Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 34.485
|
čitano: 8.648.022
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čekaju novu pošiljku, a Elipso je generalni zastupnik

0 0 hvala 0
2 tjedna
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
davidovski kaže...

Čekaju novu pošiljku, a Elipso je generalni zastupnik

Za Hisense?

Ovo za posiljku mislis na modele koji su vec bili ili potpuno novi?

4 godine

Da, za hisense. A za ovo drugo pitanje ne znam. Pretpostavljam i jedno i drugo. 

0 0 hvala 0
8 godina

Ne znam u Hr ali u Njemackoj je radi Korone potpuni debakl u trgovinama,ne dolazi nista ili tek mrvice.

Sve se prebacilo na online narucivanje....

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 tjedna
davidovski kaže...

Da, za hisense. A za ovo drugo pitanje ne znam. Pretpostavljam i jedno i drugo. 

To je onda tek dodatna tragedija. Da generalni zastupnik ima gro losiju ponudu od drugih trgovina. Nebitno čak i za cijenu, ali općenito ponuda.

Ne znam, ili nisam dugo kupovao tv ili je ovaj Zagreb postao selendra

11 godina

Ekipa prijatelj kupuje tv i uzeo bi nesto do 4000 max da je 4k.

što je best buy u toj kategoriji

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 12:52 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 tjedna
Kill Frenzy kaže...

Ekipa prijatelj kupuje tv i uzeo bi nesto do 4000 max da je 4k.

što je best buy u toj kategoriji

Hisense 55U7QF

4 godine

Pozdrav,

Zanima me koji je best buy TVa od oko 2500kn. Bitno je da je SMART TV i 4k rezolucija, vidio sam dosta ovih TESLA televizija koje se s tim spec mogu naci za oko 2200kn i zanima me jeli ta marka pouzdana i dobra. Hvala unaprijed

0 0 hvala 0
10 godina
Ja prije 2 dana montirao SHARP 40BL2EA u dječju sobu i tv je odličan!

Pratio nabava.hr, kupljen u Linksu na akciji za 2300 kn, Android Tv ( sve app rade), BT, UHD 4K slika, Netflix.

0 0 hvala 0
11 godina

ekipa može savjet za soundbar sa bezicnim wooferom za 1500 kn?

0 0 hvala 0
11 godina

Za dnevnu sobu..
58pus8505
55q60t

Razlika je 100kn.

Mada me i dalje nagovaraju da ubodem hisense u8q koji je 100e skuplji

Razlika je 100kn.

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 16:55 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Pozdrav, 

Ima ko ode da je kupija Sony 55x9077 ili 9096. Uglavnom slika je blago receno uzasna na antenskim programima i preko iskontv uredaja. Znam da ne triba ocekivat cuda, ali u sestre jedan od prvih philips 4k uredaja i slika je 100x bolja. Nemam di pogledat drugi uredaj i vise ne znam jesam dobija defektan panel ili to mora bit tako. Sto se tice netflixa i kodija putem nvidia shielda tu je situacija ok jedino malo trzuckava slika(judder). Prije ovoga imao samsung 50h6400(full hd) i jos placem za njim.

0 0 hvala 0
10 godina

Nije mi jasno kako natjerati Grundig oled tv da prepozna hdr sadržaj  sa mi boxa? Samo jednom sam vidio da u postavkama slike ima hdr. Kada gledam bilo koji sadržaj uvijek mi isto stoji u postavkama slike, ne mogu ući u hdr postavke.

0 0 hvala 0
9 godina

Pa moze li taj box propustiti HDR ? ako ne moze , dzaba ti HDR na TVu u tom slučaju . testiraj sa youtubea neki HDR video pa vidi jel radi 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
eliah84 kaže...

Pozdrav, 

Ima ko ode da je kupija Sony 55x9077 ili 9096. Uglavnom slika je blago receno uzasna na antenskim programima i preko iskontv uredaja. Znam da ne triba ocekivat cuda, ali u sestre jedan od prvih philips 4k uredaja i slika je 100x bolja. Nemam di pogledat drugi uredaj i vise ne znam jesam dobija defektan panel ili to mora bit tako. Sto se tice netflixa i kodija putem nvidia shielda tu je situacija ok jedino malo trzuckava slika(judder). Prije ovoga imao samsung 50h6400(full hd) i jos placem za njim.

Nemoguće, pa Sony bi trebao imati najbolje procesiranje slike na tržištu. Jedino ako gledaš preblizu ili očekuješ previše od tv-a...

bing01 kaže...

Nije mi jasno kako natjerati Grundig oled tv da prepozna hdr sadržaj  sa mi boxa? Samo jednom sam vidio da u postavkama slike ima hdr. Kada gledam bilo koji sadržaj uvijek mi isto stoji u postavkama slike, ne mogu ući u hdr postavke.

Probaj ručno prebaciti mod slike (npr. sa Standardno na Film) pa bi ti trebao prepoznati HDR.

10 godina

Neće mi prikazati hdr u postavkama. Ima mod slike; standardno, film,živo... Šta  god da prebacim ne vidim hdr. Jednom kad mi je prebacio ne znam ni ja kako,vidio sam da ima u nastavku postavke slike hdr, te neki premium set slike. Ne mogu više doći do toga

0 0 hvala 1
7 godina
tiki kaže...
eliah84 kaže...

Pozdrav, 

Nemoguće, pa Sony bi trebao imati najbolje procesiranje slike na tržištu. Jedino ako gledaš preblizu ili očekuješ previše od tv-a...

Sve sam ja to procitao prije kupnje zato mi i nije jasno. Kupovao sam tv 6 miseci, sve recenzije moguce i postavke pogleda. Volija bi da neko dode i pogleda jer cu poludit vise. Totalno razocaran! 

9 godina
bing01 kaže...

Neće mi prikazati hdr u postavkama. Ima mod slike; standardno, film,živo... Šta  god da prebacim ne vidim hdr. Jednom kad mi je prebacio ne znam ni ja kako,vidio sam da ima u nastavku postavke slike hdr, te neki premium set slike. Ne mogu više doći do toga

Ne znam za Grundig , ali HDR se obično ne moze "upaliti " nego se pali automatski kad detektira HDR sadrzaj i tek tada se pojave HDR modovi slike ( kod mene na LG imaju HDR zivo , HDR svijetlo ,HDR standardno i HDR igra) , i dostupni su , ponavljam , samo kad vrti HDR , dok prestane reprodukcija TV vraća na standardne modove koje si nabrojao , tako da je 99posto problem u tome . 

rekoh već ,pusti box , probaj na tv direkt yt netflix ili neki film sa HDRom , mora ga "vidjet " 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 19:21 (error_666).
12 godina
Kupio sam 55x9077 stigao u ponedeljak. Nisam probao još zemaljski signal ni STB ali na playstation netflix i plex mi je suza potekla koliko dobro izgleda slika. Prije toga tu mi je bio 7g star samsung. Jedino eto ne paše mi UI i menu. Moram se u biti naviknut. Daljinski mi isto nije bas će će. Wifi sluške od ps rade po automatici. Last of us 2 ajme kako dobro izgleda naspram starog tva.
Imam jos jedan samsung 4k hdr star dvije godine ali nije neka top serija i ovako na prvu nema tako dobru sliku.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 19:39 (Gajotres).
8 godina

Možete li preporučit zidni nosač za tv, 

, da može ići gore dolje,a i da ima mogućnost nagiba horizontalno minimalno 30° a najbolje 45° ?

Na njega bi stavio televizor za kojeg isto tražim preporuku bitno je da je 4k, Samsung UE50RU7412 mi se čini solidan za 2900kn na mall.hr

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Gajotres kaže...
Kupio sam 55x9077 stigao u ponedeljak. Nisam probao još zemaljski signal ni STB ali na playstation netflix i plex mi je suza potekla koliko dobro izgleda slika. Prije toga tu mi je bio 7g star samsung. Jedino eto ne paše mi UI i menu. Moram se u biti naviknut. Daljinski mi isto nije bas će će. Wifi sluške od ps rade po automatici. Last of us 2 ajme kako dobro izgleda naspram starog tva.
Imam jos jedan samsung 4k hdr star dvije godine ali nije neka top serija i ovako na prvu nema tako dobru sliku.

Gdje si ga uzeo tj. po kojoj cijeni? Vidim da na mall.hr cijena svako malo skoči - pred 3 tjedna je bio na 6119 kn, sada je na 6449 kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 13:14 (Frets).
12 godina
6119 sam platio. Za sat ili dva nakon naruđbe je bio 6399. Sutradan je bio 6199 ujutro a popodne 6499. Kupio sam ga te sekunde kad je postano ovdje da je sniženo.
10 godina

Imam još jedan problem sa daljinskim na Grundig oled..odjednom mi ne reagira ništa. Mislim da je nešto u uparivanju sa internetom. Kad ga maknem iz btmoda rqdi normalno. Zbog nećega izgubi vezu sa internetom i tada mi ni daljinski neće jer ostane u bt modu. Poslije neće na internet.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 21:57 (bing01).

0 0 hvala 0
9 godina
bing01 kaže...

kao sto ti je kolega rekao, nema tu "upalit u postavkama" ako je sadrzaj HDR onda ce slika biti HDR jer ce TV to prepoznati

ili ovaj

pusti na Youtube direktno preko TVa i vidi

12 godina
bing01 kaže...

Imam još jedan problem sa daljinskim na Grundig oled..odjednom mi ne reagira ništa. Mislim da je nešto u uparivanju sa internetom. Kad ga maknem iz btmoda rqdi normalno. Zbog nećega izgubi vezu sa internetom i tada mi ni daljinski neće jer ostane u bt modu. Poslije neće na internet.

Vjerojatno ti zablokira na novoj tv zbog hbbtv. Isključi HbbTv u Meni > Postavke > Izvor > Napredno

7 dana
Pozdrav
Planiram kupiti televizor u cjenovnom rangu od oko 5000kn 55-65 incha

Pogledao sam ovih par modela pa me zanima koji je najbolji:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65un73003la-televizor https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-qe55q64t-televizijski-prijamnik https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-65c715-4k-uhd-qled-televizor-android-tv

I ako imate neki drugi TV za predložiti, hvala

0 0 hvala 0
11 godina
Oleandar kaže...
Pozdrav
Planiram kupiti televizor u cjenovnom rangu od oko 5000kn 55-65 incha

Pogledao sam ovih par modela pa me zanima koji je najbolji:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65un73003la-televizorhttps://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-qe55q64t-televizijski-prijamnikhttps://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-65c715-4k-uhd-qled-televizor-android-tv

I ako imate neki drugi TV za predložiti, hvala

ja ti mogu reći za lg 65un7300. solidan tv, za prosječnog korisnika čisto dovoljan za netflix itd. magic remote je super i vrlo se lako sa njim barata. samsung ima nešto jači kontrast ali mislim da u tom rangu sve se svodi na nijanse. javi mi se u inbox pa ti mogu pokazati kako vrti 4k video

12 godina

Pozdrav ljudi!

Tražim tv od 32" do 1.500,00 kn za apartman, ništa posebno, gledat će se samo dok traje sezona pa sam naletio na ova dva modela:

TLC - https://www.mall.hr/android-tv/tcl-32s615-hd-televizijski-prijemnik-hdr-android-tv

LG - https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-32lm550b.html

Ako ima šta bolje,slobodno predložite... Znam da je kolko para,tolko muzike al ne zanimaju me Vivax i te žnj marke.. :)

Tnx!

0 0 hvala 0
10 godina
bing01 kaže...

Pritisni SMART i nakon toga vrati na HDMI ulaz preko kojeg gledaš taj HDR.

Problem je u tome što imaš sučelje i izvor na istoj rezoluciji/frekvenciji pa ne skuži promjenu i ne upali HDR.

Imam na box-u CoreELEC kojem sam postavio sučelje na 1080p i detektira HDR sam.

Često je i kodiranje loše pa je bolje gledati neHDR izvor.

Ako nisi zadovoljan sa postavkama slike pogledaj na "PC Ekspert Forum"postavke od "RimtuTiTuki" za tog Grundiga.

2 godine
kule kaže...

Pozdrav ljudi!

Tražim tv od 32" do 1.500,00 kn za apartman, ništa posebno, gledat će se samo dok traje sezona pa sam naletio na ova dva modela:

TLC - https://www.mall.hr/android-tv/tcl-32s615-hd-televizijski-prijemnik-hdr-android-tv

LG - https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-32lm550b.html

Ako ima šta bolje,slobodno predložite... Znam da je kolko para,tolko muzike al ne zanimaju me Vivax i te žnj marke.. :)

Tnx!

Zasto i LG nisi gledao u mall.hr? Tamo je 1.189 kn. Ja bi odabrao LG

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice