Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 41.841
|
čitano: 11.553.281
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pinc123 kaže...

Philips 58pus8506 ili tcl 65p735. Tcl ima 5 godina garancije, a Philips 2. Iduci tjedan uzimam jedan od ta 2. Uzeo bi možda radije tcl radi 5 godina jamstva

Čini se dobar taj tcl, mogao bi ga i ja uzeti.

7 godina
Dečki nemojte nakon kupnje zaboravit koju napisat ovdje, dojmovi i tako to..
Možda pokrenut neki test na YouTubeu za uniformnost ekrana (DsE, banding) i judder, kako radi OS i sl..

Puno znači nama ostalima kaj još važemo modele.

4 0 hvala 0
11 godina
MasterOfDisaster kaže...
monsieur kaže...

Pozdrav. Trebao bi preporuku sto uzeti do 4,5k kn. Sluzio bi vecinom za filmove. Uzeo bi u Pevexu zbog zezanja u slucaju kvara itd. da ne moram slati za Zagreb, no nije uvjet. I uvjet, da nije Phillips.

Dodaj 500kn i kupi odličan TV - Sony KD55X89J

MEGATAMA kaže...
monsieur kaže...

Pozdrav. Trebao bi preporuku sto uzeti do 4,5k kn. Sluzio bi vecinom za filmove. Uzeo bi u Pevexu zbog zezanja u slucaju kvara itd. da ne moram slati za Zagreb, no nije uvjet. I uvjet, da nije Phillips.

U tom low end segmentu je skoro svaki tv obican edge lit tako da je slika vrlo slicna medju njima svima,jedina bitna razlika je vrsta panela...VA...IPS....

Pretpostavljam da kao i vecina koja kupuje te jeftinije modele preferiras sto veci dijagonalu naustrb kvalitete prikaza pa baci pogled na ovaj.Naravno slika je nista posebno ali barem dobijes velicinu panela.

Ako ti je bitan android,imas jeftinih boxova koji imaju enormno bolje performanse nego sto donose jeftini android tv modeli.

https://pevex.hr/televizor-hisense-65a6bg-uhd-dvb-t2-s2-smart

Evo ja sam u Pevex-u za 4.500 kn prije par tjedana uzeo Sony KD55X89J odličan TV sa odličnim VA ekranom, 120Hz, HDMI 2.1, podrška za Dolby Vision i Atmos, VRR, itd.

Nisu svi TV-i sranje do 4.500 kn, samo treba biti strpljiv i čekati akciju.

Uzeo sam i ja ovaj. Samo stoji vec 2 dana u kutiji moram smislit di cu ga na zid ili na stol. 

23 mjeseca
Havo kaže...
Dečki nemojte nakon kupnje zaboravit koju napisat ovdje, dojmovi i tako to..
Možda pokrenut neki test na YouTubeu za uniformnost ekrana (DsE, banding) i judder, kako radi OS i sl..

Puno znači nama ostalima kaj još važemo modele.

Kupiš neki oled*  od barem 1000€ pa na više i "nemaš brige" telka koja se ne kvari, super brz, crna da crnija nemre biti, pršti sve od svijetline i ambijentalne rasvijete, najbolja plastika, zvucnici, napajanje, grije sobu po zimi, boje boli glava da to ljudski rod nije vidio, garancija, jedino ali bas ono jedini nedostatak ali i to je upitno jer oled sektasima niti to ne smeta jer oni  i samo oni tada rade pa ih tada nema doma pa i to ne predstavlja problem tj nedostatak gledanje po dnevnom svijetlu. Ovdje se ništa drugo niti ne isplati uzeti pogotovo ne pisati za sve one ispod 1000€ je preporuka uzmi onaj s 5g garancije koji ti se prvi svidim2c
(*c1 i nista drugo:)

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 21:42 (Boris grozni).
7 godina

To je posebno pogodno za one s Visa i Palagruže. Što će im garancija?  Dok oni i televizor dođu do obale i natrag , skuplje ih košta put od TVa. Slažem se da treba izabrati onaj koji će duže izdržati ispravan. Je li garancija od 3+2 godine garancija da se on neće pokvariti. Osobno mislim da se u roku 5 godina niti jedan TV na tržištu ne bi trebao pokvariti. Nema veće gnjavaže od servisiranja telke, a ako nisi iz nekog većeg grada onda je gnjavaža još veća. Što briga nekog lokalnog servisera Milu za tvoju garanciju, a ovlašteni servis, gdje je i kako do njega? Slažem se da je naizgled veća vjerovatnost da će se pokvariti neki sa manjom garancijom od onoga s većom. Ali što ako su ovi skužili da se njihovi TVi kvare otprilike nakon 5 godina, a ovaj neki drugi može i 10-15 godina bez kvara. Ja tu nisam pametan što se tiče savjeta. Ako ste iz većeg grada uzmite onaj sa garancijom pa ga vozite ili nosite na servis ako se pokvari. Ako ste iz manjeg grada možda je bolje gledati savjete ljudi, koliko je kome izdržao. Teško je to reći... Danas se sve proizvodi u Kini. Gdje i kako je sklopljeno, to nitko ne zna. Možda je najbolje uzeti Best Buy opciju cijene i performansi i riskirati. Ipak TLC nije poznat po nekim velikim kvarovima(bar dosad nisam primjetio da komentiraju), ali opet ovdje smo se naslušali i da se oni najskuplji kvare. Znači bolje da je što veći i što jeftiniji. Naravno to je za prosječnog gledatelja. Igračima je možda bolje uzeti što manji sa većim Refresh ratesom. Al' onda opet dolazimo do pitanja, je li u tom slučaju bolje uzeti pravi monitor... Ništa sami promislite, a ljudi koji imaju više godina iskustva s nekim TVom bez kvara neka pišu. Tako ćemo najbolje saznati, iz iskustva drugih. Ja recimo znam da su Fiće, Renaulti 4  i Golfovi 2ce bili izdržljiviji nego neki mnogo skuplji automobili. I dan danas skoro ne prođe dan da ne vidim Golfa 2-cu, a on se ne proizvodi još od prošlog tisućljeća... Sretno svima s njihovim kupnjama. Ja se ozbiljno premišljam i čitam iskustva drugih...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 23:35 (MimiXXX).
21 mjesec
MimiXXX kaže...

To je posebno pogodno za one s Visa i Palagruže. Što će im garancija?  Dok oni i televizor dođu do obale i natrag , skuplje ih košta put od TVa. Slažem se da treba izabrati onaj koji će duže izdržati ispravan. Je li garancija od 3+2 godine garancija da se on neće pokvariti. Osobno mislim da se u roku 5 godina niti jedan TV na tržištu ne bi trebao pokvariti. Nema veće gnjavaže od servisiranja telke, a ako nisi iz nekog većeg grada onda je gnjavaža još veća. Što briga nekog lokalnog servisera Milu za tvoju garanciju, a ovlašteni servis, gdje je i kako do njega? Slažem se da je naizgled veća vjerovatnost da će se pokvariti neki sa manjom garancijom od onoga s većom. Ali što ako su ovi skužili da se njihovi TVi kvare otprilike nakon 5 godina, a ovaj neki drugi može i 10-15 godina bez kvara. Ja tu nisam pametan što se tiče savjeta. Ako ste iz većeg grada uzmite onaj sa garancijom pa ga vozite ili nosite na servis ako se pokvari. Ako ste iz manjeg grada možda je bolje gledati savjete ljudi, koliko je kome izdržao. Teško je to reći... Danas se sve proizvodi u Kini. Gdje i kako je sklopljeno, to nitko ne zna. Možda je najbolje uzeti Best Buy opciju cijene i performansi i riskirati. Ipak TLC nije poznat po nekim velikim kvarovima(bar dosad nisam primjetio da komentiraju), ali opet ovdje smo se naslušali i da se oni najskuplji kvare. Znači bolje da je što veći i što jeftiniji. Naravno to je za prosječnog gledatelja. Igračima je možda bolje uzeti što manji sa većim Refresh ratesom. Al' onda opet dolazimo do pitanja, je li u tom slučaju bolje uzeti pravi monitor... Ništa sami promislite, a ljudi koji imaju više godina iskustva s nekim TVom bez kvara neka pišu. Tako ćemo najbolje saznati, iz iskustva drugih. Ja recimo znam da su Fiće, Renaulti 4  i Golfovi 2ce bili izdržljiviji nego neki mnogo skuplji automobili. I dan danas skoro ne prođe dan da ne vidim Golfa 2-cu, a on se ne proizvodi još od prošlog tisućljeća... Sretno svima s njihovim kupnjama. Ja se ozbiljno premišljam i čitam iskustva drugih...

Sa 5 godina garancijom obvezno, jer ako se pokvari nakon 5 godina investicija u tv nije promasena, u danasnjem svijetu se tv-i otprilike tako i mjenjaju, vrijeme tv-a kojeg imas 10+ godina je iza nas.

Kupiti skup tv sa od recimo 10k kuna i ne imati 5 godina garanciju nije bas pametno. U vecini slucajeva kod kvarova takvih tv-a dobijes doslovno potpuno nov uredjaj.

17 mjeseci
Boris grozni kaže...
 pogotovo ne pisati za sve one ispod 1000€ je preporuka uzmi onaj s 5g garancije koji ti se prvi svidim2c

ja bih im preporučio Grundig s IPS panelom, ti su najbolji. 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
17 mjeseci
MasterOfDisaster kaže...

Evo jedan zanimljiv TV na akciji na eKupi - TCL 55C635 sa kodom TELEVIZOR košta samo 4.299 kn što je stvarno smiješna cijena.

Ako se TV registrira online dobiju se dodatne 3 godine garancije (znači 5 godina garancije).

Tv je Google TV, sa 120Hz ekranom, HDMI 2.1, Dolby Vision i Atmos.

Znači solidan TV za relativno male novce, jedino nije za HDR sadržaj jer ima samo 330 Nits svjetline.

još je jeftiniji https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-QLED-TV-55C635/p/EK000460827

nema 120 Hz već 60

2x10 w atmos ?!

što je to ?

čuje li se atmos ?

https://www.displayspecifications.com/en/model/19162c25

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
23 mjeseca
Zaporožac kaže...
Boris grozni kaže...
 pogotovo ne pisati za sve one ispod 1000€ je preporuka uzmi onaj s 5g garancije koji ti se prvi svidim2c

ja bih im preporučio Grundig s IPS panelom, ti su najbolji. 

Zaporožac aka Anđeo bez falinge

Po izboru, potrebama i financijskim mogucnostima

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2022 19:21 (Boris grozni).
13 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo u Pevex-u opet akcija (za Premium Visa kartice) za ovaj moj TV Sony KD55X89J za smiješnih 4.500 kn ili veća dijagonala Sony KD65X89J za 5.400 kn.

Mislim da je to super ulov.

Moj PC  
3 0 hvala 0
23 mjeseca

Pozdrav

Imam deset godina stari Samsung koji radi bez greške, ali mi je postao nekako mali (32 inča) a i ne da mi se više baratati sa tri daljinska (Tv box, dvbt2, Tv) pa sam mislio kupiti novi Android TV.

Koliko su oni zapravo upotrebljivi? Čitao sam da Android zna biti spor. Mogu li na njega instalirati bilo koju app, recimo Stremio?

0 0 hvala 0
10 godina

Uzeo jučer philips 58pus8556. Zasad sam zadovoljan. Slika odlična. Sve radi brzo. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
17 mjeseci
Boris grozni kaže...

Po izboru, potrebama i financijskim mogucnostima

Ti si malo uvrnut, da ne kažem nešto "ljepše".

Na spisku si mi osoba koje pratim odavno, svi vi (praćeni) ste "specijalne jedinice" koje bih poslao Putinu.

12 godina

Kakva je ovo cijena https://www.nabava.net/televizori/philips-65oled706-televizor-cijena-65-165-cm-oled-ultra-hd-160608671

Pratim taj TV nekih mjesec dana i bio je oko 8.5k, i reko sad očekujem neke popuste možda upecam dobru akciju, kad sad pogledam cijena 10k.

El to povisuju pred akciju ili šta?

0 0 hvala 0
14 godina

Vjerojatno, već dobro poznata taktika naših trgovaca.

Ja sam prije mjesec dana kupio u Elipsu 55 706 za 5900 kn, a sada je preko 9000. 65 je bio na akciji oko 7500 ako se ne varam, a iste cijene vjerojatno stave i za BF pa bude da su ih snizili ne znam koliko, ciganluci al šta ćeš 😀

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina

Mnogo skup taj Philips, mora da ima dobre kondenzatore :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
Dog 25 kaže...

Kakva je ovo cijena https://www.nabava.net/televizori/philips-65oled706-televizor-cijena-65-165-cm-oled-ultra-hd-160608671

Pratim taj TV nekih mjesec dana i bio je oko 8.5k, i reko sad očekujem neke popuste možda upecam dobru akciju, kad sad pogledam cijena 10k.

El to povisuju pred akciju ili šta?

Pa šta nisi uzeo onda 65" OLED za 8500kn? Teško da će ta dijagonala ići niže od toga.

Primjestio sam da je gap u cijeni između 55" i 65" OLED jako velik

13 godina

Upravo to je bila akcija ali ti ocekujes jos akciju na akciju. Lanjski je model, ako ga samo ova 3 ducana na nabavi imaju onda je to to... rasprodan je i ici ce akcije na ovogodisnje modele.

12 godina

A jbg nisam imao. Imao sam 5k skoro 6k ušteđeno i čekam plaću, sad sjela i gledam kad ono za 2 keke više.

Btw za ove odgovore druge što kažu da je bila akcija, nije bila akcije koliko se ja sjećam bila je normalna cijena.

14 godina

Ovaj što sam ja kupio bio je snižen definitivno, mislim da mu je normalna cijena bila 6499 kn, a za 65 ekran se ne sjećam točno.

Vjerojatno budu iste cijene stavili za BF, čisto sumnjam da će ići ispod toga, eventualno za 100 kn niže. 

Sve je to već dobro poznata promidžba kada su kod nas u pitanju razne akcije i crni petci.

14 godina
boll kaže...

Pozdrav

Imam deset godina stari Samsung koji radi bez greške, ali mi je postao nekako mali (32 inča) a i ne da mi se više baratati sa tri daljinska (Tv box, dvbt2, Tv) pa sam mislio kupiti novi Android TV.

Koliko su oni zapravo upotrebljivi? Čitao sam da Android zna biti spor. Mogu li na njega instalirati bilo koju app, recimo Stremio?

Koliko su upotrebljivi ovisi od proizvođača i modela tv-a, no već je više-manje sve to ispeglano tako da nema nekog ogromnog štekanja kao u početku.

Možeš instalirati bilo koju aplikaciju koja je dostupna za Android TV. Aplikacije za mobitele i tv nisu iste. Ponekad možeš instalirati i ručno aplikaciju koja nije namjenjena za tv, ali onda suučelje zna biti zbrčkano i slično jer je namjenjeno za rad s touchscreenom. Stremio postoji za Android TV:

https://www.stremio.com/downloads

14 godina
MimiXXX kaže...

Informiraj se prvo o svojim pravima , nemoj siriti dezinformacije.

Ako je uređaj u jamstvu, tvoja obveza je prijaviti kvar trgovcu. Trgovac mora o svom trosku preuzeti tv i transportirati ga do servisa te vratiti kad je popravljen. Ti kao kupac ne smijes imati nikakav trosak. Znaci potpuno je nebitno gdje si, dostavna sluzba ce pokupit tv i ne moras ga nikud vozit. 

12 godina
Dog 25 kaže...

A jbg nisam imao. Imao sam 5k skoro 6k ušteđeno i čekam plaću, sad sjela i gledam kad ono za 2 keke više.

Btw za ove odgovore druge što kažu da je bila akcija, nije bila akcije koliko se ja sjećam bila je normalna cijena.

bila je akcija....  kako bi se uskladili sa zakonom svi trgovci kao osnovnu cijenu imaju neku veliku pa onda na nju svako malo lijepe "popuste" pa dobijes realnu cijenu...

zato su nam dobri birokrati iz brisela uveli i obavezni prikaz najnize cijene u zadnjih xy dana... al ne mozes protiv te trgovacke bagre :D

i da, nije to samo hrvatski ciganluk, nego pan europski... ne pljujmo svoje bez razloga...

sto se tice kupovine, kad si cekao do sada, pricekaj jos malo da krenu "popusti" za Katar i BF ... garant ce biti neki OLED 65" za 1100-1200€ na koje ocigledno ciljas... ako vec ne philips, a onda B serija LGa.... to je isti level...

12 godina

pozdrav!

čitajući desetke stranica unatrag, skoro me pa sram o izboru tv-a. tv 43", do 3500kn, svakodnevno gledanje običnog programa. streaming servisi skoro pa ništa, možda tu i tamo YT. 

trentuno doma imam tv sa webOS-om i tv sa androidom i ni jedan nije savršen. ne znam je li itko ikada kupio tv a da je sve kako želi. 

povremeno se provlači informacija da je ovaj grundig zapravo dobar, iako je iz turske. 

pa bih vas zamolio samo za vaše glasove, kada bi kupovali ovakvu nižu kategoriju tv-a, od ova tri koji bi bio vaš izbor. 

ne bih išao dalje i razmatrao hisense, tcl, sony, samsung.

unaprijed hvala!

10 LG 43NANO763QA
3 GRUNDIG 43 GGU 7950 A
4 PHILIPS 43PUS8506
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.

0 0 hvala 0
2 godine
Nedavno sam bio pisao kako mi je LG 75NANO763 dosao sa nekim flekama na ekranu.
Posaljem ga na servis, znaci htio sam da mi ga poprave jer mi je odgovarao TV i bila je dobra cijena - 6900 kn u Sancti.
Nakon par dana javljaju mi da su mi vratili novac. Ja ih zovem (Sanctu) i pitam zasto ste mi vratili novac kad ja hocu TV. (Da sam htio novac ne bih ni kupovao TV jel tako), oni kazu TV se ne moze popraviti pa smo vam vratili. Reko OK.
Zovem ja Supra Meu i pitam jel se stvarno ne moze popraviti, kaze teta ma moze, vec sam ja narucila novi ekran :-).
Zovem ja opet Sanctu, reko pa moze se popraviti, uzmite si novac nazad i posaljite mi TV. Kazu ne moze, kad ga poprave bit ce izlozen u Outletu po nizoj cijeni.
I tako ja cekam svaki dan "svoj" TV da opet osvane na webshopu i eto ga u petak po cijeni od 6500 kn i kupim ga nazad :-)
Trebao bi doci ovaj tjedan, nadam se ispravan ovaj puta.
Malo peripetija, ali cijena je superica.

4 0 hvala 0
5 godina

Bok kupujem tv 43 inca za sobu pa su mi ova dva modela upala u oko.Zanima qled vidio sam da je sllka bolja na Tcl tv,znam da je Samsung u vrhu za tv 

Kakav je Tlc tv?Jel ima ko iskustva dali se kvare brzo.......? 

.

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-43-samsung-43bu8572.html 

https://www.ekupi.hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-LED-TV-43C725%2C-QLED%2C-UHD%2C-Android-TV/p/EK000410235?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

0 0 hvala 0
11 godina

Pozdrav,

Odlučio sam se za LG OLED65C2 seriju, no koliko vidim ima dosta verzija tog modela sa različitim cijenama, a razlika nije mala.

Naime radi se o:

LG OLED65C21LA.AEU - 12.799,00 kn

LG OLED65C22LB        -  14.999,00 kn

Na službenim LG stranicama kad ih se stavi na usporedbu nemaju nikakvih razlika, barem koliko ja vidim.

Pa bih molio ako itko zna koje su razlike između te dvije verzije bio bih zahvalan.

Thx

0 0 hvala 0
3 godine

Razlik je u plastici kucista, tj boja straznje strane/postolja itd... hardverski su isti...

2 0 hvala 1
4 godine

Pozdrav,

molim vas vrijeme mi je za kupnju novog tv, mislim kupiti svakako Oled mislio sam jedan od lg-a.,no upravo sam vidio jednu ponudu: https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-hisense-55a9g-oled-tv.html?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16. Šta mislite dali se isplati uzeti ovaj televizor i uštediti 2,3 tisuće kn.,ili sačekati malo da padnu cijene lg-u na b.f. i pred svjetsko(ako će pasti)Televizor koristim za gledanje sporta (tvviet),i netflix.Dosad imao Plazmu Panasonic.Hvala unaprijed na savjetima.

0 0 hvala 0
2 godine

ja sam baš taj hisense jučer naručio, 5500 - 100 kuna za newsletter znači za 5400, i malo sam čitao po forumima iskustva sa hisensom i čitajući podijeljena mišljena i zajebancije koje su neki imali ipak sam otkazao narudžbu 

inače na yt recenzijama tv ima dobru sliku i odlične 120watta zvučnike, možda sam se zeznuo ali mislim da je ipak bolje čekat na LG

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice