Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.494
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa moze li taj box propustiti HDR ? ako ne moze , dzaba ti HDR na TVu u tom slučaju . testiraj sa youtubea neki HDR video pa vidi jel radi 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eliah84 kaže...

Pozdrav, 

 

Ima ko ode da je kupija Sony 55x9077 ili 9096. Uglavnom slika je blago receno uzasna na antenskim programima i preko iskontv uredaja. Znam da ne triba ocekivat cuda, ali u sestre jedan od prvih philips 4k uredaja i slika je 100x bolja. Nemam di pogledat drugi uredaj i vise ne znam jesam dobija defektan panel ili to mora bit tako. Sto se tice netflixa i kodija putem nvidia shielda tu je situacija ok jedino malo trzuckava slika(judder). Prije ovoga imao samsung 50h6400(full hd) i jos placem za njim.

 Nemoguće, pa Sony bi trebao imati najbolje procesiranje slike na tržištu. Jedino ako gledaš preblizu ili očekuješ previše od tv-a...

bing01 kaže...

Nije mi jasno kako natjerati Grundig oled tv da prepozna hdr sadržaj  sa mi boxa? Samo jednom sam vidio da u postavkama slike ima hdr. Kada gledam bilo koji sadržaj uvijek mi isto stoji u postavkama slike, ne mogu ući u hdr postavke.

 Probaj ručno prebaciti mod slike (npr. sa Standardno na Film) pa bi ti trebao prepoznati HDR.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neće mi prikazati hdr u postavkama. Ima mod slike; standardno, film,živo... Šta  god da prebacim ne vidim hdr. Jednom kad mi je prebacio ne znam ni ja kako,vidio sam da ima u nastavku postavke slike hdr, te neki premium set slike. Ne mogu više doći do toga

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
eliah84 kaže...

Pozdrav, 

 

Ima ko ode da je kupija Sony 55x9077 ili 9096. Uglavnom slika je blago receno uzasna na antenskim programima i preko iskontv uredaja. Znam da ne triba ocekivat cuda, ali u sestre jedan od prvih philips 4k uredaja i slika je 100x bolja. Nemam di pogledat drugi uredaj i vise ne znam jesam dobija defektan panel ili to mora bit tako. Sto se tice netflixa i kodija putem nvidia shielda tu je situacija ok jedino malo trzuckava slika(judder). Prije ovoga imao samsung 50h6400(full hd) i jos placem za njim.

 Nemoguće, pa Sony bi trebao imati najbolje procesiranje slike na tržištu. Jedino ako gledaš preblizu ili očekuješ previše od tv-a...

 Sve sam ja to procitao prije kupnje zato mi i nije jasno. Kupovao sam tv 6 miseci, sve recenzije moguce i postavke pogleda. Volija bi da neko dode i pogleda jer cu poludit vise. Totalno razocaran! 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Neće mi prikazati hdr u postavkama. Ima mod slike; standardno, film,živo... Šta  god da prebacim ne vidim hdr. Jednom kad mi je prebacio ne znam ni ja kako,vidio sam da ima u nastavku postavke slike hdr, te neki premium set slike. Ne mogu više doći do toga

 Ne znam za Grundig , ali HDR se obično ne moze "upaliti " nego se pali automatski kad detektira HDR sadrzaj i tek tada se pojave HDR modovi slike ( kod mene na LG imaju HDR zivo , HDR svijetlo ,HDR standardno i HDR igra) , i dostupni su , ponavljam , samo kad vrti HDR , dok prestane reprodukcija TV vraća na standardne modove koje si nabrojao , tako da je 99posto problem u tome . 

rekoh već ,pusti box , probaj na tv direkt yt netflix ili neki film sa HDRom , mora ga "vidjet " 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 19:21 (error_666).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupio sam 55x9077 stigao u ponedeljak. Nisam probao još zemaljski signal ni STB ali na playstation netflix i plex mi je suza potekla koliko dobro izgleda slika. Prije toga tu mi je bio 7g star samsung. Jedino eto ne paše mi UI i menu. Moram se u biti naviknut. Daljinski mi isto nije bas će će. Wifi sluške od ps rade po automatici. Last of us 2 ajme kako dobro izgleda naspram starog tva.
Imam jos jedan samsung 4k hdr star dvije godine ali nije neka top serija i ovako na prvu nema tako dobru sliku.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 19:39 (Gajotres).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možete li preporučit zidni nosač za tv, 

, da može ići gore dolje,a i da ima mogućnost nagiba horizontalno minimalno 30° a najbolje 45° ?

 

Na njega bi stavio televizor za kojeg isto tražim preporuku bitno je da je 4k, Samsung UE50RU7412 mi se čini solidan za 2900kn na mall.hr

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gajotres kaže...
Kupio sam 55x9077 stigao u ponedeljak. Nisam probao još zemaljski signal ni STB ali na playstation netflix i plex mi je suza potekla koliko dobro izgleda slika. Prije toga tu mi je bio 7g star samsung. Jedino eto ne paše mi UI i menu. Moram se u biti naviknut. Daljinski mi isto nije bas će će. Wifi sluške od ps rade po automatici. Last of us 2 ajme kako dobro izgleda naspram starog tva.
Imam jos jedan samsung 4k hdr star dvije godine ali nije neka top serija i ovako na prvu nema tako dobru sliku.

 

Gdje si ga uzeo tj. po kojoj cijeni? Vidim da na mall.hr cijena svako malo skoči - pred 3 tjedna je bio na 6119 kn, sada je na 6449 kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 13:14 (Frets).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
6119 sam platio. Za sat ili dva nakon naruđbe je bio 6399. Sutradan je bio 6199 ujutro a popodne 6499. Kupio sam ga te sekunde kad je postano ovdje da je sniženo.
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam još jedan problem sa daljinskim na Grundig oled..odjednom mi ne reagira ništa. Mislim da je nešto u uparivanju sa internetom. Kad ga maknem iz btmoda rqdi normalno. Zbog nećega izgubi vezu sa internetom i tada mi ni daljinski neće jer ostane u bt modu. Poslije neće na internet.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 21:57 (bing01).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Neće mi prikazati hdr u postavkama. Ima mod slike; standardno, film,živo... Šta  god da prebacim ne vidim hdr. Jednom kad mi je prebacio ne znam ni ja kako,vidio sam da ima u nastavku postavke slike hdr, te neki premium set slike. Ne mogu više doći do toga

 kao sto ti je kolega rekao, nema tu "upalit u postavkama" ako je sadrzaj HDR onda ce slika biti HDR jer ce TV to prepoznati

 

 

ili ovaj

 

 

pusti na Youtube direktno preko TVa i vidi

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Imam još jedan problem sa daljinskim na Grundig oled..odjednom mi ne reagira ništa. Mislim da je nešto u uparivanju sa internetom. Kad ga maknem iz btmoda rqdi normalno. Zbog nećega izgubi vezu sa internetom i tada mi ni daljinski neće jer ostane u bt modu. Poslije neće na internet.

 

 Vjerojatno ti zablokira na novoj tv zbog hbbtv. Isključi HbbTv u Meni > Postavke > Izvor > Napredno

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav
Planiram kupiti televizor u cjenovnom rangu od oko 5000kn 55-65 incha

Pogledao sam ovih par modela pa me zanima koji je najbolji:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65un73003la-televizor https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-qe55q64t-televizijski-prijamnik https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-65c715-4k-uhd-qled-televizor-android-tv

I ako imate neki drugi TV za predložiti, hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Oleandar kaže...
Pozdrav
Planiram kupiti televizor u cjenovnom rangu od oko 5000kn 55-65 incha

Pogledao sam ovih par modela pa me zanima koji je najbolji:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65un73003la-televizorhttps://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-qe55q64t-televizijski-prijamnikhttps://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-65c715-4k-uhd-qled-televizor-android-tv

I ako imate neki drugi TV za predložiti, hvala

 ja ti mogu reći za lg 65un7300. solidan tv, za prosječnog korisnika čisto dovoljan za netflix itd. magic remote je super i vrlo se lako sa njim barata. samsung ima nešto jači kontrast ali mislim da u tom rangu sve se svodi na nijanse. javi mi se u inbox pa ti mogu pokazati kako vrti 4k video

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi!

 

Tražim tv od 32" do 1.500,00 kn za apartman, ništa posebno, gledat će se samo dok traje sezona pa sam naletio na ova dva modela:

 

TLC - https://www.mall.hr/android-tv/tcl-32s615-hd-televizijski-prijemnik-hdr-android-tv

 

LG - https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-32lm550b.html

 

Ako ima šta bolje,slobodno predložite... Znam da je kolko para,tolko muzike al ne zanimaju me Vivax i te žnj marke.. :)

 

Tnx!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Nije mi jasno kako natjerati Grundig oled tv da prepozna hdr sadržaj  sa mi boxa? Samo jednom sam vidio da u postavkama slike ima hdr. Kada gledam bilo koji sadržaj uvijek mi isto stoji u postavkama slike, ne mogu ući u hdr postavke.

 

Pritisni SMART i nakon toga vrati na HDMI ulaz preko kojeg gledaš taj HDR.

 

Problem je u tome što imaš sučelje i izvor na istoj rezoluciji/frekvenciji pa ne skuži promjenu i ne upali HDR.

Imam na box-u CoreELEC kojem sam postavio sučelje na 1080p i detektira HDR sam.

Često je i kodiranje loše pa je bolje gledati neHDR izvor.

 

Ako nisi zadovoljan sa postavkama slike pogledaj na "PC Ekspert Forum"postavke od "RimtuTiTuki" za tog Grundiga.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kule kaže...

Pozdrav ljudi!

 

Tražim tv od 32" do 1.500,00 kn za apartman, ništa posebno, gledat će se samo dok traje sezona pa sam naletio na ova dva modela:

 

TLC - https://www.mall.hr/android-tv/tcl-32s615-hd-televizijski-prijemnik-hdr-android-tv

 

LG - https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-32lm550b.html

 

Ako ima šta bolje,slobodno predložite... Znam da je kolko para,tolko muzike al ne zanimaju me Vivax i te žnj marke.. :)

 

Tnx!

 Zasto i LG nisi gledao u mall.hr? Tamo je 1.189 kn. Ja bi odabrao LG

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja imam taj isti TCl skoro već godinu i pol i za te novce jako dobar tv
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam problem sa samsing televizorom da nikako ne mogu titlove na film pustiti,uopce mi ne nudi tu opciju
Dakle film je skinut,stavljen na usb(kao i titlovi-odgovarajuceg imena),i nece i nece
Neki savjet mozda? Neka aplikacija u samsung apps?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mozda moras preimenovati titlove(da se zovu isto kao film uz ekstenziju .srt) i staviti ih u isti folder sa filmom... Postoji i opcija za ugasiti titlove pa si mozda i to aktivirao. Ne vidim drugi razlog...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 8:56 (deepshitcro).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne ide i ne ide
Pokrenem film na kompu u bs player da skime titlove,ostavim titlove u mapi subs u jos ih copy paste u mapu gdje je sam film,i tv uopce ne prepoznaje file od titlova
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iako su titlovi u oba foldera subs i gdje je film ne zeli ih ocitati
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje dva, koji player najčešće ili stalno koristite za gledanje filmova? 

Ja sam jako dugo koristio KMplayer i sad prešao na GOM jer je navodno bolji, ali mi je interface malo kompliciraniji. 

 

Ako pustim 4k(2160p) film na laptopu koji je ima rezoluciju od Fullhd (1920x1080) jel trebam šta dodatno podešavat ili TV putem HDMI-a sam prihvaća input od 4k filma? Jučer sam nešto gledao pa mi palo na pamet, a ne znam previše o tome pa možda neko ima bolji insight. 

 

Hdmi je spojen sa laptopom i zasloni su multiplicirani.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne prima tv 4k input tek tako. Displayi su ti multiplicirani što znači da ti baca fullHD signal na tv. Ako želiš 4k, tv mora bit jedini display i moraš imat odgovarajući kabel koji propusta 4k (hdmi 2.0)
Što se playera tiče, filmove sa kompa ugl gledam direktno na tv preko media servera, ako baš mora sa pc-a hdmi-em onda powerDVD.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 14:21 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Ne prima tv 4k input tek tako. Displayi su ti multiplicirani što znači da ti baca fullHD signal na tv. Ako želiš 4k, tv mora bit jedini display i moraš imat odgovarajući kabel koji propusta 4k (hdmi 2.0)
Što se playera tiče, filmove sa kompa ugl gledam direktno na tv preko media servera, ako baš mora sa pc-a hdmi-em onda powerDVD.

 To me je zanimalo, u redu hvala puno na pojasnjenju nisam znao tocno o cemu se radi da ispravno izbacuje 4k sliku. A postoji li kombinacija da emitiram direktno preko eksternog diska ili usb-a 4k? Radi se o Samsungu 8 serija

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma ništa 👍
Možeš preko usb-a i hdd-a direkt u tv preko njegovog media playera, ili bežično preko lokalne mreže nekim media serverom
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Ma ništa 👍
Možeš preko usb-a i hdd-a direkt u tv preko njegovog media playera, ili bežično preko lokalne mreže nekim media serverom

 Milina, ma nisam imao ove first world probleme jer sam imao hd ready tv prije, sad mi je ovo sve neistraženo još jer je ogroman prijelaz na 4k pa reko kad već ima potencijal iskoristit ću onda te piksele 

 

Živio

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tenet kaže...
Iako su titlovi u oba foldera subs i gdje je film ne zeli ih ocitati

 Stavi ih u isti folder gdje je i film, neka bude tocno istog naziva kao i film (znači ako je film Gina Wild-5.HDTV-x256-original, tako stavi i naziv titla). I stavi .sub i .srt ekstenzije, moguće da ne čita oba formata pa se probaj s time poigrati.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A šta'š drugo nego iskoristit :)
Ma ništa kolega, samo uživaj 👍
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U idućih pola godine ću kopovat novi TV. A s obziron da sve što od tehnike kupujem prvo pratim recenzije i slično. Čitam ovu temu i iako su mi u dućanu neki samsunzi pali u oko naučio sam da su zapravo noviji modeli od samsunga lošiji nego iste seriji stariji modeli. Isto tako vidim da phillips se ne preporuča i drago mi je da ga nisam kupio jer mi je taj ambilight fascinira ženu i bija san na korak do kupnje. 

Ono šta me zanima je koji je best buy za tv od 55-65 incha za 4k do nekih 7-8 tisuća kuna(65 bi platio max 1000 kuna više u odnosu na 55 inače bi radije 55 incha a kvalitetniji) ono šta san obilazeci ducane vidio je da grunding vixax tesla i slično ne dolazi u obzir. Zapravo koliko sam vidio samsun sony i lg jedini bi došli u obzir.. Najviše šta bi se gledalo na tv-u su filmovi, netflix, ponešto sporta. Ono šta mi je bitno zapravo da tv ima dobru sliku, pravi hdr(na forumu san naucio da hdr naljepnice na svašta lipe) i šta bolji zvuk. Tv bi se gleda u sobi di je ugl mračno i di se gleda ravno tako da nije veliki kut gledanja. Mislim da bi oled izbjega radi burn ina jer danas sve ima 2 godine garancije i poludija bi da mi se to desi.

Kakvi su lg55nano863na

         Lg55sm8200pla

         Samsung ue55tu8072

         Sony kd65xg7096baep

 

Prednosti, mane, iskustva.

Hvala svima na odgovoru vidin ima dosta stručnjaka ovde

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice