Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.721
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najbrži kaže...

Vrijedi li ovo te novce? 

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/lg-oled-55-smarttv-lg-wireless-sound-bar-sj3-68402083 7/

 

Sutra i prekosutra sam slobodan, a čovjek je blizu mene. Sve specifikacije: 

https://www.displayspecifications.com/en/model/9b6c18b5

Može proći, obzirom da je u pitanju LG C9 55" i još ti lik uz njega daje i soundbar, ali Googlajući sam našao da taj SJ3 nema Atmos, šta je bitno ako gledaš većinom filmove prek Netflixa i ostalih streaming appova, tamo većina filmova ima Atmos zvuk i vjerovatno će ti biti mrsko prebaciti u postavkama na obični DD 5.1 ili DD+, a možda i neće, jer koliko pamtim LG soundbarovi ako nabasaju na Atmos, a nemaju ga, automatski prebace na DD ili neki drugi audio format 

 

Inače, većina kolega će ti reći da malo nadodaš i kupiš nov OLED model u trgovini, jer većina polovnih znaju imati burn inove od, recimo, logoa TV-kanala ili reklame  

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 21:06 (Vavoom).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Druže ne kažem da je slika dobra samo zbog gloss ekrana, no da ima veze i daje bolji dojam ima, eto ti fudbala na tv pa gledaj ;)

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Inače, većina kolega će ti reći da malo nadodaš i kupiš nov OLED model u trgovini, jer većina polovnih znaju imati burn inove od, recimo, logoa TV-kanala ili reklame  

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/lg-electronics-oled65b29la-2022-65-zoll-4k-oled-smart-tv-685129193/

 

Ovo je prošlogodišnji model, opet lijepo se ušpara naspram novog u trgovini, odnosno €800 vs €1300~1450

LOL: Crobrother
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najbrži kaže...
Vavoom kaže...

Inače, većina kolega će ti reći da malo nadodaš i kupiš nov OLED model u trgovini, jer većina polovnih znaju imati burn inove od, recimo, logoa TV-kanala ili reklame  

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/lg-electronics-oled65b29la-2022-65-zoll-4k-oled-smart-tv-685129193/

 

Ovo je prošlogodišnji model, opet lijepo se ušpara naspram novog u trgovini, odnosno €800 vs €1300~1450

 Za te pare nemaš šta razmišljat, osim bojazni za burn in (naveo sam već zašto - polovni znaju imati bar 3-4), a i kako si sam naveo, uštediš 100-200€ jer se novi B2 55" (konkretno za Amazon) kreće između 900-930€ 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2023 15:26 (Vavoom).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nađi na net-u kod koji ulazi u sevice menu pa pogledaj koliko je tv radio....tako češ biti siguran da ne kupuješ mačka u vreči...

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za sada mislim da sam eliminirao klasični LED, tako da mi ostaje mini led ili oled. 

Opet dolazimo do onog 75" neki mini led (TCL, Samsung QN90B) ili neki 75" OLED.

 

Iako više naginjem na mini led, zbog veličine + svjetline.

 

edit: nadam se da idem u dobrom smjeru :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2023 6:04 (mrbean).
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Za sada mislim da sam eliminirao klasični LED, tako da mi ostaje mini led ili oled. 

Opet dolazimo do onog 75" neki mini led (TCL, Samsung QN90B) ili neki 75" OLED.

 

Iako više naginjem na mini led, zbog veličine + svjetline.

 

edit: nadam se da idem u dobrom smjeru :D

 Kupi oled i znas da imas najbolje sto se moze kupiti..... 

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
mrbean kaže...

Za sada mislim da sam eliminirao klasični LED, tako da mi ostaje mini led ili oled. 

Opet dolazimo do onog 75" neki mini led (TCL, Samsung QN90B) ili neki 75" OLED.

 

Iako više naginjem na mini led, zbog veličine + svjetline.

 

edit: nadam se da idem u dobrom smjeru :D

 Kupi oled i znas da imas najbolje sto se moze kupiti..... 

 Pa ne bih se baš složio. Sve zavisi za što će koristiti TV i uvjetima svjetla i sl.

Generalno gledajući OLED daje najbolju sliku, ali mu slika neće ništa bolja biti nego na Mini LED-u ili QLED TV-u ako gleda zemaljske kanale pretežito jer Upscaling radi do određene točke + burn in za koji koliko god pričali da ne postoji, postoji.

 

Da se razumijemo, OLED je i dalje "top of the line", ali Mini LED u 2023. su toliko napredovali da su na razini 95 posto slike OLED-a, to će vam potvrditi svi relevanti reviewovi + koštaju sigurno 20-30posto jeftinije za istu veličinu +-.

OLED trenutno i dalje drži  1. mjesto u gaming segmentu zbog low latencya.

 

Ja sam imao isti problem kao mrbean zbog svjetline tj. sunca u dnevnom + još klinci tako da je odabir bio zapravo lagan.

Jedino ne bih uzimao TV koji nema 5 godina garancije pa da je i od zlata, previše para je u igri.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2023 9:00 (BioZZG).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
Posmatrač kaže...
mrbean kaže...

Za sada mislim da sam eliminirao klasični LED, tako da mi ostaje mini led ili oled. 

Opet dolazimo do onog 75" neki mini led (TCL, Samsung QN90B) ili neki 75" OLED.

 

Iako više naginjem na mini led, zbog veličine + svjetline.

 

edit: nadam se da idem u dobrom smjeru :D

 Kupi oled i znas da imas najbolje sto se moze kupiti..... 

 Pa ne bih se baš složio. Sve zavisi za što će koristiti TV i uvjetima svjetla i sl.

Generalno gledajući OLED daje najbolju sliku, ali mu slika neće ništa bolja biti nego na Mini LED-u ili QLED TV-u ako gleda zemaljske kanale pretežito jer Upscaling radi do određene točke + burn in za koji koliko god pričali da ne postoji, postoji.

 

Da se razumijemo, OLED je i dalje "top of the line", ali Mini LED u 2023. su toliko napredovali da su na razini 95 posto slike OLED-a, to će vam potvrditi svi relevanti reviewovi + koštaju sigurno 20-30posto jeftinije za istu veličinu +-.

OLED trenutno i dalje drži  1. mjesto u gaming segmentu zbog low latencya.

 

Ja sam imao isti problem kao mrbean zbog svjetline tj. sunca u dnevnom + još klinci tako da je odabir bio zapravo lagan.

Jedino ne bih uzimao TV koji nema 5 godina garancije pa da je i od zlata, previše para je u igri.

 Na 75" tvu ce zemaljski kanali izgledati katastrofa koji god da kupi. Za to se ne kupuje takav tv uopste. Nema tog upscalinga koji ce popeglati zemaljeks kanale i da to lijepo izgleda na tolikom tvu.... A sto se tice burn ina ne vidim razloga razmisljati o tome u 2023 godini. LG ekrani vec godinama imaju to odlicno rijeseno.....Ne znam za mini led ali sve te tehnologije pokusavaju postici OLED kvalitet slike. Znaci zemaljski tv ocajno losi na oba a 4k bolji na oledu. Razliku u cijeni podijeli na broj godina koliko ce trajati taj tv i po meni nema o cemu razmisljati.... Al ok. Svako ima svoje razloge....

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slazem se da. Uzeo bi OLED, jedini razlog zasto gledam miniled je zapravo svjetlina - jer ce TV biti u boravku sa dosta svjetla + strah me odsajaja.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa!

Čitam temu već duže vrijeme jer bih možda kupio novu telku i sad ste mi baš puno pomogli sa komentarima u posljednje dvije-tri stranice u temi jer i mene muče ista pitanja i dvojbe (da li uzeti 55" OLEDA - čitaj LG C2 ili 65" miniLED ). Uglavnom, dao sam se i ja na istraživanje, trenutno su dobre akcije u igri i za oko mi je zapeo ovaj TV. 

 

Kao što sm već rekao, LG C2 65" mi je želja i tiha patnja , ali i uz ovu dobru cijenu po kojoj se trenutno prodaje (oko 1550eura u SD), ipak mi je to malo van budžeta i bitna je stavka što bih telku uzeo na rate pa mi je ovih 12 u SD premalo...

Pa da vas pitam što mislite o TCL-u sa linka kao alternativi? Koristio bih ga kao glavnu telku u stanu, PS5, Netflix, HBOGO, Disney+ i zemaljski program. Položaj gledanja je isopred TV-a, nije veliki kut gledanja jer je tako položaj u dnevnoj sobi.

Velike nade polažem u taj ONKYO sustav jer mi se ne da uzimati dodatne soundbarove i zvučnike pa se nadam da je zvuk bolji nego kod konkurencije u istom cjenovnom rangu (imam Hisense 50" u drugom stanu i zvuk je katastrofa prema mom Samsungu iz 2012. godine)...

 

Ne znam, još neke stvari koje bi bile +/- kod tog TCL-a, a za koje ja kao laik ne znam/nisam upućen, a mogle bi biti dealbreaker ili bi me mogle smetati...

 

Hvala vam!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LG 55QNED863QA, IPS, mini LED, 800 €
Napokon TV sa kojim sam zadovoljan. Treba se malo poigrati sa postavkama (ali tako je danas sa svim TV-ima) i onda je crna stvarno crna i ne NEMA blooming čak i kad je Local Dimminga na High (na to sam posebno osjetljiv). Svjetlina je WOW, kao i motion kod sporta. Nogometni teren je zelen i bez DSE-a, po cijelom ekranu. Uzeo sam ga zbog IPS panela i zbog webOS sa koji mi podržava gledanje preko Serviia i s kojim sam godinama zadovoljan.
Prijašnja iskustva su:
LG 48 OLED C1, pretaman,
LG 48 SK 8500 IPS, FALD, nema tolio oštrine i crna je sivkasta,
SONY 49XF9005, VA, FALD, bolja crna, ali ubio me loš motion kod sporta (zbog toga nikad više VA panel).
 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...
Slazem se da. Uzeo bi OLED, jedini razlog zasto gledam miniled je zapravo svjetlina - jer ce TV biti u boravku sa dosta svjetla + strah me odsajaja.

 Moj C1 nema skoro nikakav odsjaj. Laserski metar uopste ne hvata tacku na ekranu.... Niti je ja vidim golim okom......

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

...https://www.techweekmag.com/reviews/tv/lg-qned86-review/

 

Ništa posebno, a skupo.

Mid range tv sa dosta kompromisa... sve piše

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2023 11:53 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

...https://www.techweekmag.com/reviews/tv/lg-qned86-review/

 

Ništa posebno, a skupo.

Mid range tv sa dosta kompromisa... sve piše

Ovo je moje osobno iskustvo TV-a kojeg imam doma i usporedbu sa ostalim TV-im koje sam isto imao, a ne razne recenzije po netu. I objasnio sam zašto IPS i zašto mini LED, čak i ispred OLED-a (barem C1 koji sam ja imao). Ja ne znam gdje je on vidio ghosting, ali ne isplati se ulaziti u raspravu. Ako kome pomogne, ok, ako ne, opet dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2023 13:00 (stipest).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao je zadovoljni su a ono što me zanima kako staviti u funkciju drugi daljinski ?jedan mi radi a drugi ne radi ?

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao je zadovoljni su a ono što me zanima kako staviti u funkciju drugi daljinski ?jedan mi radi a drugi ne radi ?

 

 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rondo9 kaže...

Stigao je zadovoljni su a ono što me zanima kako staviti u funkciju drugi daljinski ?jedan mi radi a drugi ne radi ?

 Daljinci od tvog TV-a (vjerovatno je onaj TCL C835, jer si ga negdje spominjao) rade prek BT-a, nemaju IR senzore, šta znači da ovaj drugi trebaš upariti s TV-om pa će onda proraditi, jer ovaj prvi je (koliko vidim) već uparen iz kutije, dok drugi trebaš upariti 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2023 15:06 (Vavoom).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...

Kao što sm već rekao, LG C2 65" mi je želja i tiha patnja , ali i uz ovu dobru cijenu po kojoj se trenutno prodaje (oko 1550eura u SD), ipak mi je to malo van budžeta i bitna je stavka što bih telku uzeo na rate pa mi je ovih 12 u SD premalo...

Pa da vas pitam što mislite o TCL-u sa linka kao alternativi? Koristio bih ga kao glavnu telku u stanu, PS5, Netflix, HBOGO, Disney+ i zemaljski program. Položaj gledanja je isopred TV-a, nije veliki kut gledanja jer je tako položaj u dnevnoj sobi.

Velike nade polažem u taj ONKYO sustav jer mi se ne da uzimati dodatne soundbarove i zvučnike pa se nadam da je zvuk bolji nego kod konkurencije u istom cjenovnom rangu (imam Hisense 50" u drugom stanu i zvuk je katastrofa prema mom Samsungu iz 2012. godine)...

 

Ne znam, još neke stvari koje bi bile +/- kod tog TCL-a, a za koje ja kao laik ne znam/nisam upućen, a mogle bi biti dealbreaker ili bi me mogle smetati...

 

Hvala vam!

 Koliko vidim po netu, svi ga hvale i rijetko nabasam na neki bad review. Jedina razlika između TCL-a C835 u odnosu na LG C2, osim u panelu, je i u OS-u - TCL je baziran na GoogleTV-u (ak ćeš jednom koristiti i Kodi) i dolazi sa dva daljinca (od kojih jedan ima samo osnovne funkcije, oba dva su vjerovatno BT - možda griješim), dok C2 ima svoj WebOS i Magic Remote, a kako si i sam naveo ima ugrađeni Onkyo soundbar, koji mislim da daje perfektan zvuk, LG ima 120Hz refresha dok TCL ima samo 60 i naravno cijena, TCL košta jedno 200€ manje od C2 šta je dobro ako voliš ušparat, to je jedina razlika koju sam našo  E sad, oba dva imaju 4 HDMI porta od koji su svi verzije 2.1, Atmos zvuk i DV (šta je bitno ako gledaš filmove prek Netflixa i ostalih streaming appova) te HDR10+, tako da ako oćeš igrat neke igre koje zahtjevaju 120Hz, uzmi C2, ako igraš igre sa nižim refreshom i najviše gledaš sadržaje streaming appova, onda izbor pada na TCL-ov model 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2023 15:20 (Vavoom).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Pisalo je negdje u temi (kolega Zaporožac je objašnjavo specifikacije), samo ne znam na kojoj je stranici sad....

 

Hvala na linku sa detaljnijim specifikacijama, ispada da C835 ima viši refresh od C2, tako da izbor pada na 835-cu, ako misli gameat 

 

Edit: Našao sam stranicu na kojoj je gore navedeni Zaporošcev post, zapravo je napisao da C735 ima 60 Hz refresha, a ne 835, krivo sam sigurno pročitao (zapamtio sam da je u pitanju TCL C serija, a ne konkretan model), tako da  

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2023 16:35 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ja neznam sto vi gledate i u kakvim uvjetima. ja gledam F1 utrke i sa nijednom trkom u terminu 13-16h nisam imao problema sa svjetlinom TVa. stan je u kutu zgrade orijentiran istok-jug-zapad (cijeli dan sunca)

imam C2 55", 2.5m staklene stijene iza sebe i 1.20x1.00m prozora lijevo od TVa. slika perfektna, odsjaj minimalan. mozda da neki posjete okuliste ??

tv je po danu na 100% svjetline, po noci na 65%. DV i HDR sadrzaj je prica za sebe i to je 100%.

ne bih mijenjao OLED za LED vise nikad pa da mi je i slabije osvjetljenje po danu.
nema tog LED display-a koji ce se priblizit OLED-u po kontrastu i crnoj, pa da imas i 1000 zona osvjetljenja.

ni ovi "bolji" zvucnici sto dolaze sa TVom nisu vrijedni razmisljanja. TV fizicki jednostavno nije dovoljno velik da bi zvucao bolje od pravog soundbara.
jesus_tm1
Moj PC  
7 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupil sam za na moru TCL 40S5200. Kolko para tolko muzike, slika tak-tak gledljiva i ton isto na dvbt programima prek vanjske antene.

Jedino kaj ne da teletext- ne pojavljuje se na ekranu kad stisnem gumb txt, mijenjal jezike i države i ništa. Stavil sam i 4 različita usb stika u usb utor na kojima imam videa u mkv, avi, mp4, divx formatima, usb-ovi su od 16 do 64 gb i niti jedan ne prepoznaje!!

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
d666sermek kaže...
ja neznam sto vi gledate i u kakvim uvjetima. ja gledam F1 utrke i sa nijednom trkom u terminu 13-16h nisam imao problema sa svjetlinom TVa. stan je u kutu zgrade orijentiran istok-jug-zapad (cijeli dan sunca)

imam C2 55", 2.5m staklene stijene iza sebe i 1.20x1.00m prozora lijevo od TVa. slika perfektna, odsjaj minimalan. mozda da neki posjete okuliste ??

tv je po danu na 100% svjetline, po noci na 65%. DV i HDR sadrzaj je prica za sebe i to je 100%.

ne bih mijenjao OLED za LED vise nikad pa da mi je i slabije osvjetljenje po danu.
nema tog LED display-a koji ce se priblizit OLED-u po kontrastu i crnoj, pa da imas i 1000 zona osvjetljenja.

ni ovi "bolji" zvucnici sto dolaze sa TVom nisu vrijedni razmisljanja. TV fizicki jednostavno nije dovoljno velik da bi zvucao bolje od pravog soundbara.

 Znači oćeš reći da su review-ovi u krivu, a ti si u pravu ?

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ti recenzenti su placeni da traze dlake u jajetu. on proucava G3, a nakon njega mora recenzirat jeftiniji TV. normalno da ce reci kako ovaj jeftiniji nije dovoljno bright na dnevnom svjetlu.

ja pricam za sebe i tome da meni nije jasno kako ljudi koriste te TV-ove da im nisu dovoljno svijetli. meni u dnevnoj koju przi sunce C2 izgleda super po danu, a da ne pricam o gledanju po noci.

malo ste previse poceli filozofirati !!!

sve se svodi na to da li osoba zeli 55" OLED ili 65" LED (miniLED, QLED) TV.
za mene je to bilo jasno kao dan, 55" OLED FTW i nije mi zao ovih 10"...
jesus_tm1
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
d666sermek kaže...
ti recenzenti su placeni da traze dlake u jajetu. on proucava G3, a nakon njega mora recenzirat jeftiniji TV. normalno da ce reci kako ovaj jeftiniji nije dovoljno bright na dnevnom svjetlu.

ja pricam za sebe i tome da meni nije jasno kako ljudi koriste te TV-ove da im nisu dovoljno svijetli. meni u dnevnoj koju przi sunce C2 izgleda super po danu, a da ne pricam o gledanju po noci.

malo ste previse poceli filozofirati !!!

sve se svodi na to da li osoba zeli 55" OLED ili 65" LED (miniLED, QLED) TV.
za mene je to bilo jasno kao dan, 55" OLED FTW i nije mi zao ovih 10"...

 +1

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svatko kupuje ono sto mu paše, zavisno od zelja/potreba. Slazem se da OLED daje najbolju sliku, pogotovo u mraku, isto tako mislim da bi u prostoriji sa dosta svjetla ipak bolji bio miniled, pogotovo ako se gleda maxtv i sl.

I ako nema na oledu "zrcalo" efekt, na ledu je to sigurno jos manje.

Eh da je idealno sve i novaca, uzet za sobu 65" oled, a za boravak 75" mikroled. Nažalost, rijetki su u takvim pozicijama pa svi radimo neke kompromise.

Dosta mi je pomogla ova tema i vi kolege oko odabira i suzavanja izbora . Sto vise iskustva i misljenja, to smo pametniji
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
d666sermek kaže...


ne bih mijenjao OLED za LED vise nikad pa da mi je i slabije osvjetljenje po danu.
nema tog LED display-a koji ce se priblizit OLED-u po kontrastu i crnoj, pa da imas i 1000 zona osvjetljenja.

Ni ja.

Nedavno sam kupio LG B2 55 i sad ga ne bih mijenjao za ne znam kakav mini led čim je LCd i treba mu "lokalno zatamnjenje" da bi imao bolje crne odn. da ubije "sivu"  

OLED-u to NE TREBA.

 

Kad sam kupio LG 701 49 v nakon samsunga iz 2008 boljele su me oči koliko je taj LG novije proizvodnje svjetliji od onih starih LCD televizora i furao sam ga u Eco modu da ubijem to svjetlo.

Poslije opet LG 50 7450 ali s VA panelom i opet je bio meni presjajan u odnosu na ovaj OLED.

OLED mi baš paše svjetlinom i još mu držim kontrast na 85 i svjetlinu na 85, uz nekakva druga 15-todnevna kemijanja ostalih postavki boja, bijele, crvene, zelene, plave.., pa sad napokon  imam jednu opciju za filmove, a drugu za sav ostali program.

 

Kad su tamne scene u pitanju, a film je SD kvaliteti na tv-u, nema televizora koji će izvući tako dobre detalje npr. neke mračne prostorije kao OLED, pogotovo to radi kod kvalitetnog filmskog materijala. Dakle u obje situacije je dominantan.

Dakle, najbolji je i za SD , HD, Full HD, 4K materijale i tu nema govora. 

 

Ljudi imaju prigovor jer tek kad kupe OLED pričinjava im se da je taman, no nije.

Ovi LCD-i u suštini imaju neprirodnu svjetlinu.

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
d666sermek kaže...


ne bih mijenjao OLED za LED vise nikad pa da mi je i slabije osvjetljenje po danu.
nema tog LED display-a koji ce se priblizit OLED-u po kontrastu i crnoj, pa da imas i 1000 zona osvjetljenja.

Ni ja.

Nedavno sam kupio LG B2 55 i sad ga ne bih mijenjao za ne znam kakav mini led čim je LCd i treba mu "lokalno zatamnjenje" da bi imao bolje crne odn. da ubije "sivu"  

OLED-u to NE TREBA.

 

Kad sam kupio LG 701 49 v nakon samsunga iz 2008 boljele su me oči koliko je taj LG novije proizvodnje svjetliji od onih starih LCD televizora i furao sam ga u Eco modu da ubijem to svjetlo.

Poslije opet LG 50 7450 ali s VA panelom i opet je bio meni presjajan u odnosu na ovaj OLED.

OLED mi baš paše svjetlinom i još mu držim kontrast na 85 i svjetlinu na 85, uz nekakva druga 15-todnevna kemijanja ostalih postavki boja, bijele, crvene, zelene, plave.., pa sad napokon  imam jednu opciju za filmove, a drugu za sav ostali program.

 

Kad su tamne scene u pitanju, a film je SD kvaliteti na tv-u, nema televizora koji će izvući tako dobre detalje npr. neke mračne prostorije kao OLED, pogotovo to radi kod kvalitetnog filmskog materijala. Dakle u obje situacije je dominantan.

Dakle, najbolji je i za SD , HD, Full HD, 4K materijale i tu nema govora. 

 

Ljudi imaju prigovor jer tek kad kupe OLED pričinjava im se da je taman, no nije.

Ovi LCD-i u suštini imaju neprirodnu svjetlinu.

Slažem se, jedinu grešku koju možeš napraviti (kao ja) je uzeti OLED premale veličine. Da sam barem uzeo 65 incha.

Ako možete uvijek uzimajte veću dijagonalu. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala vam svima na savjetima, još samo da pitam da li se isplati 100€ više za C845 model? Da li je neka bitnija razlika u odnosu na C835?

Idem danas do Elipsa da ih vidim uživo i da usporedim sliku s LGC2 modelima. Pa javim kaj sam odlučio... :-)

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice