Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.328
|
čitano: 14.127.058
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

 Zar ti ne čitaš išta što se napiše. "Tko je rakao da će krapat?". Nitko! Rečeno je da će mu životni vijek biti kraći ukoliko bude radio po cijele dane kao TV. Neki ljudi imaju upaljen TV i koriste ga cijelo vrijeme boravka u kući, osim kad spavaju. Duže korištenje upaljenog računala smanjuje mu životni vijek.(Nije isto je li upaljeno ili ugašeno) Jednako tako je i sa svim ostalim uređajima na struju u kući. Stvarno ne znam što tu ima čudno i nejasno.

No dobro, tko misli da je računalo Perpetum mobile neka preko njega gledaju TV i streamaju po cijele dane. Osim izraubanosti računala, primjetit će i određenu razliku u cijeni električne energije na računu. Računalo troši znatno više od samog TVa kad nije uparen s njim.

Dakle nitko nije rekao da će "krepat". Neće "krepat" ni automobil ako ga vozaš svaki tjedan od Zagreba do Dubrovnika i natrag, ali svaki prijeđeni kilometar mu smanji vrijednost, a i vijek trajanja.

 sorry, ali pričaš bedastoće, rečeno ti je više puta i još se na druge obrecneš da ne čitaju 

 

najprije za ono sa ventilatorima koje ti nisi vidio, pa jbga, nisam niti ja uživo vidio auto koji vozi preko 250km/h, ali ne znači da neki od njih nejdu toliko ili više

isto tako imaš ventilatore koji se doslovne ne čuju ili se gase skroz, pogotovo ako računalo koristiš za televizijski signal

 

za životni vijek računala - filozofiraš bezveze, da radi i 20 sati na dan prije ćeš ga ići mijenjati jer je postao preslab, nego li će crknuti od 'potrošenosti'

 

za potrošnju struje - začudio bi se, ali televizor može trošiti više od računala, ako se računalo koristi samo za davanje signala televizoru

nekakva srednja klasa grafe na multimediji troši mizernih 15w, proc jedva da radi i troši 50-ak wata, sveukupno ispod 100w, a današnji televizori mogu trošiti i preko 100w

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

OK, ako vama tako paše, ali skraćujte mu vijek trajanja. Ja sam navikao raditi na kompu dok gledam recimo utakmice, paralelno, tako da za mene to nije rješenje osim u nuždi. Također ne volim kad mi je cijeli dan upaljen TV, a zujanje ventilatora je nemoguće izbjeći, možda jedino ako netko ima tiho vodeno hlađenje, ali opet tu je i vent od napajanja... Komp.. je samo solucija u nuždi.. Po meni je najpametnije kupiti TV sa androidom najjednostavnije je, a i najeftinije.  Tko planira često mijenjati TVe tome nisu loša ideja ni firestickovi i android boxovi, ali kad se sve zbroji ta kombinacija je malo skuplja. No svatko ima svoje... Slažem se da i komp dobro sve vrti kome nije šteta koristiti ga na taj način i kome ne smeta lagano zujanje ventilatora i naravno tko ne koristi komp gok gleda TV. Ja recimo nekad igram WOWarships i paralelno gledam utakmice na TVu... No dobro, bitno da smo rekli sve mogućnosti pa neka ljudi izaberu što im se najviše sviđa. Sve ima svoje prednosti i mane...

To mozda i nije najpametnija opcija, imam razne modele pa i oled sonya sa androidom.

 

Ti integrirani androiditi u televizijama imaju problem sto su poprilicno spori, pa recimo neke osnovne funkcionalnosti (mjenjanje zemaljskih kanala, setanje po menijima) postanu znacajno sporije nego bi trebale biti.

 

WebOS ili tizien su ultra brzi i responzivni, a ako dodas nekakav firetv stick na njih imas uz to i jako brz android koji ne utjece ne osnovne funkcionalnosti tv-a.

 

Tako da, sa jedne strane svidja mi se android kao TV sustav, ali istodobno mislim da je bolje imati to odvojeno. Kad bi netko uspio sloziti model koji radi jednako brzo kao firetv stick onda bi to bilo savrseno, ali nazalost takvo nesto ne postoji cak ni na high end modelima.

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

Ne znam kod mene nije tako. Nisam šišmiš, ali meni smetaju ventilatori svih svrsta. Još nisam čuo niti jednog koji je beščujan. Mislim, teoretski ne bi ni meni smetalo pogledati jedan film preko kompa priključenog na TV, ali koristiti komp kao sredstvo gledanja TVa po cijele dane i streamanja sadržaja. Nije tu stvar samo u buci već se i skraćuje životni vijek računala. Tako je sa svim električnim uređajima. Što dulje rade kraće traju i prije se pokvare. Osobno bih uvijek preferirao TV koji već ima ugrađen android ili eventualno kakav firestick ili Box. Oni su potpuno beščujni, manje se trioše uporabom, a i jeftiniji su ako se pokvare ili izgore. No kao što rekoh, kome ne smetaju sitni zvukovi i tko ne brine o vijeku trajanja PCa, tome je sigurno i to dobra opcija. Prednost PCa je da ima engine jači od bilo kojeg Android boxa ili sticka, a opet pitanje je je li uopće potrebnoi imati nešto jače, jer svaki ugrađeni android glatko vrti sve što se u njega stavi, a 4K+ sadržaje ionako malo tko streama...

 

Ti nisi čuo ?

Ima nas koji složimo bez beda nečujno računalo u kućištu. 

 

Ne skraćuje se vijek računala, jer nije isti životni vijek računala vs životni vijek televizora koji rade 24/7

Računalo će ti raditi bez problema 15 godina, (ima ih koja rade i 20) no tko drži kod sebe toliko dugo isto računalo, s istim komponentama toliko dugo,  ne znam.

 

Ovo boldano si genijalno uočio... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mali off-topic ali ako netko ima nekoga majstora ta Zagreb (idealno bi bilo da je firma zbog pouzdanosti) za postavljanje nosača za dva manja televizora i usput i ogledalo u kupaonici (pločice naravno)

Može na DM

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MimiXXX kaže...

Ne znam kod mene nije tako. Nisam šišmiš, ali meni smetaju ventilatori svih svrsta. Još nisam čuo niti jednog koji je beščujan. Mislim, teoretski ne bi ni meni smetalo pogledati jedan film preko kompa priključenog na TV, ali koristiti komp kao sredstvo gledanja TVa po cijele dane i streamanja sadržaja. Nije tu stvar samo u buci već se i skraćuje životni vijek računala. Tako je sa svim električnim uređajima. Što dulje rade kraće traju i prije se pokvare. Osobno bih uvijek preferirao TV koji već ima ugrađen android ili eventualno kakav firestick ili Box. Oni su potpuno beščujni, manje se trioše uporabom, a i jeftiniji su ako se pokvare ili izgore. No kao što rekoh, kome ne smetaju sitni zvukovi i tko ne brine o vijeku trajanja PCa, tome je sigurno i to dobra opcija. Prednost PCa je da ima engine jači od bilo kojeg Android boxa ili sticka, a opet pitanje je je li uopće potrebnoi imati nešto jače, jer svaki ugrađeni android glatko vrti sve što se u njega stavi, a 4K+ sadržaje ionako malo tko streama...

 

Ti nisi čuo ?

Ima nas koji složimo bez beda nečujno računalo u kućištu. 

 

Ne skraćuje se vijek računala, jer nije isti životni vijek računala vs životni vijek televizora koji rade 24/7

Računalo će ti raditi bez problema 15 godina, (ima ih koja rade i 20) no tko drži kod sebe toliko dugo isto računalo, s istim komponentama toliko dugo,  ne znam.

 

Ovo boldano si genijalno uočio... 

 Majketi, ne citam pol godine i ode tema u PCjadu... :)

 

Ja imam toliko dugo komponente, tek nedavno zamijenio 15 g. staro napajanje (falilo snage i prikljucaka) i skoro 20 g. monitor jer je konacno pocelo zezati napajanje. Ali bile su u startu top komponente pa su izdrzale toliko dugo po cijele dane. Nove sam isto kupio iz gornjeg ranga (860W platinum i Alienware 27" fast IPS, HDR600).

 

Tisinu je teze dobiti danas sa ogromnim grafama nazalost, ja isto ocijukam neko silent kuciste tipa BeQuiet! big tower sa "dekama" u stranicama itd. mozda cak i AIO za proc (iako ne volim vodeno bas)...

 

Ajd sad dalje po televizorima...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rebelsy kaže...

Trebao bih brzinski odgovor, ako netko zna. Pošto je vikend akcija. :')

Kupio bih 65" TV. Soba tj. boravak je jako svijetao.

Dvoumim se između Sony X90K i Samsung QN90B.

 

Jel zna netko koja je vrsta panela kod nas u Samsungu. IPS ili VA?

 

Cijenovno su tu negdje, Sony je jeftiniji nekih 100+€.

 

Trebao bih i zidni nosač. Koji uzeti? Montirao bi ga u knauf 

 Jel ima netko možda neku sugestiju?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
14 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Schone kaže...

Trebao bih preporuku za 40 inchni i 43inchni tv, android

 Evo, pogledaj ovaj TCL od 40": https://pevex.hr/led-tv-tcl-40s6203-fhd-dvbt2-c-s2-android

 

 Drugi izbor je ponovno TCL, ali 4K model od 43": https://pevex.hr/led-tv-tcl-43p618-uhd-dvb-t2-s2-android

 

 A kao zadnji izbor upada ovaj Phillips (nadam se da ćeš imati sreće sa njim, jer ima puno negativnih iskustava): https://pevex.hr/led-tv-philips-43pus8007-12-uhd-dvb-t2-s2-android-ambilight

 

 Svi ovi TV-ovi imaju 2+3 god. garancije uz registraciju/nadoplatu...

 

 Javi koji ti se od ovih najviše sviđa i koji si kupio  

 

 Uzeo sam u pevexu ovaj 43inchni TCL, telka je bomba, slika odlicna za tu cijenu manju od 300e

 

Hvala na preporuci

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rebelsy kaže...

 Jel ima netko možda neku sugestiju?

 Od ova dva koje si naveo uzeo bi ovu Sony Braviu, jer je bazirana na GoogleTV-u (ako recimo hoćeš Kodi ili IPTV). Po meni, nemam niš protiv ni TCL-ovih ni Phillipsovih modela, za razliku od ostalih....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 15:33 (Vavoom).
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Volim Samsung modele TV-a i navikao sam na njih....ali volim i funkcionalnost Androida....

Rješenje?

Na 4 TV-a koje imam u stanu ( sve Samsung ) pridodao sam 4 Xiaomi uređaja ( 2 boxa i 2 sticka ) i sve funkcionira super.... takva kombinacija mi je bolja nego čist Android....

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam pozalio sa tclom c635. Je ima razlike ocite izmedju njega i kvalitetnog oleda ali 3x veca cijena skoro mi ne vrijedi . Ovo je vise nego dobro za 500 eura i 2 plus 3 gare.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
MimiXXX kaže...

 Zar ti ne čitaš išta što se napiše. "Tko je rakao da će krapat?". Nitko! Rečeno je da će mu životni vijek biti kraći ukoliko bude radio po cijele dane kao TV. Neki ljudi imaju upaljen TV i koriste ga cijelo vrijeme boravka u kući, osim kad spavaju. Duže korištenje upaljenog računala smanjuje mu životni vijek.(Nije isto je li upaljeno ili ugašeno) Jednako tako je i sa svim ostalim uređajima na struju u kući. Stvarno ne znam što tu ima čudno i nejasno.

No dobro, tko misli da je računalo Perpetum mobile neka preko njega gledaju TV i streamaju po cijele dane. Osim izraubanosti računala, primjetit će i određenu razliku u cijeni električne energije na računu. Računalo troši znatno više od samog TVa kad nije uparen s njim.

Dakle nitko nije rekao da će "krepat". Neće "krepat" ni automobil ako ga vozaš svaki tjedan od Zagreba do Dubrovnika i natrag, ali svaki prijeđeni kilometar mu smanji vrijednost, a i vijek trajanja.

 sorry, ali pričaš bedastoće, rečeno ti je više puta i još se na druge obrecneš da ne čitaju 

 

najprije za ono sa ventilatorima koje ti nisi vidio, pa jbga, nisam niti ja uživo vidio auto koji vozi preko 250km/h, ali ne znači da neki od njih nejdu toliko ili više

isto tako imaš ventilatore koji se doslovne ne čuju ili se gase skroz, pogotovo ako računalo koristiš za televizijski signal

 

za životni vijek računala - filozofiraš bezveze, da radi i 20 sati na dan prije ćeš ga ići mijenjati jer je postao preslab, nego li će crknuti od 'potrošenosti'

 

za potrošnju struje - začudio bi se, ali televizor može trošiti više od računala, ako se računalo koristi samo za davanje signala televizoru

nekakva srednja klasa grafe na multimediji troši mizernih 15w, proc jedva da radi i troši 50-ak wata, sveukupno ispod 100w, a današnji televizori mogu trošiti i preko 100w

 Što ti reći kad ne čitaš napisani i uz sve to si bezobrazan. Ja nisam rekao 90% ovoga što si ti napisao. Reći ću samo da nigdje nisam napisao da računalo troši više struje od TVa iako bi se o tome moglo diskutirati, već sam rekao da računalo i TV troše više struje od samog TVa. Također sam rekao da se smanjuje trajnost računala ako se cijeli dan preko njega streamaju serije i filmovi i gleda program na TVu. Dakle obje tvrdnje su točne, a ti si trol koji o sebi govori u množini...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MimiXXX kaže...

Ne znam kod mene nije tako. Nisam šišmiš, ali meni smetaju ventilatori svih svrsta. Još nisam čuo niti jednog koji je beščujan. Mislim, teoretski ne bi ni meni smetalo pogledati jedan film preko kompa priključenog na TV, ali koristiti komp kao sredstvo gledanja TVa po cijele dane i streamanja sadržaja. Nije tu stvar samo u buci već se i skraćuje životni vijek računala. Tako je sa svim električnim uređajima. Što dulje rade kraće traju i prije se pokvare. Osobno bih uvijek preferirao TV koji već ima ugrađen android ili eventualno kakav firestick ili Box. Oni su potpuno beščujni, manje se trioše uporabom, a i jeftiniji su ako se pokvare ili izgore. No kao što rekoh, kome ne smetaju sitni zvukovi i tko ne brine o vijeku trajanja PCa, tome je sigurno i to dobra opcija. Prednost PCa je da ima engine jači od bilo kojeg Android boxa ili sticka, a opet pitanje je je li uopće potrebnoi imati nešto jače, jer svaki ugrađeni android glatko vrti sve što se u njega stavi, a 4K+ sadržaje ionako malo tko streama...

 

Ti nisi čuo ?

Ima nas koji složimo bez beda nečujno računalo u kućištu. 

 

Ne skraćuje se vijek računala, jer nije isti životni vijek računala vs životni vijek televizora koji rade 24/7

Računalo će ti raditi bez problema 15 godina, (ima ih koja rade i 20) no tko drži kod sebe toliko dugo isto računalo, s istim komponentama toliko dugo,  ne znam.

 

Ovo boldano si genijalno uočio... 

 Sve što sam rekao je istina...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Zaporožac kaže...
MimiXXX kaže...

Ne znam kod mene nije tako. Nisam šišmiš, ali meni smetaju ventilatori svih svrsta. Još nisam čuo niti jednog koji je beščujan. Mislim, teoretski ne bi ni meni smetalo pogledati jedan film preko kompa priključenog na TV, ali koristiti komp kao sredstvo gledanja TVa po cijele dane i streamanja sadržaja. Nije tu stvar samo u buci već se i skraćuje životni vijek računala. Tako je sa svim električnim uređajima. Što dulje rade kraće traju i prije se pokvare. Osobno bih uvijek preferirao TV koji već ima ugrađen android ili eventualno kakav firestick ili Box. Oni su potpuno beščujni, manje se trioše uporabom, a i jeftiniji su ako se pokvare ili izgore. No kao što rekoh, kome ne smetaju sitni zvukovi i tko ne brine o vijeku trajanja PCa, tome je sigurno i to dobra opcija. Prednost PCa je da ima engine jači od bilo kojeg Android boxa ili sticka, a opet pitanje je je li uopće potrebnoi imati nešto jače, jer svaki ugrađeni android glatko vrti sve što se u njega stavi, a 4K+ sadržaje ionako malo tko streama...

 

Ti nisi čuo ?

Ima nas koji složimo bez beda nečujno računalo u kućištu. 

 

Ne skraćuje se vijek računala, jer nije isti životni vijek računala vs životni vijek televizora koji rade 24/7

Računalo će ti raditi bez problema 15 godina, (ima ih koja rade i 20) no tko drži kod sebe toliko dugo isto računalo, s istim komponentama toliko dugo,  ne znam.

 

Ovo boldano si genijalno uočio... 

 Majketi, ne citam pol godine i ode tema u PCjadu... :)

 

Ja imam toliko dugo komponente, tek nedavno zamijenio 15 g. staro napajanje (falilo snage i prikljucaka) i skoro 20 g. monitor jer je konacno pocelo zezati napajanje. Ali bile su u startu top komponente pa su izdrzale toliko dugo po cijele dane. Nove sam isto kupio iz gornjeg ranga (860W platinum i Alienware 27" fast IPS, HDR600).

 

Tisinu je teze dobiti danas sa ogromnim grafama nazalost, ja isto ocijukam neko silent kuciste tipa BeQuiet! big tower sa "dekama" u stranicama itd. mozda cak i AIO za proc (iako ne volim vodeno bas)...

 

Ajd sad dalje po televizorima...

 Tema su bili TVi, oni sa androidom i bez njega. Neki ljudi su tu rekli da je najbolje TV gledati preko kompa(a ne preko android TVa ili firesticka, boxa) pa se razvila rasprava je li to stvarno najbolje i najpraktičnije. Pogotovo me zanima kako iz kreveta upravljaju svim tim...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 2:10 (MimiXXX).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

Reći ću samo da nigdje nisam napisao da računalo troši više struje od TVa iako bi se o tome moglo diskutirati, već sam rekao da računalo i TV troše više struje od samog TVa. 

MimiXXX kaže...

Računalo troši znatno više od samog TVa kad nije uparen s njim.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rebelsy kaže...

Trebao bih brzinski odgovor, ako netko zna. Pošto je vikend akcija. :')

Kupio bih 65" TV. Soba tj. boravak je jako svijetao.

Dvoumim se između Sony X90K i Samsung QN90B.

 

Jel zna netko koja je vrsta panela kod nas u Samsungu. IPS ili VA?

 

Cijenovno su tu negdje, Sony je jeftiniji nekih 100+€.

 

Trebao bih i zidni nosač. Koji uzeti? Montirao bi ga u knauf 

 Samsung ima onaj premaz neki na sebi pa ako imaš djecu i ekipu koja dira ekran pa ga moraš non stop čistiti, preskoći ga, da ne bacaš tv u smeće za 3 mjeseca.

Moj brat ga je uzeo 12/2022 i jako je zadovoljan pogotovo od kako je došla i podrška za SkyShowtime nedavno.

Jako je dobar za svijetle prostorije .

Nema dolby vision , što je minus.

 

Sve u svemu buraz je jako zadovoljan, platio ga je 7000 u 12/2022 u Svijet Medija ne znam koliko je sada.

O Sony u nemam pojma.

Lp 

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za one korisnike koji nisu pretjerano tehnički zahtjevni ( tu spadam i ja ) gotovo svi novi modeli gotovo svih proizvođača bit će zadovoljavajući, naravno, ovisno o tome za što se koristi....

Sad tu treba svaki ponaosob odlučiti koliko je spreman odvojiti za kupnju TV-a.

ja ih u stanu imam 5 ( 4 Samsunga i u kuhinji jednu malu TCL tv ) i generalno sam s njima zadovoljan....važno je reći da nisam spreman dati za TV neke velike svote ve se kupuje TV na akcijama i nikad ne skuplje od nekih 600-700 Eura..... rađe ću kupiti 3 TV-a za 2000 Eura nego jedan iste cijene... ponavljam, nisam pretjerano zahtjevan i sitničav po tom pitanju....

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulica Ulice kaže...

Za one korisnike koji nisu pretjerano tehnički zahtjevni ( tu spadam i ja ) gotovo svi novi modeli gotovo svih proizvođača bit će zadovoljavajući, naravno, ovisno o tome za što se koristi....

Sad tu treba svaki ponaosob odlučiti koliko je spreman odvojiti za kupnju TV-a.

ja ih u stanu imam 5 ( 4 Samsunga i u kuhinji jednu malu TCL tv ) i generalno sam s njima zadovoljan....važno je reći da nisam spreman dati za TV neke velike svote ve se kupuje TV na akcijama i nikad ne skuplje od nekih 600-700 Eura..... rađe ću kupiti 3 TV-a za 2000 Eura nego jedan iste cijene... ponavljam, nisam pretjerano zahtjevan i sitničav po tom pitanju....

 Da, nekima ce veci efekt imati veca dijagonala naspram bolje ugrađene tehnike. Ja uvijek takovim poznanicima preporucim radije 60" ili 70", nego skuplji 50-55". Nedavno bas frendu preporucio LG 60UQ8100  DirectLED kao zamjenu za stari 49" Philips EdgeLED na 4m daljine (kakav je skoro isao ponovo traziti). Zadovoljan je vise i jos manje mora škiljiti ocima ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 11:34 (Mad Ant).
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dnevni boravak - Samsung UE55TU7172 ( kupljena 2020. godine ) + Xiaomi 4K Stick

Sinova soba - Samsung UE50TU7172 ( kupljena 2021. godine ) + Xiaomi 4K box

Spavaća soba - Samsung UE43NU 7402 ( kupljena 2018. godine ) + Xiaomi 4K box

Gostinjska soba - Samsung 32J5502 ( kupljena 2016. godine ) + Xiaomi Stick..... na TV-u se na bijeloj pozdaini u sredini ekrana jedva primjetno vidi ljubičasta mrlja tako da će vjerovatno biti zamijenjena novom....

Kuhinja - TCL 32S6200 Android - kupljena 2021. godine

 

Sve skupa kad se zbroji, cijena jednog boljeg TV-a danas.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neki ce radije imat jednu veliku skupu telku nego 4 jeftinije. Neki obrnuto. Nije isto samcu ili covjeku s zenom i dijecom.

Glavna telka koja se gleda 90% vremena treba biti najveca i najbolja. Znaci dnevni boravak. Cijenom koliko kome dopusta budget naravno.

Ove za kuhinju i spavacu mugu biti i 32" jeftinjare jer sluze za pozadisku buku ili da te uspavaju.

Moj PC  
4 0 hvala 1
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Apsolutno, ova u kuhinji te ova u gostinjskoj sobi znaju se ne paliti tjednima.....

S obzirom da imam prostora u dnevnom, slijedeća TV zasigurno ide na 65 inča.....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hm... ja sam bio istog razmišljanja kao i vi ali vremenom se to promjenilo pogotovo kad su led tv-i postali sve jeftiniji.U dnevnom boravku OLED 65 Philips , kod klinca u sobi 55" LCD Philips star cca 4,5 godina i odnedavno u spavaćoj Grunding 43" inča prije toga imao TCL 32 koji je bio užasno spor za sve iako je bio android ovaj Grundig leti a kad se pogleda razlika u cijeni 32 i 43 pogotovo što je 32 još uvijek uglavonm HD a poneki FHD ispada da su totalno ne isplativi za kupiti....

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod mene uopće nije stvar u cijeni za ova dva TV od 32 inča ( rado bi stavio 43 inča da mogu ) već je problem čisto prostorni.....u kuhinji mi je TV na zidu iznad jedne komode i jednostavno ne stane veći a slična je stvar i u sobi jer mi TV ide na zid između vrata i ormara i kad se vrata otvore veći TV ne može stati....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Šta je danas nekakva preporuka televizora, da ima pravi hdr, hdmi 2.1 i 120hz ?

Kakvi su ovi novi oled televizori po pitanju burn ina ?

Dal uopće uzet oled, recimo LG C2 ili nešto sasvim drugo ?

Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulica Ulice kaže...

Kod mene uopće nije stvar u cijeni za ova dva TV od 32 inča ( rado bi stavio 43 inča da mogu ) već je problem čisto prostorni.....u kuhinji mi je TV na zidu iznad jedne komode i jednostavno ne stane veći a slična je stvar i u sobi jer mi TV ide na zid između vrata i ormara i kad se vrata otvore veći TV ne može stati....

 Kad je u pitanju ograničenje u prostoru to je druga stvar....

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zabranjeniples kaže...

Šta je danas nekakva preporuka televizora, da ima pravi hdr, hdmi 2.1 i 120hz ?

Kakvi su ovi novi oled televizori po pitanju burn ina ?

Dal uopće uzet oled, recimo LG C2 ili nešto sasvim drugo ?

Unaprijed hvala

 Ajd konacno da neko i ovo pita. Nije da nije odgovoreno jedno 50 puta unazad mjesec dana.... De ljudi potrudite se barem minut prije nego postavite ovakvo pitanje....

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Ajd konacno da neko i ovo pita. Nije da nije odgovoreno jedno 50 puta unazad mjesec dana.... De ljudi potrudite se barem minut prije nego postavite ovakvo pitanje....

Ovo je forum, a na forumu je uglavnom vec sve pitano, nema potrebe za bit bezobratan.

U zadnjih 10-ak stranica sam vidio da se priča o C seriji i da ljudi koji imaju zadnje generacije oleda nemaju slučaj burn ina.

Pitam generalno, koliko je to iskorijenjeno na novijim generacijama, dal se šta pričalo o tome ?

Takodjer, interesira me dal je C2 nekakav best buy ili ima još nešto da se pogleda ?

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C1 i C2 se preporuciju sigurno godinu dana na forumu kao best buy..C1 ce se rijetko vise nac C2 da..malo je poskupio..burrnin je navodno proslost ali posto su serije C1 i C2 relativno nove trebalo bi proc jos koja godina da se dobije nekakav prosjek!
Meni je na B8 nakon 3.5 godina zapekao titl..malo cudno …na bijeloj podlozi bi se vidio traga dvi debele linije tocno di se titlovi pojavljuju!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Delete

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 16:32 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
C1 i C2 se preporuciju sigurno godinu dana na forumu kao best buy..C1 ce se rijetko vise nac C2 da..malo je poskupio..burrnin je navodno proslost ali posto su serije C1 i C2 relativno nove trebalo bi proc jos koja godina da se dobije nekakav prosjek!
Meni je na B8 nakon 3.5 godina zapekao titl..malo cudno …na bijeloj podlozi bi se vidio traga dvi debele linije tocno di se titlovi pojavljuju!

 Nije previše čudno s obzirom da je 8 serija, iako su tu već krenuli bolji paneli. Jesi radio one fore sa promjenom boje titlova? Osim ako se radi o titlovima sa klasičnih programa naravno, ali oni su u SDR-u, u HDR-u više prže bijeli titlovi. Ja npr. rijetko gledam domaće, a preko streaminga nikada ne koristim titlove...

 

Možda da opališ veliki refresh manualno (ako već nisi)?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma dobio sam novi TV..C1 vec par mjeseci gori 24/7 🤭..nije se to puno vidilo ali opet zasto ne reklamirat kad je bio u gari 2+3
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice