Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 34.980
|
čitano: 9.083.828
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najveca komedija cijele te price oko subtitlova i bloominga je ta sto je taj problem zapravo rijesen uporabom pgs subtitlova koji se odavno koriste na bluray i 4k uhd diskovima.ALI, lg i samsung ne podrzavaju pgs subtitlove pa lijepo nabavis 4k remux i onda ako gledas preko internog playera za*ebavas se sa bloomingom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Pozdrav. Prijatelj mi trazi TV, 55". Koji je best buy TV za oko 5500kn. Znam da Phillips nije preporucen, ali mu se bas svidja Ambilight ali ako se puno zrtvuje uzimanjem Phillipsa onda ne treba. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
Padanje cijene u 2021 lg cx ,samsung q90t od 55″

Planiran uzeti lg cx ili samsung q90t od 55″ nisam jos odlicija koji ,sada im je cijena od 9500-10000kn ,pa me zanima da li ce ove cijene padati u 2021 kad izađu novi modeli,tj koliko bi mogle biti niže nego sad?

0 0 hvala 0
8 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Edit: nadovezivanje na justbob-ov post

Pisao sam o svom primjeru, sada ću dodati neke sitnice; imao sam na katu prostoriju 8x4m samo za gledanje filmova i slušanje glazbe. Neki su tu prigovorili da Onkyo zvučnici nisu dobri, što je čisto generaliziranje (ovi su bili više nego dobri), uz to sam imao subwoofer SVS PB-2000 u 5.1 sustavu. Za gledanje filmova sam imao trajnozategnutno platno ogromnih dimenzija (skoro od zida do zida) i tada neki best buy FHD Benq projektor.
Samo subwoofer je bio 1000eura, s ostalim komponentama negdje blizu 20000kn (da ubrojim računalo koje je služilo za pokretanje svega toga, cijena bi išla i preko 25000kn).
Bilo je to lijepo i krasno, glazba kao na koncertu, subwoofer kod gledanja filmova pomjerao crijepove na kući (zaozbiljno); poslije nekog vremena, da li sam se zadovoljio ili nešto drugo, ali kad sam čuo soundbar od nekih 3000kn, sve sam rasprodao i sebi uzeo jedan takav (Samsung MS650 + Samsung 65" TV :) ).
Naravno da to nije ta punoća zvuka i da se ne može pojačati do iste razine a zadržati kvaliteta ali, realno, kome to i treba (pogotovo za ljude u stanovima).
Da rezimiram, za svakodnevno uobičajeno korištenje i povremeno dizanje decibela, TV+dobar soundbar (a ima ih i do 3000kn) su više nego dobra kombinacija.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 16:16 (Zokisan).
12 godina

Vodeci se tom logikom onda normalnom korisniku ni ne treba sound bar, moderni tv-i imaju relativno dobar zvuk pa je i to sasvim dovoljno, sta ce bacat 3000kn na soundbar, bolje te novce dodati i uzet bolji tv koji onda ima bolji zvuk. 

Uspoređivat soundbar od 3k kn i kucno kuno od 20k kn zvuci kao vic pa se ne bih ni upustao u argumentiranje.

8 godina

Evo probao sam, znaci kad je upaljen vrr i gamemod slika ima titranja, u pc modu nema problema, na ps4 u gamemodu se to ne desava posto ps4 ne podrzava vrr, sad trebalo bi vidjet sa novim konzolama kak ce to radit, mozda netko ima taj tv i ps5 pa da proba, znaci sigurno je do vrr-a, sad neznam dal je veci input lag ako nije upaljen gamemod, probat cu jos sa upaljenim gamemodom ali preko postavka graficke ugasit vrr ili gsync pa da vidim onda, nadam se da ce to rijesit samsung

13 godina
True story ovo za soundbar. Samsung Q95T zajedno sa Samsung Q800t soundbarom su mi više nego dovoljni za dnevni boravak. Može čovjek raditi čuda (kao što i jesi) ali to je za 99% ljudi overkill.
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
10 godina

Eh nadam se da cu ovde dobiti odgovor koji ce mi pomoci u kupovini TV-a. Naime želim da sebi kupim tv 4k a da nije ništa bijesno ni previše skupo, sve gledam do sada u cijeni od 700 do 1000 maraka, to vam je oko 3000 do 4000kuna. Planiram nekada i os5 da zaigram na njemu, e sad ja sam došao do sljedećih modela:

Samsung TV 50" UltraHD 4K 50TU7172, zatim
SAMSUNG televizor 50TU8072, 50" (127 cm) LED, 4K Ultra HD ili
SONY 49XG8096.
Stvarno nezz koji je najbolji, čak nisam ni siguran jel bolje VA ili IPS osvjetljenje. 
Molio bih vas za preporuke od ova 3.

Be Water My Friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
bruslii kaže...

Eh nadam se da cu ovde dobiti odgovor koji ce mi pomoci u kupovini TV-a. Naime želim da sebi kupim tv 4k a da nije ništa bijesno ni previše skupo, sve gledam do sada u cijeni od 700 do 1000 maraka, to vam je oko 3000 do 4000kuna. Planiram nekada i os5 da zaigram na njemu, e sad ja sam došao do sljedećih modela:

Samsung TV 50" UltraHD 4K 50TU7172, zatim
SAMSUNG televizor 50TU8072, 50" (127 cm) LED, 4K Ultra HD ili
SONY 49XG8096.
Stvarno nezz koji je najbolji, čak nisam ni siguran jel bolje VA ili IPS osvjetljenje. 
Molio bih vas za preporuke od ova 3.

Bez cijena je teze davati prijedloge. Ali, ja bi uzeo 50tu80xx. Kod nas se znao naci ispod 3000kn. Za te novce puna saka brade

11 godina
Re: Padanje cijene u 2021 lg cx ,samsung q90t od 5

nece ti biti nize nego ce samo nestat i ostat ce novi modeli sa novim cijenama ovi stari koji ostanu nekad i budu skuplji on novih

SAMSUNG NOTE 10+
13 godina
50w755c kaže...

Pitanje za one koji još imaju Sony TV iz serije 755C (43W755C, 50W755C), to su modeli iz čini mi se 2015. godine.

Da li navedeni TV-i na kraju imaju DVB-T2 HEVC tuner, tj. da li mogu loviti naše zemaljske tv kanale bez dodatnog/vanjskog receivera?

Također, da li možda netko prodaje neki od uređaja iz te serije, 43W755C ili 50W755C, po nekoj prihvatljivoj cijeni? Molim ponudu u inbox.

Također, ako netko prodaje kakav stariji Sony manje dijagonale, cca 43" ili slične, ali sa nativnim 100 hz panelom + Androidom, molim ponude također na PM.

Da, provjereno podržavaju novi signal.

11 godina
tiki kaže...
50w755c kaže...

Pitanje za one koji još imaju Sony TV iz serije 755C (43W755C, 50W755C), to su modeli iz čini mi se 2015. godine.

Da li navedeni TV-i na kraju imaju DVB-T2 HEVC tuner, tj. da li mogu loviti naše zemaljske tv kanale bez dodatnog/vanjskog receivera?

Također, da li možda netko prodaje neki od uređaja iz te serije, 43W755C ili 50W755C, po nekoj prihvatljivoj cijeni? Molim ponudu u inbox.

Također, ako netko prodaje kakav stariji Sony manje dijagonale, cca 43" ili slične, ali sa nativnim 100 hz panelom + Androidom, molim ponude također na PM.

Da, provjereno podržavaju novi signal.

Podržava(kako je kolega već rekao)..slika je izvanredna na tom tv-u..(imam ga)

3 puta se kvario

1.matična ploča

2.ekran(dobio novi tv)

3. opet matična(prije par dana zamjena)

Garancija 2+3 me spasila..

Android je neupotrebljiv(na početku bio dobar, a kad se updateao na zadnju verziju..0 bodova).

10 godina

pozdrav

koji je trenutno best buy 50" tv .. do 4000kn max max.. 

nešto od LG, Samsung grupacije.. eventualno i Philips dolazi u obzir

1 0 hvala 0
9 godina
50w755c kaže...

Imam ja, normalno hvataju zemaljske kanale tako da nemaš brige :)

Dođi sebi dok još imaš kome
9 godina

Ekipa, vrijedi li ovaj TV Philips 50PUS7855 za aprtman (za najam), udaljenost TV-a je na nekih 2.3m. 

Imam priliku produziti ugovor u A1 (tamo ga daju za nekih 800kn manje)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
phantomlord04 kaže...

Ekipa, vrijedi li ovaj TV Philips 50PUS7855 za aprtman (za najam), udaljenost TV-a je na nekih 2.3m. 

Imam priliku produziti ugovor u A1 (tamo ga daju za nekih 800kn manje)

Ako rentas jeftino apartman, dobar je. Ja osobno bi radije uzeo hisense 58af7100 za iste novce u ovom slucaju. Za iste novce 8" veci tv, impresivnije za vidjeti :)

2 godine

Kod mene Android na tom tvu (50w755c) radi skroz dobro. Hbo Go, Kodi, Maxtv to go sve radi. 

11 godina

Bit ce zanimljivo vidjeti kako ovo izgleda uzivo i ne na 82" 8K 

LG QNED

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
mr.potter kaže...

Za LG OLED B7  crveni dijelovi loga mogu ostaviti trag. Dva puta mijenjali ekran pod garancijom. Sada HRT gledam sa podešenom zoomom tako da odrežem gornji dio slike.  No sve ostalo je na strani OLED-a. Možda je sada bolja situacija. Mogao bi i HRT izbaciti crvene kockice, no one su vraćene iz "političkih" razloga -https://www.hrt.hr/326029/organizacija/ponovno-u-upotrebi-izvorni-hrt-ov-logotip-s-crvenim-kvadraticima

Da li samo crveni logo može uzrokovati burnin ili može i sivi (ostanimo odgovorni i sl.)

9 godina

Pozdrav.

Stara ima CRT tv i analogni signal od A1 - sve super ali je izgubila lokalne tv postaje (Osječka tv, Slavonska tv i Vinkovačka tv).

Kupila bi što jeftiniji LCD tv u koji ide Common Interface kartica, A1 to naplati samo 15 kn mjesečno jer je tako i moj brat napravio pa opet ima sve tv postaje...

Jel za to dobar bilo koji tv u koji se može staviti Common Interface, veličina 32"? Ne treba joj veći tv niti nešto skupo (što jeftiniji to bolji)...

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

0 0 hvala 0
10 godina
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Stara ima CRT tv i analogni signal od A1 - sve super ali je izgubila lokalne tv postaje (Osječka tv, Slavonska tv i Vinkovačka tv).

Kupila bi što jeftiniji LCD tv u koji ide Common Interface kartica, A1 to naplati samo 15 kn mjesečno jer je tako i moj brat napravio pa opet ima sve tv postaje...

Jel za to dobar bilo koji tv u koji se može staviti Common Interface, veličina 32"? Ne treba joj veći tv niti nešto skupo (što jeftiniji to bolji)...

Hvala.

Imam dva CAM modula i rade s bilo kojim TV-om. Samo da ima CI slot (danas ga svi imaju) i moraš imati njihov signal u koaksu do TV-a. Samo požuri, jer je akcija do kraja godine da se NE naplačuje jednokratna naknada od 100 kn., radi gašenja analogije. Hoče li je produžiti, jer analogiju nisu ugasili cijelu, ne znam.

12 godina

primjetih  ili se varam.no kao da u svijet medija imaju masu popusta...

sta mislite o ovome ?

LG 65UN71003LB 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

Zna tko što više o QNED panelima?

0 0 hvala 0
12 godina

Znaju inžinjeri......a mi ostali nakon CES-a, 11.1.2021.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 18:24 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

Baš me zanima hoće li zauzet mjesto ispred qleda :)

0 0 hvala 0
11 godina

Pozdrav ekipa,

Nakon renovacije stana gledamo uzeti novi TV jer se malo promjenio raspored u dnevnoj.

Udaljenost je 2,5 metara od kutne do komode na kojoj se nalazi TV i ograničeni smo prostorom pa 55'' ne bi prelazili.

Gleda se sve, od redovnih naših programa, sporta, filmova, a plan je i PS5 uzeti.

Vremenski se gleda dosta dugo, uvijek je netko kod kuće pa ili se aktivno gleda ili radi u pozadini.

Planirali smo uzeti Samsung QE55Q80T, ali su me iz Svijeta Medija iznenadili mailom da nemaju dostupnih uređaja iako im je u webshopu stajalo da ih ima i na webshopu i u poslovnici.

Budžet je oko 7500 kn, može i malo više, ali 8000 ne bi prelazili.  Zanima me isplati li se gledati nešto drugo sada ili čekati nove zalihe?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 19:04 (XYomegaYX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
bing01 kaže...
mr.potter kaže...

Za LG OLED B7  crveni dijelovi loga mogu ostaviti trag. Dva puta mijenjali ekran pod garancijom. Sada HRT gledam sa podešenom zoomom tako da odrežem gornji dio slike.  No sve ostalo je na strani OLED-a. Možda je sada bolja situacija. Mogao bi i HRT izbaciti crvene kockice, no one su vraćene iz "političkih" razloga -https://www.hrt.hr/326029/organizacija/ponovno-u-upotrebi-izvorni-hrt-ov-logotip-s-crvenim-kvadraticima

Da li samo crveni logo može uzrokovati burnin ili može i sivi (ostanimo odgovorni i sl.)

Imao sam probleme samo s crvenim  dijelovima loga . Vrijedi i za ostale kombinacije koje koriste crvenu (narančasta u npr. rtl kockica). Bijeli i sivi tekst ne ostavljaju tragove. Naknadno su povećavali crvene dijelove piksela  (od serije 8), no ne znam da li je to imalo efekta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 19:26 (mr.potter).
13 godina
Sony 55XH90xx (77 ili 96).
Trebali bi biti oko 6500, ak se ne varam. Bili su za BF po 5999kn. Pandan tvom Samsungu.
11 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice