Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.464
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pegaz2507 kaže...

Citam stalno ovu temu i volim bit u toku s tehnologijama, sad mi je zao kaj sam uzeo xf9005 kad vidim kolko kosta taj c1.

Dok bude vrijeme za kupovinu nove telke nadam se da bude ista ekipa tu u ovoj temi.

Nadam se za par godina vec, xf bu posluzil za spavacu sobu.

Uglavnom prava ekipa ste i voljni ste pomoc svima to je najbitnije.

Cheers! 

 Sony serija 9 su u globalu uvjek odlicni modeli.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima,
Može pomoć oko ovog?
Tražim telku 65-75" najviše za ps5 i sport preko maxtv-a,volio bi da ima hdmi 2.1 i 120hz,buđet je oko 8t kn
Jel moguće nešto preporučit?
Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 22:04 (Dream0n).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
Pročitao sam doslovno 100 stranica u zadnjih par sati i stvarno svaka čast. Uvijek sam za sebe smatrao da znam dosta o tehnici, posebno o TV-ovima ali što pojedinci ode znaju to je nevjerovatno.
Stoga bi volio pitati za pomoć/savjet od stručnijih ljudi od mene.
Mislio sam uzeti Samsung 82Q800T za 25.880kn u Svijet Medija dok nisam vidio da je izložbeni primjerak, od tad se mucim da nađem drugi TV. Ocito 8K moram prekrizit jer želim da je veličina min. 75" a poželjno i 82/85", a u tom rangu nema TVa za moj budžet.
Uglavnom budžet mi je 27.000kn ( naravno da može i mrvicu gore ići ako je neki TV dosta bolji u tom rangu ).
Treba mi TV za Netflix,HBO itd i za PS5, pa sam počeo gledat LGove OLEDE CX,C1 ...

Zanima me šta mislite koji je najbolji TV za moje potrebe u tom budžetu ( paše mi i kupnja sa Njemačkih stranica ).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da se nadovežem,laički gledam ove modele
Lg 65nano863na 7,9t kn
Hisense 65a7gq 5,5t kn
Hisense 75a7gq 8,2t kn

Ili nešto drugo treće,nisam u tv vodama

Ne znam jel automatski hdmi 2.1 znači da je 120Hz..
Zbog PS5 igri
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
xFrend10 kaže...
Pozdrav,
Pročitao sam doslovno 100 stranica u zadnjih par sati i stvarno svaka čast. Uvijek sam za sebe smatrao da znam dosta o tehnici, posebno o TV-ovima ali što pojedinci ode znaju to je nevjerovatno.
Stoga bi volio pitati za pomoć/savjet od stručnijih ljudi od mene.
Mislio sam uzeti Samsung 82Q800T za 25.880kn u Svijet Medija dok nisam vidio da je izložbeni primjerak, od tad se mucim da nađem drugi TV. Ocito 8K moram prekrizit jer želim da je veličina min. 75" a poželjno i 82/85", a u tom rangu nema TVa za moj budžet.
Uglavnom budžet mi je 27.000kn ( naravno da može i mrvicu gore ići ako je neki TV dosta bolji u tom rangu ).
Treba mi TV za Netflix,HBO itd i za PS5, pa sam počeo gledat LGove OLEDE CX,C1 ...

Zanima me šta mislite koji je najbolji TV za moje potrebe u tom budžetu ( paše mi i kupnja sa Njemačkih stranica ).

Prekrizi u startu 8k jer sadrzaja nema niti ce ga bit tako brzo jer je jos uvjek nestasica i 4k sadrzaja na streaming servisima pa cak i igrama.

Stavka broj 2 dali zelis na stalku ili ce tv ic na zid?

 

baci pogled na ovo

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-oled77b13la-televizor-cijena-77-196-cm-oled-ultra-hd-146954831

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala ti na brzom odgovoru, da to za 8K nemam šta nadodat.
TV ide na zid, taj TV sam jucer gledao, samo me zanima jeli ovaj ( OLED77C12LA ) bolji od te ? I dali je ovaj kojeg sam poslao najbolji u tom rangu
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
xFrend10 kaže...
Hvala ti na brzom odgovoru, da to za 8K nemam šta nadodat.
TV ide na zid, taj TV sam jucer gledao, samo me zanima jeli ovaj ( OLED77C12LA ) bolji od te ? I dali je ovaj kojeg sam poslao najbolji u tom rangu

C1 je bolji ali ne znam koliko kosta u hr u 77inch.....

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.mall.hr/oled-tv/lg-oled77c11-televizor

Našao sam ovaj tu na mallu al on je 11 onaj 12 ima na media marktu za 3.350€ mislim
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo naletio sam i na isti model kod nas, iako mi ova stranica nije poznata od prije.

https://www.altirand.com/asortiman/proizvod-2593-lg-oled-oled77c12la

I koja je uopće razlika između ovog C12LA i jednog C12LB.
Koliko vidim ista im je cijena.
Također ne znam jel se isplati čekat još mjesec dana pa probati na BlackFriday loviti G1 sa EVO panelom za te novce ( sad je 30.000kn )
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka TV-a (dimenzije i modela) za dnevni boravak cca 45 kvadrata. Tv bi se trebao moći gledati i i z blagovaonice udajene 8m ali prvenstveno za sjedeću garnituru udaljenu 5m. Cijena cca 10-12 000kn. Isplati li se pričekati BF?

Napomena da je prostorija dosta svijetla i plazma koja je do sad bila je navečer bila ok ali po danu je imala previše efekta zrcala i nije se dobro vidjela.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://ibb.co/5L53YwZ
https://ibb.co/ydfHkGF

 

Primjetio sam danas crte na Hisense 4k televizoru. Horizontalno na dnu ekrana, cijelom dužinom. Nisam do sada to primječivao jer se sa udaljenost koje gledam TV ne mogu vidjeti, no iz bliza se vide. 

 

Ne razumijem se baš u kvarove i ne smeta mi ovo trenutno no TV je pod garancijom pa ga mislim odnjeti na garanciju.

 

Vjerujem da to nije normalna pojava, ispravite me ako sam u krivu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nul-3 kaže...

https://ibb.co/5L53YwZ
https://ibb.co/ydfHkGF

 

Primjetio sam danas crte na Hisense 4k televizoru. Horizontalno na dnu ekrana, cijelom dužinom. Nisam do sada to primječivao jer se sa udaljenost koje gledam TV ne mogu vidjeti, no iz bliza se vide. 

 

Ne razumijem se baš u kvarove i ne smeta mi ovo trenutno no TV je pod garancijom pa ga mislim odnjeti na garanciju.

 

Vjerujem da to nije normalna pojava, ispravite me ako sam u krivu.

Dali si probao istekat tv iz struje na par minuta?

Moze bit kvar panela ali moze bit i greska kod procesiranja slike pa prvo tu mogucnost eliminiraj.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
xFrend10 kaže...
Evo naletio sam i na isti model kod nas, iako mi ova stranica nije poznata od prije.

https://www.altirand.com/asortiman/proizvod-2593-lg-oled-oled77c12la

I koja je uopće razlika između ovog C12LA i jednog C12LB.
Koliko vidim ista im je cijena.
Također ne znam jel se isplati čekat još mjesec dana pa probati na BlackFriday loviti G1 sa EVO panelom za te novce ( sad je 30.000kn )

Ili je razlika u boji ili u tuneru,to moras malo istrazit ako ti je bitno.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cak i JVC priprema svoje oled modele,iskreno....mislio sam da su oni napustili tv trziste.

OLED je instant ulaznica za proizvest tv visokih performansi za bilo koji brand jer ne moraju ulagat u 2 kljucne tehnologije FALD i dimming algoritme koji upravljaju zonama posto oledi nemaju backlight.

 

Zahvaljujuci tome tv proizvodjaci se mogu koncentrirat na ostale aspekte svojih modela da se istaknu na trzistu.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1635309031

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Cak i JVC priprema svoje oled modele,iskreno....mislio sam da su oni napustili tv trziste.

OLED je instant ulaznica za proizvest tv visokih performansi za bilo koji brand jer ne moraju ulagat u 2 kljucne tehnologije FALD i dimming algoritme koji upravljaju zonama posto oledi nemaju backlight.

 

Zahvaljujuci tome tv proizvodjaci se mogu koncentrirat na ostale aspekte svojih modela da se istaknu na trzistu.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1635309031

 Izgleda zanimljivo. 

Osobno mi je žao što na našem tržištu nema Vizio oleda i općenito njihovih proizvoda. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

i da ih ima bili bi vjerojatno osakaceni u odnosu na americke modele

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Cak i JVC priprema svoje oled modele,iskreno....mislio sam da su oni napustili tv trziste.

OLED je instant ulaznica za proizvest tv visokih performansi za bilo koji brand jer ne moraju ulagat u 2 kljucne tehnologije FALD i dimming algoritme koji upravljaju zonama posto oledi nemaju backlight.

 

Zahvaljujuci tome tv proizvodjaci se mogu koncentrirat na ostale aspekte svojih modela da se istaknu na trzistu.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1635309031

 Uz napomenu kako današnji JVC nema baš nikakve poveznice sa nekadašnjim Victor Company of Japan.

 

Danas su u rangu Vestela,Vivaxa i ostalih smeća.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
MEGATAMA kaže...

Cak i JVC priprema svoje oled modele,iskreno....mislio sam da su oni napustili tv trziste.

OLED je instant ulaznica za proizvest tv visokih performansi za bilo koji brand jer ne moraju ulagat u 2 kljucne tehnologije FALD i dimming algoritme koji upravljaju zonama posto oledi nemaju backlight.

 

Zahvaljujuci tome tv proizvodjaci se mogu koncentrirat na ostale aspekte svojih modela da se istaknu na trzistu.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1635309031

 Izgleda zanimljivo. 

Osobno mi je žao što na našem tržištu nema Vizio oleda i općenito njihovih proizvoda. 

 Onaj Vizio 2020 oled model se nije bas proslavio.

Kao i svi ostali oledi nudi vrhunsku sliku zahvaljujuci samom panelu ali oni su naveli da Tv ima VRR i istina je da ima ali ne radi kako treba,takodjer su naveli 4k 120hz i to takodjer ne radi kako treba,ne podrzava 1440p/120hz.

Ukratko tv je krcat bugovima i nisam siguran dali su to popravili do danasnjeg dana.

Oni su daleko vise koncentrirani na svoje LCD modele i tu su ok ali nikad na samom vrhu.

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Cak i JVC priprema svoje oled modele,iskreno....mislio sam da su oni napustili tv trziste.

OLED je instant ulaznica za proizvest tv visokih performansi za bilo koji brand jer ne moraju ulagat u 2 kljucne tehnologije FALD i dimming algoritme koji upravljaju zonama posto oledi nemaju backlight.

 

Zahvaljujuci tome tv proizvodjaci se mogu koncentrirat na ostale aspekte svojih modela da se istaknu na trzistu.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1635309031

 Uz napomenu kako današnji JVC nema baš nikakve poveznice sa nekadašnjim Victor Company of Japan.

 

Danas su u rangu Vestela,Vivaxa i ostalih smeća.

 Da klasika ali kakva god firma u pitanju bila oni ne mogu unistit one bazne karakteristike oled panela i vec u startu ce imat izvrsnu sliku a sto se tice procesiranja iste to su vjerovatnk outsorcali od nekoga i u konacnici ce imat vrlo dobar ili izvrstan tv.

Sto vise takvih firmi udje na trziste oleda cijena ce ic sve nize.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
xFrend10 kaže...
https://www.mall.hr/oled-tv/lg-oled77c11-televizor

Našao sam ovaj tu na mallu al on je 11 onaj 12 ima na media marktu za 3.350€ mislim

 

Taj u mall.hr je najpovoljniji i najbolji izbor kod nas. C11/C12 samo je razlika u boji pozadine i stalka (C11 tamnosiva pozadina i stalak, C12 bijela pozadina, svjetlo sivi stalak)

 

Ako misliš uzimat u DE onda gledaj 77G1 koji je do neki dan bio 3300€, sigurno će sad oko black friday-a opet cijena bit ista ili niža.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Blackcastle kaže...

Samsung dugo vremena živi na marketinškoj priči , a realno uvijek su bili predvodnici u TV-ima.....Okretanje ili šuškanja o njihovim planovima na izbacivanju njihovih OLEDA govori o krivoj dugoročnoj odluci kosoogog pingvina na nekom od visokih tornjeva svijeta....

Prica je da Samsung Display(oni koji proizvode panele) i Samsung Electronics(oni koji sklapaju televizore i pustaju ih na trziste) vec dugo vremena djeluju kao dvije suprotstavljenje struje i svaka gura svoje.

Samsung Display duzi niz godina razvija in house OLED panele ali S electronics je to odbijao realizirat u komercijalne modele i prodavat ih jer su oni gurali QLED LCD modele i polagali svu nadu u micro led buducnost.

Nazalost za njih micro led je ispao prekompliciran zalogaj za proizvest i od tuda sulude cijene po 150 tisuca eura za jedan komad itd a sa druge strane Kinezi toliko pritiscu na LCD trziste da su i Samsung i LG bili primorani ugasit svoje tvornice tojest prenamjenit ih jer nema vise profita pored Kineza.

To se sve u konacnici okrenulo na ruku Samsung Displayu da konacno izguraju svoje oled panele i da ih Samsung Electronics prihvati i stvori komercijalne modele za trziste jer sa jedne strane sad ovise o kinezima za LCD panele a sa druge strane micro led bi se komercijalno mogao materijalizirat tek 2025-27.

 

Ja ocekujem da ce QDOLED imat izvrsne specifikacije radi QD filtera pa bi peak mogao u startu bit oko 1000nits sa vrlo sirokim spektrom boja ali se spekulira da bi to mogli bit vrlo skupi televizori jer tek dolaze prvi modeli na trziste a sa druge strane danas se moze kupit 55inch LG G1 sa EVO panelom za 1300eu......konkurencija ce bit zestoka to je sigurno.

 

Samsung Display i Samsung Visual Display su dva "suprostavljena" pola i do nedavno se činilo da će SVD odnijet pobjedu međutim promjenile su se okolnosti i SD će već za koji tjedan početi s proizvodnjom panela i u vijetnamu, dok će SVD morat nastavit s kineskim miniled panelima budući da je, kao što si naveo, microled je daleko i to je glavni razlog što je centala (Samsung Electronics) stala iza SD.

 

Tome će sigurno doprinijet i najnovija vijest da će Sony krenut i s QD-OLED-ima od 2022. pa nas čeka zaista zanimljiva 2022.

 

https://biz-chosun-com.translate.goog/it-science/ict/2021/10/25/MWUMCPY42RHXDKQFJVYYSVGBIE/?_x_tr_sl=ko&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=fr&_x_tr_pto=nui,sc

 

Na žalost QD-OLED će sigurno biti puno skuplji od LG W-OLED-a posebno kad sony svoje ionako preskupe olede bude ponudio i u QD-OLED varijanti. Teh.specifikacije ćemo tek trebat vidjet, svjetlina, burn in rizik, potrošnja energije itd.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Blackcastle kaže...

Samsung dugo vremena živi na marketinškoj priči , a realno uvijek su bili predvodnici u TV-ima.....Okretanje ili šuškanja o njihovim planovima na izbacivanju njihovih OLEDA govori o krivoj dugoročnoj odluci kosoogog pingvina na nekom od visokih tornjeva svijeta....

Prica je da Samsung Display(oni koji proizvode panele) i Samsung Electronics(oni koji sklapaju televizore i pustaju ih na trziste) vec dugo vremena djeluju kao dvije suprotstavljenje struje i svaka gura svoje.

Samsung Display duzi niz godina razvija in house OLED panele ali S electronics je to odbijao realizirat u komercijalne modele i prodavat ih jer su oni gurali QLED LCD modele i polagali svu nadu u micro led buducnost.

Nazalost za njih micro led je ispao prekompliciran zalogaj za proizvest i od tuda sulude cijene po 150 tisuca eura za jedan komad itd a sa druge strane Kinezi toliko pritiscu na LCD trziste da su i Samsung i LG bili primorani ugasit svoje tvornice tojest prenamjenit ih jer nema vise profita pored Kineza.

To se sve u konacnici okrenulo na ruku Samsung Displayu da konacno izguraju svoje oled panele i da ih Samsung Electronics prihvati i stvori komercijalne modele za trziste jer sa jedne strane sad ovise o kinezima za LCD panele a sa druge strane micro led bi se komercijalno mogao materijalizirat tek 2025-27.

 

Ja ocekujem da ce QDOLED imat izvrsne specifikacije radi QD filtera pa bi peak mogao u startu bit oko 1000nits sa vrlo sirokim spektrom boja ali se spekulira da bi to mogli bit vrlo skupi televizori jer tek dolaze prvi modeli na trziste a sa druge strane danas se moze kupit 55inch LG G1 sa EVO panelom za 1300eu......konkurencija ce bit zestoka to je sigurno.

 

Samsung Display i Samsung Visual Display su dva "suprostavljena" pola i do nedavno se činilo da će SVD odnijet pobjedu međutim promjenile su se okolnosti i SD će već za koji tjedan početi s proizvodnjom panela i u vijetnamu, dok će SVD morat nastavit s kineskim miniled panelima budući da je, kao što si naveo, microled je daleko i to je glavni razlog što je centala (Samsung Electronics) stala iza SD.

 

Tome će sigurno doprinijet i najnovija vijest da će Sony krenut i s QD-OLED-ima od 2022. pa nas čeka zaista zanimljiva 2022.

 

https://biz-chosun-com.translate.goog/it-science/ict/2021/10/25/MWUMCPY42RHXDKQFJVYYSVGBIE/?_x_tr_sl=ko&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=fr&_x_tr_pto=nui,sc

 

Na žalost QD-OLED će sigurno biti puno skuplji od LG W-OLED-a posebno kad sony svoje ionako preskupe olede bude ponudio i u QD-OLED varijanti. Teh.specifikacije ćemo tek trebat vidjet, svjetlina, burn in rizik, potrošnja energije itd.

Znaci Sony je vec uskocio na vlak....

Mene osobno najvise zanima trajnost i uniformiranost tih oled panela posto ne sumnjam da ce po ostalim kriterijima bit odlican.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Cak i JVC priprema svoje oled modele,iskreno....mislio sam da su oni napustili tv trziste.

OLED je instant ulaznica za proizvest tv visokih performansi za bilo koji brand jer ne moraju ulagat u 2 kljucne tehnologije FALD i dimming algoritme koji upravljaju zonama posto oledi nemaju backlight.

 

Zahvaljujuci tome tv proizvodjaci se mogu koncentrirat na ostale aspekte svojih modela da se istaknu na trzistu.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1635309031

 

Turski vestel koji uopće ne izgleda loše. Vjerojatno se radi o B1/C1 panelu međutim ima 3xHDMI 2.1 kao i podršku za DTS. Neki linux derivat je OS ali glavne app su.

 

https://jvctv.eu/hr-hr/pdf/lt-65vo9100

 

Glavna i presudna stvar će bit cijena. Mora bit debelo ispod najnižih lg cijena, pričekat ćemo s kojim će cijenama izać vrlo brzo kod nas. 65" po meni samo ako je ispod 8000kn će se isplatit, 55" ispod 6000.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Blackcastle kaže...

Samsung dugo vremena živi na marketinškoj priči , a realno uvijek su bili predvodnici u TV-ima.....Okretanje ili šuškanja o njihovim planovima na izbacivanju njihovih OLEDA govori o krivoj dugoročnoj odluci kosoogog pingvina na nekom od visokih tornjeva svijeta....

Prica je da Samsung Display(oni koji proizvode panele) i Samsung Electronics(oni koji sklapaju televizore i pustaju ih na trziste) vec dugo vremena djeluju kao dvije suprotstavljenje struje i svaka gura svoje.

Samsung Display duzi niz godina razvija in house OLED panele ali S electronics je to odbijao realizirat u komercijalne modele i prodavat ih jer su oni gurali QLED LCD modele i polagali svu nadu u micro led buducnost.

Nazalost za njih micro led je ispao prekompliciran zalogaj za proizvest i od tuda sulude cijene po 150 tisuca eura za jedan komad itd a sa druge strane Kinezi toliko pritiscu na LCD trziste da su i Samsung i LG bili primorani ugasit svoje tvornice tojest prenamjenit ih jer nema vise profita pored Kineza.

To se sve u konacnici okrenulo na ruku Samsung Displayu da konacno izguraju svoje oled panele i da ih Samsung Electronics prihvati i stvori komercijalne modele za trziste jer sa jedne strane sad ovise o kinezima za LCD panele a sa druge strane micro led bi se komercijalno mogao materijalizirat tek 2025-27.

 

Ja ocekujem da ce QDOLED imat izvrsne specifikacije radi QD filtera pa bi peak mogao u startu bit oko 1000nits sa vrlo sirokim spektrom boja ali se spekulira da bi to mogli bit vrlo skupi televizori jer tek dolaze prvi modeli na trziste a sa druge strane danas se moze kupit 55inch LG G1 sa EVO panelom za 1300eu......konkurencija ce bit zestoka to je sigurno.

 

Samsung Display i Samsung Visual Display su dva "suprostavljena" pola i do nedavno se činilo da će SVD odnijet pobjedu međutim promjenile su se okolnosti i SD će već za koji tjedan početi s proizvodnjom panela i u vijetnamu, dok će SVD morat nastavit s kineskim miniled panelima budući da je, kao što si naveo, microled je daleko i to je glavni razlog što je centala (Samsung Electronics) stala iza SD.

 

Tome će sigurno doprinijet i najnovija vijest da će Sony krenut i s QD-OLED-ima od 2022. pa nas čeka zaista zanimljiva 2022.

 

https://biz-chosun-com.translate.goog/it-science/ict/2021/10/25/MWUMCPY42RHXDKQFJVYYSVGBIE/?_x_tr_sl=ko&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=fr&_x_tr_pto=nui,sc

 

Na žalost QD-OLED će sigurno biti puno skuplji od LG W-OLED-a posebno kad sony svoje ionako preskupe olede bude ponudio i u QD-OLED varijanti. Teh.specifikacije ćemo tek trebat vidjet, svjetlina, burn in rizik, potrošnja energije itd.

Znaci Sony je vec uskocio na vlak....

Mene osobno najvise zanima trajnost i uniformiranost tih oled panela posto ne sumnjam da ce po ostalim kriterijima bit odlican.

 

Sigurno je riječ o proizvodu koji zadovoljava visoke kriterije, vidjet ćemo kako će se to razvijat. Jedan od glavnih nedostataka je izostanak većih panela jer koliko sam ja skužio SD će samo 55" i 65" imati u ponudi? Za EU još kako tako međutim bez minimum 75" ali prije 85"-100" samsung neće na svojem glavnom tržištu imat prolaz (usa). S druge strane LGD već vjerojatno štanca 97" koji će se brzo rasprodat čim stigne na proljeće te sudeći po tome da je i 83C1 rasprodan čim se pojavi kod njihovih velikih lanaca:)

 

Netko je pitao za one slovne oznake kod C1 i razlika/sličnosti- ima jedan ok jubito uradak s pojašnjenjima:

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako netko misli kupiti C1 (C11) u mall.hr, imajte na umu da tu ne dobivate dodatne 3 godine LG jamstva.

Mall.hr ne uvozi LG OLEDE preko LG hrvatska pa automatski nema dodatne 3 godine jamstva.

Doduše ta promocija traje do kraja ovoga mjeseca.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A šta misliš o ovome ?

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe75qn800a-neo-qled-8k-smart-tv/102859

24.500kn sad uz neki promo kod. 2 godine kasko i soundbar se dobije uz TV.
Znam da nema sadržaja za 8K al navodno je njihov upscaling odlican.
Sad mi je ovo upalo u oko. 75" mi je taman. Volio bi da je veći al to je već previše novca. Eventualno onaj 85" 4K Neo ali mislim da je ovaj gore za tu cijenu sa soundbarom i kaskom od 2 god odlican buy.
Ne znam kakvo je opće mišljenje ?
Sto se tice igranja, vjerovatno je malo lošiji od LGova C i G serie al opet igranja na tom TVu nece bit toliko puno s obzirom da imam gaming sobu za to.
Također prostorija ce mi bit dosta osvjetljena di ide TV pa ne znam hoce li LG bit ko ogledalo u takvim uvjetima.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa,

Tražim neku telku do nekih 3500kn otprilike.

Netflix I igranje malo na Ps4. Boje su mi najbitnije stvar sve mogu prizivit ali kritične boje me ubijaju, gledalo hi se sa nekih 2ipo-3m.

 

Hvala

Moze mali BUMP ovog jer sam u istoj pretrazi, sto je neki bestbuy, gledam TCL modele ugl., meni jedino MUST je Android TV, ostali OS-ovi ne dolaze u obzir, do 4K bi isao ako bi eventualno uz to mogao dobiti i ambilight

nesto tipa TCL 55P815, TCL 55P815

 

pricekat mozda BF ili božić za ovaj cjenovni rang?

Anything that can be connected, will be connected.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 15:52 (definho).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
xFrend10 kaže...
A šta misliš o ovome ?

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe75qn800a-neo-qled-8k-smart-tv/102859

24.500kn sad uz neki promo kod. 2 godine kasko i soundbar se dobije uz TV.
Znam da nema sadržaja za 8K al navodno je njihov upscaling odlican.
Sad mi je ovo upalo u oko. 75" mi je taman. Volio bi da je veći al to je već previše novca. Eventualno onaj 85" 4K Neo ali mislim da je ovaj gore za tu cijenu sa soundbarom i kaskom od 2 god odlican buy.
Ne znam kakvo je opće mišljenje ?
Sto se tice igranja, vjerovatno je malo lošiji od LGova C i G serie al opet igranja na tom TVu nece bit toliko puno s obzirom da imam gaming sobu za to.
Također prostorija ce mi bit dosta osvjetljena di ide TV pa ne znam hoce li LG bit ko ogledalo u takvim uvjetima.

 Lg oled tv u prostoriji sa puno svjetla mogu reći  da nije baš pozitivno iskustvo,  tu je Samsung best buy ako je to nešto na što ciljate i mislite da vam je extra bitno. 

Vidim da ste spremni dati popriličnu svotu za svoj tv a ja to za jedan Samsung koji u top modelima ne isporučava Dolby vision ne bi dao ni u snu, jer mi ta stavka poprilično bitna ako želim uživati maksimalno u filmovima i serijama a ne imati za lijepu svotu novaca nepotpuni proizvod- Samsung ne hvala. 

Ali opet sto ljudi sto čudi, 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bi se još malo isprsio kad si već na takvim lijepim igračkama pošto preferiram OLED-e

 

Televizor LG OLED 77C11LB UHD 4K SMART TV (T2 HEVC/S2) / Svijet-medija.hr: OLED TV

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
xFrend10 kaže...
A šta misliš o ovome ?

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe75qn800a-neo-qled-8k-smart-tv/102859

24.500kn sad uz neki promo kod. 2 godine kasko i soundbar se dobije uz TV.
Znam da nema sadržaja za 8K al navodno je njihov upscaling odlican.
Sad mi je ovo upalo u oko. 75" mi je taman. Volio bi da je veći al to je već previše novca. Eventualno onaj 85" 4K Neo ali mislim da je ovaj gore za tu cijenu sa soundbarom i kaskom od 2 god odlican buy.
Ne znam kakvo je opće mišljenje ?
Sto se tice igranja, vjerovatno je malo lošiji od LGova C i G serie al opet igranja na tom TVu nece bit toliko puno s obzirom da imam gaming sobu za to.
Također prostorija ce mi bit dosta osvjetljena di ide TV pa ne znam hoce li LG bit ko ogledalo u takvim uvjetima.

 Lg oled tv u prostoriji sa puno svjetla mogu reći  da nije baš pozitivno iskustvo,  tu je Samsung best buy ako je to nešto na što ciljate i mislite da vam je extra bitno. 

Vidim da ste spremni dati popriličnu svotu za svoj tv a ja to za jedan Samsung koji u top modelima ne isporučava Dolby vision ne bi dao ni u snu, jer mi ta stavka poprilično bitna ako želim uživati maksimalno u filmovima i serijama a ne imati za lijepu svotu novaca nepotpuni proizvod- Samsung ne hvala. 

Ali opet sto ljudi sto čudi, 

 

 

Ja imam 65 Oled i dnevni boravak nam je ujuro na sunčanoj strani, sve do 3-4 sata je extra svjetlo i nemam nikakvih problema sa slikom za gledanje tv-a.

Normalno necu gledati neki HDR film u to vrijeme pa mi nije problem. 

 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice