Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 38.118
|
čitano: 10.273.098
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako imas mjesta za vecu dijagonalu, uzmi ovo https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-ke-65xh9077-bravia-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/103267. 

Inace uzmi taj OLED.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doma_supertramp kaže...

Pozdrav,

Tražim tv u rangu nekih 1000 eura, TV ću najviše koristit za filmove, netflix, hbo i PS5. Za sada mi je izbor LG OLED C1 55" (ograničen sam prostorom pa je 55" maksimalna diajagonala)

Samo me zanima jel ima išta bolje za te novce ili je ovo best buy za OLED? I jel mislite da će cijena išta padatiza Black Friday ili da se počastim za Božić u 10. mjesecu

Hvala unaprijed.

Ne postoji nista bolje za 1000eu.

9 mjeseci
doma_supertramp kaže...

Pozdrav,

Tražim tv u rangu nekih 1000 eura, TV ću najviše koristit za filmove, netflix, hbo i PS5. Za sada mi je izbor LG OLED C1 55" (ograničen sam prostorom pa je 55" maksimalna diajagonala)

Samo me zanima jel ima išta bolje za te novce ili je ovo best buy za OLED? I jel mislite da će cijena išta padatiza Black Friday ili da se počastim za Božić u 10. mjesecu

Hvala unaprijed.

Nema nista bolje, pogotovo ako ga dobijes za 1k eura, onda ne samo da je najbolji tv u klasi, vec i best buy tv.

8 godina

U Svijet medija ima Diners akcija od -20 % na već akcijske cijene. Svi modeli uključeni u akciju su na linku, a dolje je samo izdvojeno za primjer.

Sony 55XH9096 - 4800 kn s Dinersom

Samsung 50QN90A - 6400 kn s Dinersom (Mini LED)

Philips 55OLED705 - 6000 kn s Dinersom

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 10:59 (kiwi_91).
Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina

Sony ima 2+3garanciju, nisam za ostale gledao

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
MEGATAMA kaže...

Sta mislite hoce li u 2022 svi LG modeli doc sa EVO panelom te hoce li stavit heatsink da poguraju do 1000nits?....

Trebali bi saznati vrlo brzo,  za tjedan dva će prvo izać popis 2022. modela na webu korejskog ureda za patente a nakon toga na na ostalim sličnim str. Kao i na wifi certified itd. Naravno puno više detalja bit će u siječnju na CES-u:)

Ne vjerujem da će EVO paneli ići ispod G serije no to bi se moglo promjenit jer stiže 42" koji će bit ogroman hit u to ne treba sumnjati. Budući da će 42" bit orijentiran više prema gamerskoj populaciji onda bi lako bilo moguće da će EVO ić već na 42" samo je pitanje da li C2 ili G2. Možda se situacija promjeni ako LGE ubaci i onu najavljenu E(X) seriju (art model ili tak nešto) pa dodatno "zakomplicira" stvari? S druge strane sigurno prate i konkurenta budući da će samsung na CES-u napokon pokazat taj qd-oled- mada je još nejasno hoće li to uopće krenuti u ožujku ili ne. Nebi oni toliko to odgađali da imaju 100% gotov i SPREMAN proizvod, sve je to nekako još mutno..

A propos ovih sadašnjih cijena od cca 1000 eur za novi 55C1, mislim da nas 2022. čeka daljnji i veći pad cijena pa bi i 65" mogao uskoro na tu negdje:) A 42" unatoč svojevrnom exkluzivitetu nebi smio bit preskup, čak i ako će bit EVO panel, heatsink i ostale điđimiđe, budući da je u sadašnjoj tehnologiji moguće dobiti 10 komada iz jedne plohe. S 10.5G će biti stvarno ogromnih 18 komada pa bi lg 42" mogao za godinu, dvije koštati kao grundig ili vivax lcd

Osobno mislim da bi uz postojeći pad cijena poznatih modela, 2022. mogli obilježit 42C/G2 i 65(Z)2 8K model zbog činjenice da su aktualni 8K modeli još uvijek preskupi no to će s dolaskom 97" promjeniti jer po deafaultu ide pad cijena što zbog godišnjih ciklusa što zbog proširenja 8K line-up.

8 godina

Izašao maloprije neki update za CX. To je valjda taj za DV i 120Hz. Nemam koristi od toga, neki lik je napisao da su pojačali brightness. Malo ću pričekati ipak.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.

0 0 hvala 0
8 godina
gocc01 kaže...

Izašao maloprije neki update za CX. To je valjda taj za DV i 120Hz. Nemam koristi od toga, neki lik je napisao da su pojačali brightness. Malo ću pričekati ipak.

Update: The firmware is now available for manual download via LG's support pages in the US (ver 04.30.10), the UK (ver 04.30.10), and elsewhere. The new firmware also fixes the VRR counter for HDMI 2.1 input in the info box that can be enabled by pressing the green button multiple times.

10 godina

Da imam viška točno bi kupio još jedan 65 QN95a.

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

0 0 hvala 0
8 godina
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Sta mislite hoce li u 2022 svi LG modeli doc sa EVO panelom te hoce li stavit heatsink da poguraju do 1000nits?....

Trebali bi saznati vrlo brzo,  za tjedan dva će prvo izać popis 2022. modela na webu korejskog ureda za patente a nakon toga na na ostalim sličnim str. Kao i na wifi certified itd. Naravno puno više detalja bit će u siječnju na CES-u:)

Ne vjerujem da će EVO paneli ići ispod G serije no to bi se moglo promjenit jer stiže 42" koji će bit ogroman hit u to ne treba sumnjati. Budući da će 42" bit orijentiran više prema gamerskoj populaciji onda bi lako bilo moguće da će EVO ić već na 42" samo je pitanje da li C2 ili G2. Možda se situacija promjeni ako LGE ubaci i onu najavljenu E(X) seriju (art model ili tak nešto) pa dodatno "zakomplicira" stvari? S druge strane sigurno prate i konkurenta budući da će samsung na CES-u napokon pokazat taj qd-oled- mada je još nejasno hoće li to uopće krenuti u ožujku ili ne. Nebi oni toliko to odgađali da imaju 100% gotov i SPREMAN proizvod, sve je to nekako još mutno..

A propos ovih sadašnjih cijena od cca 1000 eur za novi 55C1, mislim da nas 2022. čeka daljnji i veći pad cijena pa bi i 65" mogao uskoro na tu negdje:) A 42" unatoč svojevrnom exkluzivitetu nebi smio bit preskup, čak i ako će bit EVO panel, heatsink i ostale điđimiđe, budući da je u sadašnjoj tehnologiji moguće dobiti 10 komada iz jedne plohe. S 10.5G će biti stvarno ogromnih 18 komada pa bi lg 42" mogao za godinu, dvije koštati kao grundig ili vivax lcd

Osobno mislim da bi uz postojeći pad cijena poznatih modela, 2022. mogli obilježit 42C/G2 i 65(Z)2 8K model zbog činjenice da su aktualni 8K modeli još uvijek preskupi no to će s dolaskom 97" promjeniti jer po deafaultu ide pad cijena što zbog godišnjih ciklusa što zbog proširenja 8K line-up.

Bit ce jako zanimljiva iduca godina,LG bi mogao dodavanjem heatsinka na EVO panel jos podic performanse svojih modela.

Vidjet cemo hoce li Samsung bit spreman sa svojim oledima te kakve su im performanse po pitanju boja,nitsa itd...i naravno velicine ekrana i cijene.

Takodjer ce doc i naprednije varijante mini leda sa bolje prilagodjenim dimming algoritmima i ocekujem da i Sony te Panasonic predstave mini led lcd modele.

Sto se tice micro leda mislim da cemo tu cekat puno duze nego se ocekivalo....od tuda i ta promjena pravca kod Samsunga sa iskljucivo micro leda na oled.

Nadam se da ce iduce godine IFA bit otvorena za publiku da opet odem tamo.

9 mjeseci
Strelok kaže...

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

Za te pare mogao si dobiti lg ili sony oled. Kakva steta novaca.

10 godina

Pozdrav ekipa,

Tražim neku telku do nekih 3500kn otprilike.

Netflix I igranje malo na Ps4. Boje su mi najbitnije stvar sve mogu prizivit ali kritične boje me ubijaju, gledalo hi se sa nekih 2ipo-3m.

Hvala

Sony Alpha A7III, 16-35mm 2.8 GM, 70-200mm 2.8 GM, 85mm 1.4, DJI Ronin S2
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa,

Netflix I igranje malo na Ps4. Boje su mi najbitnije stvar sve mogu prizivit ali kritične boje me ubijaju, gledalo hi se sa nekih 2ipo-3m.

Hvala

Koje su to kritične boje?

3 godine
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Bit ce jako zanimljiva iduca godina,LG bi mogao dodavanjem heatsinka na EVO panel jos podic performanse svojih modela.

Vidjet cemo hoce li Samsung bit spreman sa svojim oledima te kakve su im performanse po pitanju boja,nitsa itd...i naravno velicine ekrana i cijene.

Takodjer ce doc i naprednije varijante mini leda sa bolje prilagodjenim dimming algoritmima i ocekujem da i Sony te Panasonic predstave mini led lcd modele.

Sto se tice micro leda mislim da cemo tu cekat puno duze nego se ocekivalo....od tuda i ta promjena pravca kod Samsunga sa iskljucivo micro leda na oled.

Nadam se da ce iduce godine IFA bit otvorena za publiku da opet odem tamo.

Činjenica da će biti općenito puno više modela u ponudi je na kraju najvažnija za sve nas. LG je u najboljoj poziciji jer dozira koliko treba, samsung je u dosta zahtjevnoj situaciji s neizvjesnim oledom te partnerstvom s sve jačim kinezima.

Microled je almost dead, mini promili onih koji si to mogu priuštiti ga čini praktički prototipom još barem nekoliko godina. Za primjer je ovogodišnji launch 110" modela koji ima cijenu od 150,000 eur

https://www.mall.sk/led-televizory-uhlopriecka-164-cm/samsung-mna110ms1a

Navodno 99" koji bi trebao bit "malo" jeftniji odnosno cca 130,000 je prolongiran budući da samsung ne može još lansirat 99" jer još nisu skroz riješili tehničke probleme a to onda znači da su odmah automatski odgođeni 88" i 76". Upravo taj 76" je trebao bit neki "povoljniji" microled od cca 75,000 eur što je i dalje ogromna cijena no ono što je kod tog modela zanimljivo je da je najavljen kao one piece znači ne kao ovi od 150", 110", 99" koji se slažu spajanjem modula. Bojim se da microled od 75/76" neće ni tako brzo ni jeftino..barem dok se ne riješi najveći problem a to je veličina koja za true microled mora bit ispod 100 µm, ustvari bliže 50 µm. Tada će moći napravit i 8K microled u 55" veličini. Do 2026. će se sigurno osim samsunga i lg koji već imaju proizvodnju sigurno uključit i kinezi pa je neizbježan tehnološki napredak i puno niže cijene od ovih koje sada samsung ima. S obzirom da je sada npr 77G1 kao top model u klasi vrlo blizu cijeni od cca 3K EUR onda ne treba uopće razmišljat o nikakvom 76" microledu jer ga neće biti još barem 3-5 godina a i kad se ustabili sumnjam da će mu cijena bit niža od barem 10x ove za 77G1

10 godina
vRay kaže...
Strelok kaže...

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

Lg da, Sony za gaming ima previsok input lag.

Probleme sa VRR i 120Hz.

Trebam TV koji radi na PS5 i PC-u bez jebemti.

Trebam TV koji ostavim ponekad na istom slajdu, slici po pola dana. Složimo se da Oled nije baš prikladan za moje namjene iako nije otpisan za drugu sobu, samo za filmove.

I sony A90J je bio preskup kad sam kupovao QN95A.

10 godina
gocc01 kaže...

Još kad bi pustili za DTS, bilo bi savršeno..

6 godina
kiwi_91 kaže...

U Svijet medija ima Diners akcija od -20 % na već akcijske cijene. Svi modeli uključeni u akciju su na linku, a dolje je samo izdvojeno za primjer.

SONY KE-65XH9077 -  6.159,20 kn s Dinersom  

Da oće plazma sad crknut, da odmah večeras kliknem.. možda da joj pomognem malo.. hmmm

8 godina
Havo kaže...
kiwi_91 kaže...

SONY KE-65XH9077 -  6.159,20 kn s Dinersom  

Da oće plazma sad crknut, da odmah večeras kliknem.. možda da joj pomognem malo.. hmmm

Koju plazmu imas,budi spreman da je tesko nac tv koji moze zamjenit dobru plazmu kvalitetom slike i motion performansama.

8 godina

Luda cijena. Nema se tu što razmišljati, niže mislim da ne ide od ovoga. Za 6000 kn dobiti takav tv. Inače kupio sam navedeni sony, samo 75 inčnu verziju i televizor je genijalan. Uživancija za oči!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Fantastican update za CX olede!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
Strelok kaže...
vRay kaže...
Strelok kaže...

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

Lg da, Sony za gaming ima previsok input lag.

Probleme sa VRR i 120Hz.

Trebam TV koji radi na PS5 i PC-u bez jebemti.

Trebam TV koji ostavim ponekad na istom slajdu, slici po pola dana. Složimo se da Oled nije baš prikladan za moje namjene iako nije otpisan za drugu sobu, samo za filmove.

I sony A90J je bio preskup kad sam kupovao QN95A.

- Meni su LG vs Sony oledi zapravo vrlo tijesna usporedba. Input lag na sonyu je ok, sve ispod 20ms je u biti dovoljno. U biti kod ove usporedbe sve ovisi o cijeni, ali ako je cijena slicna usprkos problemima sa VRR-om ja bi uzeo sony. Ima interni android i ipak nesto bolje osmisljen tv na dosta razina.

- Sa pixel shift opcijom ukljucenom nije to tako velik problem, pogotovo ako nije hdr slika i svjetlost nije na vise od 30-40%. Mada, definitvno nije preporuka raditi to sa oledima.

- A sto se tice A90J, pa to je master serija, to se ne isplati niti gledati. Ides na ovu seriju ispod(a80j), razlika izmedju master serije i serije ispod je minorna a razlika u cijeni poprilicna.

10 godina
Pozdrav. Nisam baš u tim vodama i nisam dugo TV kupovao. Onako na prvu, našao sam ponudu za LG OLED55BX3LB.AEU za 7.500kn. Imam već 7 godina LG i zadovoljan sam, treba mi veća dijagonala i 55" mi je max što mogu uglaviti u prostor. S tim da mi je i ta cijena neki maksimum do koliko bih išao. Jel to ok kupnja?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 21:19 (display name ivo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
vRay kaže...
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa,

Hvala

Koje su to kritične boje?

Pa evo konkretan primjer prijatelj ima nekakav Panasonic 65+ inch i sve je to divno krasno al boje su kriminalne, koža je uvijek crvena sjene su sta god gledaš modri plave i koliko god se igrao s postavkama ne mogu ih ispravit, kao važno televizija podržava i dolby vision i sve ali to toliko loše izgleda, žao mi je samo što nemam točan model ali mogu to dodat kasnije. 

Sony Alpha A7III, 16-35mm 2.8 GM, 70-200mm 2.8 GM, 85mm 1.4, DJI Ronin S2
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 1:25 (Kelam).
8 godina
display name ivo kaže...
Pozdrav. Nisam baš u tim vodama i nisam dugo TV kupovao. Onako na prvu, našao sam ponudu za LG OLED55BX3LB.AEU za 7.500kn. Imam već 7 godina LG i zadovoljan sam, treba mi veća dijagonala i 55" mi je max što mogu uglaviti u prostor. S tim da mi je i ta cijena neki maksimum do koliko bih išao. Jel to ok kupnja?

Unazad 2-3 stranice ekipa je spominjala kupnju C1 u Hr za nesto iznad 7000kn tako da BX u tom slucaju nije dobar deal.

6 godina
gocc01 kaže...

Jučer skinuo.Sve radi kak treba.

8 godina

Odlicno je kako je LG apdejtao 2020 seriju na razinu 2021 serije sa softverske strane,ne znam jedino dali ima game bar?

Sad da jos dodaju sve to na 2019 seriju i bit ce hrpa sretnih korisnika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina

Pozdrav, donekle nadovezivanje na ovo raspravu. 

Tražim tv gotovo isključivo za Netflix/ostale streaming platforme, povremeno streamanje sporta i gejmanje. 55 do 65", do otrpilike 8,000kn. Vidim da ste spominjali LG C1 kao opciju pa me zanima trebam li gledati dalje ili je to best buy?

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 12:40 (Christian).

0 0 hvala 0
8 godina
Christian kaže...

Tražim tv gotovo isključivo za Netflix/ostale streaming platforme, povremeno streamanje sporta i gejmanje. 55 do 65", do otrpilike 8,000kn. Vidim da ste spominjali LG C1 kao opciju pa me zanima trebam li gledati dalje ili je to best buy?

Hvala!

Po tim cijenama u Hr je apsolutni best buy jer je cak i u De skuplje.

C1 je i opcenito mozda najbolji tv u 2021 i jedini minus je mogucnost burn ina ali realno koliko je ovaj najnoviji model otporan ili osjetljiv trenutno nitko ne zna.

Nadajmo se da je 2018 serija pokazatelj da je LG rijesio vecinu tog problema jer od te serije broj slucajeva burn ina je drasticno pao naspram 2016/17

12 godina
Christian kaže...

Hvala!

Može se naći i 65" OLED za tu cijenu, ovisi što tražiš od opcija..

11 godina

Nestu tu ne valja ... panasonic, pa cak i losijim modelima, ima dobre boje ... jos to da je koza crvena, tu mi nesto ne stima ... 

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice