Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.592
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja jos uvijek skidam vecinom fullhd filmove, oko 3.5gb prosjek, i jednom u skoro godinu dana sam naisao na film kojem nije radio zvuk... I jos jednom napominjem, steam aplikacija gura do 4k bez problema, znaci bez ikakvih kablova i boxeva !!
To je moje iskustvo sa samsung tv-om, ovi tvoji postoci su za mene cista glupost. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa da, 3.5gb nije dovoljno za pogledat 1080p film na 27" displeju, a kamoli 55".

Di ces uz ~3000kbit/s bitratea onda jos gurat i 1536kbit/s DTS-a...
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ocito si ti jedan od onih korisnika koji zna sve o svemu, i vise od mene kakva mi je slika na mom tv-u... :D
Filmovi i serije koje skidam, u fullhd kvaliteti, izgledaju fantasticno !! Nema smisla sa tobom ulaziti u rasprave, vjerojatno nikad nisi ni vidio uzivo taj tv, i kako izgleda fullhd film od 3.5 gige na njemu. Ja nisam ni sekunde pozalio sto sam uzeo samsung, ti ako imas drugacija iskustva slobodno napisi.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

1. Sam imam UE55RU8 i ne smeta me manjak DTSa jer ga znam rijesit (Plex)

2. Imas niske standarde.

 

Rip od 3.5GB u svakom slucaju izgleda ko muljavo, macro-blockano govno na TVu od 55".

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 18:09 (8ax).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
Pa da, 3.5gb nije dovoljno za pogledat 1080p film na 27" displeju, a kamoli 55".

Di ces uz ~3000kbit/s bitratea onda jos gurat i 1536kbit/s DTS-a...

 

Evo meni je ljepše pogledat 1080p HDR na 55'' nego obični 2160p od 10-15gb sa udaljenosti od 3m.. E sad jebga.. bilo mi 11k previše za 65 inča.. zajebo sam se... drugu telku kupujem 2m...

Dobra telka, dobar player i dobro procesiranje i na 55'' 1080p izgleda jako dobro..možda u nekim ''close up'' scenama fali zeru oštrine...

 

Ali po tome koliko si zahtjevan.... za tebe nije nego OLED...

 

Kad nešto poželim pogledat/guštat skidam 50GB...ali to i zbog DTS ili 5.1 zvuka pa odvalim AV receiver.. i žena poludi...

Kupiš 4k TVBOX i rješio si sve probleme...

 

Osobno imam i TV BOX.. ali mi iz nekog razloga ruši ARC na receiveru...pa ga ne koristim... iako je jači od ugrađenog Androida u SONY-ja.

 

8ax kaže...

1. Sam imam UE55RU8 i ne smeta me manjak DTSa jer ga znam rijesit (Plex)

2. Imas niske standarde.

 

Rip od 3.5GB u svakom slucaju izgleda ko muljavo, macro-blockano govno na TVu od 55".

 

Nije stvar u niskim standardima kolega, nego novčaniku... Potrošio sam kojih 25-30 kkn na cijeli set.. i nije neki TOP sustav... tak da neznam..

 

Rekao sam gore, reči ču opet... 40-50GB gledam samo u mraku i ako je baš dobar...

 

Evo prekjučer sam odgledal The Gentelmen u webripu 1080p (2gb)i bio sam jako zadovoljan... fim mi je hebenica.. nisam uopče obračal pozornost na slik i zvuk...pa nije to Marvel ili DC..

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 18:26 (Zver).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na mom tv-u ne izgleda nimalo buljavo, izgleda cisto kao suza. Ja gledam tv sa malo manje od 3m udaljenosti, i bas mi pase sve u kompletu. Radi se o Q6FN, 55'
Toliko od mene, samo sam htio da ljudi shvate da dts nije problem da se ne uzme samsung. Nhf, lp.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deepshitcro kaže...
Ocito si ti jedan od onih korisnika koji zna sve o svemu, i vise od mene kakva mi je slika na mom tv-u... :D
Filmovi i serije koje skidam, u fullhd kvaliteti, izgledaju fantasticno !! Nema smisla sa tobom ulaziti u rasprave, vjerojatno nikad nisi ni vidio uzivo taj tv, i kako izgleda fullhd film od 3.5 gige na njemu. Ja nisam ni sekunde pozalio sto sam uzeo samsung, ti ako imas drugacija iskustva slobodno napisi.

 u redu je da si zadovoljan s ripom od 3.5 gb,ali nema smisla da prikazujes svoje mišljenje svima ko Bogom dano,jer to sto tvrdis je samo tvoja istina. Evo meni i mnogima rip od 3.5 gb je qrina ,i ne dolazi u obzir da to gledam.

I nisam nikakav snob da se razumijemo

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...

1. Sam imam UE55RU8 i ne smeta me manjak DTSa jer ga znam rijesit (Plex)

2. Imas niske standarde.

 

Rip od 3.5GB u svakom slucaju izgleda ko muljavo, macro-blockano govno na TVu od 55".

Evo ja imam UE65RU8002 i mogu bez problema pogledati rip od 3.5 GB i slika je 5 puta bolja nego HD programi u RH. Nadalje, bi rekao da si mlada nadobudna i prepametna generacija ili starija (van svakog standarda, gdje je novac nebitna stavka) jer mi stariji se jako dobro sjećamo CRT TV i monitora, te DVD ripova, pa čak i cam ripova iz kina i sa tim smo bili zadovoljni (da bili smo zadovoljni i sretni) samo da vidimo film ili seriju za mukte, a danas sve mlatimudani kojima je 1080p rip od 3.5 GB ispod svakog standarda i to je pixel na slici.

Tako da oprosti ili nikada nisi gledao stare ripove na starim TV-ima i monitorima, pa nemaš pojma šta je loša slika i zvuk ili si jednostavno na to zaboravio pa sad tu pametuješ da je 1080p rip od 3.5 GB negledljivo sranje.

Da se razumjemo, osobno skidam 2160p ripove od 20GB - 60GB za svoju kolekciju, a serije 1080p, ali bez problema skinem i pogledam film od 3.5 GB i slika je čist solidna i na mom 65" TV-u.

Danas su ljudi jednostavno postali snobovi jer ne znaju kako je bilo prije i kako je danas super ili su jednostavno oduvjek snobovi i ok, ali molim te nemoj nas učit kako 1080p rip od 3.5 GB je negledljivo sranje, jer je to notorna laž.  

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledao sam 700mb DVDRipove na 17" CRT monitoru kad sam imao 10GB limit na DSLu, a sad je 2020.

To je na tom monitoru izgledalo otprilike kao 3.5gb, recimo Rarbg rip, na 55" LCD TVu.

CAMove nikad nisam skidao nit je bilo potrebno za time, pricekas tjedan dana da izajde R5 ili DVDSCR...
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 19:49 (8ax).
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kad sam naručio RU8002 iz sancta domenice prije jedno mjesec dana, na kraju me zvali da je to zadnji izložbeni primjerak pa sam odustao od toga
vidim da je elipsu za 4000k kn, al sa 2 godine garancije, malo sam pogledao na internetu čini se da su iskustva sa webshopom dosta loša
jel netko naručivao od njih?
ili da uzmem jednostavno LG50um7450 u sancti sa 5 godina garancije i uštedim 800kn
razlika je koliko vidim 60hz vs 120hz i veličina
što bi vi napravili?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam se skoro istu stvar pitao... uglavnom sto se tice elipsa ti mozes kupit tv preko webshopa i zatim kad se otvore ducani otic u elipso i nadoplatiti neke novce za produljit garanciju jos 3 godine. Sto se tice ovog 60hz ili 120hz po meni 120hz ima smisla uzet jedino ako planiras igrat igrice na tvu... a i s tim igricama mi je upitno jer ako me logika dobro sluzi... neka me ispravi neko ako grijesim... ali razlika izmedu 60hz i 120hz se moze jedino primjetit ukoliko reproduciramo zapis koji ima vise od 60FPS-a... jer 60 frames per SECOND i 60 hz = refresh rate per second...

the legacy lives on
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno, ulaz mora imati 120 fpsa da bi ti vidio 120 slike u sekundi.

 

EDIT: naravno, i razlika u interpolaciji kod 24 sličice u sekundi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 23:15 (CyberDemonVZ).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MeResina123 kaže...

ja sam se skoro istu stvar pitao... uglavnom sto se tice elipsa ti mozes kupit tv preko webshopa i zatim kad se otvore ducani otic u elipso i nadoplatiti neke novce za produljit garanciju jos 3 godine. Sto se tice ovog 60hz ili 120hz po meni 120hz ima smisla uzet jedino ako planiras igrat igrice na tvu... a i s tim igricama mi je upitno jer ako me logika dobro sluzi... neka me ispravi neko ako grijesim... ali razlika izmedu 60hz i 120hz se moze jedino primjetit ukoliko reproduciramo zapis koji ima vise od 60FPS-a... jer 60 frames per SECOND i 60 hz = refresh rate per second...

 Ne. Problem nastaje sto je standardan TV signal u 60i, dok je framerate izvora obično 24p, te se zato radi 3:2 pulldown prilikom emitiranja.

TV sa 120Hz će imati puno više prostora za manipulaciju frejmovima da bi rezolucija pokreta bila kaj bliže izvoru.

 

Također bolja primjena blur/judder reductiona.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

. Krivo sori

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 22:43 (ekoraca).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znaci ekipa cijelo vrijeme snima u krivim fpsima
:D uostalom ne kuzim zasto eto bas tih 24 fpsa kad meni sve izgleda puno ugladenije u 60fpsa... a uglavnom svi filmovi se snimaju u 24fpsa... ocito je svima u interesu da mi "mravi" kupujemo po 1000kn skuplje televizije nego da oni potrose koju paru vise da bi snimali sve u 30 ili 60 fpsa.
the legacy lives on
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 23:20 (MeResina123).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je ovo OK TV??

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7500/

 

Planiram uzeti za dnevni boravak... Filmovi, serije, TV program... Bez videoigara i sl.

 

Ili radije ovo?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55UM7100PLB/

 

Ili neka vaša preporuka u rangu cca 3000kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav. Treba mi preporuka za televizor, gledat ce se maxtv i sitno youtube. Sto kazete na ovaj model jeli ovo ok?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55ru7452-uhd.html
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da ces bit jako zadovoljan. Ja imam slican tv 2 generacije star i odličan je za sve. Valjda u 2 generacije nisu napravili par koraka unatrag ;-)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MeResina123 kaže...
Znaci ekipa cijelo vrijeme snima u krivim fpsima
:D uostalom ne kuzim zasto eto bas tih 24 fpsa kad meni sve izgleda puno ugladenije u 60fpsa... a uglavnom svi filmovi se snimaju u 24fpsa... ocito je svima u interesu da mi "mravi" kupujemo po 1000kn skuplje televizije nego da oni potrose koju paru vise da bi snimali sve u 30 ili 60 fpsa.

 Nije bas tak jednostavno, al uglavnom apsolutno svi sadrzaji osim TV signala ce tak i tak bit u 24p i prikazani ispravno.

lllnuclearlll kaže...

Da li je ovo OK TV??

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7500/

 

Planiram uzeti za dnevni boravak... Filmovi, serije, TV program... Bez videoigara i sl.

 

Ili radije ovo?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55UM7100PLB/

 

Ili neka vaša preporuka u rangu cca 3000kn

 Ovisi jel trebas IPS (svijetlija prostorija, bolji kutovi gledanja, LG) ili VA (daleko bolji kontrast, dublje crne, Hisense)

 

Taj Hisense je dobar TV a cijena je stvarno odlicna.

elander kaže...
Pozdrav. Treba mi preporuka za televizor, gledat ce se maxtv i sitno youtube. Sto kazete na ovaj model jeli ovo ok?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55ru7452-uhd.html

 RU7400 serija se bas i ne isplati, skuplja u odnosu na RU7100 a ne donosi puno vise. Preporucam ovaj Hisense iz gornjeg replya (H55B7500), ili UE55RU8002 kao 300kn skuplju ali puno bolju opciju.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 3:16 (8ax).
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu pa me zanima misljenje onih koji su duže u grupi.

Namjeravam kupiti TV velike dijagonale (82-86"). Buđet 20-25k kn.

Za sada vidim izbor u LG Nano SM9000, Samsung Q70 i Sony XG8596.

Na tv-u se gleda Max tv, Netflix, fotografije sa foto aparata, ...

Uvjeti su od umjerenog dnevnog svjetla do tamnog prostora kada gledam fimove i serije (spuštaju se rolete, pali pojačalo, žena bježi iz kuće :-)  ).

Ne mogu sada obići trgovine pa vidjeti kako to izgleda u živo i koje su razlike u slicu.

Imate li kakvih ideja?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S koje udaljenosti gledaš Tv? Ljudi već na 55" primjećuju jako loš izgled na Max TV (pogledaj nekoliko prošlih stranica).

Ako ovi 86" TV-i ne odrađuju upscaling (povećanje rezolucije s SD ili HD na 4K) SAVRŠENO, bojim se kao će tek kod tebe izgledati slika :/

 

I još jedna bitna stvar za odabir, uvijek sjediš sam ispred TV-a, ili je češće da vas više gleda sa više strana?

 

P.S. kad uzmeš tv preporučam ti da nabaviš kvalitetne 4K hdr ripove, veličine 50gb i iznad. Onda ćeš vidjeti pravi doživljaj gledanja filma.

 

Edit: naravno, ili Blu ray naslove.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 12:45 (CyberDemonVZ).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tv gledam sa udaljenosti 4m. Uglavnom se glada ravno (ili vrlo mali kut gledanja).

Sada imam TV Sony 75" HD. Zbog filmova bi uzeo veći.

I ja se bojim kako izgleda upscaling.

Koji TV ima procesor koji dobro obavlja upscaling?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alen Ford kaže...

Tv gledam sa udaljenosti 4m. Uglavnom se glada ravno (ili vrlo mali kut gledanja).

Sada imam TV Sony 75" HD. Zbog filmova bi uzeo veći.

I ja se bojim kako izgleda upscaling.

Koji TV ima procesor koji dobro obavlja upscaling?

 Već nekoliko tjedana pokušavam pronaći BILO KAKAV usporedni test upscalinga na netu između bilo koja dva ili više televizora i do sad ništa. Ama baš ništa.

 

Ako netko drugi ima bilo kakve informacije vezane uz ovo nek napiše.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

procitao sam zadnjih 20ak stranica i odlucio se na kupnju LG 55UM7450PLA za 3400kn. hvala na svim informacijama!!

 

za sada sam prezadovoljan s telkom, magic remote je cudo

 

htio bih castat filmove s laptopa/pca pa me zanima koji je najbolji nacin za povezati da to dobro radi. s pca ne mogu castat titlove, a s laptopa ne mogu dobit zvuk :D. jel postoji neki dobar software ili je najboje rjesenje hdmi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
milac kaže...

htio bih castat filmove s laptopa/pca pa me zanima koji je najbolji nacin za povezati da to dobro radi. s pca ne mogu castat titlove, a s laptopa ne mogu dobit zvuk :D. jel postoji neki dobar software ili je najboje rjesenje hdmi?

 Plex.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...

 Ne. Problem nastaje sto je standardan TV signal u 60i, dok je framerate izvora obično 24p, te se zato radi 3:2 pulldown prilikom emitiranja.

TV sa 120Hz će imati puno više prostora za manipulaciju frejmovima da bi rezolucija pokreta bila kaj bliže izvoru.

 

Također bolja primjena blur/judder reductiona.

 Vidim da se ipak nešto čitalo na netu, ali koju racku ima NTSC pulldown i 120 Hz sa našim signalom i kakve veze ima de-blur/de-judder sa frekvencijom osvježavanja.

 

Alen Ford kaže...

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu pa me zanima misljenje onih koji su duže u grupi.

Namjeravam kupiti TV velike dijagonale (82-86"). Buđet 20-25k kn...

 Sony 85XG8596 dođe nešto ispod 20.000 kn jednokratno (kada odbiješ 10% prijavom na newsletter, 21.000 kn na 12 rata) u Sancta Domenice sa 5g garancije ili 19.800 kn u Malla sa 2g garancije. Direct LED VA panel. LG 86SM9000 sa IPS panelom dođe 23.400 kn (24.700 kn). LG ima i 82UN8500 sa VA panelom i HDMI 2.1 ako ga eventualno nađeš negdje. Samsung 82Q70 sa VA panelom i 2g garancije dođe 21.600 kn plus još nešto dodatno za ovu njihovu 'Zaštitu plus' u Harvey Normana. Samsung bi trebao imati 85Q70R isto sa VA panelom, ali ne vidim ikakvog razloga zašto bi išao na bilo koji od ova dva Samsung pored Sony-a, iako je moguće da Q70 ipak ima nešto jače osvjetljenje. Pogledaj ipak da nađeš koji review na netu, ali specifično za ove dijagonale budući da proizvođači često na većim dijagonalama znaju staviti drugi panel, osvjetljenje, broj zona i slično. Ljudi malo traže tolike dijagonale pa je i ponuda po trgovinama dosta manja nego npr. 55 ili 65". Na idealo.de ili geizhals.eu možeš pogledati koliko otprilike ovi televizori dođu u EU. I LG i Samsung i Sony su Nano televizori, samo svaki proizvođač ima drugačiji naziv za tehnologiju (Nanocell-QLED-Triluminos). Ovdje imaš usporedbu ova četiri televizora na displayspecifications.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alen Ford kaže...

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu pa me zanima misljenje onih koji su duže u grupi.

Namjeravam kupiti TV velike dijagonale (82-86"). Buđet 20-25k kn.

Za sada vidim izbor u LG Nano SM9000, Samsung Q70 i Sony XG8596.

Na tv-u se gleda Max tv, Netflix, fotografije sa foto aparata, ...

Uvjeti su od umjerenog dnevnog svjetla do tamnog prostora kada gledam fimove i serije (spuštaju se rolete, pali pojačalo, žena bježi iz kuće :-)  ).

Ne mogu sada obići trgovine pa vidjeti kako to izgleda u živo i koje su razlike u slicu.

Imate li kakvih ideja?

 

 

  Ja bih isao na samsung q70 jer gledas u zatamnjenoj prostoriji i sjedis ravno ispred tva

Taj tv ima dobar kontrast, dobru vrsnu svjetlinu, sirok raspon boja

upscale ti vise manje svi u toj klasi odraduju slicno i ne bih se time opterecivao.

 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim roditeljima TV, dvoumim se između Sony Bravia KD-55XF9005 i Samsung Q70r. Pošto je Sony na androidu bojim se da će biti kompliciran za tatu, tako da je odluka pala na Samsung Q70r. 

 

xxRAZ8Rxx vidim da si spominjao da se u Newsletteru Sancta Domenice dobije kod za 10% popusta. Imam pretplatu na Newsletter SD, ali ne vidim nigdje kod za popust.

 

Da li netko ima kod za taj popust od 10%. Radije ću uzeti Samsung q70r sa 5 g garancije u Sancta Domenici, nego za 300 kn manje sa 2 g garancije u Elipsu. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
 
Alen Ford kaže...

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu pa me zanima misljenje onih koji su duže u grupi.

Namjeravam kupiti TV velike dijagonale (82-86"). Buđet 20-25k kn...

 Sony 85XG8596 dođe nešto ispod 20.000 kn jednokratno (kada odbiješ 10% prijavom na newsletter, 21.000 kn na 12 rata) u Sancta Domenice sa 5g garancije ili 19.800 kn u Malla sa 2g garancije. Direct LED VA panel. LG 86SM9000 sa IPS panelom dođe 23.400 kn (24.700 kn). LG ima i 82UN8500 sa VA panelom i HDMI 2.1 ako ga eventualno nađeš negdje. Samsung 82Q70 sa VA panelom i 2g garancije dođe 21.600 kn plus još nešto dodatno za ovu njihovu 'Zaštitu plus' u Harvey Normana. Samsung bi trebao imati 85Q70R isto sa VA panelom, ali ne vidim ikakvog razloga zašto bi išao na bilo koji od ova dva Samsung pored Sony-a, iako je moguće da Q70 ipak ima nešto jače osvjetljenje. Pogledaj ipak da nađeš koji review na netu, ali specifično za ove dijagonale budući da proizvođači često na većim dijagonalama znaju staviti drugi panel, osvjetljenje, broj zona i slično. Ljudi malo traže tolike dijagonale pa je i ponuda po trgovinama dosta manja nego npr. 55 ili 65". Na idealo.de ili geizhals.eu možeš pogledati koliko otprilike ovi televizori dođu u EU. I LG i Samsung i Sony su Nano televizori, samo svaki proizvođač ima drugačiji naziv za tehnologiju (Nanocell-QLED-Triluminos). Ovdje imaš usporedbu ova četiri televizora na displayspecifications.

 Postoji i LG 82UM7600 VA Direct LED 120Hz za cca 15-16K kn:

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/93b71b2b

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+82um7600

 

Kod Sony-ja je jedino "bed" (s obzirom na cijenu) što je Direct LED, a ne FALD, iako mislim da ti veći njihovi imaju X-Wide-angle ili kako se već zove. Ne smije se zaboraviti da kod tih veličina i bližeg sjedenja kutevi TV-a mijenjaju sliku zbog kuta očiju gledaoca.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 17:38 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

robiKc kod ti dođe na mail nakon registracije, pa pogledaj među mailovima

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice