Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 35.719
|
čitano: 9.611.180
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudi, sto mislite o ovom tv-u?

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus7855-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-115254461

Imam jednu ponudu za nov zakiran s racunom i grancijom za 2800 kn pa me zanima da li je to dobra ponuda?

0 0 hvala 0
3 mjeseca
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U dilemi sam LG CX ili Samsung Qled 90t za preseljenje u drugi stan.
Prostor je dosta svjetao, ali nema direktnog suncevog svjetla koje bi islo na ekran. E sad, Oled il Qled, kakva su vasa iskustva kod dnevnog gledanja Oleda.

Televizija bi se gledala sa otprilike 3m udaljenosti ( A1 kabelska kanali).
Zelim 65 incha, da li je to preblizu?

Sad imam 55 inch Philips, serija 5 iz 2017g,, gleda se sa 3m i slika je ok, a TV je prosjecan Tako da mislim da kvalitetniji TV od 65 incha sa upscalingom bi trebalo biti u redu.

0 0 hvala 0
11 godina
ivan7 kaže...

Bok ljudi, sto mislite o ovom tv-u?

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus7855-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-115254461

Imam jednu ponudu za nov zakiran s racunom i grancijom za 2800 kn pa me zanima da li je to dobra ponuda?

nikaj posebno al nije ni da ima nekaj puno bolje za te pare

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
3 mjeseca
protjeran

moja situacija je bila vrlo slična. LG CX 65 je savršeno sjeo.

65 je bolje nego 55, ali i maksimum. CX ima odlične zvučnike za današnje TV, o slici ne treba trošiti riječi. I BX u Elipsu za 13.500 kn po meni best 65-ca. 

Što se tiče Samsunga po meni je cijena previsoka za tu tehnologiju iako je Tv sigurno odličan. Dakle, izbor bi sveo  na CX 65 ili BX 65

3 mjeseca
Slazem se s tobom. Nije mi logično da qled i oled imaju isti cijenu.

Znaci CX 65.

Hvala
2 godine

LG ove godine ima zanimljiviji line up svakako. Kod nas dost popularna lcd 50-ica ove godine ide u NANO varijanti ali dost jačoj nego prije:

10-bitni VA panel

120Hz

2xHDMI 2.1

VRR

eARC

WiSA

Atmos

webOS 6.0

Modeli su 50NANO85x/86x/88x

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f29319a33c

S obzirom na dost niže cijene koje se najavljuju za 2021 line up ovaj 50" bi lako mogao bit best buy u svojoj klasi:)

A o 2021 OLED-ima nema ni potrebe pisat, tko nebi volio jedan novi 65G1 doma

2 0 hvala 0
8 godina

Preporuka tva, do 5000 kn ? 

Gledoao sam u pevexu i emmezeti.

Ima dosta zanimljivih samsungovih televizora. I dali netflix ima stream u 4k ? 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
Pozdrav.
Molim Vas savjet za kupnju TVa. Naime, TV bi gledali sa udaljenosti od 3 do 4 m. Pretpostavljam da bi optimalna veličina ekrana bila 55". Koji TV predlažete kao best buy za budžet do 5000 kn? TV bi koristili uglavnom za gledanje filmova, nogometnih utakmica..

0 0 hvala 0
14 mjeseci
Xiaomi Mi TV 4S 55 televizor, 55" (139 cm), LED, Ultra HD, VP9

https://www.nabava.net/televizori/xiaomi-mi-tv-4s-55-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-110325701

Molim Vas iskustva za ovaj tv. Koji bi preporučili od 55" za cijenu do 55"?

0 0 hvala 0
12 godina
trube kaže...

evo nakon još malo googlanja ove samsungove qled serije,i nakon šta ste mi pomogli pri izboru ove samsungove qled q80t serije,naišao sam na 

sonyev model KD-55XH9096 

evo jedne stranice koja daje review na malo profesionalniji način

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80-q80t-qled

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

šta kažete dečki i dalje ostat vjeran samsungu ili preć u sonyev tabor

Ja sam htio kupiti Q80 oko Božića ali ga je bilo nemoguće nači. Do sada sam bio vjerni sljedbenik Samsunga. Kupio sam  Sonya. Rekoh nešto novo nešto divlje, već sam dugo o tome razmišljao. Došla krajtkotrajna ponuda na mall i ubo sam ga za 6100 kn. TV je izvrstan, ali glavna mana daljinski i menu na TV-u. Naspram Samsunga meni užas. Minimalistićki daljinski na Samsungu a ovdje na Sony čudovište od milijardu tipki. 

12 godina
Igp kaže...
U dilemi sam LG CX ili Samsung Qled 90t za preseljenje u drugi stan.
Prostor je dosta svjetao, ali nema direktnog suncevog svjetla koje bi islo na ekran. E sad, Oled il Qled, kakva su vasa iskustva kod dnevnog gledanja Oleda.

Televizija bi se gledala sa otprilike 3m udaljenosti ( A1 kabelska kanali).
Zelim 65 incha, da li je to preblizu?

Sad imam 55 inch Philips, serija 5 iz 2017g,, gleda se sa 3m i slika je ok, a TV je prosjecan Tako da mislim da kvalitetniji TV od 65 incha sa upscalingom bi trebalo biti u redu.

CX bez razmisljanja.

Niti jedan QLED od Samsunga nije dovoljno bright po meni, pogotovo u HDR.  Jedini QLED koji dolazi blizu je Vizio Quantum P i Hisense H9G, ali ti nisu dostupni u HRV i donji nema VRR na HDMI.

- imam 55" LG B8 i 75" Q70T...

3 mjeseca
protjeran

ako se kupci bolje raspitaju i imaju novaca prevagne OLED i LG radi daljnskoga. Ako žele ušparat kupe Samsung i trpe takav daljinski svaki dan godinama. Ako žele najbolju sliku i tehnologiju iznad svih kupe Sony OLED.  OLED BX/CX sigurno je best buy.

0 1 hvala 0
11 godina
MV player kaže...

ako se kupci bolje raspitaju i imaju novaca prevagne OLED i LG radi daljnskoga. Ako žele ušparat kupe Samsung i trpe takav daljinski svaki dan godinama. Ako žele najbolju sliku i tehnologiju iznad svih kupe Sony OLED.  OLED BX/CX sigurno je best buy.

Panasonic

6 godina

Ovo mogu potvrditi.Kupio prije godinu i pol Panasonic oled GZ950 i tv je superiorniji u odnosu na prethodni LG oled.Jedino mu operativni sustav ne nudi brdo aplikacija.Ima osnovne Netflix,Amazon Prime i Youtube.Za ostalo koristim firestick.

0 0 hvala 0
6 godina

Koja je razlika izmedu Philips tv. .58".  8545 i 8505. .

Znam sve o tom tv. .ambilight mora biti. .a i gledaju se samo nasi programi i iptv. .Hvala.  

0 0 hvala 0
11 godina

Zadnje 2 brojke uglavnom se koriste za razlicite boje okvira i vrstu stalka, a dali je to kod filipsa isto tako, neznam...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Tascam kaže...

Ovo mogu potvrditi.Kupio prije godinu i pol Panasonic oled GZ950 i tv je superiorniji u odnosu na prethodni LG oled.Jedino mu operativni sustav ne nudi brdo aplikacija.Ima osnovne Netflix,Amazon Prime i Youtube.Za ostalo koristim firestick.

kako to?

pogledaj pod Screen manufacturer:

https://www.displayspecifications.com/en/model/0c1717e0

Ju je je? Je ju je!
8 godina

Pozdrav,trebao bih mali savjet, neki TV 43 inča, gledam Samsunga pa sad ima netko kakav prijedlog?Hvala unaprijed

0 0 hvala 0
11 godina
Stric_Jura kaže...
Tascam kaže...

kako to?

pogledaj pod Screen manufacturer:

https://www.displayspecifications.com/en/model/0c1717e0

Opce poznato je da LG proizvodi sami panel, al Panasonic radi hardwareske modifikacije istoga (hladjenje -> visi brightness) te ima najbolji image procesor i kalibraciju. Tu pricamo o top modelu kao sta je HZ2000.. Naravno, cijenovno je potpuno neisplativ pored puno jeftinijh LG-evih OLED-a. Ali tko hoce ultimativno filmsko iskustvo...

11 godina

... te gledati glupave CGI novoholivudske pizdarije...

ne hvala..

Ju je je? Je ju je!
3 mjeseca
protjeran

koji je smisao navoditi modele Panasonic koji se u Hrvatskoj ne mogu kupiti

Možemo onda predložiti Loewe oled 65 inča za oko 50.000 kn.

LG OLED nema konkurenciju kod nas osim Sonyja. Cjenovno i kvalitetom je besprijekoran.  BX i CX i skuplji GX

1 0 hvala 1
11 godina
Stric_Jura kaže...

... te gledati glupave CGI novoholivudske pizdarije...

ne hvala..

Hm, ne cini mi se da sam ti sugerirao sta da gledas... Al slazem se, bolje dobar film na losoj televiziji nego novokomponovano holivudsko smece na turbo-mega OLED-u..

11 godina
MV player kaže...

koji je smisao navoditi modele Panasonic koji se u Hrvatskoj ne mogu kupiti

Možemo onda predložiti Loewe oled 65 inča za oko 50.000 kn.

Nedavno su ti izbacili nesto sta se mislim zove "interneti" i tamo mozes kupiti i stvari kojih nema kod nas u ducanu i donesu ti ih na kucna vrata. Ni ja nisam vjerovao, al cudo je sta sve mozemo u 19. stoljecu.

Ne mozemo predloziti Loewe jer je Panasonic bolji.

11 godina
trube kaže...
nikad nisam imao samsung imao sam lg do sada.al fan sam samsungovih isticanja boja..sad na stranicama ovih recenzija cak sony postize bolju crnu boju..veci kontrast..veco osvjetljenje a i ima android
prednosti samsunga su veci view angle..bolji zvuk
mislim da bilo sta da odaberem necu pogrijesit

Ako nisi još odlučio, samo pripazi, mislim da europski Q80T model nema wide angle filter, nego da to ima tek Q85T. Ali provjeri ovo jer nisam siguran.

3 mjeseca
protjeran

ne isplati se Panasonic kraj Sony i LG Oleda.

Znatno je skuplji nema servisnu podršku, nema dućana u Hrvatskoj na slijepo ne kupujem, ima lošiji daljinski i puno lošije uvjete plaćanja. I sve uz LG panel, to nema baš nekog smisla. Ali tko voli neka izvoli. Netko možda naručuje pečenu ribu dostavom iz Slovenije za ručak zašto ne ?

3 mjeseca
protjeran
tomy44 kaže...
Pozdrav.
Molim Vas savjet za kupnju TVa. Naime, TV bi gledali sa udaljenosti od 3 do 4 m. Pretpostavljam da bi optimalna veličina ekrana bila 55". 

optimalno je 65 za 3.5 metra

6 godina

Naveo sam model 55gz 950 koji je bio za BF 2019 u SD 9999 kn.Svijetliji i bolje procesuiranje slike od C9.

0 0 hvala 0
6 godina
MV player kaže...

ne isplati se Panasonic kraj Sony i LG Oleda.

Znatno je skuplji nema servisnu podršku, nema dućana u Hrvatskoj na slijepo ne kupujem, ima lošiji daljinski i puno lošije uvjete plaćanja. I sve uz LG panel, to nema baš nekog smisla. Ali tko voli neka izvoli. Netko možda naručuje pečenu ribu dostavom iz Slovenije za ručak zašto ne ?

Kako se ne isplati, Pa Sony je skuplji i od LG-a i Panasonica.Kako nema servisnu podršku? Ovlašteni servis za Panasonic je Mr Servis.Servis koji je ovlašteni i za LG,Samsung i Philips tv-e.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 8:41 (Tascam).
3 mjeseca
protjeran

priča se o Panasonic OLEDU HZ2000

0 0 hvala 0
6 godina

To je top model.Bez konkurencije za sada.

0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice