Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.089.836
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HOME123456 kaže...

Kupio  bih  TV Sony Bravia KD-43XG8096 4K ,  molim  vas  da  mi  neko  kaže  da  li  je  dobar  model i eventualna  preporuka  za  neki  drugi  model  u  tom cijenovnom razredu (4K).

Hvala.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-43xg8096-4k.html

 

https://www.sony.hr/electronics/televizori/xg8096-series

 I mene zanima ako ima tko voljan...

Ja planiram kupiti Samsung 43q60. Da li je ovaj Sony bolji? Ili neki 3.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HOME123456 kaže...

Kupio  bih  TV Sony Bravia KD-43XG8096 4K ,  molim  vas  da  mi  neko  kaže  da  li  je  dobar  model i eventualna  preporuka  za  neki  drugi  model  u  tom cijenovnom razredu (4K).

Hvala.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-43xg8096-4k.html

 

https://www.sony.hr/electronics/televizori/xg8096-series

Izuzetno los tv za te novce.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800g

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
Kalisto kaže...

Nadopuna:

Kažu Česi da se korekcija prikaza u service menuu može uraditi "via AV output on another monitor, but the serviceman should know!" Zašto moj serviser to nije znao? Ima li u HR koji zna nek se javi. Platit će mu se ako riješi

 Zato jer nikad to nije morao raditi jer inače naruči original ploču i to radi out of the box i ne mora izmišljati neka polu-riješenja s polovnim pločama koje nisu namjenjene za taj model...

 Razumiš li se ti u tu materiju? Je li to što Česi tvrde uopće moguće ili me samo zamajavaju da se pokriju jer su poslali sličnu ali ne i identičnu ploču

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 10:27 (Kalisto).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Q60 definitivno, mnogo bolja kvaliteta slike.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jholik kaže...

Riknula plazma Panasonic Viera G20, vjerno je služila 10 godina.

Molim preporuku zaTV 65" do 13.000kn. Samsumg, LG ili Sony LED.

Supruga bi Samsung frame (trenutno dobavljiv za cca 12.000 kn), ali ja mislim da se za te novce može kupiti i bolje.

TV je smješten u dnevnoj sobi s dosta svijetla i gledamo ga s cca 3,5 - 4 m iskosa.

Pokušao sam pronaći kvalitetnu usporedbu Frame TV-a s drugim qled, LG nanocell i Sony Led televizorima ali malo toga ima na netu.

 S obzirom da gledaš TV pod kutem probaj naći 65Q80 ili još blje 65Q85, trebala bi biti u toj cijeni. Bolja specifikacija i perfomanse od Framea definitvno. Frame je potpuno druga kategorija proizvoda. Ova dva modela imaju jako dobar kut gledanja, zato će slika biti izmešu ostalog biti bolja od Framea.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
onajkojikupujetv kaže...
Hajde da probam još jednom s obzirom na to da nema komentara na prvi post ..

Samsung qe65q60r
ili
Philips 65pus7304

Jel toliki gubitak zbog qled-a, 120Hz i svjetline ekrana naspram androida, usb 3.0, ambilighta?

Zna li netko koji je panel u philipsu 65"? VA?

Hvala

IPS ti je u 65-ici. 58" je VA... U toj dvojbi Q60 svakako ima bolju sliku. Ambilight doduse pomaze IPS panelu da ne izgleda uzasno u tamnim scenama kad gledas u mracnom prostoru.

 

Al ni VA ne mora biti bolji, imam doma IPS i VA telke i puno vise me smeta tragican pixel response VA panela u mracnim scenama nego blb, ips glow i los kontrast IPS-a. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliko ja vidim u specifikacijama Samsung Frame TV ima VA matricu.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jholik kaže...
Koliko ja vidim u specifikacijama Samsung Frame TV ima VA matricu.

Svi Samsun TVi imaju VA a LG IPS ili barem skoro svi. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kalisto kaže...
tiki kaže...
Kalisto kaže...

Nadopuna:

Kažu Česi da se korekcija prikaza u service menuu može uraditi "via AV output on another monitor, but the serviceman should know!" Zašto moj serviser to nije znao? Ima li u HR koji zna nek se javi. Platit će mu se ako riješi

 Zato jer nikad to nije morao raditi jer inače naruči original ploču i to radi out of the box i ne mora izmišljati neka polu-riješenja s polovnim pločama koje nisu namjenjene za taj model...

 Razumiš li se ti u tu materiju? Je li to što Česi tvrde uopće moguće ili me samo zamajavaju da se pokriju jer su poslali sličnu ali ne i identičnu ploču

 Ne znam što se konkretno može, a što ne na tom tv-u. Oni tvrde da na tv-u možeš spojiti vanjski monitor (ako ih dobro kužim) da vidiš sliku i onda možeš dalje ući u servisni meni i podesiti postavke za panel...Samo kako se to radi - treba istražiti ili ih pitati. Ja vidim na tv-u samo ulaze, a ne i izlaze.

 

U svakom slučaju to su neke čudne i zaobilazne metode koje serviser ne mora znati, jer on ako naruči original ploču ona radi out of the box, ovo sa pločom namjenjenom za drugi panel je snalaženje i isprobavanje...

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL je generalno los brand a modeli za EU trziste su im posebno kriminalni, barem su bili do sad. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fromilid kaže...

Totalan fail od cijena s obzirom na ono sta nude. 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

koji TV za starce 70+ kupiti, do 43" (sad imaju 32", nisam siguran zapravo da bi 43 stalo u ukusan masivni ormar iz 80-ih :-)) možda eventualno zapravo 40" )

 

naravno mora imat DVB-T2/HEVC, mislim da je Full HD sasvim dosta

 

čim dulje jamstvo...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Po meni sto "gluplji" TV, jer se sa SmartTV-om nece snaci.

 

Ako su ikad koristili STRONG recievere, onda im ni njihov TV nece biti problem:

https://www.nabava.net/televizori/strong-srt-40fb4003-televizor-cijena-40-102-cm-led-full-hd-103399891

 

Za 1300kn, FHD, DVB-T2/HEVC, 40", super uredjaj.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
onajkojikupujetv kaže...
Hajde da probam još jednom s obzirom na to da nema komentara na prvi post ..

Samsung qe65q60r
ili
Philips 65pus7304

Jel toliki gubitak zbog qled-a, 120Hz i svjetline ekrana naspram androida, usb 3.0, ambilighta?

Zna li netko koji je panel u philipsu 65"? VA?

Hvala

 Samsung, za ovog kineza prenapucane cijene lipu ne bih dao. 
Ono philipsa te kkase sto sam imao prilike vidjeti imalo je katastrofa sliku svi odreda, nije mi jasno da itko da lovu za tako nesto, ili sam slucajno naletio na modele s losim panelima (sto opet odvraca od kupnje ako su ucestali)

zasto je android prednost ? Meni je to najgora opcija. Usb 3.0 potpuno bespotreban na tvu. Ambilight samo trik da se prikrije ocajna slika i panel. 
Meni ovdje nema nikakve dvojbe

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iptv, nogometni kanali najviše, nešto filmova i uglavnom tjt.

Ima nešto drugo ili je to to za oko tri soma kuna ?

0 LG 55UM7050 2900kn
0 HISENSE H55B7500 2900kn
7 Nešto treće 200-300kn gore
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2020 9:51 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Po meni sto "gluplji" TV, jer se sa SmartTV-om nece snaci.

 

Ako su ikad koristili STRONG recievere, onda im ni njihov TV nece biti problem:

https://www.nabava.net/televizori/strong-srt-40fb4003-televizor-cijena-40-102-cm-led-full-hd-103399891

 

Za 1300kn, FHD, DVB-T2/HEVC, 40", super uredjaj.

 hmmm dakle oni su Thomsonova firma?

 

pa izgleda sasvim OK, ali neka "normalna" trgovina?

 

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze preporuke koji smart 4k tv da kupim do cca 2500kn? Ne treba nista previse bit vecinom ce mi sluzit za netflix, yt i tu i tamo za ps4.. hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

 hmmm dakle oni su Thomsonova firma?

 

pa izgleda sasvim OK, ali neka "normalna" trgovina?

 

 https://geizhals.at/strong-srt-40fb4003-a2188344.html

 

Madjari su najpovoljniji, 180€ vs 250€ na Amazonu.

Kupovao sam kod njih dvaput, sve OK, doslo brzo.

 

Koliko vidim, najvise problema imaju ljudi kad imaju reklamaciju,

al tesko da ces reklamirati taj TV unutar 2 godine jamstva.

 

Za 5 godina ako se pokvari, nisi puno izgubio, i opet mozes za 1300kn kupit neki TV.

 

Sanse da se pokvari TV od 1300kn i od 13000kn su jednake. Tak da sve ovisi o ne/sreci.

 

Sto gluplji TV, to ima manje sanse za kvar. Nema OTA updatea, nema bug fixova i ostalih gluposti

sa softwareom - kao i nekad - ukljucis i radi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...

Iptv, nogometni kanali najviše, nešto filmova i uglavnom tjt.

Ima nešto drugo ili je to to za oko tri soma kuna ?

 

Ustanovili smo nešto treće.

A što ?

Isto 55 veličina.

Btw

Jel ovaj Philips trol što se javlja i preporučuje Philips TV ima kakvu pinku ili je samo fanboy ?

Mslm na koju foru bi dobio pinku ak ne kupi neko prek njegovog linka itd. ?

Ajde da ga je neko nešto pitao, već se lik sam javlja.

Strava. 🙈

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crko mi tv za apartman na moru.
Best buy za 2tisuce kn?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Iptv, nogometni kanali najviše, nešto filmova i uglavnom tjt.

Ima nešto drugo ili je to to za oko tri soma kuna ?

 

Ustanovili smo nešto treće.

A što ?

Isto 55 veličina.

Btw

Jel ovaj Philips trol što se javlja i preporučuje Philips TV ima kakvu pinku ili je samo fanboy ?

Mslm na koju foru bi dobio pinku ak ne kupi neko prek njegovog linka itd. ?

Ajde da ga je neko nešto pitao, već se lik sam javlja.

Strava. 🙈

 Ignoriraj ga, dobio davno ban

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipica, što biste preporučili do nekih 6-7 tisuća kuna, minimalne dijagonale 139cm?

 

Koristit će se za gledanje filmova, dakle bitna mi je kvaliteta prikaza i da ima koliko toliko dobre zvučnike, ako je moguće da ima onaj odvojeni koji zvuči donekle ok. Drugih zahtjeva više nemam, svi su mi dizajnom ok.

 

Hvala

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pixel kaže...

Samsung, za ovog kineza prenapucane cijene lipu ne bih dao. 
Ono philipsa te kkase sto sam imao prilike vidjeti imalo je katastrofa sliku svi odreda, nije mi jasno da itko da lovu za tako nesto, ili sam slucajno naletio na modele s losim panelima (sto opet odvraca od kupnje ako su ucestali)

zasto je android prednost ? Meni je to najgora opcija. Usb 3.0 potpuno bespotreban na tvu. Ambilight samo trik da se prikrije ocajna slika i panel. 
Meni ovdje nema nikakve dvojbe

 

edit:

Naknadno ubačen citat pa ne znam kako staviti drugačiju pozadinu .. 😊

 

 

Hvala svima na odgovorima i savjetima.

Vidim da očigledno nitko ne voli Philips. Gledao sam ga u dućanu i nije mi se činio toliko loš ali opet što ja znam i koliko se može vidjeti u par minuta dok se vrti promo materijal!? Kinez? Šta nisu svi?

Android me vuče jer ima gomila aplikacija a na koncu i igrica. Navodno MaxTv to Go više nije dostupan na Tizen-u ali je na Androidu. Isto tako sam čuo da je neki proizvođač u nekom trenutku raskinuo suradnju sa HBO i ukinuo aplikaciju na svojoj platformi. Jedan dan imaš app a drugi nemaš. Ista stvar sa MaxTv-om i Samsungom. Bilo i sada više nema. Kodi isto nije (u app store-u) dostupan na Tizen-u ili griješim!?

Naravno znam da uvijek postoji opcija Android Box-a (tipa Xiaomi Mi Box S sa Android Tv-om) ali onda je tu vječito prebacivanje sa tv-a na hdmi, dva upravljača bla bla bla …

Kakvo je stanje sa Androidom na Sony-u? Radi li bolje nego na Philips-u? Kada se govori (neki) protiv Androida na tv-u, jel to generalno jer ne radi dobro ili samo kod nekih proizvođača? Sony 65“ je jedno 2k kn više (xf9005). Znam da je generalno bolji tv, da ima FALD i šta ja znam sve ne ali kako radi Android na njemu, šaltanje između programa i androida?

Ambilight skriva lošu sliku? Moguće! Ali neka mi netko kaže da ne izgleda dobro! (znam, znam da će se netko odmah javiti! 😉)

Ako ima neki drugi prijedlog slobodno se raspišite. Meni čak i ovaj QLED TCL Android izgleda zanimljivo ...

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 10:15 (onajkojikupujetv).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedini Android koji sam ja imao je bio Sony xd80 prije dosta godina i to je bio apsolutni uzas, sporo, trzavo, rusilo se.

Nikad vise tv sa androidom. 

 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na AVforums ekipa se jako zali na novu X seriju i banding, ovo je LG CX na slici, jbni horor. 

Ja sam imao banding na LG B6 ali niti blizu ovoga a na B7 nisam imao uopce.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ništa nepoznato:)

 

 

 

 

 

 

 

The first of my monthly banding and screen burn tests after having a brand new panel fitted to my 65 inch LG B8 OLED TV.

 

 

After 8 months of ownership of my LG 65 B8 OLED the TV developed a number of

dead pixels. At just under 12 months of ownership i put in a claim with LG to see if they would repeir it,today i tell you what LG's stance was with dead pixels on an OLED panel.

 




Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 12:24 (Crt True Colors).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ja ne gledam izvore koji su mi nepoznati,clan sam par godina na avforums pa znam da se tim clanovima moze vjerovat i bome je nevjerovatno kad kupis 2020 oled od 77inch i platis ga tisuce i tisuce eura a panel takav i onda moras transport nazad i zamjenu a ako si ga instalirao na zid jos vec zajebancija.

I to sad vec dosta clanova javlja da ima takve panele ili jednostavno nedovoljno dobre.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 12:01 (MEGATAMA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, starcima treba telka s dvb-t2. Buđet je maks 2500kn, preferirao bi da nije smart tv, da ima component ulaz i da je što veća lol

Hvala unaprijed

lokalni forumski retard
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slobodno uzmi Philips sa androidom. Moj je star 3 godine pa sam zadovoljan kako radi, a radio sam mu svašta. Novi mogu biti samo bolji i da kupujem sad tv (veći) vjerojatno bi opet bio philips. I u pravu si za box, ne treba ti sa androidom na tv (Sony, Philips).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice