Napravio update na LGU i ode slika u......

poruka: 67
|
čitano: 7.246
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u bananu

Dakle imam LG 55UM 7450PLA telku. Skinuo baš za taj model zadnji update koji je izašao prije tri dana (v04.71.25) na usb i updejto bez problema. Navodno donosi neke fixeve ali ništa nije navedeno o slici. Ali sad kad gledam domaće programe prek antene hevc, dvbt2) kužim lagane artefakte/pixelizaciju, najviše se kuži na logu, telopima sa grafikom, textu općenito pa čak malo i na licima ekipe kad hoda. Rollback se nemre napravit bez kemijanja i riskantan je. Dakle u banani sam sad. Probao sam i u postavkama slike pogasit sve one optimizacije ali nije pomoglo. Napravio sam i reset to initial settings i ponovo tjunao programe ali opet isto. Jel imao neko takav slučaj?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 23:12 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Sad vidim na ruskoj stranici da je taj firmware (iako sam ga skinuo sa jebenog oficijelnog LG sajta kao oficijelni) kao neki "testni" - beta firmware. A onaj koji sam imao je zadnji "oficijelni". Zato mi i nije povlačio preko ota update. Krasno što su stavili beta firmware kao oficijelni na LG stranicu od moje telke pod software downloads.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 0:46 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Ne bi skidao da je pisalo. Evo linka.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

dok radi ne diraj, staro pravilo

Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
picajzla0707 kaže...

dok radi ne diraj, staro pravilo

 Postoji update poremećaj. Ja to imam. Nego, našao sam originalni firmware koji sam imao na telki al ne usudim se to sad dići sa sticka jer nemam pojma jel mogu starijom verzijom pregazit novu sam tako.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 10:38 (gnomisa).
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Sad sam baš malo detaljnije gledao. Na nekim kanalima je bolje a negdje lošije a manifestira se kao loša kompresija i to najviše se kuži na textu, titlovima, logotipima kanala. FHD i uhd sadržaj s diska je odličan i dalje ali i tamo kužim da su mi malo zamućeni titlovi nisu oštri kao prije. Nekaj su sjebali a ovi iz našeg LG supporta se prave blesavi, spominju burn in. Da napravim reset (kao da to vraća firmware na početni a ne vraća). Mogu se j. Sad mogu čekat sljedeći oficijelni update pa vidjet kaj bu bilo. Njihova je odgovornost što stavljaju smeće od firmwarea na svoj oficijelni sajt a meni velika škola da ne diram ako nije pokvareno.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......

A to si inače flashao zbog bluetootha?

 

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
fer-de-lance kaže...

A to si inače flashao zbog bluetootha?

 

 hahah da bar...više zbog gluposti. Nego, izgleda da su fakat stavili testni FW na oficijelne stranice (i samo se taj može i skinut tamo)...e moj LG...

7 godina
protjeran
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Zasto uopce flashash sa USB-a? Imas update preko sucelja, tj. mreze (OTA - over the Air), i kad je vrijeme za update,

sam WebOS ce ti ponuditi.

 

Moj savjet je da odes u postavke i provjeris dali postoji sluzbeno "non-beta" azuriranje, i da samo na taj nacin azuriras.

 

Ako nema novijeg "non-beta", morat ces se strpiti do slijedeceg updatea, i nadati se da nece vuci sa Beta kanala.

(nebi trebao, al sad si u beta kanalu, svasta je moguce)

 

Nikad ne updateaj preko USB-a, i ako se sve radi. Moj SM8600 nije dozvolio pokretanje Netflixa dok nije uradjen OTA update.

Dakle, TV sam zna kad mu nesto treba, bez da sam moras rucno.

 

Inace, downgrade je moguc:

http://webos-forums.ru/topic3157.html

https://www.lgwebos.com/topic/1536-webos-tv-firmware-version/?do=findComment&comment=12718

https://www.lgwebos.com/topic/1997-how-to-downgrade-webos-tv-firmware-tutorial/

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 16:04 (Čitatelj).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Čitatelj kaže...

Zasto uopce flashash sa USB-a? Imas update preko sucelja, tj. mreze (OTA - over the Air), i kad je vrijeme za update,

sam WebOS ce ti ponuditi.

 

Moj savjet je da odes u postavke i provjeris dali postoji sluzbeno "non-beta" azuriranje, i da samo na taj nacin azuriras.

 

Ako nema novijeg "non-beta", morat ces se strpiti do slijedeceg updatea, i nadati se da nece vuci sa Beta kanala.

(nebi trebao, al sad si u beta kanalu, svasta je moguce)

 

Nikad ne updateaj preko USB-a, i ako se sve radi. Moj SM8600 nije dozvolio pokretanje Netflixa dok nije uradjen OTA update.

Dakle, TV sam zna kad mu nesto treba, bez da sam moras rucno.

 

Inace, downgrade je moguc:

http://webos-forums.ru/topic3157.html

https://www.lgwebos.com/topic/1536-webos-tv-firmware-version/?do=findComment&comment=12718

https://www.lgwebos.com/topic/1997-how-to-downgrade-webos-tv-firmware-tutorial/

 Downgrade je moguć ali je zajebancija i možeš zbrikat TV. Pričekat ću prvi oficijelni. A oficijelni ću prek USBa roknut ako ne ponudi OTA. Jel i taj stavljaju na net samo što nikad ne kažu koji je beta a koji nije. Očito. Možda im se omaklo jer na službenoj web stranici za taj TV bi smjeli biti samo oficijelni firmwareovi.

BTW mnogi "profići" preferiraju ručno, prek USBa jer navodno zna bit problema sa OTA updateom (ja nikad nisam imao problema sa OTA na starom LGu) a nekima TV nit ne želi povuć OTA čak i kad je dostupan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 16:36 (gnomisa).
7 godina
protjeran
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Cuj, OTA je vise manje idiot proof, jer ne moras raditi slow-format USB-a, prechekirat ga bar dva puta da nema niti jedan bad sektor,

jer ako imas i jedan bad-bit na USB-u, mozes vrlo lako brickati sve uredjaje koje s njim upgradeas.

 

Drugo bi bilo da je FW 1-2Mb, onda su sanse mnogo manje. Zato se i downgrade radi mrezno, nije tako tesko,

sam radis virtualni LG server i pucas OTA.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Čitatelj kaže...

Cuj, OTA je vise manje idiot proof, jer ne moras raditi slow-format USB-a, prechekirat ga bar dva puta da nema niti jedan bad sektor,

jer ako imas i jedan bad-bit na USB-u, mozes vrlo lako brickati sve uredjaje koje s njim upgradeas.

 

Drugo bi bilo da je FW 1-2Mb, onda su sanse mnogo manje. Zato se i downgrade radi mrezno, nije tako tesko,

sam radis virtualni LG server i pucas OTA.

 

 

 Ja sam updejto preko WD Eskternal diska.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 16:52 (gnomisa).
7 godina
protjeran
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

A magnetski diskovi su vise pouzdani od flash memorije? Svejedno ti je koji je medij,

ako ima bad-sektore, flash prodje al uredjaj dobije po njonji. Ako je pametan uredjaj,

mozda radi hash check, ako ne, saznas nakon flasha.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
I ja odneki dan imam cudan problem. Uradio update regularno na 5.30.80. na LG UH85 i vise nemam zvuka sa kucnog kina niti ga vise prepoznaje ???
Ne radi niti se pali sa tv preko simplinka kao sto se uvijek palio dosad, a kad ga manualno upalim radi ali nema zvuka opet i ne mogu kontrolirat nista daljincem od tv-a ..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......

Koji to uređaj danas ne provjerava checksum prilikom flashanja!?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Zanimljivo je da su (valjda) sjebali samo dvbt2/hevc stream i sve vezano za text i logotipe s tim da varira, nije konstantno sjebano. Nekad je bolje i nije na svim kanalima tak loše. Stvari koje plejam s diska su kao i prije (bar ja ne kužim razlku, dakle FHd i UHD video) jedino titlovi nisu super oštri a to nisam ziher jel bilo i prije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Na jednom drugom forumu (internacionalnom) mi se javilo još ljudi koji su stavili taj usrani FW. FW je isti za cijelu UM7xxx i SM8xxx seriju pa pretpostavljam da nas se dosta zajebalo. Jednom liku npr. na UM7500 fleša ekran kad proba upalit HDR. Nadam se da bu to fiksali uskoro. Na starom LGu sam relativno često dobijao update, kasniej nešto rjeđe al su dolazili čak do 5g starosti telke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 23:45 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
error_666 kaže...
I ja odneki dan imam cudan problem. Uradio update regularno na 5.30.80. na LG UH85 i vise nemam zvuka sa kucnog kina niti ga vise prepoznaje ???
Ne radi niti se pali sa tv preko simplinka kao sto se uvijek palio dosad, a kad ga manualno upalim radi ali nema zvuka opet i ne mogu kontrolirat nista daljincem od tv-a ..

 Nesto je zabugalo u firmwareu ili sto vec , uglavnom,  problem je rjesen isključivanjem TV-a iz struje .Nadam se da ce i vama  ubrzo rijesiti problem .  

13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Pod aspect ratio u settingsima našao sam opciju "Just scan" za koju ne znam jel bila prije tu. Uglavnom upalio to i sad su logači i text puno bolji. Ja i dalje kužim da slika nije kao prije (kao ni text btw) ali budem ovidjeli kad dođe prvi OTA update (ili prvi oficijelni na njihov web). Kužim da gledanje dvbt2 signala nemre bit fantazija na 4k televizoru (pogotovo što gledam preko antene na zgradi) ali prije updatea je bilo dosta bolje. Na sadržaju kojeg gledam sa diska ne kužim razliku (a možda je i tu došlo do dergadacije). No to su uglavnom FHD i UHD sadržaji. Jedino su mi titlovi (.srt) malo zblurani, odn. kao da su niže rezolucije. Nije drama al se kuži.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

 Fix Wi-Fi disconnection, fix broken video playback in Player App 

 

Neću ga ni instalirati jer s tim fixevima nemam problema. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Anđeo bez falinge kaže...

 Fix Wi-Fi disconnection, fix broken video playback in Player App 

 

Neću ga ni instalirati jer s tim fixevima nemam problema. 

 To je zato kaj nemaš bolest updejtanja svega.  Nego, ne bi se čudilo da ovo smeće od firmwarea uopće nije beta već official i samo što ne dođe preko OTA na vaše televizore.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 19:04 (gnomisa).
5 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
gnomisa kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 Fix Wi-Fi disconnection, fix broken video playback in Player App 

 

Neću ga ni instalirati jer s tim fixevima nemam problema. 

 To je zato kaj nemaš bolest updejtanja svega.  Nego, ne bi se čudilo da ovo smeće od firmwarea uopće nije beta već official i samo što ne dođe preko OTA na vaše televizore.

 Nikad i ne bi palo na pamet traziti update tva ;)

Jos i o tom da razmisljam ;)

 

Mada bi bilo dobro da se sjebe da mogu zeni opravdati prelazak na 65" ;)

 

Al SONY smece radi perfektno vec 9 godina crko dabogda ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
gnomisa kaže...

 To je zato kaj nemaš bolest updejtanja svega.  Nego, ne bi se čudilo da ovo smeće od firmwarea uopće nije beta već official i samo što ne dođe preko OTA na vaše televizore.

 Da.

Nije nikakva Beta što oni gore pišu već službeni olitiga ofišl firmver.

Imam dva LG-a a prvoga sam kupio prije točno dvije godine. Sve što izađe na LG stranicama je regularni update samo što uvijek izađe ranije nego što ga tv ponudi preko OTA.

Za LG s početka 2018 više ni ne izlazi update dok sam za ovaj iz 12 mj. prošle godine pokupio prvi i ugasio sam automatski update. Uvijek prvo počujem što se je desilo ljubiteljima skidanja najnovijih nadogradnji. 

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 9:52 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Posmatrač kaže...

Mada bi bilo dobro da se sjebe da mogu zeni opravdati prelazak na 65" ;)

 

Al SONY smece radi perfektno vec 9 godina crko dabogda ;)

 Velika većina tih LCD-a i plazmi od 2008 do neke 2013 su nepoderivi televizori s jako malo reklamacija...

i Samsung i LG i Philips, pa i Quadro, Panasonic plazme, rade dan danas odlično, nije tada nitko pričao o probijanju pozadinskog osvjetljenja, Glow i ostalim anomalijama na televizorima jer nisu postojale.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Anđeo bez falinge kaže...
Posmatrač kaže...

Mada bi bilo dobro da se sjebe da mogu zeni opravdati prelazak na 65" ;)

 

Al SONY smece radi perfektno vec 9 godina crko dabogda ;)

 Velika većina tih LCD-a i plazmi od 2008 do neke 2013 su nepoderivi televizori s jako malo reklamacija...

i Samsung i LG i Philips, pa i Quadro, Panasonic plazme, rade dan danas odlično, nije tada nitko pričao o probijanju pozadinskog osvjetljenja, Glow i ostalim anomalijama na televizorima jer nisu postojale.

 Ne znam za ostale ali ovaj SONY meni radi perfektno...I sad kad odem u radnju  i gledam tve ne vidim razlog za promijenuti ga osim za puno veci jer slika je ista. Osim ovih oled quantum dot micro led ili kako se vec zovu. Slika perverzija i cijene polako padaju ...;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Anđeo bez falinge kaže...
gnomisa kaže...

 To je zato kaj nemaš bolest updejtanja svega.  Nego, ne bi se čudilo da ovo smeće od firmwarea uopće nije beta već official i samo što ne dođe preko OTA na vaše televizore.

 Da.

Nije nikakva Beta što oni gore pišu već službeni olitiga ofišl firmver.

Imam dva LG-a a prvoga sam kupio prije točno dvije godine. Sve što izađe na LG stranicama je regularni update samo što uvijek izađe ranije nego što ga tv ponudi preko OTA.

Za LG s početka 2018 više ni ne izlazi update dok sam za ovaj iz 12 mj. prošle godine pokupio prvi i ugasio sam automatski update. Uvijek prvo počujem što se je desilo ljubiteljima skidanja najnovijih nadogradnji. 

 

 

 

 Da. To je official, zato sam i skinuo bez zadrške. Fora je u tome da sam stari LG konstantno updejto bez ikakvih neželjenih pojava. Ali sad vidim da su i prije kod nekih serija znali sjebat firmware. Pitam se samo što onda rade beta testeri.

Vezano za promjenu telke. Stara telka riknula nakon 6g i sad je kod frenda na popravku. Inače ne bi ni uzimao novi. Ali ovaj novi ipak pleja hevc, ima uhd rezu itd...Iako vecinu sadržaja koje gledam su fhd..dakle ide upscaling...pravi upgrade bi bio oled ali ne onaj entry level a taj ipak košta dosta a moji prioriteti su obitelj, posao, putovanja, večere, auto...telka je sporedna i u biti najviše ju gledaju klinci (PS4 i crtići).

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 15:03 (gnomisa).
13 godina
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Kad sam kupio LG 32LM6300, došao je (izgleda) s najnovijim FW (iza TV-a piše da je proizveden 11./2019., a kupljen je 12./2019.). Odmah prilikom prvog pokretanja, ugasio sam automatske nadogradnje. Baš je neki dan na TV-u došla obavijest da je došla nova nadogradnja, samo sam je zatvorio. Televizor ostaje s FW s kojim je i došao; nekih prevelikih bugova nema, a vidim da i nadogradnje nisu nešto pretjerano korisne (u opisu nadogradnje piše da je popravljena neka pogreška s pokazivačem LG Magic Remotea kojeg nemam niti ću imati).

 

Ja općenito uređaje koji nemaju način za vraćanje na staru verziju FW ne nadograđujem ako za time nema potrebe. Ako, recimo, postoji problem, prije nadogradnje pročitam iskustva korisnika, pa onda nadogradim samo ako su iskustva pozitivna - inače ne nadograđujem. U zadnje vrijeme sam prestao nadograđivati i Android na mobitelu jer imam osjećaj kao da mi svakom nadogradnjom baterija sve kraće traje. Tako mi je mobitel trenutno na Androidu 8.0 iako je stigla nadogradnja na 9.0.

Anđeo bez falinge kaže...
Posmatrač kaže...

Mada bi bilo dobro da se sjebe da mogu zeni opravdati prelazak na 65" ;)

 

Al SONY smece radi perfektno vec 9 godina crko dabogda ;)

 Velika većina tih LCD-a i plazmi od 2008 do neke 2013 su nepoderivi televizori s jako malo reklamacija...

i Samsung i LG i Philips, pa i Quadro, Panasonic plazme, rade dan danas odlično, nije tada nitko pričao o probijanju pozadinskog osvjetljenja, Glow i ostalim anomalijama na televizorima jer nisu postojale.

Can confirm za Quadro. 6 godina star LED TV i dalje radi bez ikakvih poteškoća; sada jedino što moram nabaviti je prijemnik. 😁

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 15:52 (Marko :D).
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Slažem se Marko sa svime. Nego ipak mislim da bi LG trebao snositi neku odgovornost za ono što pušta kao službenu nadogradnju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 22:09 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
gnomisa kaže...

Slažem se Marko sa svime. Nego ipak mislim da bi LG trebao snositi neku odgovornost za ono što pušta kao službenu nadogradnju.

 Registriraj TV na njihovu službenu stranicu pa napiši priogovor.

Što se više ljudi javi prije će riješiti problem.

 

Ali, dosta sramotno od njih, istina.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Marko :D kaže...

Kad sam kupio LG 32LM6300..

Nije baš tema al zanima me jesi li inače zadovoljan s tim LGjem, kakva je slika, ima li backlight bleed, brzina itd?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice