Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.258
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

poz momci, rodjak kupuje tv, odlucio se za 65" (sjedenje mu je dosta daleko od tv-a), i budzet mu je nekih 900-950 eura, pa posto on zivi u Svedskoj, ne znam koliko se modeli razlikuju za to trziste od naseg. 

Ja evo mogu podijeliti stranicu na kojoj se moze naci vecina modela kao i filteri, iako je na svedskom jeziku, postavljeni su filteri pa ako moze par savjeta ili najboljih modela. 

Ponuda
 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

Iako sam mislio da će temeljito citanje teme (bar zadnjih 30ak stranica) olakšati odabir TV-a bio sam u krivu. Samo sam još zbunjeniji. Sve mi se čini isto. Odustajem za sada od nabavke 55" (osim ako nešto uber isplativo nije trenutačno) ali trebam pomoć oko odabira 32". Koristio bi se isključivo za zemaljski tv program i eventualno iptv. Prosim lepo prijedlog, dva.

 

32" / FHD (zemaljski programi, iptv) do 2.oookn, +/- 200kn

55" / 4k (iskontv, iptv, htpc, ps4) do 45oo kn

 

Ne gori mi pod nogama za niti jedan model ali preporuka bi me svakako gurnula u pravom smjeru i olakšala odabir. Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Stigao i na zid montiran LG 55UM7100. Za sad zadovoljan. Ima malo prljavog ekrana koji se vidi najviše kod skroz crne slike, svijetlije postavke su bolje, u praksi neće niti malo smetati. Nema backlight bledinga što mi je bio isto strah, da stalno gledaš u taj defekt i nemožeš pratit program normalno. RGB kontrast nema šanse uštimat, Gama je isto nemoguća misija, na monitoru sam nekako uspio uštimat te postavke. Mislim da taj ekran to nemože. Ali za tako jeftin tv nije niti bitno.

 

Bio sam jako u strahu jer sam krenuo sa 43inča i završio na 55. Pa je bilo tu pitanje kvalitete slike na anteni, kao i prevelikog ekrana u spavačoj. Mogu reć da je slika na običnom programu dobra, čak i vrlo dobra. Ja sam se iznenadio koliko je to gledljivo. A šta se tiče veličine ekrana naspram male sobe, navikne se čovjek momentalno. 

 

A žao mi je jedino što nemogu probat samsunga 55ru7172, imam pomični zidni držač i možda bi se dalo uštimat makar je va matrica.

 

Zidni nosač gratis samo dobio manhattan 40kg, bez i malo nagiba, najosnovniji, cijene oko 50kuna. 

 

Registracija za dodatnih 3godine jamstva trenutačno neradi na stranici LG-a.

Imam ja 43UK6300 (IPS) i 50RU7172 (VA) i mogu reć da mi je LG dosta bolji. Nekako mi nije sjela ta slika s VA panela, izgleda dosta blijedo naspram IPS, osim crne naravno. Saturaciju potegnem do kraja i dalje izgleda ispranije nego IPS. WebOS je po meni dosta bolji OS sa više opcija od Tizena. Radi malo sporije na ovim nižim modelima, na jačim je vjerojatno brži. Tizen na Samsungu je prilično brz. I veliki minus za Samsung su zvučnici koji nisu ni upola sa LG-evim.

 

Čak razmišljam da vratim Samsunga i uzmem neki LG.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 11:20 (Lil Dice).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...
Mad Ant kaže...

Sada bi bilo zanimljivo usporediti taj 55GX550 i 55UM7100 kao pocetne IPS 4K modele za slicne pare (barem na popustu, 3200kn naspram 2900 kn).

 Mislim da ne bi bilo nekih drastičnih razlika po pitanju kvalitete slike, ali vjerujem da Samsung ima bolji daljinski. Gledam jutros malo Youtube i fakat je OK. Router mi je odmah pokraj TV-a, imam optiku i 4K ide prek WiFi-a bez problema. Entry level telkači koji korektno odrađuju svoj posao.

 Mislim da si pobrkao modele, ja sam mislio na tvoj Panasonic 55GX550 i LG 55UM7100 :-)

 

Standardni LG daljinac na UM7100 (ne Magic remote) bi trebao ovako izgledati:

 

https://www.lg.com/us/tv-audio-video-accessories/lg-AGF76631064-tv-remote-contol

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AnTaS kaže...
Pozdrav ekipa, kupio sam danas u santa domenici Sony Bravia KD-65XG8505 ,naime ja sam htjeo Samsung QE65Q65R ali me prodavac uvjeravao da je sony bolji za dvije klase. Pa me zanima dali je prodavac u pravu ili sam pogriješio sa kupnjom. Hvala

 Dobro ti je rekao! Odličan je to tv nebrigaj ništa, ako nije bolji od tog Samsunga QE65Q65R a onda je minimalno u njegovu rangu ni milimetra manje ni više.

Naravno da je bolji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 11:28 (Darkec_Crni).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, zamolio bih vas za jedan savjet. Roditelji žele kupiti tv za dnevni boravak te su naišli u dućanu na ovaj model samsung -UE50NU709UXXH - cijena je 2,999kn https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50NU7092UXXH/, trenutno je na akciji. Imate li možda za predložiti koji drugi tv? veličina 50-55 da cijenovno ne prelazi vise od 3,500kn. Hvala!

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Mislim da si pobrkao modele, ja sam mislio na tvoj Panasonic 55GX550 i LG 55UM7100 :-)

 

 

Imaš pravo, pobrkao sam Samsung i LG :-)

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Furymaker kaže...

poz momci, rodjak kupuje tv, odlucio se za 65" (sjedenje mu je dosta daleko od tv-a), i budzet mu je nekih 900-950 eura, pa posto on zivi u Svedskoj, ne znam koliko se modeli razlikuju za to trziste od naseg. 

Ja evo mogu podijeliti stranicu na kojoj se moze naci vecina modela kao i filteri, iako je na svedskom jeziku, postavljeni su filteri pa ako moze par savjeta ili najboljih modela. 

Ponuda
 

 morao bi reći osnovnu stvar.. želi li IPS, VA, OLED ili QLED panel

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darkec_Crni kaže...

 Dobro ti je rekao! Odličan je to tv nebrigaj ništa, ako nije bolji od tog Samsunga QE65Q65R a onda je minimalno u njegovu rangu ni milimetra manje ni više.

Naravno da je bolji.

 Pomiješali ste kruške i jabuke.

Sasvim različiti tipovi panela da bi ih uopće uspoređivali.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A ne kuzi se on previse u to, pretezno gleda sport, djeca crtane, ne vjerujem da njega to zanima, bitno da mu je dobra slika za tu velicinu od 65".

Tako da preporuci najbolji za tu lovu a da je 65".

Ja sam mu preporucio ovaj LG al sam mu rekao da cu se posavjetivati s ljudima koju znaju bolje od mene, jer sam ja glupom pretragom "best tv under 1000€" na nekim forumima vidio da preporuce taj model..
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Haj. MOLIM preporuku ili savjet za tv koji će biti 3 Tv u stanu u spavačoj sobi i gleda se u tami i tišini.

 Opcije su Gruding  49GUB 8960

 

            LG 50UM7500

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Furymaker kaže...
A ne kuzi se on previse u to, pretezno gleda sport, djeca crtane, ne vjerujem da njega to zanima, bitno da mu je dobra slika za tu velicinu od 65".

Tako da preporuci najbolji za tu lovu a da je 65".

Ja sam mu preporucio ovaj LG al sam mu rekao da cu se posavjetivati s ljudima koju znaju bolje od mene, jer sam ja glupom pretragom "best tv under 1000€" na nekim forumima vidio da preporuce taj model..

 Osnovno bitno pitanje je: da li gleda u mraku/mračnijoj prostoriji filmove (znači bitna dobra crna u mraku) i da li treba širi kut gledanja (znači veći od cca 25-30° od centra).

 

Za dobru crnu u mraku su VA (obični ili QLED) i OLED-i. Za veći kut gledanja su IPS (obični i Nano cell/QLED) i OLED-i. OLED zbog novaca očito otpada iz izbora.

 

 

 

Malo sam pogledao na linku i našao npr. dva sa 70" VA panelom od LG-a, oba su 60Hz ali su veliki:

 

LG 70UM7100 - 9 990 kr (931.11 EUR)

https://www.prisjakt.nu/produkt.php?q=LG+70UM7100&p=5095159

 

LG 70UM7450 (sa Magic remote) - 11 435 kr (1,065.79 EUR)

https://www.prisjakt.nu/produkt.php?q=LG+70UM74&p=5118156

 

Od IPS-a npr.:

 

LG 65SM8500 (120Hz Nanocell sa Magic remote) - 9 990 kr (931.11 EUR)

https://www.prisjakt.nu/produkt.php?p=5131176

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 13:09 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dragec52 kaže...

Haj. MOLIM preporuku ili savjet za tv koji će biti 3 Tv u stanu u spavačoj sobi i gleda se u tami i tišini.

 Opcije su Gruding  49GUB 8960

 

            LG 50UM7500

 Ja mislim da ne treba ni spominjati da je LG bolji...

 

 

 

Evo ti direkt video recenzija baš tog LG 50UM7500:

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da se nadovežem na prošlu poruku, odlučio sam se za LG 50UM7450.
Kupio sam ga jučer u Elipsu za 3800kn. Znam da ima i dosta jeftinije online, ali mi se nije dalo zafrkavat s dostavom, mogućim izložbenim modelima i sl.

 

TV je za moje potrebe odličan, webOS radi brzo, Magic Remote je fantastičan, sve funkcionira bez greške.

Slika je dobra i u SD i HD formatu, jedino mi izgleda malo blijedo kad se gleda pod kutem većim od 30-tak stupjeva (pretpostavljam da je to zbog VA panela), no ništa zabrinjavajuće.

 

Sve u svemu, preporuka. 

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kako provjerit na lg c8 koliko ima radnih sati? hvala 😊
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
2020 na pragu... LCD (ips) Panasonic (pravi Panasonic)... star 10 godina...bolji nego većina LCD TV-a dostupnih u prodaji... SRAMOTA:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
kako provjerit na lg c8 koliko ima radnih sati? hvala 😊

  Nikako, osim ako imas nacina uci u servisni menu

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
kako provjerit na lg c8 koliko ima radnih sati? hvala 😊

 

Sta je, jel zagorio ?  Sate rada valjda pokazuje u normalnom meniju.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
haha nije zagorio,,nego me zanima kolko ima sati... u normalnom meniju nema, to ima usa trziste... a service menu,hmhm, treba mi kod, nasao sam neke na netu ali.. 😊
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je prava razlika između samsung-a ru7092 i 7172? Meni na prvu izgleda da je razlika u stalku, gledam na mall.hr 65-ticu 7092 sada je na akciji a neznam dali će netko imati možda na pravi crni petak 7172 možda na akciji

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako brka garanciju mani se corava posla  

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala, poslao sam mu tako pa nek izabere 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali LG ima aplikaciju gdje se na Androidu moze gledati zemaljski program sa tunerom od TVa ?

Samsung ima savrsenu stvar da se spoji na TV i sa mobom mogu gledat sta je na ekranu TVa ili jos bolje da mozes antenske kanale gledat na mobu i saltat normalno dok se na TVu vrti nesta drugo na HDMI.

 

Jel moguce da LG nije tako nesta napravio ? Nekad mi dobro dođe opcija.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz,

Zna li tko da li se može dokupiti garacija do 5 godina i koliko to košta. Naletio sam na jednu dobru ponudu ali ja garancija na lg oled samo 2 godine?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doktor-X kaže...

Koja je prava razlika između samsung-a ru7092 i 7172? Meni na prvu izgleda da je razlika u stalku, gledam na mall.hr 65-ticu 7092 sada je na akciji a neznam dali će netko imati možda na pravi crni petak 7172 možda na akciji

 https://www.displayspecifications.com/en/comparison/e8d2cd247

 

Eo ti pa slušaj...

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima netko od forumaša ovaj model tv-a?

https://www.sancta-domenica.hr//led-tv-sony-bravia-kd-55xg9505-4k.html

ili model iz 2018? Ako ima kako ste zadovoljni?

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
0x4c756b61 kaže...

Da se nadovežem na prošlu poruku, odlučio sam se za LG 50UM7450.
Kupio sam ga jučer u Elipsu za 3800kn. Znam da ima i dosta jeftinije online, ali mi se nije dalo zafrkavat s dostavom, mogućim izložbenim modelima i sl.

 

TV je za moje potrebe odličan, webOS radi brzo, Magic Remote je fantastičan, sve funkcionira bez greške.

Slika je dobra i u SD i HD formatu, jedino mi izgleda malo blijedo kad se gleda pod kutem većim od 30-tak stupjeva (pretpostavljam da je to zbog VA panela), no ništa zabrinjavajuće.

 

Sve u svemu, preporuka. 

 

 Također imam taj tv nešto više po od mjesec dana ali 43' verziju koja je IPS i sve u svemu odličan tv a magic remote je prva liga.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
haha nije zagorio,,nego me zanima kolko ima sati... u normalnom meniju nema, to ima usa trziste... a service menu,hmhm, treba mi kod, nasao sam neke na netu ali.. 😊

Ja u service menu ulazim preko Logitechovog Harmony daljinca, button code je već bio uključen u profil za C8 koji sam skinuo u aplikaciji za daljinac. Mislim da je password za ulaz 0413, nemam trenutno daljinac pri ruci.

Deckard
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

Poz,

Zna li tko da li se može dokupiti garacija do 5 godina i koliko to košta. Naletio sam na jednu dobru ponudu ali ja garancija na lg oled samo 2 godine?

 Nisi pratio.

LG do 31.prosinca daje 2+3 god gar+3god osiguranja  registracijom na LG siteu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice