Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 33.619
|
čitano: 8.297.881
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Thoroughbred kaže...

A ovaj TCL se pokazao izvrstan u usporedbi s sony 90 i samsung 90tkom...ali ima problem s softverom, bugove...

Ili nesto treće do cca 7000kn?! 

Imas neki link na neku usporedbu? Ja bas nisam citao neke hvalospjeve na njegov racun, niti su mu specifikacije neko cvijece. Tesko da je usporediv sa sony 90kom, a jos manje sa samsungovom 90kom.

10 godina
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

Taj Hisense je po hardwareskim specifikacijama 2 klase iznad ta druga 2. Stavise,iznad q80t i xh9000 je... Koci ga software i navodno ima problema sa motion dijelom procesiranja slike. Takodjer nema hdmi 2.1...

10 godina
Thoroughbred kaže...

Molim savjet... one click away sam od kupovine, sutra idem po tv. 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-55-55c815-qled-4k-ultra-hd-dvb-t2cs2-hevch265-hdr10-androidtv/1520/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ili

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Vrijedi li razlika novca?
Jedino sto bi samsung mogao povezat s samsung soundbarom...

Ali samsung isto tako nema dolby vision...

A ovaj TCL se pokazao izvrstan u usporedbi s sony 90 i samsung 90tkom...ali ima problem s softverom, bugove...

Imaš na HD televiziji recenziju tog TCL-a.

13 mjeseci
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Pa LG 65NANO813

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

Za te novce Hisense je best buy. Ima kritike na loše procesiranje slike, ali to se da popraviti kroz postavke (ljudi su komentirali da čak na slabijem u7qf modelu nisu primjetili nikakvo zastajkivanje kod gledanja sporta, npr. tenis). Ostale mane koje ima su taj hdmi 2.1 (kome treba) i vlastiti Vidaa OS 4.0 (koji čak i ne mora biti mana, a i uložili su truda u odnosu na prošlogodišnju 3.0 verziju).
Hisense je top kineska firma. EU modeli su malo lošiji od modela za kinesko i američko tržište, ali za cijenu od 6700 kn, uz ovakve specifikacije i 65'' ekran, trenutno ne postoji bolji odabir.
Ima dosta recenzija baš za taj model i prilično je hvaljen.

Samsung qled ispod q80t serije se ne isplati, ali 65'' je preskup trenutno.

12 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledao sam recenzije tog Hisensa i vele da je ok s obzirom na cijenu.. o kakvom zastajkivanju se radi?  

na tvu bi gledao sve.. znači prosječni radni konj. Nešto tva, nešto filmova uzeo bi i Netflix prije ili poslije... 

Konzola ako se i bude spajala je sekundarni prioritet tak da taj hdmi 2.1 mi nije presudan..

Do sad sam imao ips lg koji je sad star 12 godina i još radi.. već sam par puta prošetao čekičem u ruci pored njega i imao spremnu priču da su ga djeca razbila.. jednostavno neće krepat. Ali dosta je.

Za par dana je BF pa možda naleti neka dobra cijena...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Modern kaže...

Pozdrav,

zamolio bih vas za pomoc oko odabira tv-a velicine ekrana 50" za dnevni boravak..treba mi neki best buy tv samsung ili lg koji ce biti u dnevnom boravku na zidu i sluziti ce za gledanje filmova, tv programa te mozda za igranje igara na ps5..

tv bi trebao biti oke za gledanje iz svih kuteva zbog toga jer imamo open space u stanu..cijena bi bila do nekih 4300 kn..hvala unaprijed..

I dalje trazim pomoc :)

12 godina
Modern kaže...

zamolio bih vas za pomoc oko odabira tv-a velicine ekrana 50" za dnevni boravak..treba mi neki best buy tv samsung ili lg koji ce biti u dnevnom boravku na zidu i sluziti ce za gledanje filmova, tv programa te mozda za igranje igara na ps5..

tv bi trebao biti oke za gledanje iz svih kuteva zbog toga jer imamo open space u stanu..cijena bi bila do nekih 4300 kn..hvala unaprijed..

I dalje trazim pomoc :)

Eto da iskoristim raniji post, dolnji link ili nekoliko ranije preporučenih 50 TV modela+PS5 gejming.LG ima IPS panel, pa su kutovi gledanja nešto bolji.Kolko vidim, Hisense A7500F model 50 ide na akciji za samo 2500kn.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1096&jumpto=6236755&sort=asc&view=flat

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50A7500F/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 13:38 (rambox).
9 godina

evo usporedba tcla s flagship... 

Ova ponuda ne izgleda lose, samo neznam kakav je 71 serija

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-65-65c715-qled-4k-ultra-hd-androidtv/1519/product/

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:08 (Thoroughbred).
12 dana
Gledao sam U8QF u Elipsu i u prikazu njegovog demo moda slike je jednostavno loš. Nije na vlastitom demo modu mogao prikazati kako slap neki, ili potok teče. Bila je mrlja neka, i to je bilo jako uočljivo. E sad jel moguće podešavanje da to bude bolje, neznam Inače i meni je bio zanimljiv zbog cijene.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:31 (ZlajaVK).
10 godina
ZlajaVK kaže...
Gledao sam U8QF u Elipsu i u prikazu njegovog demo moda slike je jednostavno loš. Nije na vlastitom demo modu mogao prikazati kako slap neki, ili potok teče. Bila je mrlja neka, i to je bilo jako uočljivo. E sad jel moguće podešavanje da to bude bolje, neznam Inače i meni je bio zanimljiv zbog cijene.

To sigurno nije do TV-a... Zaboravite to ocijenjivanje kvalitete slike u ducanu...

11 godina

Samo da ti napomenem da taj TV iz recenzije nije TV sa linka.

TCL serije za Ameriku nemaju veze sa TCL serijama za EU, tek pojedini modeli se preklapaju. Zato dobro provjerite koji TV kupujete.

Za te TCL modele iz Smartsona (koji je uvoznik, tako da su i kod drugih vjerovatno isti modeli) je potvrđeno da nisu jednaki američkim serijama, kolko ja imam info C7xx i C8xxx imaju quantum dot filter preko matrice pa daju nešto bolju sliku od običnog LCD-a (slično Samsungovom QLED-u) ali nemaju backlight zone i obični su edge backlit tv-i, znači u razini Samsunga Q60 ili možda Q70, daleko je to od Sony-a xh900 i Samsunga Q80 koji spadaju u vrh backlit televizora a i općenito u vrh ponude.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
9 godina
Ivsa kaže...

Samo da ti napomenem da taj TV iz recenzije nije TV sa linka.

TCL serije za Ameriku nemaju veze sa TCL serijama za EU, tek pojedini modeli se preklapaju. Zato dobro provjerite koji TV kupujete.

Za te TCL modele iz Smartsona (koji je uvoznik, tako da su i kod drugih vjerovatno isti modeli) je potvrđeno da nisu jednaki američkim serijama, kolko ja imam info C7xx i C8xxx imaju quantum dot filter preko matrice pa daju nešto bolju sliku od običnog LCD-a (slično Samsungovom QLED-u) ali nemaju backlight zone i obični su edge backlit tv-i, znači u razini Samsunga Q60 ili možda Q70, daleko je to od Sony-a xh900 i Samsunga Q80 koji spadaju u vrh backlit televizora a i općenito u vrh ponude.

Vidis vidis... kako bi se covjek zaj... hvala...

Onda gledam sony xh ili q80t... cekam akcije... iako mi se ne sviđa sto samsung nema dolby vision... 

7 godina

Sto se tice nextgen konzola ili Ampere i Navi2 grafa tu vam je najvise future proof LG sa svojim serijama oleda iz 2019 i 2020 te Samsung sa svojom 2020 serijom QLEDa ali oni imaju samo 1 hdmi 2.1 sto je pomalo smijesno za top modele,takodjer je i Sony apdejtao neke svoje modele sa hdmi 2.1 podrskom ali sam nesto citao da ne podrzavaju VRR sto je katastrofa jer to itekako pomaze kod unlockanog ili varijabilnog framratea.

U biti jedino LG nudi sva 4 hdmi porta sa full hdmi 2.1 podrskom....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
stipest kaže...
Thoroughbred kaže...

Molim savjet... one click away sam od kupovine, sutra idem po tv. 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-55-55c815-qled-4k-ultra-hd-dvb-t2cs2-hevch265-hdr10-androidtv/1520/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ili

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Vrijedi li razlika novca?
Jedino sto bi samsung mogao povezat s samsung soundbarom...

Ali samsung isto tako nema dolby vision...

Imaš na HD televiziji recenziju tog TCL-a.

Nema teorije da se taj TCL može usporediti sa Sony XH900 i Samsungom Q80.

Spasi se i uzmi Q80, u edigitalu je 6700 što je sasvim ok cijena, iako bi ja čekao još sljedeći petak da krenu "prave" BF akcije pa vidit hoće biti možda još povoljniji.

U edigitalu je u Petak bilo par modela XH900 za 5700 što je dosada najniža cijena za top backlit model.

Vjerujem da će ih bit i po toj cijeni sljedeći Petak.

TCL je "običan" edge-lit televizor i po meni je može bit samo u rangu Samsunga Q60 i Q70, što je vidljivo i po cijeni.

Sony xh900 i Samsung Q80 su backlit televizori iz samog vrha LCD ponude, bolji su jedino Q90, prošlogodišnji top modeli i neki divlji modeli od 20 tisuća kuna.

Dosta se pomutnje stvara jer se ovo EU modeli miješaju sa Američkim modelima koji imaju micro-led i isto su backlit kao Sony XH900 i Sams Q80

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 15:15 (Ivsa).
10 godina
Ivsa kaže...

U edigitalu je u Petak bilo par modela XH900 za 5700 što je dosada najniža cijena za top backlit model.

Jok, petak prije toga je bila za 5300kn, ja narucio. Al pitanje je dal ce isporucit jer su neozbiljni i muljaju. Prije 5-6 dana je status bio 3/4 "predano kurirskoj sluzbi" da bi od prije par dana stajalo 1/4 "nabava sa vanjske skladiste". Lol...

11 godina
MEGATAMA kaže...

Sto se tice nextgen konzola ili Ampere i Navi2 grafa tu vam je najvise future proof LG sa svojim serijama oleda iz 2019 i 2020 te Samsung sa svojom 2020 serijom QLEDa ali oni imaju samo 1 hdmi 2.1 sto je pomalo smijesno za top modele,takodjer je i Sony apdejtao neke svoje modele sa hdmi 2.1 podrskom ali sam nesto citao da ne podrzavaju VRR sto je katastrofa jer to itekako pomaze kod unlockanog ili varijabilnog framratea.

Evo da napišem i info oko ovoga (ne pitajte ljudi odakle mi informacije, planiram kupiti novi tv već mjesec i pol dan, svaki dan potrošim sat vremena da pregledam sve nove informacije).

Stanje je ovako:

LG OLED C9, B9, CX, BX imaju 4x HDMI 2.1 porta, radi 4K 120Hz, radi VRR, rade i sve ostale funkcije koje donosi novi HDMI 2.1 i koje imaju nove konzole.

Minus je što u 4K 120Hz VRR (Freesync) modu u pojedinim slučajevima ima problema sa gamma-om (crne i tamno sive boje se ne prikazuju 100% kako bi trebale), ali doslovno je jučer HDTV izbacio video u kojem ima novi beta firmware u kojem je to riješeno.

Znači za high end gaming na kompu (i potencijalno konzolama) LG OLED-i su najbolji odabir. 

Sony XH900 ima 2x HDMI 2.1 priključka ali po defaultu podržavaju 4K 120Hz ali ne podržavaju VRR i još neke funkcije iako po američkim recenzijama pišu da je već izašao firmware koji je omogućio VRR.

Minus je što u gaming modu backlit zone rade nešto lošije zbog drugačijeg algoritma koji smanjuje input lag ali slika bude doslovno zericu lošija.

Međutim veliki problem je što i sa novim firmwareom koji ima 4K 120Hz i VRR ima problem sa obradom slike, znači ne bude pune kvalitete nego malo muljava (navodno zbog novog čipseta još nisu sredili da se signal prenosi u full kvaliteti), na Sony službenoj stranici piše da su svjesni problema i da rade na tome tako da je moguće da će to riješiti ali ne treba previše očekivati, trenutno ako se kupi taj TV sa osnovnim firmwareom nemate ni VRR, niti se na 4K 120Hz slika prikazuje u full kvaliteti.

Samsung Q80 (odnosi se i na Q90 ali od Q90 nisam previše istraživao jer mi je preskup i za te pare možeš kupit LG CX koji je po meni bolji TV od Q90)

Znači Q80 ima 1x HDMI 2.1 priključak koji je ujedno i E-ARC tako da ako imate sounbar gubite opciju E-ARCa ako koristite konzolu ili komp na 2.1 priključku (i dalje možete spojiti soundbar putem HDMI-a samo nećete imati E-ARC).

Ajmo malo na dobro, Q80 podržava 4K 120Hz, radi VRR i sve ostale funkcije koje donosi HDMI 2.1, nema nikakvih problema.

Minus je što u gaming modu ima dosta lošiju sliku jer ima drugačiji algoritam zbog smanjivanja input lag-a. Znači ista stvar koju radi i Sony samo na Samsungu slika bude dosta lošija (kod Sonyha jako malo utječe game na sliku).

Samsung je već radio nekakave updatee za sliku u gaming modu tako da je moguće da će to još poboljšati.

Za ostale TV-e nemam pojma jer realno pratim samo ta 3 modela za koje smatram da su top modeli sa normalnom cijenom.

Pretpostavljam da Q90 radi isto kao i Q80 a za LG nano seriju sa modelima koji imaju 2.1 nemam pojma kakvo je stanje (vjerovatno radi sve ok jer je LG uspio to riješiti za OLED modele bez problema) jer nebi više kupio LG IPS tv ni da mi neko plati.

Također mala napomena oko HDMI 2.1 je da omogućuje 4K 120Hz VRR ali sumnjam da će Sony uopće gurati igre u toj rezoluciji i na tom frameratu u sljedećih godinu ili dvije (Spiderman Miles Morales ima dva moda: Full HD upscale-an na 4K 60FPS ili 4K 30FPS) tako da trebate razmislite o tome, ima modela koji imaju HDMI 2.0 priključke ma kojima radi VRR na Full HD i 2K 120Hz.

Xbox stoji nešto bolje po tom pitanju zbog malo jačeg hardwarea jer već sad Dirt 5 ide u 4K 120FPS ali vjerujem da će veliki broj grafički zahtjevnijih igara ići na 4K 60FPS.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 17:59 (Ivsa).
13 mjeseci
MEGATAMA kaže...

To će sony omogućiti s updateom

11 godina

Da, tako kažu ali i dalje se radi o tome da "ĆE" omogućiti, možda hoće a možda ne (ja osobno vjerujem da hoće jer taj tv je glavni za promociju uz PS5).

Ali ako gledaš realno, trenutno kupuješ TV kojem ne radi VRR a na 4K 120Hz ne prenosi signal u punoj kvaliteti, znači da su trenutno ostale opcije ispred po tom pitanju.

PS: Ako Sams Q80 i dalje ostane iznad 6500 a Sony XH900 opet bude blizu 5500 i ja ću vjerojatno uzeti Sony, poslje ću plakati kad ništa ne fixaju :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 18:00 (Ivsa).
7 godina
Ljudi, molim preporuku best buy tv-a za do 4000kn? 55”, po mogućnosti LG ili Samsung
tito vampir! Bog I Hrvati!
9 godina

Isao bacit oko u SD... Ova 65 izgleda kao dobra ponuda, ali 55 ostavila bolji dojam... mozda zbog boljeg promo videa? 55 je imala tamne scene, 65 ne... i 65 jeftinija?!

Q80t izgleda sjajno ali nema dolby vision 

0 0 hvala 0
12 dana
Ja ih isto pratim po pitanju cijena i čekam. Ali XH90 i XH95 nije isti model. 95 je jači i zadnji je model Sonya prije OLED-a. Samim tim je i cijena različita...
11 godina

Po nekim recenzijama XH900 ima nešto bolji kontrast od XH950 pa se možda zato slika činila bolja jer je bila u tamnoj sceni.
Ali XH950 ima više backlit zona nego XH900 tako da ima bolju kontrolu "bloominga" (obrisi svjetline oko svjetlih objekata u tamnijoj sceni) te ima veću svjetlinu što mu pomaže da prikaže kvalitetnije HDR scene i generalno bi trebao biti bolji TV od XH900 po pitanju prikaza slike.
S druge strane sve su to nijasne i smatram da nije tolko bolji da čak za manje pare dobiješ 65" naspram 55", s tim da je to po meni daleko napumpana cijena za te modele, Sony XH900 je u mall hr - 6700 kn - https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-kd-55xh9077-televizor (znam da je ovaj u Sancti 65" model ali meni ta razlika ne vrijedi 2000 kn, jedino ako baš želiš 65" model).
NAPOMENA: XH950 nema 2.1 HDMI ako ti to šta znači.

Također općenito mi je to napuhana cijena kad za cca 9000 kn se može pronaći LG CX OLED.

Predlažem ti da se strpiš do sljedećeg Petka ili sutra jer u puno trgovina sutra kreće BF popust, između ostalog i u Sancti sutra kreće BF popust tako da vjerujem da će i cijene bit nešto niže, neće to bit ekstra ali nešto niže vjerujem da hoće.

I čisto ovak moje mišljenje sa strane, ja planiram uzeti 55" model, najviše sam napikirao Sony XH900 (HX950), Samsung Q80 i LG CX (BX).
Sony XH900(XH950) i Sams Q80 očekujem da budu ispod 6500, čak i bliže 6000, možda i ispod, tek tad bi rekao da je to BF cijena i da se isplate.

LG CX bi volio vidjeti ispod 9000 a BX ispod 8000, ako se dogodi nešto od toga onda ću vjerojatno uzeti njih jer za razliku od 1000-2000 kn smatram da dobiješ puno bolji tv sa svim prednostima HDMI 2.1

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 18:21 (Ivsa).
8 godina
Ivsa kaže...

Ali XH950 ima više backlit zona nego XH900 tako da ima bolju kontrolu "bloominga" (obrisi svjetline oko svjetlih objekata u tamnijoj sceni)

8x4 kod XH900 i 8x6 raster kod XH950. Zanimljivo je i da dijagonale veće od 55" nemaju više zona od ovog (npr. 85XH9096 ima 32 zone kao i poprilično manji 55" televizor), s čime su nas proizvođači ranije znali ugodno iznenaditi. Što se tiče ostalog evo detaljna usporedba. Premda se 32 zone kod Sony čini dosta malo pogledaj usporednu sliku sa Samsungom koji ima 3 puta više zona (3:45 na videu).

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 19:49 (Leon4rdo).
7 godina
tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
andrtejkr kaže...
Pixel kaže...
red_bull kaže...

Pa LG 65NANO813

Uzmi samsung, microdimming, obican marketing, tv nema prave zone i local dimming. Ali i bez toga ima odlican kontrast.

Tesko da je osnovni q60t sa 60hz i edge osvjetljenjem bolja kupnja od 1400kn jeftinijeg fald 120hz hisensea. Koliko got hisense bio losiji u image processingu.

Ovisi.

120 hz ne smatram nekim bitnim benefitom ako tv ne spajas na PC.

Fald precjenjen i radi vise stete nego koristi na jeftinim tvima i bolje ga ugasit.

q60t ima kontrast oko 8000:1 pa i bez falda ima dobar prikaz.

Ovdje bih rekao da se processing donosi vise benefita, a i tizen je bolja opcija

11 godina
10 godina
Pixel kaže...
andrtejkr kaže...
Pixel kaže...
red_bull kaže...

Pa LG 65NANO813

Uzmi samsung, microdimming, obican marketing, tv nema prave zone i local dimming. Ali i bez toga ima odlican kontrast.

Tesko da je osnovni q60t sa 60hz i edge osvjetljenjem bolja kupnja od 1400kn jeftinijeg fald 120hz hisensea. Koliko got hisense bio losiji u image processingu.

Ovisi.

120 hz ne smatram nekim bitnim benefitom ako tv ne spajas na PC.

Fald precjenjen i radi vise stete nego koristi na jeftinim tvima i bolje ga ugasit.

q60t ima kontrast oko 8000:1 pa i bez falda ima dobar prikaz.

Ovdje bih rekao da se processing donosi vise benefita, a i tizen je bolja opcija

Taj jeftini tv ima duplo vise fald zona i od q90t, da ne pricamo o sony-u. Svjetlina i color gamut su isto vrhunski.. Tvfindr.de ga ocijenom stavlja icak znad xh9000 i q80t, tako da je to vrlo solidan tv i daleko iznad q60t...

5 godina
Pogledat ovaj review tog Hisensa, inače cijenim detalje u koje ulazi ovaj lik kod svojih testova..jedan od rijetkih sa inženjerskim pristupom..

0 0 hvala 0
13 mjeseci
Havo kaže...
Pogledat ovaj review tog Hisensa, inače cijenim detalje u koje ulazi ovaj lik kod svojih testova..jedan od rijetkih sa inženjerskim pristupom..

Inače taj kanal ima kvalitetne review-ove, ali ovdje je popljuvao TV koji za svoju cijenu daje puno više nego ostali u svom cjenovnom rangu. Npr. motion processing uspoređuje sa Sony ZH8...

5 godina

U njemačkom MediaMArktu i Saturnu je cijena XH900 65" 898,77€ trenutačno. E to su pravi popusti za crni petak,a ne ovo kod nas.

0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice