Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.099.816
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Stigao mi konačno LG C2... Prilikom instalacije TV-a, primijetio sam jednu ili dvije točke na TV-u, k'o neko malo udubljenje... Imam odsjaj sa balkona pa se vidjelo, inače ne bi skužio... Ne utječe na sliku na TV-u, bar ne kužim za sad, nego jedino kad idem glavom lijevo desno, odsjaj se iskrivljuje.... Jel to vrijedno zajebancije ili da ostavim kako je? Skinuo sam foliju,reko da ne bi bilo da je do folije, ali nije do folije...prilažem sliku, vidi se točno po rubu zida da nije ravna linija

Mjenjaj odmah.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da se razumijemo... Ovo nije slika, to je odsjaj od prozora... Kad gledam TV, ništa od toga se ne vidi... Pitanje dal bi mi i priznali to... Nema šanse da sam to sam nošenjem sje..o...izvadio TV van, stavio stalak na njega i stavio ga na komodu...nit sam stiskao jako ni ništa... Da ne bi bilo da bi uzmu TV na mjesec dana i vrate ga u istom stanju pod izlikom da sam to ja napravio kužiš..
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Da se razumijemo... Ovo nije slika, to je odsjaj od prozora... Kad gledam TV, ništa od toga se ne vidi... Pitanje dal bi mi i priznali to... Nema šanse da sam to sam nošenjem sje..o...izvadio TV van, stavio stalak na njega i stavio ga na komodu...nit sam stiskao jako ni ništa... Da ne bi bilo da bi uzmu TV na mjesec dana i vrate ga u istom stanju pod izlikom da sam to ja napravio kužiš..

Mozes li slikat malo bolje da se to tocno vidi,bez odsjaja prozora itd?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kad nema odsjaja, doslovno se ništa ne vidi... To je očito neko mikro udubljenje da ga jedino u odsjaju vidim... Ovako prostim okom to ne vidim ni kad TV radi, ni kad ne radi... Čak sam pomislio da je to normalno kod OLED-a, ali odbijam u to vjerovati... Zato sam i pitao da li da uopće to reklamiram... Imam ja i video jbg di se to bolje vidi, ali ga ne mogu priložiti ovdje, jedino da ga uploadam na YouTube pa priložim link. I sad je tu naravno pitanje da li da registriram TV za onih dodatnih 3 godine osiguranja jer sam podnio zahtjev za reklamaciju da vidim što će oni reć.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://youtube.com/shorts/Kpj3LUeKTvo?feature=share

Evo link pa mi reci dal' sam ja to samo lud i to je normalno kod panela ili vrijedi reklamirat...😂
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
https://youtube.com/shorts/Kpj3LUeKTvo?feature=share

Evo link pa mi reci dal' sam ja to samo lud i to je normalno kod panela ili vrijedi reklamirat...😂

Zao mi je ali ne vidim sta je tocno udebljenje a sto distorzija refleksije prozora,sorry.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa na početku videa se točno vidi ta točka i točno se kasnije vidi kako ta točka odnosno udubljenje izobliči dimnjak na kući... a velim, možda je do mene... 🤷
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Pa na početku videa se točno vidi ta točka i točno se kasnije vidi kako ta točka odnosno udubljenje izobliči dimnjak na kući... a velim, možda je do mene... 🤷

Pomislio sam prvonda je to to ali onda nisam bio siguran radi refleksija,to izgleda katastrofalno.

Od 3 oleda koje sam imao niti jedan nije imao niti tockicu na panelu ili igdje,to je gadno fizicko ostecenje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam to pokazao frajeru u pevexu i on ništa nije kužio... Ili je ćorav ili se pravi lud 😅 ...a sad da je teško oštećenje... Ne znam... Da im donesem TV i moram to pokazati, morao bi se fkt je.eno potruditi da skuže di je problem, jer ja to na dodir ne osjetim... To mi djeluje kao da je netko jako stisnuo na tom mjestu... Drugog objašnjenja nemam
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Ja sam to pokazao frajeru u pevexu i on ništa nije kužio... Ili je ćorav ili se pravi lud 😅 ...a sad da je teško oštećenje... Ne znam... Da im donesem TV i moram to pokazati, morao bi se fkt je.eno potruditi da skuže di je problem, jer ja to na dodir ne osjetim... To mi djeluje kao da je netko jako stisnuo na tom mjestu... Drugog objašnjenja nemam

Prokleti mobitel mi pola slova krivo detektira...

 

Uzmi u obzir da ti je oled panel sacinjen od organskog materijala i upitno je kako ce taj dio panela reagirat kroz duze vrijeme...hoce li pikseli brze "izgorit" pa ces na tom djelu dobit burn in jer je panel pritisnut...?

Ne znam ali nije bas za zajebanciju....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To me najviše i zanimalo, dugoročno... Vidjet ću šta će mi odgovoriti...pošto radim u dostavi, a s obzirom da je kutija čitava, ne bi me čudilo da prebace to na mene, iako ovo po meni ne spada pod klasično fizičko oštećenje jer panel nije probijen uslijed udarca... Ali već sam se ja ogradio od toga... Znam da imam pravo na povrat unutar 14 dana, no nadam se da neće morat doć do toga... Sve ovisi kako se postave, sigurno kao razlog mogu navesti da nisam zadovoljan kvalitetom proizvoda...a tak sam se veselio TV-u, ovo me baš "prebacilo"...a pošto je 13k kn u pitanju, nije zajebancija
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Ma kužim to, C2 kad dođe će imati 4 2.1 porta pa s obzirom da gledam TV preko A1, imam soundbar i gejmat ću preko kompa, ne znam koliko mi treba 2.1 kabela... pretpostavljam da mi jedan za sad dovoljan ili mi treba i za e-arc 2.1?

 

MEGATAMA kaže...
bore1989 kaže...
Ma kužim to, C2 kad dođe će imati 4 2.1 porta pa s obzirom da gledam TV preko A1, imam soundbar i gejmat ću preko kompa, ne znam koliko mi treba 2.1 kabela... pretpostavljam da mi jedan za sad dovoljan ili mi treba i za e-arc 2.1?

2

eARC bi trebao radi i preko 2.0 .....ali.

 Ako se spaja receiver i hoces visekanalni hd  zvuk definitivno 2.1.... preko 2.0 mislim da i ddrhd niti dtsx neidu... nema propusnost...

VenAtoR#2231
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
To me najviše i zanimalo, dugoročno... Vidjet ću šta će mi odgovoriti...pošto radim u dostavi, a s obzirom da je kutija čitava, ne bi me čudilo da prebace to na mene, iako ovo po meni ne spada pod klasično fizičko oštećenje jer panel nije probijen uslijed udarca... Ali već sam se ja ogradio od toga... Znam da imam pravo na povrat unutar 14 dana, no nadam se da neće morat doć do toga... Sve ovisi kako se postave, sigurno kao razlog mogu navesti da nisam zadovoljan kvalitetom proizvoda...a tak sam se veselio TV-u, ovo me baš "prebacilo"...a pošto je 13k kn u pitanju, nije zajebancija

Zato sam i rekao,trazi zamjenu.Velika je lova u pitanju i nema tu razgovora o toleranciji neispravnosti.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To ti je normalno. Kupio si tv a ne ogledalo. Guglaj "wavy lines on reflection oled"

Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

To ti je normalno. Kupio si tv a ne ogledalo. Guglaj "wavy lines on reflection oled"

 

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jesi pogledao video? Zašto onda ne bi bilo "krivih" linija po cijelom panelu, a ne samo na par mjesta više prema rubu (cca 20cm od ruba) i to u istoj ravnini? Tako je i na lijevoj i na desnoj strani TV-a... Meni to upućuje na to da je panel možda iskrivljen

Edit:

Pošto vidim da se pisalo o tome po stranim forumima, mislim da ću ostaviti tako kako je... Očito je to "normalno"... To mi je prvi OLED pa me malo to prebrikalo... Da ne spamam grupu dalje s tom temom
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 10:33 (bore1989).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ljudi!! Kupujem Samsung 55qn90b pa me zanima sto mislite o TV i da li postoje druge alternative, molim Vas da mi pomognete jer nisam bas neki ekspert. Hvala Vam unaprijed.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Limet92 kaže...
Pozdrav ljudi!! Kupujem Samsung 55qn90b pa me zanima sto mislite o TV i da li postoje druge alternative, molim Vas da mi pomognete jer nisam bas neki ekspert. Hvala Vam unaprijed.

 Televizor Samsung QE55QN90B Neo QLED UHD 4K SMART TV / Akcija / Cijene / Svijet-medija.hr: QLED TV ?

 

Uzeo sam ga bratu , jer su mu klinci još, klinci, pa ne paze na Tv ostaje na 1 slici na pauzi kaj ja znam koliko i u dučanu mu je čovijek preporučio ovo a išao je po OLED, da ne bude burn inna i fizičko oštečenje je malo teže napraviti nego na OLED u (citiram prodavača).

 

On osobno je jako zadovoljan, morao se igrati danima, recimo tjedan dana, da nađe sliku da nije presvijetla, premuljava za vrijeme tekmi i to.

Ali bio sam za vikend tamo i sasvim izgleda pristojno.

 

Ali. 
Ima ali.

Stari filmovi , baš ono stari koji se streemaju putem A1 boxa izgledaju katastrofa , jednostavno recimo 1 verzija "Dune" je bila na Tv i izgledala je loše, kao da upscale ne radi svoj posao.

Ali 720p ili 1080 p filmovi , koje sam mu donio na sticku izgledaju izvrsno, i tu je upscale napravljen izvrsno.

Postolje je super teško i stabilno.

Daljinski smart i mali, sa solarnim/usbc punjenjem.

Mislim ta cijena za cash oko 7100-7200 on je jako zadovoljan.

 

P.S. on ga je kupio kao klasični TV plus Netflix/HBo i filmove sa  USba on nebu koristio to za konzolu/komp pa taj dio ti nisam vidio.

 

lp,

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, nakon neuspješne kupovine LG55C1 sa mall.hr prodali su ga bez da ga imaju na zalihi..

Pitanje je uzeti LG55C1 ili LG55B2 cijena u kunu ista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja bih išao na C1 pa da je i skuplji malo, kamoli iste cijene.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 15:17 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze neko kratko obrazloženje, manje vise koliko sam gledao usporedbe su isti..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da je bolji zalog za budućnost sa 4 HDMI 2.1 porta naspram dva kod B2. Jbga meni je to važno, tebi možda nije, zato i kažem 'ja bih išao' :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razumijem, nisam napomenio da B2 iz svijeta medija ima 2+3 garanciju, a C1 iz sancta domenice nema. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eh to mijenja situaciju značajno ,ako C1 nema 2+3 ili nemaš mogućnost dokupiti po nekoj razumnoj cijeni , B2 bi bio mudriji izbor . Jednostavno OLED sa 2godine garancije po  meni ne dolazi u obzir . I  za svoj sam dokupio +3g  G6 produženu  garanciju za 150 markica ( malo manje od 80e ) 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Limet92 kaže...
Pozdrav ljudi!! Kupujem Samsung 55qn90b pa me zanima sto mislite o TV i da li postoje druge alternative, molim Vas da mi pomognete jer nisam bas neki ekspert. Hvala Vam unaprijed.

 

Nagovorio sam brata da uzme 43qn90b. Taj model nema sloj za antirefleksiju što sam saznao tek kasnije.

Probao sam na njemu podesiti boje ali to je da se ubiješ. Na nogometnom terenu nema trave. Znači Netflix je ok ali SD signal je banana.

Šogorici su boje bile u banani bilo u SD signalu ili Netflixu. Mislim da ima samo 4 moda slike (na LG C8 ih je valjda 8 od toga 2 custom). Bratu je sučelje bilo sporo i nije mu se svidio simplificirani daljinski. OS je katastrofa za promjeniti na brzinu mode slike.

Televizor vraćen.

Uglavnom dobro ga isprobaj u trgovini ako imaš prilike.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Linked88 kaže...

Bok, nakon neuspješne kupovine LG55C1 sa mall.hr prodali su ga bez da ga imaju na zalihi..

Pitanje je uzeti LG55C1 ili LG55B2 cijena u kunu ista.

 To je 8000kn?

Uz malo strpljenja toliko bi se našao C2 na akciji...

Ako se ne čeka, razmisli o Sony A83J. Dao bi mu čak i prednost u odnosu na LG.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče cijene, vidio sam akcije koje su bile prije koji tjedan,ali u to vrijeme sam čekao bankovnu karticu da mi stigne.. pa sam ih propustio. Trenutno nemam TV, a ne bih htio provesti blagdane i godišnji bez TV-a

Naručio sam B2 hvala svima na savjetima. Sony sam razmatrao prije ali sam zaboravio da postoji dok sam pratio akcije LG je bio povoljnija kupnja sada vidim da je cijena ista. 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Limet92 kaže...
Pozdrav ljudi!! Kupujem Samsung 55qn90b pa me zanima sto mislite o TV i da li postoje druge alternative, molim Vas da mi pomognete jer nisam bas neki ekspert. Hvala Vam unaprijed.

 

Nagovorio sam brata da uzme 43qn90b. Taj model nema sloj za antirefleksiju što sam saznao tek kasnije.

Probao sam na njemu podesiti boje ali to je da se ubiješ. Na nogometnom terenu nema trave. Znači Netflix je ok ali SD signal je banana.

Šogorici su boje bile u banani bilo u SD signalu ili Netflixu. Mislim da ima samo 4 moda slike (na LG C8 ih je valjda 8 od toga 2 custom). Bratu je sučelje bilo sporo i nije mu se svidio simplificirani daljinski. OS je katastrofa za promjeniti na brzinu mode slike.

Televizor vraćen.

Uglavnom dobro ga isprobaj u trgovini ako imaš prilike.

 Burazov je 55" ima anti reflexni sloj i njemu je u dnevnoj sa balkonom ogromno svijetlo područje i vidi se super.

Ne, nažalost nema 4 , ima 3 podešavanja.

Trava , ako staviš boju na "prirodno" je genijalno zelena, to me baš oduševilo a dresovi se ne razlijevaju tipa crveni ili Brazilski žuti.

I opet, ali.

Podešavanje slike je bolan i dugotrajan proces, jer te izbaci van iz onoga što si gledao da bi podešavao sliku i dok se procesing pokrene promjenu vidiš nakon nekog kračeg vremena.

I ja imam doma tizen OS meni je super ali to je od čovjeka do čovjeka ja recimo Philips ne mogu smisliti (imam ga doma).

 

Kada se pokrene demo u dučanu, Tv kupuješ ziher jer je slika unfucking belivable, što si i sam svjestan nema veze sa stvarnošću.

 

Ponavljam, nakon par dana po por sati gledanja i "podešavanja" našao si je što je htio od slike i on zadovoljan.

 

Ali to su već kako kome što paše. On se prepao Oleda , mogučeg oštečenja, popravaka, blabla bla i slično tako da je uzeo ovo, i veli da je jako zadovoljan.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crotiger kaže...
CroDexter kaže...
Limet92 kaže...
Pozdrav ljudi!! Kupujem Samsung 55qn90b pa me zanima sto mislite o TV i da li postoje druge alternative, molim Vas da mi pomognete jer nisam bas neki ekspert. Hvala Vam unaprijed.

 

Nagovorio sam brata da uzme 43qn90b. Taj model nema sloj za antirefleksiju što sam saznao tek kasnije.

Probao sam na njemu podesiti boje ali to je da se ubiješ. Na nogometnom terenu nema trave. Znači Netflix je ok ali SD signal je banana.

Šogorici su boje bile u banani bilo u SD signalu ili Netflixu. Mislim da ima samo 4 moda slike (na LG C8 ih je valjda 8 od toga 2 custom). Bratu je sučelje bilo sporo i nije mu se svidio simplificirani daljinski. OS je katastrofa za promjeniti na brzinu mode slike.

Televizor vraćen.

Uglavnom dobro ga isprobaj u trgovini ako imaš prilike.

 Burazov je 55" ima anti reflexni sloj i njemu je u dnevnoj sa balkonom ogromno svijetlo područje i vidi se super.

Ne, nažalost nema 4 , ima 3 podešavanja.

Trava , ako staviš boju na "prirodno" je genijalno zelena, to me baš oduševilo a dresovi se ne razlijevaju tipa crveni ili Brazilski žuti.

Ali to su već kako kome što paše. On se prepao Oleda , mogučeg oštečenja, popravaka, blabla bla i slično tako da je uzeo ovo, i veli da je jako zadovoljan.

 

Ja sam bratu doplatio za C2 i jedva čekam da čujem mišljenje nezahtjevnih osoba koje potpuno briga za vrhunski televizor.

16 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,
Apsolutno se ne razumijem u sve ove opcije TV-a, te bi vas zamolio za pomoć.
Nešto dijagonale 55" za dnevni boravak. Za ne zahtjevnog korisnika: filmovi, dokumentarci, tekma itd.
U cijenovnom rangu 4.000-6.000kn.
Nisam siguran na što je sve potrebno obratiti osobitu pažnju, pa vas molim za nekakav input :)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice