Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 39.037
|
čitano: 10.525.557
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

0 0 hvala 0
13 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Jimmy kaže...

Pa da, to je svrha HDR-a i velikog dinamičkog raspona. Ako je sve jednako osvijetljeno onda izgleda flat i dosadno.

Ako je neka eksplozija želiš da te oslijepi na sekundu i da se uplašiš. Ista stvar je i kod zvuka. Kad bi pucnjava i dialog bili jednako glasni film bi bio dosadan.

jebo me pas, ako je dosada u filmi spala na to jel imaš najbolji zvuk i sliku, onda to nije napredak filmografije koji mi se imalo sviđa

doduše, slična se situacija može vidjeti i u gejmanju gdje je blink faktor postao najbitnija stvar, pa pušimo po pitanju igrivosti zbog fokusa na grafici

nekako mi to izgleda kao polagana, ali neminovna, pobjeda konzumerističkog društa u kojem sadržaj postaje manje bitan od pakiranja

ambilight i ostali rgb, prskalice i petarde ftw

Pričamo o tehnologiji koja daje dodatan doživljaj a ne o umjetnosti.

13 godina

Nadam se popustima sad kad je proso Black scamday

Hrvatska
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
Jimmy kaže...

problem je u tome što taj 'dodatan doživljaj' očito postaje primarni faktor, što pokazuje i tvoj zaključak da će film biti dosadan bez 'DR-a i velikog dinamičkog raspona' te razlike u glasnoći pucnjave i dijaloga

takvo razmišljanje jasno pokazuje da ti je tehnički aspekt, odnosno taj dodatni doživljaj, postao mjerilo je li film dosadan

film je primarno umjetnost inače, i zato 'dosadnost' filma u prvom redu određuje njegova umjetnička vrijednost, odnosno sadržaj

barem bi tako trebalo biti, ali očito da blink efekt ipak preuzima primat

10 godina

Tko pravi najbolje Android TV odnosno "stabilne" i kvalitetne. Meni nekako TCL stalno u mislima, em što su jeftiniji, em što izgleda imaju dobre TVe 

0 0 hvala 0
13 godina
picajzla0707 kaže...
Jimmy kaže...

problem je u tome što taj 'dodatan doživljaj' očito postaje primarni faktor, što pokazuje i tvoj zaključak da će film biti dosadan bez 'DR-a i velikog dinamičkog raspona' te razlike u glasnoći pucnjave i dijaloga

takvo razmišljanje jasno pokazuje da ti je tehnički aspekt, odnosno taj dodatni doživljaj, postao mjerilo je li film dosadan

film je primarno umjetnost inače, i zato 'dosadnost' filma u prvom redu određuje njegova umjetnička vrijednost, odnosno sadržaj

barem bi tako trebalo biti, ali očito da blink efekt ipak preuzima primat

Išao bi u kino da se film prikazuje na 55cm NOA televizoru?

10 godina
zag0 kaže...
RedHill kaže...

TV do 3000kn, po mogucnosti Android, ali ne nuzno. znaci po mogucnosti sto bolja slika (UHD 4k).

Nećeš kolega ovdje dobiti nikakav savjet  Ja sam već 2 put pitao isto to pitanje, samo je moj budžet 4000 kn (za 50 ili 55").

Ova tema nema veze s "koji televizor kupiti", ovo je tema gdje 10-15 ljudi raspravlja o OLED-ima, HDR-u, Dolby Atmosu i soundbarovima. Imaš par kampova i svak brani svojeg (jer je na njega istresao pare). Samo stisni CTRL+F i napiši "C1", sve će ti biti jasno.

Ja bih ti rado pomogao, ali nisam u toku s televizorima od vremena plazmi 2007. godine, kad sam zadnji put kupovao.

Nažalost kod budžeta od 3000 ili 4000 kun izbor je vrlo ograničen. Puno je lakše raspravljati kada je malo veći iznos u igri jer je onda izbor ipak veći. Za C1 nije niti čudno da se toliko raspravlja jer se radi o jednom od najboljih TV-a ove godine koji je prošlih tjedan dana išao po jako povoljnim cijenama.

EDIT: brišem svoju preporuku jer ti je Megatama dao bolju (makar mislim da je link malo pogrešan jer pokazuje cijenu od 5800 kn). Q60T je jako dobar TV, pogotovo ako ga se može dobiti za nešto više od 4000 kn.

Što se tiče kolege koji traži TV do 3000 kn, nije naveo koja je dijagonala u igri što najviše od svega utječe na cijenu...

RedHill kaže...

Tko pravi najbolje Android TV odnosno "stabilne" i kvalitetne. Meni nekako TCL stalno u mislima, em što su jeftiniji, em što izgleda imaju dobre TVe 

Rekao bih Sony. 2021 modeli imaju Google TV koji je nasljednik Androida na TV-ima. Skeptičan sam prema Kinezima što se tiče kvalitete i trajnosti (makar s obzirom na moje iskustvo sa Samsungom, vjerojatno bi imao više sreće da sam piknuo kineski TV).

S tehničke strane, Sonyu zamjeram što pojma nemaju kako implementirati VRR u svoje TV-e (prvi pokušaj od prije par tjedana je vrlo loše ispao) pa ko zadnji šupci ne žele dovesti VRR update na PS5 makar su ga obećali još pri launchu. S druge strane, imao sam Sony TV od 2014. do 2021. i radio je savršeno cca. 7 godina tako da po kvaliteti vjerujem u njih. Evo i sad mi je upaljen jer čekam da mi dođe C1.

Bubabug kaže...

Nadam se popustima sad kad je proso Black scamday

Bilo je jako dobrih popusta. Pratim cijene pojedinih modela još od launcha i znam da nije bilo dizanja, sigurno ne za sve modele. Sjećam se npr. da je 55" C1 početkom godine bio cca. 12 000 kn. Na BF ga se moglo uzeti za 7500 kn (mislim da je to bila najniža cijena). Bit će opet popusta, vjerojatno sad oko Božića.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 16:53 (greysaint0).
9 godina
zag0 kaže...
RedHill kaže...

TV do 3000kn, po mogucnosti Android, ali ne nuzno. znaci po mogucnosti sto bolja slika (UHD 4k).

Nećeš kolega ovdje dobiti nikakav savjet  Ja sam već 2 put pitao isto to pitanje, samo je moj budžet 4000 kn (za 50 ili 55").

Ova tema nema veze s "koji televizor kupiti", ovo je tema gdje 10-15 ljudi raspravlja o OLED-ima, HDR-u, Dolby Atmosu i soundbarovima. Imaš par kampova i svak brani svojeg (jer je na njega istresao pare). Samo stisni CTRL+F i napiši "C1", sve će ti biti jasno.

Ja bih ti rado pomogao, ali nisam u toku s televizorima od vremena plazmi 2007. godine, kad sam zadnji put kupovao.

Odgovorit cu ti ovdje.

4200kn ako mozes rastegnut budzet

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7EX8s49CeJs8KP-VmBIHoVZvx1DIabTIK2gr3WqaLA8_z1k4_qExapD

6 godina

pozdrav,

pitanje za ekipu koja je naručila C1 preko weba iz Elipsa? Koliko ste čekali dostavu?

0 0 hvala 0
8 godina
Jimmy kaže...

ne bi, ali ne govorim o tome

dobar film je dobar makar ga pogledao i na noa televizoru i to što ga gledaš na noa televizoru nemere od dobrog filma napravit dosadan film, osim ako ti bling efekt nije prvenstveno mjerilo po kojem mjeriš jel film dosadan, a ako jest onda je filmografija za tebe otišla kvragu

3 mjeseca
picajzla0707 kaže...
Jimmy kaže...

dobar film je dobar makar ga pogledao i na noa televizoru i to što ga gledaš na noa televizoru nemere od dobrog filma napravit dosadan film, osim ako ti bling efekt nije prvenstveno mjerilo po kojem mjeriš jel film dosadan, a ako jest onda je filmografija za tebe otišla kvragu

Nemaš ti pojma. Evo primjer - Dunkirk od Nolana, taj film se MORA gledati u kinu, upravo zato jer ima tu umjetničku notu, dosta drugačiji ratni film od ostalih, i u njemu je kvalitetan zvuk jednako bitan kao i slika. Totalno drugačiji i dosta lošiji dojam je gledati ga doma...

8 godina
EXIMO kaže...

Nemaš ti pojma. Evo primjer - Dunkirk od Nolana, taj film se MORA gledati u kinu, upravo zato jer ima tu umjetničku notu, dosta drugačiji ratni film od ostalih, i u njemu je kvalitetan zvuk jednako bitan kao i slika. Totalno drugačiji i dosta lošiji dojam je gledati ga doma...

a jel ti to određuje da je film dosadan? nekom je dunkirk i u kinu bio dosadan

nemaš ti pojma pročitat i razumjet ono što komentiraš, ne kažem da dobra slika i zvuk nisu dio doživljaja, ali to jel film dosadan nemere primarno određivati prikaz

13 godina
MEGATAMA kaže...
zag0 kaže...
RedHill kaže...

Odgovorit cu ti ovdje.

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7EX8s49CeJs8KP-VmBIHoVZvx1DIabTIK2gr3WqaLA8_z1k4_qExapD

Možeš molim te poslat link gdje je 4200 kn? Na ovom koji si poslao je 5800.

9 godina
zag0 kaže...
MEGATAMA kaže...
zag0 kaže...
RedHill kaže...

Odgovorit cu ti ovdje.

Možeš molim te poslat link gdje je 4200 kn? Na ovom koji si poslao je 5800.

Zakasnio si,maknuli su popust tu je bilo 4200kn kad sam linkao.

10 godina

koje su mi alternative za LG C1 65"? S obzirom da nisam htio iz principa dati 850kn više u SD (popust je za visa premium karticu) za plaćanje gotovinom.

0 0 hvala 0
13 godina
MEGATAMA kaže...

Ništa, ajmo dalje. Trebam drugu preporuku 

11 godina
zag0 kaže...
MEGATAMA kaže...

LG 50NANO753PR (isto VA, Edge LED, 60Hz)

https://www.nabava.net/televizori/lg-50nano753pr-televizor-cijena-50-127-cm-nanocell-led-ultra-hd-153051461

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-50nano753pr#

ili LG 50NANO753PA

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+50NANO753PA&cod=&cdo=

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-50nano753pa#

9 godina
Dobar jeste, al skuplji dosta od Samsunga. Skoro 250-280 eura u BiH je skuplji.
12 godina

Pozdrav, 

Može best buy 75" televizor za gledanje netflixa, max tv i PS5.

Budžet oko 10,000kn.

Hvala

0 0 hvala 0
12 godina
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
gocc01 kaže...
LexTHE Boxer kaže...
gocc01 kaže...

Ima tko PS5 da je probao na oledu ima li razlike između Netflixa sa konzole i aplikacije na samom TVu?

Imam ja CX i PS5.... i probao nakratko i odmah zaključio da je app od TV bolja opcija....prvo i najbitnije za mene šta ps5 ne podržava Dolby vision,drugo na tv-u možeš posebno naštimat SDR i HDR postavke za samo za netflix app koje se automatski primjenjuju u komparaciji HDMI porta za ps5 koji nemože već su postavke za taj port za sve.....

MEGATAMA kaže...
gocc01 kaže...

Ima tko PS5 da je probao na oledu ima li razlike između Netflixa sa konzole i aplikacije na samom TVu?

Imam ja,najbolji su appovi na telki.

Recimo Disney+ na Ps5 je drlog i da ga moram gledat preko konzole instant bih otkazao pretplatu.

Probao sad, ne valja to ništa. Na forumu je netko napisao da je preko Firesticka bolje nego app na telki, nešto vezano uz ABL. 

Nemam pojma tko je sta napisao ali firestick ne moze utjecat na ABL televizora,moze jedino imat drukcije postavke slike u svojoj verziji Netflix appa itd.

Teoretski ABL moze ovisiti da li je ulaz HDML ili interni app pa raditi drugacije. Recimo na sony oledu ti je ABL manje agresivan u internim appovima nego kad signal dolazi sa HDMI porta.

Takve stvari se cine kao bug, ali moguce se.

Kod mog Phillipsa je onda obratno, agresivniji je ABL kod internog appa, a kod HDMI-a je manje agresivan.

100% su sve iste postavke slike sa oba izvora, gledao sam na expert settings tv-a svaku postavku.

Gledao sam do sada brdo DV sadržaja sa netflixa na internom appu,pa mi ni jedan nije bio neugodan za gledanje. Sa sticka, od možda tri DV serije dvije su za sada negledljive.

Moj TV je deklariran na 800 nita, mada su oni na Av forums na njemu izmjerili hdr nešto preko 600, mislim oko 650. To su onda mjerili sadržaje valjda sa tih internih appova od tv-a, koje imaju agresivan ABL. Kad se pusti sadržaj sa sticka, onda je dv hdr valjda bliže tih 800 nita. Evidentno je jači. To se onda slaže sa tvojim tvrdnjama u nekom postu, da je 800 nita na oledu neugodno za gledanje, bar bez agresivnog ABL-a. 

7 godina
442 kaže...

pitanje za ekipu koja je naručila C1 preko weba iz Elipsa? Koliko ste čekali dostavu?

Naručen 15.11., dostavljen 19.11. uz napomenu da sam doslovno presreo vozača na putu kući i ubacio TV u auto (inače bi dostava bila 22.11.). Uzimam u obzir i da je 18.11. bio praznik. Dostava ide putem In Time.

My redemption lies in your demise
7 godina

Imaš HDMI 2.0 unutra, i podršku za HDR10/DV. 55" veličina.

Q60T sigurno nema DV budući da Samsung ne plaća licencu.

7 godina
greysaint0 kaže...

Bilo je jako dobrih popusta. Pratim cijene pojedinih modela još od launcha i znam da nije bilo dizanja, sigurno ne za sve modele. Sjećam se npr. da je 55" C1 početkom godine bio cca. 12 000 kn. Na BF ga se moglo uzeti za 7500 kn (mislim da je to bila najniža cijena). Bit će opet popusta, vjerojatno sad oko Božića.

Evo baš jučer izvukao povijest cijena za 55" C1, taman ga ugrabio na najnižoj cijeni.

13 godina
Mad Ant kaže...
zag0 kaže...
MEGATAMA kaže...

LG 50NANO753PR (isto VA, Edge LED, 60Hz)

https://www.nabava.net/televizori/lg-50nano753pr-televizor-cijena-50-127-cm-nanocell-led-ultra-hd-153051461

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-50nano753pr#

ili LG 50NANO753PA

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+50NANO753PA&cod=&cdo=

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-50nano753pa#

Hvala!

Sad vidim da je Samsung QE50Q60TA kojeg je kolega MAGATAMA preporučio ipak dostupan u Ronisu za 4350 kn: https://www.ronis.hr/tv-samsung-qe50q60tauxxh/314519/product/

Jel to bolja kupnja od ovih LG-eva?

U čemu je uopće razlika između njih? 

EDIT: Osim peak brigthnessa - vidim da Samsung ima 500 nita, a LG 290. Ne mogu po speckama pronaći niti jednu drugu razliku između njih.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 16:47 (zag0).
10 godina
tommmyyy kaže...

Imaš HDMI 2.0 unutra, i podršku za HDR10/DV. 55" veličina.

Q60T sigurno nema DV budući da Samsung ne plaća licencu.

To je ostalo od moje stare preporuke koju sam obrisao. Bio je Philips TV. Megatamin deal je bio bolji, pa sam obrisao, ta rečenica je ostala.

6 godina

Očito im od onda porasle isporuke svega, moj naručen 17.11. i još uvijek čekam.....

11 mjeseci
gogogogic kaže...
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
gocc01 kaže...
LexTHE Boxer kaže...
gocc01 kaže...

Imam ja CX i PS5.... i probao nakratko i odmah zaključio da je app od TV bolja opcija....prvo i najbitnije za mene šta ps5 ne podržava Dolby vision,drugo na tv-u možeš posebno naštimat SDR i HDR postavke za samo za netflix app koje se automatski primjenjuju u komparaciji HDMI porta za ps5 koji nemože već su postavke za taj port za sve.....

MEGATAMA kaže...
gocc01 kaže...

Imam ja,najbolji su appovi na telki.

Recimo Disney+ na Ps5 je drlog i da ga moram gledat preko konzole instant bih otkazao pretplatu.

Probao sad, ne valja to ništa. Na forumu je netko napisao da je preko Firesticka bolje nego app na telki, nešto vezano uz ABL. 

Nemam pojma tko je sta napisao ali firestick ne moze utjecat na ABL televizora,moze jedino imat drukcije postavke slike u svojoj verziji Netflix appa itd.

Teoretski ABL moze ovisiti da li je ulaz HDML ili interni app pa raditi drugacije. Recimo na sony oledu ti je ABL manje agresivan u internim appovima nego kad signal dolazi sa HDMI porta.

Takve stvari se cine kao bug, ali moguce se.

Kod mog Phillipsa je onda obratno, agresivniji je ABL kod internog appa, a kod HDMI-a je manje agresivan.

100% su sve iste postavke slike sa oba izvora, gledao sam na expert settings tv-a svaku postavku.

Gledao sam do sada brdo DV sadržaja sa netflixa na internom appu,pa mi ni jedan nije bio neugodan za gledanje. Sa sticka, od možda tri DV serije dvije su za sada negledljive.

Moj TV je deklariran na 800 nita, mada su oni na Av forums na njemu izmjerili hdr nešto preko 600, mislim oko 650. To su onda mjerili sadržaje valjda sa tih internih appova od tv-a, koje imaju agresivan ABL. Kad se pusti sadržaj sa sticka, onda je dv hdr valjda bliže tih 800 nita. Evidentno je jači. To se onda slaže sa tvojim tvrdnjama u nekom postu, da je 800 nita na oledu neugodno za gledanje, bar bez agresivnog ABL-a. 

Hihlighti znaju biti nezgodni ako gledas direktno u njih (tipa netko nosi lampu u mracnoj sceni i pokaze u kameru). Na ~500 niti je sasvim ok, na 800 doslovno moras zatvoriti oci.

ABL ti nece zatamniti male highlighte skoro nikada. Vecinom ce ti zatamniti velike svijetle povrsine tiba nebo i slicno.

Van filmova vecinom ce se aktivirati kad statickih slika.

7 godina

tommmyyy   svaka čast na tabeli..Kupio 55 c1 u Elipsu za 7499 kn.Mislim da manja cijena ove god neče biti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 18:29 (9111963).
13 godina
9111963 kaže...

tommmyyy   svaka čast na tabeli..Kupio 55 c1 u Elipsu za 7499 kn.Mislim da manja cijena ove god neče biti.

Jbg. mi neki moramo kupit 65, a cijena nece da pada nikako :(

13 godina
picajzla0707 kaže...
Jimmy kaže...

Zašto ne bi? Pa dobar film je dobar film bez obzira na čemu se gleda

Sam sa sobom se svađaš jer miješaš tehnologiju i umjetnost.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice