Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 35.219
|
čitano: 9.165.109
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 tjedna
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da ima sad za kupiti LG OLED CX3 za 14.000 kn ali me zanima jel to bude išlo još dolje? Mislite da bi mogla biti neka akcija i u 6. mjesecu kad krene Europsko prvenstvo u nogometu? Nekako mi je logično da u to vrijeme se reklamiraju televizori i da bi trebala biti neka akcija? Opet sam pričao i sa nekim prodavačima u trgovinama i rekli su da 65` OLED ne vjeruju da bude išlo ispod 13k.

6 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upitno je hoće li ih trgovine imati,jer dolaze novi modeli.

0 0 hvala 0
11 godina
malibarta kaže...

Ansha, zašto misliš da je qn95a boji od cx3?

Jer se moze koristit i kad nije mrak...

6 godina

Haha koji argumenat.Inače kod mene je oled light na 65 i kontrast 80, znači još ima "lufta" i po danu najnormalnije gledam.Prozori su mi nasuprot ekrana.

Po meni je puno veći problem kada moraš gledati gdje ćeš sjesti ispred tv-a a da slika nije isprana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 13:01 (Tascam).

5 0 hvala 0
3 tjedna
@Tascam, možeš objasniti ovaj drugi dio svoje poruke?
11 godina
Tascam kaže...

Haha koji argumenat.Inače kod mene je oled light na 65 i kontrast 80, znači još ima "lufta" i po danu najnormalnije gledam.Prozori su mi nasuprot ekrana.

Po meni je puno veći problem kada moraš gledati gdje ćeš sjesti ispred tv-a a da slika nije isprana.

Svasta je ljudima normalno...

11 godina
malibarta kaže...

Objasnjenje je da pise pizdarije.

6 godina
malibarta kaže...

Vrlo jednostavno:kod lcd tv-a što dalje sjediš od centra ispred tv-a slika se degradira.Odi u trgovinu pogledaj, odmakni se u stranu pa ćeš vidjeti

13 godina
Tascam kaže...
malibarta kaže...

Vrlo jednostavno:kod lcd tv-a što dalje sjediš od centra ispred tv-a slika se degradira.Odi u trgovinu pogledaj, odmakni se u stranu pa ćeš vidjeti

Eto, imao sam 5-6 LCD TV-a i tek se razlika vidi kad se muških udaljiš.

Ovako ispadne ako se pomakneš 10 centi od sredine, ode slika u PM.

Ekipa pretjeruje.

PSN: Muskarcina77
11 godina
Virty kaže...
Tascam kaže...
malibarta kaže...

Eto, imao sam 5-6 LCD TV-a i tek se razlika vidi kad se muških udaljiš.

Ovako ispadne ako se pomakneš 10 centi od sredine, ode slika u PM.

Ekipa pretjeruje.

Ma jednostavno je cinjenica da je VA superioran ako se TV koristi kako spada - u mracnoj prostoriji iako ni nemaju manju vrsnu svjetlinu i bolji kontrast se vidi i po danu, te da je TV namjesten tako da se gleda direkt u njega a ne na komodi od 1m u uglu sobe pod kutem od 35° na gledatelja.

I kad se gleda na kaucu sa i 3-4 ljudi pored tebe ne degradira znacajno slika.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
13 godina

Uvijek biram VA panel i rijetko kad sjedim/ležim tako da gledam u centar TV-a.

Degradaciju ne primjetim.

Doduše, kupujem malo bolje TV-e, ne znam igra li to šta ulogu.

Svejedno, ljudi svašta pišu....

PSN: Muskarcina77
12 godina

kut gledanja kod VA panela nije pizdarija...

imate jasne testove na rtings i jasno se vidi degradacija svjetline/boja kad se povećava kut

osobno imam samsung sa VA panelom i također se jasno primjeti čim se malo pomaknem od centra

vjerujem da je situacija bolja kod onih (malo skupljih i većih) TVa koji imaju nekakav dodatni premaz koji ublažava taj problem

..uglavnom, to mi je glavni razlog zašto još nisam zamijenio plazmu u dnevnom (kauč na kut i samo mali dio gleda okomito na TV)

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 14:18 (BoTiA).
11 mjeseci
1 Ne
0 Da

0 0 hvala 0
8 godina

Dali vi u Hr dobijete garanciju na trosenje piksela na oledima?

Meni su priznali ovdje u DE na dva oleda ali hrpi ekipe u UK nisu tako da se to ocito razlikuje od drzave do drzave....

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

LG u jamstvu mijenja panel i zbog "trošenja piksela ", (iako to nisam imao prilike vidjeti) i zbog burn in-a .

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 15:07 (Tascam).

0 0 hvala 0
11 godina
BoTiA kaže...

kut gledanja kod VA panela nije pizdarija...

imate jasne testove na rtings i jasno se vidi degradacija svjetline/boja kad se povećava kut

osobno imam samsung sa VA panelom i također se jasno primjeti čim se malo pomaknem od centra

vjerujem da je situacija bolja kod onih (malo skupljih i većih) TVa koji imaju nekakav dodatni premaz koji ublažava taj problem

..uglavnom, to mi je glavni razlog zašto još nisam zamijenio plazmu u dnevnom (kauč na kut i samo mali dio gleda okomito na TV)

Pa da, ali je ta degradacija linearna i prilicno mala dok se ne dojde do tocke gdje pocinje bas ic slika u k., vidi se to po grafovima.

Kod ovih telki sa wide viewing angle premazom smatram da to prakticki nije ni problem, ali opet jer pretpostavljam da ce netko TV od 8k namjestit tak da mu oci fino padaju u centar telke.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 15:12 (8ax).
3 tjedna
MV player kaže...

izuzetna priliika u SD 65-ca 80 Samsung za 8.800 kn

tko želi dobar TV a nema para za CX3

Ovo je fakat primamljivo...

Kad usporedimo ovaj tv za 8.800 i OLED za 14.000, ne znam je li vrijedno tih novaca i bolje možda potrošiti 5.000 kn na nešto drugo.

11 godina
user2206 kaže...

Za 2900kn odlican, mislim da 7500 serija ima i MEMC (anti-judder/native 24p) kaj ga izdize od ostalih entry/low-mid range modela.

Trebao bi bit tu negdje sa Samsung TU8000 serijom, ~320nit i kontrast ~5000:1.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 15:20 (8ax).
6 godina

Pozdrav, negdje 2016. sam kupio ovaj tv SAMSUNG UE60KS7002U, placen oko 13k. Je li velika razlika između toga tva i SAMSUNG UE65TU8502 UHD koji je sada u SD 5700kn. Isplati li se kupovati? Hvala na odgovoru!

0 0 hvala 0
11 godina
toni1808 kaže...

Pozdrav, negdje 2016. sam kupio ovaj tv SAMSUNG UE60KS7002U, placen oko 13k. Je li velika razlika između toga tva i SAMSUNG UE65TU8502 UHD koji je sada u SD 5700kn. Isplati li se kupovati? Hvala na odgovoru!

Ne isplati se "nadogradit" na taj.

12 godina
Pozdrav,
Imam Samsung 46" star 8-9 godina i trebam zamjenu. Preporuka u cjenovnom rangu do 1k€?
Usput, kako kotira Sony Bravia KD-55XH9096 ?
Generalno, dijagonala veća od 55" mi ne treba, a Android je potreban.
Tnx
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 20:42 (cromiki).

0 0 hvala 0
13 godina
malibarta kaže...

Bok ljudi,

1. Vječito pitanje: QLED ili OLED

Zašto je to vječito pitanje? I gdje je to vječito pitanje?

Vjerojatno misliš LCD ili OLED? Nit je QLED neki spektakl nit je izdvojeni treći segment tv-a uz OLED i LCD nit je neka premoćna tehnologija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 23:50 (Dachande).
3 tjedna
Ovdje ne govorim o tome da su oni rame uz rame i potpuno usporedivih već o tome opravdava li tolika razlika u cijeni u odnosu na same navike gledanja i hoće li prosječni gledatelj zbilja uvidjeti razliku u kvaliteti koja bi opravdala toliku razliku u cijeni. O tome je bila riječ.
3 tjedna
Pozdrav svima.
Trebala bi pomoc oko kupnje novog televizora.
Imali išta u cijeni od oko 3000do 3500 kn( moze i jeftiniji) a da je ok? Telkac je za apartman na moru i gleda se program prek antene i eventualno max tv. Bitno je da je 4k jer sin nekad igra plejku.
Bilo bi dobro da je 50 inca i da su slika i zvuk ok jer ipak je nogometno prvenstvo koje ce se pratiti uglavnom na moru.
Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2021 9:49 (Maja 1705).

0 0 hvala 0
2 mjeseca
malibarta kaže...
MV player kaže...

izuzetna priliika u SD 65-ca 80 Samsung za 8.800 kn

tko želi dobar TV a nema para za CX3

Ovo je fakat primamljivo...

Kad usporedimo ovaj tv za 8.800 i OLED za 14.000, ne znam je li vrijedno tih novaca i bolje možda potrošiti 5.000 kn na nešto drugo.

Razlika u cijeni izmedju oleda i bilo koje led televizije je u potpunosti opravdana. Moguće da prosječnom korisniku ta razlika ne igra ulogu te bi preporuka bila da takvi korisnici kupuju best-buy panele maksimalne veličine (jer veličina daje najveći efekt). Dakle paneli na rubu donjeg segmenta, ekrane tipa lg 75 7100 ili samsung tu7100 75 incha i slicno.

Prevedeno, ako ti kvaliteta slika nije najbitnija kategorija onda uzmi najveći best-buy panel.

11 godina
vRay kaže...

Razlika u cijeni izmedju oleda i bilo koje led televizije je u potpunosti opravdana. 

Ovo ti nema nekog smisla posto su high-end lcd-ovi cesto skuplji od OLED-a...

2 mjeseca
MEGATAMA kaže...

Meni su priznali ovdje u DE na dva oleda ali hrpi ekipe u UK nisu tako da se to ocito razlikuje od drzave do drzave....

...za razliku od trolova. Trolanje je slično u svim državama.

8 godina
MV player kaže...
MEGATAMA kaže...

...za razliku od trolova. Trolanje je slično u svim državama.

Apsolutno se slazem kao i otvaranje acounta za acountom nakon sto trol bude protjeran vise puta.

Odvratno.

6 godina

Koje postavke slike koristite na CX-u?

Ima li smisla igrati se sa white balance settingsima?

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled/settings

U načelu sam zadovoljan slikom na cx-u,iako Panasonic gz950 ima preciznije boje.

0 0 hvala 0
2 mjeseca
malibarta kaže...

Vidim da ima sad za kupiti LG OLED CX3 za 14.000 kn ali me zanima jel to bude išlo još dolje? Mislite da bi mogla biti neka akcija i u 6. mj.

Cca 14.000 kn je najniža moguća cijena. Jeftiniji i to zanemarivo može biti jedino neki izložbeni uređaj. uzmite u obzir da je jako dugo bio po 21.000 kn i da nema konkurenciju po toj cijeni, te da je novi Sony približnih performansi 27.000 kn.

CX je baš pogođen model gotovo besprijekoran kojim su oduševljeni i eksperti i korisnici. Nijedan model nema takve ujednačene pozitivne recenzije. Best buy od svih TV-a top klase.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice