Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 34.649
|
čitano: 8.873.651
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CorvusT kaže...

Pozdrav!

Evo jos jedno u moru istih pitanja, dakle uzeo bih jedan model od 65 incha, budget je do max 7500kn + mozda bi potegnuo i malo vise.

Ono sto sam ja gledao su ovi modeli:

Samsung UE65TU8502(ovaj mi je nekako naj primamljiviji jer bi onda imao i budget za nekakv soundbar ili kucno kino, vazno mi je samo da tv nije neko smece)

Samsung QE65Q70T

LG 65NANO903NA

TCL 65C815

Hisense 65U8QF

Da se mene pita isao bi na Samsung 65q80t, ali zena ne da. Tako da vas molim za neku konstruktivnu preporuku za omjer ulozeno/dobiveno za ove modele, vec sam 20 puta procitao specifikacije, ali mi svi nekako djeluju tu negdje izuzev ovog prvog samsunga.

Hvala na pomoći!

65NANO903NA bez razmišljanja od ponuđenih.

10 godina
stipest kaže...

LG daje 5 godina garancije do kraja godine  :
https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2020-jesen

dosta su mi nejasni uvjeti... ne pise nigdje eksplicitno da mjenjaju istroseni ekran... ima neko iskustvo sa tim dodatnim jamstvom i ekranom?

12 godina
stipest kaže...

LG daje 5 godina garancije do kraja godine  :
https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2020-jesen

Ne to nije pet godina standardne garancije.To je klasika 2+3, dakle i dalje imaš samo dvije godine bezuvjetne garancije.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=925&jumpto=6021056&sort=asc&view=flat

Kao primjer Sharp nudi četri godine standardne garancije, dakle duplo više nego LG i to je to.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1089&jumpto=6229610&sort=asc&view=flat

danygirl kaže...
Pozdrav :)
mozete li mi preporucit tv od 47"max za filmove i ps5 , cijena nebitna :) bitno mi da su "nogice" na sredini tv-a,ili neke uze jer mi je stol 80cm. Nosac na zid ne moze jer mi je iza prozor. Rijecke trgovine,kupila bi ga odmah danas,sutra zbog ovog prijelaza .. Tnx :)

Nema 47 TV zaslona ili inch, dakle 43 ili 50 ako ti određeni stalak po sredini ne iskoči iz 80cm širokog stola.

LG 43 sa stalkom po sredini, stalak je širine 76cm dakle taman stane na tvoj stol.Dolnji link, forumaš je imao isti zahtjev ili samo stalak po sredini.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1096&jumpto=6236755&sort=asc&view=flat

https://forum.bug.hr/forum/topic/igre-opcenito/ps5-novi-xbox-bolji-pc-gaminga-60fps-4k/277592.aspx?page=0&jumpto=6194691&sort=asc&view=flat

Odi u Elipso+uzmi metar, pa izmjeri Hisense 50A7500F stalak na sredini i kolko je širok.Mislim da nije širi od 80cm, ista priča i za LG 50 stalak ili metar sve lako precizno provjeri.

GuciGuc kaže...

Pozdrav,

ima li netko iskustva sa Hisense televizijama? Tocnije A7500F, A7100F i U7QF modelima.

U Elipsu se svi modeli nalaze na jako dobrom popustu pa me zanima isplate li se, pogotovo isplati li se razlika od 2000 kn vise za A7500F ili U7QF model?

Podebljano je najeftinija Hisense serija, ili za večinu kupaca i više nego dobar TV za razne potrebe.

Skuplji model kao A7500F serija, oni su bolji izbor za bilo kakav gejming jer imaju znatno niži input lag.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1098&jumpto=6238587&sort=asc&view=flat

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1071&jumpto=6205934&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 15:01 (rambox).
10 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

rambox@ ovo je ipak jamstvo od LG-a i obuhvača sve isto kao i u prve dvije godine.
''Članak 3 .Koje su opasnosti obuhvaćene LG promocijom
Produljeno jamstvo obuhvaća naknadu troškova pokrivenih jamstvom proizvođača u dodatnom razdoblju iste dužine kao iredovno jamstvo proizvođača ili u razdoblju naznačenom na samom jamstvu.''

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 15:27 (stipest).

0 0 hvala 0
12 godina
Mislis da bi se 50" sa stalkom na sredini prevrnulo? 😆 ahhh steta,moram onda na manji ici..🙄

0 0 hvala 0
9 godina

Da li je ovo dobra cijena za xh90 ili bi bilo bolje pričekati BF? 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-kd-65xh9077-televizor

0 0 hvala 0
12 godina
MilkoLP kaže...

Da li je ovo dobra cijena za xh90 ili bi bilo bolje pričekati BF? 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-kd-65xh9077-televizor

Cijena je dosta dobra, ali pise posljednji komad, pa pitanje koliko ce dugo bit raspoloziv

3 mjeseca
Molim savjet iskusnijih. Gledam kupiti tv vecinom za gledanje filmova fullhd, 4k, ponekad 720p. Gledat ce se sa udaljenosti 3.5m pa racunam 65-70 incha. Budget je oko 5500kn, moze vise ako je bas prilika 😄
Znaci da u mraku crna boja ne bljesti, da nema problema sa 24p prikazom, da je upscaling koliko toliko dobar. Znam da VA ima losiji kut gledanja al ako je moguce da podnosi bar 15-20 stupnjeva...
Zasad gledam 70PUS7555, zna li ko nesto o ovom modelu? Isplati li se protegnit 2000kn za 70PUS8505?
Ne treba biti android, lako kupim android box...
Unaprijed hvala na savjetima

0 0 hvala 0
8 godina

Pozdrav svima

LG 65UN73003LA za 4800 kn

Ili neki drugi prijedlog u toj kategoriji

Hvala unaprijed

0 0 hvala 0
9 godina

Pozdrav svima,

Zanimao bi me OLED/QLED 65"-75" 4K do cca 20k kn

TV bi sluzio za gledanje filmova, serija, Netflix itd

Napisao sam obje verzije jer ce soba biti osvjetljena preko dana tj imam velike prozore na 90° od TV-a koji ce biti na zidu, a tek bi se navecer skroz zamracilo

Sto bi mi predlozili za te velicine i cjenovni rang ? 

0 0 hvala 0
9 godina
8 godina

Pozdrav svima,kupljen je Samsung 8072 i nikako da pretražim zemaljsku Tv i satelit istovremeno a kad pretražim jedno pa drugo pobriše mi prvo pretraživanje.Ako ima neki znalac jer očito je da nisam na ti s ovim.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Bok, zanima me TV veličine 82cm, bitno je da podržava DVBT2 (pretpostavljam da je većina sad). Koji bi bio best buy?

Zasad mi se čini da bi ovaj https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-32A5600F  

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 17:23 (medozg366).

0 0 hvala 0
4 mjeseca
neaktivan
CorvusT kaže...

Pozdrav!

Evo jos jedno u moru istih pitanja, dakle uzeo bih jedan model od 65 incha, budget je do max 7500kn + mozda bi potegnuo i malo vise.

Ono sto sam ja gledao su ovi modeli:

Samsung UE65TU8502(ovaj mi je nekako naj primamljiviji jer bi onda imao i budget za nekakv soundbar ili kucno kino, vazno mi je samo da tv nije neko smece)

Samsung QE65Q70T

LG 65NANO903NA

TCL 65C815

Hisense 65U8QF

Da se mene pita isao bi na Samsung 65q80t, ali zena ne da. Tako da vas molim za neku konstruktivnu preporuku za omjer ulozeno/dobiveno za ove modele, vec sam 20 puta procitao specifikacije, ali mi svi nekako djeluju tu negdje izuzev ovog prvog samsunga.

Hvala na pomoći!

Par stranica priije sam napisao svoje iskustvo sa Samsung QE58Q60T.
Sam sa kriv jer sam nonšalantno ušao u kupovinu bez previše truda (inače to ne radim).
Sad sam malo pametniji ali ne dovoljno da prosipam "pamet" po forumu ali evo kako ja to vidim.
Navedeni Samsung ima "Edge LED" i to je u mom slučaju ispala katastrofa. QE65Q70T također ima Edge LED pa bih ja to zaobišao.
Kako je kolega Flagship rekao, možda pojeftini Q80T uskoro.

Hisenese 65U8QF sam baš jučer imao prilike malo upoznati. Nije to uopće loš TV. Definitvno mu je potreban Soundbar ili sl. jer basa gotovo da nema.
4k film Avatar je izgledao odlično, ultra brze scene moj mozak nije mogao procesuirati pa mi je na tren znalo zasmetati (valjda mi je potrebno privikavanje jer sam sada na 50" FHD).
SD signal dosta dobar, no ima onih manje poznatih programa koji imaju stvarno lošu sliku i kad se to rastegne na 65" bude mutno.
Mislim da to niti jedan TV ne može ispeglati nego je tu jednostavno potreban manji TV.
Sport, bilo je jučer 5-6 Arena i na svima je bio nogomet. Na nekima je to izgledalo ok a na nekima loše. Plus neke boje su bile prenaglašene.
S obzirom da ga vlasnik ima 1 dan i nije dirao postavke a nisam ih ni ja (osim prebacio na sport mod) ne može se puno zamjeriti jer sigurno se slika može popraviti kada se poigraš s njom.
Kada se upali PS4 ne prebacuje automatski nego moraš sam (malo sam razočaran s time), daljinac mu je aluminisjki i čisto je pristojan. 
Stuttering nisam primjeetio (Domdom32 opaska) ali nisam se puno ni družio s njim.

TCL je osvojio ovogodišnji BEST BUY TV (EISA Awards) pa možda i to nešto znači. On je također Edge LED.
https://eisa.eu/awards/tcl-65c815/
Onaj naš lik "TV Calibration with Darko" ga recenzira.

Za LG ne mogu ništa savjetovati jer sam ga sebi eliminirao. Ne dopada mi se njihov OS bez obzira što je jedan od boljih (nekima i najbolji).
Na nekim modelima je nemoguće pronaći dimenzije TV-a (meni jako bitna dubina).
Nije da detaljnim traženjem ne bih to mogao saznati ali eto neda mi se. Kak kod ostalih lijepo sve piše a oni škrtare.
A i ne znam bi li se odlučio za IPS.

Za kraj, kako je i kolega Domdom32 spomenuo. Možda se strpiti i za Sony KD-65XH9096 odnosno KD-65XH9077 (Ovisno koja boja se želi)
Koji bi lako mogao upasti u neku Black Friday kombinaciju i pasti ispod 8000kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 19:45 (Sokinnen).
11 godina
dobri62 kaže...

Pozdrav svima

LG 65UN73003LA za 4800 kn

Ili neki drugi prijedlog u toj kategoriji

Hvala unaprijed

I ja gledam taj dulje vremena. Ako si obican korisnik neces pogrijesiti

10 godina
Sokinnen kaže...

TCL je osvojio ovogodišnji BEST BUY TV (EISA Awards) pa možda i to nešto znači. On je također Edge LED.

Za LG ne mogu ništa savjetovati jer sam ga sebi eliminirao. Ne dopada mi se njihov OS bez obzira što je jedan od boljih (nekima i najbolji).

I NOA je osvoji EISA nagradu

Na displayspcifitacions imaš detaljne mjere za sve TV-e. Ionako, tamo gledamo sve karkteristike.

4 mjeseca
neaktivan
stipest kaže...
Sokinnen kaže...

I NOA je osvoji EISA nagradu

Na displayspcifitacions imaš detaljne mjere za sve TV-e. Ionako, tamo gledamo sve karkteristike.

Osim što sam napisao da MOŽDA nešto znači, stavio sam opasku Edge LED koji sam tri reda prije popljuvao.
Na sve to sam stavio i 3 video recenzije, od opakiravanja do samog softvera. Ali ne, netko bi umro da nešto prokomentira.

A sad lijepo odi na displayspecifications i pronađi mi dimenzije za:

65NANO793NE
65UN70003LA
65NANO813NA
i tako dalje i tako dalje

Kao što mi se nedaju tražiti LG specifikacije tako mi se još manje da raspravljati s nekim nepoznatim likom na forumu.

Pozdrav

9 godina

Lijen, nepismen i arogantan. Odlična kombinacija. Ovdje ipak ispunjavamo i takve želje. Evo prvidrugi i zamisli čak i treći. Ne trebaš se zahvaljivati.

10 godina

Hvala kolega leon4rdo. Ja čak i nisam mislio odgovarat. Mislio sam da je ''normalno'' da svatko tko kupuje tv ode na displayspecification. Očigledno sam bio u krivu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 22:41 (stipest).

1 0 hvala 0
10 godina
stipest kaže..

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 22:42 (stipest).
7 godina

Pozdrav,

trazim preporuku 4K TV-a.

55 ili 65 incha

Namjenjen za gledanje filmova i tv serija, nije potreban za gaming.

Kvaliteta zvucnika nije bitna jer ce biti spojen na studio monitore.

Budget 4000kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 9:24 (CindX).

0 0 hvala 0
12 godina

Ja sam ga upravo naručio mislim da za te pare nisam pogriješio. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
neaktivan

Je li ovo dobra cijena? Odnosno, postoji li ikakva šansa da to bude iole jeftinije za BF? 

Samsung QE55Q80T

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 11:53 (TV54585).

0 0 hvala 0
7 godina
Balvan8 kaže...

I ja isto naručija. Zanima me je li vama došla potvrda građe o narudžbi?

Gamer
10 godina
Balvan8 kaže...

Kakav je Samsung sa starim problemom čitanja filmova sa HDD-a?

Može jedno glasanje za ova dva u ovom cijenovnom rangu oko 2500kn...

8 Samsung TU8072
1 Hisense A7500F
16 mjeseci

@TV54585 Jučer je bilo 44 komada, danas 28; ispod 7k je dosta dobra cijena. Ali opet koliko je taj broj proizvoda relevantan, ne znam.
Ja čekam da padne na 6k, ali to nije baš neko realno očekivanje.

Recenzije su dosta dobre za q80t za tu cijenu; u rangu je sa sony xh90

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 13:35 (manticorex).
4 mjeseca
neaktivan

Ne znam ni ja koliko je to relevantan podatak, ali u drugim je trgovinama i dalje 7500+ kn ili ga nema na lageru. Žrtvovala sam dijagonalu (prvotno sam željela 65'') za seriju. Prema svemu što sam pročitala i vidjela, q80t bi trebao biti jedan od boljih televizora. A dok mi ovaj TV ne bude stajao uz 65'', neću misliti da je premalen. 

8 godina

Edit

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 15:08 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Ekipa vi koji imate QLED seriju 2019 provjerite se dali vam je danas dosao fw update,velika novost je da mi od sad radi gsync na rtx3080 i Q90R ❤❤❤❤

Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
cassiopean kaže...
Balvan8 kaže...

Kakav je Samsung sa starim problemom čitanja filmova sa HDD-a?

Može jedno glasanje za ova dva u ovom cijenovnom rangu oko 2500kn...

NARUČEN SAM0NJA 

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice