Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 35.278
|
čitano: 9.181.823
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
virusulja kaže...
MEGATAMA kaže...

Cuo sam glasine da C1 na US trzistu mozda ima EVO panel kao i G1 ali sudeci po ovome to nije slucaj i kod nas te je jedino sigurno ako zelite najbolji LG oled kupit G1.

Ova stavka da je ABL manje agresivan na G1 nego ostalim LG oledima je podosta bitna.

Ja da idem opet uzimat oled uzeo bih samo G1 koji je ovdje 2400eu sto je sasvim ok cijena za 55inch model.

Ne budi lud, nikako se ne isplati uzimati G1 po tim cijenama, svaka čast novom panelu, ali u DE se mogu nači 77 inch verzije CX modela za 2700-2800 €.

Ako dnevna soba to dopušta, puno veći efekt ima 77 inch CX oled od 65 ili 55 G1 modela.

Trenutno se u DE također mogu dobiti C1 65 inch modeli za otprilike 1800-1900 €što je puno povoljniji start nego kod CX serije, vjerojatno se radi o starijim panelima u C1 seriji pa je cijena takva.

Ako je vjerovati sljedećem reportu pravi pad OLED televizija tek slijedi:

https://i.imgur.com/Qx0SyEQ.png

Osobno ću još malo pretrpjeti svoj ks7000 Samsung dok se ne spuste cijene u sljedećoj godini, onda ovisno o dnevnoj sobi možda uleti i 77 inch OLED.

Jedini je problem što su kod nas u Hrvatskoj 77 inch cijene trenutno potpuno nekonkurentne. :(

Sad je 77CX nikad povoljniji vani, pa praktički do nedavno svaki novi 55" oled je koštao više nego još uvijek aktualni 77CX sada. Tko može nek uzima po toj cijeni dok ih ima

Mislim da je jedan od popularnijih shopova i onaj Smits iz nizozemske- na akcijama novi 77G1 3999€, 65G1 2299€. To je znatno jeftinije od DE pa se i od tamo dosta naručuje kak piše ekipa na hifi.de:)

Kod nas je 65G1 na "akciji" pa tko hoće ima za 22000kn odmah dostupan  

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-lg-oled-evo-65g1.html

77" će vjerojatno bit prek 40000, mislim da čak i onaj "budget" 77A1 neće bit nešto puno jeftiniji barem kad je naše tržište u igri.

BTW, evo dobra cijena za 65CX9LA u onom makspro shopu 13700

To je DE model, znači TWIN tuneri 2xDVB-T2/S2/C

https://www.makspro.hr/oled-tv-sprejemnik-lg-oled65cx9.html

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled77b13-4k-uhd-televizor-smart-tv

Istina je da se radi o B1 seriji, ali za godinu dana bi i u Hrvatskoj mogli vidjeti pristupačnije cijene 77 inch modela.

5 godina
malibarta kaže...
A kakva je to trgovina Maxpro? Vidim da je sjedište u Sloveniji pa ne znam kako to ide oko naručivanja? Jel se plaća carina ili što? Isto tako, isplati li se uzeti onda i ekstra garanciju za još ekstra 1.500 kn?
Koja je razlika između CX9 i CX3?

Gore je već napisano, CX9 ima twin tuner odnosno mogućnost gledanja jednog programa dok snimaš drugi, po meni nebitna stvar, ali ako je ista cijena bolje uzeti dodatni feature.

Nevezano za CX, ali pojavio se Philips 705 65 inchni oled za 11.200 kn za ljude kojima je bitan ambilight.

6 godina
tiki kaže...
lola25 kaže...
ansha kaže...

Vjerojatno je to aplikacija za Android kojeg taj tv nema...

Pa na androidu se može skinuti preko play store direktno.

Ovo je smart kod mene. U tome i jest problem.

Ako netko ima link gdje je objasnjeno, bio bih zahvalan.

Ja ne mogu naći ništa:(

Na taj tv ne možeš instalirati dodatne aplikacije, trebat će ti dodatni android tv box

?! Prodavač mi rekao da se može preko usb-a

Naravno ko zna da instalira preko usb-a..

6 godina
ansha kaže...
lola25 kaže...
ansha kaže...

Znaci tamo gdje si to skinuo pise da radi na tvom modelu tv-a?

Mislim da je lik spominjao Samsung smart TV..

Sad ne mogu ni da nađem video na youtube...;(

13 godina
lola25 kaže...

?! Prodavač mi rekao da se može preko usb-a

Naravno ko zna da instalira preko usb-a..

Ne može, to je zatvoren sustav.

9 godina
lola25 kaže...

Imam Sony smart tv KDL 40WE665 i provao sam da preko usb stika instaliram aplikaciju smart iptv, ali kad uguram stick u TV ništa se ne događa.. Ne izbacuje automatsko pokretanje a ni ne mogu naći instalaciju u postavkama  odnosno u usb-u

Instalaciju smart iptv sam skinuo i prebacio na usb preko računala.

Da li to znači da se na ovaj model tv-a ne može instalirati smart iptv aplikacija ili ja nešto pogrešno radim.

Hvala svima na odgovorima.

Evo, i ovdje kažu da ovo nije Andorid nego nekakav Sony-ev OS zasnovan na Linuxu.

https://community.sonylatvija.com/t5/android-tv/sony-bravia-kdl-40we665-nur-wenig-apps-und-kein-appstore/m-p/2383922

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
lola25 kaže...
ansha kaže...
lola25 kaže...
ansha kaže...

Znaci tamo gdje si to skinuo pise da radi na tvom modelu tv-a?

Mislim da je lik spominjao Samsung smart TV..

Sad ne mogu ni da nađem video na youtube...;(

A od kud ti ideja da ce app za Samsung radit na Sony-u??

11 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Odličan pregled svih novih tehnologija i modela po proizvođačima u novom Bug-u od Šustića. Tko gleda novi tv ove godine, obavezno pročitati.

1 0 hvala 0
2 godine
virusulja kaže...
Flagship kaže...
virusulja kaže...
MEGATAMA kaže...

Cuo sam glasine da C1 na US trzistu mozda ima EVO panel kao i G1 ali sudeci po ovome to nije slucaj i kod nas te je jedino sigurno ako zelite najbolji LG oled kupit G1.

Ova stavka da je ABL manje agresivan na G1 nego ostalim LG oledima je podosta bitna.

Ja da idem opet uzimat oled uzeo bih samo G1 koji je ovdje 2400eu sto je sasvim ok cijena za 55inch model.

Ne budi lud, nikako se ne isplati uzimati G1 po tim cijenama, svaka čast novom panelu, ali u DE se mogu nači 77 inch verzije CX modela za 2700-2800 €.

Ako dnevna soba to dopušta, puno veći efekt ima 77 inch CX oled od 65 ili 55 G1 modela.

Trenutno se u DE također mogu dobiti C1 65 inch modeli za otprilike 1800-1900 €što je puno povoljniji start nego kod CX serije, vjerojatno se radi o starijim panelima u C1 seriji pa je cijena takva.

Ako je vjerovati sljedećem reportu pravi pad OLED televizija tek slijedi:

https://i.imgur.com/Qx0SyEQ.png

Osobno ću još malo pretrpjeti svoj ks7000 Samsung dok se ne spuste cijene u sljedećoj godini, onda ovisno o dnevnoj sobi možda uleti i 77 inch OLED.

Jedini je problem što su kod nas u Hrvatskoj 77 inch cijene trenutno potpuno nekonkurentne. :(

Sad je 77CX nikad povoljniji vani, pa praktički do nedavno svaki novi 55" oled je koštao više nego još uvijek aktualni 77CX sada. Tko može nek uzima po toj cijeni dok ih ima

Mislim da je jedan od popularnijih shopova i onaj Smits iz nizozemske- na akcijama novi 77G1 3999€, 65G1 2299€. To je znatno jeftinije od DE pa se i od tamo dosta naručuje kak piše ekipa na hifi.de:)

Kod nas je 65G1 na "akciji" pa tko hoće ima za 22000kn odmah dostupan  

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-lg-oled-evo-65g1.html

77" će vjerojatno bit prek 40000, mislim da čak i onaj "budget" 77A1 neće bit nešto puno jeftiniji barem kad je naše tržište u igri.

BTW, evo dobra cijena za 65CX9LA u onom makspro shopu 13700

To je DE model, znači TWIN tuneri 2xDVB-T2/S2/C

https://www.makspro.hr/oled-tv-sprejemnik-lg-oled65cx9.html

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled77b13-4k-uhd-televizor-smart-tv

Istina je da se radi o B1 seriji, ali za godinu dana bi i u Hrvatskoj mogli vidjeti pristupačnije cijene 77 inch modela.

To je vrlo dobra cijena štoviše najniža za bilo koji novi 77" OLED kod nas. Svuda je novi 77B1 cca 3500€ ili više ovisno o državi a ova naša cijena od cca 3150€ je jedna od najnižih:) Svakako bolji odabir nego recimo isto novi 77A1 koji ima skoro istu cijenu međutim ima i samo 60hz panel, bez HDMI 2.1 itd.

Daleko najpovoljnija kupnja u ovom trenutku bi bila 77CX9LA za 2799€ za one koji mogu kupit u DE.

https://www.euronics.de/xxl-ratingen-johann-und-wittmer/tv-und-audio/fernsehen/oled-tvs/oled77cx9la-195-cm-77-oled-tv-g-4061856651132

Vjerojatno će, dok ih još bude, ta cijena ić i još niže ( već je bila cca 2400 što je rekord) budući da je i novi 77C1 krenuo s puno nižom cijenom od prethodnika. Veseli činjenica da je već sada cijena nikad niža u odnosu na datum i na CX model- 77C1 3199€ u NL što je opet jedan od rekorda. Na žalost kod nas se to neće dogodit ali bit će cijene za 77" svakako niže nego do sada i ovaj 77B13 iz mall-a je dobar početak. Do kraja godine vjerojatno bude i ispod 20K:)

2 mjeseca

kome odgovara 77 inča možda bi bolje pristajao 88 inčni OLED.

Za 77 inča treba biti dnevni boravak barem 40 m2 i više.

Ne treba pretjerivati 65 inča je best buy po veličini za sve stanove do 150 m2

1 0 hvala 0
4 godine

Pozdrav svima. Stvarno nemam vremena istraživati i kalkulirati pa se nadam da netko upućen može dati prijedlog/informaciju.

Zanima me TV do 3000kn. Bitno je da je 4k, po mogućnosti 50 inča. Pretpostavljam da je android ipak skuplji od smarta pa ce i smart biti dovoljan. Nezahtjevni korisnici.. Ugl bi se gledali nasi programi, sport, filmovi. A kupio bih i netflix, cisto radi pristupacnosti.

Ima li ista zanimljivo i kvalitetno do te cifre i koja je prica sa novim modelima? Vidio sam da se stalno najavljuju po forumu i ljude se odvraća od kupnje dok ne padnu cijene, ali ne ceka mi se sljedeci black friday za kupnju tva. 

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 12:19 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Bok, imaš LG s webOSom..

https://www.nabava.net/televizori?se=323%2C211368%2C211370%2C211373%2C211381%2C624543%2C634030%2C962187%2C964339

pogledaj si tu modele, računaj: 50" su ti VA ekrani, 49 i 55" su IPS

i naravno gledaj čim dulje jamstvo...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 12:27 (Stric_Jura).
13 dana

0 0 hvala 0
12 mjeseci
Akcije Samsung 55",65"

https://www.sancta-domenica.hr/telev...ed-65q80t.html (8.669,15 kn)

https://www.sancta-domenica.hr/telev...-55q80t-1.html (6.629,15 kn)

ZABA Mastercard i Maestro karticama do 36 rata.

Čini mi se dobre ponude, molim Vas mišljenje?
Da li će prije Europoskog prvenstva još spustiti cijene?

0 0 hvala 0
13 dana
Samo jos da stave diners ili pbz visa :)
2 mjeseca

Kao nezahtjevan korisnik to rješavate pomoću filtera na stranicama renomiranih trgovaca. Filter odrađuje za vas kad unesete raspon cijene i ključne parametre. Skuplji model je najčešće bolji.

5 godina
MV player kaže...

kome odgovara 77 inča možda bi bolje pristajao 88 inčni OLED.

Za 77 inča treba biti dnevni boravak barem 40 m2 i više.

Ne treba pretjerivati 65 inča je best buy po veličini za sve stanove do 150 m2

Za sjedenje na udaljenosti od +3 m nije potreban dnevni od 40 kvadrata.

Velikoj vecini je 65 incha dovoljno, ali ako se i dalje nastavi trend pada cijena 77 incha ce postati sadasnjih 65.

2 godine

88" osim što je naravno jako skup problematičan je i zbog smještaja u većinu naših prostora   Za sada ide samo uz onaj veliki stalak pa je ukupna težina vrlo velika. A i skupa cijena više nije tako skupa, najbolji primjer je još uvijek aktualni 88ZX9LA koji je krenuo s 30000€ pa je sada uz popuste i cashback došao na dosta manjih 11880€

88ZX9LA

Nije to ništa čudno i neočekivano jer jednostavno lg je povećao kapacitete i s novijim tehnologijama snizio cijenu panela pa u sljedećem razdoblju možemo očekivat i još dosta niže cijene. Ako se ne varam cijena izrade 65" panela je sada cca 550 dolara s daljnom tendencijom pada sljedeće godine. 77" je mislim oko 1200 i sigurno je da će 2022 to ići ispod 1000.

Btw 77" se vjerojatno prestaje proizvodit, sljedeće godine bi mogli stić zadnji 77" a stiže 75" koji će se moći još jeftinije proizvesti budući da je čak 6 komada od 75" moguće proizvesti iz jedne ploče- napomena da je sada samo 2 komada 77" moguće napravit iz jedne ploče. Ne treba niti računati kolika će to bit ušteda i na kraju niža cijena:)

https://wikimovel.com/index.php/Multi_model_glass_display_sizes

A ako se ostvari ona najava da će i samsung ove godine naručiti preko milijun OLED panela od lg-a onda nas očekuje vrlo oštra konkurencija s cijenama:)

3 0 hvala 0
11 godina

dvoumim se izmedju plex i serviio, koji staviti na LG tv sa webos 5.0...? 

slusam prijedloge/iskustva?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
Da li ste imali iskustva s Sancta Domenica SD+ PROTECT ili SD+ KASKO zaštitom uređaja? S obzirom da planiram kupiti TV kod njih koji ima samo 2 godine jamstva, uzeo bi i dodatno "jamstvo" da bude barem 5 godina. Oni imaju 2 paketa SD+ PROTECT i SD+ KASKO? U čemu je razlika u odnosu na klasično jamstvo od 5 godina? Prednosti/nedostaci?

0 0 hvala 0
8 godina

Vidim Sony se isprofilirao na sam vrh oled modela,sad jos da rijese VRR podrsku itd i naravno moraju imat 4xhdmi 2.1 na novim modelima.

Sada su na vrhu po kvaliteti slike Panasonic i Sony....Japanci se lagano bude.

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine

@stric jura Hvala na odgovoru. Vidim da ima izbora. Sto se tice ovog najjeftinijeg modela:  LG 49UT640S

Koja mu je mana ako nema WebOS? Isplati li se dodati jos 300-500kn za TV koji dolazi s tim? Ili nekog Samsunga u tom cjenovnom rangu? Vidim da si predlozio samo lg modele..

IPS/VA se  pretpostavljam svede na IPS za sport, VA za filmove? Onako laički..

Unaprijed hvala! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 13:51 (birra).
6 godina
MEGATAMA kaže...

Vidim Sony se isprofilirao na sam vrh oled modela,sad jos da rijese VRR podrsku itd i naravno moraju imat 4xhdmi 2.1 na novim modelima.

Sada su na vrhu po kvaliteti slike Panasonic i Sony....Japanci se lagano bude.

Unatoč astronomskoj cijeni i kvaliteti  japanaca, jeftini  LG CX je i dalje po ocijeni recenzenata najkompletniji oled tv.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 15:07 (Tascam).
13 godina
Velika je razlika izmedju najkompletniji i najbolji.

I drago mi je da sve više ljudi shvaća razliku. Mnogima te "kompletne" stvari koje LG nudi nisu prioritet, već im je prioritet vrlo jednostavan - najbolja slika. A tu je Sony sad već puno bolji. Čekamo Panasonica.
11 godina

Jel rijesen VRR gamma shift kod 2021 OLED-a, zna li se sta?

Moj PC  
1 1 hvala 0
2 mjeseca
Dachande kaže...

I drago mi je da sve više ljudi shvaća razliku. Mnogima te "kompletne" stvari koje LG nudi nisu prioritet, već im je prioritet vrlo jednostavan - najbolja slika. A tu je Sony sad već puno bolji. Čekamo Panasonica.

Imam sony oled, a kalibrirao sam i sony i lg oled.

Ako stavis jednu kad druge i pokrijes naziv ne mozes prepoznati koja je koja. Slika je identična.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 17:20 (vRay).
8 godina
ansha kaže...

Nisam 100% siguran ali negdje sam procitao da se to ne moze rijesit jer ima veze sa time kako panel funkcionira i miim da to nije vezano uz 2021 panele nego opcenito oled tech.

Ako se referiras na oscilaciju brightnessa prilikom VRRa?....

EDIT:

Lg je izdao update za 2020 modele ali kazu da to nije rijesilo problem vec ga ublazilo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 18:01 (MEGATAMA).
2 mjeseca
ansha kaže...

Druže Tito, krenuo je brod čipova za 21. vijek iz Niša - elektronske industrije prema Koreji. Vodnik Šćepanović će to da servisira komad po komad.

OLED LG 2021. smeće druže Tito za naše Rudi Čajevec televizore u koloru, a kamoli za našu prvu klasu EI Niš.

6 godina
Dachande kaže...

Panasonic oled-i su level iznad Sonija.Prijašnje serije AG8 i AF8 se baš nisu proslavile.Master serija je preskupa za ono što nudi, a jedan forumaš je tu napisao da je neisplativa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 19:26 (Tascam).
6 godina
ansha kaže...

Ima li bluminga i dirty screena kod tebe?

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice