Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 33.862
|
čitano: 8.356.469
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dali trenutno postoji išta bolje od Sony KD-55XF9005 za 6000 kn u sancta domenici , odnosno vrijedi li nešto drugo pričekati do tog cjenovnog ranga za neku drugu akciju 

0 0 hvala 0
11 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka za odabir od ovih ili iz njihovih serija sa drugim brojevima

Philips 55PUS6704
Samsung UE55TU8072
55UM7450PLA ili seriju 55UN xxxx

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 20:02 (55pero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
kostolomac kaže...
andrtejkr kaže...
kostolomac kaže...

Pozdrav ekipa,

što se max moze izvuci za cca 2500kn+/- ?

Dijagonala ne mora biti veća od 80cm.

Ovisi sto ti je bitno. Mozes izvuci neki hisense ili tcl 55icu, za 300kn vise mozda ubodes neki osnovni samsung 50" ili 55"... po meni je bzvz kupovat 32" za vise od 1500kn.

Ma za ništa specijalno ne treba, mislim max što se da izvuć za tu dijagnalu. Ako ima wifi super, ako ne  nikom ništa. Ionak bude to u sobi tv, koji se bude koristil možda sat-dva dnevno.

Ide gore na zid-nosač.

Ili ubodi neki jeftilen 32" za 1500kn, ili ubodi nekog hisensea ili slicno 50-58" za 2500-2600. Ako nisi ogranicen prostorom, ne znam jel ima smisla uzet 43" i ustedit 100-200kn.

11 godina

može neka preporuka za tv do 1500kn, a da nije manji od 32"?

možda ovaj:

https://edigital.hr/led-televizori/hisense-h40b5100-full-hd-led-televizor-p753402?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili ima nešto bolje za te novce?

0 0 hvala 0
5 godina
Ovo odlicna cijena za samsung 55'q80t, na mall hru 6899, reklamiraju vec za black friday
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina

Samsung 55q80t 6899kn na mall-u. Pocinju "predBF" popusti :)

0 0 hvala 1
11 godina
rambox kaže...
CroDexter kaže...
Mali off topic.
Koja trgovina ima najlakši povrat za slučaj da nešto nije ok s TV-om? Da imaju organiziranu dostavnu službu za odvoz. Naravno platim odvoz.

Mall.hr nije baš organiziran kako treba. Dostava im ide preko DPD-a koji na dan dostave ujutro šalje vrijeme kada će biti dostava.
Pa se ti snalazi kako ćeš preuzeti paket ako radiš. Dostava se radi do 17 sati. Od 3 termina koje sam dobio svi su bili između 10 i 15 sati.

U četvrtom pokušaju sam dobio termin od 10 do 17 i taj dan sam bio kod kuće.

Što se tiče povrata isto nije baš organizirano najbolje. Vraća se s bilo kojom dostavom. Mall.hr ne želi imati veze s tim.

Imaju ugovor s DPD-om i trošak dostave nakon kupnje je 45 kn, a za povrat treba organizirati dostavu sam. Vraćanje s DPD-om košta 106 kn.

Umjesto da fino nazovu DPD i dogovore preuzimanje TV-a, a ja platim 45 kn prilikom preuzimanja.

Dodatno, kada se traži vraćanje artikla treba popuniti PDF koji se šalje e-mailom. Ne znam baš koliko ljudi zna popuniti PDF elektronički.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 13:22 (CroDexter).
9 godina
Jedino mislim da Mall.hr ne priznaju za 5 god gare na Samsungu ...

https://my-samsung.com/hr/mysamsung/offers/#/VM29QUZZ76W84/
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 13:39 (Nick_Diamond).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 tjedana
@elastiko FYI: Vidio si da su to samo izložbeni modeli u svim poslovnicama?
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 15:32 (NocturnalWatch).
7 tjedana
FYI: Mall.hr dostava
"Za nas pakete dostavljaju tvrtke DPD (manji paketi*) i Gebrüder Weiss (veći paketi**).
*manji paketi: Kućanski aparati, računalna oprema, automobilske gume, igračke, odjeća i obuća, …
**veći paketi: Bijela tehnika, veći TV prijemnici, bicikli, …"
Kupac plaća i organizira povrat ukoliko vraća robu jer se "predomislio". Ukoliko se roba vraća jer je stigla oštećena, povrat plaća i organizira preuzimanje kod vaše kuće Mall.hr.
To je ukratko s njihove web stranice.
11 godina

starcima crko TV, pa naručio:

https://www.links.hr/hr/led-tv-40-sharp-40bi5ea-android-tv-fhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wifi-lan-usb-energetska-klasa-a-750100856

ograničen sam io s 40" veličine, pa sam upiknuo ovo, jer daju 4 g. jamstva...

a starcima (70+) ću napucati Gmail, da konačno mogu dobivati mailove s slikama unučadi i MaxTV to Go ako ih bude zezala antena....

Ima i za 200 kn 4K verzija ali sam išao na manju rezu da se Android ne guši...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
andrtejkr kaže...

Prave popuste ćemo vidjet tek kad vidimo kolika će bit cijena za 65Q80T u sljedećih 30-40 dana:) Sadašnjih 11000 na barem 8000-8500 + 5g gar. + neki tab/mob ili sat:)

9 godina
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

Prave popuste ćemo vidjet tek kad vidimo kolika će bit cijena za 65Q80T u sljedećih 30-40 dana:) Sadašnjih 11000 na barem 8000-8500 + 5g gar. + neki tab/mob ili sat:)

Ja se nekako nadam proslogodisnjoj reprizi (65q70r je bio 7600kn) :) 

12 godina
elastiko kaže...

dali trenutno postoji išta bolje od Sony KD-55XF9005 za 6000 kn u sancta domenici , odnosno vrijedi li nešto drugo pričekati do tog cjenovnog ranga za neku drugu akciju 

Bnet: mNik987#2148
2 godine
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

Htio si napisat 8700? Mislim da je to bila cijena u elipsu, osim ak je nije riječ o nekom izložbenom koji je bio još jeftiniji?

9 godina
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

Htio si napisat 8700? Mislim da je to bila cijena u elipsu, osim ak je nije riječ o nekom izložbenom koji je bio još jeftiniji?

Kolega s posla ga je piknuo, rekao je da ga je platio 7600. E sad, koji deal je bio... Ja sam razmatrao 55icu, bila je oko 5800 ako me sjecanje sluzi. 

7 tjedana
Dečki, kako quotati sa moba? Kliknem na 'Odgovor' kome želim odgovoriti, napišem poruku, postam, ali u postu se vidi samo moja poruka, a ne quote. Isprike na pitanju, novi sam član pa se još učim. Hvala na pomoći!
Edit: Android
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 18:26 (NocturnalWatch).

0 0 hvala 0
9 godina
NocturnalWatch kaže...
Dečki, kako quotati sa moba? Kliknem na 'Odgovor' kome želim odgovoriti, napišem poruku, postam, ali u postu se vidi samo moja poruka, a ne quote. Isprike na pitanju, novi sam član pa se još učim. Hvala na pomoći!
Edit: Android

Imas opciju citiraj uz odgovori.

7 tjedana
Nemam. Evo, priložio i Screenshot uz ovo ali se ne vidi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 19:09 (NocturnalWatch).
7 tjedana
Skontao sam sad da na verziji za mobitele nemam, a na verziji za desktop kad gledam na mobu imam. Nisu to baš najbolje prilagoditi za mobitele...

1 0 hvala 0
12 mjeseci
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

Kolega s posla ga je piknuo, rekao je da ga je platio 7600. E sad, koji deal je bio... Ja sam razmatrao 55icu, bila je oko 5800 ako me sjecanje sluzi. 

prema https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe65q70rat-televizor-cijena-65-165-cm-qled-ultra-hd-86555011 , najjniža cijena je bila 8800kn 14.11.2019. (Za 65")

11 godina

A od koliko kn bi se moglo nešto ok naći, a da je ili LG, Samsung ili Philips? Odnosno koji modeli bi to bili? 

http://jeftini-top-proizvodi.com

0 0 hvala 0
7 tjedana
Porucio sam SAMSUNG QE55Q80TATXXH, dobavljač u Podgorici mi je rekao da nemaju više taj model i da mi je poručio QE55Q82TATXXH, koji treba da stigne sa novom isporukom televizora, nigdje ne mogu da nadjem na internetu ovaj model, moze li pomoć, specifikacija ovoga modela, ima li razlike iznedju ova dva modela

0 0 hvala 0
8 godina

Hisense 58AE7000F na mall 2669kn

Isplati li se taj tv ta te novce ?

Oko 3000kn 100-200 gore nebitno ima nešto bolje ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 0:45 (Silent horror1992).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Trle96 kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...
Flagship kaže...
andrtejkr kaže...

prema https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe65q70rat-televizor-cijena-65-165-cm-qled-ultra-hd-86555011 , najjniža cijena je bila 8800kn 14.11.2019. (Za 65")

- popust za cash kad kupujes poklon bonovima sa njuskala ;) 

9 godina
KAVAhr kaže...

A od koliko kn bi se moglo nešto ok naći, a da je ili LG, Samsung ili Philips? Odnosno koji modeli bi to bili? 

Nekome je samsung tu7000 za 3000kn ok, nekome samo oled prolazi. Kada odredis iznos koji zelis potrosit na tv, onda mogu prijedlozi :)

4 godine
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

citiram sam sebe da se vidi o kojem televizoru se radi.

jučer sam prvi put gledao neki hororac sa dosta tamnijih scena i u mračnijim scenama se vidi probijanje pozadinskog osvijetljenja, najviše na vrhu ekrana, pogotovo na onim crnim crtama gore i dole jer je film u takvom formatu..

pitanje, da li je probijanje pozadinskog osvietljenja normalno za ovu tehnologiju ili postoje modeli gdje toga nema?  ovo nije nista strasno al osobno katastrofa jbg da sam više kužio se u sve probleme malo bi bolje razmislio prije kupnje... uostalom, još nije prošlo 15 dana i sve više razmisljam da vratim tv

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 9:44 (punkrockos).
7 godina
punkrockos kaže...
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

jučer sam prvi put gledao neki hororac sa dosta tamnijih scena i u mračnijim scenama se vidi probijanje pozadinskog osvijetljenja, najviše na vrhu ekrana, pogotovo na onim crnim crtama gore i dole jer je film u takvom formatu..

pitanje, da li je probijanje pozadinskog osvietljenja normalno za ovu tehnologiju ili postoje modeli gdje toga nema?  ovo nije nista strasno al osobno katastrofa jbg da sam više kužio se u sve probleme malo bi bolje razmislio prije kupnje... uostalom, još nije prošlo 15 dana i sve više razmisljam da vratim tv

Imas taj LG iz teksta?

Los tv opcenito,los IPS panel i kad to kombiniras dobijes los proizvod.

Imas hrpu modela koji nemaju light bleed itd.

Moj ima full crne black bars,light bleed ne postoji,crna je izuzetno duboka a da o svijetlim scenama ne pricam.

Takodjer imas olede ako odgovaraju tvom usage scenariju i ako su ti financijski prihvatljivi.

11 godina

Pa evo recimo do 8000 kn.

Pa ako je moguće da mi navedete barem jedan model od LG, Samsung i Philips koji bi bilo dobri za tu lovu ili naravno jeftinije.

EDIT:

Znači od ovih tu baš niti jedan nije ok?:

Philips 65PUS6504 4.199 HRK
SHARP 65BL2EA 4.248 HRK
Toshiba 65U2963DG 4.299 HRK
LG 65UM7100PLA 4.333 HRK
SAMSUNG UE65RU7022KXXH 4.499 HRK
Samsung UE65RU7092 4.500 HRK
SAMSUNG UE65RU7172 4.659 HRK
Philips 65PUS6754 4.504 HRK
SAMSUNG UE65RU7102 4.692 HRK
LG 65UM7000PLA 4.600 HRK
Toshiba 65UA3A63DG 4.799 HRK
Philips 65PUS6503/12 4.810 HRK
PHILIPS 65PUS6704/12 4.839 HRK
LG 65UM7100PL 4.856 HRK
LG 65UKM7100PL 4.892 HRK
SAMSUNG UE65RU7172UXXH 4.899 HRK
Samsung UE65NU7092UXXH 4.905 HRK
Sony KD-65XF8577 4.999 HRK
HISENSE H65U8B 5.599 HRK
PHILIPS 65PUS7304 4.999 HRK
Philips 65PUS6804/12 4.999 HRK
Samsung UE65TU7072 5.299 HRK
SAMSUNG UE65TU8072UXXH 5.299 HRK

http://jeftini-top-proizvodi.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 11:07 (KAVAhr).
4 godine
MEGATAMA kaže...
punkrockos kaže...
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Imas taj LG iz teksta?

Los tv opcenito,los IPS panel i kad to kombiniras dobijes los proizvod.

Imas hrpu modela koji nemaju light bleed itd.

Moj ima full crne black bars,light bleed ne postoji,crna je izuzetno duboka a da o svijetlim scenama ne pricam.

Takodjer imas olede ako odgovaraju tvom usage scenariju i ako su ti financijski prihvatljivi.

da, imam taj tv par dana i mogu ga vratit jos uvijek. oled mi je malo preskup, tj. nisam mislio davat toliko para ali vise nista nije iskljuceno.

koji tv imas ti ili koji bi preporucio bez tih problema?

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice