SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

poruka: 30
|
čitano: 13.454
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

Pozdrav svima,

 

Posjedujem komp sa ATI 4870 grafičkom sa HDMI izlazom na 22 inčnom SAMSUNGU 2232BW

(nativne rezolucije 1680-1050) te istu namjeravam spojiti sa FULL HD LCT tv-om LG 32LF2510.

 

Pitanje koje imam je sljedeće:

 

Kako KONKRETNO podesiti CATALIST CONTROL center OPCIJE kako

bih mogao gledati HD filmove na LCD-u tj. prenositi i ZVUK I SLIKU

na ovaj TV.

 

Spajanje kabela, uključivanje CLONE opcije na drugom display-u (LCD TV) te

uključivanje THEATER MODA- a ??????????????????

 

Da li treba evenutalno u control panelu podesiti zvuk glede ATI HDMI output drivera???

 

Hvala unaprijed !

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

Bome, ovo mi se još nije dogodilo

da me svi otpušu bez ijednog odgovora...

 

Možda je pitanje sillly ili ne ???Šutim

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
froggybone kaže...

Bome, ovo mi se još nije dogodilo

da me svi otpušu bez ijednog odgovora...

 

Možda je pitanje sillly ili ne ???Šutim

neznam ti odgovor na pitanje, ali si uru za postavit pitanje malo falija, trebao si postat kroz predvecerje jer je tada najvise ljudi ovde

16 godina
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

A ništa onda....čekamo predvečerje...

 

Kada ljudi sjednu gledati svoje legalne matruške na atijevim karticama

preko lijepih LCD televizija..Osmijeh

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
froggybone kaže...

Pozdrav svima,

 

Posjedujem komp sa ATI 4870 grafičkom sa HDMI izlazom na 22 inčnom SAMSUNGU 2232BW

(nativne rezolucije 1680-1050) te istu namjeravam spojiti sa FULL HD LCT tv-om LG 32LF2510.

 

Pitanje koje imam je sljedeće:

 

Kako KONKRETNO podesiti CATALIST CONTROL center OPCIJE kako

bih mogao gledati HD filmove na LCD-u tj. prenositi i ZVUK I SLIKU

na ovaj TV.

 

Spajanje kabela, uključivanje CLONE opcije na drugom display-u (LCD TV) te

uključivanje THEATER MODA- a ??????????????????

 

Da li treba evenutalno u control panelu podesiti zvuk glede ATI HDMI output drivera???

 

Hvala unaprijed !

 

 

Za početak spojiš HDMI kabel s grafičke u TV, po mogućnosti dok je ugašen komp.

 

Ne bih ti preporučio da stavljaš Clone opciju jer ti je rezolucija monitora u 16:10 omjeru a TV-a 16:9. Tako da stavi Extended i namjesti rezoluciju TV-a na 1920x1080 i, ako možeš, 24 Hz jer većina HD materijala ima taj refresh rate; meni zbog tog lagano trza slika na 60 Hz, moguće da kod tebe neće, isprobaj pa ćeš vidit. Kad pustiš film odvučeš prozor s filmom (ovisi koji player koristiš) na taj drugi ekran i staviš fullscreen.

 

Za zvuk u Control Panelu pod Sound stavi ATI HDMI Output za default i to bi trebalo biti to.

16 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
froggybone kaže...

Pozdrav svima,

 

Posjedujem komp sa ATI 4870 grafičkom sa HDMI izlazom na 22 inčnom SAMSUNGU 2232BW

(nativne rezolucije 1680-1050) te istu namjeravam spojiti sa FULL HD LCT tv-om LG 32LF2510.

 

Pitanje koje imam je sljedeće:

 

Kako KONKRETNO podesiti CATALIST CONTROL center OPCIJE kako

bih mogao gledati HD filmove na LCD-u tj. prenositi i ZVUK I SLIKU

na ovaj TV.

 

Spajanje kabela, uključivanje CLONE opcije na drugom display-u (LCD TV) te

uključivanje THEATER MODA- a ??????????????????

 

Da li treba evenutalno u control panelu podesiti zvuk glede ATI HDMI output drivera???

 

Hvala unaprijed !

 

 

Ovako, ja imam 4850 i spajao sam karticu sa TV-om, isto LG 32", ali nije tocno ta oznaka.

Isao sam sa grafe na TV preko DVI-HDMI kabela, a kasnije i preko nekog dodatka koji se stavi na karticu pa ide HDMI-HDMI kabel. Nista nisam trebao podesavati, samo kada spojis stavi rezoluciju 1366x768, jer ona ti je najprirodnija.

Napomena: meni je kad bih stavio tu rezoluciju TV promjenio boju, malo mi je tamnija bila i zelenkasta, ne znam razlog.

 

A sto se tice zvuka tu dolazi do problema, ja sam tu imao problema, nikako nisam mogao dobiti zvuk iz grafe. Snimao sam te ATI HDMI output sound drive i jos neka razna cuda, ali nikako, citao sam da su uspjevali, ali meni nije poslo za rukom, ovih danas se spremam opet probati.

 

Sa bratovim laptopom sam se spajao, kako ima HDMI izlaz, spojim se na TV i stavim sound outpu na HDMI i zvuk ide preko HDMI kabela.

 

Ja sam svoj slucaj rijesio tako sto sam proveo i obicni kabel za zvuk i spojio na TV, radi, iako nije to to.

 

Zakljucak: Znaci samo spoji karticu i TV, nista ne treba posebno namjestati, bar ja nisam, osim zvuk, koji ides u control panel, pa sound i output ides na HDMI. Ali mislim da mozes i iz programa iz kojeg gledas film namjestiti da ti samo on radi na HDMI zvucnom izlazu.

 

Znam da sam nejasan :), ali pitaj, potrudit cu se malo bolje objasniti

 

EDIT: jebmti minut

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 12:21 (goodye).
16 godina
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

Hvala svima na odgovoru.

 

Mislim da sam shvatio.

 

Najjednostavnija je uključiti extend opciju u Catalist-u nakon

što povežem HDMI-em TV i LCD

 

No jedno me muči..

 

Naime, imam dosta HD filmova u mkv. formatu i to kako HD ready tako

i FUll HD rezolucije (ok...ovdje namjestim LCD TV u Catalistu na 1080p/i te 24 refresh rate

plus još dodam opciju da TV podržava i 720p mod).

 

Jednako tako pod pretpostavkom da ovo sa Audiom uspije – Ati HDM otuput,

Što se dešava sa normalnim/ostalim radom na komjuteru, nakon što pogledam film.

 

Naime, da li nakon gledanja filma mogu komotno ostaviti TV uključen putem HDMI-a sa PC monitorom

i nastaviti raditi na kompu (npr. igre)  ili pak svaki put kada želim pogledati MKV film moram podešavati opciju Extended

pa je potom nakon gledanja filma isključiti ??

 

O.k. sad sam zakomplicirao...Smijeh

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
froggybone kaže...

 

 

Naime, da li nakon gledanja filma mogu komotno ostaviti TV uključen putem HDMI-a sa PC monitorom

i nastaviti raditi na kompu (npr. igre)  ili pak svaki put kada želim pogledati MKV film moram podešavati opciju Extended

pa je potom nakon gledanja filma isključiti ??

 

O.k. sad sam zakomplicirao...Smijeh

 

 

U prijatelja mi je slicna situacija, TV je non-stop prikljucen na komp, znaci komp je upaljen i radi, sve normala, samo kad hoces gledati film, na tv-u prebacis na HDMI ulaz i gledas film, kad zavrsis to je to, sve ostaje ukljuceno, ti na obicnom monitoru radis normalno.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

Goody hvala na odgovoru..

 

Ahh..valjda će proraditi....

 

Idem provjeriti VLC i GOM playere da li imaju kakve opcije

glede zvuka ............

 

Pozdrav !Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
froggybone kaže...

Goody hvala na odgovoru..

 

Ahh..valjda će proraditi....

 

Idem provjeriti VLC i GOM playere da li imaju kakve opcije

glede zvuka ............

 

Pozdrav !Osmijeh

Ako nemas u samom playeru onda idi u control panel/ sound pa tamo promjeni izlaz

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
froggybone kaže...

Hvala svima na odgovoru.

 

Mislim da sam shvatio.

 

Najjednostavnija je uključiti extend opciju u Catalist-u nakon

što povežem HDMI-em TV i LCD

 

No jedno me muči..

 

Naime, imam dosta HD filmova u mkv. formatu i to kako HD ready tako

i FUll HD rezolucije (ok...ovdje namjestim LCD TV u Catalistu na 1080p/i te 24 refresh rate

plus još dodam opciju da TV podržava i 720p mod).

 

Jednako tako pod pretpostavkom da ovo sa Audiom uspije – Ati HDM otuput,

Što se dešava sa normalnim/ostalim radom na komjuteru, nakon što pogledam film.

 

Naime, da li nakon gledanja filma mogu komotno ostaviti TV uključen putem HDMI-a sa PC monitorom

i nastaviti raditi na kompu (npr. igre)  ili pak svaki put kada želim pogledati MKV film moram podešavati opciju Extended

pa je potom nakon gledanja filma isključiti ??

 

O.k. sad sam zakomplicirao...Smijeh

 

 

Ne moras stavljati 720p nigdje, player ce ti sam upscaleati film na Full HD rezoluciju. Sto se tice zvuka, ako mislis koristit zvucnike na TV-u samo za filmove onda nemoj mijenjati default nego postavi u opcijama playera koji koristis za filmove ATI HDMI Output. Jos dvije stvari koje sam zaboravio ranije, moguce da ce ti se prebacit Primary Screen na TV pa ces ga morat namjestit u CCC-u ili pod Screen Resolution u Windowsu. I ako budes imao crne rubove oko slike na TV-u ces namjestit Overscan u CCC-u. Btw, lol @ jbemti minut :D /isprike za neurednost, pisem s mobitela pa ne mogu stavit enter
16 godina
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

Mirko thanks !!

 

Nema veze na neurednosti.

 

Da spajanje sa TV-om mi služi ISKLJUČIVO i samo za gledanje

mkv filmova.

 

Dakle, još valja  uzeti u obzir overscan i eventualni problem sa primary displayom..

 

O.k. pohvatao sam sve instrukcije te sada slijedi egzekucija .......

 

Pozdrav!!Smijeh

 

P.S. Eto zato zbog ovakvih ljudi volim ovaj forum....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

Da ne otvaram novu temu... Naime nisam isprobao pa zato vas pitam, da li je moguce igrat PES 2010 s agp 7600GS na LCD-u od 42" ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
Batista kaže...

Da ne otvaram novu temu... Naime nisam isprobao pa zato vas pitam, da li je moguce igrat PES 2010 s agp 7600GS na LCD-u od 42" ?

Mislim da jest.

Samo neces ici HDMI nego, predpostavljam da TV ima ulaz, preko VGA kabla.

 

Trebalo bi raditi.

 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
goodye kaže...
Batista kaže...

Da ne otvaram novu temu... Naime nisam isprobao pa zato vas pitam, da li je moguce igrat PES 2010 s agp 7600GS na LCD-u od 42" ?

Mislim da jest.

Samo neces ici HDMI nego, predpostavljam da TV ima ulaz, preko VGA kabla.

 

Trebalo bi raditi.

 

Da, preko S-video kabla... Jer cini mi se preslaba grafa jos s agp-om... Probat cu prvom prilikom.

 

Update - sad tek vidim da igra opce nije zahtjevna...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 13:22 (Batista).
16 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
Mirko935 kaže...

Za početak spojiš HDMI kabel s grafičke u TV, po mogućnosti dok je ugašen komp.

 

Ne bih ti preporučio da stavljaš Clone opciju jer ti je rezolucija monitora u 16:10 omjeru a TV-a 16:9. Tako da stavi Extended i namjesti rezoluciju TV-a na 1920x1080 i, ako možeš, 24 Hz jer većina HD materijala ima taj refresh rate; meni zbog tog lagano trza slika na 60 Hz, moguće da kod tebe neće, isprobaj pa ćeš vidit. Kad pustiš film odvučeš prozor s filmom (ovisi koji player koristiš) na taj drugi ekran i staviš fullscreen.

 

Za zvuk u Control Panelu pod Sound stavi ATI HDMI Output za default i to bi trebalo biti to.

Thnx!

 

do sad sam koristio clone i u GOM playeru s ctr+alt+ent razvlacio sliku :D i naravno nisam mogao paraleleno gledati TV i bug forum:D

 

nego, imam slijedeci problem - nekad imam Ati HDMI u playback devices a nekad neam i moram resetirati komp da bi mi se pojavio i da bi mogao zvuk reproducirati na tv-u

zna li netko trajno rjesenje bez da resetiram komp?

FOR THE HORDE!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
RonoN kaže...
Thnx!

 

do sad sam koristio clone i u GOM playeru s ctr+alt+ent razvlacio sliku :D i naravno nisam mogao paraleleno gledati TV i bug forum:D

 

nego, imam slijedeci problem - nekad imam Ati HDMI u playback devices a nekad neam i moram resetirati komp da bi mi se pojavio i da bi mogao zvuk reproducirati na tv-u

zna li netko trajno rjesenje bez da resetiram komp?

Nema na čemu Osmijeh

 

Što se tiče tvog problema, sad sam pokušao napraviti slično tako da sam pokrenuo komp bez priključenog HDMI kabla. Kad sam ga priključio (s ugašenim TV-om i upaljenim receiverom preko kojeg mi inače ide zvuk, inače mi radi s ugašenim TV-om a ovako nije htio prepoznat receiver) i dalje nije bilo ATI HDMI Outputa, tj. ima ga uvijek, ali trebaš pod Sound u Control Panelu stisnuti desni klik na uređaje i "Show disconnected devices". No i kad ga vidiš ne možeš ništa s njim jer je Disconnected. Pojavio se i prebacio zvuk kad sam upalio TV, i onda ostaje i kad ga ugasim kao i inače. Tako da pokušaj ugasit i upalit TV ili nešto takvo (znam da glupo zvuči ali meni je tako proradio iz prve tako da ti ne mogu nešto pametnije reć), i imaš u CCC-u opciju "Detect Displays", možda bi ga ona mogla natjerat da pročita EDID i vidi da može reproducirat zvuk. Možda bi u Device Manageru "Scan for Hardware Changes" mogao pomoć, ili pod Sound da stisneš "Disable" na ATI HDMI Output pa "Enable", probaj i to.

 

Jbg, ne mogu ti nešto pametno reć kad meni radi šta god da mu napravim (čak i kad ga startam bez priključenog kabla i naknadno ga uključim, kao ovo što sam gore opisao), i ovo su prilično glupi i specifični problemi, postoji nekolicina kojoj neće uopće HDMI zvuk radit, kod mene radi perfektno od kad sam ga prvi put spojio i to preko AV receivera s čim pogotovo često ljudi imaju problema, nekome radi kad mu se hoće kao kod tebe; tako da stvarno ne znam ima li neko univerzalno rješenje za to. Probaj na internetu potražit je li još netko imao sličnih problema s tim TV-om kojeg imaš.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 20:06 (Mirko935).
16 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
Mirko935 kaže...
RonoN kaže...
Thnx!

 

do sad sam koristio clone i u GOM playeru s ctr+alt+ent razvlacio sliku :D i naravno nisam mogao paraleleno gledati TV i bug forum:D

 

nego, imam slijedeci problem - nekad imam Ati HDMI u playback devices a nekad neam i moram resetirati komp da bi mi se pojavio i da bi mogao zvuk reproducirati na tv-u

zna li netko trajno rjesenje bez da resetiram komp?

Nema na čemu Osmijeh

 

Što se tiče tvog problema, sad sam pokušao napraviti slično tako da sam pokrenuo komp bez priključenog HDMI kabla. Kad sam ga priključio (s ugašenim TV-om i upaljenim receiverom preko kojeg mi inače ide zvuk, inače mi radi s ugašenim TV-om a ovako nije htio prepoznat receiver) i dalje nije bilo ATI HDMI Outputa, tj. ima ga uvijek, ali trebaš pod Sound u Control Panelu stisnuti desni klik na uređaje i "Show disconnected devices". No i kad ga vidiš ne možeš ništa s njim jer je Disconnected. Pojavio se i prebacio zvuk kad sam upalio TV, i onda ostaje i kad ga ugasim kao i inače. Tako da pokušaj ugasit i upalit TV ili nešto takvo (znam da glupo zvuči ali meni je tako proradio iz prve tako da ti ne mogu nešto pametnije reć), i imaš u CCC-u opciju "Detect Displays", možda bi ga ona mogla natjerat da pročita EDID i vidi da može reproducirat zvuk. Možda bi u Device Manageru "Scan for Hardware Changes" mogao pomoć, ili pod Sound da stisneš "Disable" na ATI HDMI Output pa "Enable", probaj i to.

 

Jbg, ne mogu ti nešto pametno reć kad meni radi šta god da mu napravim (čak i kad ga startam bez priključenog kabla i naknadno ga uključim, kao ovo što sam gore opisao), i ovo su prilično glupi i specifični problemi, postoji nekolicina kojoj neće uopće HDMI zvuk radit, kod mene radi perfektno od kad sam ga prvi put spojio i to preko AV receivera s čim pogotovo često ljudi imaju problema, nekome radi kad mu se hoće kao kod tebe; tako da stvarno ne znam ima li neko univerzalno rješenje za to. Probaj na internetu potražit je li još netko imao sličnih problema s tim TV-om kojeg imaš.

 

 

Thnx još jednom!

otkrio sam u čem je problem!

U Control Panelu pod power options bilo mi je podešeno da se display gasi nakon 15 min nekativnosti... stavio sam na 1 min i testirao i nakon toga kad pomaknem miša ATI HDMI-a nema u playback devices.

sad kad sam postavio da se nikad ne gasi tog problema nema:)

 

 

FOR THE HORDE!!!
16 godina
neaktivan
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

Šta napraviti da se slika "razvuče" preko cijelog ekrana na HD Ready TV-u?

Dakle, spajam komp i HD Ready Panasonic plazmu putem HDMI-ja i pomicanjem miša slika na plazmi mi šeta gore-dolje odnosno previše je razvučena na TV-u.

Kako dobiti identičnu sliku na monitoru i na TV-u, a različitih su rezolucija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SPAJANJE ATI 5670 i FULL HD LG TV-a ?

...imam isto problem da nemogu razvuči sliku po cijelom LCDu, kako to riješiti ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

podesi u CCC izlaznu rezoluciju za plazmu,ugasi overscan u CCC i ugasi overscan u postavkama plazme i to bi trebalo biti to,mislim da bi ovo trbalo vrijediti i za LCD i LED televizore.Imaš više o toj temi na forumu HD televizije.

15 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
honda_zg kaže...

podesi u CCC izlaznu rezoluciju za plazmu,ugasi overscan u CCC i ugasi overscan u postavkama plazme i to bi trebalo biti to,mislim da bi ovo trbalo vrijediti i za LCD i LED televizore.Imaš više o toj temi na forumu HD televizije.

...šlampav sam, nisam našao to na HD televiziji, može link ?

13 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
tintin kaže...
honda_zg kaže...

podesi u CCC izlaznu rezoluciju za plazmu,ugasi overscan u CCC i ugasi overscan u postavkama plazme i to bi trebalo biti to,mislim da bi ovo trbalo vrijediti i za LCD i LED televizore.Imaš više o toj temi na forumu HD televizije.

...šlampav sam, nisam našao to na HD televiziji, može link ?

 

http://www.hdtelevizija.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=2036&p=28664#p28664

 

što bi se gnjavio kad može netko drugi umjesto tebe {#}

15 godina
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

...sad me počeo zezati zvuk

 

...nestaju mi postavke zvuka koji ide preko hdmia za LCD
...normalno radi dok podesim sve u ccc i dok ne ugasim comp, čim ugasim comp na Playback devices mi je ATI HDMI Output označen kao Not plugged in i nemogu ga tu nikako postaviti kao default nego je jedini način da dobim zvuk preko hdmia da sve postavke ponovo podesim u ccc i tako svaki put

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

To su ti slatke radosti ATI(AMD) drivera.Probaj instalirati neku drugu verziju,meni je ok sa 10.11 pa probaj sa njima.

Ako ne nađeš odgovarajuče drivere pa nije kraj svijeta to podesiti svaki put.

15 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
tintin kaže...

...sad me počeo zezati zvuk

 

...nestaju mi postavke zvuka koji ide preko hdmia za LCD
...normalno radi dok podesim sve u ccc i dok ne ugasim comp, čim ugasim comp na Playback devices mi je ATI HDMI Output označen kao Not plugged in i nemogu ga tu nikako postaviti kao default nego je jedini način da dobim zvuk preko hdmia da sve postavke ponovo podesim u ccc i tako svaki put

 

... hotfix kb975538 je riješio problem sa zvukom (ATI HDMI Output Not plugged in)

13 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

drveri su ostali stari ili si instalirao druge?

15 godina
offline
RE: SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?
honda_zg kaže...

drveri su ostali stari ili si instalirao druge?

 

...drajveri su ostali isti, samo sam instalirao hotfix, restartao računalo i stvar je proradila kako treba

15 godina
offline
SPAJANJE ATI 4870 i FULL HD LG TV-a ?

Instalirao sam Cyberlink kodeke, uključio DxVA i slika je sad na LCDu puno bolja, ali djeluje pomalo neprirodno, u postavkama CCCa nisam ništa dirao, kako da to podesim da dobijem prirodniju sliku ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 22:45 (tintin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD 5450 PRIKAZ SLIKE CIJELI EKRAN LCD LG - solved

Hvala na gore navedenim savjetima. Uspio sam riješiti i moj problem.

Neki dan sam zamijenio u HTPC kompjuteru staru Asus-ovu grafičku 8600 GT Silent sa novom Sapphire HD 5450 Silent.

Problem je bio što se slika iz HTPC kompjutera, nakon stavljanja nove grafičke kartice, nije htjela raširiti preko cijelog ekrana LCD LG televizora i postojao je crni okvir oko prikaza desktopa na LCD-u.

 

Driveri su najnoviji AMD-ovi 11.4.

 

Riješio sam problem crnog okvira na slijedeći način :

1. Otvorio sam program (iz tray-a) : AMD VISION ENGINE CONTROL CENTER (bivši ATI-jev CCC - Catalist Control Center),

2. Odabrao: MY DIGITAL FLAT-PANELS,

3. Zatim: SCALING OPTIONS (DIGITAL FLAT-PANELS) I

    podesio OVERSCAN na 0% (inače je bio klizač postavljen negdje na sredini između 0% i 15 %)

 

Overscan znači koliko se definira debljina crnog obruba oko slike (bitno je kod nekih prirodnih rezolucija - ukoliko su manje od rezolucije ekrana ...

 

Uz put, rješio sam i drugi problem sa HDMI zvukom - za dobiti ga na LCD LG televizoru:

1. U Windowsima u tray-u odabrati START,

2. odaberem CONTROL PANEL,

3. pa SOUND i

4. unutra pod karticom PLAYBACK selektirao sam AMD HDMI OUTPUT (umjesto SPEAKERS).

 

PITANJE, ako netko zna, vezano za crni obrub oko slike na LCD LG televizoru, zašto se javlja i kada se još NISU PODIGNULI Windows 7 32 bitni?

Znači još dok se kompjuter podiže u biosu... vidi se crni obrub oko prikaza slike iz kompjutera...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 11:06 (Tiger).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice