Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 33.591
|
čitano: 8.295.220
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ova cijena u SD stoji vec preko mjesec dana. Znam zato sto sam pratio, na kraju uzeo u Mallu za 6900...jbga nije mi se dalo cekati BF (iako vidim da je na ekupi sa svim popustima isao za 6500), pogotovo zato sto vecina trgovina uopce nije imala Q80 na lageru (bio je samo u Mallu, Elipsu 10500kn, Ronis isto 10500 i Svijet medija 7500kn).

Sto se tice razlike - ovisi sto gledas. TV program nema razlike. 4K video na YT izgleda brutala, necu ni pricati kako izgledaju DEMO videi (brutalna crna). Upscale sa 720p i 1080p sjajan. PS4 igre u HDRu izgledaju fantasticno (a nemam PRO).

Mene su forumasi isto nagovarali na Q80 i mogu im samo jos jednom zahvaliti na tome...telka je izvrsna.

I jos jedna stvar - ima izvrstan zvuk Dolby Atmos zvuci odlicno...toliko dobro da sam odustao od sound bara.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

Koji biste uzeli:

Da li pitas koji je best buy od navedenih ili najbolji gledano na specifikacije? Best buy je po meni svakako samsung 50tu8072 za 2500.

A da li ce prosjecni korisnik vidjeti razliku? Hoce, ali pitanje je koliko mu ta razlika vrijedi. Za gledanje serije na rtlu usred dana je svaki od navedenih ok.

9 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa, trebao bi savjet za neki TV do 4000kn. Velčine 50-55 incha gledam i TV bi uglavnom služio za gaming.  U Elipsu je trenutno ovaj Sony na akciji. Imate kakav drugi prijedlog u tom cijenovnom rangu?

PSN Grimsey2955
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Juqa kaže...

Pozz ekipa, trebao bi savjet za neki TV do 4000kn. Velčine 50-55 incha gledam i TV bi uglavnom služio za gaming.  U Elipsu je trenutno ovaj Sony na akciji. Imate kakav drugi prijedlog u tom cijenovnom rangu?

Ako se ne varam, ovaj Sony ti je IPS, pa si eventualno uzmi u obzir i Samsung TU8502 koji je VA matrica, ovisi što ti više odgovara za uporabu.

9 godina
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

Koji biste uzeli:

Može komentar ekipe, zašto je TU8500 bolji od Hisense U7QF? Na papiru je Hisense bolji TV za klasu a ovdje po glasanju je velika većina za Samsung TU8500. Pitam za komentar jer i sam gledam TV u tim kategorijama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 10:50 (itomic009).
9 godina

Koji 65" LCD TV bi mi preporučili za gledanje TV od IP providera, te povremeno Kodi i Netflix?

Kakva su vasa iskustva sa TV slikom (uspcaling, trzanje kod gledanja sportskih kanala, ...) i fluidnoscu korisnickog sucelja Androida na oba TV-a?

Xiaomi 4K Mi 4S 65 bi mi bio OK, ali procitao sam da ima TCL 65C715 ipak bolji ekran zbog Quantum dot tehnologije.

2 Xiaomi 4K Mi 4S 65
2 TCL 65C715

0 0 hvala 0
10 godina
itomic009 kaže...
justbob kaže...

Koji biste uzeli:

Može komentar ekipe, zašto je TU8500 bolji od Hisense U7QF? Na papiru je Hisense boljo TV za klasu a ovdje po glasanju je velika većina za Samsung TU8500. Pitam za komentar jer i sam gledam TV u tim kategorijama.

Nije bolji...

9 godina
Maddog_HR kaže...
Ova cijena u SD stoji vec preko mjesec dana. Znam zato sto sam pratio, na kraju uzeo u Mallu za 6900...jbga nije mi se dalo cekati BF (iako vidim da je na ekupi sa svim popustima isao za 6500), pogotovo zato sto vecina trgovina uopce nije imala Q80 na lageru (bio je samo u Mallu, Elipsu 10500kn, Ronis isto 10500 i Svijet medija 7500kn).

Sto se tice razlike - ovisi sto gledas. TV program nema razlike. 4K video na YT izgleda brutala, necu ni pricati kako izgledaju DEMO videi (brutalna crna). Upscale sa 720p i 1080p sjajan. PS4 igre u HDRu izgledaju fantasticno (a nemam PRO).

Mene su forumasi isto nagovarali na Q80 i mogu im samo jos jednom zahvaliti na tome...telka je izvrsna.

I jos jedna stvar - ima izvrstan zvuk Dolby Atmos zvuci odlicno...toliko dobro da sam odustao od sound bara.

Jesi dobio jedan ili dva daljinska? Ako jedan koji onaj klasicni ili smart?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 11:51 (tommek10).
9 godina
Jedan, Smart.

@maddog_hr

Mene iznenadila dobra crna, zvuk, kut gledanja...
Koji Picture mode preferiraš?
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 13:28 (Nick_Diamond).
12 dana
Mislim TV milju eura a ne dobiješ potpuno upotrebljiv daljinski...
Kako šaltaš programe npr?
Pa čak i TCL daje dva...
9 godina
Isplati li se zamjeniti 55PUS7304/12 Philips s Hisense 7500f? Treba mi zapravo jos jedan tv, pa gledam koji da bude master, odnosno jel se isplati staviti hisense kao numero 1 tv?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/060c158b22
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 14:23 (Thoroughbred).

0 0 hvala 0
9 godina

0 0 hvala 0
12 godina
itomic009 kaže...
justbob kaže...

Koji biste uzeli:

Može komentar ekipe, zašto je TU8500 bolji od Hisense U7QF? Na papiru je Hisense bolji TV za klasu a ovdje po glasanju je velika većina za Samsung TU8500. Pitam za komentar jer i sam gledam TV u tim kategorijama.

Nije bolji lol, samo sto je samsung household brand...

Ja bih uzeo QLED pa da ga i cigo radi

13 mjeseci
ZlajaVK kaže...
Mislim TV milju eura a ne dobiješ potpuno upotrebljiv daljinski...
Kako šaltaš programe npr?
Pa čak i TCL daje dva...

Izgleda dosta upotrebljiv i univerzalan
https://www.coolblue.be/en/advice/help-with-the-samsung-one-remote.html

Samo kaj dolazi plastični crni, umjesto ovog srebrnog s primjera.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 15:53 (manticorex).
8 godina
@tommek

Samo jedan, smart...ali sam narucio zamjenski iz Kine, onaj klasicni, nesto manje od 10USD. Imaju i kopiju Smarta, ali bez mikrofona i shortcuta za Netflix.

Inace puno je bolji Magic remote od LGa, taj feature da radi kao pointer i kotacic kao na misu (za skrolanje po kanalima) je sjajna stvar.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 16:42 (Maddog_HR).
8 godina
@NickD

Sam sam nastimao kako mi pase, poceo sam od Movie moda.

Ali sam skuzio zadnjih par dana da je ova Intelligent opcija super. Dosta dobro optimizira sliku ovisno o izvoru i ambijentu. Danas me iznenadio - zena krenula usisavati, telka se sama od sebe pojacala da se prilagodi buci...

Imas li ti opciju za Google assistant? Meni ne daje nista osima Bixbya (znaci ni Google ni Alexu). Probao sam promijeniti zemlju, misleci da ce se enableat, ali ne mogu naci ni tu opciju....
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 16:43 (Maddog_HR).
9 godina
Nisam ni probao Alexu. Sve mi je Samsung pa mi je Bixby frend.

Recimo sad slušam Spotify, upalilo Inteligenciju i još bolji sound. Makar je bio na zvuk Pojačati.
Po danu mi nekad paše inteligentna slika al ponekad su mi boje prejake kod SD non HD sadržaja pa uglavnom koristim Prirodnu sliku Custom kroz dan ili Movie za filmove navečer.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/vas-tv-picture-settings-/278713.aspx

Moj settings
3 godine
andrtejkr kaže...
justbob kaže...

Koji biste uzeli:

Da li pitas koji je best buy od navedenih ili najbolji gledano na specifikacije? Best buy je po meni svakako samsung 50tu8072 za 2500.

A da li ce prosjecni korisnik vidjeti razliku? Hoce, ali pitanje je koliko mu ta razlika vrijedi. Za gledanje serije na rtlu usred dana je svaki od navedenih ok.

Iskreno, prvotno sam vrebao XF9005 i čekao da vidim što će biti za BF, međutim, odoše po normalnim cijenama i sad ih više nema uopće. :)

Onda sam zaključio da mi je najbolje gledati XG9505 i Q80T. S obzirom na trenutni trend cijena i produljenu garanciju, prednost ipak dajem Samsungu.

Ali, kako vrijeme prolazi, tako sve više razmišljam, pa sam se počeo pitati ovo boldano. Zadnjih 12 godina gledam sve isključivo preko 32" monitora, a sada bih ipak htio TV, ali zapravo ne znam ni sam kako si odgovoriti na ovo gore pitanje. Gledajući neke izložbene TV-e, sve mi se čini OK, međutim oni su namješteni da u trgovini prikazuju sadržaj koji će prikazati taj konkretan TV u najboljem svjetlu. Mi planiramo gledati TV program (5%), YT (15%) i ostalo serije/filmovi.

Kako da jedan laik poput mene si pomogne odgovoriti na ovo pitanje, vrijedi li daleko bolji TV ~3.500 kn?

9 godina
Jednom kad zagrizneš u Netflix 4k HDR filmove serije. Bude ti drago da si uzeo bolji Tv.
Ja prije nisam imao ni Smart Tv nit sam planirao gledati Netflix nego sam želio čim bolji Tv za naše programe i gaming. Sad ne gasim Netflix. Mala gleda crtiće mi serije filmove. Spotify ostatak dana svira preko TV-a. .. ima dobar sound za TV.
Uzeo 55" za 2.5m. sad mi i to izgleda malo. Jedino to.
9 godina

Upravo sam nešto gledao za tevejac, koji bi meni odgovarao za gaming, kada sam naletio na oči videjo! 

Koliko je ovaj lik  ili  nakon ovog videja?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Pozdrav,

zamolio bih vas za pomoc oko odabira tv-a velicine ekrana 50" za dnevni boravak..treba mi neki best buy tv samsung ili lg koji ce biti u dnevnom boravku na zidu i sluziti ce za gledanje filmova, tv programa te mozda za igranje igara na ps5..

tv bi trebao biti oke za gledanje iz svih kuteva zbog toga jer imamo open space u stanu..cijena bi bila do nekih 4300 kn..hvala unaprijed..

Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci

Treba mi novi tv do 10 000kn. Koristio bi ga za igranje na ps5, a vikendom bi pogledao neki film navečer. Igram isključivo u kasnim satima pa bi u sobi bio potpuni mrak zbog čega bi izabrao OLED. Trenutno razmišljam o LG CX 55", pa me zanima postoji li koji bolji izbor unutar buđeta. Također nisam ništa kupovao za black friday pa me zanima da li se isplati čekati baš 27.11 ili su akcije već u tijeku i neće biti nikakvih boljih ponuda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

Trebal bi neki 32" TV za oko 2000 kuna. Ima tu kakvih razlika između Sony, LG i Samsung ili je to sve više manje isto? To je za mamu i jedino bitno je slika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 8:28 (Spinout).

0 0 hvala 0
9 godina

Molim savjet... one click away sam od kupovine, sutra idem po tv. 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-55-55c815-qled-4k-ultra-hd-dvb-t2cs2-hevch265-hdr10-androidtv/1520/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ili

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Vrijedi li razlika novca?
Jedino sto bi samsung mogao povezat s samsung soundbarom...

Ali samsung isto tako nema dolby vision...

A ovaj TCL se pokazao izvrstan u usporedbi s sony 90 i samsung 90tkom...ali ima problem s softverom, bugove...

Ili nesto treće do cca 7000kn?! 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 10:11 (Thoroughbred).

0 0 hvala 0
12 godina

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
Klikajte na Samsung oba i spasite se! 😉
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 10:15 (Mali322).
12 godina
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Pa LG 65NANO813

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

Uzmi samsung, microdimming, obican marketing, tv nema prave zone i local dimming. Ali i bez toga ima odlican kontrast.

9 godina
Pixel kaže...
red_bull kaže...

Pa LG 65NANO813

Uzmi samsung, microdimming, obican marketing, tv nema prave zone i local dimming. Ali i bez toga ima odlican kontrast.

Tesko da je osnovni q60t sa 60hz i edge osvjetljenjem bolja kupnja od 1400kn jeftinijeg fald 120hz hisensea. Koliko got hisense bio losiji u image processingu.

7 godina
red_bull kaže...

Pa LG 65NANO813

Mislim da ti "pravi" samsung ide tek od q80t serije, pa bi ozbiljno razmislija o Hisenseu koji mi se cini bolji izbor. Ako ces samsunga bolje onda uzet tu8502 jer je malo losiji od q60t a dosta jeftiniji. Opet ovisi za sta ti je tv.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice