Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 35.037
|
čitano: 9.100.949
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZlajaVK kaže...
Što mislite o izložbenom primjerku 65XG9505? Jel vrijedi to uopće uzimati u obzir pošto je izložbeni, cijena je sada 9000 a navodno da bi išla još nešto dolje. Mogu ga sve pregledati u trgovini pa ako da, Jel treba na nešto posebno gledati? Možda sate rada ekrana?
I da, ako sam dobro pročitao neki ovdje smatraju da je XG95 serija bolja od XH...

Isplati, pogotovo ako cijena ide jos dolje. Da je oled u pitanju rekao bih ne, ali za lcd nema nikakvih problema.

Dobis normalnu garanciju. Vecina kvarova se desi na pocetku, ovdje si barem siguran da ih nema. Onda cesto cujes da se tv pokvari bas nakon isteka garancije, tebi ce tv tada jos biti pod garancijom jer je vec radio u trgovini pa imas barem malu dodatnu sigurnost.

5 mjeseci
Moram otići vidjeti da pogledam koliko je radio u postavkama. Našao sam kako otići u servis mod i pogledati...
Ili bolje i ne gledati nego uzeti pa kako bude. Jedino jel bi bilo dobro možda i na koji način provjerio panel?
10 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

0 0 hvala 0
12 godina

Gledam ovog lika već duže vrijeme i imam dojam da zna što priča.. profesionalni pristup nema kaj..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Bojim se da je velika greska sto sam propustio Sony 55xh9077 za 5300kn. Strah me samo bilo sto je edigital ducan. Sad gledam video od Stop the FOMO i idealan je za ps5, malo iza Lg oled cx. Nadam se da ce bit nesto za BF, ali tesko ovakva cijena.

0 0 hvala 0
8 godina

Vidim na rtings da su retestirali dosta modela tva za hdmi 2.1 podrsku i iako neki modeli serije 9 od sonya imaju podrsku za hdmi 2.1 jos uvjek nema podrske za hdmi forum VRR sto je cudno,sta misle patchat stavku po stavku ili ne dodat uopce?....

Ovaj moj q90r nema full hdmi 2.1 pa ima i freesync i VRR i doslovno sve iz hdmi 2.1 standarda tako da je Sony mogao full podrzat taj standard kad su ga vec ugradili u tv.

LG je tu daleko daleko najvise future proof.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 mjeseci

Pozdrav svima😊

Vrijeme je za novi TV pa ako možete pomoći savjetima. 

Ja bih rado HI SENSE 50A7500F zbog cijene jer iskreno ne volim plaćati tu vrstu tehnike 😬 (elipso, trenutno 2699 kn), ali 

vidjela sam uzivo još neke na kojima slika izgleda puuuuno bolje:

Philips 50PU5755 ZA 3500 kn, elipso 

LG 50un74003lb za 3300 kn, elipso

Samsung ue50tu7002 za 3300 kn, sancta domenica. 

Vizualno mi najljepša PHILIPS, ali znam da to nije dobar kriterij pri odabiru 😅

Ili ako imate neki prijedlog izvan ovih, slobodno. Znači uvjeti su ekran 109 ili 126 (veci ni ne može stati), smart tv, do 3500 kn.

Hvala unaprijed

0 0 hvala 0
5 mjeseci

Pozdrav,

Gledam koji TV uzeti, vidio sam Philips 58PUS7805/12 u edigital za 3900kn, to mi izgleda kao ok cijena...

Generalno bi se Tv koristio za youtube, netflix,  stream filmova sa PC-a, mozda za neke single player igre koje mogu igrati sa kauca..

Imate li prijedolge, mozda komentar od nekoga tko ima ovaj model?

Hvala na pomoci

0 0 hvala 0
2 godine
ansha kaže...
andrtejkr kaže...
ansha kaže...
manticorex kaže...
Rax23 kaže...
Pozdrav ljudi, dali možda netko zna koja je razlika između QE55Q80TA i QE55Q82TA?

82 ima malo bolji kut gledanja i dodatni klasični daljinski. Ostalo je sve isto

Bolji kut gledanja i malo losiji kontrast...

Imas negdje link na potvrdu ovoga? Prema sluzbenim stranicama, oba modela imaju isti wide angle umjesto ultra wide angle filtera (kojeg je imao q80r).

Mislio sam da kolega sa sigurnoscu zna da jedan ima wide angle filter a drugi nema pa sam napomenuo da uz wa filter ide i malo losiji kontrast...

Po starom običaju samsung u drugom dijelu godine ubaci još modela pa se stvori dodatna zbrka:)

Znači ovak bi trebalo bit:

QE55Q80T - ima wide angle, nema (AR) antireflesivni panel , nema 2 daljinska u paketu

QE55Q82T - sve isto kao Q80T jedino nejasno da li UE model dolazi s 2 daljinska kao DE ver. (GQ55Q82T)

QE55Q85T - ima wide angle, ima AR panel, ima 2 daljinska

DE verzije isto kao EU osim što kod njih još idu i dvije dodatne verzije, GQ55Q84T, GQ55Q87T koji isto imaju sve i eventualna razlika između njih je boja stalka, daljinskog ili neki takav detalj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 14:30 (Flagship).
8 godina
Nije direktno vezano uz kupnju tv-a, ali me zanima (od nekog tko je probao) da li se Samsung mobitel putem SmartView opcije može spojiti na tv druge marke jednako kao što se spaja na Samsung tv?
Pitam iz razloga što putem te opcije na Samsung tv-u gledam filmove u punom omjeru...čak i prijenose NBA utakmica (NBA League Pass), što s prijašnjim, LG i Huawei mobitelima nisam mogao (omjer se nije mogao podešavati, bile su restrikcije na cast prijenosa, itd.).

0 0 hvala 0
2 godine
Vidim da navodis cijene iz Elipsa. A reci mi, vrte li taj LG i Philips demo snimke, a Hisense tv program? To je npr. praksa Elipsa u Varazdinu. Da se nebu razicarala kad taj Philips ili Lg prikopcas doma...
6 mjeseci

Moguće da vrte nesto drugo... Hm. Hisense i LG stoje jedna do druge no nije isti "program" i nije tv program uopće nego te valjda demo. I kad ih gledas tako jednu do druge, slika na hisense izgleda 3 klase ispod ove na LG. Philips je montirana dalje no nju imaju svekiji i slika im je mrak. BRAT ima LG i super slika isto... 

Ja bih kupila hisense i gotovo, al muž nije bas sklon tim no name markama pa gledamo i ostalo, nek bude nesto i po njegovu 😬🤣

Dosad smo imali vecinom grundig i čini mi se da su sve bolje od nje 😬

5 mjeseci
Ekipa, pozdrav svima :)

Gledam TV-e veličine 55'' do 4k kuna, nije mi bitno jesu li 4k.
Sad ima tu dobrih ponudi Grundiga, LG-a i Samsunga.

Ako imate neki prijedlog izvan ovih, slobodno me uputite.
Jedini kriterij 55'' i do max 4k kuna

0 1 hvala 0
2 godine
Po ovome kaj citam, TCL bi mogao postati novi Huawei sto se tice prisluskivanja. Naravno, AKO je tocno sto se pise. Ne mogu staviti link, koga interesira neka baci oko na tomsguide
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 19:55 (BigD_Cro).

0 0 hvala 0
5 mjeseci
neaktivan

Pozdrav,

Nakon dugo vremena kupuje se novi TV i volio bi kupiti nešto što će izdržati par godina.
Buđet je skroman, maksimum 3 000 kn.
Gledao sam malo u Elipsu i ova dva su mi zapela za oko po cijeni, iako ne vidim razliku u modelima.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7B/
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A7500F/

Da li ima netko iskustva sa ovim brendom Hisense pa da ih podijeli samnom ?
Vidio sam ih uživo i svidjeli su mi se u trgovini.

Na netu sam našao i ovaj od LG, pa stavljam link za neki komentar.
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50UN70003LA/

Otvoren sam i za neku preporuku, ali do stvarno max 3k?

TV ide na zid, i gleda se sa kauča u manjoj dnevnoj sobi, cca 3m mi se čini, i nara.vno 'što veći to bolji'.
Nismo sad baš previše zahtjevni, ali kad već se kupuje, mora biti Smart, tj. da se može povezati na internet i gledati YT i možda Netflix ako se užica nekoga acc., i HDMI standard da se spoji latop za neki film.

Nisam noob za tehnologiju ali nisam upućen u TV stvarno.

Hvala na pomoći,nadam se.

0 0 hvala 0
5 mjeseci
neaktivan

0 0 hvala 0
2 godine
Jako se puno ljudi necka izmedju 7500 i U7b. Ja sam osobno uzeo 7500 radi manjeg input laga i game moda, novije verzije OSa i zbog toga sto je ovogodisnji model. Ali mislim da neces fulati ni ako uzmes u7b. Imam i 7100 koji ima tu stariju verziju OSa (Vidda U 3.0) i meni osobno valjaju obje, cak mi je starija malo preglednija. Za svakodnevno gledanje su to skroz OK televizori. I Netflix i Youtube rade odlicno. Po meni bi bitnu razliku u kvaliteti slike primjetio tek kod duplo skupljih tva.
2 godine
neaktivan

Poštovana ekipa,

Upravo sam naletio na LED TV Samsung UE65TU8502 UHD 5799kn u SD. Ima li netko taj TV ili barem iskustva, s obzirom da je trenutno svugdje oko 8tk isplati li se uzeti za te novce.
Općenito mislim na allround tv za svakodnevnu upotrebu.
Hvala i poz svima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 10:05 (oceans12).

0 0 hvala 0
12 godina
BigD_Cro kaže...
Jako se puno ljudi necka izmedju 7500 i U7b. Ja sam osobno uzeo 7500 radi manjeg input laga i game moda, novije verzije OSa i zbog toga sto je ovogodisnji model. Ali mislim da neces fulati ni ako uzmes u7b. Imam i 7100 koji ima tu stariju verziju OSa (Vidda U 3.0) i meni osobno valjaju obje, cak mi je starija malo preglednija. Za svakodnevno gledanje su to skroz OK televizori. I Netflix i Youtube rade odlicno. Po meni bi bitnu razliku u kvaliteti slike primjetio tek kod duplo skupljih tva.

7500f ima manji input lag 7500 nema, da se nebi neko zajebo slucajno

2 godine

Ja sam kupio starcima novi Quadro 40" FullHD za 1250kn u Intersparu - slika perfektna a ako mi rikne imaju u ponudi sve rezervne dijelove....

p.s. kolega kupio neki za 4000kn i čudi se kako je slika na ovome quadru čišća od njegove ;)  ....ko ima previše treba ga i ošišati ;)

a evo baš sam danas popravio i jedan stari Telefunken 32" i radi ko zmaj 

Koji god da se odlučite kupiti informirajte se tko će vam ga popraviti kad rikne...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 10:54 (Margo-I).

0 5 hvala 0
13 godina
Margo-I kaže...

Ja sam kupio starcima novi Quadro 40" FullHD za 1250kn u Intersparu - slika perfektna a ako mi rikne imaju u ponudi sve rezervne dijelove....

p.s. kolega kupio neki za 4000kn i čudi se kako je slika na ovome quadru čišća od njegove ;)  ....ko ima previše treba ga i ošišati ;)

Koji god da se odlučite kupiti informirajte se tko će vam ga popraviti kad rikne...

PSN: Muskarcina77
11 godina
Margo-I kaže...

Bokte ti si jos debelo u 20. stoljecu. 80-te godine recimo...

2 godine
R4zOR229 kaže...

7500f ima manji input lag 7500 nema, da se nebi neko zajebo slucajno

Točno. Ali čovjek pita za modele koji su Elipsu s cijenom 2999 Kn, a to je 7500f. Stari 7500 više ni nije u ponudi tamo.

8 mjeseci

Quadro iz mojeg iskustva uopće nije loš tv, 2 CRT-a stara po 15tak godina još rade, i jedan quadro hd ready LCD 82cm star deset godina koji radi po cijeli dan.

al da bi kupio za sebe Quadro ne bi sigurno.

0 0 hvala 0
6 godina

Al ne mislite valjda da je Quadro neka firma ono koja ima kontinuitet razvoja i proizvodnje?

To je brand ko i Vivax, Tesla, itd.. i svi ostali koji kelji oznake na one tv-e koje su te godine pogodili s kinezima.. druge godine već pogode liniju s nekim drugim kinezom i ide van nova serija...

Ko i Končar sa aparatima, pa ništa se kod nas ne proizvodi osim bojlera, a možda više ni oni...

Pa Gorenje sa suđericama.. nikad ih ni nisu radili, nego kupovali od talijana, pa nakon par godina promijenili dobavljača...

Sorry zaboravio sam da Vivax ima kod nas "proizvodnju"

0 0 hvala 0
7 mjeseci
Evo kupio u Elipsu hisense 58f7100 i mogo reci da je tv dobar, ocekivao sam manje za taj novac, slika je dobra za youtube i netflix :)

0 0 hvala 2
8 godina

Koji modeli i koja dijagonala bi bili optimalni za ovu nezahvalnu sobu koja ima sve mane, sirok kut gledanja, veliku udaljenost i jak izvor svijetla (ogroman prozor/ balkonska vrata u donjem desnom kutu koji gleda prema jugozapadu? 

0 0 hvala 0
10 godina

Pozdrav, ispričavam se što je post no bio bi zaista zahvalan kada bi netko imao bilo kakvu inf o mojem problemu.

Naime radi se o Samsung Smart TV (UE50JU6472 UHD) točno prije tjedan dana (odnosno u subotu) gledao sam kao i svaki dan YT preko aplikacije.

Da bi idući dao isto otišao na YT aplikaciju i primjetio da velika većina strimova mi ide maksimalno u 720p (HD) rezoluciji (a isti taj strim idem otvorit na kompu ide sasvim uredno u FULL-HD ili 4K).

Ne samo strimovi već i velika većina naših "balkanskih" jutjubera ide mi u rezoluciji prikaza 720p.

Dok recimo strani jutjuberi gledam posve normalno u 4K ili FULL-HD rezoluciji.

Pokušao sam restartat tv, povezati se na drugu WiFi mrežu ali isti problem, jučer je bilo tjedan dana od kako se s time mučim.

Da bi naletio na sličan problem na Samsungovom forumu kao što imam i ja.

Zaista bi bio zahvalan ako netko ima isti navedeni model kao i ja da  proba otvoriti neki live-strem ili nekoliko videa pa da pogleda dali se i njemu dešava isto.....

0 0 hvala 0
12 godina
Predator003 kaže...

Koji modeli i koja dijagonala bi bili optimalni za ovu nezahvalnu sobu koja ima sve mane, sirok kut gledanja, veliku udaljenost i jak izvor svijetla (ogroman prozor/ balkonska vrata u donjem desnom kutu koji gleda prema jugozapadu? 

Samsung q85T na dalje, q85r/q90R (da se nac na akcijama za dobru cijenu)

minimalno 65"

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 20:02 (Pixel).
12 godina
Gale92 kaže...

Pozdrav, ispričavam se što je post no bio bi zaista zahvalan kada bi netko imao bilo kakvu inf o mojem problemu.

Naime radi se o Samsung Smart TV (UE50JU6472 UHD) točno prije tjedan dana (odnosno u subotu) gledao sam kao i svaki dan YT preko aplikacije.

Da bi idući dao isto otišao na YT aplikaciju i primjetio da velika većina strimova mi ide maksimalno u 720p (HD) rezoluciji (a isti taj strim idem otvorit na kompu ide sasvim uredno u FULL-HD ili 4K).

Ne samo strimovi već i velika većina naših "balkanskih" jutjubera ide mi u rezoluciji prikaza 720p.

Dok recimo strani jutjuberi gledam posve normalno u 4K ili FULL-HD rezoluciji.

Pokušao sam restartat tv, povezati se na drugu WiFi mrežu ali isti problem, jučer je bilo tjedan dana od kako se s time mučim.

Da bi naletio na sličan problem na Samsungovom forumu kao što imam i ja.

Zaista bi bio zahvalan ako netko ima isti navedeni model kao i ja da  proba otvoriti neki live-strem ili nekoliko videa pa da pogleda dali se i njemu dešava isto.....

Nemam taj tv, jel ti da rucno dignut rezoluciju. Yt zna spustit default rezu  radi stednje bandwidtha

update

sad vidjeh na videu de nema opcije za vecu rezu

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 20:07 (Pixel).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice