Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 31.544
|
čitano: 7.690.908
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
21 mjesec
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Veće je bolje...čak za cijenu lošije slike veće je bolje...inače sad tek 1920*1080 dolazi do izražaja...32" je ipak malo za 1080...na 65" je to taman

Ne znam da li se ovo odnosi na moj post.... 43" je max. znaci najbolja opcija u toj velicini

8 mjeseci
Haremzg kaže...

Pozdrav, koji Tv mi možete preporučiti u rangu od 5500 do 6500 kn, a da je 55 incha (140cm)

Zadnjih valjda 20 godina sam imao bijele Sony-e, zadnja je bila Bravia koja je trajala preko 10 godina no lagano je vrijeme za promjenu.

Prvi logičan izbor je https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-televizijski-prijemnik-kd-55xf9005

No do jučer je bio popust u Santa Domenici na 5900kn što je mislim dobra cijena, a sada se vratila na staro... Dali se isplati dati 6400 za ovaj Tv ili da čekam opet slične popuste ili da gledam neke druge modele? (može biti i Samsung). Hvala vam!

Ili taj Sony ili https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q70RATXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

8 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bok,

molim preporuku tv-a 125 cm +/- koji cm, 4k

bitno mi je da tv(usb) podržava .mkv i slične formate sa našim slovima titlove

cijena do nekih 3500 kn,

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
batizg kaže...

bok,

cijena do nekih 3500 kn,

Hvala

https://www.nabava.net/televizori?cdo=3500&se=211368%2C281950%2C634030%2C964339

4 tjedna

Pozdrav svima. Prije svega hvala svima koji su komentirali preporuke koji tv kupiti. Čitajući ovaj forum odlučio sam se za kupnju 50" LG UM7450PLA, i dobio ga za stvarno super cijenu od 2800kn. E sad me zanima s obzirom da gledam dosta android box, zna mi slika dosta "zapinjati", kao da ima neki lag, dok kada gledam tv to se ne dešava. Tv je stvarno super i preporučio bih ga svakome, samo na koji način bih otklonio ovo "zapinjanje radnje" na boxu. Imam iskon net 20mbs.

Pozdrav

0 0 hvala 0
3 godine

Problem je ocito u tom boxu - sta ce ti, imas webOS i 99% stvari mozes s njim,

od streama, DLNA itd.

Ako Youtube, LAN i Netflix ne "stekaju" preko WebOS-a, znaci da ti je problem

u tim android box aplikacijama i tim source strimovima.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 tjedna

Hvala na info. Kodi se može na web-os instalirati, ili samo ovi plaćeni tipa netflix,amazon?

10 godina

Hej ekipa može preporuka tv-a do 50" (može i 43/49"), najviše za filmove (ništa gaming hehe) do nekih 4500kn.

THX

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

Kodi se ne moze instalirati. Ovdje si mozes pogledati listu aplikacija:

https://gb.lgappstv.com/main?lang=eng_GB

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 tjedna

Hvala još jednom.

L.P.

3 godine
peroko kaže...

Hej ekipa može preporuka tv-a do 50" (može i 43/49"), najviše za filmove (ništa gaming hehe) do nekih 4500kn.

THX

Po stotisućuti put... https://www.nabava.net/televizori/lg-50um7450pla-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-86554571

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
3 godine
tex21 kaže...

Hvala na info. Kodi se može na web-os instalirati, ili samo ovi plaćeni tipa netflix,amazon?

NE MOŽE 

3 godine
batizg kaže...

bok,

cijena do nekih 3500 kn,

Hvala

Isto kao i kolegi.... https://www.nabava.net/televizori/lg-50um7450pla-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-86554571

12 godina
Damir01 kaže...
Molio bi pomoć u preporuci televizora veličine 43 inca do cca 3000kn. Koristio bi ga za gledanje televizije i filmova sa sticka. Udaljenost je cca 2,5 m, tv bi se gledao točno ispred. Preferiram LG zbog magic remota ali nije obavezno. Bilo bi poželjna garancija 5g. Hvala unaprijed.

Pet godina garancije neš dobit, pa ako baš hočeš žuto LG je ionako jedini izbor.Koji model izabrat, pa eto ovaj dolnji model u kojeg i ja gledam ili točnije koristim kao PC monitor.Dalje ne moraš tražit, uloženo-dobiveno to je plati i nosi+usput izgleda vrlo atraktivno.

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/lg-43um7600plb-televizijski-prijemnik

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1019&jumpto=6143811&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina

ako bi išao na veću dijagonalu 135-137 cm, koji model

do 4 soma, ako nešto valja može i još koja kuna gore 

koliko valja LG nano cell?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 15:13 (batizg).
7 godina
batizg kaže...

ako bi išao na veću dijagonalu 135-137 cm, koji model

do 4 soma, ako nešto valja može i još koja kuna gore 

koliko valja LG nano cell?

Bolje je ic na VA panele. 

12 godina

Pozdrav,

preporuke za tv od 55 incha. 4000-4500kn.

95% vremena Bnet i Netflix. Kut gledanja isto 95% vremena dvoje na 3 metra udaljenosti.

Hvala

0 0 hvala 0
10 godina

Hej baš gledam da ima sličan model tome https://www.nabava.net/televizori/lg-50um7500pla-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-86554831

Samo ne vidim koja je razlika, imaš ti možda ideju?

12 godina

sto uzeti od 32", jednostavno i ne pre skupo, do 2000 kn (veći ne stane)

LG: 32LM6300PLA

Samsung UE32N5372

0 Samsung UE32N5372
6 LG 32LM6300PLA
0 nesto treće?
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 20:32 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
peroko kaže...

Hej baš gledam da ima sličan model tome https://www.nabava.net/televizori/lg-50um7500pla-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-86554831

Samo ne vidim koja je razlika, imaš ti možda ideju?

nogice drukčije, ništa bitno...

9 godina

Pozdrav ekipa,

Imam u planu kupiti 65' Tv. Za oko mi je zapeo https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS7304/

Zanima me mišljenje o Tv i ima li još koji model da bi bio bolji u tom cjenovnom rangu?

Philips mi je atraktivan radi ambient lighta. 

I da udaljenost od kauča do Tv bi bila 4,5 m. Nadam se da je 65 inča ok veličina?

Hvala unaprijed! 

0 0 hvala 0
10 godina

Sto se tice udaljenosti, 65" moze proci, ali ja bih radije isao na 75" ... sad imam 65" i u pocetku se cinilo ok, sada bih vece ... 

2 godine

pozdrav, 

imam jedno pitanje, cisto informativno me zanima da li se uopce isplati uzimati Oled nasprav LCD-a? 

da li se bas vidi ta razlika? ja koristim Sony X850D koji je izasao krajem 2015 i ono, sasvim mi je solidan. 

naravno, vidim back bleed kad je bas crna slika, ali jebiga LCD je to, pa me zanima da li se radi toga isplati prelaziti na Oled? citao sam da se kod Oled-a moze dogoditi burn in, pa me to malo i brine. 

naima nasao sam jedan okej deal Sony A8G model pa sam mislio svoj time zamjeniti. ali kazem, ako se bas isplati prelaziti, gledam netflix, skinute HQ filmove, igram ponekad PS4 Pro, uzimam PS5 sigurno kad izadje. 

eto kao sto sam rekao jedino sto ja vidim da je bolje po mom misnjemu je to da Oled nema taj back bleed i to je to? sigurno je i brzi ovaj novi model i sve to ali to me ne zanima jer ionako koristim Nvidia Shield na tv-u tako da ono. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

imam jedno pitanje, cisto informativno me zanima da li se uopce isplati uzimati Oled nasprav LCD-a? 

da li se bas vidi ta razlika? ja koristim Sony X850D koji je izasao krajem 2015 i ono, sasvim mi je solidan. 

naravno, vidim back bleed kad je bas crna slika, ali jebiga LCD je to, pa me zanima da li se radi toga isplati prelaziti na Oled? citao sam da se kod Oled-a moze dogoditi burn in, pa me to malo i brine. 

naima nasao sam jedan okej deal Sony A8G model pa sam mislio svoj time zamjeniti. ali kazem, ako se bas isplati prelaziti, gledam netflix, skinute HQ filmove, igram ponekad PS4 Pro, uzimam PS5 sigurno kad izadje. 

eto kao sto sam rekao jedino sto ja vidim da je bolje po mom misnjemu je to da Oled nema taj back bleed i to je to? sigurno je i brzi ovaj novi model i sve to ali to me ne zanima jer ionako koristim Nvidia Shield na tv-u tako da ono. 

Imao sam xd80 i nakon njega dvije generacije OLEDa i tu nema usporedbi, oled prikazuje enormno bolju sliku ALI uz olede dolazi i briga oko toga kakav sadrzaj imas na panelu, kakve boje i u konacnici oled paneli stare jer su organski materijal.

U prijevodu...oled paneli imaju rok trajanja ovisno o tvojoj upotrebi,vecinom ispod 10 tisuca sati. 

2 godine
MEGATAMA kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

Imao sam xd80 i nakon njega dvije generacije OLEDa i tu nema usporedbi, oled prikazuje enormno bolju sliku ALI uz olede dolazi i briga oko toga kakav sadrzaj imas na panelu, kakve boje i u konacnici oled paneli stare jer su organski materijal.

U prijevodu...oled paneli imaju rok trajanja ovisno o tvojoj upotrebi,vecinom ispod 10 tisuca sati. 

hvala kolega na informacijama, nista od oleda. :D 

7 godina
_itsmoriarty kaže...
MEGATAMA kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

hvala kolega na informacijama, nista od oleda. :D 

Gle nemoj odmah odbacit oled,ja igram jako puno i skoro sve igre su mi HDR a hdr napucava osvijetljenje na max i time ubrzava trosenje panela.Ako gledas samo filmove tebi tv moze trajat duze nego sto su meni moja dva oleda,sve ovisi o nacinu upotrebe/sadrzaju koji gledas.

Takodjer uzmi u obzir da Sony oledi imaju mozda i najslabiji peak brightness medju oledima sto je lose za hdr pop slike ali je dobro za dugotrajnost panela,LG ima najvisi brightness medju oledima izuzevsi onaj specijalni Panasonic model ali zato ima i daleko najveci broj degradiranih panela.

11 godina

Moze preporuka za tv. do 3000kn. Trenutno mi je 81cm lg riknio. Pa eto ne treba biti pre velika. Ne treba biti smart, 4k i slicno. Samo da je ok slika :)

Elipso, svijet medija hgspot links etc. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Ekipa dali je Samsung 55RU8002 bolji izbor od Sonya 55XG8096.

Mislim da je i razlika u gari 2 i 5 godina.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Ekipa, 3.5 metra od trosjeda do tv. Mora imati wifi, i sto jebeniji kontrast boja da svi padnu na guzicu kad dodju kod nas i vide tv i pomisle si bemti kako dobra slika. Uglavnom volim lg i znam da nista ispod 65 inca nebi. Boravak ima dva prozora pa je pozeljno i da se po danu lijepo vidi dakle neki malo matirani ekran i da je recimo do 6.5 iljada kuna. Jel ima sta za te pare? Kazem bitno je da mi gosti zavide :D

0 0 hvala 0
2 godine
#zolmajstor

Za pasti na guzicu...da ti gosti zavide...9000kn pa nadalje je početna cijena...65" je početna veličina

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice