Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.733
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Širina - 80 cm, dubina - 25 cm.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izbor između dva jeftina tv-a

LG UP7800 ili Samsung AU7172

 

(Konkretno TV LED LG 43UP78003LB ili TV LED SAMSUNG UE43AU7172UXXH )

 

Ili 50incne varijante istih

 

TV je za stariju osobu, bitno je da nije kompliciran za upotrebu.

Koji uzeti?

 

Može i neki drugi prijedlog naravno u tom rangu cijene ili niže.

Ova dva su zbog nekih osobnih preferencija marki...

 

 

 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 22:31 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

isplati li se ovo kupiti ?

 

HISENSE 65U8GQ

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-65U8GQ/

5000kn na akciji 

Ima odlične ocjene na RT Rating ali sam čuo da verzija ovog TV-a za Europu je puno lošija od verzije za USA?

Također sam gledao i TCL QLED C815 i C725? (Isto oko 5000kn)

Vaše mišljenje?

Hvala

Lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...

LG UP7800

Upravo taj sam kupio roditeljima. Brz je i jednostavan, za njihove potrebe odličan. Sviđa mi se što aplikacijama i uređajima možeš dodijeliti broj na daljinskom, što još pojednostavljuje stvari. Najteže je bilo objasniti kako doći do teleteksta. 

 

BTW, u SD-u je jeftiniji: https://www.sancta-domenica.hr/tv-43-lg-43up7800.html. Ja sam ga krajem prošle godine platio 3100 kn u Svijetu medija.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grbi94 kaže...
Ezio kaže...

LG UP7800

Upravo taj sam kupio roditeljima. Brz je i jednostavan, za njihove potrebe odličan. Sviđa mi se što aplikacijama i uređajima možeš dodijeliti broj na daljinskom, što još pojednostavljuje stvari. Najteže je bilo objasniti kako doći do teleteksta. 

 

BTW, u SD-u je jeftiniji: https://www.sancta-domenica.hr/tv-43-lg-43up7800.html. Ja sam ga krajem prošle godine platio 3100 kn u Svijetu medija.

 

Jel im OK s obzirom da bi trebao biti IPS? Ili je mozda switch pa je VA?

 

Treba jos spomenuti da ako je 7500 model ide obicni daljinski, razlike u tim nizim serijama su minorne, a 50" bi trebao uvijek biti VA. Ja sam npr. uzeo slican 43" 7500 prije par godina za 2400kn...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 11:48 (Mad Ant).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Saturn opet ima bolestan deal(tako sam ja proslo ljeto dobio G1 55inch za 1300eu)

LG G2 55inch za 1829eu plus 300eu cashbacka 🥂

 Kupi jedan pa kad budeš dolazio na godisnji ponesi ga, dogovorit ćemo se, ljudi smo 😂😂😄😄

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da je IPS, ali ne gledaju ga u mraku, tako da im ne igra ulogu.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Grbi94 kaže...
Ezio kaže...

LG UP7800

Upravo taj sam kupio roditeljima. Brz je i jednostavan, za njihove potrebe odličan. Sviđa mi se što aplikacijama i uređajima možeš dodijeliti broj na daljinskom, što još pojednostavljuje stvari. Najteže je bilo objasniti kako doći do teleteksta. 

 

BTW, u SD-u je jeftiniji: https://www.sancta-domenica.hr/tv-43-lg-43up7800.html. Ja sam ga krajem prošle godine platio 3100 kn u Svijetu medija.

 

Jel im OK s obzirom da bi trebao biti IPS? Ili je mozda switch pa je VA?

 

Treba jos spomenuti da ako je 7500 model ide obicni daljinski, razlike u tim nizim serijama su minorne, a 50" bi trebao uvijek biti VA. Ja sam npr. uzeo slican 43" 7500 prije par godina za 2400kn...

 Ak je 50" sigurno VA onda bi možda trebalo uzeti taj. Po nabava.net ima ih jedino u SD (cca 3800 kn)

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima i jeftinije. Klikni na Ostale ponude.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grbi94 kaže...

Ima i jeftinije. Klikni na Ostale ponude.

Hvala. Ćorav sam. Kupio u mall.hr LG 50UP78003LB za 3400.

Ima i nekih jeftinijih ali čeka se, a treba mi danas jer idem na put.

Idem večeras "instalirati" to pa javim dojmove.

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
Grbi94 kaže...

Ima i jeftinije. Klikni na Ostale ponude.

Hvala. Ćorav sam. Kupio u mall.hr LG 50UP78003LB za 3400.

Ima i nekih jeftinijih ali čeka se, a treba mi danas jer idem na put.

Idem večeras "instalirati" to pa javim dojmove.

 Kao i kod drugih LG televizora, iz kutije dođe u "Eco" modu slike i upaljen je Energy saving na "auto" (pod "General") kojeg treba na "off" i prebacis mod slike na npr. "Standard" koji ima normalnu svjetlinu. Mozda se malo drugacije zovu meniji od mog OLED-a ali ideja je ista, bilo kakav Eco, eye care i slicno pogasiti jer potamnjuju sliku.

 

EDIT: modovi slike i njihove postavke su razliciti za SDR/HDR/HGL, ali moras prvo pustiti taj neki materijal da bi ti dao mijenjati, ne mozes gledati u SDR sliku i namjestati za HDR na primjer.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 16:06 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo stigao moj C1, nisam stigao puno nista ali za sada slika iznad očekivanja...
Zapao me primjerak sa evo panelom sto je isto dobro pravo :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomy92 kaže...
MEGATAMA kaže...

Saturn opet ima bolestan deal(tako sam ja proslo ljeto dobio G1 55inch za 1300eu)

LG G2 55inch za 1829eu plus 300eu cashbacka 🥂

 Kupi jedan pa kad budeš dolazio na godisnji ponesi ga, dogovorit ćemo se, ljudi smo 😂😂😄😄

Vec sam stigao u Hr 😁

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Evo stigao moj C1, nisam stigao puno nista ali za sada slika iznad očekivanja...
Zapao me primjerak sa evo panelom sto je isto dobro pravo :D

 

Evo ti za pomoć

 

Three LG C1 Settings You Should Turn Off after Unboxing + Bonus Tip

 

Kraće - LG C1 OLED TV (2021) Unboxing, Setup & Picture Settings (od 12:20)

 

Duže - LG 2021 OLED TV (C1, G1) Picture Settings Explained - Big Changes!

 

 Vincent navodi opcije za sto referentniju sliku, pa onda na to upalis nesto ako ti se sviđa. Bilo je par updateova od tada pa su mozda neke opcije na drugom mjestu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 18:35 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala puno kolega, ovo prvo sam vec odradio tj pogasio sto treba. Pozabavim se postavkama kad uhvatim vremena, zasad sam samo podesio sdr za digitalnu i HDR mod.
tv je cvoka, al nazalost, izgleda ce zastarjeli sistem kucnog kina platit danak, ne radi mi simplink sad, tj ne mogu ga kontrolirati daljincem od tv-a niti se pali i gasi sa tv-om kao na LG UH85 nanocelu na "hdmi arc - opticki " izlazu.. Ovdje ga nema niti sam uspio dobit zvuk samo s kina, jedino moze kroz opticki + tv zvucnik sto mi nije opcija.. Nisam puno stigao cackati ali daj Bože, bit ce izgleda zamjena i za kino..


Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Hvala puno kolega, ovo prvo sam vec odradio tj pogasio sto treba. Pozabavim se postavkama kad uhvatim vremena, zasad sam samo podesio sdr za digitalnu i HDR mod.
tv je cvoka, al nazalost, izgleda ce zastarjeli sistem kucnog kina platit danak, ne radi mi simplink sad, tj ne mogu ga kontrolirati daljincem od tv-a niti se pali i gasi sa tv-om kao na LG UH85 nanocelu na "hdmi arc - opticki " izlazu.. Ovdje ga nema niti sam uspio dobit zvuk samo s kina, jedino moze kroz opticki + tv zvucnik sto mi nije opcija.. Nisam puno stigao cackati ali daj Bože, bit ce izgleda zamjena i za kino..

 Ja imam isto starije kucno kino ali od LG-a i uredno ga je prepoznao vec pri inicijalnom setup-u. Probaj jos jednom dodati (nazalost nisam doma pored TV-a da ti kazem gdje je u opcijama dodavanje uređaja).

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok . hvala puno  , pogledati ću ponovno  

zaboravih napomenuti , i kod mene je LG kino , starije , podržava samo DD+/DTS  

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 20:20 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Evo stigao moj C1, nisam stigao puno nista ali za sada slika iznad očekivanja...
Zapao me primjerak sa evo panelom sto je isto dobro pravo :D

 
super, cestitam. Koju velicinu si uzeo i gdje?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

Ok . hvala puno  , pogledati ću ponovno  

zaboravih napomenuti , i kod mene je LG kino , starije , podržava samo DD+/DTS  

 ukucas rucno naziv uredjaja tj proizvodjaca iako ga nema na spisku. Meni magic remote radi sa prastarim Z5500 logitechovim zvucnicima i aris set top boxom....

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bazzar ima 10 % na sve za Diners pa Philips 55OLED706 s tim popustom ima cijenu od 6011 kn (besplatna dostava), a pretpostavljam da se može i registrirati za dodatno jamstvo 2+3 godine do 31.08. (link).

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

Bazzar ima 10 % na sve za Diners pa Philips 55OLED706 s tim popustom ima cijenu od 6011 kn (besplatna dostava), a pretpostavljam da se može i registrirati za dodatno jamstvo 2+3 godine do 31.08. (link).

6000kn za izvrstan oled,cijene sve vise zalaze u srednji segment trzista 🥂

I kako da onda nekome preporucim LCD modele koji su u boljim mini led varijantama primjetno skuplji od ovog oleda...

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je razlika između OLED 55/65" (osim u cijeni 600kn(55") tj 2500kn(65"))

 

Philips 55" 706 & LG C1 (jedina prednost kod Philipsa sto ima ambiligt i Dolby vision i 5 god jamstvo).

 

Da li u filmovima 720p, 1080p, UHD, HDR  mogu ocekivati jednaku kvalitetu prikaza?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crni_007 kaže...

Koja je razlika između OLED 55/65" (osim u cijeni 600kn(55") tj 2500kn(65"))

 

Philips 55" 706 & LG C1 (jedina prednost kod Philipsa sto ima ambiligt i Dolby vision i 5 god jamstvo).

 

Da li u filmovima 720p, 1080p, UHD, HDR  mogu ocekivati jednaku kvalitetu prikaza?

 

Hvala!

 

Philips nije ista klasa kvalitete kao LG (i nije onaj stari Philips vise), iako ima panel kupljen od LG-a. Nadalje, LG C1 ima sve sto mozes uopce danas staviti u TV, a kamoli da nema Dolby Vision... Osim Ambilighta, koji meni osobno je nakaradno mijenjanje dozivljaja referentne slike/masteringa kreatora i skrece pozornost/iritira.

 

Kvaliteta prikaza, zbog razlike u samom picture processingu i komponentama, nije ista, ali to naravno ovisi o ocekivanjima i brizi za isto, sto je na osobnoj razini svakoga korisnika.

 

U vezi velicine, uglavnom veci modeli daju malo vecu svjetlinu jer se zbog manje gustoce pixela po cm2 i lakse hlade (duze treba za grijanje).

 

EDIT: BTW, ovim neznalicama sa thumbs down se nasmijem samo, odite drugdje trolati, dosadni ste u 3...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 16:17 (Mad Ant).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa, trazim neki budget tv za casual gledanje TV-a i Netflixa, definitivno mi ne treba OLED i bitnije je da bude cim jeftiniji, idealno izmedju 3-4k i naisao sam na ovaj TV https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-lg-55up7700.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click. Ima ko kakva iskustva o ovom TV-u? Koji su mu nedostaci u odnosu na neke druge TV-e drugih proizvodjaca? Cijena mi se cini dosta dobra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
emerik kaže...

Pozz ekipa, trazim neki budget tv za casual gledanje TV-a i Netflixa, definitivno mi ne treba OLED i bitnije je da bude cim jeftiniji, idealno izmedju 3-4k i naisao sam na ovaj TV https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-lg-55up7700.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click. Ima ko kakva iskustva o ovom TV-u? Koji su mu nedostaci u odnosu na neke druge TV-e drugih proizvodjaca? Cijena mi se cini dosta dobra.

 Uzmi u obzir da taj model ima IPS panel (siri kut gledanja, zarkije boje bez dodatnih Qled/nanocell filtera, manje blura u pokretu ali zato sivija crna u mraku) tako da ako je namjena filmovi/serije navecer trebas traziti sa VA panelom (manji kut gledanja, manje zarke boje, ali zato bolja crna u mraku).

 

Kod LG-a modeli sa okruglim velicinama (50", 60", 70", 82") su VA, sve ostalo je IPS.

 

Mimo toga sve OK za tu klasu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 14:43 (Mad Ant).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je ovay Sony XR55A83J u odnosu na LG OLED C1 ili C2?

C2 mi je pobjegao na akciji u SD

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 15:00 (tintin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

Kakav je ovay Sony XR55A83J u odnosu na LG OLED C1 ili C2?

C2 mi je pobjegao na akciji u SD

 Vrlo slican, kod Sony-ja manje razlike (na bolje) u processingu highlightsa i motionu, ali ih moras znati prepoznati. LG je bolji za gaming i ima vise HDMI 2.1 ulaza. Sony ima Android. Li-la.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 16:20 (Mad Ant).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanima me vase misljenje za Sony Bravia XR XR65X90JAEP 4K UHD da li je to va panel? Nasao sam 65 incha za 8400kn, i vidim da je to nasljednik od xh900 koji mi je utekao.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobar tv.. ja cu naj vjv ic na 85j ..jer neam love..

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2022 11:12 (R3nchi).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice