Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 37.247
|
čitano: 10.079.315
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
parizer kaže...

Pozdrav

Kupujem 65" TV za dnevni boravak.

Prva i 90% namjene je gledanje IPTV-a. Ostalo malo spajanje kompa i playstation (malo...).

Cifra do koje bi isao je negdje 12000kn. Ako bas ima smisla onda moze i više.

Gledao sam najviše Samsung modele, razne serije, ali mogu i ostali...

Ima li tu nekog favorita ili je jednostavno što skuplje to bolje? :)

meni je žao da si nisam uzeo veći TV, pa eto, ... za tu cijenu imaš 75 inchnih koliko ti srce želi. Osim ako baš nisi skroz na ultra premium kvalitetu slike otišao, tada jest Samsungov Q90 i to je to. 

8 godina
BigD_Cro kaže...

Da, cijene su otišle gore i za ISTE modele. Pred 2 godine sam u Elipsu kupio na akciji Hisense 55A7100F za 2500 Kn, danas je taj isti TV na akciji za 2999. Prošlu jesen sam klinki za sobu kupio Hisense 55A7500F za 2999, danas je na akciji za 3699. Ajde da su ovogodišnji modeli skuplji, ali pričamo od TV-ima koji su bili raspoloživi prije godinu-dvije.

to je istina. Kako sam gledao kupovati televizore sa sedmog na osmi mjesec primjetio sam da je elipso s 31.7. na 1.8. podignuo cijene za te slabije modele bar 300-400kn pa sam od njih i odustao.

Znači to je samo za taj jedan mjesec, pa me ne čudi da je na duže vremensko razdoblje i više

8 godina
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
parizer kaže...

Pozdrav

Prva i 90% namjene je gledanje IPTV-a. Ostalo malo spajanje kompa i playstation (malo...).

meni je žao da si nisam uzeo veći TV, pa eto, ... za tu cijenu imaš 75 inchnih koliko ti srce želi. Osim ako baš nisi skroz na ultra premium kvalitetu slike otišao, tada jest Samsungov Q90 i to je to. 

75inch do 12k kuna koliko ti srce zeli?....

Mozda jeftinog kineskog smeca koje onda ima kvalitetu slike kao i kinesko smece za 3000kn samo u vecoj dijagonali gdje se nedostatci slike jos vise isticu.

Opcenito se ne kuzis u kvalitetu slike i za tebe je jednako imao tv od 2000kn ili micro led od pola milijuna kuna,vidim da je tebi to sve isto.

10 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odličan post MEGATAMA.

To je problem neinformiranosti.

Veća dijagonala=vidljive veće mane

Pogotovo na LCD-u.

Zato treba kvalitetan TV kad se ide na veličinu, tada raste i cijena. Puno puno zona lokalnog zatamnjenja inače je muka gledati po mraku.

Ovi LG IPS QNED isto izbjegavati. 

Gledao sam u dućanu, to po danu vidiš da je crna siva kamo li po noći. IPS panelu mjesto je na monitoru ne TV-u.

Mada većini ljudi nije bitna kvaliteta pošto bolje neznaju tj. nisu vidjeli "pravi" TV.

Naravno, 90% gleda naše škart programe ili običnu HD rezoluciju, to isto igra ulogu.

Onda odluči jednom spojiti PC,PS5 pa vidi da to nije to.

Koliko para toliko muzike.

Zna se kao kod svega.

Najbolji paneli idu u najbolje.

Srednji mid klasa.

A ovi 75" za 5500 kn, to su poludefektni paneli koji nejdu na reciklažu nego se uredno prodaju.

Osobno kritiziram i Samsung zato jer su zajebali najbolju seriju ove godine za EU tržište.

Radi covida žurili su i sklapali kak su znali i stigli.

Još smo morali naručiti 65" verziju a sada ih niti nema.

Te su najkritičnije, kod QN95AA.

Sada se isplati uzeti Q95T ,  top model 2020., 10 000 kn za 65". 

LG OLED isto ima dobre cijene a performanse 10% lošije nego u Sonya recimo, ako i toliko.

Sony a sada i Philips jako moraju spustiti cijene top oled modela.

2 3 hvala 0
Strelok kaže...

Odličan post MEGATAMA.

Pogotovo na LCD-u.

Zato treba kvalitetan TV kad se ide na veličinu, tada raste i cijena. Puno puno zona lokalnog zatamnjenja inače je muka gledati po mraku.

Gledao sam u dućanu, to po danu vidiš da je crna siva kamo li po noći. IPS panelu mjesto je na monitoru ne TV-u.

Mada većini ljudi nije bitna kvaliteta pošto bolje neznaju tj. nisu vidjeli "pravi" TV.

Naravno, 90% gleda naše škart programe ili običnu HD rezoluciju, to isto igra ulogu.

Zna se kao kod svega.

Srednji mid klasa.

A ovi 75" za 5500 kn, to su poludefektni paneli koji nejdu na reciklažu nego se uredno prodaju.

Osobno kritiziram i Samsung zato jer su zajebali najbolju seriju ove godine za EU tržište.

LG OLED isto ima dobre cijene a performanse 10% lošije nego u Sonya recimo, ako i toliko.

pa i nije baš istina to što si napisao, ali OK :) svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Po tvom komentaru ispada da je svaki TV ispod 20,000kn teško smeće, a i taj nije baš najbolji. Nemaju svi forumaši financije kakve su vaše (rekao bih skoro pa nitko), a i velika većina ljudi doista gleda TV radi sadržaja, ne može ih manje biti briga za svakakve điđe miđe koje vi volite.

Hrvati hrvati teško vas je zadovoljiti...

8 godina
Strelok kaže...

Odličan post MEGATAMA.

Pogotovo na LCD-u.

Zna se kao kod svega.

Srednji mid klasa.

pa i nije baš istina to što si napisao, ali OK :) svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Po tvom komentaru ispada da je svaki TV ispod 20,000kn teško smeće, a i taj nije baš najbolji. Nemaju svi forumaši financije kakve su vaše (rekao bih skoro pa nitko), a i velika većina ljudi doista gleda TV radi sadržaja, ne može ih manje biti briga za svakakve điđe miđe koje vi volite.

Hrvati hrvati teško vas je zadovoljiti...

Ne,nadjes ti jako dobar tv i za 7000-8000 tisuca kuna ali ne u 75inch dijagonali.

9 godina

Pozdrav svima.

Jel netko možda od Vas kupovao TCL C815 ili je upoznat s istim? 

Meni djeluje prilično zanimljivo za moje potrebe, a  s ovim popustima na ekupi i nije pretjeran cijenom.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Sony je tradicionalno imao peak oko 500nits na svojim prijasnjim oledima,ove godine su napravili velik skok zahvaljujuci modifikaciji panela.

https://www.avforums.com/reviews/sony-a90j-bravia-xr-65a90j-oled-tv-review.18907

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
parizer kaže...

Pozdrav

Preveliko mi je 75" za moj dnevni odnosno setup dnevnog.

Gledao sam čak i Neo QLED sa mini LED za 15k https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-neo-qled-65qn90a.html
Da, dobar je 65Q95T za 10k https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-qled-65q95t-1.html
Da li vrijedi dati +5k sa mini led?

Što se OLEDa tiče, nisam gledao u tom smjeru zbog oled nedostataka. Možda se varam, ali eto...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 12:50 (parizer).
2 godine

Momci, nemojte zaboraviti da je bitno i za što će se TV koristiti. Za usputno gledanje programa dok se pije kava i drkari po mobitelu, te za pogledati Hawai 5-0 na Fox-u se fakat ne isplati kupovati TV od 10-20 k Kn. Ja TV većinom gledam upravo ovako. A kad hoću na miru pogledati neki dobar film, odem u podrum, kresnem projektor i zvučnike i gledam 100 inča dijagonalu. E, to mi već donekle dočarava kino doživljaj, makar mi projektor radi downsample na Full HD. I j a sam s tim zadovoljan. A ako netko koristi 65" OLED za usputno gledanje, od volje mu bilo. Meni ni iz džepa, ni u džep.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 12:56 (BigD_Cro).

1 0 hvala 0
6 godina
MEGATAMA kaže...

Sony je tradicionalno imao peak oko 500nits na svojim prijasnjim oledima,ove godine su napravili velik skok zahvaljujuci modifikaciji panela.

https://www.avforums.com/reviews/sony-a90j-bravia-xr-65a90j-oled-tv-review.18907

U peak brightnessu su skočili  sa 500 na 750 nitsa 

https://www.displayspecifications.com/en/model/9bf624d1

Sony tradicionalno preskup za ono što nudi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 13:12 (Tascam).
4 godine
@parizer

Teško da ćeš više uopće naći taj 65Q95T(taj sa linka je nedostupan i to već dugo a ako i naiđeš na koji vjerovatno je izložbeni) a po toj cijeni još i teže...tako da ti ostaje samo QN90A po većoj cijeni ili čekaj da još padnu cijene...i preporučio bi ti da malo proguglaš po forumuma i da se upoznaš sa svim manama koje televizori imaju jer ih imaju i to dosta! 😎
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 13:16 (Mali322).

0 0 hvala 0
13 godina
Mali322 kaže...
@parizer

Teško da ćeš više uopće naći taj 65Q95T a po toj cijeni još i teže...tako da ti ostaje samo QN90A po većoj cijeni ili čekaj da još padnu cijene...i preporučio bi ti da malo proguglaš po forumuma i da se upoznaš sa svim manama koje televizori imaju jer ih imaju i to dosta! 😎

Googlam i vidim mane - svaki ima nešto... 

Zato i pitam ovdje jer sam ja tek nedavno počeo googlati i upoznavati trenutnu gamu TV uređaja, a ekipa ovdje je vec pogledala xy toga

Ovo za 95T imas pravo

Trenutno najviše naginjem prema QN90A

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 13:20 (parizer).
8 godina
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Na oledu je 250+ nits jako puno pogotovo ako ides na 450-500 na 750nits.

Da jos jednom napomenem da je QN90A IPS panel a ne VA za one koje zanima taj model.

Svakako se isplati ic sa nadoplatom iznad Q95T jer ima oko 120 zona dok  QN95A ima oko 800 zona ako ne i vise.

Naravno ako ciljate na najbolju mogucu sliku koju jedan LCD danas moze prikazat..

8 godina
parizer kaže...
Mali322 kaže...
@parizer

Teško da ćeš više uopće naći taj 65Q95T a po toj cijeni još i teže...tako da ti ostaje samo QN90A po većoj cijeni ili čekaj da još padnu cijene...i preporučio bi ti da malo proguglaš po forumuma i da se upoznaš sa svim manama koje televizori imaju jer ih imaju i to dosta! 😎

Zato i pitam ovdje jer sam ja tek nedavno počeo googlati i upoznavati trenutnu gamu TV uređaja, a ekipa ovdje je vec pogledala xy toga

Ovo za 95T imas pravo

Ako se odlucis za QN90A obavezno trazi od trgovine da ti potvrde dali je panel VA ili IPS.

13 godina
MEGATAMA kaže...
parizer kaže...
Mali322 kaže...
@parizer

Ovo za 95T imas pravo

Ako se odlucis za QN90A obavezno trazi od trgovine da ti potvrde dali je panel VA ili IPS.

Koliko sam skužio bolje je VA od IPS u ovom slučaju (samsung tv)?

Na monitorima je inace bolji IPS od VA

parizer kaže...
MEGATAMA kaže...
parizer kaže...
Mali322 kaže...
@parizer

Ovo za 95T imas pravo

Koliko sam skužio bolje je VA od IPS u ovom slučaju (samsung tv)?

Na monitorima je inace bolji IPS od VA

IPS samo ako ti je bitan kut gledanja, za sve drugo VA panel bolji. Ali dosta često na veće modele stave IPS (a manje VA), razlog, nemam pojma...

BigD_Cro kaže...

Momci, nemojte zaboraviti da je bitno i za što će se TV koristiti. Za usputno gledanje programa dok se pije kava i drkari po mobitelu, te za pogledati Hawai 5-0 na Fox-u se fakat ne isplati kupovati TV od 10-20 k Kn. Ja TV većinom gledam upravo ovako. A kad hoću na miru pogledati neki dobar film, odem u podrum, kresnem projektor i zvučnike i gledam 100 inča dijagonalu. E, to mi već donekle dočarava kino doživljaj, makar mi projektor radi downsample na Full HD. I j a sam s tim zadovoljan. A ako netko koristi 65" OLED za usputno gledanje, od volje mu bilo. Meni ni iz džepa, ni u džep.

To sam si i ja mislio, uzeo bih si xgimi projektor, skup je jbt. al dao bih te novce, 100 incha dijagonala, ma nema tog premium TVa koji mogu dati cinema experience kao velika dijagonala.

HORIZON Pro - XGIMI 4K Projector – XGIMI Official Store US

ovaj tu je short throw, a i donekle portabilan, automatski keystone correction, također i pronalazi rubove pa smanjuje sliku po potrebi, 2200 lumena, čak su mu i zvučnici solidni, ma jeben je ...

6 godina

delete

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 14:45 (Tascam).
6 godina
MEGATAMA kaže...
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Na oledu je 250+ nits jako puno pogotovo ako ides na 450-500 na 750nits.

Da jos jednom napomenem da je QN90A IPS panel a ne VA za one koje zanima taj model.

Svakako se isplati ic sa nadoplatom iznad Q95T jer ima oko 120 zona dok  QN95A ima oko 800 zona ako ne i vise.

Naravno ako ciljate na najbolju mogucu sliku koju jedan LCD danas moze prikazat..

I onda u recenziji napišu pod The good :

• Superb HDR brightness from XR OLED Contrast Pro tech

Kao da ima minimum 1000 nitsa 

Preskupo mazanje očiju.

8 godina
Tascam kaže...

delete

Kada je ustanovljen HDR konzorcij...prije ovih nebuloza sa HDR naljepnicama na svakom smecu minimalni zehtijevi su bili 1000nits za LCD modele 500nits za OLED modele tako da ovaj Sony ide dobrano iznad min 500nits za olede.

I uvjek gledaj real world peak a ne teoretski jer na dosta modela stave teoretski 1500nits a real world mjerenje...600nits.

11 godina

Pozdrav svima, treba mi jedan manji tv za sobu i to zbog namještaja, upravo od 32".

Ništa specijalno, po mogućnosti što jeftinije, a da opet nije teški šrot od kvalitete slike. Što uzeti? Vidim da je i u Kauflanda početkom tjedna neki Vox za 1k kn. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Žao mi te je, ali ovdje nećeš nači dobru preporuku. Tu na ovoj temi se samo hvale i preporučuje visoka klasa tv-a. Meni muka dođe od komentara, svi imamo plaće cca 20.000kn i svi smo dobro situirani vozimo po par komada auta, tako da nam fali samo još jedan vrhunski teve u kući....čitaj vili ili stanu ...čitaj penthousu.

21 mjesec

Mene se napalo na jednom drugom forumu jer korstim Samsung televizije do 3,5 - 4,5 tisuće kuna.....doma ih imam 4 ( trebaju mi ) i 2 u kući u G.kotaru....

valjda bi trebao dići kredit za kupiti TV......ili raditi cijeli mjesec za jednu TV.......

5 0 hvala 0
dv14 kaže...

Pozdrav svima, treba mi jedan manji tv za sobu i to zbog namještaja, upravo od 32".

Ništa specijalno, po mogućnosti što jeftinije, a da opet nije teški šrot od kvalitete slike. Što uzeti? Vidim da je i u Kauflanda početkom tjedna neki Vox za 1k kn. 

Evo drugar, kao stvoreno za tebe:

Xiaomi Mi TV 4A 32 televizor, 32" (82 cm), LED (nabava.net)

A imaš i ovaj:

Philips 32PHS5505 televizor, 32" (82 cm), LED (nabava.net)

Oboja proizvođača nisu ŽNJ marka, i Philips i Xiaomi su kvalitetni, iako je za ~1000kn teško pronaći nešto što odgovara, ja bih stvarno se maknuo od tih "noname" uređaja, jer to nije ništa drugo nego generički kineski TV ali s drugom etiketom.

bodija kaže...

Žao mi te je, ali ovdje nećeš nači dobru preporuku. Tu na ovoj temi se samo hvale i preporučuje visoka klasa tv-a. Meni muka dođe od komentara, svi imamo plaće cca 20.000kn i svi smo dobro situirani vozimo po par komada auta, tako da nam fali samo još jedan vrhunski teve u kući....čitaj vili ili stanu ...čitaj penthousu.

Pa na to se i sveo ovaj ogromni topic, iako je naslov "koji televizor kupiti - vodič za odabir" mogao bi se komotno preimenovati u "svi ste vi luzeri jer nemate tv od 20,000kn koji ma svakakve điđemiđe koje niti sam ne razumijem niti mogu prepoznati ali znam da su super"

Postoje budget, mid-range i premium TV-i i svi su namijeneni određenim korisnicima. Neki ljudi nikako da shvate. 

12 godina
dv14 kaže...

Evo drugar, kao stvoreno za tebe:

Xiaomi Mi TV 4A 32 televizor, 32" (82 cm), LED (nabava.net)

A imaš i ovaj:

Philips 32PHS5505 televizor, 32" (82 cm), LED (nabava.net)

Oboja proizvođača nisu ŽNJ marka, i Philips i Xiaomi su kvalitetni, iako je za ~1000kn teško pronaći nešto što odgovara, ja bih stvarno se maknuo od tih "noname" uređaja, jer to nije ništa drugo nego generički kineski TV ali s drugom etiketom.

....ma nevalja ti to ništa ako nije samsung Q95T,Sony KDXH9505/XRX93J, Lg OLEDBX3 i sl. 

ponuda

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 23:40 (bodija).
10 godina
Pozdrav.

Uz sve nedostatke i probleme OLED-a dali se vise isplati uzeti LG oled bx3 (ili cx3) ili Sony x93j?
Velicina 65"
Gledanje youtube,netflix,hbo go, max tv, filmovi sa usb-a...
90% vremena se tv gleda po mraku

Dodatno pitanje: Dali se isplati dati 11000 tj. 12000 kn za takav OLED?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 23:56 (Hose Marinho 46).

0 0 hvala 0
Za po noći OLED definitivno. Po danu ipak je nešto bolji QLED.
6 godina
Hose Marinho 46 kaže...
Pozdrav.

Uz sve nedostatke i probleme OLED-a dali se vise isplati uzeti LG oled bx3 (ili cx3) ili Sony x93j?
Velicina 65"
Gledanje youtube,netflix,hbo go, max tv, filmovi sa usb-a...
90% vremena se tv gleda po mraku

Dodatno pitanje: Dali se isplati dati 11000 tj. 12000 kn za takav OLED?

O kojim nedostacima i problemima oleda misliš?

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice