude jeftin i veće su šanse da dobijem evo panel. Ne žuri mi se s kupnjom.

Ovo si apsolutno u pravu,veca je vjerovatnost da ce phase out klasicne oled panele i proizvodit samo EVO.

 

11 godina
offline
Sve o televizorima

Btw napokon krenuo mini led a sada se doslovno svi okrecu oled panelima za visu pa cak i srednju klasu.

Nekako mi se cini da Sony i Panasonic nece ozbiljnije krenut sa mini ledom...ako ce uopce.

Samsung je narucio 2 milijuna oled panela od LGa za 2022 i jos imaju i svoj QDOLED tako da je izgledno da ce i oni uklonit LCD iz svog high enda.

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Mini led je valjda dosta skup, a nije bolji od oleda. Vidio sam QN95A u trgovini i izgleda lijepo, ali je i dalje LCD i nosi sve mane tehnologije sa sobom. Neka oled ostave za top modele. Mini led može kroz iduće godine zamijeniti mid range FALD LCD. Kako se je pričalo očekivao sam skoro oled kontrast uz jako visoki brightness, a sad slika na visokom brightnessu izgleda dosta loše. A micro led je još daleko.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
pqweasdyxc kaže...

Mini led je valjda dosta skup, a nije bolji od oleda. Vidio sam QN95A u trgovini i izgleda lijepo, ali je i dalje LCD i nosi sve mane tehnologije sa sobom. Neka oled ostave za top modele. Mini led može kroz iduće godine zamijeniti mid range FALD LCD. Kako se je pričalo očekivao sam skoro oled kontrast uz jako visoki brightness, a sad slika na visokom brightnessu izgleda dosta loše. A micro led je još daleko.

Mini led ce tesko u srednji segment radi cijene same tehnologije.

Mozda Kinezi odrade nesto za srednji segment ali oni su podosta losi sveukupno tojest korisnici imaju niz zamjerki iako su recenzije pozitivne.

Ja sam vec pisao da sam na G1 presao sa Q90R koji ima i preko 1500nits pa ne osjecam gubitak svijetline.

Jedino osjecam gubitak antireflektivnog premaza koji je Samsung stavio bas na Q90R.

12 godina
offline
Sve o televizorima

Najveća preporuka koju mogu dati kupcima koji gledaju top televizore u 2022. godini je da čekate drugi kvartal kada će LG izbaciti OLED modele sa EX panelima. 30% veća svjetlina bi trebala riješiti i zadnji problem na OLED-u a to je možda nedovoljna svjetlina za prostorije koje imaju jako puno dnevnog svjetla.

 

Da budem potpuno iskren, sa C1 nemam osobiti problem u jako svjetloj prostoriji (3 prozora na zapadu i staklena vrata na jugu dnevne sobe) ali da ima nešto veću svjetlinu ne bi bilo loše. Vjerojatno da nisam imao morbidno svjetli QLED prije C1 ne bi niti znao za ovo. Doduše ti QLED-i su imali drugi problem - po noći su bili toliko svjetli da su me boljele doslovce oči nekada. To su bili jedini televizori za koje sam razmišljao da uključim auto brightness čisto da mi ne spale rožnicu kad igram PS5 u mračnoj prostoriji.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Zanimljivo razmisljanje.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Samsung predstavio 4k monitore uz 240hz refresh.

Takodjer su najavili novu seriju 4K i 8K QLEDa te nove MicroLedove ali o OLEDima niti rijeci za sad.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1641175855

 

Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Ja do danas uopće nisam znao da daljinski od LG C1 ima NFC mogućnosti sa par korisnih stvari. Npr. može se bez ikakvog klika na daljinski prebaciti zvuk koji dolazi iz TV-a na mobitel. Samo skeniraš NFC i zvuk se automatski prebaci na zvučnik mobitela, ili na slušalice ako su spojene na mobitel. Baš sam tražio način za gledanje filmova uz bolji zvuk nego onaj sa zvučnika na TV-u i ovo mi je super došlo.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice