Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 40.053
|
čitano: 10.931.911
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...
MEGATAMA kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

Ne znam koji je zakonski rok u hr za povrat robe...

Tvoji dojmovi su bas prelosi i katastrofa da je to toliko lose sve,za internet browser me ne cudi jer je u globalu bezveze na vecini smart tva ali ovo ostalo sto si naveo...koma.

Vljd 15 dana.

Najviše Max TV i koristim, a na Max TV gora slika nego na starom filipsu iz 2011 godine.

Meni je ovo nejasno.

Jebo me hisense, a i lik sa YouTube po imenu darko koji je radio recenziju ovog tv i hvali ga u nebesa.

Dva tjedna od dana preuzimanja robe ako je putem web-a. Vecina tih recenzija je placena i normalno da nahvale sve...

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 12:37 (Ivanjino96).
9 godina
MEGATAMA kaže...

Tvoji dojmovi su bas prelosi i katastrofa da je to toliko lose sve,za internet browser me ne cudi jer je u globalu bezveze na vecini smart tva ali ovo ostalo sto si naveo...koma.

Vljd 15 dana.

Najviše Max TV i koristim, a na Max TV gora slika nego na starom filipsu iz 2011 godine.

Meni je ovo nejasno.

Jebo me hisense, a i lik sa YouTube po imenu darko koji je radio recenziju ovog tv i hvali ga u nebesa.

Primarni problem je sto su ti stari televizori 1080p a vi svi gledate tv programe koji su danas generalno 1080p i onda to bolje izgleda na starim televizorima jer se prikazuje nativno.

Meni uopce nije jasno zasto netko tko vecinom gleda tv program u niskoj rezoluciji kupuje low end ili mid range 4k lcd.

Za dobro procesiranje i upscale vam treba skuplji lcd sa dobrim procesorom...

Oledi su druga prica jer oni generalno odlicno prikazuju SDR a i kontrast jako puno pomogne za sveukupni dojam iako je i tu bitan upscale i procesiranje.

8 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U CX nisu stavili opciju restarta telke već se mora ili iskopčat iz struje ili čekat tih 5-6 minuta da on sam ode u standby mod i to se dogodi odmah nakon klika. 

Koje postavke za motion ste postavili? Ja sam lagano izgubio volju kad sam čitao po forumima da je to nešto kaj se mora postavljat ovisno o izvoru. Znači jedna postavka za stream sa Netflixa, druga postavka za gledanje TV programa pa opet onda zajebavanje ak se gleda 1080p sadržaj ili 4K.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.

0 0 hvala 0
14 godina

Bok!

Trebam TV 50-55" do cca 4000 kn. Gledam što pišete zadnjih par strana i vidim da se dosta spominju TCL QLED C715, TCL QLED C725 i HiSense U7QF.

Koji od ta 3 bi bio best buy i ima li još nešto za uzeti u obzir?

Hvala!

0 1 hvala 0
15 mjeseci
MEGATAMA kaže...

Vljd 15 dana.

Meni je ovo nejasno.

Kolika je razlika u velicini ekrana u odnosu na stari philips?

Na istoj velicina ekrana (ista povrsina panela) ne bi trebalo biti razlike zbog upscalinga jer iako 4k panel ima 4x vise pixela oni su takodjer 4x manji pa algoritam ne mora biti pretjerano dobar da to izgleda prakticno identicno.

Problem nastupa kad recimo gledas 1080p sliku na 55 incha sa nativnim 1080p i onda uzmes 65 incha sa nativnim 4k i pokazes istu sliku.

Tu algoritam mora biti jako dobar.

Bitno za naglastiti da je kojim slucajem 65 incha TV isto nativni 1080p ( sto vjerovatno ne postoji) slika ne bi bila bolja uopce nego da je 4k i vjerovatno bi bila cak i gora jer nema upscaling algoritma uopce vec samo znacajno veci pixeli.

9 godina
MEGATAMA kaže...
MEGATAMA kaže...

Vljd 15 dana.

Meni je ovo nejasno.

Primarni problem je sto su ti stari televizori 1080p a vi svi gledate tv programe koji su danas generalno 1080p i onda to bolje izgleda na starim televizorima jer se prikazuje nativno.

Meni uopce nije jasno zasto netko tko vecinom gleda tv program u niskoj rezoluciji kupuje low end ili mid range 4k lcd.

Oledi su druga prica jer oni generalno odlicno prikazuju SDR a i kontrast jako puno pomogne za sveukupni dojam iako je i tu bitan upscale i procesiranje.

Ja sam baš jučer bio u elipsu, imali izloženi HISENSE 55A9G i LG 55C1. Iako mi nisu pustili tv prijenos jer kao nemaju kabel, upalio sam si youtube i pustio epizodu neke serije 1080p. Baš se vidi razlika i LG puno bolje upscalea, Hisense je nekako mutniji i ima ghostinga. Iako i je razlike u cijeni od cca 2000kn.

9 godina
LittleM kaže...
MEGATAMA kaže...
MEGATAMA kaže...

Vljd 15 dana.

Meni je ovo nejasno.

Ja sam baš jučer bio u elipsu, imali izloženi HISENSE 55A9G i LG 55C1. Iako mi nisu pustili tv prijenos jer kao nemaju kabel, upalio sam si youtube i pustio epizodu neke serije 1080p. Baš se vidi razlika i LG puno bolje upscalea, Hisense je nekako mutniji i ima ghostinga. Iako i je razlike u cijeni od cca 2000kn.

Koristan info za sve ovdje,moram zakljucit da first hand dojmovi forumasa nejdu ruku pod ruku sa recenzijama....lose.

13 godina

Ako si kupio preko interneta mozes vratiti

Stalno se komentira da kinezi zaostaju u obradi slike pa ne iznenaduje.

ustede su i na elektronici pa ne cudi sto sve steka ako je slab chipset i malo memorije.

Iako pitanje je koliko su pocetni modeli jacih brandova bolji.

9 godina
Pixel kaže...

Ako si kupio preko interneta mozes vratiti

Stalno se komentira da kinezi zaostaju u obradi slike pa ne iznenaduje.

ustede su i na elektronici pa ne cudi sto sve steka ako je slab chipset i malo memorije.

Iako pitanje je koliko su pocetni modeli jacih brandova bolji.

Kupio sam prek interneta.

Ali sam ga kupio baš zato da imam odma tv, a ne da sam bez tv opet 20 dana.

Elipso mi je na 20km, lako bi ga stavio u auto i odvezao njima ako bi se tako moglo i odma uzeo neki drugi tv.

11 godina
neaktivan

Malo off t.,ali želim upariti jedan od ta dva sounbara(moj budget Target) koji podržavaju Atmos sa oled cx,pa koji bi po vama bio bolji odabir

Soba mi je relativno mala pa mi snaga nije ni toliko bitna,već kvaliteta surrounda koji pruža taj cjenovni rang

https://bazzar.hr/p/JJ5DZQ4-samsung-soundbar-hw-q700a-en?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16

https://www.svijet-medija.hr/art/soundbar-jbl-bar-50-multibeam-bluetooth-blk-crni/102784

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 14:39 (LexTHE Boxer).

0 0 hvala 0
9 godina
LexTHE Boxer kaže...

Uopce nemoj gledat na virtualni Dolby Atmos,gledaj da soundbar ima sto bolju kvalitetu zvuka.

11 godina
neaktivan

Po Rtingsu Samsung bi bio bolja opcija ili ima nešto bolje u tome cjenovnom rangu,znam da nemogu za te novce dobit true Atmos,ali većinom gledam Netflix di većina zvuka je u Atmosu ba da imam donekle neku solidnu podršku 

https://www.rtings.com/soundbar/tools/compare/jbl-bar-5-0-multibeam-vs-samsung-hw-q700a/21576/23516?usage=8767&threshold=0.10

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 14:59 (LexTHE Boxer).
9 godina

Pozdrav,

U potrazi sam za tv-om za punicu.

Fhd ili uhd da ima 100Hz, gleda se EvoTv, cijena do cca 3500.00 kn

Veličina do 43 inca, ne vise.

Što mislite o ovome

https://www.zutiklik.hr/lg-tv-43un80003lc-4k-uhd-smart-43-109-cm?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16

Sad sam tek vidio da u jednoj trgovini pise da ima 50hz a u drugoj pise da ima 100

https://edigital.hr/led-televizori/lg-43un80003lc-webos-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-televizor-p762832

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 18:12 (Sentinelx).

0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan

U nedostatku izbora, jučer uzeo Sony 65XH9077. Obzirom da prelazimo sa 43" na 65",razlika je drastična. Za sada me muči jedna stvar, a to je wireless display. Probali preko više mobitela, ali preko svakog manje ili više slika na TV-u trza. Ima li tu ikakva postavka, caka koju treba namjestiti da bi ovo normalno funkcioniralo? 

0 0 hvala 0
3 godine
dhorasoo kaže...
laky164 kaže...

Koji 65" kupiti za do 6000kn? Je bolje uzeti neki bazni Samsung ili LG? Philips? ili uzeti TCL C715 ili C725?  Ili nešto sasvim drugo. Svaka pomoć dobro došla 

ja isto gledam ovaj C725, em je QLED, em mislim da za tebe pare i moje potrebe koje su osnovne nema potreba za ničim drugačijim. 

Bolje još dodat pa za 6999 kupit miniled 65C825

https://pevex.hr/tv-qled-tcl-65c825-uhd-dvb-t2-s2-android-mini-led-354682.html

3 godine

Evo jedna prava BF cijena: OLED 55B19LA cca 5800kn

Je da je u DE pa tko ima mogućnost nek ulovi:)

1 0 hvala 0
9 godina
Flagship kaže...
dhorasoo kaže...
laky164 kaže...

Koji 65" kupiti za do 6000kn? Je bolje uzeti neki bazni Samsung ili LG? Philips? ili uzeti TCL C715 ili C725?  Ili nešto sasvim drugo. Svaka pomoć dobro došla 

ja isto gledam ovaj C725, em je QLED, em mislim da za tebe pare i moje potrebe koje su osnovne nema potreba za ničim drugačijim. 

Taj tv u 55inch ima samo 128 zona sto mi je iskreno smijesno za mini led posto se obecavalo tisuce i desetke tisuca zona jednom kad mini led dodje.

Inace je u pitanju ok tv.

3 godine
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
dhorasoo kaže...
laky164 kaže...

Taj tv u 55inch ima samo 128 zona sto mi je iskreno smijesno za mini led posto se obecavalo tisuce i desetke tisuca zona jednom kad mini led dodje.

Slažem se, ni 65" nema previše zona (160 mislim) međutim tko baš hoće tcl onda je ovo dobra cijena za 65" C825. Za 7k se dobije ipak solidni 65" 100hz VA panel s kakvim takvim miniledom, androidom 11 te dosta dobrim zvukom out of the box. Onaj top model X925 PRO je preskup pa će kinezi za 2022. morat ili dosta snizit cijenu ovom ili lansirat 4K varijantu X925 PRO. S obzirom na sadašnje cijene C1/G1 bit će teško za sve druge složit best buy:)

A tko čeka neki povoljniji samsung miniled onda bolje nek se prebaci na nešto sa VA budući da bi samsung lako mogao gotovo u potpunosti preći na LGD IPS panele

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1637920031

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 19:08 (Flagship).
9 godina
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
dhorasoo kaže...
laky164 kaže...

Slažem se, ni 65" nema previše zona (160 mislim) međutim tko baš hoće tcl onda je ovo dobra cijena za 65" C825. Za 7k se dobije ipak solidni 65" 100hz VA panel s kakvim takvim miniledom, androidom 11 te dosta dobrim zvukom out of the box. Onaj top model X925 PRO je preskup pa će kinezi za 2022. morat ili dosta snizit cijenu ovom ili lansirat 4K varijantu X925 PRO. S obzirom na sadašnje cijene C1/G1 bit će teško za sve druge složit best buy:)

A tko čeka neki povoljniji samsung miniled onda bolje nek se prebaci na nešto sa VA budući da bi samsung lako mogao gotovo u potpunosti preći na LGD IPS panele

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1637920031

Ovu vijest sam linkao na mislim prosloj stranici i komentirao kako ce Samsung za iducu godinu imat jos vecu kašu.

Vrlo vjerovatno ce imat VA,IPS,WRGB OLED,QD OLED sve izmjesano kroz cjelu 2022 seriju.

Pretpostavljam da ce istaknut micro led ali kako ce brandirat wrgb i qd olede....to me bas zanima.

Uglavnom nikad nije bilo zanimljivije na trzistu TVa nego sto bi moglo bit u 2022.

LG donosi 42inch olede iduce godine i jos ce povecat proizvodnju tako da bi to sve trebalo dodatno rusit cijenu.

14 godina

Ekipa pomoć. Samsung The Frame QLED 75LS03A lifestyle ili TV 75'' Sony Bravia XR-75X90J 2021g.

Za PS5 i Netflix.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Dermentor kaže...

Ekipa pomoć. Samsung The Frame QLED 75LS03A lifestyle ili TV 75'' Sony Bravia XR-75X90J 2021g.

Za PS5 i Netflix.

Sony bez razmisljanja.

The Frame bih mozda preporucio radi VRR ali dosta ekipe je pisalo da je fw update gadno zeznuo hdmi 2.1,ne znam dali su to popravili.

Ali ionako je ovaj Sony bolji tv.

14 godina
MEGATAMA kaže...
Dermentor kaže...

Za PS5 i Netflix.

Sony bez razmisljanja.

The Frame bih mozda preporucio radi VRR ali dosta ekipe je pisalo da je fw update gadno zeznuo hdmi 2.1,ne znam dali su to popravili.

Ali ionako je ovaj Sony bolji tv.

Jedini mi problem kaj na Samsung je akcija 5 godina garancije a Sony samo 2.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
10 godina
Pozdrav znalcima. Jedno pitanjce. Malo je offtopic, ali nadam se da mi nećete zamjerit. Naime nedavno sam uzeo Hisense tv U7QF i Hisense soundbar HS 214. Spojio sam ih earc hdmi vezom. Problem je u tome što mi soundbar blokira rad daljinskog od tv-a. Tv uopće ne reagira na daljinski kada je soundbar uključen. Tek kad ga maknem od tv-a, daljinski radi. Zna li mozda netko kako rijesiti problem posto mi nije riješenje držat soundbar na podu...

0 0 hvala 0
11 godina

za 5200 KN ovaj Samsung, ok cijena ili ima nesto bolje? https://bazzar.hr/p/9KRG2ZK-samsung-qled-tv-qe55q70aatxxh-qled

na papiru se TCL C728 cini dosta bolji... https://bazzar.hr/p/45KXRK6-tcl-led-tv-55-55c728-qled-uhd-android-tv

Anything that can be connected, will be connected.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 0:57 (definho).

0 0 hvala 0
15 mjeseci
neaktivan
MEGATAMA kaže...

Jednu jako bitnu stavku moras uzet u obzir,tvoj trenutni tv je 1080p panel dok je ovaj koji zelis budzet 4k model sto znaci da ima jeftiniji procesor i slabije procesiranje nego top modeli od istog proizvodjaca i poprilicno sam siguran da ako nastavis gledat isti sadrzaj koji si gledao do sad i koji je vrlo vjerovatno u 1080p rezoluciji da ce to bolje izgledat na nativnom 1080p panelu nego upscalano na 4k na budzet TVu.

Dosta ekipe se razocara upravo sa ovakvim prelaskom sa starog na novi tv.

To bi definitivno trebao vidjet u trgovini prije nego kupis.

S tim Hisense TVom mi se nebi trebalo dogodit ovo da mi bude losija slika nego na manjem starijem TVu xd? 

Uvijek pritisnem "odgovori" al uvijek ispada da posaljem poruku iz vedra neba :(  

Taj Hisense ispada odlican tv po recenzijama i sjecam se da je ekipa na AVForums bila zadovoljna ali nisam dugo bio u toj temi na forumu.

Gledaj,uvjek je bolje imat nativni panel za nativni sadrzaj naprimjer 1080p/1080p tako da je uvjek mogucnost da neces bit apsolutno zadovoljan jer si navikao gledat to nativno da se tako izrazim ali ces eventualno pogledat i nesto sto je u 4k kao sto je tvoj panel 4k pa ces se iznenadit sto tvoj tv u biti moze.

Nije jednostavno odgovorit na ovakve upite jer generalno ako 4k tv "hranis" samo sadrzajem niske rezolucije u SDRu nemas bas neke koristi od 4k panela i wide color gamut naprimjer.

Naravno ako je u pitanju neki tv vise klase sa vrhunskim upscalingom i vrhunskim procesiranjem on ce od 1080p sadrzaja napravit "cudo" ali mi pricamo o vrlo dobrom TVu koji kosta 3600kn.

Evo malo san švrljao po AVForumsu i stvarno hvale npr onaj model Hisensea al kaze moderator AVForumsa da upscaling sigurno bolje radi Samsung i Philips u istom cjenovnom rangu...vjerujem i LG.. Pa sad gledam Samsung 50AU8072UXXH.... (cca 3700kn)..  alternativa LG 50UP78003LB kojeg se moze nac i za 3400kn..  Na obe sam danas u pevexu gledao Hrt2 i recimo da je okej na obe...(nije bilo Hisensea da usporedim s njima al zakljucili smo da je on losiji u upscalingu).  Inace, kupujemo Tv jer imamo 32' a sad smo u novom stanu u kojem je udaljenost od Tva veca.. na cca 2.5m smo sad udaljeni pa racunam da bi za sadrzaje 1080p na udaljenosti 2.5 bilo možda i bolje da je 50incha nego 55 il 58..  ?  kaze i moderator AVForumsa u svom vodicu "If you still use the TV to watch content that isn't high quality yet then you are better viewing farther from a smaller TV."

Ima tko misljenje o Samsung 50AU8072UXXH i LG 50UP78003LB.. il Philips PUS8505 ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 2:00 (tom hanks).
21 mjesec

Meni se ovaj mini led TCL 65C825 cini dosta dobra prilika za sve one koji zele nesto najblize OLED-u (a ne zele OLED) i ne zele puno platiti alternativu.

https://www.digit.in/reviews/tvs/tcl-mini-led-c825-65-inch-4k-tv-review-234579.html

Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 9:48 (Zero Waste).

0 0 hvala 0
13 godina
LexTHE Boxer kaže...

Po Rtingsu Samsung bi bio bolja opcija ili ima nešto bolje u tome cjenovnom rangu,znam da nemogu za te novce dobit true Atmos,ali većinom gledam Netflix di većina zvuka je u Atmosu ba da imam donekle neku solidnu podršku 

https://www.rtings.com/soundbar/tools/compare/jbl-bar-5-0-multibeam-vs-samsung-hw-q700a/21576/23516?usage=8767&threshold=0.10

Podrsku cega ? Na soundbaru ne mozes dobiti nikakav atmos, najobicniji reklamni trik kao i hdr na budget tvima, svi podrzavaju , a niti jedan ne moze prikazati.

Isto s tim atmosom, potpuno besmisleno na soundbaru.

Za barem naznaku atmos zvuka treba ti av receiver i min 6 zvucnika od kojih su dva visinska, ostalo nije atmos.

kao sto je kolega rekao kupi soundbar koji ima bolji zvuk, a ne bolje specifikacije na papiru.

To sto neki podrzava atmos ne znaci da ce bolje zvucati.

9 godina

Po recenzijama ga izjednacavaju sa OLED panelima po crnoj sto meni sa tih 100+ zona djeluje vrlo nerealno.

Opcenito se recenzije bilo kojeg modela vrlo rijetko poklapaju bio to Rtings,HDTV,AVForums itd itd jedni hvale jedan model drugima je prosjecan pa cak i oni bazicni testovi budu vrlo razliciti cesto...jednima je izgovor drukcija metodologija testiranja drugima je izgovor razlicitost panela od primjerka do primjerka.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.whathifi.com/reviews/tcl-55c825&ved=2ahUKEwjk7-6L4rr0AhWeSvEDHfq-AJUQFnoECCwQAQ&usg=AOvVaw1CF9wgJ4M-nNCqFuarBJS2

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
MEGATAMA kaže...

Po recenzijama ga izjednacavaju sa OLED panelima po crnoj sto meni sa tih 100+ zona djeluje vrlo nerealno.

Opcenito se recenzije bilo kojeg modela vrlo rijetko poklapaju bio to Rtings,HDTV,AVForums itd itd jedni hvale jedan model drugima je prosjecan pa cak i oni bazicni testovi budu vrlo razliciti cesto...jednima je izgovor drukcija metodologija testiranja drugima je izgovor razlicitost panela od primjerka do primjerka.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.whathifi.com/reviews/tcl-55c825&ved=2ahUKEwjk7-6L4rr0AhWeSvEDHfq-AJUQFnoECCwQAQ&usg=AOvVaw1CF9wgJ4M-nNCqFuarBJS2

Možda je jedina stvar koju dobivaš s mini ledicama bolja uniformiranost? Mislim na ovaj slučaj kada imamo zonu iste veličine koju u jednom slučaju pokriva nekoliko (ili jedna) velika ledica nasuprot puno mini ledica. Nemam pojma nisam stručnjak samo mi je čudno, tim više što vidim u review-ima da govore o OLED crnoj na tom panelu. Očito su CPU zahtjevi preveliki da bi se odmah išlo na foru jedna mili ledica, jedna zona (ili to čuvaju za high end). Baš me zanima kaj će ostali igrači napraviti.

9 godina

Cudi me da nema vise recenzija tog modela...

Btw cjela recenzija koju sam ja linkao djeluje kao promo letak a ne prava recenzija sa testovima,usporedbama itd tako da ju treba uzet sa debelom rezervom.

Nadam se recenziji na AVForums.

Evo nasao recenziju sa testovima...isjecak

The TCL C825 TV set uses MiniLED diodes (FLAD multilayer backlighting technique) , which in theory should provide a large number of active backlight zones. The manufacturer boasts that there are at least 128 of them, but our findings show that the device has about 112 such zones . What does it mean? This is clearly shown by the white dot moving across the perfectly black screen - you could see a distinct glow around it . This means that the black displayed on the screen will actually be a shade of gray. Of course, for the less skilled eye it will not be such a problem and in fact the displayed image looked really good, howeverIt is worth bearing in mind that the tested model will not provide perfect black, although it will still be much better than that displayed by popular LCD TVs with edge illumination.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 12:34 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice