Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 34.670
|
čitano: 8.880.935
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mitch kaže...

Pola vas, izuzev smearinga, ne bi odokativno skuzilo IPS vs VA na QLEDu ili FALD modelima. 

Napisao sam da sam imao doma jedan kraj drugog LG IPS FALD i Sony VA FALD i da se itekako vidi razlika. 

13 godina
Ukratko, Q95t, sve ostalo je bzvz. 😉😘
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
vRay kaže...
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
Pixel kaže...

Kojem to tocno ips monitoru je mastetirano ?

Sony BVM-X300 ? A da, ovo je oled

A ti doma imas monitor od 30k € ?

I kakav god ips  bio opet ce imati  losiji kontrast.

i jedna jako bitna stvar, tv nije monitor, potpuno druga namjena.

Nasljednik tog monitora, X310, je IPS, dual lcd, naravno. Da ista znas kako funkcioniraju takvi monitori, ne bi spominjao kontrast...

TV i monitor potpuno druga namjena? Niti je tocno niti je bitno u ovom kontekstu rasprave... 

Zasto mislis da x310 spada u kategoriju IPS monitora?

Hmm.. Mozda zato jer ima IPS panel? 

Moze link i citat gdje to tocno pise?

Ti nemas internete? On je autoritet na podrucju diplay-a, spominje u 

da je IPS panel u pitanju... Dual lcd, sta mu daje efektivnih 2,000,000 dimming zona...

12 dana
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
Pixel kaže...

Nasljednik tog monitora, X310, je IPS, dual lcd, naravno. Da ista znas kako funkcioniraju takvi monitori, ne bi spominjao kontrast...

TV i monitor potpuno druga namjena? Niti je tocno niti je bitno u ovom kontekstu rasprave... 

da je IPS panel u pitanju... Dual lcd, sta mu daje efektivnih 2,000,000 dimming zona...

On nigdje nije rekao da je to IPS LCD panel.

Rekao je zapravo istinu, to je verzija novog Panasonic LCML panela (Light Modulating Cell Layer - Dual layer LCD panel).

To nikako nije u grupi normalnih IPS panela. Isto kao sto i x300 nije u grupi standardnih potrosackih white oleda vec true rgb oled.

11 godina
vRay kaže...
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
Pixel kaže...

Rekao je zapravo istinu, to je verzija novog Panasonic LCML panela (Light Modulating Cell Layer - Dual layer LCD panel).

To nikako nije u grupi normalnih IPS panela. Isto kao sto i x300 nije u grupi standardnih potrosackih white oleda vec true rgb oled.

Znaci nisi pogledao video kad kazes da ne spominje da je to IPS? (4:22) Naravno da je IPS, a izmedju IPS panela i backlight-a je jos jedan 1080p b/w lcd koji preuzima ulogu backlight dimming-a. 

Dakle IPS panel sa komplicirano izvedenim backlightom...

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 20:07 (ansha).
2 godine
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa vi ljudi niste normalni.

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina

Lg Cx 8766kn u Extrime Digital..

0 0 hvala 1
12 dana
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
vRay kaže...
ansha kaže...
Pixel kaže...

Znaci nisi pogledao video kad kazes da ne spominje da je to IPS? (4:22) Naravno da je IPS, a izmedju IPS panela i backlight-a je jos jedan 1080p b/w lcd koji preuzima ulogu backlight dimming-a. 

Dakle IPS panel sa komplicirano izvedenim backlightom...

Po onom sto se vidi u videu ovaj LCML panel ima zajednicko sa ipsom je pixel struktura i ovdje se cini da to nije klasican ips vec sub-varijanta eipsa ili sipsa. Mimo toga po svom ponasanju nije srodno klasicnom potrosackom ips panelu niti ima ikakva ogranicenja ips panela. 

Pravo pitanje je da li je izvedba LCML uopce moguca sa vertikalnom strukturom pixela.

Ovaj LCML je sasvim drugacija igracka od onog sto se smatra ips lcd ili va lcd, a ne samo kompleksni backlight, pogledaj black levele i spektar uhda.

Ne moze se reci da ovo spada u kategoriju bilo kojeg potrosackog proizvoda kao ni x300. U biti bilo bi fora da ovakvi paneli zamjene tekuce ips monitore na trzistu (sto je potpuno nerealno zbog cijene proizvodnje). Tada bi ono sto si govorio vezano za ips vs va imalo smisla, a do tada nije pametno ovaj panel niti x300 mjesati sa ipsom ili oledom i reklamirati ga kao nesto dominatno drugim opcijama. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 21:49 (vRay).
12 godina

Nije problem samo cijena nego i potrosnja elektricne energije.

Vec ovako mali panel povuce oko 350w, zbog dodatnog layera propusnost panela je male, neefikasan je i zato mira imati poprilicno jako pozadinsko osvjetljenje. To rezultira oslobadanjem puno topline pa je potrebno i dobro hladenje, odnosno jaki ventilatori.

i sam Vincent je rekao da je poprilicno bucan. 
eu regukativa ogranicava potrosnju tako da tehnologija nije primjenjiva za komercijalnu uporabu u tvima.

A vezano uz sliku Vincent je na kraju priznao da mu je oled verzija bila draza.

A i zanimljivo kako je usporedba isla s komercijalnim oledom koji se bez problema drzi s mastering monitorim osim naravno abl-a.

0 0 hvala 0
7 godina

Savjet, što pikirati (koji je bolji, jedan na jedan)?

Sony XH8077S

ili

Samsung TU8502 (ako netko provjereno zna, koji model klasičnog daljinskog odgovara za ovaj tv?)

Nešto treće, neki best buy do 6000, plus-minus koja stotina kn?

Gleda se od svega ponešto, ne igra uopće; gledalo bi se 0-24h, od normalnog dnevnog svjetla do blagog ambijentalnog.

Hvala

0 0 hvala 0
9 godina

Molim vas preporuku što uzeti za apartman za najam (sa dosta svjetlosti, stan okrenut na istok), udaljenost tv-a 2.5m, budzet do 3.500.

Vidim da jos koji dan Elipso ima garanciju 2+3 na neke modele Samsunga, tipa ovaj:
SAMSUNG UE55TU7172UXXH ili mozda ovaj model Hisense 58A7100F

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

pozdrav, kakva su Vam iskustva sa JBL soundbarovima? ili neka preporuka po iskustvu nekog soundbara sa wireless subwooferom za 1500-1700 kn? Hvala unaprijed

0 0 hvala 0
9 godina

Kupio sam silikonsku zaštitu za Samsung smart daljinski za Q70R. Čekao dva mjeseca, on napokon stigao... i ne paše!

Malo sam pronjuškao po netu, izgleda da stvarno postoji nekoliko dizajna istog daljinskog, s razlikama od nekoliko milimetara?? :D

Je netko naručivao nešto takvo za taj TV? Ima kakav link?

Mogu nekome poslati ovo što mi je stiglo nekome ako zna da će njemu pasati, pogledam serijski broj daljinskog za koji sam naručio kad stignem doma.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Evo LG oled za 7700kn  je da je BX serija..  https://www.makspro.hr/oled-tv-sprejemnik-lg-oled55bx3.html

0 0 hvala 0
9 godina

Jedno vise opcenito pitanje, ali kada najcesce izlaze novi modeli tv-a? 

Trenutno vidim da nema skoro nikakvih akcija za tv. Pretpostavljam da ce onda snizit neke stare modele. 

Dali se isplati cekati jos mjesec ili dva?

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
zelenbic kaže...

Jedno vise opcenito pitanje, ali kada najcesce izlaze novi modeli tv-a? 

Trenutno vidim da nema skoro nikakvih akcija za tv. Pretpostavljam da ce onda snizit neke stare modele. 

Dali se isplati cekati jos mjesec ili dva?

U mojem slučaju, znam već najvjerojatnije koji ću tevejac pikirat, sasvim sigurno, ali zbog razloga tehničke prirode ga ne mogu već sada kapariti, tako da iščekujem BlackFriday, njemački svakako 

Vama kolega ako se baš žuri, čitao sam da je bila opaka akcija za LG CX od nekih slabih 8.500.00 kuna, plus minis koja kuna, a to je bila strava odlična cijena, skorom 50% popusta, koliko je inače bio u SD! 

Opet, ovisi što vi tražite, koju dijagonalu, koji ekran, LED/QLED/OLED, ...?!?! 

A i koliko se može priča rastegnuti, nije nebitno znati! 

ATJ Lučko
9 godina

Zaboravio sam dati malo vise detalja. Nisam neki prezahtjevni korisnik, 50-55" do cca 4000 kn, mogao bi se protegnuti i do 5000 ako se isplati.

Za sada sam gledao ili nesto s nizeg ranga tipa tcl https://www.makspro.hr/led-tv-tcl-50ep660-android.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili hisense https://www.mall.hr/tv-prijemnici/hisense-50a7100f-4k-uhd-dled-televizor-smart-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili iz malo viseg ranga https://www.links.hr/hr/led-tv-49-lg-49nano863-dvb-t2-c-s2-smart-tv-4k-uhd-hdmi-wifi-usb-energetska-klasa-a-750100884?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-55nano793-televizor

ali neznam vrijedi li bas ovaj LG duplo vise novaca. Bitno mi je samo da mogu stavit PLEX, i neki IPTV app. Hisense ima neki svoj OS ali znam da ima PLEX

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 19:21 (zelenbic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
NA LG ne možeš staviti Plex. Novi modeli dođu 4-5 mjesec, ali obično oni najskuplji ( OLED-i). LCD-ovi dođu kasnije. Možda ove godine požure, radi Europskog prvenstva u nogometu.

0 0 hvala 0
stipest kaže...
NA LG ne možeš staviti Plex. Novi modeli dođu 4-5 mjesec, ali obično oni najskuplji ( OLED-i). LCD-ovi dođu kasnije. Možda ove godine požure, radi Europskog prvenstva u nogometu.

oklen ta informacija?? Uzas ako nije podrzano.

Ali ovdje ga tip koristi na LG OLED C9

8 godina

Pozdrav svima,

ljudi imate neku preporuku za 32" TV ali da je na android platformi i da je cemu. Veci mi ne stane a ne bih htio sad jos uz tv kupovati neki android box vec sve u jednom. Imam jedan Sony android i cisto sam zadovoljan sa njim ali nema tako mali sony na toj platformi a i to mi je tv za vikendicu pa ne treba bas biti i najskuplji. Gledao sam nesto od Hisensa ili Voxa ili Vivaxy.

Hvala i LP !

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
stipest kaže...

Pozdrav,

imam LG50UM7450 i uredno na njemu PLEX tako da ovo nije točan podatak...

6 godina

I ja potvrđujem da može plex na LG. Imam LG OLEDB8 i redovno koristim plex... 

0 0 hvala 0
11 godina

Nano863 je za klasu bolji od nano793, a ima i 100hz panel.

Mislim da taj 793 se ne isplati uzeti naspram un7400 jer nema neke velike razlike, samo misljenje jer ih nisam vidio uzivo...

I believe Wi can Fi...
dxdandy kaže...

Pozdrav svima,

ljudi imate neku preporuku za 32" TV ali da je na android platformi i da je cemu. Veci mi ne stane a ne bih htio sad jos uz tv kupovati neki android box vec sve u jednom. Imam jedan Sony android i cisto sam zadovoljan sa njim ali nema tako mali sony na toj platformi a i to mi je tv za vikendicu pa ne treba bas biti i najskuplji. Gledao sam nesto od Hisensa ili Voxa ili Vivaxy.

Hvala i LP !

AOC 32 inchni monitor i na njega Android Box? Osim navedenih (ja stvarno ne bih pikirao niti vivax niti vox) eventualno Philips.

10 godina
Striko2009 kaže...

Mislim da taj 793 se ne isplati uzeti naspram un7400 jer nema neke velike razlike, samo misljenje jer ih nisam vidio uzivo...

Razlika je u nano cell tehnologiji i u stalku . Boje bolje izgledaju. Ostalo je isto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:34 (stipest).
10 godina
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:32 (stipest).

0 0 hvala 0
11 godina
stipest kaže...
Striko2009 kaže...

Razlika je u nano cell tehnologiji i u stalku . Boje bolje izgledaju. Ostalo je isto.

Eto razlike. Hvala Stipe.

Iako mislim da prosjecnom korisniku ta razlika u nano cellu ne znaci previse ali mislim da razlika u cijeni igra ulogu...

I believe Wi can Fi...
13 godina
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
dxdandy kaže...

Pozdrav svima,

Hvala i LP !

AOC 32 inchni monitor i na njega Android Box? Osim navedenih (ja stvarno ne bih pikirao niti vivax niti vox) eventualno Philips.

Ove godine dolazi i 32" Sony sa Android TV

11 godina

Pozdrav, tv koji mi je do sad nekako bio best buy je lg cx ali sam naisao na tcl 65x10 pa mi to sada ljulja prvu varijanu. Po recenzijama je kakti brutala zbog mini led, zanima me da li netko ima taj tv, preporuka jel bi to bilo bolje uzet od LG? 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Lac kaže...

Pozdrav, tv koji mi je do sad nekako bio best buy je lg cx ali sam naisao na tcl 65x10 pa mi to sada ljulja prvu varijanu. Po recenzijama je kakti brutala zbog mini led, zanima me da li netko ima taj tv, preporuka jel bi to bilo bolje uzet od LG? 

Cx je bez dvojbe bolji tv, ali ako imas neku specifican nacin koristenja tva, mozda bi ti tcl bio bolji, npr vecinom ti je tv za gaming ili ga vecinom koristis po danu u jako osvjetljenoj sobi (direktno sunce udara).

Ovi miniled tvi jos nisu ono sto ljudi obicno misle, istina koriste miniled pozadinsko osvjetljenje i time se dobije bolja uniformnost prikaza, ali i dalje tv ima relativno mali broj dimming zona, tj nema nista vise nego ostali lcd tvi, tako da nemoj tu ocekivati cuda.

Vidjet cemo tek ove godine hoce li tu biti napretka.

Ja bi definitivno isao na oled ako zelis najbolju sliku

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice