Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 35.019
|
čitano: 9.095.959
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, trebam preporuku za Tv na kojem ce se igrati PS5 i pogledati koji film  ogranicen sam na zaslon do 49 inch.Hvala 

0 0 hvala 0
13 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Margo-I kaže...

Pozdrav,

eto došlo vrijeme pa da kupim starcima novi TV sa DVB-T2 pa mogu neki prijedlozi za neke "dobre" ispod 1000kn u Zagrebu? Što jeftinije to bolje  ;)

vidim ovaj TV Elit u Intersparu za 799kn ali za dobiti garanciju od 5 godina dobro da ne traže i izvod iz matičnog uz vaše dopuštenje za javno dijeljenje vaših podataka ;)

nešto u stilu platiš i dobiješ na licu mjesta račun i garanciju

Hvala na pomoći

Više-manje ti sad svi nude garanciju uz registraciju proizvoda online, neki traže više a neki manje podataka...

8ax kaže...

Razoracarat ces se s tim srot markama bez obzira na garanciju, tesko da ces ista solidno dobit ispod 1000kn.

I to što kažeš, a i pitanje je tko uopće servisira taj Elit i hoćeš li ga imati gdje servisirati nakon par godina...

10 mjeseci

Ima li smisla spajati 2.1 PC zvučnike na TV? Pitam jer su ipak puno jeftiniji od soundbara?

0 0 hvala 0
9 godina
Ima. Ja imam tak i super je pogotovo za glazbu. Puno basa
10 mjeseci
Nick_Diamond kaže...
Ima. Ja imam tak i super je pogotovo za glazbu. Puno basa

Ok hvala. Koja je onda prednost soundbara osim estetike? Pravi soundbar dođe par tisuća kuna a za manje se daju kupiti odlični zvučnici?

I kako ih spajaš, kao na PC, preko 3,5mm?

2 godine
neaktivan
Pomoc sta kupiti od ova tri modela
Samsung tv
7002
7172
7072

0 0 hvala 0
9 godina
Da, imam staru Pana Plazmu i na 3.5 je out.
Iskreno, ne palim stalno zvučnike al kad mi fali basa i glasnoće onda da.
13 godina
WalterWolf kaže...

Pozdrav

Isplati li se uzetiTCL 40ES560 na akciji za 1900Kn ili da gledam nešto drugo do kakvih 2000 kuna. Televizor mora imati wi fi te mora imati podršku za Plex, najmanje veličine 80cm ili da gledam neki TV+ android box za te novce.

Hvala

Da, dakle 1080p rezolucija na 40 zaslonu.Bolje od toga za 2000kn ne moš kupit, dakle Android TV+vrlo niski input lag za bilo kakav gejming.

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
neaktivan

Pitanje, da li na Hisense vidaa sustavu radi HBOgo? 

Uglavnemo, uzeo bi neki budget TV za spavaću sobu, po mogucnosit s VA panelom (ako se ne varam to bi bilo bolje od IPS-a u tamnijem okruzenju?).

Osnovni uvijet je da radi HBO-go app na tv-u.

Gledam nekih 50", a možda i 55"  50/55a7500f ili možda samsung 50tu7102 ? Možda kakav Grundig ili TLC ?

I ako imate neki drugi budget prijedlog? znaci 50" do nekih 2800-3000 ili par stoja više ako je 55. Naravno što manje to bolje :-) kuna naravno

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 20:22 (Wrbex).

0 0 hvala 0
12 godina
Wrbex kaže...

Pitanje, da li na Hisense vidaa sustavu radi HBOgo? 

Uglavnemo, uzeo bi neki budget TV za spavaću sobu, po mogucnosit s VA panelom (ako se ne varam to bi bilo bolje od IPS-a u tamnijem okruzenju?).

Osnovni uvijet je da radi HBO-go app na tv-u.

Gledam nekih 50", a možda i 55"  50/55a7500f ili možda samsung 50tu7102 ? Možda kakav Grundig ili TLC ?

I ako imate neki drugi budget prijedlog? znaci 50" do nekih 2800-3000 ili par stoja više ako je 55. Naravno što manje to bolje :-) kuna naravno

Supported devices za HBO GO:
https://help.hbogola.com/hc/en-us/sections/360000636051-Supported-Devices

Čini se da vidda ne podržava HBO.

Ja kupujem starcima TV s HBO GO jer ima hrvatske prijevode, mislio sam uzeti neki Samsung (Tizen), ima za 3k kuna 50-55''...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 21:42 (Svinja).
10 mjeseci
Moze pomoc??kupujem Tv od 65 incha...budzet 6000kn....citajuci malo forum dodao sam do 3 modela SONY XG 8096, RU8002 I TU8502....da li ima sto jos u tom rangu??posto namjeravam cekat black friday sumnjam da ce dotad bit jos igdje RU8002 na raspolaganju pa me zanima vase misljenje koliko je taj famozni Ru bolji od TU8502...ako je bolji? Tv kupujem najvise za utakmice(nogomet),you tube i supruga ponekad gleda filmove....gaming me ne zanima... unaprijed svima hvala!

0 0 hvala 0
9 godina
Cavtat kaže...
Moze pomoc??kupujem Tv od 65 incha...budzet 6000kn....citajuci malo forum dodao sam do 3 modela SONY XG 8096, RU8002 I TU8502....da li ima sto jos u tom rangu??posto namjeravam cekat black friday sumnjam da ce dotad bit jos igdje RU8002 na raspolaganju pa me zanima vase misljenje koliko je taj famozni Ru bolji od TU8502...ako je bolji? Tv kupujem najvise za utakmice(nogomet),you tube i supruga ponekad gleda filmove....gaming me ne zanima... unaprijed svima hvala!

RU8000 je svakako bolji od TU8500, pogotovo za sport (120Hz). A ako ces cekat BF, onda ce biti i boljih kupnji od oba. 

10 mjeseci
Mozete li mi navest koje su to bolje kupnje.tj. koji modeli i koliko je Ru bolji od tu u nekakvom postotku?
9 godina
Cavtat kaže...
Mozete li mi navest koje su to bolje kupnje.tj. koji modeli i koliko je Ru bolji od tu u nekakvom postotku?

Nitko ne zna kakve ce biti ponude za BF, ali tada su uvijek najnize cijene. Trenutno su televizori iz 2019. skuplji nego sto su bili na proslom BFu. Ne moze se pricati o postotku koliko je neki tv bolji od drugog. Svaka tehnologija ima svoje prednosti i nedostatke, ne postoji savrseni televizor. Stovise, jako smo daleko od toga.

9 godina
Ja čekam BF, Samsung q70r ili q80t....
Jedina prednost je sad kupit model kad daju i dodatne 3 god garancije. Tog brijem da nema za BF a puno znači.
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine

Molim savjet za 43 incha tv, mracnija soba, nije važan kut gledanja jer se sjedi ispred. Najviše filmovi i serije se gledaju. Nesto do 3000kn.

Hvala unaprijed

0 0 hvala 0
6 godina
tiki kaže...
Margo-I kaže...

Pozdrav,

eto došlo vrijeme pa da kupim starcima novi TV sa DVB-T2 pa mogu neki prijedlozi za neke "dobre" ispod 1000kn u Zagrebu? Što jeftinije to bolje  ;)

vidim ovaj TV Elit u Intersparu za 799kn ali za dobiti garanciju od 5 godina dobro da ne traže i izvod iz matičnog uz vaše dopuštenje za javno dijeljenje vaših podataka ;)

Hvala na pomoći

Više-manje ti sad svi nude garanciju uz registraciju proizvoda online, neki traže više a neki manje podataka...

8ax kaže...

Razoracarat ces se s tim srot markama bez obzira na garanciju, tesko da ces ista solidno dobit ispod 1000kn.

I to što kažeš, a i pitanje je tko uopće servisira taj Elit i hoćeš li ga imati gdje servisirati nakon par godina...

Ja bi rađe pucao na provjerenu marku, i čekao neku akciju, npr.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-32hj470-led-televizor

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-32lm550bplb-tv-prijemnik

11 godina
Margo-I kaže...

Pozdrav,

Hvala na pomoći

Ja sam kupio taj identicni elit mami prije 6 mjeseci.Mislim da sam ga u abrakadabra uzeo, jamstvo se produlji direktno preko njih na 5godina, ima neki obrazac i koliko vidim tu akciju samo produžuju.

Inače ok tv za gledat antenske programe, slika čisto ok.Što god da sam mami od serija stavio na usb i upiknuo u tv pročitao sve živo, čak sam iznenaden ostao.Realno ako ti je dummy tv dovoljan nije to loš izbor s obzirom da ima 5god pa kolko izdrzi.

7 godina
neaktivan

Kratki update o q80t:

1) gledam Mandaloriana 4k hdr, u mracnijoj prostoriji kao sto sam i ranije rekao 4k hdr je cudo(za nekog tko je dosao sa "prosjecnih" low end modela), po danu kada su mracne scene se moze vidjeti svoj odraz u ekranu sukladno nedostatku antireflektivnog premaza u odnosu na americki model ali koliko sam shvatio zato eu model ima bolji kontrast sto mi je ipak vaznije za moju upotrebu. U svjetlim scenama uopce nema odsjaja jer koristim svjetlost i kontrast na max. Nije mozda najtocnija boja ali je po mom oku najljepsa :)

2) Za vikend sam ulovio nesto vise hd sporta na tvu, vecinom nogometa i nesto sitno tenis. Koliko svi ti pokreti izgledaju bolje i prirodnije - super iskustvo! 120hz ekran ocito radi svoje.

3) Gaming - odigrao Last of us 2 do kraja, kao sto sam rekao i ranije odlicno iskustvo zbog niskog input laga + dojmovi kao i za Mandalorian što se tiče slike(nisam imao pretjeranih problema osim ponekog bloominga u loading screenu i gradacije crne/sive nije savrsena ali to se da prezivjeti)

4) obicni hd kanali - dobar upscale, sve ocekivano s obzirom na 55 inchnu dijagonalu, SD kanale niti bas ne gledam a i ipak mi se cine preniske rezolucije za ovu dijagonalu.

To je to. Čekaju se uređaji s hdmi 2.1 :) Isprike ako spamam, i sam sam bio dugo u dilemi, što uzeti pa ako nekome ovo pomogne, super. 

Pozz

6 0 hvala 4
11 godina

Zar nebi sport trebao izgledati isto na 60hz i 120hz televiziji pošto sam program nije 120hz? Ili tu dolazi u igru onaj black frame insertion itd?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
2 godine
Margo-I kaže...

Pozdrav,

Hvala na pomoći

Za 1000 nemaš ništ posebno. Od tih jeftinijih najbolji je onaj 40" hisense iz prethodnog linka. 40" 1080p tv za 1280 kn je najbolje što možeš kupit.

https://edigital.hr/led-televizori/hisense-h40b5100-full-hd-led-televizor-p753402

U elipsu hisense tv imaju obično 5 god.gar ali za sada još nisu cijene kao za ovaj iz edigitala, u elipsu je 40A5100 1699kn, vjerojatno za BF će to ić na 1000-1200.

Od ovih najjeftinih brandova kao što su elit, noa, vox i sličnih sad postoje i neki orion tv-i, imaju 5 god. gar odmah, bez dodatnih registracija pa u skladu s time ovaj orion T40D, 1080p tv s cijenom od 1299 kn.

https://www.technodom.hr/index.php/audio-video/orion-tv-40-t40d-pif-dled-,-102cm,-full-hd-detail

Budući da za 40-ak dana prestaje s emitiranjem stari signal dvb-t sd rezolucije i kreću novi muxevi u kojima će svi programi ići u 1080p50 (M1 mux) i pojedini u M2 mux-u onda je svakako bolji izbor ići na 40" tv koji će imat istu rezoluciju kao i tv kanali. A i činjenica da je tv za starce onda im sigurno neće smetati veća slika kao i veći titlovi:)

9 godina
Slash 666 kaže...

Zar nebi sport trebao izgledati isto na 60hz i 120hz televiziji pošto sam program nije 120hz? Ili tu dolazi u igru onaj black frame insertion itd?

Da, da. Tv obrađuje sliku. Mislim da čak i sam dodaje među-slike ako se ne varam?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
2 godine
Nick_Diamond kaže...
Ja čekam BF, Samsung q70r ili q80t....
Jedina prednost je sad kupit model kad daju i dodatne 3 god garancije. Tog brijem da nema za BF a puno znači.

Čekaš 65Q80T za npr 8700 s 5 god. garancije? :) Prošle godine je 65Q70R bio upravo toliko samo mislim da je bio i neki tablet gratis, za 5g gar nisam 100% siguran, netko ovdje je takav kupio.

Btw, vani su neke cijene već s dobrim BF štihom, kao npr za sony 65XH9005 999 eur:)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 17:20 (Flagship).
5 godina
neaktivan

Gdje si uspio naći tu cijenu od 999€ Za taj tv?

U njemačkoj je najjeftiniji 1200€.

12 godina
Ne zamaraj se, i ja sam ga to davno par puta pitao kad sam kupovao tv gdje izvlaci te cijene, ugl su posljednji primjerci, nepouzdane/nepoznate trgovine, izlozbeni primjer ili klikbite da te dovuku na neki web ili u lokalnu trgovinu gdje pak trazis ko lud nesto sto ne postoji. Osobno sam to dozivio u Euronicsu s toga za mene je jedino Mediamarkt bog i batina makar bili 100eur skuplji od tamo neke web trgovine.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 18:48 (bik).
2 godine
Vlado95 kaže...

Gdje si uspio naći tu cijenu od 999€ Za taj tv?

U njemačkoj je najjeftiniji 1200€.

Expert. Po onome što pišu u raznim poslovnicama dostupan je i 65XH9299 koji je bolji u odnosu na XH9005/9077 jer ima podesiv stalak u dva položaja odnosno širine kao i premium daljinski.

https://www.mydealz.de/deals/expert-online-sony-kd-65xh9005-led-tv-flat-65-zoll164-cm-uhd-4k-smart-tv-android-tv-fur-997-eur-1654202

Da, inače je najniža cca 1200, ovisno o shopu.

https://www.city-tv-hifi.de/tv-geraete/uhd-4k/ab-65-163-cm/1374-sony-kd-65xh9288?number=11377

Kod nas je bio do jučer 9500 na akciji u mall, što je 50-ak eur skuplje u odnosu na DE cijenu.  S druge strane teško je očekivat da će kod nas 65XH90 imat cijenu od 7499 kn. Eventualno 8500 je realnija cijena, vidjet ćemo za dva mjeseca.

2 godine
bik kaže...
Ne zamaraj se, i ja sam ga to davno par puta pitao kad sam kupovao tv gdje izvlaci te cijene, ugl su posljednji primjerci, nepouzdane/nepoznate trgovine, izlozbeni primjer ili klikbite da te dovuku na neki web ili u lokalnu trgovinu gdje pak trazis ko lud nesto sto ne postoji. Osobno sam to dozivio u Euronicsu s toga za mene je jedino Mediamarkt bog i batina makar bili 100eur skuplji od tamo neke web trgovine.

I? Svaki put je dat link, pa nek si svako pogleda što ga zanima. Ti možeš dat i 1000 eur više nobody cares

Ak te baš interesira neki dan je bila akcija do sada rijetko viđena i to ne u nekom nepoznatom shopu ili klikbite nego u jednoj od SATURN poslovnica, halooo.

https://redblue.cliplister.com/eflyer/D/SA/CEL/1709DIN01

65" OLED, makar i philips 65OLED754, za 1070 eur. Čovjek je fino otišao tam i kupio si je ali bolji model 804 za istu lovu. I pokazao je račun pa nek se vidi.

12 godina
Ok vidim da ne shvacas kakve gluposti pises. Znaci dajes ljudima tu krive nade i predodzbu o cijenama "vani", pogotovo ljudima koji trenutno kupuju tv, znaci nisu takve cijene i nece tv kupiti po toj cijeni. A to sto je neki mujo u njemackoj u selu pokraj Hamburga kupio izlozbeni 65oled za 1000eur to je nobody cares. Ako te bas vesele akcije baci se na ebay aukcije gdje tvi odleze u pol cijene, kog briga kad su pola prevare ili nepostojece akcije. Znaci to sto linkas nisu realne cijene vani. Kog zanimaju realne cijene prelistat ce idealo.de i uzet iz najpouzdanije trgovine.
17 mjeseci

Može li mi netko objasniti zašto je neko uvaženo mišljenje da za BF više neće biti u prodaji starijih modela Samsunga tipa RU8002, ako su u prodaji još uvijek i modeli iz 2018. godine?

0 0 hvala 0
9 godina
Trle96 kaže...

Može li mi netko objasniti zašto je neko uvaženo mišljenje da za BF više neće biti u prodaji starijih modela Samsunga tipa RU8002, ako su u prodaji još uvijek i modeli iz 2018. godine?

Zalihe se vise ne pune, a ako ih nema sad vise po ducanima - vjerojatno niti nece :) Ali, zasto bi itko plakao za ru8000? Izuzev 120Hz, nis posebno tv. 

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice