Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.895
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spike1983 kaže...

ma nemate se kaj svađat, zna se da je Sony XH90 najbolji 

 Kao i svaki LCD sa manama i vrlinama 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gardist kaže...

Nisi me shvatio, kada kupiš takav televizor, ovakva prepiranja postanu nebitna, nemaš potrebe za boljim/drugim/tko ima veći/mogao-si/nešto. 

 

 U potpunosti se slazem - tenzije su visoke u ovoj temi jer u HR se dosta rijede mijenjaju televizori (period koristenja je dulji) pa ljudi valjda zele vise filozofirat oko future-proof 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...
Fabijan kaže...

Pozdrav,

planiram kupiti LG OLED CX65" model. Vidim da se sad na mall.hr prodaje za 14.999 kn, a ostali su digli cijene, odnosno smanjili popust. Pa je na Sancti oko 16.700, a u Elipsu 17.999 kn. Uvjet je da uzmem na 12 rata.

U fazi sam uređenja dnevnog boravka i TV mi treba za oko 2 mjeseca. Pitanje: da li se isplati odmah ubosti po dobroj cijeni u mall-u ili da pričekam kasnije? Strah me da ih ponestaje i da će bit samo skuplji, premda je prošlogodišnji model, a ovogodišnji modeli tek dolaze i u rangu ovok koštat će oko 2.800€.

Hvala na korisnoj informaciji.

Ja bi sačekao ovogodišnje modele. Vjerujem da će i LG, a definitivno novi Sony biti bolji od ovog.

LG je izbacio cijene i dosta su visoke u odnosu na proslu god. B1 dolazi po visoj cijeni nego CX, a C1 dolazi po $2800...(vs. $1999) 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze preporuka TV-a, jedini uvjet je 32" full hd, ostalo nije toliko bitno. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spike1983 kaže...

ma nemate se kaj svađat, zna se da je Sony XH90 najbolji 

 Smece, imam ga ja u 55 incha i stvarno ne znam jesam ja lud ili svi recezenti i zadovoljni kupci ili sam dobio pokvaren tv. Toliko ga hvale a u mene slika na digitalnoj televiziji, iskon tv i hbo blago receno katastrofa. Netflix malo bolji (uhd paket). A motion handling uzasan na bilo kojem izvoru, sve sam postavke motionfloew-a i film mode-a isprobao iako je svugdje preporuka iskljuciti sve i nista ne pomaze. Inace dolazim sa samsunga 50h6400 koji je ferrari za xh90.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG je izbacio cijene i dosta su visoke u odnosu na proslu god. B1 dolazi po visoj cijeni nego CX, a C1 dolazi po $2800...(vs. $1999) 

 

 

Tako je da.

 

Kad smo kod CX Mall je snizio cijenu na 14.699 uz zidni stalak gratis. A s druge strane Elipso je cca 1.200 skuplji, ali do 22.3 nudi 5 godina jamstva, odnosno 2 jamstva + 3 godine dodatnog osiguranja. I to mi se čini bolja opcija. I izgleda da to nudi samo Elipse, a ne LG kao što bude slučaj oko nove godine kad proizvođač nudi dulje jamstvo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 23:27 (Fabijan).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gardist kaže...

Nisi me shvatio, kada kupiš takav televizor, ovakva prepiranja postanu nebitna, nemaš potrebe za boljim/drugim/tko ima veći/mogao-si/nešto. 

 

Da si kupio bilo koji tv bit ce ti slicno jer neces znati za bolje i vjerovatno prelazis na moderan led sa modela otprije 7-10 godina.

 

Mislim da je smisao cijele diskusije da dobijes najbolji tv za novce i personalne zahtjeve. U tvom odabiru ces zasigurno uzivati ali je specifican model koji si uzeo vrlo los u smislu cijene / kvalitete i to ponajvise jer je u gornjem cjenovnom rangu, a u tom rangu je sve osim oled-a manje-vise losa kupnja.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eliah84 kaže...
Spike1983 kaže...

ma nemate se kaj svađat, zna se da je Sony XH90 najbolji 

 Smece, imam ga ja u 55 incha i stvarno ne znam jesam ja lud ili svi recezenti i zadovoljni kupci ili sam dobio pokvaren tv. Toliko ga hvale a u mene slika na digitalnoj televiziji, iskon tv i hbo blago receno katastrofa. Netflix malo bolji (uhd paket). A motion handling uzasan na bilo kojem izvoru, sve sam postavke motionfloew-a i film mode-a isprobao iako je svugdje preporuka iskljuciti sve i nista ne pomaze. Inace dolazim sa samsunga 50h6400 koji je ferrari za xh90.

Ja ga također imam u 55" i meni je odlican

reć da je smeće je ono sorry al retardiran komentar...

 

jel imaš recenzije po netu?, njih mali milijon, odes ga uzivo pogledat, procitas misljenja drugih vlasnika tog istog televozora pa se odlucis na kupnju ak si to sve napravio i dalje ti je smeće onda WTF 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spike1983 kaže...
eliah84 kaže...
Spike1983 kaže...

ma nemate se kaj svađat, zna se da je Sony XH90 najbolji 

 Smece, imam ga ja u 55 incha i stvarno ne znam jesam ja lud ili svi recezenti i zadovoljni kupci ili sam dobio pokvaren tv. Toliko ga hvale a u mene slika na digitalnoj televiziji, iskon tv i hbo blago receno katastrofa. Netflix malo bolji (uhd paket). A motion handling uzasan na bilo kojem izvoru, sve sam postavke motionfloew-a i film mode-a isprobao iako je svugdje preporuka iskljuciti sve i nista ne pomaze. Inace dolazim sa samsunga 50h6400 koji je ferrari za xh90.

Ja ga također imam u 55" i meni je odlican

reć da je smeće je ono sorry al retardiran komentar...

 

jel imaš recenzije po netu?, njih mali milijon, odes ga uzivo pogledat, procitas misljenja drugih vlasnika tog istog televozora pa se odlucis na kupnju ak si to sve napravio i dalje ti je smeće onda WTF 

 Upravo sam sve to napravio. Znaci 3 miseca sam cita i gleda koji tv da kupim, zato mi i nije jasno da nakon svih pohvala ja dobijem ovako los tv. Ne znam nikoga u blizini da usporedim, nemam ga prilike nigdi vidit u ducanu. Da ga idem reklamirat ne znam sta bi napisao . Prijatelju sam savjetovao samsung q70r i tv je bomba, a ja radi ps5 odem na sony i dobijem poluproizvod. Opet ponavljam mozda je problem u mom tv-u.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eliah84 kaže...
Spike1983 kaže...
eliah84 kaže...
Spike1983 kaže...

ma nemate se kaj svađat, zna se da je Sony XH90 najbolji 

 Smece, imam ga ja u 55 incha i stvarno ne znam jesam ja lud ili svi recezenti i zadovoljni kupci ili sam dobio pokvaren tv. Toliko ga hvale a u mene slika na digitalnoj televiziji, iskon tv i hbo blago receno katastrofa. Netflix malo bolji (uhd paket). A motion handling uzasan na bilo kojem izvoru, sve sam postavke motionfloew-a i film mode-a isprobao iako je svugdje preporuka iskljuciti sve i nista ne pomaze. Inace dolazim sa samsunga 50h6400 koji je ferrari za xh90.

Ja ga također imam u 55" i meni je odlican

reć da je smeće je ono sorry al retardiran komentar...

 

jel imaš recenzije po netu?, njih mali milijon, odes ga uzivo pogledat, procitas misljenja drugih vlasnika tog istog televozora pa se odlucis na kupnju ak si to sve napravio i dalje ti je smeće onda WTF 

 Upravo sam sve to napravio. Znaci 3 miseca sam cita i gleda koji tv da kupim, zato mi i nije jasno da nakon svih pohvala ja dobijem ovako los tv. Ne znam nikoga u blizini da usporedim, nemam ga prilike nigdi vidit u ducanu. Da ga idem reklamirat ne znam sta bi napisao . Prijatelju sam savjetovao samsung q70r i tv je bomba, a ja radi ps5 odem na sony i dobijem poluproizvod. Opet ponavljam mozda je problem u mom tv-u.

 

Neznam kaj bi ti reko, ak ti se tak ne sviđa stavi ga na prodaju i kupi si Samsung Q80T il LG-ev OLED

Ja na njemu gledam YT 4K, Netflix 4K, HBO GO, Kodi kao glavni media player koji sa novom verzijom 19 podrzava i Dolby Vision i neznam, meni je TV baš brutala za te novce (mene je na kraju ispao 4000 kn u SD)

  

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gardist kaže...

Dečki, umjesto svađe oko toga koja je vrsta zaslona bolja, kupite si 55" Q80T QLED Pametni 4K TV (2020) | Samsung Hrvatska i biti će vam potpuno nebitno koje su karakteristike monitora.

Gledati ćete svaki program s užitkom, umjesto se u beskraj prepucavati oko nebitnog.

Još sam uz njega dobio na poklon sounbar i smiješno mi gledati kako pišete desetine postova o IPS i VA.

 

 

Prema recenzijama bolje da se uzme prošlogodišnji model Q80R, jer je kvalitetom slike značajno bolji.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80r-vs-samsung-q80t/807/1819?usage=13687&threshold=0.1

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fabijan kaže...

Pozdrav,

planiram kupiti LG OLED CX65" model. Vidim da se sad na mall.hr prodaje za 14.999 kn, a ostali su digli cijene, odnosno smanjili popust. Pa je na Sancti oko 16.700, a u Elipsu 17.999 kn. Uvjet je da uzmem na 12 rata.

U fazi sam uređenja dnevnog boravka i TV mi treba za oko 2 mjeseca. Pitanje: da li se isplati odmah ubosti po dobroj cijeni u mall-u ili da pričekam kasnije? Strah me da ih ponestaje i da će bit samo skuplji, premda je prošlogodišnji model, a ovogodišnji modeli tek dolaze i u rangu ovok koštat će oko 2.800€.

Hvala na korisnoj informaciji.

LG 65 CX 3 je bio u Svijetu medija prošli vikend 13.500 kn. 15.000 minus 10% na diners rate-sve kako voliš, pa nisam odolio original zapakiran. Imao sam Oled lg model A iz 2017 besprijekoran, pa sam ga prodao odmah. 55-ca bijaše stari tv.65 cx3 = TO JE TO. Nakon oleda sve drugo bi mi bilo jako upitno imao bi loš osjećaj dati 10.000 kn za polutehnologiju odnosno jeftiniju varijantu. Kao suh burek sa malo sira. Inače sony 9 i sam 80 su bili ispod 10.000 samsunga ima sada isto. Moj prijedlog za tv je 65 inča a poredak kako slijedi.

 

1. LG CX3 ili SONY oled a8/a9

2. prazno

3. prazno

 

4. SONY 65 XH9505

5. SAMSUNG QLED Q80

6. LG NANO 9-ka ako se baš mora, a ne mora se.

 

Ukratko:  LG OLED 65 CX3 = To je to.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sve si dobro rekao.
Poredak je dobar.
Bravo.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Steta sto nemate Vizio Quantum P u HR....nijedan drugi QLED nije blizu za tu cijenu ($949 za 65)
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel kad kupis tv u trgovini, ne online nego bas fizicki, onda nemas pravo na 14 dana povrata, no questions asked?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako se kupi internetom 14 dana bez obrazloženja može povrat u punom iznosu ili nešto malo umanjenom, 

a u dućanu samo u slučaju nedostataka ili dobre volje trgovca

 

ima li dobrih preporuka za vrlo dobar soundbar ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, pala je odluka na Lg gx 55. Televizor ima hdmi 2. 1, plejka ima ali receiver nema (denon x2200) spajam preko Arc-a. Pretpostavljam da bi plejku, kako bih dobio bolje karakteristike, trebao spajati direktno na tv, ne preko receivera.

ko
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pass through radi za 4k i HDR obicno, ali ne radi za 4k i 120 Hz i HDR.
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

to je sjajan izbor gx3 je 10.400 kn, a cx3 je 8.800 kn isti procesor daljinski skoro sve. nisam gledao tv ispod 65 inča ali uzeo bi jedan od ta dva sigurno da kupujem

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači kur***a, hvala na brzom odgovoru

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zapelo kod cijene ? 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, planiram uskoro kupnju tv-a u elipsu, pošto trenutno imaju Samsung promociju sa 5 god. Jamstva. Dvojba mi je između modela UE50TU8072UXXH (3000kn) i QE50Q60TAUXXH (4300kn) . Isplati li se dati 1300kn više za q60? Tv bi služio za poneki film, youtube i lokalne tv programe. Gledao bi se sa udaljenosti od 2.5 do 3 metra, montiran na zid. Je li dijagonala 50" ok za tu udaljenost ?
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nije ok. 55 je puno bolja.

razlika u cijeni zanemariva. q80 je bitno bolji tv

ali i serija 6 će biti dobra za nezahtjevne korisnike

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, s obzirom na to da još od Black Friday-a prošle godine planiram kupiti novi TV a i dalje čekam s kupovinom pa da napravim mali rezime trenutnog stanja i da vidim što vi kažete na to.

Moje trenutno mišljenje je da je sada dobro vrijeme za kupovinu TV-a (modela od prošle godine) bez obzira na izlazak novih modela.
Cijene su otprilike na razini ponuda od prošlogodišnjeg BF a negdje su čak i bolje a koliko vidim, cijene novih modela će na startu biti "astronomske" i vjerojatno neće pasti tek tamo do 9-10 mjeseca.

Trenutno stanje je sljedeće:
- LG CX55 - 8800 kn
- LG BX55 - 7600 kn
- Samsung QE55Q80T - 6300 kn
- Sony KD55XH90 - 6300 kn

Ovo su modeli o kojim razmišljam s trenutnim cijenama, moje mišljenje je da LG CX ima sve što će imati i novi modeli, bez ikakvih novosti osim boljih procesora koji donose možda malo bolju obradu slike i eventualno malo veću svijetlinu panela iako je i to upitno za nove C i B modele. Ostatak je jednak, 120 Hz OLED sa 2.1 HDMI portovima, game mode ne utječe na sliku, itd, itd.
BX je maltene ista stvar po pitanju slike, malo je lošiji ali je problem što trenutno nije dobio sve nadogradnje i fixeve koje je CX model dobio i tu se počinje stvarati razlika a vjerujem da će u budućnosti totalno zanemariti BX model dok bi CX mogao dobivati i neke buduće update-e.


Što se tiče navedenog Samsunga i Sony-a, po meni su to jako slični TV-i, jedan je malo bolji u nekim stvarima a drugi u nekim drugim stvarima ali generalno su na 95% sličnosti i za mene je to praktički jednako u smislu da se riješim onih priča "ma sony je bolji, ma samsung je bolji" jer najbolji je onaj koji mi za što manje pare donese što više i ja tako odlučujem, da imam para na bacanje onda bi uvijek uzeo najbolje iz ponude i ćao, a ovak ipak moram birati.


Koliko znam Sony još nije riješio 120 Hz na 4K s VRR i ostalim ali po recenzijama ima nešto kvalitetniju sliku od Q80T dok Samsung ima riješeno 120 Hz na 4K ali u gaming modu ima drastično lošiju sliku zbog toga što backlight dimming radi lošije da bi se smanjilo vrijeme obrade slike i smanjio processing lag.
Osobno nekako više naginjem k Samsungu u ovoj usporedbi jer ga smatram kompletnijim TV-om za istu cijenu.


Kod LG-evi modela više naginjem k CX iako je razlika preko 1000 kn naspram BX modela jer ipak računam da će duže potrajati s obzirom na nadogradnje i sve fixeve koje je dosad dobio a i sama obrada slike je nešto bolja zbog novijeg procesora.

TV bi se nalazio u dnevnom boravku s bočnim prozorom i vratima za balkon kroz koja dobrim dijelom dana sunce udara "direktno" u TV i zbog toga više naginjem odabiru VA modela naspram OLED-a, ali s obzirom na to da živim sam nije mi problem spustiti roletne i dobiti mračnu sobu u kojoj ću gledati TV.

TV bi se većinom koristio za gledanje 4K sadržaja s raznih streaming servisa ili 4K ripova te za povremeno igranje na kompu i Sonyu (većinom nekakve avanture koje su prikladne za igranje na tv-u).

S obzirom na cijene novih modela i na cijene starih modela koje nisu bile nikad niže mislim da bi ipak sada odabrao nešto jer već i ovako čekam par mjeseci a kontam ako nastavim da ću zapravo čekati do sljedećeg BF a i onda ću vjerojatno kupiti praktički isti model kao sad samo iz nove serije a pitanje je hoće to biti za iste ove novce ili čak i nešto skuplje.

Zapravo pitanje koje me muči je to da li vrijedi dati 2500 kn razlike za LG CX OLED naspram Samsunga i Sonya, je li oled toliko bolji i ono što me najviše pati je zapravo hoću ja to primijetiti, nažalost nemam priliku to nigdje uživo usporediti, nemam neki savršen vid niti sam neki ludi perfekcionista pa sve mora biti savršeno ali znam što je 4K i 4K sadržaj, kako nešto treba izgledati u HDR, kako izgleda loš HDR, vidim razliku između 60 i 120 Hz i ostalo, znači nisam neki laik ali nisam ni neki lik da mora biti sve perfect jer perfect košta.
Ova razlika od 2500 kn nije nešto pretjerano ali opet može se kupiti dobar soundbar, neki solidan audio receiver, 27" 2K 144 Hz monitor ili što god, tako da nije ni za baciti.

Zanima me vaše mišljenje o svemu napisano i što bi vi napravili s obzirom na navedenu situaciju?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 8:41 (Ivsa).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, malo cu upasti kao padobranac. Znam da ste vi ovdje veci strucnjaci od mene pa eto zamolio bih vas za pomoc. Gledam kupiti neki smart tv velicine oko 65incha (može i malo veci). Sto se tice cijene, gledam do max 1000eura, naravno moze i manje. Dakle bio bih vam zahvalan da mi predložite nesto sto bi ulazilo u taj cjenovni rang. Ono sto mi je bitno da tv bude sto kvalitetniji i da se po mogucnosti dobije najvise za ulozeno, neka akcija i sl. Hvala unaprijed 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ivsa, niti sa jednim od ovih modela nećeš pogriješiti i svi su vrlo dobri i SVE je to dobar izbor i dobro si proučio kao i ja.  Da li cx3 vrijedi te razlike u cijeni ? Da vrijedi bolji je daljinski, fluidan OS, najnoviji procesor a o slici da ne pričamo, netflixu i sl. filmovima Ako gledaš na direktnom suncu recimo doneseš TV uz more ili na barci ili na terasu onda se led  qled bolje vidi od Oleda. Sami trik da su prozvali QLED i približili ga tako OLEDu da bi zbunili neupućene me odbija od  kupnje qleda. Ako mi je 2.500 kn razlike u cijeni nepremostivo uzeo bi Sony. A Sony Oled ti je još bolji od Lg ali značajno skuplji. Moja preporuka CX3 jer je i cijenom povoljan.

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidim na zadnjih par stranica baš dobrih postova. Drago mi je jer je baš krenulo nekim čudnim tokom nedavno.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na odgovoru, sad sam vidio da se u elipsu nudi i hisense 50u7qf za 3500kn,također sa 5 god. Jamstva. Kakvo je vaše mišljenje o ovom modelu u usporedbi sa Samsungom u tom cjenovnom rangu?
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

ivsa, niti sa jednim od ovih modela nećeš pogriješiti i svi su vrlo dobri i SVE je to dobar izbor i dobro si proučio kao i ja.  Da li cx3 vrijedi te razlike u cijeni ? Da vrijedi bolji je daljinski, fluidan OS, najnoviji procesor a o slici da ne pričamo, netflixu i sl. filmovima Ako gledaš na direktnom suncu recimo doneseš TV uz more ili na barci ili na terasu onda se led  qled bolje vidi od Oleda. Sami trik da su prozvali QLED i približili ga tako OLEDu da bi zbunili neupućene me odbija od  kupnje qleda. Ako mi je 2.500 kn razlike u cijeni nepremostivo uzeo bi Sony. A Sony Oled ti je još bolji od Lg ali značajno skuplji. Moja preporuka CX3 jer je i cijenom povoljan.

 
Znam da je Sony OLED među najboljima ali cijene su mu redovno oko 11 tisuća kn što je dodatnih par tisuća na sadašnju cijenu LG CX modela i to mi je malo "to much", a i kao jedan od minusa je što nemaju HDMI 2.1 pa ništa od 4K gaminga u 120 Hz.
Da imam para na bacanje, čekao bi nove OLED-e od Sonya koji će imati i HDMI 2.1 i vjerojatno sređene sve probleme od prošlogodišnjih modela ali kontam da će novi Sony 55" OLED bit od 13 do 15 tisuća kuna.

Također kontam i da sad kupim LG CX55 za 8800 kn pa kontam ako bi ga nagodinu prodavao u nekoj potencijalnoj nuždi vjerujem da bi dobio bar 6000 kn za njega i to mi je ok, platio sam 2500 kn godinu dana korištenja TV-a i ćao zdravo.
A s druge strane razmišljam ako sve bude dobro i ne bude problema, imam top TV za sljedećih 3-4 godine, jer sumnjam da će se dogoditi neki veliki "breaktrough" po pitanju TV tehnologija u sljedećih par godina a ni 4K sadržaj još nije postao "mainstream" tako da nekako najviše naginjem prema LG CX modelu ali opet u vidu imam i Sony i Samsunga koji su 2500 kn manje a vjerujem da su vrh televizori i da bi dobro poslužili za sve što meni treba.

Dachande kaže...
Vidim na zadnjih par stranica baš dobrih postova. Drago mi je jer je baš krenulo nekim čudnim tokom nedavno.

 

Od ljeta prošle godine u nekoliko navrata sam se piključivao u ovu temu i stvarno zna biti svačega, pogotovo kad krenu prepucavanja kako sony stavlja kvalitetnije panele u svoje modele nego LG u svoje i da je to razlika nebo i zemlja i šta ti ja znam, ono likovi pišu kao da su prodavači na proviziju i cilj im je samo "tutnit" nekom model na koji će dobiti proviziju.
Neki se vode samo po online recenzijama i ocjenjuju kvalitetu slike preko youtube videa na TN monitoru i ne možeš im objasniti da to što on vidi nije zapravo kako u stvarnosti izgleda :D

Stvarno ima svašta al eto kao što i sam kažeš, u zadnjih par postova je bilo dobrih komentara i nadam se da će tako nastaviti, iako je par stranica prije tog opet bila rasprava s čovjekom koji ima 2 modela tv-a kod kuće i supoređuje ih a komentiraju mu likovi koji nemaju ni jedan od tih modela i uvjeravaju ga da ne vidi dobro :D

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...

Znam da je Sony OLED među najboljima ali cijene su mu redovno oko 11 tisuća kn što je dodatnih par tisuća na sadašnju cijenu LG CX modela i to mi je malo "to much", a i kao jedan od minusa je što nemaju HDMI 2.1 pa ništa od 4K gaminga u 120 Hz.

Ovo nek ti bude faktor jedino ako mislis spajat turbo nabrijani PC na TV. Nove konzole su preslabe i za 60hz 4K...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice