Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 34.412
|
čitano: 8.619.756
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Radi i na NTFS.

...ajde javi rezultat pls.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 16:07 (Maddog_HR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Jadan popust za crni petak u sante domenice, da su bar stavili 20% na sve bez visa premium uzeo bi 55xh9096, ovako 6500 je previše a visu premium nemam

1 0 hvala 0
9 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jednostavno savrsen

https://streamable.com/mm3yig

Gledao i XH90, super tv... ali, ako gledamo kupovinu na rate... na 36 rata XH90 210kn, CX 290...ebes 80kn jer  razlika je dramaticna

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]

0 0 hvala 0
9 godina
U SD QE55Q80TA nedostupan. Jutros kad sam kupovao bio je dostupan odmah u svim centrima. Bome se razgrabilo brzo

0 0 hvala 0
15 mjeseci
Thoroughbred kaže...

Jednostavno savrsen

Gledao i XH90, super tv... ali, ako gledamo kupovinu na rate... na 36 rata XH90 210kn, CX 290...ebes 80kn jer  razlika je dramaticna

Kupuje se na keš 

15 mjeseci
tommek10 kaže...
U SD QE55Q80TA nedostupan. Jutros kad sam kupovao bio je dostupan odmah u svim centrima. Bome se razgrabilo brzo

Da, 6500 s 2+3 garancije/jamstva je dobra cijena

9 godina
manticorex kaže...
Thoroughbred kaže...

Jednostavno savrsen

Kupuje se na keš 

uff.. nebi nikad dao keš za tv... općenito keš ne dajem tako lako, ovako ne osjetim kupovinu... taman kad se tv isplati, prodajem i uzmem keš, kupim novi opet na rate i tako u krug...

Neznam jedino jel ima sadrzaja za tv poput cxa? Kupujem za netflix konkretno.

12 godina
Haremzg kaže...
dkop. kaže...

Nakon pregleda hrpe reviews-a  ja se ne mogu odlučiti, između ova dva televizora bolji izbor?

Korištenje sve pomalo - gaming, filmovi, zemaljski programi.  

Zbilja je mali zajeb - naime po svim relevantnim recenzijama Q80T dobiva bolju ocjenu za nijansu od Sony-a, no npr kada se pogledaju direktne usporedbe side to side na par videa slika uvijek djeluje bolje na Sonyu (svijetlija, zivlja), dok je kod Q80 puno zagasitija i tamnija (to se sve naravno moze podesiti u postavkama gdje se moze ujednaciti da bude slicno.  A npr kada su upalili The Last of Us Q80 je izgledao puno bolje iz nekog razloga...

Dalje Sony ima 2 Hdmi 2.1 sto dobro dode ako se npr uz Ps5 spaja sourond sistem. Ima i malo fluidniji izbornik iako ga prikazuje preko cijelog ekrana dok kod samsunga ostaje na dnu ekrana sto je vjerovatno bolje...

Uglavnom male su razlike, i vjerovatno se nece fulati ni sa jednim ni drugim

Ti to ozbiljno usporedujes sliku tva na temelju youtube videa ?

Ne znam od kud bi krenuo opisivati koliko je to pogrešno i besmisleno, pa niti nebudem 

12 godina

Kupujem TV za sobu pa me zanima mišljenje je li bolje uzeti Samsung QE43Q60T ili UE50TU8502. Kao da sam negdje pročitao da je panel na QE43 različit i lošiji od onih od 50" na više, ali nisam siguran. Što se veličine tiče, trenutno sam na 27" tako da mi veličina nije presudan faktor. Ili da zaboravim oba i gledam UE50TU8072, sad je na 3.200, možda opet padne na 2.600 kn. Zna li netko uopće razliku između 50TU8502 i UE50TU8072?

0 QE43Q60T
7 UE50TU8502
2 UE50TU8072
*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
Thoroughbred kaže...
manticorex kaže...
Thoroughbred kaže...

Jednostavno savrsen

Kupuje se na keš 

uff.. nebi nikad dao keš za tv... općenito keš ne dajem tako lako, ovako ne osjetim kupovinu... taman kad se tv isplati, prodajem i uzmem keš, kupim novi opet na rate i tako u krug...

Neznam jedino jel ima sadrzaja za tv poput cxa? Kupujem za netflix konkretno.

U konacnici platis isto :)

ima netflix dobrog sadrzaja za cx, a tu je i prime video, bilo je prije za sitnis 6 mj promotivno.

9 godina

Odluka je pala, kupujem Sony 55XH9096

Q80t je otpao zbog dolby vision i 1x hdmi 2.1

LG CX je otpao jer me strah burn ina na tako skupom tvu

... a winner, sony ima sve sto mi je bitno, podrsku za dolby vision, full array, 2x hdmi 2.1,dobru sliku i nema brige oko burn ina.. i dobru cijenu, a mislim da nece ici vise ispod ovog sto je sad u SD

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xh9096-4k-android-2020g.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

0 0 hvala 0
11 godina
Thoroughbred kaže...

Odluka je pala, kupujem Sony 55XH9096

Q80t je otpao zbog dolby vision i 1x hdmi 2.1

LG CX je otpao jer me strah burn ina na tako skupom tvu

... a winner, sony ima sve sto mi je bitno, podrsku za dolby vision, full array, 2x hdmi 2.1,dobru sliku i nema brige oko burn ina.. i dobru cijenu, a mislim da nece ici vise ispod ovog sto je sad u SD

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xh9096-4k-android-2020g.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Sve je to li-la, samsung zato ima 5 godina garancije trenutno, a 2.1 HDMI je manje/vise nepotreban ako ne spajas super jaki pc, konzole su debelo nesposobne vrtit 120fps 4K...

12 godina

Danas sam bio u Elipsu u VŽ i pola televizora (uglavnom high end) su rasprodani. Gledao sam kuteve gledanja i jedini qled koji može prismrditi oledu je samsung serija 9. A taj košta 14kkn (65").. Znam da se u dućanu nemože odredit kaj valja kaj ne, ali kut gledanja mislim da može..

Na dva hisensa serije 8 i 7 se vrtio hrt i mogu reći da je tv iz serije 8 imao bolju sliku.. Ali kut gledanja ni na jednom nije sjajan.

e, da razlika u slici(isti demo) između serije 7 i 8 samsunga je neprimjetna...

(G)jokaCRO ingame
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 19:34 (red_bull).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

sonya nebi kupio samo radi garancije 2 godine, samsung i lg sad daju 5 godina, ja cu q82t ili lg 55cx3la ako bude cijena pala u petak bar do 8000

10 godina
Joky007 kaže...

sonya nebi kupio samo radi garancije 2 godine, samsung i lg sad daju 5 godina, ja cu q82t ili lg 55cx3la ako bude cijena pala u petak bar do 8000

Ne vjerujem da češ ovo dočekati.

8 godina

a i ja sumnjam, ali pricekat cu ako ne onda samsung ako ih uopce i bude vise, koliko vidim bas ih i nema vise

8 godina

Apsolutno si stavite za prioritet 5 godina garancije kod skupljih televizora.....ako dolazi sa dvije nadoplatite za jos 3

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
MEGATAMA kaže...

Apsolutno si stavite za prioritet 5 godina garancije kod skupljih televizora.....ako dolazi sa dvije nadoplatite za jos 3

jel to ovo PlusGarantie u MediaMarktu? za 120€ ... sve obilazim oko ovog 65 XH900 za 900€

8 godina
MarioArt kaže...
MEGATAMA kaže...

jel to ovo PlusGarantie u MediaMarktu? za 120€ ... sve obilazim oko ovog 65 XH900 za 900€

Da,bazno 2god plus 3god nadoplate

12 godina
90rioArt kaže...
MEGATAMA kaže...

Da, 65XH900 novi best buy, dobro se drzao xf90 , skoro 3god  

A gle tek ovog nobrainera 75inca za 1400eur SONY KD-75XH9005 

9 godina
I XF mi ima bolju sliku od XH... bas uspoređivao
7 godina
Joky007 kaže...

a i ja sumnjam, ali pricekat cu ako ne onda samsung ako ih uopce i bude vise, koliko vidim bas ih i nema vise

Uzmi si BX, on bi mogao doći do 8000 možda, a nije prevelika razlika ako se ne varam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 21:07 (Domdom32).
9 godina
za ove sto se muće oko update za Q80T.
ako vam piše 1403 i TV kaže da imate najnoviji onda i imate najnoviji 1403.1

pod update software TV ne prikaze taj decimalni prikaz
BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina

https://www.ronis.hr/tv-samsung-qe55q82tatxxh-uhd-smart-tv-pqi-3800-hdr-dvb-t2cs2-140-cm/407923/product/

što kažete na ovu ponudu, pošto mi je promakao danas q80t u SD za 6500, a i netko je na forumu rekao da nema razlike između ta dva modela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
stipest kaže...
Joky007 kaže...

Ne vjerujem da češ ovo dočekati.

Imaš BX u Mall-a za 8500 kn.

4 godine

Što kažete na ovaj TV: https://www.noa-mobile.hr/vision/n65lups

Ako netko ima iskustva s NOA tv-ima i zanima me ako TV ima motion smoothing

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
Evo bio u Elipsu u 45 min buljio u 65U8QF. Programi su bili ovi naši u HD a signal i jakost na 100 posto. Slika skroz OK sve dok ne dođe do pokreta e onda zamulja sliku i ja ju nisam nikako uspio srediti sa postavkama. Bio je i crtić Alvin i vjeverice i slika ok, boje sve 5 ali nije uspio bez greške to prikazati. Mijenjao sam postavke i pokušao ih podesiti i Motion paliti, gasiti i mijenjati ali ništa. Statična slika super. Čak i zahtjevna je bila sa npr kviz potjera gdje su one sve neke upaljene lampice i boje i šta ja znam iza likova mislim da je u redu. Ali kretanje loše. Barem meni kako sam ja vidio. Došao sam ga kupiti ali jednostavno nakon toga sam odustao. E sad jel to moguće dovesti u red, ne znam.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 23:26 (ZlajaVK).

0 0 hvala 0
2 mjeseca
Navodno U7QF nema taj problem
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 23:29 (ZlajaVK).

0 0 hvala 0
3 godine
Zakaj nemam onda alexu i google vec samo jebeni bixby?
Daj pokazi postavke di se nalaze alexa i google ak nije problem
9 mjeseci
MEGATAMA kaže...

Jel ima smisla kupovati u SD protect zaštitu. Košta 550kn a iskreno ne znam što pokriva?

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice