Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 35.003
|
čitano: 9.089.554
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dobro , ali koja je realna alternativa? jer neznam da igdje drugdje možeš vidjet razliku...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 mjeseci
neaktivan
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam jutros poslao zahtjev, pa se javim kad dobijem. Jesi probao zvat na korisničku podršku na broj 072 726 786?

4 mjeseca
neaktivan
Posto sam uzeo oled 65", imam tv za prodati, a ne znam koliko vrijedi ...?

Panasonic Viera Plazma, G30, top model 2012 godine bio, 8000 kuna placen sa popustom, 127cm ekran, mint stanje ...?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 20:36 (Krajcerr).

0 0 hvala 0
13 godina
stipest kaže...

Model sa VA Panelom, ili čista klasika za takav panel u tom cjenovnom rangu.

Realno to je preskupo, ipak je LG UN8000 2020 serija samo prepakirana UN/UM 7000 serija.Uz taj model ide LG Magic Remote, uz napomenu Extreme Digital i Altirand ponudu zanemari ili preskoči.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1072&jumpto=6207198&sort=asc&view=flat

Za 3600kn dobiješ 55 model, i eto u paketu sa aparatom za kokice nek se nađe.

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/lg-55un73003la-televizor

50 ide za 3150kn, dakle normalna preporučena kupovina ili ok Web shopovi itd.LG UN7300 modeli, uz njih ide LG Magic Remote i to je to.

https://www.nabava.net/televizori/lg-49un73003la-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-110323451

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina

Ne igra mi 55'' ( pisao sam već o tome). Znaći 48-50''. Razlika je da je serija 70 IPS,a serija 80 je VA panel. Ne možeš reć da je to isti , samo prepakirani TV. Inaće, moja iskustva sa Extreme Digital nisu toliko loša koliko se ovdje piše. Dapaće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 20:48 (stipest).

0 0 hvala 0
12 mjeseci
YTuMamaTambien kaže...

mali utisci na Sony 55xh9077 nakon kratkog koristenja,

slika sasvim ok (ovisno kako koji program preko bneta) nefliks odlicna, android fluidan otvara sve brzo 

ali na uglovim se primjeti sjena,pogotovo na jednolicnoj pozadini, nije strasno ali oko stalno bjezi.

Da li je i kod vas koji imate xh90.. tako??  

Išao gledati i ja ju primjetim na 65" xh 9096 kada stavim max bijelu preko ekrana. Iskreno i da je to neki propust ne bi mi se sada dalo vraćati TV zbog toga jer primjetim samo na bijelim scenama ako se jako fokusiram.

2 godine

Prošli tjedan u četvrtak sam registrirao LG CX 55 za produljeno jamstvo, no još uvijek nisam dobio nikakvu potvrdu na mail, zna li netko koliko to može potrajati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
Krajcerr kaže...
Posto sam uzeo oled 65", imam tv za prodati, a ne znam koliko vrijedi ...?

Panasonic Viera Plazma, G30, top model 2012 godine bio, 8000 kuna placen sa popustom, 127cm ekran, mint stanje ...?

Učini si uslugu i stavi taj TV u spavaću/dječju/vikendicu... Stavi cijenu 1000 kn na njuškalo, eventualno će naletjeti neki naivac, makar sumnjam. Za zemaljske ekrane trebaš receiver, reza je full HD, 8 godina na grbači... Moja veselo radi u spavaćoj spojena na MaxTV receiver i dok radi - radi.

12 godina
Pixel kaže...
Ges kaže...

Više nisam pametan što bih uzeo od TV-a dijagonale 65" do 10k kn

Bio sam u elipsu i u uži izbor su mi ušli:

SONY KD65XG9505BAEP - 8,900kn

LG 65NANO913NA - 9,800kn

SAMSUNG QE65Q80TATXXH - 9,500kn

Ono što nisam skužio je da li su Samsung i LG televizori ili nebalansirani jer su im boje bile kričave za poludit, skroz neprirodne. Također slika im je izgledala previše kao umjeto nazubljena, kao da su nabili sharpnes opciju do kraja. Slično ali za nijansu manje je imao i puno skuplji LG OLED model od 15k kn. S druge strane Sony je imao predivnu sliku, boje su izgledale vrlo živo i realno. Također Sony je imao vrlo trenutan prikaz slike na način da nisam imao dojam da se slika stvara ili zamućuje kad je na slici bilo više detalja, što je pak bio slučaj sa Samsungom. Možda je stvar do demo videa jer Samsung s 8k nije imao takvih problema. Prodavač je rekao da ne mogu testirati svoj neki video što mi je debilizam samo takav jer ispada da samsung ima daleko najlošiju sliku a ni da toliko hvaljeni OLED nije ništa posebno te da na kraju Sony koji jedini nema svoje ekrane ima najispoliraniju sliku od svih

Mišljenje stručnjaka?

Ne da mi se svake tri stranice ponavljati isto, pa samo kratko,

tvi se nikad ne ocjenjuju prema onom sto vidis u trgovini !

pa zato i velim jer sam prethodno gledao stručne reviewe po YT-u i to gdje su uspoređivali drito model s modelom no htio sam vidjeti kako to izgleda u RL a to jedino mogu u trgovini. E sad, jedini je problem jel se radi o lošem demo-u koji prikzauju u trgovini ili o nekalibriranom TV-u jer ono što su hvalili na reviewima definitivno nije bio slučaj u trgovini. Recimo slika na philipsima i svim modelima sa lošijim kutem gledanja je meni osobno katastrofalno lošija uživo jer izgleda kao d aje netko jako smanjio brightness i pojačao kontrast dok na reviewima je to spomenuto kao eto ne tako strašno, i to vjerujem da se nikako ne može popraviti kalibracijom jer je fizički feature ekrana te da će slika bez obzira uvijek izgledati pretamno što nikako ne volim (ne patim na one "deep black" spike zbog kojih na kraju kontrast izgleda pretjerano povišen. Zato i velim, Sony je imao savršenu sliku, ono čim sam ga vidio bilo je "to je to!" ali obzirom da znam tehničku stranu mi nije jasno kako može imati najbolju sliku kad nema svoje ekrane... i nisam neki ekspert glede znanja o tehnologijama ali itekako imam uvježbano oko i smeta me loš prikaz bez obzira što bi TV kao trebao biti nov, bolji i tehnički napredniji

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 8:01 (Ges).
5 mjeseci
neaktivan

Da li netko ima iskustva sa samsung qe55q75tatxxh, relativno dobra cijena u Elipsu, https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q75TATXXH/

0 0 hvala 0
12 godina

Pozdrav svima.

Već neko vrijeme tražim 50" TV, najviše bi se gledali filmovi/serije u tamnom okruženju i nešto crtanih s A1 po danu. Budžet 3000 - 4000 kn.

Dosad sam pikirao Samsung TU8500, a li me ova akcija u Elipsu zaintrigirala za Q60T.

Kolika je realna razlika između ta dva modela?

Također, vidim na AVForums da Philipsov P5 procesor osvaja nagrade nekoliko godina. U kategoriji je i model 8505.

Kako on kotira naspram Samsungovih modela?

Puno hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 10:28 (Niksodus).

0 0 hvala 0
13 godina

Imam Samsung NU seriju i pokušao sam gledati neki film u WMP 11 formatu i javi mi da nije podržan. Ima li neki brzi program za konverziju u neki drugi format?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
22 mjeseca

Preporuka za neki TV do 5k kn, plaćanje keš koristio bi se za netflix, plejku.

što veći što bolji, na akciji, bez akcije, lokacija zagreb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
gyges kaže...
YTuMamaTambien kaže...

mali utisci na Sony 55xh9077 nakon kratkog koristenja,

slika sasvim ok (ovisno kako koji program preko bneta) nefliks odlicna, android fluidan otvara sve brzo 

ali na uglovim se primjeti sjena,pogotovo na jednolicnoj pozadini, nije strasno ali oko stalno bjezi.

Da li je i kod vas koji imate xh90.. tako??  

Išao gledati i ja ju primjetim na 65" xh 9096 kada stavim max bijelu preko ekrana. Iskreno i da je to neki propust ne bi mi se sada dalo vraćati TV zbog toga jer primjetim samo na bijelim scenama ako se jako fokusiram.

Gledao sam test na rtings.com za sony xh950, cini se ta je to "normalno"

7 godina
Pero Dinamit kaže...

Imam Samsung NU seriju i pokušao sam gledati neki film u WMP 11 formatu i javi mi da nije podržan. Ima li neki brzi program za konverziju u neki drugi format?

Handbrake

13 godina
stipest kaže...

Ne igra mi 55'' ( pisao sam već o tome). Znaći 48-50''. Razlika je da je serija 70 IPS,a serija 80 je VA panel.Ne možeš reć da je to isti , samo prepakirani TV. Inaće, moja iskustva sa Extreme Digital nisu toliko loša koliko se ovdje piše. Dapaće.

Ne krivo si upučen, LG nova/stara UN8000 serija ima isti raspored LCD panela vs stara UN7000 serija.Dakle i dalje večina LG modela UN8000 serije koristi IPS LCD panel, a 50 ili 49 i još par večih modela ima VA panel.

VA vs IPS razlike su odavno poznate, i tu se više nema kaj dodati ili istaknuti.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

Prepakirano znači da su glavne tehnikalije identične, i to je činjenica samo moraš čitat i gledat kaj sam ti dao ili linkove.Opet dolnji link, Ukrajinac uspoređuje IPS 43 verziju UN8000 vs IPS 43 UN/UM7000 seriju. Realno osim novije verzije Web OS na UN8000, sve ostalo je identično ili pojednostavljeno samo je prepakirano pod nove oznake.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1072&jumpto=6207198&sort=asc&view=flat

LG 43UN81006LB, isti jarac/identičan dizajn kao da gledam u moj LG ili pogledati pod Moj PC.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 15:50 (rambox).
10 godina
Napisao sam da mene zanima 48-50 '', pa sam zato i pisao o VA panelu.

0 0 hvala 0
18 mjeseci
tython kaže...

Prošli tjedan u četvrtak sam registrirao LG CX 55 za produljeno jamstvo, no još uvijek nisam dobio nikakvu potvrdu na mail, zna li netko koliko to može potrajati?

Ne znam za LG, ali za Samsung produljeno jamstvo sam odgovor (na mail)  dobio nakon 10-ak dana.

12 godina
bloodborne kaže...

Pikiraj Samsung QE55Q70T, čekaj sada novu godinu kada bi trebalo biti sniženja. Sad je 5500 u elipsu, ako ne ide QE55Q80T onda uzmi ovaj. Taman biti će dobar za PS5. 

11 godina

Rambox jesi siguran da su 49" LG VA?

50, 60, 70" su VA ali mislim da su svi ostali IPS, ukljucujuci i 49"

I believe Wi can Fi...
9 godina

49" je IPS , siguran u to 100% ,a  50" , 60 . 70 i ako se ne varam 84" su VA 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Slazem se. Mislim da je 82" VA, ali nebitno posto nisam dosad vidio vise od valjda 2 ljudi na forumu koji su trazili savjet za tu velicinu 

I believe Wi can Fi...
13 godina
Striko2009 kaže...

Rambox jesi siguran da su 49" LG VA?

50, 60, 70" su VA ali mislim da su svi ostali IPS, ukljucujuci i 49"

Možda sam ja krivo napisal,  pa spojil 49 i 50 zajedno, ali da 49 bi trebal bit IPS.

Ali to ti nije baš 100%, jer LG kao i svaki drugi proizvođač mjenja tehnikalije kak njima paše.

Kaj se tiče 2019 ali i 2020 godine, LG-u je ispod stola zalutalo(stare zalihe) nekoliko 4K RGBW IPS panela raznih veličina.Zakaj da bacimo jel, treba i taj RGBW panel iskoristit da ne istrune na skladištu.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1128&jumpto=6268045&sort=asc&view=flat

9 godina
dart_tom kaže...
andrtejkr kaže...
dart_tom kaže...
Krajcerr kaže...
Isprobao Grunding Oled 65" nabrzaka, vise manje sve znate o tv-u

nema netflix ...bla bla bla
slika je savrsena, izrada tv-a se vidi da je premium klase, daljinski je bluetooth povezivanje, robusan i kvalitetan isto kao i tv

Stremao sam 4k video sa mobitela (screen share) , radi odlicno bez trzanja i slicno , a slika 🤪🤪🤪🤪

ono sto valja napomenuti je i zvucni sustav koji tv ima sa wooferom, radi odlicno, ima basa dovoljno za gledanje filmova bez soundbara, makar kada odlucim malo pojacati sve skupa, palim onkyo komponente preko hdmi-a spojene

ugl. ja sam prezadovoljan, za moje potrebe odlican

Ja sam uzeo, ali prvo sam im zaprijetio sa MINGO  na fejsu zbog dizanja cijene, da bi nakon toga spustili na 10999kn i pravdali se greskom sustava, ko ga je platio 6250kn neka se žali, dobit ce povrat

Na pcekspertu imate postavke kalibracije jednog clana pa moze se postaviti tako

Ja imam mibox pa mi smart funkcije su nevazne a i spojen ce biti na pojacalo tak da me ni to ne ebe

Javim utiske kada stigne, do sada imao 49" zakrivljeni samsung

Jel mozes linkat na te postavke na pcexpertu? I ja im poslao mail da ocekujem povrat razlike, pa cemo vidjeti... 

EVO

Hvala ti za link. Meni osobno ove postavke ne valjaju nikako, ali mozda je od primjerka do primjerka. 

3 godine
Niksodus kaže...

Pozdrav svima.

Već neko vrijeme tražim 50" TV, najviše bi se gledali filmovi/serije u tamnom okruženju i nešto crtanih s A1 po danu. Budžet 3000 - 4000 kn.

Dosad sam pikirao Samsung TU8500, a li me ova akcija u Elipsu zaintrigirala za Q60T.

Također, vidim na AVForums da Philipsov P5 procesor osvaja nagrade nekoliko godina. U kategoriji je i model 8505.

Puno hvala.

Za drugi dio posta nemam pojma, ali koliko sam ja skužio čitajući zadnjih mjesec dana, mislim da je generalno koncenzus da Q60T ne vrijedi razlike, kolika god ona bila.

Malo tko spominje da Q60T ima i dulju garanciju zbog promocije, ali ako pretpostavimo da su "isti" Q60T i TU8500, vrijedi li nekom ta cjenovna razlika produljene garancije?

7 godina
Gajotres kaže...
bloodborne kaže...

Pikiraj Samsung QE55Q70T, čekaj sada novu godinu kada bi trebalo biti sniženja. Sad je 5500 u elipsu, ako ne ide QE55Q80T onda uzmi ovaj. Taman biti će dobar za PS5. 

Zašto Q70? Malo previše novca za edge-lit TV. Revieweri većinom preporučuju da se preskoči zajedno sa Q60T.

Mislim da su tri bolje opcije:

1. Protegnuti se do Q80T ili XH90 u toj dijagonali

2. Uzeti TU 8000 ili TU8500 u toj dijagonali i uštedjeti 1000 ili više kuna

3. Uzeti neku drugu telku veće dijagonale za 5000 kn (vjerojatno najbolja opcija, budući da piše "što veći, to bolje")

justbob kaže...
Niksodus kaže...

Pozdrav svima.

Puno hvala.

Za drugi dio posta nemam pojma, ali koliko sam ja skužio čitajući zadnjih mjesec dana, mislim da je generalno koncenzus da Q60T ne vrijedi razlike, kolika god ona bila.

Malo tko spominje da Q60T ima i dulju garanciju zbog promocije, ali ako pretpostavimo da su "isti" Q60T i TU8500, vrijedi li nekom ta cjenovna razlika produljene garancije?

Možeš prilikom kupnje nadokupiti tri godine garancije za bilo koji televizor pa bi bilo dobro provjeriti kolika bi bila razlika u cijeni.

9 godina
za Q80T i ostale QLED modele ima novi firmware update.
nisam vidio changelog ali na youtube kazu da je fix za 4k 120hz HDMI 2.1 probleme.
nisam jos instalirao na poslu sam pa tako.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
bloodborne kaže...

Za cash uzmes od elipsa poklon bonove na njuskalu sa 10% popusta, i 55Q70t te ispadne taman ispod 5000kn. Ako se mozes ispruzit jos 900kn, onda ce te q80t jos vise usreciti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 14:59 (andrtejkr).
22 mjeseca
andrtejkr kaže...
bloodborne kaže...

Za cash uzmes od elipsa poklon bonove na njuskalu sa 10% popusta, i 55Q70t te ispadne taman ispod 5000kn. Ako se mozes ispruzit jos 900kn, onda ce te q80t jos vise usreciti.

imam neka poznanstva u ekupi mozda si tim putem mogu zriktat popust za zaposlenike. :D

hvala vam u svakom slucaju

12 godina
Domdom32 kaže...
Gajotres kaže...
bloodborne kaže...

Zašto Q70? Malo previše novca za edge-lit TV. Revieweri većinom preporučuju da se preskoči zajedno sa Q60T.

Mislim da su tri bolje opcije:

1. Protegnuti se do Q80T ili XH90 u toj dijagonali

2. Uzeti TU 8000 ili TU8500 u toj dijagonali i uštedjeti 1000 ili više kuna

3. Uzeti neku drugu telku veće dijagonale za 5000 kn (vjerojatno najbolja opcija, budući da piše "što veći, to bolje")

justbob kaže...
Niksodus kaže...

Pozdrav svima.

Puno hvala.

Možeš prilikom kupnje nadokupiti tri godine garancije za bilo koji televizor pa bi bilo dobro provjeriti kolika bi bila razlika u cijeni.

Zato sto bloodbornu treba TV za PS5, Q70T ima Hdmi 2.1 VRR  120 Hz. Naranvo da je preporuka Q80T pošto je to trenutno najbolji TV za PS5 ali za 5k Q70T može biti u igri. 

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice