Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 36.030
|
čitano: 9.761.052
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nope ne kuzis niti dalje.

To sto si ti u Hr ili ja u De dobio novi panel ili novi tv je individualno.

EVO paneli su prvi za koje sam LG kaze "to je to" i usudi se pruzit 5 godina garancije na panel.

Da ti pojasnim da mozda uspijes skuzit.....niti jedan drugi oled panel do ovih od 2015 do danas nije bio dovoljno dobar/izdrzljiv da bi LG to isao napravit.

I nije se nista radilo na zahtijev upit jer imas hrpe slucajeva u UK gdje su odbijene garancije na "burn in" isto kao sto je meni LG.de odgovorio za B7.

Sad to vise nece moc bit slucaj barem ne sa EVO panelima.

8 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony a90j je skuplji 500eu u MediaMarktu od LG G1.....sa jedne strane LG ima 4xhdmi 2.1 i podrsku za vrr,freesync,gsync i kako se cini imat ce Dolby Vision u igrama a sa druge strane Sony ima samo 2x hdmi 2.1 a ja naprimjer vec imam komp i 2 konz9le sa hdmi 2.1.....Sonyev veliki plus za mene je sto su uz EVO panel stavili i heatsink..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
MEGATAMA kaže...

EVO paneli su prvi za koje sam LG kaze "to je to" i usudi se pruzit 5 godina garancije na panel.

Da ti pojasnim da mozda uspijes skuzit.....niti jedan drugi oled panel do ovih od 2015 do danas nije bio dovoljno dobar/izdrzljiv da bi LG to isao napravit.

I nije se nista radilo na zahtijev upit jer imas hrpe slucajeva u UK gdje su odbijene garancije na "burn in" isto kao sto je meni LG.de odgovorio za B7.

Ja sam u DE i meni su mjenjali jedan panel nakon skoro 2 god ali zbog nekakve greske na samom panelu sto je uslo u 2g garanciju, ovaj novi koji su ugradili je za cca pola god- godinu dana dobio ožiljke burninna i nisu mi zeljeli zamjeniti nego su rekli da je garancija na tv 2 god i da na novi panel nema dodatne garancije.

Sad razmisljam da uzmem novi TV ali me strah uzet OLED bas zbog burninna.

Razmisljam uzet Samsung 8K 950 QLED za cca 2100€....

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 18:53 (pixa11).
13 godina
Josiip kaže...

Pozdrav, ima tko kakvu preporuku za 4K tv 43", 3000-4000 kn?

Gledanje programa, hbo (ako ima opcija da se skine aplikacija), netflix i ps5 (znaci nizak input lag?)

LG provjereno/testirano ima niski input lag, oko 10ms i to čak na jeftinim 43/4K TV modelima. Dakle u Game Mode-u, u kojem ionako moš sliku podesit kak god hočeš.

https://forum.bug.hr/forum/topic/igre-opcenito/ps5-novi-xbox-bolji-pc-gaminga-60fps-4k/277592.aspx?page=0&jumpto=6194691&sort=asc&view=flat

https://forum.bug.hr/forum/topic/igre-opcenito/ps5-novi-xbox-bolji-pc-gaminga-60fps-4k/277592.aspx?page=0&jumpto=6194724&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 19:18 (rambox).
6 godina

Poštovani

zamolio bi za preporuku televizora 32" do cca 1500 kn. Treba imati priključak za običnu kućnu antenu, ovaj normanlni dvb-t2 prijemnik (ili neki drugi ako ima naznake da će se za koju godinu opet nešto mjenjati ) i da ima koji usb port.

Televizor je namjenjen za stariju osobu tako da je bitno da je slika na našim kanalima donekle dobra.

Ne dolazi u obzir naručivanje preko interneta.

https://pevex.hr/tv-led-samsung-ue32...t2-344969.html

https://pevex.hr/tv-led-grundig-32ge...rt-338809.html

https://pevex.hr/tv-led-tcl-32s615-h...id-348810.html

Ima li drugdje što bolje

0 0 hvala 0
8 godina
pixa11 kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja sam u DE i meni su mjenjali jedan panel nakon skoro 2 god ali zbog nekakve greske na samom panelu sto je uslo u 2g garanciju, ovaj novi koji su ugradili je za cca pola god- godinu dana dobio ožiljke burninna i nisu mi zeljeli zamjeniti nego su rekli da je garancija na tv 2 god i da na novi panel nema dodatne garancije.

Sad razmisljam da uzmem novi TV ali me strah uzet OLED bas zbog burninna.

Razmisljam uzet Samsung 8K 950 QLED za cca 2100€....

U kojoj si to trgovini kupio?

Veci broj puta sam pisao u ovoj temi...doplatite 5 godina garancije na skuplje televizore...a za OLEDe ne imat produzenu garanciju je ruski rulet.

Ja sam obadva oleda uzeo u Mediamarkt uz produzenu garanciju i u obadva slucaja sam imao na izbor povrat novca ili birat novi tv.

Gadno je kad se covjek opece na OLED....nije problem samo trosenje ekrana nego paranoja koja proizadje iz tog iskustva...pocnes gledat na svako sr.nje na ekranu dali ti mozda moze potrosit piksele brze itd pa na kraju uopce ne uzivas u toj kvaliteti slike jer si opterecen sa time sto moze ostetit panel.

Zato mi je ovaj EVO bas ono sto sam cekao da se desi sa oled tehnologijom.

6 godina

Čudno ja sam na oled panelima od 2016 godine i nemam nikakvih  loših iskustava.Jamstvene uvjete koje sam ostvario , odnose se na LG HR.Mi ovdje živimo u HR.

0 0 hvala 0
8 godina
Tascam kaže...

Čudno ja sam na oled panelima od 2016 godine i nemam nikakvih  loših iskustava.Jamstvene uvjete koje sam ostvario , odnose se na LG HR.Mi ovdje živimo u HR.

Vec sam ti dao odgovor,to je tvoj slucaj isto kao sto sam ja birao novi televizor 2 puta.

Nista cudno,cudno je jedino tvoje iscudjavanje jer si zabrijao da je tvoj primjer univerzalno pravilo u svemiru i izvan njega.

visokosi kaže...

Poštovani

zamolio bi za preporuku televizora 32" do cca 1500 kn. Treba imati priključak za običnu kućnu antenu, ovaj normanlni dvb-t2 prijemnik (ili neki drugi ako ima naznake da će se za koju godinu opet nešto mjenjati ) i da ima koji usb port.

Televizor je namjenjen za stariju osobu tako da je bitno da je slika na našim kanalima donekle dobra.

Ne dolazi u obzir naručivanje preko interneta.

https://pevex.hr/tv-led-samsung-ue32...t2-344969.html

https://pevex.hr/tv-led-grundig-32ge...rt-338809.html

https://pevex.hr/tv-led-tcl-32s615-h...id-348810.html

Ima li drugdje što bolje

Evo da ne tražiš previše,

GRUNDIG 32VLE6910BP (elipso.hr)

fino do Elipsa ovih dana i to je to.

13 godina
zag0 kaže...

Pozdrav, trebam preporuku 49-50" televizora do 4500 kn. Veći mi ne stane u element.

Zapeo mi je za oko Sony 49XH85 koji je trenutno u eDigitalu 4300 kn što mi se čini odlična kupnja (na drugim mjestima je preko 5000). Jel sigurno sve ok s tim dućanom? Malo mi je fishy ta cijena, plus nema niti jedna recenzija...

Ima li nešto bolje za te novce u Samsung/LG/Philips taboru?

Roditeljima sam nedavno uzeo Samsung TU7000 seriju (65") i skroz ok radi, jedino mi se sučelje čini prilično sporo i trzavo.

Bumpam svoje pitanje i pitanje kolege, pošto su slična. Oboje tražimo 49/50" televizor i tražimo savjet između:

Sony 49XH85

Philips 50PUS8505

Samsung 50AU9072

Ili nešto četvrto, peto, šesto...

LG NANO?

Hvala unaprijed!

6 godina
MEGATAMA kaže...
Tascam kaže...

Vec sam ti dao odgovor,to je tvoj slucaj isto kao sto sam ja birao novi televizor 2 puta.

Nista cudno,cudno je jedino tvoje iscudjavanje jer si zabrijao da je tvoj primjer univerzalno pravilo u svemiru i izvan njega.

Ništa se ne iščuđavam nego ne vidim problem  jer LG HR  sve reklamacije riješava unutar jamstva, bez obzira bilo dvogodišnje ili petogodišnje.

8 godina
Pozdrav,

Širina dnevnog boravka mi je 3,4m. Dakle realna udaljenost od tva do pozicije gledanja iznosi 3m. Mislite li da televizor od 65" nebi uklapao u sobu, odnosno je li 65" previše za sobu tih dimenzija. Nedavno sam bio kod prijatelja koji ima 55" i tv tih dimenzija je sasvim ok za gledanje sa 3m. Molim vaša iskustva. Hvala. 

0 0 hvala 0
2 godine
Nije previše i naviknut ćeš se na tu veličinu za 2 dana

2 0 hvala 0
9 godina

Kupio sam isto u MediaMarktu, al nisam uzeo produzeno jamstvo.

Ja nisam uspio nigdje naci da i oni priznaju Burninn kod svojih jamstva. Ti si vec reklamirao kod njih Burnin i priznali su ti garanciju?

Jel se sad vise isplati da uzmem LG OLED55G19LA za 1500€ ili da ipak uzmem 65" QLED 8K Q950T za 2100€ ?

12 godina
Ljudi, mala pomoć. Neka preporuka tv-a za nekih 6-7k kn?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Ljudi, mala pomoć. Neka preporuka tv-a za nekih 6-7k kn?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
pixa11 kaže...

Kupio sam isto u MediaMarktu, al nisam uzeo produzeno jamstvo.

Ja nisam uspio nigdje naci da i oni priznaju Burninn kod svojih jamstva. Ti si vec reklamirao kod njih Burnin i priznali su ti garanciju?

Jel se sad vise isplati da uzmem LG OLED55G19LA za 1500€ ili da ipak uzmem 65" QLED 8K Q950T za 2100€ ?

Ja sam uzeo za B6,B7 i Q90R kod njih produzena jamstva od 5 godina i za obadva oleda su mi priznali i mogao sam birat dali da mi vrate novac ili uzet novi model Tva.

Moj savjet je uzmi G1 ali uz obavenih 5 godina garancije,ovi 8k QLEDi su nazalost losiji slikom nego 4k modeli radi fald techa...nije isti broj pixela na 4k i 8k pa je i teze za fald i dimming algoritam da te piksele drze pod kontrolom...da se tako izrazim.

G1 ima taj EVO panel ali najvece uvjerenje za mene osobno je ova LG podrska sa 5 godina na taj panel...ne bi to napravili da ne vjeruju u proizvod.

4 godine

Pozdrav

trazim sto kvalitetniji TV do 5000 kuna, do 50'', pozeljan android...

ovaj mi se cini solidan: https://www.emmezeta.hr/philips-50pus8545-12-ultra-hd-led-tv-642760.html

0 0 hvala 0
9 godina
Znaci trebam TV za osim gledanje "nacionalnih" kanala, imam HBOGo, MAXTV to GO, također bi si uzeo pretplatu na Netflix ili neki drugi servis, velicina neznam, u svakom slucaju sto bolja slika. Također neznam koliko su napredovali SMART TVs, pa ako je moguce instalirati "vanjske" aplikacije onda super i mozda gledati filmove i serije iz "drugih" izvora, ako ne, onda bih si uzeo jos i neki Android TV box. Znaci ako moze preporuka TVa, budget moze ici do 3000kn, pa ako moze bar tri preporuke, do 2000kn, 2500kn i 3000kn i ako mi netko moze reci na sto bi trebalo pripaziti i gledati prilikom odabira TVa.

Ako su TVi toliko napredovali, onda uzimam samo TV, ako ne, onda TV + Android TV box. U svakom slucaju uvijek i mogu preko USB, vanjskih i prijenosnih HDD gledati filmove i serije, ali opet to mi je zadnja solucija.

EDIT: Televizor ide na zid, pa neznam da li modeli i koji taj mount treba uzeti igra ulogU?

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 22:09 (RedHill).

0 0 hvala 0
17 mjeseci
RedHill kaže...
Znaci trebam TV za osim gledanje "nacionalnih" kanala, imam HBOGo, MAXTV to GO, također bi si uzeo pretplatu na Netflix ili neki drugi servis, velicina neznam, u svakom slucaju sto bolja slika. Također neznam koliko su napredovali SMART TVs, pa ako je moguce instalirati "vanjske" aplikacije onda super i mozda gledati filmove i serije iz "drugih" izvora, ako ne, onda bih si uzeo jos i neki Android TV box. Znaci ako moze preporuka TVa, budget moze ici do 3000kn, pa ako moze bar tri preporuke, do 2000kn, 2500kn i 3000kn i ako mi netko moze reci na sto bi trebalo pripaziti i gledati prilikom odabira TVa.

Ako su TVi toliko napredovali, onda uzimam samo TV, ako ne, onda TV + Android TV box. U svakom slucaju uvijek i mogu preko USB, vanjskih i prijenosnih HDD gledati filmove i serije, ali opet to mi je zadnja solucija.

EDIT: Televizor ide na zid, pa neznam da li modeli i koji taj mount treba uzeti igra ulogU?

Siguran sam da će netko u tom cijenovnom rangu dati neki pametan izbor, po meni je to nekako tanki buđet za nešto kvalitetniji izbor. 

Ali što se tiče tehnike smart tv po meni svaki izbor je dobar izbor ako govorimo o Lg koji ima smart OS po meni najbolji OS što se tiče fluidnosti,  mogućnosti instalacija raznih aplikacija. 

Samsungov TIZEN je isto odličan. 

Ako želite android OS onda je tu Philips i Sony,  Android os je sad na televiziji uznapredovao i sasvim ok je iskustvo. 

Ukratko za ono što bi vi htjeli ne treba vam dodatni android box. 

Jedini proizvođač koji je tanak u smart tv OS a pravi vrhunske televizije je Panasonic. 

8 godina

MIslim da cu nakon godisnjeg uzet LG G1,moram jos vidjet kakav je taj wall mount tojest dali se moze barem malo odmaknut od zida...

Moj PC  
0 0 hvala 0
nenadv kaže...

Pozdrav

trazim sto kvalitetniji TV do 5000 kuna, do 50'', pozeljan android...

ovaj mi se cini solidan: https://www.emmezeta.hr/philips-50pus8545-12-ultra-hd-led-tv-642760.html

Ova serija Philips TVa ti je super, ima podršku za Dolby Vision, HDR+, HDR, Dolby Atmos i dobivaš "na poklon" ambilight (iako ga ja ne koristim jer mi ne treba, ali hej tu je). Osvjetljenje nije na razini premium HDR televizora, ali je jebeno dobro (ne znam, cca 400 nits). Također dolazi s Androidom. Daljinski upravljač meni osobno ne paše, ne mogu se naviknuti na njega nikako.

Na ovoj grupi stvarno seru po Philipsu, ali on za cijenu nudi stvarno pregršt mogućnosti.

11 godina
MEGATAMA kaže...

MIslim da cu nakon godisnjeg uzet LG G1,moram jos vidjet kakav je taj wall mount tojest dali se moze barem malo odmaknut od zida...

LG daje 5 godina garancije na G1, koja uključuje i garanciju na burn-in .

8 godina
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...

LG daje 5 godina garancije na G1, koja uključuje i garanciju na burn-in .

Da,zato cu dat ponovo priliku oledima jer ako su spremni pokrit panel sa 5 godina garancije znaci da su sigurni da je vrlo otporan.

Mozda bi mi bilo bolje pricekat G2 i moguci heatsink ali nekako sumnjam da ce ga LG stavljat....

9 godina

Ja ga uzeo, u mediamarkt je bio dobavljiv tek u 7 mjesecu tako da sam ga uzeo tamo gdje je bio dostupan odmah tako da mi tv jos uđe u ovaj cashback od 315€ od LGa 

Danas bio zadnji dan

Dostava je u subotu

8 godina
pixa11 kaže...

Ja ga uzeo, u mediamarkt je bio dobavljiv tek u 7 mjesecu tako da sam ga uzeo tamo gdje je bio dostupan odmah tako da mi tv jos uđe u ovaj cashback od 315€ od LGa 

Danas bio zadnji dan

Dostava je u subotu

Koliko te na kraju izasao,uzeo si garu 5 godina nadam se.

55inch?

9 godina

Da 55inch, 1799€ tv i 179,90€ garancija.

Minus 315€ cashback

Znaci 1663,90€

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 22:49 (pixa11).
8 godina
pixa11 kaže...

Da 55inch, 1799€ tv i 179,90€ garancija.

Minus 315€ cashback

Znaci 1663,90€

Fantasticno.

8 godina

Vidim danas G1 spusten u par trgovina na 1598eu...ne kuzim zasto tako brzo pada cijena tom modelu,to se jos nije desavalo za olede.

Ali naravno nitko od nas se nece zalit za nizu cijenu 😄😄😄😄😄

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Bio je jučer u e-kupi za 11.880 kn sa Zaba karticom.

0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice