Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.520
|
čitano: 15.082.255
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je Emezzata nesto zajebala, taj tv u tom bundleu je bio na ekupi u 8mj 620eur sa 2+3garancije.

A vec tada je izasao ili izlazi c745 i c755/805.

 

Tako da mislim da oni tog c735 nemaju na lageru uopce.

Najjeftiniji 65c735 je bio na proljece kad je sancta domenica imala gresku na webshopu, par ljudi sa ovog foruma ga je uspjela kupiti za 475eur, ali su brzo ispravili webshop.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

Dobio i ja mail maločas, sa odbijenicom, napisao isto prigovor, no mislim da neke vajde tu ne bude

 

Mogli bi skupnu tužbu napravit, eto ima nas 3je barem 

 

Junior335 kaže...

Mislim da je Emezzata nesto zajebala, taj tv u tom bundleu je bio na ekupi u 8mj 620eur sa 2+3garancije.

A vec tada je izasao ili izlazi c745 i c755/805.

 

Tako da mislim da oni tog c735 nemaju na lageru uopce.

Najjeftiniji 65c735 je bio na proljece kad je sancta domenica imala gresku na webshopu, par ljudi sa ovog foruma ga je uspjela kupiti za 475eur, ali su brzo ispravili webshop.

 

Da, dobio sam odgovor da je zbog tehničke greške sustav dozvolio kupnju televizora kojeg uopće nema na stanju. Napisao sam da tražim neki oblik kompenzacije jer je zajeb njihov pa ćemo vidjeti. Predlažem da se ova tema ne spamma više jer postoji tema "Prigovori potrošaća, reklamacije" pa da nastavimo dalje tamo, ako ima potrebe.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dao bi vam svima šamar gratis... Čuj njega, kompenzacija.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
2 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A zašto ne bi bio oblik kompenzacije popust njima koji su naručili za neki drugi tv.Inače za bilo što danas u poslovnom svijetu kao oblik kompenzacije se traži neki oblik sconta na bilo koju robu....u toj situaciji....

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ogradio se webshop odavno od toga, vecinom svi u stilu "....nisi ništa ugovorio/platio dok oni ne provedu transakciju, trenutno su sredstva samo rezervirana..."

 

Tako da mozete tuziti koliko god hocete. Amazon ima slicnu filozofiju.

 Meni na amazon.de bila povoljna cijena od xxxx.eur. znas kako su je stronirali u par sati. Jer su vidjeli da je greska. Tj prejeftino.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sprljo kaže...

Kupio za 720 eura TCL 65C803. 

Bože pomozi sad 😀

 

Navodno noviji procesor bolje handla zone od C845, od kojeg sam krenuo gledati. Minorna razlika za skoro upola manje novaca, Hisense U7KQ je po brojkama li-la ali 2 naspram 5 godina garancije + Google TV su prevagnuli.

 

Nadam se da neću požaliti, javim utiske kad dođe, makar ga neću odmah korisiti jer tek opremam stan za useljenje 

 

 

Generalno sam zadovoljan TVom, nisam ga još testirao kako spada ali zasad ispunjava očekivanja, čak i više od toga.

 

Postoji samo detalj koji me lagano počinje nervirati, primjetio sam u nekoliko navrata da se resetirao sam od sebe.

Provjerio sam da su isključene sve energy saving pi**arije, provjerio da je ažuriran na zadnju verziju firmwarea koja je raspoloživa OTA.

Nije toliko često, možda 4-5 puta u 2 tjedna koliko ga gledam, ali me počinje nervirati.

 

Softverski issue?
Hardverski issue?

 

Malo sam guglao, jedna od teorija je loš QC u tvornici, kao moguće da se neke žice unutar TVa dodiruju pa se pregrijava ili nešto slično.

 

Imate kakav savjet/ideju?

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da kupiš Sony, hahaha, hihihi.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
4 2 hvala 1
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AF139 kaže...

Imam od Iskona 70/20 sa 100Mbps LAN portovima i TV TCL 735 pa mi filmovi od oko 40GB nikada ne štekaju, vjerujem da samo oni što koriste wifi za TV imaju probleme jer svaki wifi signal u blizini na istom kanalu može rezultirati buferingom slike zbog usporenja wifi veze .

 Nije problem u večini fajla nego u bitrate-u - i ako neki film ima prosječni bitrate od recimo 60Mbit izgleda da će na 100Mbit LAN-u radit ok, ali problem je što je veeelika večina stvari kodirano u VBR i Bitrate može skakat od 30 do 130Mbit i onda 100Mbit LAN nije više ok. Ja imam svoj LG OLED prištekan na wifi5 i štekanje sam primjetio tek oko 200Mbit tako da kabela čim manje.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sprljo kaže...
Sprljo kaže...

Kupio za 720 eura TCL 65C803. 

Bože pomozi sad 😀

 

Navodno noviji procesor bolje handla zone od C845, od kojeg sam krenuo gledati. Minorna razlika za skoro upola manje novaca, Hisense U7KQ je po brojkama li-la ali 2 naspram 5 godina garancije + Google TV su prevagnuli.

 

Nadam se da neću požaliti, javim utiske kad dođe, makar ga neću odmah korisiti jer tek opremam stan za useljenje 

 

 

Generalno sam zadovoljan TVom, nisam ga još testirao kako spada ali zasad ispunjava očekivanja, čak i više od toga.

 

Postoji samo detalj koji me lagano počinje nervirati, primjetio sam u nekoliko navrata da se resetirao sam od sebe.

Provjerio sam da su isključene sve energy saving pi**arije, provjerio da je ažuriran na zadnju verziju firmwarea koja je raspoloživa OTA.

Nije toliko često, možda 4-5 puta u 2 tjedna koliko ga gledam, ali me počinje nervirati.

 

Softverski issue?
Hardverski issue?

 

Malo sam guglao, jedna od teorija je loš QC u tvornici, kao moguće da se neke žice unutar TVa dodiruju pa se pregrijava ili nešto slično.

 

Imate kakav savjet/ideju?

 

Ota firmware znaju biti dosta zastarjeli. Eu serveri sta se tice toga nisu nesto azurni.

 

Napisi u google tcl firmware telegram i u telegram grupi imas sve najnovije verzije koje instaliras preko usb sticka.

 

Ja ni prije nisam imao problema na c735 ali od kada sam stavio zadnji firmware iz prosinca tv mi je jos fluidniji.

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MAXZOR kaže...
tiki kaže...
kunof00 kaže...
Svašta je on pospajao a ništa bitno nije provjerio; da bar proba na youtube aplikaciji upaliti stats for nerds pa vidi što dobija na nekom 4k sadržaju

 Upravo to, pitanje je što mu serviraju servisi i koliko stvarno interneta mu tv "poteže".

 

Što se tiče vlage - nemojmo biti smiješni. Znam kako izgleda vlaga u panelu i to nije to. Uostalom, i da je tv bio ekstremno napaljen pa da se navlažio, u tih godinu i nešto koliko ga koristi bi se već osušio, jer tv prilikom rada se grije.

 

Ja najviše tipujem na brzinu interneta, možda netko u pozadini drkeniše po jutubu ili nešto pa to uvelike smanjuje bandwith. Ili se na nekom pc-u seedaju torrenti i zakucaju upload do kraja, a bez uploada nema ni downloada.

 

Uostalom na netfixu kad se pritisne neka tipka na daljinskom (obično neka info, ? ili slično), netflix napiše koliki je up/down i u kojoj rezoluciji prikazuje film...

Ne znam stvarno sta bi ja to trebao vise 'pospajat' napravio sam sta su mi ljudi tu preporucili.

 

Kakvih godinu dana, napisao sam 2 mjeseca imam tv. 

Nitko nije na mom internetu, niti se seedaju torrenti lol, probao sam na 2 razlicita interneta i nije do toga, probao sam i zicno. 

Sve se moze gledat normalno ima top stvari na netflixu di je kvaliteta brutalna ali svejedno i tad je sjeb** taj menu od pauze gore, nije proziran vec sve kockasti pixeli, uvijek su te kockice na vecini mracinijh wallpapera itd.. Toga nema na usb,ps5,sony wallpapers..

 

 

 Kad odeš na netflix, imaš opciju za connection test, koliko ti pokazuje kad izvrti test ?

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...
Sprljo kaže...
Sprljo kaže...

Kupio za 720 eura TCL 65C803. 

Bože pomozi sad 😀

 

Navodno noviji procesor bolje handla zone od C845, od kojeg sam krenuo gledati. Minorna razlika za skoro upola manje novaca, Hisense U7KQ je po brojkama li-la ali 2 naspram 5 godina garancije + Google TV su prevagnuli.

 

Nadam se da neću požaliti, javim utiske kad dođe, makar ga neću odmah korisiti jer tek opremam stan za useljenje 

 

 

Generalno sam zadovoljan TVom, nisam ga još testirao kako spada ali zasad ispunjava očekivanja, čak i više od toga.

 

Postoji samo detalj koji me lagano počinje nervirati, primjetio sam u nekoliko navrata da se resetirao sam od sebe.

Provjerio sam da su isključene sve energy saving pi**arije, provjerio da je ažuriran na zadnju verziju firmwarea koja je raspoloživa OTA.

Nije toliko često, možda 4-5 puta u 2 tjedna koliko ga gledam, ali me počinje nervirati.

 

Softverski issue?
Hardverski issue?

 

Malo sam guglao, jedna od teorija je loš QC u tvornici, kao moguće da se neke žice unutar TVa dodiruju pa se pregrijava ili nešto slično.

 

Imate kakav savjet/ideju?

 

Ota firmware znaju biti dosta zastarjeli. Eu serveri sta se tice toga nisu nesto azurni.

 

Napisi u google tcl firmware telegram i u telegram grupi imas sve najnovije verzije koje instaliras preko usb sticka.

 

Ja ni prije nisam imao problema na c735 ali od kada sam stavio zadnji firmware iz prosinca tv mi je jos fluidniji.

 

 

 

 

ili to ili neka potraži na XDA temu za tu seriju TV-a, tamo uglavnom ljudi komentiraju ako imaju nekih problema i brzo se pojave linkovi na nova ažuriranja ako postoje (bar je takav slučaj u temi koju pratim za C835/C735 i srodne 2022 modele)

 

uz napomenu da najnoviji FW nije uvijek i najbolji FW (ja recimo imam na svom C835 474 verziju, sve mi radi ok, a vani je v599 od neki dan - nekoliko novijih znači)

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 13:52 (60nine).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
PozdraV dobri moji ljudi, imam dilemu vec neko vrijeme koji televizor kupiti dosta toga sam se načitao ispada ako nemas 2-3 hiljade eura ne kupuj tv, btw trazim tv do neki 750eura 55" pa da vas vidim mozda neko ima neki model licno da se pokazao dobar pa savjetujte, licno bi volio neki SONY uzeti :) da je dobar za pogledat film u 4K poigrat neku mozda igru na njemu i vidim da je sad google TV popularan, vida, web os i tizen pogotovo su mi uzasni.



Kakvi su po Vama ovi modeli ?



Sony X89K

Sony X75WL

TCL C735

Hisense U8K

Hisense U8H

Hisense U7K

nesto mi ovaj hisense ne ulijeva povjerenje
Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj Sony x89K ti je preko 1k Eur.

Dakle, dilema ti je Sony x75 ili TCL. Od TCL-a bolje uzeti c805 koji ti upada u budžet nego C735.

Najbolje oba pogledati uživo, ali ovako napamet, ja bih vjerojatno uzeo TCL u toj klasi novaca.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nasao sam X89K 55" za 650 eura, da nema neko ovaj Tv da vidimo kako se ponasa i kakav je ?!?!

 

Da li je bolje uzeti neki TCL nakrcan sa svim i svacim ili malo slabiji TV ali ipak brand SONY radi sigurnosti kvalitete ???

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 20:54 (Biscan).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pročitaj postove od prije cca 20 - 25 stranica, imaš mišljenja, recenzija, iskustava... pomoći će ti kod odabira

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C3 55 trenutno na mall.hr akcija 1099e, vjerojatno najbolji izbor za oko 1k eura.
 
8 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
theJurke kaže...
C3 55 trenutno na mall.hr akcija 1099e, vjerojatno najbolji izbor za oko 1k eura.

 Top cijena.

 

Al nema 5 godina garancije...ja ne bih uzeo niti obican tv bez 5 god gare, a kamoli oled.

Ak vec dajes tolke pare onda je ok da je i gar 5 god.

 

Ali izuzev toga, koga to ne brine, ovo je super cijena te vidim da ih je jos 4 ostalo.

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TU u dokumentima na dnu pise da LG ima promociju 2+3 godine dodatnog jamstva do 30.6.2024. no tu informaciju ne nalazim nigdje na LG stranici.

 

Koliko mi je ostalo u sjecanju LG nikada nije davao produljenu garanciju pocetkom godine...

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li na TCL televizorima koji imaju 144Hz osvježenje slike treba negdje u postavkama uključiti tu stavku, ili je to odmah zadano, jel ima negdje uputstvo oko toga....
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na c735 ga ukljuci automatski kad prepozna ps5 tj u ovom slucaju 120hz .

 

Ali imas i u postavkama opciju game booster pa mozes i manualno.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kran kaže...
Da li na TCL televizorima koji imaju 144Hz osvježenje slike treba negdje u postavkama uključiti tu stavku, ili je to odmah zadano, jel ima negdje uputstvo oko toga....

 Hdmi 1 ti je samo 144hz tj. VRR.

Mora ti i na konzoli bit u postavkama ukljuceno ili na PCu.

 

Na kompu imam podesen 120hz i odma prepoznaje.

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitao sam unazad ovu temu ali nisam naisao da je neko spominjao ovaj TV X89K, da nema neko od vas isti da podjeli iskustva kakav je i isplatili se uzeti ga ???
Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

to je apsolutno neisplativ tv imo, skup je, nema fald i temeljen je na starijem SoC-u (x1, u X9x K modelima je xr)

 

sama lista prijedloga ti je sarena btw, npr u8k je superioran tom tcl-u u svakom aspektu....  

Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmallGuy kaže...

to je apsolutno neisplativ tv imo, skup je, nema fald i temeljen je na starijem SoC-u (x1, u X9x K modelima je xr)

 

sama lista prijedloga ti je sarena btw, npr u8k je superioran tom tcl-u u svakom aspektu....  

 Znači od X90 pa na gore bolji su modeli, samo da ima XR cpu ?

Bišć@n
8 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

je, ja da kupujem sonyev lcd ne bi isa ispod x90/93...uzimat u 2024 tv bez local dimminga i s inferiornijim techom je slab zalog za buducnost. da ne spominjem kako sony visoko cijeni svoju cjelokupnu paletu proizvoda (ne bez razloga), ali nize serije jednostavno ne opravdavaju ulaganje, osim ako ce se tv koristit iskljucivo za inferiornije izvore (kabelska, zemaljski programi....)

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmallGuy kaže...

je, ja da kupujem sonyev lcd ne bi isa ispod x90/93...uzimat u 2024 tv bez local dimminga i s inferiornijim techom je slab zalog za buducnost. da ne spominjem kako sony visoko cijeni svoju cjelokupnu paletu proizvoda (ne bez razloga), ali nize serije jednostavno ne opravdavaju ulaganje, osim ako ce se tv koristit iskljucivo za inferiornije izvore (kabelska, zemaljski programi....)

 Iskren da budem zeljan sam sve probati izmedu ostalog nisam nikad gledao nista u 4K itd itd gledanje nekih kanala u nekim visim rezolucijama itd..najverovatnije cu gledati onda X90K ili X90J mada gledam i oni imaju nekakve crne fleke po coskovima i za te pare koliko kostaju ima boljih telki u toj cijeni ali mi je upitna kvaliteta ostalih brandova, kontam sony je sony zato sam se odlucio za njega, i koliko se mogu sto bi rekli pruziti cijenovno :)

Bišć@n
8 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

'bolje' jesu na papiru, u praksi sony ipak opravdava reputaciju premium branda...posebno kad govorimo o handlingu inferiorn(ij)ih izvora. no kako kazes, odvagni financije i prioritete jos jednom, ako se mozes rastegnit do x90 bilo bi super...posebice sto nije bezub ni kad pricamo o reprodukciji (kvalitetnog) 4k materijala.

 

EDIT: vodi racuna i da sony najrjede od poznatih brandova ima nekakve akcije  

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 22:50 (SmallGuy).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

vlasnici Sony telkača jel koristite MotionFlow za gledat serije/filmove i na kojim postavkama ga držite? 

kod mene je

 

Smoothness 1

Clearness 1

 

CineMotion Auto

 

ja sam se tak naviko na to da nemrem gledat bez ilti na off

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmallGuy kaže...

'bolje' jesu na papiru, u praksi sony ipak opravdava reputaciju premium branda...posebno kad govorimo o handlingu inferiorn(ij)ih izvora. no kako kazes, odvagni financije i prioritete jos jednom, ako se mozes rastegnit do x90 bilo bi super...posebice sto nije bezub ni kad pricamo o reprodukciji (kvalitetnog) 4k materijala.

 

EDIT: vodi racuna i da sony najrjede od poznatih brandova ima nekakve akcije  

 Nema ni jednog na stanju osim X93J jel to isti model ???

Bišć@n
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav
Tražim TV za sobu, dimenzije 32-37” (ne stane veći), budget 300tinjak € (+/-) poželjna veća garancija.
Ako netko ima kakav prijedlog ili da je nedavno kupovao, kakva akcija ….
Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice