Napravio update na LGU i ode slika u......

poruka: 67
|
čitano: 7.268
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Kaby kaže...
Marko :D kaže...

Kad sam kupio LG 32LM6300..

Nije baš tema al zanima me jesi li inače zadovoljan s tim LGjem, kakva je slika, ima li backlight bleed, brzina itd?

TV je mrak i prezadovoljan sam istim. Slika je odlična (koliko može biti s našim HD kanalima), backlight bleed nema i dosta je brz. Jedino je "hodanje" po postavkama malo sporije, ali ništa strašno. Sporije u smislu da prebacim na kategoriju zvuk i onda čekam oko pola sekunde da se pojave postavke zvuka i slično. Mene to ništa ne smeta jer mi jer mi je to prvi Smart TV, pa ne znam kako se ponašaju drugi. Inače, televizor se pali za sekundu, prebacivanje kanala je također brzo. 

 

Ono što me na početku živciralo je automatsko smanjenje kontrasta kada bi se pojavila tamna slika. Onda sam se igrao postavkama i slučajno naišao na dinamički kontrast; postavio to na visoko i sada više nemam tih problema.

Također me živcirala i nemogućnost brisanja kanala s liste. To sam pak riješio na način da sam pokrenuo automatsko traženje, pa odmah prekinuo i kanale tražio ručno. 

 

Ako te još nešto zanima, pitaj...

gnomisa kaže...

Slažem se Marko sa svime. Nego ipak mislim da bi LG trebao snositi neku odgovornost za ono što pušta kao službenu nadogradnju.

Kompanija ima odgovornost dok ti traje garancija; nakon toga više nema.

Anđeo bez falinge kaže...
gnomisa kaže...

Slažem se Marko sa svime. Nego ipak mislim da bi LG trebao snositi neku odgovornost za ono što pušta kao službenu nadogradnju.

 Registriraj TV na njihovu službenu stranicu pa napiši priogovor.

Što se više ljudi javi prije će riješiti problem.

 

Ali, dosta sramotno od njih, istina.

Ma možeš pisat što hoćeš, ali sumjam da će kompanije popravljati neki sitan problem. Recimo, na Xperijama godinama Wi-Fi ne radi kako treba (samo se na jednom izgubi veza i onda se ponovno poveže), to traje od Android Lollipop, ali ni na Android Pie nije riješeno. I to ne pogađa samo jedan model nego gotovo sve Xperija modele.

6 godina
protjeran
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Marko :D kaže...
gnomisa kaže...

Slažem se Marko sa svime. Nego ipak mislim da bi LG trebao snositi neku odgovornost za ono što pušta kao službenu nadogradnju.

Kompanija ima odgovornost dok ti traje garancija; nakon toga više nema.

Anđeo bez falinge kaže...
gnomisa kaže...

Slažem se Marko sa svime. Nego ipak mislim da bi LG trebao snositi neku odgovornost za ono što pušta kao službenu nadogradnju.

 Registriraj TV na njihovu službenu stranicu pa napiši priogovor.

Što se više ljudi javi prije će riješiti problem.

 

Ali, dosta sramotno od njih, istina.

Ma možeš pisat što hoćeš, ali sumjam da će kompanije popravljati neki sitan problem. Recimo, na Xperijama godinama Wi-Fi ne radi kako treba (samo se na jednom izgubi veza i onda se ponovno poveže), to traje od Android Lollipop, ali ni na Android Pie nije riješeno. I to ne pogađa samo jedan model nego gotovo sve Xperija modele.

 E Marko...

Gnomisu si napisao da "kompanija ima dužnost riješiti problem dok traje garancija" a dolje si meni napisao ovo o "sitnom problemu" i da to nije njihova dužnost..

Ako gnomisu traje garancija a kupio je Tv nedavno koliko se sjećam s teme o televizorima dužni su riješiti taj problem...

To nije "sitan problem" i to će obuhvatiti cijeli svijet, tako da će morati užurbano raditi novi fix fixa 

Nego, ako ljudi po forumima budu šutjeli, ako ih ne budu pljuvali LG neće napraviti ništa.. Akcija>reakcija

 

To što se događa kod sony-a može biti i hardverski problem kojega ne može riješiti update..

 

To se je meni događalo sa T-com-ovim Speedport routerom..

Wifi se odjednom isključi pa se nakon par sekundi sam uključi, i tako više puta u danu. Čak mi je jedan TV povezan kabelom i isto tako je pucala veza dočim su IPTV i internet radili u isto vrijeme potpuno normalno bez pucanja veze...

Žalio sam se i dobio poštom speedport PLUS model i od tada ni Wifi ni žična na TV-u ne pucaju...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......

Nisam rekao da nije njihova dužnost nego da sumnjam da će riješiti sitne probleme.

 

Što se Sonyja tiče, od njih bi bilo korektno da se ispričaju i kažu kako je problem hardverski, povući uređaje s tržišta i dati korisnicima nove koje ne zahvaća taj problem. Yet, ništa se od toga nije dogodilo.

Taj problem me ne živcira toliko doma, koliko na poslu. Doma mi još Wi-Fi radi koliko-toliko, postavim statičku IP adresu i Wi-Fi ne izbacuje često. S druge strane, na poslu izbacuje svakih par minuta i tamo trik sa statičkom IP adresom ne funkcionira.

I ne, problem nije do Wi-Fi mreže nego do uređaja (na Google-u rješenja nema) jer dok na Xperiji Wi-Fi izbacuje, svi drugi uređaji ostaju spojeni.

Mobitel mi je stvarno odličan, ali da li bih zbog Wi-Fi problema kupio Xperiju ponovno - sumnjam...

 

Krenuli smo u .

13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Ja kupio telku prije 2 tjedna...garancija 2+3 godine. Regao sam se na lg i sve poslao pa bumo vidjeli. Al nadam se da ce izaci fw sa fixom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 12:56 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

I u prošlosti su radili sranja sa novim firmwareom a ovo je samo jedan od primjera.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Sad počinjem sumnjat jel to uopće do updatea. Možda prije nisam skužio al imam odličan vid. JEr sad je na ruskom forumu neki lik instalirao taj update i veli sve je ok ali on nema ti telku. Jedan englez ima 7500 i njemu je sjebo hdr...trećem liku youtube ne radi...NA netu sam našao skriptu koja preko lokalnog IPa ( i TV i komp moraju bit na istom IPu) vraća na početni FW ali neću se s tim zajebavat još da zbrikam TV. Ako idući FW ne riješi problem telka ide na servis pa nek se oni bave s tim.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......

Možeš li postaviti sliku ili video gdje se vidi pikselizacija? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Marko :D kaže...

Možeš li postaviti sliku ili video gdje se vidi pikselizacija? 

 Više kao posterizacija...teško je to slikati ali evo...ova ženska je FHD rip s diska a ostalo su DTV programi (više se kuži na licima koja su u daljini pa su manja)....nekad je logo ok ali onda trenutak poslije nije, kao zamućen, pa se vidi kod texta kao da je "pojeden" po rubovima, kao efekt koji bi dobio nekim blurom i posterizacijom u photoshopu. Titlovi od filmova s diska su kao niže rezolucije. Ma brijem da bi to skužio u par dana što sam gledao na originalnom FWu jer baš sam bio oduševljen slikom (obzirom na kategoriju TVa). Najgore je sad što moram čekat idući update koji će bit ko zna kad i kakav i tek onda nosim u servis a telka skroz nova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 13:13 (gnomisa).
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Evo i sa UHD ripa....jasno ovak loše nije ak se gleda s 3m ali se kuži.....a iz bliza je ovak

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......

Ja primjetim laganu pikselizaciju kod loga kanala kod brzih pokreta. To je do naših TV kanala (nizak protok).

 

Jesi se probao igrat s postavkama slike?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Marko :D kaže...

Ja primjetim laganu pikselizaciju kod loga kanala kod brzih pokreta. To je do naših TV kanala (nizak protok).

 

Jesi se probao igrat s postavkama slike?

 Jesam. Pomoglo je malo Just scan i neke opcije ali ovo je najbolje što imam. S tim da varira. DTV ide preko antene pa me čak i ne čudi nego brinu me UHD ripovi. To je bilo puno bolje prije updatea. Na ekranu se manifestira kao posterizacija photoshop tipa a UHD je uz to i s šumom na slici. Nešto su oni ujebali možda i sa upscalerom. Skužio sam i da su mi slova iz WEB OS menija malo nejasna, onak kao da su niže rezolucije a bila su sharp detaljna. Skuhali susranje od firmwarea i to se ne bi čudio da su uploadali testni firmware.

Kod mene je ta posterizacija (efekt "vodenih boja") prisutna i akd je mirna slika i to se najviše kuži na licima koja su u daljini. Ali i na textu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 23:03 (gnomisa).
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Izašao novi update ali sve je po starom. Sad da vas pitam. Kod dvbt kanala kvaliteta varira..doslovno se mijenja s vremenom..i na nekim kanalima je bolja...sadržaj s diska izgleda dobro al tu mi je teško skužit jel došlo do promjene pošto su to fhd i uhd ripovi veće kvalitete al definitivno nešto kužim. Al mi se čini da su fontovi manje oštri neg prije. Sad jel moguće da je hardverski problem? Jel brijem da bi skužio da nije došlo do promjene. Ima neko tv u rangu ove telke pa da usporedimo sliku?

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 19:29 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Suma sumarum priče...kome se da čitati...

Došao mi je frend s telke koji ima dugogodišnje iskustvo s telkama i ima doma LGevog oleda i na poslu hrpu telki itd. Uglavnom ja se nisam sjetio instalirat Netflix...on ga upogonio i zajednički zaključak je da je slika odlična. Probali smo i neke FHD i 4k ripove s externog WD diska (ali to ima kompresiju, jasno) i zaključak je da je slika vrlo dobra. Šum koji sam kužio na nekim filmovima je namjeran a ja tutlek sam mislio da je to do kompresije. I sad ono kaj najmanje gledam ali sam zbog toga i reagirao - slika prek dvbta odn. TV kanali (dvbt2 - hevc). Ja se spajam prek antene na zgradi staroj 14g..Tu slika jako varira, od solidne do loše....kompresija je jaka (to je neki "HD" ali slabo je to) i on veli da to moraš vidjeti na 55 inchnoj telki sa 4k rezom na 3m koliko ja gledam....pogotovo u ovom cjenovnom rangu. Situaciju sigurno ne popravlja činjenica da telka koristi RGBW subpixel tehnologiju. Tak da je telka ispravna a ovi u dućanu sve telke imaju spojene na 4k izvor s jubitoa i tam je slika naravno super ko i kod mene. Jebiga to je stanje stvari. Kaže mi on da ni na SM seriji nije puno bolja situacija s tim TV kanalima (SM je kod njegovog šogora), kaže i tam se kuže nedostaci izvora slike s tim da je i kod mene, neke reklame super a neke mutnije i low rez, ngdje slika ok negdje loša, ovisno o tome kaj puštaju. Primjetio je (a i ja sam) malo jači backlight bleeding na desnoj strani ali to je ok za taj cjenovni rang i to su reportali i u nekim recenzijama. Mene to ne smeta puno jer nikad ni ne gledam telku u potpunom mraku. No to je i normalno obzirom da TV nema local dimming.

Tak da ak niš drugo nisam dao puno za telku (3600kn) i ono kaj gledam najviše izgleda dobro. S druge strane telka ima jako brzi meni, sve radi, svi apovi rade odlično, magic remote je must have, telka pleja sve moguće formate bez trzanja i greške, kutevi gledanja su vrhunski što je bitno nama sa klincima koji gledaju telku sa svih mogućih pozicija.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 10:05 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
gnomisa kaže...

Suma sumarum priče...kome se da čitati...

Došao mi je frend s telke koji ima dugogodišnje iskustvo s telkama i ima doma LGevog oleda i na poslu hrpu telki itd. Uglavnom ja se nisam sjetio instalirat Netflix...on ga upogonio i zajednički zaključak je da je slika odlična. Probali smo i neke FHD i 4k ripove s externog WD diska (ali to ima kompresiju, jasno) i zaključak je da je slika vrlo dobra. Šum koji sam kužio na nekim filmovima je namjeran a ja tutlek sam mislio da je to do kompresije. I sad ono kaj najmanje gledam ali sam zbog toga i reagirao - slika prek dvbta odn. TV kanali (dvbt2 - hevc). Ja se spajam prek antene na zgradi staroj 14g..Tu slika jako varira, od solidne do loše....kompresija je jaka (to je neki "HD" ali slabo je to) i on veli da to moraš vidjeti na 55 inchnoj telki sa 4k rezom na 3m koliko ja gledam....pogotovo u ovom cjenovnom rangu. Situaciju sigurno ne popravlja činjenica da telka koristi RGBW subpixel tehnologiju. Tak da je telka ispravna a ovi u dućanu sve telke imaju spojene na 4k izvor s jubitoa i tam je slika naravno super ko i kod mene. Jebiga to je stanje stvari. Kaže mi on da ni na SM seriji nije puno bolja situacija s tim TV kanalima (SM je kod njegovog šogora), kaže i tam se kuže nedostaci izvora slike s tim da je i kod mene, neke reklame super a neke mutnije i low rez, ngdje slika ok negdje loša, ovisno o tome kaj puštaju. Primjetio je (a i ja sam) malo jači backlight bleeding na desnoj strani ali to je ok za taj cjenovni rang i to su reportali i u nekim recenzijama. Mene to ne smeta puno jer nikad ni ne gledam telku u potpunom mraku. No to je i normalno obzirom da TV nema local dimming.

Tak da ak niš drugo nisam dao puno za telku (3600kn) i ono kaj gledam najviše izgleda dobro. S druge strane telka ima jako brzi meni, sve radi, svi apovi rade odlično, magic remote je must have, telka pleja sve moguće formate bez trzanja i greške, kutevi gledanja su vrhunski što je bitno nama sa klincima koji gledaju telku sa svih mogućih pozicija.....

 Braco, pisali smo na temi o televizorima o tvome problemu.....

 

Skinuo sam tvo sliku  i ako se događa ovo što sam označio stijelicom, tu nešto ne valja. To NE SMIJE POSTOJATI bez obzira, gledao ti ripani film, naše i slične programe...

 

Evo ga;

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Anđeo bez falinge kaže...
gnomisa kaže...

Suma sumarum priče...kome se da čitati...

Došao mi je frend s telke koji ima dugogodišnje iskustvo s telkama i ima doma LGevog oleda i na poslu hrpu telki itd. Uglavnom ja se nisam sjetio instalirat Netflix...on ga upogonio i zajednički zaključak je da je slika odlična. Probali smo i neke FHD i 4k ripove s externog WD diska (ali to ima kompresiju, jasno) i zaključak je da je slika vrlo dobra. Šum koji sam kužio na nekim filmovima je namjeran a ja tutlek sam mislio da je to do kompresije. I sad ono kaj najmanje gledam ali sam zbog toga i reagirao - slika prek dvbta odn. TV kanali (dvbt2 - hevc). Ja se spajam prek antene na zgradi staroj 14g..Tu slika jako varira, od solidne do loše....kompresija je jaka (to je neki "HD" ali slabo je to) i on veli da to moraš vidjeti na 55 inchnoj telki sa 4k rezom na 3m koliko ja gledam....pogotovo u ovom cjenovnom rangu. Situaciju sigurno ne popravlja činjenica da telka koristi RGBW subpixel tehnologiju. Tak da je telka ispravna a ovi u dućanu sve telke imaju spojene na 4k izvor s jubitoa i tam je slika naravno super ko i kod mene. Jebiga to je stanje stvari. Kaže mi on da ni na SM seriji nije puno bolja situacija s tim TV kanalima (SM je kod njegovog šogora), kaže i tam se kuže nedostaci izvora slike s tim da je i kod mene, neke reklame super a neke mutnije i low rez, ngdje slika ok negdje loša, ovisno o tome kaj puštaju. Primjetio je (a i ja sam) malo jači backlight bleeding na desnoj strani ali to je ok za taj cjenovni rang i to su reportali i u nekim recenzijama. Mene to ne smeta puno jer nikad ni ne gledam telku u potpunom mraku. No to je i normalno obzirom da TV nema local dimming.

Tak da ak niš drugo nisam dao puno za telku (3600kn) i ono kaj gledam najviše izgleda dobro. S druge strane telka ima jako brzi meni, sve radi, svi apovi rade odlično, magic remote je must have, telka pleja sve moguće formate bez trzanja i greške, kutevi gledanja su vrhunski što je bitno nama sa klincima koji gledaju telku sa svih mogućih pozicija.....

 Braco, pisali smo na temi o televizorima o tvome problemu.....

 

Skinuo sam tvo sliku  i ako se događa ovo što sam označio stijelicom, tu nešto ne valja. To NE SMIJE POSTOJATI bez obzira, gledao ti ripani film, naše i slične programe...

 

Evo ga;

 

 

 Nemam više tu fotku ali ak se sjećam radilo se o telopu i kako sam rekao neki telopi izgledaju odlično a neki tako. Sa sličnim sadržajem.

13 godina
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Stiglo je novo ažuriranje za moj TV. Ne želim ga nadograditi, ali prilikom svakog paljenja mi dolazi obavijest da je dostupno novo ažuriranje.

 

Može li se kako ugasiti ta provjera ažuriranja? Stvarno mi ide na živce.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Samo odznači automatska ažuriranja, postavke/općenito/o ovom tv

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Marko :D kaže...

Stiglo je novo ažuriranje za moj TV. Ne želim ga nadograditi, ali prilikom svakog paljenja mi dolazi obavijest da je dostupno novo ažuriranje.

 

Može li se kako ugasiti ta provjera ažuriranja? Stvarno mi ide na živce.

 Ma da, a da je stigao upgrade za win 10 prvi bi ga nadogradio.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
error_666 kaže...

Samo odznači automatska ažuriranja, postavke/općenito/o ovom tv

A gdje to točno?

 

Ima opcija u izborniku "O ovom TV prijemniku" i u njoj se nalazi postavka da automatski nadograđuje TV. To mi je naravno, isključeno, ali svaki dan uredno dolazi poruka da je ažuriranje dostupno i da li ga želim instalirati. Ja bih htio isključiti provjeru za nadogradnje jer to radi automatski.

6 godina
protjeran
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Sve postavke (desni kotačić)-općenito-O ovom Tv prijemniku-Dopusti automatska ažuriranja, isključiš....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Kod potresa mi je pao tv samsung i pojavila se isprekidana slika, jel se isplati popravit ili sta je uzrok da mogu mozda sam promijenit. Hvala
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Napravio update na LGU i ode slika u......

Obavijest o novoj inačici sortwarea i dalje dolaze, nisam našao način da to isključim osim da instaliram novu nadogradnju, a to ne želim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Anđeo bez falinge kaže...

Sve postavke (desni kotačić)-općenito-O ovom Tv prijemniku-Dopusti automatska ažuriranja, isključiš....

Isključeno je otkad imam taj TV i dalje dokaze obavijesti. Prije sam samo otišao na Ne i više se nije pojavljivalo. Sad kaže da je dostupno važno ažuriranje i pojavljuje se prilikom svakog uključivanja televizora.

7 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Ozren81 kaže...
Kod potresa mi je pao tv samsung i pojavila se isprekidana slika, jel se isplati popravit ili sta je uzrok da mogu mozda sam promijenit. Hvala

 Daj uslikaj kak to izgleda.

Ako je baš ekran puknuo, zaboravi popravak, a ako samo prekida onda je možda samo konektor izgubio spoj.

Ali vjerovatno je ekran puknuo, budući da je pao.

 

Kruha i igala...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Nije ekran barem spolja puknuovec nesta unutra
4 godine
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Kod potresa mi je pao tv samsung i pojavila se isprekidana slika, jel se isplati popravit ili sta je uzrok da mogu mozda sam promijenit. Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......

Ne, to ti je baš ekran (panel puknuo).

A to ti košta više nego novi televizor, tak da nemaš računice popravljat.

Možeš ga prodat za dijelove.

 

Kruha i igala...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Koliko bi dosao taj panel ako je do 100e isplati mi se
7 godina
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......

Teško, em ne možeš naći panel skoro nigdje osim u servisima da ti naruče, a ako i naletiš na neki oglas na ebayu ili negdje da prodaju, obično su oko 150 € i više.

Koji je to model televizora?

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 13:15 (fer-de-lance).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Napravio update na LGU i ode slika u......
Ne znam budem javio, mogao bi se mozda nac neki polovan, a na alibaba sam gledao od 400 do 500kuna nije mi htno sad ionako sam narucio novi tv al sam ovaj htio u spavacu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice