Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.494
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Drazen99 kaže...

 Philips 55OLED707 888 € u Elipsu ?

moram nešto kupiti, pa pitam..

  

dosta je ljudi kolko sam čitao protiv Philipsa, valja li taj.. ?

 Uzmi ako hoćeš Ambilight i Android OS. Inače većina nema nikakvih problema sa Phillips OLED-ima, dok im obični LED (VA/IPS) modeli ne valjaju, a ima nekih (poput mene) koji su imali sreće sa LED pa im TV nije riknuo pod garancijom 

 

 BTW, imaš ovdje temu u kojoj se priča zaš je Phillips krš (ima tu i negativnih i pozitivnih iskustava, ja sam napiso neka pozitivna)...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 10:01 (Vavoom).
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Drazen99 kaže...
taj ili Philips 55OLED707 888 € u Elipsu ?

moram nešto kupiti, pa pitam..

 

dosta je ljudi kolko sam čitao protiv Philipsa, valja li taj.. ?

Ja bih prije išao an Philija, ipak je OLEd, a od 2021 ugrađuju kvalitetnije komponente, čipove, kad već nemaš više novaca za Lg OLED.

 

Ja sam sebi kupio Lg OLED B2 55 "https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-55b23la-uhd-4k-smart-tv/112457#:~:text=1.059.00%20%E2%82%AC , cijena je nešto veća 1035,19 € (promo kod)

Gledao sam i tog Philipsa, no imam odličan soundbar, a taj Philips mi je prenizak s nisko postavljenim nogicama, tv je na ormariću, pa ne znam gdje bih stavio prednju jedinicu sondbara, jer zaklanja tv.

 

Jedva sam nagrecao za taj, iako sam pikirao na C2 s EVO panelom, no LG mi zbog navedenog bolje paše...

 To ti je u tom cjenovnom rangu sve isti klinac, možeš tu pogledati i Lg.

 

Imaš najnoviji 2023 SAMSUNG QE50Q80BATXXH , ima Dolby Atmos, bolji cPu, i druge naprednije efekte poboljšanja slike, ali brate i košta puno, oko 650 €

https://www.hgspot.hr/led-tv-samsung-qe50q80batxxh-50-127cm-qled-ultra-hd-4k-smart-tv-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

 

Meni je to opet puno za 50" tv s 60Hz osvježavanja slike.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 10:40 (Zaporožac).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VidoM kaže...

Znači ako budem gledao preko laptopa na TV, neću imati zvuka (Atmos)?

 Nažalost, morat ćeš prebacit na laptopu da ti šalje običan DD 5.1. Ako te to smeta, odustani od LG Nanocella ili kupi soundbar (ali je to dodatni trošak)...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da je malo kraće u izlogu vjerojatno bi išao na sony jer jednostavno je bolji od ovih ostalih, a cijena je zbilja ok ovako me previse strah, kao sto sam reko zadnji tv sam lg uzeo s 1200 sati sto je znacajno manje i evo dan danas ga imam s vjerojatno 20k+ sati nisam davno gledo... grundig u sobi sugavi mi radi zadnjih 6-7 god vjerojatno svaki dan 10h+ pa mu ništa, al bolje se ne zajebavat, pričekat cemo jos malo da c735 ode na akciju jer vidim da par dana nije nego sto sam kreno trazit da je bio 520 eura sad je 590, a philips zbilja nemam niš protiv philipa imam ambilight u dalmaciji odlican tv, vjerujem da bi i ovaj bio vise nego vrhunski, samo eto u santi mi je najmanje dobro taj the one izgledo odma nakon u7hq, a i po nekim americkim stranicama za recenzije tv , nekako je najlosije i ocjenjen svaki aspket naspram ovih ostalih ne znam zašto. Ovaj u8hq mi izgleda mrak s bojama i svime samo je skupa a taj sustav sugavi mogu prezvakat i onako stvarno ne koristim nista, ni od aplikacija nit od castanja, sve to imam na plejci, jedino da je brz sustav a tamo mi se cinio ok u tih 20min. Ne znam koji samsungovi tv spadaju u istu glasu pretpsovljam da je to q90b, q90a

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
perozg kaže...
Dakle ostaje mi hisense U8hq, tcl c735, i ovaj rabljeni Sonys s 2.5k do 3k sati jbg taj je ipak novi 1400-1500 eura nekoć bio sad je s izlaskom novijeg modela pao na 800-950, ovaj c835 je svakako preskup.

 Od ovih bi ti preporučio ovog TCL-a 735-icu i ovu Sony Braviu, jer su bazirani na GoogleTV-u, ali pošto je ta Bravia izložbeni primjerak, bolje pogledaj Hisensea ili ovog 55" Phiću (kažeš da ti je bio ispran, ali moj kad sam gledao je bio sasvim ok, nije da reklamiram Phillips kao šta je Garfield reklamiro ). Inače Bravie su odlični TV-i za Playku 5, bar sam tako čito na netu 

 Da je malo kraće u izlogu vjerojatno bi išao na sony jer jednostavno je bolji od ovih ostalih, a cijena je zbilja ok ovako me previse strah, kao sto sam reko zadnji tv sam lg uzeo s 1200 sati sto je znacajno manje i evo dan danas ga imam s vjerojatno 20k+ sati nisam davno gledo... grundig u sobi sugavi mi radi zadnjih 6-7 god vjerojatno svaki dan 10h+ pa mu ništa, al bolje se ne zajebavat, pričekat cemo jos malo da c735 ode na akciju jer vidim da par dana nije nego sto sam kreno trazit da je bio 520 eura sad je 590, a philips zbilja nemam niš protiv philipa imam ambilight u dalmaciji odlican tv, vjerujem da bi i ovaj bio vise nego vrhunski, samo eto u santi mi je najmanje dobro taj the one izgledo odma nakon u7hq, a i po nekim americkim stranicama za recenzije tv , nekako je najlosije i ocjenjen svaki aspket naspram ovih ostalih ne znam zašto. Ovaj u8hq mi izgleda mrak s bojama i svime samo je skupa a taj sustav sugavi mogu prezvakat i onako stvarno ne koristim nista, ni od aplikacija nit od castanja, sve to imam na plejci, jedino da je brz sustav a tamo mi se cinio ok u tih 20min. Ne znam koji samsungovi tv spadaju u istu glasu pretpsovljam da je to q90b, q90a.... Isprika slabo koristim forume pa radim greške s odgovaranjem

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iskreno, ne smeta mi! Samo da imam zvuk... 😁

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VidoM kaže...

Iskreno, ne smeta mi! Samo da imam zvuk... 😁

 Znači, ne zanima te Atmos? Onda dobro...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ne bi bio problem ni Atmos... Možda da se nadoda još 100€ ne znam koliko bi značilo..!?

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VidoM kaže...

Možda da se nadoda još 100€ ne znam koliko bi značilo..!?

 Nije problem, nadodaj i imaš za te pare već TV sa Atmosom, koji uz to ima i Android OS (Sony Bravia, TCL, Phillips...)  a i ovaj Nanocell nije loš, ima sve šta tražiš, ali nema taj Atmos 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Ja bih prije išao an Philija, ipak je OLEd, a od 2021 ugrađuju kvalitetnije komponente, čipove...

 imaš neki izvor za ovu informaciju, bilo bi dobro da je tako

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
 imaš neki izvor za ovu informaciju, bilo bi dobro da je tako

 Nemoj pomisliti da sam pobornik Philipsa kao televizora, što više, nisam....no čitao sam to na nekom stranom sajtu prije koji mjesec, a ubi me ako znam gdje.

Znam da informacija nije relevantna bez linka koji je izvor, a niti sam taj članak ne mora biti točan...

Radilo se u biti o tome da su kineske firme koje prodaju visoku elektroniku pojačale proizvodnju svojih čipova koji su navodno puno kvalitetniji od ranijih, pa su u rangu s tajvanskim..

Baš se je spominjala 2021 god. kao godina kad su se "takvi" čipovi počeli ugrađivati u elektroniku koja ih treba, a posebno su naglašeni televizori.

Sad, kakvi su im kondenzatori, i ostalo sklopovlje na matičnim pločama, kakvo je napajanje, nije pisalo. 

 

Eto, ograđujem se od informacije, zbog nedostatka dokaza.

 

Upravo sam tražio taj link, no nema teorije da ga sad pronađem...

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 To ti je u tom cjenovnom rangu sve isti klinac, možeš tu pogledati i Lg.

 

Imaš najnoviji 2023 SAMSUNG QE50Q80BATXXH , ima Dolby Atmos, bolji cPu, i druge naprednije efekte poboljšanja slike, ali brate i košta puno, oko 650 €

https://www.hgspot.hr/led-tv-samsung-qe50q80batxxh-50-127cm-qled-ultra-hd-4k-smart-tv-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

 

Meni je to opet puno za 50" tv s 60Hz osvježavanja slike.

 A ovaj Philips: https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-philips-50pus8807.html  ?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Sad, kakvi su im kondenzatori, i ostalo sklopovlje na matičnim pločama, kakvo je napajanje, nije pisalo. 

 a to je i bio problem, šroteks kondići, napajanja i ostalo što se ne vidi ispod 'haube'

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li kakve razlike između ovog: https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-55nano813qa-led-uhd-4k-smart-tv/114407 i onog koji si ti predložio?

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VidoM kaže...

Ima li kakve razlike između ovog: https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-55nano813qa-led-uhd-4k-smart-tv/114407 i onog koji si ti predložio?

 Osnovna razlika je što je taj LG IPS panel, https://www.displayspecifications.com/en/model/90dc2b54  a Samsung kojega sam ti naveo VA panel...

Malo si pročitaj na webu što to znači...

 

To je za tebe najbitnija razlika. 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Penje se cifra.. može.može  

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
VidoM kaže...

Ima li kakve razlike između ovog: https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-55nano813qa-led-uhd-4k-smart-tv/114407 i onog koji si ti predložio?

 Osnovna razlika je što je taj LG IPS panel, https://www.displayspecifications.com/en/model/90dc2b54  a Samsung kojega sam ti naveo VA panel...

Malo si pročitaj na webu što to znači...

 

To je za tebe najbitnija razlika. 

 Krivom si kolegi objasnio, nigdje ne vidim da si VidiM preporučio taj QLED, a on traži usporedbu ovog Nanocella sa onim LG-em kojeg sam JA okačio, a ne sa Samsung QLED-om kojeg si TI okačio

 

 Samsung si preporučio @tomislavu10, a ne Vidi...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2023 11:37 (Vavoom).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

U potrazi sam za novim TV jer je stari Sony LCD već na izdisaju, ima kojih 10 godina.

Zbog nedostatka prostora TV mora biti manji od 50inch.

S obzirom da gledam prvenstveno filmove, serije i TV općenito uzeo bi kvalitetniji TV pa sam mislio uzeti neki OLED.

Izbor sam s obzirom na omjer kvalitete i cijene sveo na:

LG OLED48C22LB

Ili

Philips 48OLED807

 

Kod C2 mi je zapravo jedini recimo minus njihov TV sustav WebOS, a kod Philips mi je plus to što ima Android TV.

Molim savjet u vezi ta dva TVa, ili postoje još neki modeli koji ulaze u obzir?

Inače, znam da Sony ima model od 48inch, ali zbog cijene ne ulazi u moj izbor.

12 LG OLED48C22LB
7 Philips 48OLED807
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
 Samsung si preporučio @tomislavu10, a ne Vidi...

 Ha, dobro, možda ga i Vidi kupi... 

Isprike... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

 Penje se cifra.. može.može  

 A ne, za mene preskupo :) 

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
 A ne, za mene preskupo :) 

 Dodaj "malo", neće ti biti žao... 

Ipak si naveo nekih 600 i više € kao granicu.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
2 godine
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sutra tek namještam LG 55" B2 na komodu, pa ću staviti sličice...

Stigao je prije tri dana, ali vjerovali ili ne, tek sam danas našao frenda koji će ga sa mnom izvaditi iz kartona...

Djeca mi nisu u mome gradu, pijance iz lokalnih birtija ne trebam, našao sam "normalnog" čovika da mi pomogne... (ipak treba dvoje za izvaditi tv da ne bih panel sj****, pretanak je, strah me.)

Zadnji Lg 50 7450 sam bez problema sam montirao, nije težak ni ovaj, no.....

 

Što sam stariji teško mi je naći "prijatelja" koji će mi pomoći. Svi rade, zauzeti su, a ovi koji su otišli u HV mirovinu...jaoooo. Na njih ne računam jer ih je 90% alkosa s mirovinama preko 7tkn.

Poslije , kad ih sretnem u kafiću je jednogodišnje maltretiranje.."xxxxxx, plati cugu..znaš kad sam ti ja ono pomogao"...a već im platih deset puta.

Jesam li lud ili dobar čovik ?

 

Uzeo sam tri dana "starog godišnjeg" zbog tv-a 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2023 13:40 (Zaporožac).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Sutra tek namještam LG 55" B2 na komodu, pa ću staviti sličice...

Stigao je prije tri dana, ali vjerovali ili ne, tek sam danas našao frenda koji će ga sa mnom izvaditi iz kartona...

Djeca mi nisu u mome gradu, pijance iz lokalnih birtija ne trebam, našao sam "normalnog" čovika da mi pomogne... (ipak treba dvoje za izvaditi tv da ne bih panel sj****, pretanak je, strah me.)

Zadnji Lg 50 7450 sam bez problema sam montirao, nije težak ni ovaj, no.....

 

Što sam stariji teško mi je naći "prijatelja" koji će mi pomoći. Svi rade, zauzeti su, a ovi koji su otišli u HV mirovinu...jaoooo. Na njih ne računam jer ih je 90% alkosa s mirovinama preko 7tkn.

Poslije , kad ih sretnem u kafiću je jednogodišnje maltretiranje.."xxxxxx, plati cugu..znaš kad sam ti ja ono pomogao"...a već im platih deset puta.

Jesam li lud ili dobar čovik ?

 

Uzeo sam tri dana "starog godišnjeg" zbog tv-a 

Nije za igrat se s takvom stvarčicom. Ja prekjučer s frendom montirao TCL 65", sam to ne bi mogao ni teoretski. To mi je prvi tako veliki tv, zapravo se bojao da će bit prevelik, ali da sam uzeo 55, već vidim da bi pizdio u roku od tjedan dana :))

 

Ugodno me iznenadila "pametna" kutija, odvaja se gornji dio, samo izvučeš kutiju gore i tv ostane stajat u stiroporu. A zapravo logično, bilo bi jako nezgodno izvlačit takvu mrcinu iz kutije.

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Montezano kaže...
Nije za igrat se s takvom stvarčicom. Ja prekjučer s frendom montirao TCL 65", sam to ne bi mogao ni teoretski. To mi je prvi tako veliki tv, zapravo se bojao da će bit prevelik, ali da sam uzeo 55, već vidim da bi pizdio u roku od tjedan dana :))

 Ugodno me iznenadila "pametna" kutija, odvaja se gornji dio, samo izvučeš kutiju gore i tv ostane stajat u stiroporu. A zapravo logično, bilo bi jako nezgodno izvlačit takvu mrcinu iz kutije.

 OLED je, tanak, pa nisam siguran u "moje samostano vađenje iz kutije".

Izvadio sam stiropor, jer je tv u kutiji gdje nije dostupan nikome.

No, iako sam dovoljno visok sa solidnim rasponom ruku, ne kontam kako ga izvaditi, a da ne bi bio unfal.. Znači, sa dvije ruke obuhvatim oba kraja, a tanak je...

 

Moguće je, ali ne želim rizik, nije taj tv jeftin.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemojte sami vadit 65" iz kutije, treba dobro uhvatiti za ekran pa postoji mogućnost da pukne. Makar, OLED se za sad pokazao prilično čvrstim za stiskanje

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne vadi se TV iz kutije nego se kutija smakne sa TV-a kojeg položiš na ravno i mekano.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

svejedno ne možeš ga sam postavit nema šanse  . Kao i kolega , imam širok raspon ruku , skoro 2m visine ali da mi prijatelj nije pomogao ostetio bi nesto sigurno . Iovako me hladan znoj oblio kad smo ga prenosili , sve vrijeme imao osjećaj da se sav polomio  Jos kod mene 55` , al svejedno i dalje nezgodan ,  težak i užasno tanak sto je i najveći problem . 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

može preporuka je li ovo best buy trenutna opcija za 6500,00kn (kad se iskoristi Visa akcija)

 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-OLED48C22LB.AEU/

Drone Media Hrvatska: https://bit.ly/3fs0nzL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako tražiš TV do 50" i toliki budžet, onda je to najbolji izbor.

Btw, na slici je 55C2. 48C2 ima drugačije postolje

Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice