Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 35.993
|
čitano: 9.739.939
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovi novi Philips oledi su odlicni za gledanje filmova,serija itd.

Za gaming nisu najbolji izbor.

U svakom slucaju nikako nisu losi dok su njihovi LCD modeli katastrofa....najavljivali su mini led model ali ne znam dali je taj stigao ili ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Pa zar ne mozes doplatit 5 godina garancije...opcionalno?

A kakvu garu bi trebali ovi davat za ove strojeve?:)

LG lansirao ROLED, cijena u usa $100,000

https://www.displayspecifications.com/en/news/3e42601

S druge strane samsung je u eu lansirao microlede koji su još skuplji pa je tako 99" 130,000€ dok je 110" 150,000€!   Možda onaj od 76" bude ispod 100,000 pa će, barem na papiru, ljepše to izgledat:)

https://news.in-24.com/business/49745.html

Hmm samo 2000nits za ove micro led modele a onaj od prije par godina sto sam gledao na IFA je bio 4000nits...mozda je trosio previse struje pa su spustili....

Da, to je 99% razlog budući da je tih 4000nits jako veliki potrošač. Ali ni ovi koji su se sad pojavili u prodaji nisu još pravi microled tv-i nego nešto između micro i mini led budući da veličina samog elementa treba bit ispod 100 microm a sada to još uvijek nije. Kada budu u stanju napravit recimo 48" ili 55" u 8K rezi onda će to biti pravi microled s veličinom ispod 100 a tada će vjerojatno i riješit drukčiju tehnologiju umjesto ove sada: slaganje modula koji imaju kao nevidljivi spoj ali ipak prve ocjene su da se vide ti spojevi što je neprihvatljivo za nekog tko daje 150,000 eur. za tv  Navodno su već ove godine trebali bit u jednom komadu međutim 99" i 110" nisu. Nešto se špekulira da bi onaj najmanji od 76" mogao bit one piece a ne modulski no taj tek treba pričekati budući da prije njega treba izaći prvo 88" do kraja godine. Mislim da je realno očekivat prvo predstavljanje 76" na CES-u iako nije isključeno da ga barem prikažu i na IFI za par tjedana.

MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
Emixman1 kaže...

Baš agresivno ruše cijenu za C1 oled, jesam šta propustio?

Novo a pada 

https://www.nabava.net/televizori/lg-oled55c11lb-televizor-cijena-55-139-cm-led-oled-ultra-hd-143489861

Ovo je do sada neviđena situacija: 55C11 ispod 8K a tek je 7.mjesec

U ovo vrijeme prošle godine 55CX je bio 12-13000kn pa je pad cijena drrastrićan

C1 je apsolutni best buy i to ne samo prema konkurenciji izvana nego i u vlastitoj butigi jer nitko normalan neće kupovat 55B1 ili 55A1 za čak i skuplju cijenu od ovih 7999kn:)

Ono što vjerojatno mnogi čekaju je takav pad i za 65" što će se isto dogodit u sljedećem razdoblju, možda ne kod nas i možda ne još ovih 5 mjeseci ali u 2022. bi 65" OLED mogao bit i značajno ispod 10K.

U MediaMarkt u ovom trenutku C1 i G1 imaju identicnu cijenu od 1619eu.....a G1 ima EVO panel.

Cijene su posvuda u eu nikad niže pa čak i kod nas. U nekim shopovima poput linksa i centra tehnike je novi 55C1 7999 kn i to je jedna od najpovoljnijih cijena u eu sada.

A G1 je već i u DE vrlo povoljan kao što si napisao, uz te akcije i cashback promocije i 65G1 se može nabavit za cca 2000€. Mislim da je za sada rekorder, barem kada je 65" u igri, onaj nizozemski shop u kojem je 65G1 za 1849€

Daleko najveći pad imaju naravno 77-ice pa je tako novi 77C1 več viđen za 2500€što je ludo niska cijena za aktualni, novi model. Vjerojatno ćemo u 2022. imat 77" ispod 2000 a 65 za 1000:)

8 godina

Ovo ce bit spas za sve koji bore bitku sa 1-2 hdmi 2.1

A koliko vidim rijesava i niz problema sa zvukom koji ima hrpa vlasnika novih televizora spojenih na zvucne sisteme.

Ovo bi meni mogao bit razlog da ne moram mjenjat Q90R jer nema dovoljno hdmi 2.1 ulaza za mene....

https://hdfury.com/product/8k-vrroom-40gbps/

Moj PC  
2 0 hvala 0
MEGATAMA kaže...

A koliko vidim rijesava i niz problema sa zvukom koji ima hrpa vlasnika novih televizora spojenih na zvucne sisteme.

Ovo bi meni mogao bit razlog da ne moram mjenjat Q90R jer nema dovoljno hdmi 2.1 ulaza za mene....

( ಠل͟ಠ)

ne bi li trebalo biti obrnuto?

8 godina
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MEGATAMA kaže...

( ಠل͟ಠ)

I bilo je obrnuto...valjda su krivo apdejtali zadnji put...?....

19 mjeseci

Eto nazalost philips 55oled754 tv dobio sa jastukom u ekran i paten uspio napuknut ekran tako da sada daje samo crnu boju.

Ovog puta mi se nedaje tolke novce za tv koji se sporije pali, mijenja kanale i cita disk nego kineski od 200e tako da sam gledo nesto za cca 4000kn/55" tipa TCL ili HISENSE pa dali se u tom cjenovnom razredu uopce vidi neka razlika u markama?

0 0 hvala 0
8 godina
Overload001 kaže...

Eto nazalost philips 55oled754 tv dobio sa jastukom u ekran i paten uspio napuknut ekran tako da sada daje samo crnu boju.

Ovog puta mi se nedaje tolke novce za tv koji se sporije pali, mijenja kanale i cita disk nego kineski od 200e tako da sam gledo nesto za cca 4000kn/55" tipa TCL ili HISENSE pa dali se u tom cjenovnom razredu uopce vidi neka razlika u markama?

Realno.....ne.

19 mjeseci

Onda dolazi onaj na akciji sa androidom ovaj put

8 godina
Overload001 kaže...

Onda dolazi onaj na akciji sa androidom ovaj put

Android ce ti pruzit najveci broj aplikacija i opcija samo pazi da ne uzmes tv koji ne moze pogonit svoj OS kako treba.

19 mjeseci

Dovoljno da mi moze nordVPN i youtube vanced da nemam reklame za muziku ostalo ionako ni ne koristim.

Zaboravio pitat jel ima di da se otkupljuju pokvareni tv-i da se makar dobije za pivu?

8 godina

Eto napokon napokon krece sa hdmi 2.1 spliterima i barem djelomicnim rijesenjima.

Sad su svi oni Sony ili Samsung televizori zanimljiviji....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Pozdrav svima!

Obzirom da u zadnje vrijeme ima dosta akcija na televizore molim vas preporuku tv-a dijagonale 75'' do 10 000kn. Trebao bi mi neki prosječni all round tv za gledanje filmova i gaming. Zadnje 3 godine sam koristio samsungov 109cm osnovni model 4k televizora pa bi ostao na samsungu ako nema ništa bolje u tom rangu.

0 0 hvala 0
prasac kaže...

Pozdrav svima!

Obzirom da u zadnje vrijeme ima dosta akcija na televizore molim vas preporuku tv-a dijagonale 75'' do 10 000kn. Trebao bi mi neki prosječni all round tv za gledanje filmova i gaming. Zadnje 3 godine sam koristio samsungov 109cm osnovni model 4k televizora pa bi ostao na samsungu ako nema ništa bolje u tom rangu.

Napisao bih da Philips ima sjajnu razliku kvaliteta/cijena (imam 2 modela doma, nikad niti jedan problem)

PHILIPS 75PUS8505 12 (elipso.hr)

ali ovdje će me popljuvati zbog toga, pa slobodno čekaj da ti savjetuju nekog kineza.

Sad vidim da si prije imao Samsunga i da bi htio ostati na njemu, Q60 linija je super (imao sam ju prije, sjajna slika)

Proizvod | SuperNet d.o.o.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 10:52 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
7 godina

" ....ali ovdje će me popljuvati zbog toga, pa slobodno čekaj da ti savjetuju nekog kineza. " .... kao što je Philips

8 godina

Ma gledao sam baš taj model samsunga, al uzet ću u obzir i phillips zbog niže cijene i 5 godina garancije :)

0 0 hvala 0
11 godina
MEGATAMA kaže...

( ಠل͟ಠ)

Možda je to neka next level anti-scalping metoda xD

prasac kaže...

Ma gledao sam baš taj model samsunga, al uzet ću u obzir i phillips zbog niže cijene i 5 godina garancije :)

čisto za info, imam doma i Philips (stariji "the one to take home" model 6xxx serije) i Samsung Q60T. Slika je općenito bolja na Samsungu, posebice HDR sadržaj.

Daleko od toga da je na Philipsu loše, nije, super je, ali eto čisto da imaš neku informaciju više.

Philips 8xxx serije su nešto bolje u NITS-ima od 6xxx, ali Samsung čini mi se i dalje tu nosi prevagu. Ako bi htio Ambilight onda nemaš što birati jer Philips jedini ima tu mogućnost. Također Dolby Vision (Netflix sadržaj) jedino Philips ima, dok Samsung odbija tako nešto podržati.

Neka netko drugi dade informaciju kakvi su drugi proizvođači, ja nemam iskustva s drugim modelima.

9 godina
Dolby vision je pored Philipsa podržan na određenim LG i Sony televizorima, ne znam za ostale.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
MEGATAMA kaže...

Eto napokon napokon krece sa hdmi 2.1 spliterima i barem djelomicnim rijesenjima.

Sad su svi oni Sony ili Samsung televizori zanimljiviji....

Nasao sam ovo na Amazon.de kosta 49eu ali se moze aplicirat kod pa je 46eu.

Ovaj drugi koji sam prvi linkao ima 4x hdmi 2.1 i puno vise mogucnosti ali ce kostat vjerovatno oko 450eu ako i ne vise...

11 godina

Pozdrav ekipa, trebao bi mi TV od 65 incha pa moze li preporuka? Gledam ove samsung modele u sancte koji su na jakim popustima, isplati li se to? Također ne bi htio 55 incha makar bio ovaj LG OLED jer mislim da će mi bit premal TV, a 2k eura ne zelim dat za 65 inchni model.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci

Ajde Zorane ne sramoti se bezveze. 

Da mularija a čovječe ti si ceo futbal promašio a ne samo sa Philipsom. 

Ugodno gledanje Philips televizora želim. 

17 mjeseci

A eto ekipa pa vi kupujte Philips televizore, šta mularija na ovom forumu ili na desetke tisuća forumaša diljem svijeta zna. 

8 godina
Jonja kaže...

Pozdrav ekipa, trebao bi mi TV od 65 incha pa moze li preporuka? Gledam ove samsung modele u sancte koji su na jakim popustima, isplati li se to? Također ne bi htio 55 incha makar bio ovaj LG OLED jer mislim da će mi bit premal TV, a 2k eura ne zelim dat za 65 inchni model.

Nisi napisao do kojeg bi iznosa išao? Po meni najbolji ti je izbor Sony serija 9:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-sony-bravia-ke-65xh9096-android-2020g.html

Što se tiče Samsunga, ako misliš na akciju ovih q8 i q9 serija, radi se o super televizorima. 

mmafan kaže...
Jonja kaže...

Nisi napisao do kojeg bi iznosa išao? Po meni najbolji ti je izbor Sony serija 9:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-sony-bravia-ke-65xh9096-android-2020g.html

Što se tiče Samsunga, ako misliš na akciju ovih q8 i q9 serija, radi se o super televizorima. 

mislim da želi OLED 65 inchni, ali za puno manje novaca od 15,000kn, tako sam shvatio.

8 godina
mmafan kaže...
Jonja kaže...

mislim da želi OLED 65 inchni, ali za puno manje novaca od 15,000kn, tako sam shvatio.

Najjeftiniji LG oled je 12000 kn 65 incni, a jedino jeftiniji oled od toga je Philipsov 65OLED705/12 za 9800 kn

11 godina

Ne trebam OLED nego unaprijed govorim da mi je 12000 kuna puno. Trebao mi nešto u rangu oko 8000kn, koja je razlika između Bravije i Q serije? 

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Jonja kaže...

Ne trebam OLED nego unaprijed govorim da mi je 12000 kuna puno. Trebao mi nešto u rangu oko 8000kn, koja je razlika između Bravije i Q serije? 

U rangu 8000 kn Sony je najbolji, morat ćeš još malo nadodati. Što se tiče qled 8 serije od Samsunga, ona je već skuplja, oko 10000 kn, bolja je za gaming, te ima jaču svjetlinu kod HDR sadržaja, dok je sony zbog odličnog local diminga odličan za gledanje filmova u mraku(crna boja, mračne scena itd). Kod ostalih stavki su tu negdje. A qled serija 9 je 11000 kn, i od ova tri je najjači tv po svim stavkama. E sad, ako misliš ići do 8000 kn, malo nadodaj i uzmi Sony seriju 9. Sony koristi android, dok Samsung Tizien sustav. Uglavnom ne bi trebao pogriješiti šta god uzmeš od ova tri. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 20:23 (mmafan).
7 godina

Koja je razlika između C11 i C12? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.

0 0 hvala 0
8 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
mmafan kaže...

Zapravo, ovo je super cijena (meni je izašlo 9315kn). Gledam sada drugdje, cca 9200kn je najjeftiniji 75 inhcni Q60. Ovdje se za 100kn dobije 24 limenke (gnjusne) žuje, sasvim, sasvim, prihvatljivo!

Samo zanemarite onih "15,000" kn prekriženih, haha kako da ne.

Oni čini se imaju foru da na svaki prodani primjerak podignu cijenu za par postotaka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 11:57 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice